מחזור 7:: מפסידים 3:1 בקלאסיקו בבית (פאטי)

לאפורטה הגיע לברצלונה:

ברצלונה בחובות, מפרסמים לא רצו לגעת בה. מבחינה ספורטיבית אנחנו לא מצליחים לזכות לא באליפות ולא בתארים אירופים. ברצלונה בתדמית של לוזרית. (היה פעם סרט על לאפורטה ביוטיוב של הבי בי סי. לצערי הורידו אותו בגלל זכויות יוצרים, בסרט הזה הראו בצורה מושלמת איזה עבודה הוא עשה בכמה שנים חבל שאני לא יכול לשים אותו פה.)

לאפורטה עוזב:

ברצלונה באיזון כלכלי מושלם. מושלמת בתארים, לה מאסיה נמצאת בשיאה. מתקנים ספורטיבים, ברצלונה נהנית מתדמית נהדרת.

אני לא צריך לשכנע אותך, אני פשוט הייתי חי בתקופה שזה קרה.

לא יודע מה זה עילוי או הצלחה.

דרך אגב אני בעד פונט בבחירות הקרובות, לאפורטה איכזב אותי מספיק בשנים האחרונות. אבל כל ניסיון לשכתב את העשיה האדירה שלו. זה פשוט זילזול ובורות.

הוא לא רק נהנה ממסי או מרונאלדיניו. הוא בנה את המועדון שאיפשר את זה.

לאופרטה מגיע

ברצלונה על הפנים, רוצה להביא את בסקהאם מתפקשש לו ורונאלדיניו מגיע בטעות, הופך לשחקן הטוב בעולם, ברצלונה משחקת כדורגל שמח וסקסי ואז הכוכבים שלא רצו להגיע פתאום עומדים בטור כדי להצטרף אליו ברצלונה הופכת לקבוצה מצליחה.
אחרי כמה שנים השחקן הטוב בהיסטוריה של המועדון עולה לבוגרים וברצלונה הופכת לגדולה מהחיים.

לאפורטה עוזב.

בוא תראה:

מגיע רוסל וברתומאו נהנים מהפירות של אותה קבוצה שלאפורטה בנה ושזה מגיע לזה שהם צריכים לבנות משהו מעצמם המועדון לאט לאט קורס ובשיאו חוטף 8-2 מבאיירן…

שמסי בוסקטס ועוד כמה שחקנים ממש לא רעים עדיין נמצאים בברצלונה.

אני לא כתבתי כזה דבר, אל תכניס לי שטויות לפה.
אני כתבתי שהחוב הוא לא קטסטרופה, לא כתבתי שהכל טוב.
כתבתי שיש לנו יותר צעירים מבטיחים ממה שיש לריאל. בשום מקום לא כתבתי שיש לנו קבוצה צעירה, או שיש לנו קבוצה בכלל.

עד כמה שאני זוכר, לפורטה קיבל קבוצה במצב יותר גרוע מהיום. מאיפה הבאת שהייתה יציבה כלכלית כשהפכנו לבדיחה של היבשת עם פלופים ברזילאים וכל הולנדי שזז? היו חובות גדולים לא פחות מהיום (יחסית להכנסות), הייתה קבוצה מפורקת. להבדיל מהיום, לא היה מותג ברצלונה.
אז לפורטה פגע בול בבחירות שלו. מותר לי לקוות שגם ההנהלה הבאה תפגע אם לא בול, אז קרוב לזה.

כל הדיון הזה הוא “אני מקווה” כמו שמשה כתב. תפסת אותי על טעות לגבי גיל ההגנה שלכם, זה שהם יהיו טובים בעוד שנתיים זה “אני מקווה” שלך. זאת לא עובדה. רק הגיל היא עובדה.

אני גם רוצה להוסיף משהו מאוד פשוט, לא התיחסתי ללאפורטה בתור איום. זה מגוחך. התכונתי שאם יגיע נשיא טוב שיקבל את ההחלטות הנכונות. אפשר היה לשקם את הקבוצה. זה הכל, והשוותי את המצב היום למצב שהיה אז בזמנו. מאוד דומה . מבחינה עובדתית.

אני מצטער מאוד אם פגעתי ברגשות של אוהדי ריאל. אני מבטיח להמשיך להיות פסימי ולחשוב שהקבוצה שלי גמורה. וסיימה את דרכה. ובכלל אולי בגלל שהמצב שלנו הוא כל כך רע. אז אני עושה עוול לברתומאו . והוא צריך להשאר בתפקיד עד סוף ימי חייו כי אף אחד לא יעשה את העבודה יותר טוב ממנו.

אני באמת מצטער.

טיטי כל אחד באמונתו יחיה.

לאפורטה עוזב, מסי מתחיל להתבגר, צ’אבי פורש, אנייסטה פורש, פיקה פורש(למרות שהוא עדיין לא מודע לכך), בוסקטס שופך לאגר ועל ברתומאו המסכן לא נופל מהשמיים רונלדיניו או מסי חדשים אז הוא נאלץ לשפוך כסף על שחקנים שנראים על פניו כרכישות טובות אבל מתבררות כבעייתיות, ועכשיו הקבוצה צריכה להתחיל לבנות מחדש כפי שקורה לכל קבוצה גדולה שמסיימת את החיים שלה.

עם זה אני מסכים, מי שיגיע לא יהיה סופרמן, צריך להתחיל לבנות מחדש, אם יפול איזה רונאלדיניו חדש אז זה יהיה הרבה יותר קל, אבל גם בלי אפשר לבנות קבוצה מצויינת.
אבל שיהיה ברור, בלי רונאלדיניו ומיד אחריו מסי זה יהיה הרבה יותר קשה והרבה פחות היסטורי.

לגבי המצב הכלכלי שהשאיר גספרט ללפורטה:
In February 2003, FC Barcelona was the football club with the biggest debts in Spain, totalling €230
million. The budget for the 2001-2002 season, initially estimated at 154.2 million, finally closed at
194 million
החוב היה יותר גדול מתקציב שנתי. זה הרבה יותר גרוע מהמצב היום. ואת כל זה גספרט הצליח לעשות ב 3 שנים.

קצת סיד לואו של אז:

כל זה בשביל להדגיש שמצב אפילו יותר רע ממה שהוא היום אפשר להפוך תוך זמן קצר, כלכלית וספורטיבית.
לא בהכרח לפורטה, לא בהכרח בחצי שנה, אבל אפשר.

הלייקרס היו רחוקים שנות אור אפילו מהפלייאוף, ולצערם הם גם לא היו מספיק גרועים כדי לסיים מקום אחרון ולזכות בבחירה הראשונה בלוטרי, ואז פתאום לברון מחליט שהוא בא ואחרי שנתיים הם הקבוצה הטובה בליגה עם הצמד הכי טוב בעולם.

בקבוצות מהרמה הזאת הרבה יותר תלוי בשחקנים מאשר במנהלים, לאפורטה קיבל במתנה את רונאלדיניו כשבעצם רצה להחתים את בקהאם ואחרי 3 שנים את גדול שחקני המועדון, עם זה גם אני הייתי מצליח.

אז איך ליברפול ובאיירן עושים את זה?
מי הוא מסי\לברון של ליברפול?

בליברפול זאת מילה אחת, קלופ ! הוא המסי והרונאלדו שלנו.

בבאיירן הם פשוט ליגה של קבוצה אחת והם יכולים לקחת כל שחקן שהם רוצים, יש להם ליגה פרטית שהם יכולים לעקוב אחרי השחקנים שלה מקרוב ואז לקטוף את הכי טובים.

הבעיה כרגע ששחקנים כמו שריאל וברצלונה נבנו עליהם בעשור האחרון כבר אין, אין עוד מסי ורונאלדו בעולם, אפילו רונאלדיניו אין, והשחקן הכי קרוב לרמה הזאת מעדיף לבקר ביומולדת של אחותו ואת הקרנבל על פני הקבוצה שלו.

צריכים לשנות דיסקט.

לא הבנתי.
דיברת על לברון, מסי, רונלדיניו. כאילו הייתה קבוצה חרבנה, בא כוכב משום מקום ופתאום שינה הכל. המאמן נשאר כמו שהיה.
איך פתאום קלופ הוא המסי של ליברפול? ואיך זה קשור שלבאירן יש ליגה פרטית? זה רק אמור להחליש אותם, לא לחזק.
אם ברצלונה תפרוש לליגה קטאלונית משלה, זה יחזק אותה והיא תהפוך לבאיירן?

ומדוע אתה מתעלם מהאמון שלפורטה נתן לשני מאמנים אלמוניים? זה לא הישג שלו? אצלך ההצלחה של ריקארד ופפ היא לזכות מסי ורונלדיניו, ואין קשר למאמן או לנשיא. אבל אצל ליברפול ההצלחה היא לזכות קלופ, ואצל באיירן היא לזכות ההנהלה שקנתה את כל הליגה.
לא מבין את ההגיון שלך.

אז בוא אני אסביר לך…

תן לי קבוצה עם מסי בשיאו ואני אאמן אותה, אני מביא טרבל בקלות, תן את הקבוצה שרוג’רס השאיר לקלופ לכל מאמן אחר והוא עוזב מקסימום אחרי 2 עונות בלי להשיג כלום, וקלופ הגיע פעמיים לגמר הצ’מפיונס זכה פעם והביא אליפות.

קבוצה חרבנה שתקבל את מסי בשיאו תהפוך לטובה בעולם, הדרך השנייה זה להביא את קלופ, לאפורטה לא עשה את זה ולא את זה, רונאלדיניו ומסי נפלו עליו מהשמיים. בקהאם ורייקארד זה הבחירות הכי גרועות שהוא היה יכול לעשות לדעתי.

אם ריאל לא תהיה בליגה הספרדית אז ברצלונה תזכה כל עונה ופעם בכמה שנים גם תיקח צ’מפיונס, מה לא מובן ?

אגב ליברפול, ההנהלה של ליברפול זאת הדוגמא הכי טובה שאפשר לניהול למופת.

לא יודע איך אפשר לנהל דיון ענייני פה.

הדעה שלי במצב של פפ מול קלופ היא קלופ חד משמעית.
אבל לא צריך להפחית מההישג של פפ, בחייאת גם אם הוא לא הביא את האלופות עם קבוצה מפורקת כמו ליברפול הוא הגיע להישגים מדהימים עם יכולת מטורפת.
הוא קיבל החלטות קשות, הוא קידם שחקנים, ובעיקר הביא את הסגנון הייחודי לו.

הרבה אומרים שהם יכולים לשחזר את ההצלחה של פפ, בנתיים כמה הצליחו בברסה? את סיטי היא שדרג פלאים ותמיד היה חסר לו הגרוש ללירה.

אז כן, קלופ המאמן הטוב בעולם. פפ אחריו.

אני שמח שקיבלת הרבה לייקים. כשמוריניו התלונן אמרנו גם אמרנו אנחנו שהוא בכיין. והוא חטף מהתקשורת לא אחת גם במארקה וגם ב-AS. לא אמרתי שבמועדון הטהור שלי לא באו בטענות מעולם. זידאן סותם את הפה וכך צריך. העיסוק בשיפוט לטעמי הוא מוגזם. הן בכלי התקשורת או אלה שמתיימרים להיות כאלה - “ספורט” ו"מונדו דפורטיבו" (Var Madrid או משהו כזה) ולטעמי גם כאן. אני סולד מהדיונים האלה. היו שני פנדלים ברורים אשתקד והאליפות שלנו מוצדקת. וגם הפנדל שראמוס קיבל הוא מוצדק לטעמי. סבבה, אז אני צבוע.

אגב מוריניו התלונן נגד בארסה הגדולה בהיסטוריה (את האדום לפפה זוכר) ולא נגד קבוצה מהאשפתות כמו של זידאן.

מסכים ומוסיף - כאן בפורום יש בדיוק צד אחד שמתלונן עקבית על השיפוט כבר תקופה, ולא התרעם על כל המקרים שעידן זוכר כל כך יפה. זכותכם לחשוב מה שאתם חושבים, אבל אי אפשר לאכול את העוגה ולצעוק ״צביעות״ במקביל…

מה הנקודה שלך? אני, להבדיל, לא טוען שהמועדון שלי וסביבתו נקיים מיבבות על שיפוט, מוצדקות או לא. זוהי בדיוק ההגדרה לצביעות.

Give me a break.
בהתחלה דיברת על מנטליות המועדון, כשנוכחת לדעת שזה לא תואם את המציאות מחוץ לארץ לה לה לנד, עכשיו עברת לתקשורת, ואז לכמה אוהדים כועסים בפורום נידח בישראל.

ביקרתם את מוריניו? כפיים, גם אצלנו מבקרים את קומאן.
ובוא לא נעמיד פנים שמוריניו הוא היחיד שחטא בכך… מאמין שהבאתי מספיק דוגמאות (רק מהשנה האחרונה), אז אפשר לחסוך את הכיוון של ז’וז’ה האאוטסיידר.

אז על אחת כמה וכמה.

לא יודע אם אתה זוכר, אבל הייתי בצד ההפוך של הדיון הזה ואתה ואסף שכנעתם אותי לפני שנה-שנתיים. דור יכול להגן על עצמו, אבל ממה שאני רואה כל מה שהוא כתב זה שזה מוריד מכבוד המועדון, בעיקר לאור התצוגה הנרפית. אני מסכים ולא מבין מה צבוע בזה.

הנקודה שלי היתה שבאותה מידה שזה צבוע לטעון את מה שלדעתך דור טוען, זה צבוע להתלונן על קיפוח מערכתי ולהביא לי פנדלים מבטיס כשאתה בעצמך מעלה כאן דוגמאות הפוכות למקרים שבהם פלורנטינו חש צורך להתערב (בצדק או שלא). לא חסרות החלטות גבוליות לטובת בארסה/לרעת ריאל, גם בשנים האחרונות. לאור כל זה והעובדה שהדיון התחיל מפנדל שגם בראיה הכי ביקורתית שאפשר הוא החלטת 50-50 (ואני חושב שזה מוגזם) - לא ברור לי על מה מוציאים קיטור פה. בסופו של יום כולם נדפקים משיפוט ואנחנו אוהדים שתיים מהקבוצות שמרוויחות מכל החרא הזה בסה"כ. הדיון על האכיפה/חוקה הוא מוצדק, מעניין ורלוונטי, אבל אף אחד פה לא מקופח.

אז הנקודה היא שמאז הקורונה אני ממש לא מרגיש שהיחס וההחלטות 50-50 הן זהות. לא קרוב אפילו. היו גם תקופות בליגת האלופות שהרבה החלטות הלכו איתנו וכל העולם התלונן ובצדק.

יכול להיות שבראייה של שנים זה מתאזן (לא יודע איך אפשר לבדוק את זה אבל כמובן שאני זוכר תקופות שהשופטים עזרו לנו), אבל כשזה כל כך מובהק (שוב בעיניי) בטווח יחסית קצר אז אני לגמרי יכול להצביע על זה.

אפשר לראות את זה אפילו לפי אופי שאלות העיתונאים בחצי שנה האחרונה- את זידאן לא מפסיקים לשאול האם הואר עוזר לריאל מדריד ואת קומאן (ולפני זה את סטיין) לא מפסיקים לשאול האם הואר דופק את ברצלונה.

הפנדל של לנגלה הוא לא ביזיון בפני עצמו (מעבר לחוקת הפנדל הפרימיטיבית שלא קשורה לשופט) , אפשר לשרוק ואפשר גם לא, אבל כשזה מתווסף לכל כך הרבה אירועי 50-50 בתקופה האחרונה ובעיקר עם ריח חזק של חוסר אחידות באירועים זהים, אז זה מתסכל בטירוף. בטח כשיש כביכול ואר שאמור לדאוג לאחידות וצדק.

לגבי הצביעות וכו- היו תקופות שהרגשתם מקופחים והייתם על הרגליים, עכשיו זה התור שלנו. כמו שמדברים היום בתקשורת הקטאלונית על אביו של מונווארה שאחראי על פניית אוהדים של ריאל מדריד באיזה חור, כך גם ב2011 הכותרות במארקה היו על השופט סטארק שהודה שהוא מעריץ של מסי. זו דרכו של עולם וכל היתר התייפיפות בעיניי.

זה אחד הדברים הכי מביכים שראיתי בחיי,כאילו כשהתקשורת הקטאלונית (או בשמם המלא:השופרות של ההנהלה) מספרת לכם סיפורים על ההנהלה אתם לא מאמינים למילה וצועקים שופרות!!!
אבל כשזה בא לכם טוב,כמו במקרה הנ״ל עם השיפוט,פתאום מצטטים מילה במילה כאילו מדובר בתורה מסיני ופתאום הם ״התקשורת של ברצלונה״ ולא ״מונדו שופרטיבו״ וכו׳.
זו צביעות.
(דרך אגב,גם במקרה הזה הם שופרות של ההנהלה,כל כך שקוף שזה נעשה בהוראת ברתומאו כדי להסיט את הדיון מהיכולת העלובה שנייה לפני הצבעת אי אמון שזה מוזר שאתם,החשדנים הכי גדולים,פתאום זורמים עם זה).