מחזור 7:: מפסידים 3:1 בקלאסיקו בבית (פאטי)

א. התייחסתי לזה כבר שכתבתי שהתקשורת הקטאלונית (שהיא אגב מזוויעה בכל קנה מידה ללא קשר) היום מספרת לנו סיפורים אודות הקשר המשפחתי של השופט לריאל מדריד בדיוק כמו הסיפורים של מארקה על סטארק שמעריץ את מסי ב-2011. הכותרות האלו אז קיבלו במה גדולה מאוד גם בפורום הישן שלכם וגם בקרב אוהדים שאני מאוד מעריך (טרגדיה שנמחק כל הארכיון).

ב. רוב הפורום פה בכלל חושב שהיה צריך לשרוק לפנדל (אני לא אגב, אבל דעותיי קיצוניות לגבי פנדלים ואני עושה קצת דה לגיטימציה לחוקה ואולי אני מגזים). אז תרגע ידידי.

ג. בארסה קבוצה חלשה מאוד ו90 אחוז מהדיבורים כאן ובכל פלטפורמה אחרת היא סביב היכולת של הקבוצה. הדיון כאן עלה רק בהקשר של צביעות בנוגע לתלונות על שיפוט.

מה שמעצבן הוא שעם כל היכולת החלשה של הקבוצה אני חושב שעם החלטות שיפוט יותר אחידות היינו עם יותר נק העונה, ובעולם שבו גם ריאל מדריד קבוצה בעייתית מאוד ואין פערים מקצועיים גדולים מדי בין הקבוצות בעיניי כרגע, זה עלול להכריע.

מצא פוסטים בבארסה מניה… בכלל מה האובססיה הזו לבארסה מניה? אותי האתרים שלכם בכלל לא מענינים אז למה אותכם בארסה מניה כל כך מעצבנת?
אולי נבדוק את madridsta? או איך שקוראים להם…

באמת טרגדיה, אבל אתה לא צריך ללכת רחוק. הם ב1-1 התחילו לבכות על השיפוט, שלא לדבר על הקלאסיקו של העונה שעברה 0-0. אז זה התחיל כך " אנחנו לא אוהדי ברצלונה ואנחנו לא מתבכינים על שיפוט, ואז כל הההודעה בכי על שיפוט והשופט בן ז**נה…".

והם באמת מנצלים את זה שהארכיון נעלם. אם היתי צוד (איזה גבר) היתי יכול לעשות כל כך “שולה מוקשים” מכל הדו פרצופיות שלהם פה על “עלאק אנחנו ביקרנו את מוריניו”. הרוב סגד לו.

אני בניגוד לכולם חושב שתלונות על שופטים הן חלק מהספורט.
ספורט מעורר רגש, וכולל בתוכו אירועים שנויים במחלוקת. אירועים אלה משפיעים על המשחק מבלי קשר לרמה.
את הזכיות שלה אף קבוצה לא השיגה מלשחק טוב, אלא מלהבקיע שערים (לרוב זה יבוא יחד).
לא רואה שום בעיה בכך שברסה תתלונן על שיפוט, גם אני מתלונן על שיפוט כשהוא גרוע.

לגיטימי להתלונן על שיפוט, אבל צריך לשמור על אובייקטיביות יחסית בנושא. אני לא הולך להתלונן שלא נשרק נבדל כשבבירור אין נבדל.

לגיטימי לגמרי שאוהדי ברסה יתלוננו על הקלאסיקו (אני לא מתחבר לקונספירציות של השופט אוהד קבוצה מסוימת ומעולם לא הייתי), אבל אני לא מבין פשוט את התלונה על כך שהשופט לא מתעלם מעבירה ברורה בגלל שלפעמים שופטים מפספסים כאלה. במקום להתלונן על אלה שמפזפזים מתחוננים על האחד שרואה.

לגבי החוקה, מסכים בהחלט שניתן לשפר אותה.
צריך למצוא עונש ביניים בין בעיטה חופשית ופנדל למקרים בהם העבירה היא לא במצב לגול. (עדיין מבחינתי לתפוס שחקן שעולה לנגיחה זה מצב לגול, אני מדבר יותר על עבירות שטוטיות בקצה הרחבה).

צריך מאותה סיבה למצוא עונש ביניים בין צהוב לאדום, למקרים בהם שחקן עוצר במכוון מתפרצת שהיא מצב לגול אבל הוא אינו האחרון. צהוב במצב כזה הוא כלום, אדום מנגד הוא מוגזם. אפשר נניח כרטיס צהוב שהוא שווה 2 כרטיסים לספירת ה5 כרטיסים, או כרטיס צהוב שהוא אוטומטי השעיה מהמשחק הבא.

מה שכן, עדיין העונש צריך לעלות על הרווח. מצב בו קבוצה מפחדת לטעות יתר על המידה עדיף על מצב בו ישתלם לקבוצה לעבור על החוקים.

עידן הביא לך תמונות ממארקה, למה אתה בוכה על התקשורת הקטאלנית ומצטט את בארסהמניה?
תתייחס לטענה שלו אם יש לך מה להגיד, אל תסיט את הדיון לשטויות.

אם אפשר לחזור למטרת השירשור פה, ניתוח של barca story לגול הראשון של מדריד:

לחץ גבוה עם פיקה לנגלה ובוסקטס מאחור זה מתכון בטוח לאיבוד אליפות.
כל שאר הניתוח למה הלחץ לא הצליח לא כ"כ חשוב, עם פקק רופף שעבר זמנו אתה לא יכול לעשות לחץ.

כרגע כל דבר עם פיקה ולנגלה, ולצערי גם בוסקטס, זה מתכון בטוח לאיבוד האליפות.

אני אישית קשה לי לראות את בוסקטס במצבו העכשווי, אחד השחקנים שאני הכי אוהב בעולם ולדעתי אנדרייטד ענק(למרות כל ההערכה שלה הוא זוכה מכולם), השחקן השני הכי חשוב בשושלת של ברצלונה שרואים את הסיום שלה עכשיו.
אבל לטובת ברצלונה חייב לרדת לספסל, גם פיקה שאותו אני מעריך הרבה פחות אסור שיראה דקות, לנגלה יכול להיות בלם מספיק טוב ליד בלם וורלד קלאס.

אני יכול להבין את קומאן שבלי ברירה משחק עם פיקה, תכלס אין לו יותר מידי ברירות. אבל בקישור? יש מספיק פיתרונות שם.

אבל אני גם לא יודע כמה זה יעזור שיש את פיקה מאחור…

אולי לא יעזור לגמרי, אבל אם אחת הבעיות הכי גדולות בברצלונה כרגע היא חוסר המהירות והזריזות, אולי אפשר לכסת"ח חלק מזה עם שחקן קצת פחות איטי.
אם גם בוסקטס, גם פיקה וגם לנגלה לא מסוגלים לרדוף אחרי ואלוורדה, וגם לא עומדים נכון כמו פעם (בעיקר בוסקטס), אולי עדיף שיהיה שחקן שיעמוד לא נכון, אבל לפחות שיוכל לרדוף. בייבי סטפס.

פיקה תמיד היה איטי, זה לא מהיום, פשוט בוסקטס היה חומה לפניו וככה זה פחות הורגש, עכשיו בוסקטס נראה גמור ואם לא מספיק אז למעלה ליד מסי שלא לוחץ אתם מעלים הרבה פעמים את קוטיניו וגרייז’מן, במצב כזה הדבר הראשון שצריכים זה בלם מהיר, ואז מתחילים לפתור את שאר הבעיות.

מסכים. כמו שרשמתי למעלה - המיקום, קריאת המשחק והחוכמה של בוסקטס חיפו על העובדה שהוא איטי. הוא לא איבד את כל אלו, אבל גם שיטת המשחק השתנתה ל"קחו כדור ושחקו", וגם המהירות ירדה אפילו יותר, ככה שהיתרונות כבר לא עולים על החסרונות.

צריך בלם מהיר, אין ספק. אבל יש יותר סיכוי שאראוחו (שהוא לא איזה בלם על, כן? פשוט זה מה יש כרגע) יפתח בריאל מאשר במקום פיקה.

לגביי השילוש הקדוש מסי-קוטיניו-גריזמן - טוב…אנחנו לגמרי און דה סיים פייג’ פה.

יש גם עוד אפשרויות, לשחק אחרת, לא ללחוץ, שהמגנים המהירים יחפו, להתחיל לקצץ שחקנים לפני שההתקפה הופכת למסוכנת( ראמוס, קאסמירו וכאלה), אבל אני מניח שקומאן לא יעז לשחק ככה, בניגוד לזידאן.

