שוב אלופי אירופה! האלה מדריד ו-A Por La 14!

האמת שהנקודה הזו, לי אישית, חשובה. כולם מדברים על ההישג הגדול אבל אצלי בראש בהחלט יש כוכבית. ההישג הזה לא בוצע במקביל לשליטה מוחלטת בליגה המקומית או ביריבות המקומית. זכינו רק באליפות אחת ב-5 שנים הללו עם ה-4 זכיות, ובאף אחת מהפעמים לא עברנו את ברצלונה בדרך.

ההישג הזה נדיר והיסטורי, אבל יש בו אלמנט עצום של מזל (ואתמול היה השיא). ברצלונה של פפ לצורך העניין הראתה עליונות מרשימה בהרבה. הליגה חסרה לי, והיא לא פחות חשובה מהצ’מפיונס.

הגעתי לכיתה הבוקר והמורה ביקשה ממני לכתוב על הלוח מאה פעמים “אני לעולם לא אפקפק בזידאן”.
בשטח שנשאר לי תרגלתי איך כותבים מילים כמו ‘בנייה’ ו’תהליך’.

לא להאמין. 4 פעמים ב 5 שנים. אני גם די בטוח שאם מודריץ’ לא היה פצוע נגד יובנטוס בחצי גמר שהועפנו בו, היינו מגיעים לגמר נגד בארסה.

לגבי אתמול, סליחה שאני מעכיר את האווירה. צפיתי שוב ושוב בפאול של ראמוס על סלאח. זה נראה ממש בכוונה.

ללא ספק אחד הגמרים ההזויים בתולדות ליגת האלופות. לי לפחות זה הרגיש כאילו החבורה העייפה והמוגבלת של זידאן הגיעה לדפוק כרטיס. כלומר, להיכנס לפאניקה בהגנה, להניע כדור באיטיות ובאופן צפוי עד כדי פיהוק, להיכשל ביצירת מצבים, ולהניף את הגביע. עוד יום במשרדי הצ’מפיונס.

לא הזלתי דמעה עקב “הפצצה” של כריסטיאנו, שהיא כמובן ספין שנועד להסיט את תשומת הלב מהיכולת הבינונית שלו בגמר ומהשער הפנומנלי של בייל. כריסטיאנו מודיע כי המסיבה מתפזרת, ולמרות שהעיתוי צורם, כולנו מבינים שתם עידן והחבורה הוותיקה הזו (לפחות מרביתה) הגיעה לסוף דרכה, באקורד הסיום המפואר ביותר שאפשר היה לקבל. היסטוריונים עוד יחקרו את כמויות המים שזידאן הצליח להוציא מהסלע הזה.

המונדיאל מגיע בדיוק בזמן, פלורנטינו יוצא למסע שופינג והוא נרגש כמו נערה מתבגרת שנחתה במנהטן עם כרטיס אשראי של אבא. פרויקט גלאקטיקוס3# יוצא לדרך, והפעם בניגוד לשנים קודמות יש שלד צעיר ומבטיח, בתוספת ילד נורווגי נשכח וברזילאי מוכשר שמתבשלים בצד על אש קטנה. יש למה לצפות.

היה נראה שהמסיבה מתפזרת כשבניטז הגיע. אני כבר לא יודע למה לצפות.

השחקן האהוב עליי סיכם את המצב של החוויה אותה אנו חווים בשנים האחרונות:

https://twitter.com/ToniKroos/status/1000519871296430080

המצב בלתי ניתן לעיכול או לתיאור.

לא הייתי מאשים את ראמוס בפציעה מכוונת. הוא אחז קלות בידו הימנית של סלאח אבל המצרי נפצע בכתף השמאלית מהנפילה. זה ביש מזל. אם בלם של ליברפול היה פוצע שחקן שלנו בצורה הזאת אף אחד אפילו לא היה מעלה על דעתו שזה מכוון והיה ברור לכולם שזה מקרי. אם ראמוס היה כזה מוצלח בלפצוע בנונשלנטיות את כוכב היריבה אז מסי לא היה עובר כמה פציעות מול ראמוס? ראמוס שחקן קשוח אבל הוא אף פעם לא ניסה לפצוע בכוונה.

בקשר לרונאלדו לא הייתי ממהר לקנות את סיפורי העזיבה. כבר היינו בסרט הזה כמה פעמים. בסופו של דבר זה תמיד נגמר בכסף.

צודק.
אתה בטוח שהפציעה הייתה ביד השנייה?!

אני מאוד מקווה שלא נראה חוזה חדש. רונאלדו בן 33 ואי אפשר להמשיך לשדרג לו חוזה כל שנתיים כאילו
כל העתיד לפניו. הקבוצה צריכה רענון בכל מקרה ואני מעדיף שהוא יעזוב מאשר לזרוק עוד כסף ולהתחייב לחוזה מגוחך שאף אחד לא יסכים לקחת מאיתנו בחיים.

https://twitter.com/MrBouncer/status/1000661968439660544

כן, הפציעה היא מהנפילה. ביש מזל.

איפה שמעתי כבר שצריך לזרוק את כריס כדי לחסוך כסף שיושב לכם בבנק? לפני שלוש שנים? והופ, הניגון האהוב עליי חוזר. לפחות שתיקה הייתה יפה כמה שנים, בוא נזרוק שחקן ששם מיליון שערים ברצף במפעל שקרוי על שמינו. קדימה!

לעניין, שלוש זכיות ברצף, שלוש! שלוש למען השם! פסיכי לגמרי, דרך עקלקלה, אבל המיץ שיוצא מהשחקנים במפעל הזה פשוט לא יאמן, זה נראה קל מהטלוויזיה, אבל מגובה הדשא החרא הזה פשוט קשה, שאפו ענק לכולם. יש רגעים שאני אומר לעצמי בשקט בראש, הם ינצחו אותנו, אלה יפרקו אותנו, ואז עולים החברה האלה ופתאום, משהו קורה, זאת הקבוצה שלי? ואז אנחנו בפיגור, הקול שוב חושב לנגן שחורות ושוב, משהו קורה, זאת הקבוצה שלי? יפה יפה, פתאום רוגע, פתאום מהלכים יוצאי דופן, החזה מתנפח, כן זאת הקבוצה שלי! זאת שפשוט מנצחת לא משנה מה. שוער, שופט, מזל, תקראו לזה איך שאתם רוצים, אבל משפט קלישאתי מעצבן אומר, שהמזל הולך עם הטובים. אז אנחנו פשוט פאקינג טובים. חבל לי על הליגה, שם הפסיכולוגיה הפילה אותנו כרגיל, אבל יש משהו באוויר, משהו עם ריח נעים. תהנו מזה כל עוד אתם יכולים.

מילה אחת על העמוד הזה שנקרא ראמוס, כן אני זוכר את האדומים והפאשלות ואת החרא שהוא האכיל אותנו, את חדר ההלבשה הרעוע, אבל משהו בבחור הזה פשוט לא יאמן, תקע יתד בשושלת של ריאל, בדפי ענק. הכריזמה שלו זה משהו יוצא דופן, רועה שהכבשים שלו הולכים במסלול החליל, יש אנשים שהמילה שלהם שווה מחוץ למגרש, כאלה שרק במגרש, לא יודע איפה למקם את ראמוס, אבל כשאני רואה את הליטופים לשחקנים, הנשיקות במנהרה, מילה באוזן לוארן, לרונאלדו, כנראה גם לזיזו ופרס, יש משהו בבחור הזה. ועם זה צריך פשוט להיוולד. תודה למונצ’י

חיזוקים במקומות הנכונים, ואמא’לה.

בייל בכושר מפחיד עם גולים גדולים כל החודש הזה, חבל רק שווילס לא במונדיאל ומה שנשאר לו זה לממש את הכושר הזה על אשתו

סלח לי, אבל ההודעה שלך העלתה לי קצת קיא בפה.

בשביל שחקן שהיה הפרצוף של הקבוצה והגורם הדומיננטי ביותר בה, באחת מהתקופות הגדולות שלה בהיסטוריה, אפשר וצריך לחרוג מעט מהרציונאל ומהתחשיב הכלכלי. רונאלדו לטעמי חייב לפרוש בריאל אלא אם כן הוא יבחר שלא לעשות זאת. מצפה ממועדון שמקדש כל כך את ההיסטוריה, הסמליות והמורשת להתנהל עם שחקן היסטורי כמו רונאלדו בכבוד הראוי לו, ומצפה מאוהדים שלא רוצים לראות את הקבוצה שלהם הולכת בדרכן של סיטי ופ.ס.ז, לכבד את הסמלים שלה קצת יותר.

מה שהכי מצחיק זה שהמנטרה הזאת של למכור את רונאלדו ו"לחזק" את הקבוצה רצה פה בפורום כמו תקליט שבור כבר למעלה משנתיים. אני מבין שהכובעים טעימים לכם?

כמה דברים:

• אני מאוד אשמח שרונאלדו יפרוש בקבוצה, ואת ההודעה שלו במוצאי שבת מאוד התעצבתי לשמוע. אבל זה עניין של אופי, ורונאלדו לא בנאדם שאתה רוצה להחזיק בקבוצה כשהוא אחרי השיא וממורמר. הבנאדם אגדה אבל הוא מגיע עם עלות. אם הייתי יודע שהוא יהיה מוכן בשנתיים האחרונות שלו לשבת בשקט בספסל ולעלות במקרי הצורך, להוריד פרופיל, לחתוך חוזה, דיינו. אם ראול וקסיאס לא פרשו בקבוצה כי הם רצו דקות, אתה באמת חושב שזה אפשרי עם רונאלדו?
  • זו אכן לא הפעם הראשונה שקראנו למכירה של רונאלדו, אבל אני מוכרח לציין שזה תמיד היה תחת לקיחה בחשבון של הסעיף הקודם. רונאלדו הוא מסוג השחקנים שיהוו נזק בקבוצה כשהוא יזדקן מקצועית, וצריך לדעת לפעמים לחתוך בבשר החי.
  • דווקא מכיוון שיש לבחור עוד קצת ערך כלכלי, זה הזמן למכור. העובדה שטעינו עד עכשיו והוא שוב ושוב האכיל אותנו את הכובע, לא אומר שהוא ימשיך גם בשנה הבאה, בה יהיה כבר בן 34. כמה שחקנים בהיסטוריה אתה מכיר שכיכבו בגיל 34? עם כל ההתפוצצות שלו בחודשיים-שלושה החשובים של השנה בשנתיים האחרונות, הבחור מציג גרף ברור של ירידה במספרים וההימור הברור מאליו הוא שהגרף הזה ימשיך. זה יהיה רק רציונאלי להמר שבשנה הבאה גם את ההתפוצצות של החודשיים החשובים כבר לא נראה.
  • באופן כללי ובלי קשר לרונאלדו, הקבוצה הזו מיצתה את עצמה וזה הזמן למהפכה. תמיד אפשר לחכות ולא לתקן את מה שלא שבור, אבל אז נתקן אחרי עונת נפל בה לא נזכה בכלום (זה לא היה רחוק מלקרות השנה). 76 הנקודות בליגה זה תמרור אזהרה גדול מאוד, וריאל מדריד לא יכולה להרשות לעצמה קבוצה שבעה שכזו. השלד של קיילור, ראמוס, מודריץ’, רונאלדו ובנזמה לא רק שכבר מבוגר מאוד יחסית, אלא באמת שכבר זכה בכל כל דבר אפשרי.
  • רונאלדו ניצל את הריאיון הראשון של אחרי הזכייה, בערך 2 דקות אחרי שריקת הסיום, לפתיחת משא ומתן פומבי מול ההנהלה והכנסת המערכת לסחרור. הבחור בגיל 33 מנסה לסחוט את המועדון לחוזה שהוא בשום פנים ואופן לא הולך להצדיק. מצטער, אבל זה פוגע מאוד בסנטימנטים שלי כלפיו. אם הוא יודע לדאוג לעצמו ככה, גם אנחנו צריכים לדעת. מאוד יכעיס אותי לראות חוזה חדש ומשודרג, הוא פשוט לא יהיה שווה את הכסף.

ביננו, רצית לראות קוביות בדקה ה93?

כריסטיאנו עיצבן אותי מאוד אבל הוא מנסה לתקן וכל צעד של המועדון לדעתי יהיה לגיטימי. זה לא הזמן וזה לא המקום. לא האמנתי כשקראתי את הציטוט הזה בעודי מעדכן בפייסבוק של האתר איי-שם מפאנג’ויה ומעלה איזה טריליון פוסטים. את המרמור של בייל אני כן יכול להבין אבל גם לו קצת חסרה קלאסה.

אבל זה עוד ניחא, ההודעות כאן ‘גמר לא מרגש’ או ‘אני לא שמח במאה\אחוז’ או ניסוח הזוי אחר - הגזמתם. אוהדים שבעים? אי-אפשר לזכות שלוש פעמים בצ’מפיונס בלי מזל וריקושטים אחרים. כן, הזוי שהקבוצה משחקת בהליכה בגמר. אבל אנחנו לא שחקנים ולנו אסור להיות שבעים. איך אפשר לא להיות בטירוף לקראת הגמר? זו קבוצה היסטורית, קבוצה נצחית, שלוש זכיות ברציפות וארבע בחמש שנים. מנצ’סטר יונייטד בכל שנותיה זכתה רק ב-3 גביעי אירופה. 12 שנה חיכינו לדסימה. עברנו כאן הרבה אנשים ביחד את השנים המסריחות של שמינית הגמר. כנראה שרק כאשר הדחות הנפל האלה יחזרו - אתם תעריכו.

