Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

אגלמה, נראה לי שדי הסכמנו לגבי הכישלון הפוליטי של רגב ולגבי הסגנון הבלתי נסבל שלה - לא כך?
לאן אני רוצה להגיע? כמה שיותר לגיטימציה יותר טוב - כל אירוע בין לאומי שמתרחש בישראל ובמיוחד בירושלים מקדם את ההשלמה של העולם עם הפרוייקט הציוני.
השמאל (הציוני) בלתי נפרד מהמדינה ומשלם את המחיר של הממשלה העומדת בראשותה (בדיוק כמו הימין כשהוא באופוזיציה). אני רחוק מאוד מחיימוביץ’ ומשמולי מבחינה פוליטית אבל עם הציוצים שלהם הזדהיתי במאת האחוזים.

מן הסתם מה שיותר משמעותי מבחינתי אלו בעיות העומק במדינה, אבל זה כבר דיון נפרד.

@Aragones: אני מהמר שהבחורה עם השיער הורדרד איננה מוסלמית, הקריאות של רג’וב לשריפת חולצות כמובן מלמדות את מה שידענו כבר ממזמן על האדם הבזוי הזה. אני אשמח למקורות לגבי איומים על חייהם של שחקני ארגנטינה מצידם של מוסלמים או פעילים פרו-פלסטינים או אגודת המעריצים של CR7 - בתקשורת הזרה לא מצאתי כאלו.

במידה ולא היו איומים ישירים אז גם ההתאחדות הארגנטינאית אשמה בפארסה - אם אין לה עילה אמיתית לביטול המשחק שלושה ימים לפני קיומו אז המארגן צריך לתבוע להם את הצורה. גם לא ברור עד כמה עניין ירושלים/חיפה משמעותי.

זה אכן לא אלים… זה משקף את הטענה שארגנטינה משתפת פעולה עם הכיבוש הישראלי ושאם המשחק יתקיים יהיה לה דם על ה…

אגב התמונה שאני רואה היא של ארגנטינאית בת 50+ עם משקפיים. אז גם היא כמו הצעיר המוסלמי שלך מאיימת על ביטחון השחקנים?

מה הפלסטינים מאימים ? מה לא יכול להיות הרי הם כל כך נחמדים…
https://twitter.com/AviMayer/status/1004141499024625664

מבחינתי הבחירה בלשחק בירושלים לגיטימית לגמרי, אנחנו לא צריכים להתבייש לשחק בעיר הבירה שלנו.

מה שכן אם מסתכלים על זה מנקודת מבט אובייקטיבית הטמטום הכי גדול פה הוא של ההתאחדות הארגנטינאית. בשביל מה לעזעזל הם היו צריכים להיכנס לסיפור המורכב הזה של המזרח התיכון? היו צריכים לשחק מול איזו נבחרת אירופאית ויאללה לרוסיה. הם סתם יוצאים עכשיו לא טוב מכל בחירה שלהם.

אף אחד לא אמר להתבייש.
אבל האצטדיון הטוב בארץ נמצא בחיפה, ולכן זה המקום המתאים ביותר לאירוח המשחק.

מישהו פה תיאר את המצב מצוין.
אנשים בוחרים להאשים את הטיפש ולא את העבריין. יכולנו למנוע את הסיפור, ומגיע למירי רגב שזה התפוצץ לה בפנים, אך אסור לפספס את התמונה הגדולה שכל אמירה שזו היא אשמתינו היא סוג של כניעה לטרור.
לא היינו צריכים להכניס פוליטיקה זה נכון ואני לגמרי נגד זה, אבל שום דבר לא מצדיק את האיומי טרור שנעשו פה ואת מה שנאמר מצד הפלשתינאים והbds.

להבא מקווה שנלמד כי אנחנו כבר אמורים לדעת עם מי יש לנו עסק. ולצערי בעולם הבוחן את האמת לפי אינטרסים ולא לפי עובדות אנחנו לא תמיד נצא צודקים, ובטח שלא משנה איך אנחנו או הצד השני ננהג. לכן עלינו להמנע מלהגיע לסיטואציות כאלה

״אין לנו דבר נגד יהודים. אנחנו לא נוסעים בגלל האיומים וההסלמה באלימות נגד השחקנים שלנו. התפקיד שלי כיו"ר ההתאחדות זה לדאוג לבריאות של השחקנים שלנו".

“ההחלטה היא שלי. הכדורגל חוצה עולמות, דתות ומינים. אין לו קשר לאלימות”.

“אנחנו משאירים פתח לקיום משחק בעתיד בישראל”.

יו״ר ההתאחדות הארגנטינאית במסיבת עיתונאים

קרדיט: בארסה מאניה

יש לי שאלה, למי שחושב שההחלטה להעביר לירושלים, היא ההחלטה הנכונה:

אם במקור היו משחקים בחיפה, ולא משחקים בירושלים, בגלל שיקול מקצועי. והסאגה הזו לא היה קוראת. הרי אף ממכם לא היה כועס או מתרגש מזה. אז למה לטפס על העץ הגבוה? בכל מקרה מסי היה מגיע לכותל ומצטלם שם. אז היו מצליחים להוריד שתי ציפורים במכה אחת. כל הצדדים הפסידו פה. אני רק מקווה שגיבריל רגוב ואבו מאזן גם ישלמו מחיר על זה.

גיבריל רגוב עשה לנו אמבוש, ואם יש ממשלה בישראל. אני מקוה שתהיה תגובה מאוד חריפה נגדו ונגד הרשות. אסור לעבור על זה לסדר היום. מבחינתי הרשות הכריזה מלחמה כלכלית עלינו.

ב24 שעות האחרונות, וכשברקע מירי רגב מכנסת מסיבת עיתונאים בה היא מפנה במלוא המרץ את האשמה על הטרור נתקלתי במספר דעות שבוחנות את הסיטואציה שאני מאמין שבמידת מה כולנו יכולים להתייחס או לקבל אותן בדרך כלשהי כשכל אחד ישב עם עצמו ותהה: “מי אשם?”

יש שיגידו שמדובר באכזבה אחת גדולה מהנבחרת. אומנם אפשר להתווכח לגבי האם הם נכנעו ללחץ מסיבות מוצדקות או לא, או מי בארגנטינה באופן ספציפי נכנע ללחץ, אבל אין הרבה הבדל בין אי הגעה של האלביסלסטה לעוד אומן שלא מסכים לבוא בגלל לחצים של ה-BDS שכן, כל ויתור של הגעה לישראל רק מחזק ההרתעה של אומנים מחו"ל להגיע לארץ.

יש שיגידו שאין מקום להתבלבל וה-BDS אשמים בכך שהפעילו את הלחץ שלהם על הנבחרת, והדעות מחולקות בכל נוגע להאם המניעים מוצדקים או לא וזה בהתאם לדעות הפוליטיות של כל אדם (עיניין פוליטי אליו אני מסרב להיכנס, יש לי דעה ברורה לגבי מדינת ישראל וה-BDS, אבל אני לא רוצה להפוך את הפוסט הזה להתחלת דיון עם אופי פוליטי).

לבסוף, יש כאלה שיגידו שמעל הכל, זו מירי רגב שאשמה, וכל עצם הביטול הוא בעצם הקארמה בגדולתה. כן מירי רגב הפכה את המשחק מאירוע ספורט לפסטיבל פוליטי, ארגנטינה ניסו לדחוף שהמשחק יערך בחיפה ולא רצו להיכנס ללב המשבר במזרח התיכון בבירת ישראל, העסקנים להם כבר סידרו כרטיסים בצד נשארו רק עם חתיכות נייר חסרות ערך לנגב איתן את הדמעות והשרה רגב קיבלה את הלחץ שלה, והאופורטוניסטיות חסרת המעצורים שלה לתוך הפנים שלה. יכל להיות פה משחק שכולם היו יכולים להנות ממנו, זה יכל להיות משחק ראווה כשהתקווה מתנגנת בתחילתו, וכל מסר פוליטי (לא משנה לאיזה צד במפה הפוליטית) יכול היה לעבור בצורה מעודנת יותר, חלקה יותר, בצורה שרק תמחיש שלא משנה באיזה אירוע מדובר, תמיד יהיו בו סממנים פולטיים, אבל הכל יכל להיות משני למשחק הכדורגל בו ישראל הייתה אמורה לארח את ארגנטינה למשחק הכנה לפני המונדיאל, ולא בתור ה- Main event.

הפן המקצועי היה פחות חשוב גם לצד הארגנטיני. ישראל הציעה כסף טוב.

בעיניי, כל הסיפור של אירוח ארגנטינה בישראל היה רצוף בטעויות.

טעות 1: ארגנטינה הסכימה לשחק דווקא בישראל שבוע לפני המונדיאל. הארגנטינאיים יכלו לקיים משחק זה אחרי המונדיאל (או בשלב מוקדם יותר של האביב אם רצו לוודא שמסי עדיין בנבחרת).

טעות 2: בדיוק לפני 6 חודשים, הנשיא טראמפ הכריז שארה"ב תכיר בירושלים כבירת ישראל וכי השגרירות תנדוד לשם. הארגנטינאיים ידעו זאת וידעו שזהו נושא רגיש. על כן, הם יכלו כבר מההתחלה להתעקש שהמשחק לא יתקיים בירושלים. למיטב הבנתי, הם השאירו את הבחירה בידי המארגנים בישראל. היה צפוי שקיום משחק בירושלים באווירה הנוכחית יגרום לרעש רב, וזה הדבר האחרון שנבחרת כזו צריכה לפני המונדיאל.

טעות 3: ברגע שהחולט על אירוח בירושלים, הארגנטינאיים היו צריכים לבטל מייד את הביקור או להגיע כמתוכנן. ביטול המשחק 4 ימים לפני קיומו כאשר הכרטיסים כבר נקנו וההכנות כבר נעשו הוא טעות שגרמה לביטול להיות גרוע ומעליב יותר. אם היה מבוטל לפני כחודש, זה היה פחות גרוע. צריך לזכור כי במהלך החודש האחרון, השגרירות הועברה בפועל לירושלים והשטח בער לכמה ימים.

טעות 4: ערבוב פוליטיקה וספורט בצורה לא מאוזנת ובטח לא חכמה. אני מסכים שלא ניתן להפריד ביניהם (ראו את ההודעה של אוריה), אך יש דרך לעשות זאת. אני בטוח שאם מצרים תזכה במונדיאל, הנשיא אלסיסי ינסה לנצל זאת על מנת לצבור הון פוליטי. אני מאמין שתרזה מיי תעשה שימוש בזכיה של אנגליה במונדיאל, ואני בטוח ב-100% שטראמפ היה מנצל זכיה אמריקאיית במונדיאל (הם כמובן לא שם) בשביל לצבור הון פוליטי-- I made America Great Again. אולם, יש הבדל בין להתשמש בזה אחרי המעשה\אירוע לבין להתערב בו מהרגע הראשון. ברגע שממשלת ישראל מתייחסת למשחק ידידות (עם מסי או לא, עם רונאלדו או לא) כאילו אירוע לאומי בו מעורבים ראש ממשלה ושרים, הציפיות עולות וכל פאשלה הופכת למביכה עבור המדינה (ולא רק עבור חבורת עסקני כדורגל ו\או ההתאחדות הישראלית לכדורגל). במילים אחרות, אישיות רבות בישראל (כמו השרה רגב) היו צריכים לחגוג את האירוע אחרי קיומו ולא חודש לפני.

טעות 5: המשחק הזה נופח הרבה מעבר לחשיבותו האמיתית. עם הכל הכבוד למסי, תמונה שלו בירושלים (והוא היה אמור לבקר שם אם המשחק היה מתקיים בחיפה) לא שווה הרבה יחסית לתמונה של נשיא ארה"ב או מנהיג של מדינה חשובה אחרת בירושלים!

דובי לא יודע מאיפה התרגום ששמת פה אבל הוא לא מדויק בכלל.

ליאור, תוכל לתרגם למעננו?

סמיר, מסכים עם כל מילה.

כמו שרשמתי למטה, זה מבארסה מאניה.

אשמח גם שתתרגם את המדוייק.

"רק רציתי לבשר לכם שאתמול התקבלה ההחלטה שלא לנסוע למשחק הידידות בישראל. לבקש סליחה מכל הארגנטינאים שחיים בקהילה הישראלית, לבקש סליחה מהישראלים שקנו כרטיסים בצורה כל כך מהירה בשביל ההזדמנות לראות את הנבחרת הלאומית - הנבחרת הארגנטינאית. לבקש סליחה מהילדים שהיו אמורים להיות חלק באירוע הזה, כשער לשלום. היו אמורים להיות כל מיני ילדים… מדתות שונות, שהיו אמורים להשתתף בכל מיני פעילויות עם השחקנים שלנו, כשהמסר הוא מסר ברור שהכדורגל הוא ספורט אוניברסלי שחוצה גבולות, שצריך להתקבל ולהיות מובן ככזה. כמו ענף ספורט. כמו משהו שנמשך 95 דקות, שמתחיל ונגמר בתוך המגרש… שאין לו שום קשר… שום קשר עם האלימות.

תאכלס, אלה שחושבים ומתנהגים אלינו כאל בורים לא מעריכים אותנו מספיק. אנחנו עומדים מול מציאות שנמשכת כבר 70 שנה… 70 שנים שהמצב הזה נמשך. חיינו את זה ב-72 השעות האחרונות, ואתם יודעים כי זה ידוע בציבור: הפעולות, האיומים שהיו, הובילו אותנו להחלטה שלא לנסוע. האחריות שלי כנשיא ההתאחדות הארגנטינאית זה לדאוג לבריאות ולשלמות הפיזית ולביטחון המשלחת, ומתוקף תפקידי, החלטנו או החלטתי אני… כך שאני פשוט רוצה לבקש סליחה מהקהילה הישראלית. אין בזה שום דבר נגד הקהילה הישראלית. אין בזה שום דבר נגד הקהילה היהודית. להיפך - ואני פשוט חושב והייתי רוצה שמרגע זה כולם יקבלו את ההחלטה הזו שהבאתי לפניכם כשער לשלום העולמי. אני חושבשכולנו צריכים להיות מודעים לזה שכדורגל הוא רק משחק, שיש לנו הזדמנות להתעלות מעל לדתות, מעל מגדר, כי כל המינים משחקים כדורגל, זה מה שחשוב וככה צריך להתייחס לכדורגל. כדורגל צריך לשרת את המטרות הללו, לתת הזדמנות לילדים, שכמו שאמרתי, הזדמנות לילדים שיש להן מציאות מאוד קשה, ושהיום נשארים בלי היכולת לראות הכוכבים העולמיים שהם קיוו לראות. אז תודה רבה, כמובן שנשים את כל הכוחות שלנו וכל האנרגיות במה שמתקרב שזה המונדיאל. נשאיר פתוחה את האפשרות שבעתיד נוכל לעשות דברים יחד שקשורים לכדורגל או לספורט בישראל ובעוד מדינות. אז תודה רבה,צהריי טובים. נתראה בקרוב."

אז יו"ר ההתאחדות הארגנטינאית אומר בפירוש ששחקני ארגנטינה קיבלו איומים. לא תקשורת ישראלית ולא מירי רגב. איך לעזאזל אף אחד לא מנסה לשים לדבר הזה סוף? מתי איומים על שלמותם הגופנית של אנשים תמימים הפכו לגיטימיים?

מסכים איתי שיש הבדל בין מילה עמומה “איומים” לבין “האיומים וההסלמה באלימות נגד השחקנים שלנו” ?

‘איומים’ זה גם יכול להיות איומים דיפלומטים… צריך להבין שארגנטינה ממילא לא “אוהבת ישראל” והתפיסה של הארגנטינאי הממוצע לגבי הסכסוך כאן דומה יותר לשל האירופאי הממוצע מאשר של האמריקאי הממוצע. לא קראתי על שום איום קונקרטי או ספציפי כלפי אף אחד (חוץ ממה שמירי רגב אומרת ולה אני לא מאמין עוד מתקופתה כרוני דניאל אההה סליחה כדובר צהל). אני גם נוטה להאמין שכל שחקן בקליבר של מסי חשוף מפעם לפעם לאיומים. יש את איומי דעאש לקראת המונדיאל. ברור שלא איומים ביטלו את המשחק. מה שכן זה אחלה טיעון עבור טאפיה אם הוא רוצה להימנע מתשלום…

בקיצור לכולם (ארגנטינ וישראל) יש אינטרס לטעון לאיומים. לי ולכל ארגנטינאי ממוצע ולכל ישראלי ממוצע ברור שהמשחק בוטל בגלל שישראל ניסתה לגרור את ארגנטינה לצד הלא נכון של הויכוח על הכיבוש.

מהתרגום שלך לדברי נשיא ההתאחדות: “לבריאות ולשלמות הפיזית ולביטחון המשלחת”.
די עם זה, בחייאת. ההיתממות הזו לא מכבדת אף אחד. וזה שמסי מקבל איומים כל החיים שלו לא הופך עוד איומים ללגיטימיים, איזה מין טיעון זה בכלל? אם דאעש עושים אז הוא צריך להתרגל?

לא משנה מה יגידו, אפשר להפוך הכל כך שיתאים לנרטיב. כשהתקשורת הישראלית אמרה, ביקשת לא לסמוך עליה אלא על הארגנטינאית. כשהתקשורת הבריטית אמרה, לא התייחסת. כשיושב ראש ההתאחדות הארגנטינאית בכבודו ובעצמו אומר בפירוש שהיו איומים על ביטחון המשלחת, אתה טוען שגם לו יש אינטרס. בלתי אפשרי לנהל ככה שיח. כל הוכחה בדבר איומים (עבירה פלילית בכל מדינה מתוקנת, לא משהו שמקבלים עליו פרס), תהפוך אצלך להוכחת הנרטיב ההפוך שאתה מנסה להציג. אין לך כאן שום טיעון ולהגיד שלכולם ברור למה המשחק בוטל, שקול לטענה המחקרית ‘ידוע כי…’, שמשמעותה ‘לא הצלחתי למצוא ביסוס לדבריי אז אני עוטף אותם בעטיפה יפה שתגרום לעצלנים להאמין לי’.

אין מה להשוות בין האיומים של דעאש לאיומים האלה. דאעש זה ארגון טרור שהוא נגד כולם פחות או יותר, הם על פי רוב המוחלט הרעים ואין למסי מה לעשות חוץ מלהתעלם ולסמוך על מדינות העולם, במקרה של ישראל זה המון מוסלמי שדורש ממסי לא להגיע, ומבחינתם אנחנו הרעים. אם היה מגיע השנאה למסי וארגנטינה הייתה כלכך גדולה בקרב העולם המוסלמי וכשיש שם כלכך הרבה מג׳נונים לבטל זה בגדר חובה.

פשוט לא נכון… כשטאפיה מדבר על השלמות והביטחון אני די משוכנע שהוא מדבר על המצב הבטחוני בישראל ולא על איום קונקרטי.

:see_no_evil::speak_no_evil::hear_no_evil: