שוב אלופי אירופה! האלה מדריד ו-A Por La 14!

די עם הספוקלציות לגבי האישיות. אף אחד מאיתנו הוא לא פסיכולוג, וגם אף אחד מאיתנו לא היה מאמין שרונאלדו ירד בכמות הדקות כפי שהוא ירד השנה. יותר קל להניח אם כבר, שהמגמה הזאת תמשך בשנים הקרובות עד שרונאלדו יפנה לגמרי את הבמה או ימסור את השרביט, ונותרה המשימה הלא כל כך פשוטה שהיא למצוא עבור מי. רונאלדו, בגיל 33 הוא השחקן הטוב ביותר בקבוצה, ובפער ניכר, ואמנם הירידה ביכולת כבר ניכרת ואין על כך עוררין, אבל זה עדיין לא אומר בהכרח שקיימת אלטרנטיבה טובה יותר בשוק, ניימאר הוא היחיד שעולה לי לראש, ואם כבר באישיות עסקינן, רונאלדו הוא ילד טוב ירושלים לעומתו.

ההשוואה לראול ולאיקר מגוכחת. אנחנו מדברים פה על שחקן ששווה בערך מחצית מהשערים של הקבוצה באופן עקבי מאז שהוא דרך בברנבאו לפני כ-9 שנים, גם בגיל 34 הוא יהיה כזה. ראול ואיקר היו נטל מקצועי על הקבוצה ונשארו בה לתקופת זמן בלתי מבוטלת רק על רקע טיעוני סמליות ומנהיגות הזויים. אם להם הגיע קרדיט לתקופה כל כך ארוכה אחרי הדעיכה, אז נראה לי שלרונאלדו, שמעמיד מספרים שראול היה מעמיד ב-3 עונות בשיאו, גם מגיע קצת מזה.

כל טיעוני הכסף מצחיקים מבחינתי. ריאל מדריד הוא המועדון האחרון שחסר לו כסף. מפלצת מרצ’נדייז שאין שנייה לה בספורט העולמי. כסף מעולם לא הרתיע את ריאל ברכישת השחקנים הטובים בעולם, וגם בכלל לא בטוח שלמכור את הספורטאי הכי פופולארי בעולם הוא מהלך חכם מהבחינה הזאת. אני חושב שלא אני ולא אתה מוסמכים מספיק בשביל להכנס לכיס של ארגון בסדר גודל כזה, לכן גם הטיעון לגבי החוזה של רונאלדו מיותר, כי הרי “שווה” זה דבר יחסי. אם תשאל אותי גם ניימאר לא שווה 220 מליון יורו, וגם מסי לא שווה 30 מליון יורו בעונה ובכל זאת הם מקבלים את הסכומים האלה כי הקבוצה שבה הם משחקים הסכימו לתנאי הרכישה/החוזה שהם העמידו. גם ריאל לא תקרוס מהענות לגחמותיו של רונאלדו.

ואגב:

העובדה שטעינו עד עכשיו והוא שוב ושוב האכיל אותנו את הכובע, לא אומר שהוא ימשיך גם בשנה הבאה, בה יהיה כבר בן 34. כמה שחקנים בהיסטוריה אתה מכיר שכיכבו בגיל 34?

תחליף את ה-34 ב-33, וב-32, וב-31, וזו בידיוק המנטרה החוזרת שדיברתי עליה בהודעה הקודמת שלי. רונאלדו יורד ביכולת באופן עקבי (אך בכלל לא תלול) כבר כמה שנים. אבל מדובר פה באחד השחקנים הטובים בהיסטוריה, ויותר חשוב מכך באחד מהמקצוענים הגדולים ביותר. רונאלדו בגיל 34 שווה הרבה יותר מכל מיני עאלק כוכבים שנמצאים כרגע בשיאם. גם מבחינה מקצועית, ובטח ובטח שמבחינת נסיון ומנהיגות.

הקבוצה מיצתה את עצמה ועל כך אני מסכים, העניין הוא שלריאל בעיות אקוטיות בכל כך הרבה עמדות על המגרש, שמצחיק אותי שדווקא המקום הכי יציב ובטוח שלנו כקבוצה הוא זה שסופג את האש.

אני אומר אוקיי, בוא נחליף את רונאלדו. (ורק ניימאר אופציה טובה מבחינתי, בלי לדבר על המחיר)
אבל רק אחרי שנחליף את בנזמה (בכל חלוץ מהטופ 50 העולמי), את איסקו (לטעמי אחד הבלופים הגדולים בהיסטוריה של הקבוצה), את טוני קרוס (הלמל"מ העצלן), את בייל(כשהוא בכושר אחד הטובים בעולם, אבל הוא אף פעם לא בכושר), לוקאס ואסקז (בינוני זה השם השני שלו) ואת קיילור נבאס(חמוד אבל לא יציב מספיק).

אחרי שנאכלס שחקנים מהטופ העולמי בכל אחת מהעמדות האלו, ורונאלדו כבר כנראה יהיה בן 35, ויעמיד מספרים מביכים של 35 שערים ו-10 בישולים בעונה, אולי יהיה מקום לדבר על להפרד ממנו, וגם זה רק בהנחה שהוא לא יהיה מוכן לוותר על המעמד שלו בקבוצה. עד אז אנא הפנו את האש למקום אחר.

אני חושב שהמשחק שלשום יכול לשמש כאמת מידה מצוינת לבחינת היכולת של רונאלדו.
שים את אמבפה במקום רונאלדו בכל אחד מהכדורים שהוא קיבל והוא היה מוציא הרבה יותר ממנו. על ניימאר אין מה לדבר בכלל.
ולא רק שניהם. יש עוד שחקנים שיכולים לעשות דברים שרונאלדו כבר לא מסוגל לעשות.
ואני חוזר למשחק אתמול. ליברפול שיחקה מאוד אגרסיבי והייתה מאוד מהירה. לרונאלדו היה מאוד קשה מול זה. לשחקנים כמו סאלח, הזאר או דיבאלה לא היה קל אבל הם היו מוציאים יותר ממנו.

ולנושא דומה אבל קצת אחר.
רק אני חושב שסדיו מאנה הוא אנדרייטד רציני? מדובר בשחקן על. מהיר מאוד, טכניקה גבוהה והרבה כוח.
כשכל העיניים על סאלח אולי אפשר לגנוב אותו.

חשבתי גם את זה על מאנה במהלך המשחק. מדובר בשחקן מצוין ולא מבוגר (25). חושב שהוא מתאים לנו לא פחות מסלאח או הזארד ובטח במחיר שפוי הרבה יותר.
אגב אם כבר שחקן מליברפול, הייתי מת להביא לאת פרמינו. הוא כל מה שציפינו מבנזמה לתת והוא לא נתן, יודע לשחק עם הגב לשער ובנגיעה, יודע לכבוש ובעל יכולת טכנית מצוינת, מהיר. בקיצור החלוץ המושלם ובוודאי כדי לשחק לצד כוכבים.
מבחינתי אם אפשר לשים יד על פירמינו לעשות את זה בלי לחשוב פעמיים.

לגבי רונאלדו, אני לא נמנה עם חסידיו והיום הוא כבר לא מעבר לסקורר אבל להגיד שהוא לא עושה דברים מסובכים מידי ושאחרים יכולים לעשותאת זה גם זה פשוט לא נכון. עובדה שאחרים לא עושים את זה.

הבעיה שלנו היא שהשחקנים היחידים שכובשים שערים אצלינו הם רונאלדו ובייל. כל השאר הם אחלה מבשלים או מנהלי משחק, ובסופו של דבר זו המטרה של המשחק וזו הסיבה שאנחנו כל כך תלויים ברונאלדו אפילו ביכולת ירודה למדי.
הבעיה מתחילה בחלוץ, שזו העמדה שהכי צריך לדעת לכבוש בה ואצלינו משחק בנזמה

אתה מצד אחד אומר שרונאלדו מאכיל את כולנו כובעים כי בפועל אנחנו לוקחים צ׳מפיונס, ומצד שני לכל אלה שאתה מציין כאן אתה לא מחיל את אותו הגיון אלא מסיק שהם פלופים?

גם רונאלדו וגם בנזמה וגם מודריץ׳ וגם קרוס - כולם תחת אותה מעטפת של שחקנים שזכו בהכל ולא מרגש אותם ביקור של מלאגה בברנבאו. זה טבע האדם ככל הנראה. מצד שני קצת מוזר לטעון שהם לא הביאו אותנו להישגים, או ש(לא אומר שאתה טוען זאת) קובצ׳יץ׳ ושות’ הם תחליף ראוי אחד לאחד. האמת היא בדיוק מה שמשתקף מההישגים שלנו: קבוצה לצ׳מפיונס אבל לא לאליפות. את האליפות הזו הפסדנו על ה 40 גולים של חאמס ומוראטה ועל היעדר הרכב שני ראוי שיקח את הליגה ב 80% מהמשחקים.

נסיון נחמד להכניס לי מילים לפה. אבל הדבר היחיד שאני מייחס לרונאלדו זה המספרים הפסיכיים שלו, ותרצה או לא זה לא משהו סובייקטיבי שניתן להתווכח עליו. אגב, אם תרצה שננתח את ההשפעה של רונאלדו על הזכיות בצ’מפיונס לעומת ההשפעה של כל אחד מהפלופים שציינתי, משהו אומר לי שגם שם המספרים והעובדות ילכו עם רונאלדו.

עם זאת, הרבה יותר קל להעריך תרומה של שחקן התקפה לפי המספרים שהוא מעמיד לעומת למשל, שחקן קישור. פה כבר צריך להסתמך על העיניים. מודריץ’ לא מבשל הרבה, לא כובש יותר מדי, אבל מבחינתי הקשר הטוב ביותר בעולם, בגלל הדברים שמעבר לסטטיסטיקות שהוא כן עושה. לעומתו טוני קרוס, קיבל סטאטוס של אחד מהקשרים הטובים ביותר בעולם, כי קל לדבר על 98% דיוק במסירות ולשכוח ש-100% מהם הולכות לרוחב ורק גורעות משטף המשחק של הקבוצה ומהקילריות בהתקפה.

בגלל זה לטעמי יותר מדי אנשים פה מתפשרים על הבינוניות של שחקנים כמו קרוס ואיסקו. הרבה יותר קשה לכמת את התרומה שלהם (או יותר נכון את הנזק שלהם),ויותר קל להסתנוור מאחוזי הדיוק במסירה של הראשון או מהשליטה בכדור של השני.

הקבוצה מצליחה בצ’מפיונס בגלל שיש לה מספר מצומצם של שחקנים ברמה עולמית שמתעלים במאני-טיים וגם כי יש לה לא מעט מזל, וגם המומנטום משחק תפקיד. אבל בעיקר הסיבה הראשונה. אני מדבר על רונאלדו, ראמוס, קרבחאל, וראן, מרסלו, מודריץ’. שים לב למספר שחקני ההתקפה ברשימה ותבין איפה נמצאת הבעיה של הקבוצה מבחינתי.

אני מסכים איתך לגמרי שהקבוצה שלנו לא בנויה לליגה. ואני יותר מזה חושב שזה רק עניין של זמן עד שהבועה שלנו בצ’מפיונס תתפוצץ ונעוף מול קבוצה בינונית כלשהי. אנחנו לא מספיק טובים בשביל להבטיח יציבות וזה בידיוק מה שבא לידי ביטוי בליגה. אני פשוט חושב שרונאלדו אינו חלק מהבעיה, רחוק מזה.

בהתחשב בעובדה שוראן , נאצ’ו וקרוס בערך השחקנים הכי יציבים בסגל העונה
קשה לי להביע דעה מה נסגר עם הקבוצה הזאת ואיך לאכול אותה.
ניסיתי לעשות ברייקדאון לסגל בגמר בלבד-

שוער: קיילור לא יציב. אין לו קרוב למחליף.
בלם: ראמוס פיוזים סטייל פפה לפני ההתבגרות .
בלם: וראן ,הבלם הטוב בעולם, מציל את התחת של ראמוס
פעם אחר פעם (לטעמי הציל לנו גם את הזכיה)

מגן: מרסלו רבע מגן חצי קשר וורלד קלאס רבע חסר אחריות.
מגן:קראבחל אדיר אבל גם לו היו משחקים חלשים העונה (הייתי אומר לא יציב בגלל הפציעות).