הזוי שהגמר הזה הוכרע ע"י הדחויים בנזמה ובייל, זה דיסוננס עצום עבורי לגבי הוולשי. אני כן חרד לגבי קיץ רדום נוסף, כי בכל-זאת לא ‘הכל בסדר’. ראמוס לא פצע את סאלאח בכוונה, פשוט התדמית שלו…

אני כלכך שמח ולצד זה כל-כך עייף. מהפאנג’ויה[ראיתי את המשחק במלון בשבת, שידור מסריח עם אוכלוסיה לא משהו], מהאמוציות של הכל[בין כל ‘תקיפה’ בבריכה וריקודים במסיבת בחוף - עידכנתי ועידכנתי והתכוננתי לגמר]. תגובה נורמלית שלי בהמשך, זה ייקח עוד זמן.
כולם יודעים כמה רציתי את הגביע הזה. כמו תמיד. הכנתי תמונה חגיגית בבית ואמרתי שאני מעלה אותה(מסמן ‘3’ על רקע תמונה בחדר עם דגל וצעיף מגמר 2016] רק במקרה של ניצחון. כמה אהבה, כמה. תודה אלוהים, תודה. אנחנו ריאל מדריד.

הנה ציטוט של ארבלואה בינתיים, הציוץ האגדי בטוויטר: “הצלחה זה עניין של מזל - יגידו אלה שמפסידים. אנחנו המועדון הגדול בהיסטוריה של הספורט”

אתה מתכוון - ראמוס עשה פאול בכוונה אבל לא התכוון לפצוע (אולי רק לא מעבר למשחק הנוכחי)

אתה ענק

קצת על כדורגל:

בשנה שעברה הקבוצה נתנה חודשיים גדולים מבחינה מקצועית, גם בצ’מפיונס וגם בליגה. רונאלדו וגם כל השאר. השנה כבר מדובר על שני משחקים וחצי של הילוך חמישי בין פריס לטורינו. השובע והבעיות המוכרות ניכרו גם בחצאי הגמר ובגמר למרות התוצאות. גם בעונה הבאה לא אהמר נגד ההרכב הזה בשום דו-קרב בליגת האלופות, אבל בלי שינויים מהותיים אליפות לא תהיה פה. באמת באמת הגיע הזמן לשינוי.

זה המבחן של זידאן להראות שהוא מסוגל לא רק להוציא מים מסלע אלא להפוך סלע לזהב. לשמור את יכולות הגמישות והפרגמטיזם ליום סגריר ולהראות לנו איך הוא חושב שכדורגל צריך להיות משוחק, לבנות קבוצה חדשה בצלמו ולבסס את מעמדו כאלוהים. צעד ראשון בכיוון: מינוי גוטי לעוזר ואת ראול לבוס של הקאנטרה ומאמן קסטיליה. האלה זיזו!

אני חושב שהסגל שלנו עמוק ומגוון(תביטו הצידה, לשכנים), נניח לוקאס ואסקס מהספסל יחד עם בייל\אסנסיו\איסקו - זה יפה. אבל יש בעיה עם הכוכבים וההרכב הראשון. אני מאוד חושש שנראה שוב את כל ה-B-B-C נשארים. אולי אני כבר לא אובייקטיבי לגבי כריסטיאנו. בייל, שכבר חיכיתי שיעזוב - גרם לי לשינוי, בעיקר משום שהוא כשיר פתאום חצי שנה ברצף. בנזמה? אני לא מאמין שהוא באמת יעזוב. אנחנו צריכים ריענון גדול בהתקפה - כוכב אמיתי, מקווה שלא ניימאר, וגם בלם או מגן ימני בשל הספקות לגבי ואייחו ונאצ’ו באמת לא ילד. על קשר מרכזי קשה לי לחשוב.

המטרה בשנה הבאה חייבת להיות זכייה באליפות והסגל הזה באמת מאוד-מאוד-מאוד-שבע. כל משפט שאני רואה בו את השם ראול(גם אם זה טאמודו) מטלטל אותי. גוטי כעוזר נשמע מעניין. אבל אלה פנטזיות :slight_smile:

גוטי רוצה להיות מאמן ראשי לא רואה אותו מסתפק בלהיות עוזר. יש שמועות שלגאנס תציע לו להיות המאמן שלה. חוצמזה כולם יודעים שאתה חייב להיות קירח כדי להיות בצוות האימון של זידאן.

הוא אמר שהוא מוכן להשאר גם כמאמן קסטיליה, אז אפשר לעשות חילופי תפקידים בינו לבין ראוליטו :slight_smile: