Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

ליאור אתה מסוגל להודות שטעית או שתפיסת העולם שלך עד כדי כך מעוורת אותך?

אתה יודע, אין סתירה בין הביקורת על הפוליטיקה הישראלית בביקור הזה לבין הביקורת על הכניעה הארגנטינאית לטרור המוסלמי. שני הדברים יכולים לחיות יחד.

לא אתפלא אם היו איומים מפורשים ולא אתפלא אם מדובר בסתם ערפל תקשורתי.

כשג’בריל רג’וב קורא לשרוף חולצות של מסי אי אפשר להיתמם ולטעון שמדובר במחאה שאיננה אלימה, מכיוון שהמטען שבקריאה הוא אלים מאוד כמו כל ההתנהלות של האדם הזה (אהבתי את הthank you messi במסיבת העיתונאים). כך גם לגבי חולצות נבחרת מגואלות בדם, זו מחאה שחוצה איזשהו קו אדום ומדובר במשחק הרגיל של לנסות להלהיט את האווירה מבלי להדליק את הגפרור. באותו האופן (ולא באותה המידה) כך גם ימנים מובהקים לא קונים את ההיתממות של מירי רגב, היא מתנהלת כמו בהמה וזה כבר לא משנה אם אתה צודק כשהסגנון כל כך עלוב: אני הרי לחלוטין איתה גם בעניין האירוויזיון וגם בנושאים פוליטיים אחרים (חוק הספרים), אבל כשתחרות האגו כל כך מוחצנת זה פשוט נעשה מגעיל.

יחד עם זאת - זהו לא איום ישיר על שחקני המשפחות ומדובר בקנה מידה אחר, אפילו נתניהו עצמו העיד שהוא לא מכיר איומים כאלו. במידה והיו איומים ישירים על משפחות השחקנים, זהו מצב חמור מעין כמוהו וההתרפסות בפני הטרור בזויה בעיני.

בקלחת האינטרסים המגעילה הזאת כולם אומרים חצאי אמיתות וכל אחד יכול לפרש את המציאות לפי הנראטיב שלו, זה מן הסתם מאפיין ברור של פולאריזציה שלעיתים נוחה לנו כישראלים ופעמים רבות פוגעת בנו. הרי ארגנטינה התארחה לכבוד חגיגות היובל בטדי, אירוע הרבה יותר ציוני מביקור של מסי.

יש הרבה אמת בדבריה של מירי רגב - הנקודה היא עקרונית ויהיו אירועים בין לאומיים נוספים, אבל הסגנון מוריד לנו כל כך הרבה נקודות וחבל שכך. אנחנו מוכרחים להיות חכמים יותר.

אני בטוח בכך שאם נצליח להרחיק את מסי מהמונדיאל האחרון שלו בשיאו ישראל תקבל הרבה מאוד אהבה מהעולם

לגבי זהות היריבות צריך לבוא בטענות לסמפאולי. חייב היה לדרוש משהו פחות חובבני מנבחרת ישראל.
הקו הפוליטי של ארגנטינה ברור מאוד: טיוח פיגועים איראניים.

הם לא יזיעו, כי הם לא טיפשים. לדרישה הזאת הרי אין סיכוי. הדבר היחיד שזה יעשה זה רק יגרום לנו נזק תדמיתי יותר גדול.

צריך לתבוע מהם את הכסף ולנסות ללקק את הפצעים ולא יותר מזה. מה שכן, צריך ללחוץ על פיפא להעניש את רגוב…

לדרישה הזו אין שום סימוכין חוקי, אבל גם אם היתה לה, פיפא בחיים לא היתה משעה את ארגטינה.

בדיוק שאני חושב שהתדמית שלנו לא יכולה להתרסק יותר. בא הדיוח הזה

לפי מה שאני מבין זה היזם הפרטי, ולא ההתאחדות.
עידכון:

הדיוח שקרי, אין שום כונה לדרוש הרחקה של ארגנטינה:

דוד בסופו של יום הישראלי הממוצע יכול להגיד מה שהוא רוצה אבל המשחק בוטל מאחת או כמה מהסיבות הבאות:

1. אין לשחקנים מלכתחילה שום סיבה או רצון לבוא (עם כל הכבוד לכסף שההתאחדות מרוויחה - מעניין ת’סבתא שלהם). סתם לטוס ולשהות במקום פחות נוח עם המון בלגן תקשורתי.
  2. ארגנטינאים לא אוהבים את ישראל במיוחד ואם הם צריכים לבחור צד רובם בעד פלסטין.
  3. אין לשחקנים שום סיבה כלכלית הגיונית להרגיז את העולם הערבי.
  4. הארגנטינאי הממוצע בטח שלא ירצה לקחת חלק בחגיגות ה70 בבירתנו הנצחית.
  5. את הארגנטינאי הממוצע מאוד מרגיזה ההשתלטות של גורמים פוליטיים על המשחק.

כל ההפגנות שראיתי עסקו בביקורת על הגעה של ארגנטינה לישראל. לא ראיתי שום עדות לאיום קומקרטי על מישהו או משהו ואני לא ממהר להקשיב לבעלי אינטרסים (לרגב זה כתב הגנה מפני הציבור בישראל, לטאפיה זה כתב הגנה לתביעה שעלולה ליפול עליו).

בקיצור ישראלים יכולים בינם לבין עצמם לקשקש קשקושים על טרור אבל כל בר דעת יודע שלא זו הסיבה לביטול.

קצת מצחיק כאשר כל מי שיכול לתת עדות הוא בהגדרה בעל אינטרס בנושא.

ליאור רד מהעץ, טענת משהו וטעית. קרה קורה ויקרה לכולם :slight_smile:

קראתי לא מעט תגובות של ארגנטינאים ביום האחרון, עם גוגל טרנסלייט אמנם אבל המסקנה ברורה. כמות התגובות נגד ישראל ונגד יהודים זה פשוט לתפוס תראש, הרבה שם לא אוהבים אותנו ולא היו בעד המשחק מלכתחילה בגלל זה.
מה שכן הראו פלסטינאי שורף את דגל ארגנטינה וזה עצבן אותם מאוד, אבל לא ראיתי שמדברים על האיומים, יותר מדברים פוליטיקה, ורוב התגובות בצד של הפלסטינים.

לדעתי היו כמה סיבות לביטול המשחק והאיומים זאת רק סיבה אחת, הם השתמשו בזה כסיבה היחידה כי זאת הייתה סיבה טובה לבטל.

1. המשחק לא בא להם הכי טוב והם כנראה חיפשו תירוץ
  2. קשה לדעת מה באמת היו האיומים. מה שכן, הגיוני להניח שזו לא פעם ראשונה שהם מקבלים איומים על חייהם (הייתם נופלים מהכסא לו הייתם יודעים שאוהד בוקה איים על שחקן ריבר פלייט?)
  3. שורה תחתונה, נזק גדול והתנהלות ילדותית. עכשיו ישראל מצטיירת כמי שרוצה שארגנטינה לא תיהיה במונדיאל, דמיינו מה היה קורה אם זה היה הפוך.
  4. @Shroud, התגובות הן בהכרח של מי שהוא קיצוני מלכתחילה, כך שאין מה להיות מזועזע מחומרתן או להסיק משהו על כמה הם שונאים אותנו.
  5. ככה נראה מי שמנהל שם את העניינים. רק אומר.

דוד מירי רגב וצ’יקי טאפיה ממש לא יכולים לתת עדות כי אף אחד ממילא לא יאיים עליהם… תביא לי עץ ואני מבטיח לרדת (מעדיף דקל). אין ולא היה איום קונקרטי. המשחק בוטל מסיבות אחרות (שתיארתי כבר) וכל מי שלא אוכל ספינים ליכודיים לארוחת בוקר יודע את זה.

אחרי רומרו: מנואל לאנזיני קרע את הרצועה הקדמית בברך ימין באימון הנבחרת הבוקר. היה אמור להיות שחקן הרכב, חבל.

את מי יביאו במקומו( אם אפשר)?

בהחלט אפשר, אבל עוד לא ידוע במי יבחרו. זה יהיה אחד מהשחקנים שהיו בסגל המורחב:

איקארדי!!!

זה לא חייב להיות שחקן שהופיע ברשימה המורחבת.

אם אתה מדבר על חוקי פיפ"א, אז לא. אבל נראה לי שסביר מאוד שהמחליף יהיה מה-35 האחרונים שבחר סמפאולי.

בארגנטינה מדווחים שגם באנגה לא 100% כרגע ובספק לטורניר. מעניין מה סמפאולי עושה להם שם באימונים…

מה הולך עם הפציעות האלה…?
בקצב הזה עוד נראה סמפולי מפרס מודעה ב"דרושים"…

כצפוי, אנסו פרס יחליף את לאנזיני.

קשר הגנתי מוגבל מחליף קשר הרבה יותר יצירתי…
בדיחה עצובה