קשר: קסאמירו , השחקן היציב אשתקד , ממש לא היה יציב העונה אבל יציב מספיק. היה רע בגמר.
קשר: קרוס אפשר להגיד עליו הכל אבל מעולם לא ראיתי אותו מאבד עשתונות ברגעי ההכרעה.
קשר: מודריץ’ אלוהים אבל פציע יותר מבוגר יותר וכל איבוד כדור שלו זה חצי גול ליריבה.
קשר: איסקו אוברייטד מסמא עיניים כשהוא טוב. איטי, לא מדוייק כמו מודריץ’ אבל מדרבל טוב ממנו.

חלוץ: בנזמה קטגוריה בפני עצמו .סוג של מנהל משחק ברבע האחרון של המגרש . גורם לשחקנים סביבו להבקיע שערים לרבות רונאלדו. אחרי מאה שנה בריאל עדיין אין לי דעה מגובשת לגביו. סוג השחקנים שקל לראות כשהוא רע קשה לראות כשהוא טוב. בגמר היה מצויין.

חלוץ:בייל מעין גרסא של רובן אבל זוכרים לו יותר את הפציעות. כששניהם בכושר הם וורלד קלאס.
לריאל אין סלחנות לקראקים פציעים.

חלוץ: רונאלדו אלוהים , אבל אי אפשר למתוח את החבל הזה לאורך זמן…

לסיכום ריאל אלופה כי היא מנצחת When the stars align.

נמאס לי מהשטויות של הפסדנו אליפות בגלל מכירת חאמס ומוראטה. לא ההרכב השני הפסיד את האליפות אלא הראשון.

הפסדנו את האליפות כי אין לנו התקפה פרט לרונאלדו, וכשהוא לא בכושר ככה אנחנו נראים. אנחנו איבדנו את הנקודות דווקא בעיקר במשחקים של ההרכב הראשון, אם היה לנו שחקן התקפה שאשכרה יודע ליצור מצב ולהבקיע אז אולי היה מאבק על האליפות.

מישהו פה כתב שרונאלדו ובנזמה הם 2 שחקנים שעושים עבודה של אחד ואני חייב להסכים, אולי האחד הזה הוא סקורר לא מהעולם הזה ושחקן קבוצתי מאוד (שילוב של שניהם) אך זה לא מצב אידיאלי והוא חייב להפסיק.
הייתי נותן אולי עונה הבאה לרונאלדו צאנס כחלוץ חוד כשלידו שחקני אגף אמיתיים ואיכותיים ולא בייל ובנזמה, אך הגיע היום בו אני לא רוצה את רונאלדו בכל מחיר.
המחיר הוא משכורת גבוהה מאוד, חוסר במשחק הגנה ולחץ ובנזמה. עד היום התועלת שלו עלתה על זה, היום אני כבר ממש לא חושב כך. לא יודע לאיזה שחקנים להשוות אבל אם נוציא את בנזמה ורונאלדו מההרכב ובמקומם נשים כל 2 קראקים אחרים (מאנה פירמינו סלאח קיין לבנדובסקי הזארד וכו) אז מצבינו לא בטוח שהיה פחות טוב, לפחות בליגה בוודאות היה טוב יותר.

אגב אולי עקב השמועות על בייל ליונייטד נוכל לגנוב להם את מרסיאל ולעשות כסף על הדרך, מדובר בכוכב לא קטן שגם הרבה יותר יתאים לנו.

אני היחידי כאן שחושב שראמוס ניסה לעשות יותר מ’רק’ פאול? כבר כמה אנשים שולחים לי את התמונה הזאת ואיך חבר אמר לי ‘‘אחי, הוא לא מחזיק לו את היד, הוא פאקינג נועל אותה’’ . אין יותר נכון מזה.

כנראה שאצלי ספורטיביות זה מעל הכל וקצת צרם לי מה שראמוס עשה.

מדובר בפאול מכוון ללא ספק. אך זהו מסוג הפאולים שנעשים כל הזמן, ששחקנים תופסים זה את זה כדי לעצור אחד את השני ולהתמקם טוב יותר.
האם זה בסדר? לא. אבל אני בטוח שאם נחפש כל משחק נמצא כמה עשרות של עבירות כאלה (כל קרן יש איזה 3).

אגב אפילו סלאח טען שזה לא היה מכוון והם נאבקו על המיקום וראמוס נפל לסלאח על היד רק בגלל שסלאח תפס חזרה.

ככה זה חברים כשקבוצה מסוימת זוכה אז אוהדי קבוצות אחרות מנסים לשים את הזכיה בכוכבית ולמצוא סיבות ללמה זה לא היה פייר. בדיוק מהסיבה הזו יזכירו את הפנדל נגד יובה.

הסיבה לדעתי שריאל כן זוכה בגביע בניגוד לקבוצות אחרות היא העוצמה המנטאלית. בעוד קבוצות רבות מאבדות את הראש בגלל שער/אדום/פציעה/טעות שיפוט, ריאל יודעת להתמודד עם זה בהליכה.
גם נגד פסז וגם נגד באיירן פתחנו בפיגור וב2 המפגשים גם התמודדנו עם פציעות והיעדרויות.
ליברפול הפסידה לא בגלל ראמוס או שופט, היא הפסידה בגלל 2 סיבות:

1. שוער שפישל.
  2. איבוד האמון ונפילת מתח אחרי יציאתו של סלאח. זו הייתה גם מכה מקצועית אך מה שקרה לליברפול זו התפרקות מנטאלית ואחרי הפציעה ריאל שלטה שהייתה מנצחת גם ללא קריוס לטעמי.

בתחילת המהלך אפשר לראות בבירור שהתפיסה היא הדדית וגם סלאח עצמו אוחז בראמוס. מעבר לזה, הפציעה היא בכלל בכתף שמאל עליה סלאח נפל ולא בכתף ימין אותה תפס ראמוס.
אין שום סיכוי שראמוס התכוון לפצוע אותו בכוונה במהלך הזה.

אני חייב להגיד שלא רק שלא הייתה כוונה רעה של ראמוס במהלך הנ״ל לא הייתה עבירה בכלל.
תמונות סטילס ואפילו הילוכים חוזרים בהילוך איטי יכולים להיות מאוד מטעים כי אין תפיסה של מומנטום ואינרציה. ספציפית במהלך הזה שניהם תפסו אחד את השני וסלאח לא נפל טוב, זהו.

לגבי המשחק, לא מבין את מי שאומר שהיה גמר מוזר או שליוורפול הפסידו בגלל נפילה מנטלית אחרי הנפילה של המצרי. מי שחושב ככה כנראה לא עקב מספיק אחרי ריאל של זידאן או ליוורפול.
בכל משחק נוקאאוט בשנתיים האחרונות ראינו את זידאן עולה עם הרכב שלדעתו יכיל התפוצצות ולחץ של הקבוצה ממול ואז משתלט על המשחק לאט לאט ובקור רוח, גם כשספגנו גולים בבליץ של היריבות ידענו לחזור והיה לי ברור שגם אם נספןג מול סלאח וחבריו אנחנו ננצח את המשחק. לגבי ליוורפול, אף קבוצה בעולם לא יכול לשחק באותו קצב במשך 90 דקות שלמות, קלופ קיווה שיוכל לעקוץ בדקות הראשונות ואז לשמור על התוצאה, מול ריאל של זידאן זה לא היה עובד לו ונסיון עבר עם הקבוצה הזאת מוכיח שאני צודק.
אין לי ספק שתוכנית המשחק של זידאן עבדה בדיוק כמו שהוא תיכנן (בדיוק כמו בשני הגביעים האחרונים) פלוס 3 בונוסים בדמות יציאה של השחקן המסוכן ביותר של היריבה, שוער שנפל במאני טיים וגול אחד ששווה לריאל כמה עשרות מליונים משחקן ספסל.

כשטענתי שהייתה נפילה מנטלית לא אמרתי שהמשחק היה בכיוון של ליברפול ושהיינו מפסידים כאילולא הפציעה.
טענתי שהסיבה שריאל שולטת בליגת האלופות כבר 3 שנים קשורה לחוזק מנטאלי שיש לנו לעומת היריבות. במשחקים רבים אנחנו לאו דווקא הטובים לכל אורך ה90 דקות אבל כמו במשחק הראשון נגד פריז, הדקות בהן אנחנו טובים יותר פשוט משמעותיות יותר מהדקות בהן היריבה טובה יותר.
נגד פריז לטעמי מעל מחצית פריז היו טובים יותר, אך אז זה התהפך ובניגוד אלינו שידענו לכבוש ולא להפרק אחרי שלטפנו פריז פשוט חטפו אחד נוסף.
נגד יובה יובה איבדה את הראש בסיום ועשתה שטות, מישהו פה מדמיין שזה יקרה לריאל? כמובן שלא.

ריאל פשוט מרגישה מוכנה יותר בכל משחקי האלופות ב3 שנים האחרונות.

ליברפול הפסידה כי קלופ נעול יותר מדי על הרכב וצורת משחק אחת כמו ברצלונה בתקופת רייקארד ופפ או ריאל של אנצ’לוטי. להוציא את הברקת המזל עם ווינאלדום במקום אוקסלייד צ’מברליין במשחק הראשון מול רומא שחקני הספסל שלו רק גורעים.

יתרה מכך, אם הכוכב שלך נפצע וכל הקבוצה נפגעת מנטאלית זה אומר דרשנו. אם רונאלדו היה נפצע למשל ריאל לא הייתה מושפעת מנטאלית, כנ’'ל הרחקה של שחקן.
זו אחת הסיבות שהשחקנים מגיעים סחוטים וחסרי אוויר לדקה ה70 וגם למקום הרביעי בליגה(אנחנו בשלישי בגלל זריקת זין כללית).
אם המשחק היה מגיע להארכה, אסנסיו ובייל היו חוגגים על האגפים.

לסיכום, לאור המשחק היחסית חלש של ריאל ולאור המנטליות הבעייתית וטעויות שוער
ליברפול יכולה להאשים בהפסד רק את עצמה.
להאשים את ראמוס בפגיעה מכוונת במה שנראה כמו פציעה שגרתית שקורה מדי פעם עקב נפילה קשה מחוסר שיווי משקל או בזעזוע מוח של קאריוס זה לא פחות מטענה או בדיחה הזויה שבמשחק שכונתי בכיתה ו’ לא היו מעלים.
שיתחילו גם הם לקחת אחריות.

הדיון על קרוס כבר נטחן עד דק ולכן לא אכנס לזה שוב, דובר פה רבות עליו ועל ההבדל בין משחקי ליגה רגילים לבין עשרת משחקי המאני טיים בעונה.
מה שכן, עם כל זכייה כן עולה הסיכוי שזידאן מבין משהו בכדורגל ושקרוס ואיסקו בכל זאת תורמים משהו. הם זוכים להערכה גם ברמת הנבחרת וגם מקולגות ומאמינים שונים. אולי הם רואים משהו בתרומה למשחק שאתה פשוט לא רואה?

תודה. זו הייתה תוכנית משחק והחילוף של בייל היה מהבית

:slight_smile:

זידאן גם הולך עם בנזמה על עיוור. זה אומר שבנזמה אחד מגדולי החלוצים בהיסטוריה? הרי 8 שנים ו4 גביעי אלופות כחלוץ מוביל בהרכב בריאל מדריד לא בא ברגל.

זה שזכינו לא אומר שכל שחקן אצלינו הכי טוב בעולם, אנחנו צריכים תמיד לשאוף להשתפר.

קרוס קשר מצוין אך לדעתי הציוות של לוקה קרוס וקאסמירו לא טוב כי אנחנו לא מקבלים משלושתם את כל התרומה הנדרשת מקישור.
איסקו לטעמי קשר טוב אך שחקן התקפה בינוני, הכל תלוי איך שופטים אותו. לטעמי בעמדה החופשית שלו הוא מקבל המון הנחות כי מבחינה התקפית הוא נשפט כקשר ומבחינה הגנתית הוא נשפט כשחקן התקפה. כשהוא משחק בעמדה של הקשר הרביעי זה בא במקום אחד מבייל, וואסקז, אסנסיו, או בנזמה. את המספרים שלו צריך להשוות לשלהם.

הפתרון? איסקו לעמדה של קרוס. קרוס ומודריץ עושים רוטציה על עמדה אחת כשקובא ואיסקו על שניה

אתה עולה ככה בגמר צ׳מפיונס?

עם קובאצ’יץ’ הוא עולה לא חמוש גם על ציר המערכת בעזה בליל ערפל.

לא מבין מה הפחד של אנשים מקשרים טיפה התקפיים. את הכדורגל הכי טוב שלנו בשנים האחרונות עשינו ללא קשר אחורי ועם חאמס

יכולת הגנתית לא מורכבת רק מכמה שחקן פיזי או כמה טוב בהגנה. הגנה זו עבודה קבוצתית וכן בהמון מקרים ההגנה הכי טובה היא התקפה.
אם אתה תגרום ליריב שלך להתגונן יותר ולרדת אחורה אתה תהיה גם יותר מוגן בעצם זה שאתה משחק עם קשרים התקפיים יותר.
אם בגלל שכל הקשרים יהיו טכניים ובעלי יכולת דריבל אז נתמודד טוב יותר מול משחק לחץ של היריבה מה שיגרום למשחר ההגנה שלנו לתפקד טוב יותר.
אם יהיה לנו קיצוני מאיים אז המגן של היריבה יהיה הרבה פחות אפקטיבי.
כמו שכשקבוצה ביתרון ורוצה לשמור עליו לא תמיד הפתרון הוא להכניס בלם או קשר דפנסיבי.

יש גם את עניין השיטה וכרגע אנחנו מתאימים שחקנים לקבוצה שלא יוזמת, אבל הבעיה היא שברוב הגדול של המשחקים אנחנו היא הקבוצה היוזמת. בנוסף היום ההתקפה שלנו מורכבת משחקנים שלאו דווקא טובים במשחק לא יוזם (בנזמה).
בקיצור משהו בשיטה מאוד סותר את עצמו בהתאמה, זה נותן לנו רב גוניות מצד אחד אבל אני לא חושב שהיא תפגע אם נחזיק בהרכב קשר שאשכרה יודע ליזום ולא לתת רק למגן שיזום בעצמו אלא להפך, נקבל קבוצה מסוכנת יותר בהתקפה ומוגנת יותר בהגנה.

לגבי קובא, כן אני לא אובייקטיבי לגביו, אך אני באמת בטוח בפוטנציאל של השחקן הזה. אל תשכחו שקרוס שחקן בעל ניסיון רב ובעל כימיה נהדרת שהתפתחה עם מודריץ וקאסמירו, תנו לקובא סמן וגם הוא יפתח כזו ויצבור ניסיון ובטחון ותראו שחקן טוב יותר משהוא היום.

אנחנו צריכים שחקנים טובים.
רוצה להחליף את קרוס? בוא נדבר על שחקנים בסדר גודל של דה בריינה, פוגבה, תיאגו וכו’
רוצה להחליף את איסקו? דבר על סדר גודל חאמס, דוד סילבה, דברים כאלה.

בינתיים אתה מוכר לי פתרונות שלדעתי הם אשליות. קובע הוא באמת אחלה, אבל שיוכיח את עצמו ואז נדון בלתת לו את המפתחות.
בזמנו הייתי בעד להביא את פוגבה כי חשבתי שהוא יכול להיות הקשר שיעשה את הכניסות לעומק ויאיים מקו שני. העזיבה של חאמס היא לדעתי דבר שהחליש אותנו (גם אם לא לגמרי באשמתנו). אני לא נגד שינויים ואף רואה כמוך את הבעיות, אבל בוא נבדיל בין שחקן שיכול לנצח את דפור כי יש לו בקבוצה את קארים פאקינג בנזמה הענק, לבין אלה ששייכים למועדון שמוריד את בונוצ׳י על הברכיים.

בנזמה יכול להוציא אותי מדעתי בדיוק כמו שהוא יכול להוציא אותך, אבל זו דוגמה מעולה:

1. תחליף אותו בלבנדובסקי, לא במוראטה
  2. לא לראות שיש לו תפקיד בשיטה זה מבחינתי אותו ‘עיוורון’ כמו לא לראות שיש לקרוס תפקיד