“ספורט” ו"מונדו דפורטיבו" הם שופרים של ברצלונה ועל כן בקושי ורואים ביקורת נגד הנשיא האגדי ג’וזף ברתומאו. הרבה יותר מאשר “מארקה” ו-AS בצד של מדריד (אס בכלל מסוכסכים עם פלורנטינו כבר שנים). אתה לא תצא מהדיון הזה, כבר כתבתי כאן את משנתי לא פעם. ליד כלי התקשורת בברצלונה, מה שיש במדריד זה ממש מאמר אקדמי. לא הבנתי איך הדוגמא עם מוריניו מוכיחה אותי על טעותי. מוריניו היה אנדרדוג נגד ברצלונה, רצה להסיט את האש אליו והיה חסר אונים נגדה בחלק מהזמן. את האדום של פפה אתה זוכר?

בחזרה לכדורגל: אני חושב שגם ריאל וגם ברצלונה לא מסוגלת להסתגל למצב החדש ברמת “הגאווה”. בברנבאו ב-6:2 שיחקנו נגדכם עם קו הגנה גבוה כשלאס דיארה היחיד שמפעיל לחץ ויש לכם כל כך הרבה מוסרים מדהימים וכאלה ששוברים נבדל. זה היה ברור שצריך לחכות ברחבה שלנו אבל במשחק בית הרי “אסור לנו”. בארסה יכלה לשחק פעם עם קו הגנה גבוה, היום זה לא קורה. אולי החולשה של ריאל מדריד הטעתה אותה, גם אותי הגול של פדה הפתיע. אני חושב שמה שקורה עם הבלמים זו הזנחה מטורפת עם כל הכבוד לאומטיטי אחד שאף פעם לא אהבתי.
אסף, זה שלדעתך ברצלונה ראויה ליותר נקודות העונה - גם לדעתי - זה לא ממש רלוונטי לקלאסיקו וגם לדיון שיפוט שנוצר פה, אני בטח לא התחלתי אותו. עידן גם כתב על זה בפורום שלנו של ריאל, כאילו בסדר גמור, כמובן, זה דיונים שאני פחות אוהב, בטח שקוראים לי צבוע וזה ממש לא נכון. אני רוצה לשאול אותך, האליפות שלנו, לדעתך, זה אליפות של שופטים? שואל ברצינות.

א. כמובן שזה רלוונטי לקלאסיקו כי הוא אחד מחמשת המחזורים הראשונים בליגה שבהן היו בעיניי החלטות שיפוט גבוליות שהלכו נגדנו, אז בשקלול חמשת המחזורים הראשונים כולל הקלאסיקו לדעתי בארסה קופחה מה שמנע ממנה להיות עם עוד כמה נק’ למרות הקבוצה הלא מרשימה.

ב. בנוגע לאליפות שלכם- לא יודע מה זה אומר אליפות של שופטים, אני חושב שהשיפוט מאוד זרם איתכם בהרבה פנדלים גבוליים בכמה משחקי הכרעה (כמו סוסיאדד ובילבאו לדוגמא ועם בארסה להיפך (למשל בויגו) . אם הייתם זוכים באליפות גם בלי חלק מהפנדלים הגבוליים האלה? לא בטוח, אבל גם לא בטוח שלא.

אפשר גם לטעון שחלק מההישגים שלנו בצ’מפיונס היו מתובלים לא פעם בהחלטות שיפוט גבוליות (הפנדל של סוארז מול פריז שלדעתי לא היה, האדום לפפה בברנבאו שלדעתי היה מוגזם), ושערוריה אחת זכורה בברידג’. אני לגמרי מקבל את זה, זה לא מפריע לי כאוהד לשמוח על הנצחונות וזה גם לא אמור להפריע לך עכשיו, אבל הדברים צריכים להאמר.

איפה היית בסוף העונה הקודמת כשטענתי שהשיפוט מגמתי לטובתם מאז החזרה מפגרת הקורונה? חצי פורום שלהם בא לפה ללעוג לי, והזכירו שוב ושוב את הקלאסיקו הקודם. רק אחר כך נודע לי שפלורנטינו הרים טלפון למישהו.

אני רוצה לראות את זידאן לא מדבר על השופטים כשהשיפוט יהיה מגמתי לרעתו והוא יאבד הרבה נקודות בגלל זה.
רק אז נדע אם הוא כזה נאור.

אפשר גם לטעון את זה על כל זכיה שלהם גם, ובעצם על כל זכיה של כל אחד. אם הייתי אוהד יונייטד, אני בטוח שהייתי מוצא שגיאות שיפוט לטובת ליברפול בזכיה שלהם למשל.
כדורגל מגלגל מיליארדים, זאת בושה ששופט שמקבל 5000 יורו למשחק מכריע, משפיע על התוצאה יותר ממסי , רונאלדו או לבנדובסקי.

פשוט מדהים! לאחר המשחק היתה פה (ממש פה, בפורום שלכם) תמימות דעים שהיה פנדל. קצת רעש מצד התקשורת הקטלונית שנועד להסיט את האש הן מהחרפה שהציגה הקבוצה והן מהמפלה של ברתומאו, והופ - גם כאן נסחפו לשיט הזה.

כזה קשה להבין שמדובר נטו בהסטת אש? שיתעסקו בשיפוט במקום במה שקורה בקבוצה ובמועדון? אני לא מבין את זה. ירגיש לכם יותר טוב אם נגיד בפה מלא שאנחנו מקבלים מתנות מהשופטים? אז הנה, בשביל שתרגישו טוב, אנחנו, ריאל מדריד, מודים שאנחנו מקבלים מתנות מהשופטים! אבל בחייאת, בגלל זה הפסדתם? הקבוצה שלנו נראית כמו קבוצת מרכז טבלה ושלכם נראית אפילו יותר גרוע. תתחילו להתעסק במה שצריך להתעסק במקום להיסחף כמו עדר אחרי התקשורת הקטלונית שמבלי להיכנס להשוואה לתקשורת המדרידאית, היא זוועה.

זהו פרקתי. עכשיו אתם מוזמנים להמשיך ולעצום את העיניים בחסות אל מונדו.

הקלאסיקו לפני שנה הוא דוגמה, לא זכור לי שדיבר על השופטים.
המשחק נגד שחטאר הוא דוגמה. היו מקרים ששערים דומים אושרו.

בסופו של דבר תמיד החלטות שופטים ישפיעו וכאוהדים זה חלק מהכיף להתלונן עליהן.
רק צריך להסתכל על מקרים נקודתית לפעמים.
אם היה פאול ברחבה זה ממש לא אומר שבגלל שמתישהו לא שרקו לזה אז גם הפעם לא צריך לשרוק. רק אחד מהמקרים הוא טעות, לא שניהם.
אני אוהב להקביל להחלטת שופט על עבירות ביום יום. אם מישהו אחד רצח והתחמק מעונש ושני רצח וקיבל עונש, לא יכול להיות שהשופט שגה בשני המקרים.
זה שפעמיים נפסקה החלטה הפוכה על מהלך זהה ובשניהם ההחלטה הייתה נגד ברסה זה לא אומר שדפקו אתכם פעמיים, אלא שדפקו אתכם פעם אחת ופעם אחת פשוט נשרקה נגדכם שריקה חוקית לגמרי.
לא שטעות 1 זה בסדר, אבל רק לצורך העניין כשמדברים על טעויות צריך לפחות להחליט מה נכון ומה לא.

אגיד את זה הפוך, הטיעון שהשופט דפק אתכם גם כשראמוס נתפס וגם כשפיקה נתפס מול סוסיאדד הוא זהה לכך שהוא קיבל החלטה מוצדקת בשתיהן (שתיהן שגויות בהנחה שהמקרה זהה).

מילה לגבי העניין, אני באמת מנסה להבין מה אנשים חושבים.
נראה לכם שפלורנטינו התקשר ליו"ר ההתאחדות או משהו, שעשה שיחת זום בין כל שופטי הליגה ואמר להם “חבר’ה, מהיום כל ההחלטות הקטנות הולכות עם ריאל מדריד, מופעלים עליי לחצים ואנחנו חייבים לעזור להם לקחת את האליפות”?
זה נכון ששופטים הולכים לרוב עם הקבוצות הגדולות, זה נכון ששופטים נכנעים לפעמים ללחצים של קהל, נותנים יותר כבוד לשחקנים הגדולים, אבל כל תיאוריות הקונספירציות של פלורנטינו התקשר לזה, שהתקשר לשופט, שהחליט לשרוק פנדל בעד ראמוס באמת נשמעת לכם הגיונית?
נראה לכם שיצאה הנחיה גורפת לכל השופטים ללכת לטובת ריאל ואין צדיק אחד בסדום שיחשוף את הפרשה החמורה הזו?
באמת רוצה להבין איך לדעתכם התקבלה החלטה ללכת עם ריאל בכל ההחלטות הקטנות ונגד בארסה בכל ההחלטות האלו.