Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

ובינתיים העיתונים בארחנטינה מתחילים לשער מהו האונסה. עושה רושם שההתלבטויות הן:

1. היגוואין/אגוארו (כרגע קון מוביל)

2. לו סלסו/ביגליה (ההשערה היא שמול איסלנד לו סלסו יפתח ולעומת זאת מול קרואטיה שיש לה קישור קצת יותר מפחיד סמפאולי יילך על ביגליה)

אגב לו סלסו? לא לו צ’לסו?

1. טוטו סאלביו/מרקאדו

סליחה על הבורות אבל האחד בלם / מגן והשני בכלל ווינגר לא?

זה בדיוק מה שחשבתי… אני מניח שהרעיון הוא שבמשחקים הגנתיים יותר סמפאולי יעדיף את מרקאדו ובמשחקים ‘קלים’ יותר אולי את טוטו…

אני מקווה שאני לא חופר… הזמן לא זז ואני משתגע!!!

כולם היום תמימי דעים לגבי ההרכב שצפוי לפתוח מול איסלנד:

קבאז’רו
רוחו, טגליאפיקו, אוטאמנדי, סאלביו
די-מריה, ביגליה, מסצ’רנו, מסה
אגוארו, מסי

אי אפשר להציג את המערך הזה כ- 4-4-2. יש פה כמה משבצות ותפקודים מוזרים וזה מראה על הגישה הדינאמית של סמפאולי שעשויה להיות לא יציבה מספיק לטורניר כל כך קצר.

לפני שאני מנתח פה את המערך, ליאור יש לך קישור לאותם אנשים תמימי דעים לגבי המערך? בוודאות טגליאפיקו משחק בלם? מסה באגף?

לא… זה אני סידרתי אותם ככה סתם באופן שבלוני. אל תתיחס להעמדה רק לשמות. אלה ההרכבים שמשערים גם בole וגם בקלארין

תראה קיבלתי כמה עדכונים מכמה חברים אוהדים לגבי הרכב שמתגבש וכל הרכב הוא אחר חוץ מההרכבה של מסי, די מריה, מסצ’ה, טגליאפיקו ואוטאמנדי.

בכל מקרה סמפו מנסה לבשל משהו וגם ההרכב שאתה העלית יכול לקבל כמה וריאציות שונות, מבלי להזכיר עד כמה הוא לא בדיוק סימטרי בהגנה ובהתקפה. סלביו ווינגר, די מריה לא יכול לשרוף את האגף כמו קשר צד אמיתי, כך שאין מי שיעזור לטגליאפיקו באגף, ולא חשבתי שמסה מהווה אופציה אמיתית להרכב. מבולבלים? גם אנחנו.

אני מעדיף לחכות להרכב שיפרסם המאמן. בכנות, לטוב ולרע, אני לא יודע מה מצפה לנו.

גם היום קלארין אולה ופאחינה12 חוזרים על אותו הרכב. אני ממש סקרן איך זה הולך להיראות… ויש לי כמה נקודות ושאלות:

1. שני הבלמים צפויים להיות אוטמנדי ורוחו - האם רוחו שיחק בכלל כבלם איפשהו מתישהו? למה לא פאסיו?

2. טאגליאפיקו וסאלביו כמגינים שאמורים להיות מאוד התקפיים.

3. בהנחה שביגליה ומסצ’ה אמונים על הקישור ההגנתי - מי ראה את מסה משחק? מה תפקידו בד"כ? בארגנטינה אגב אני מתרשם שמאוד אוהבים אותו ורוצים לראות אותו בהרכב הפותח.

4. נשמע שסמפאולי הולך לשחק 4-2-3-1 כשאגוארו בחוד. האם מישהו זוכר משחק בו שיחקנו במערך כזה?

אני לא חסיד של רוחו, אבל תחת מוריניו הוא משחק בעיקר כבלם, ובעונה שעברה היה מצוין. הבלם הכי טוב אחרי באיי. העונה היה פצוע המון, וכשחזר לשחק גם חזר להיות רוחו הדביל שעושה שטויות ברחבה. אחרי משחק שניים זה עבר אבל הוא נפצע שוב במהירות.

בכל אופן, כשהוא כשיר ומרוכז רוחו בלם טוב מאוד. בהנחה שכולם אצלנו כשירים, הוא שלישי ברוטציה אחרי ג’ונס ובאיי. מה שאפשר להגיד עליו בפה מלא הוא שהוא תמיד נותן הכל, משחק אגרסיבי ולא מפחד מכלום. לא יודע מי זה פאסיו אבל רוחו כבלם לא מדאיג אותי בכלל.

המערך טוב, בחירת השחקנים מחורבנת. טוב, לפחות זה צעד אחד קדימה.

היום בפעם החמישית ברצף סמפאולי הציב את אותו הרכב. פאחינה 12 מספרים שזה מערך של 4-4-2 שהעיקר בו הוא שצמד המגינים (סאלביו וטאגליאפיקו) מאוד התקפיים.

בנוסף לפני כמה ימים עשו בדיקת סמים לשישה שחקנים משלנו. ההתאחדות הארגנטינאית הולכת לחטוף קנס גדול אבל לא בגלל שימוש בחומרים אסורים… הם פרסמו את שמות השחקנים שעלו בגורל וזה אסור. השחקנים הם: מסי, אוטמנדי, אקוניה, דיבאלה, סאלביו וארמאני.

שאלתי את דור הופמן על עיניין המגינים ובאופן ספציפי על סלביו שהוא ווינגר באופן טוטאלי ועושה רושם שבזמן שארגנטינה תחזיק בכדור היא תהיה עם שלושה בלמים כשמסצ’ה יצטרף לקו האחורי בתור סוויפר.

מה שמאפיין את משחק ההגנה של סמפאולי הוא שהוא דינאמי ביחס למשחק המשקל היריבה. אם היריבה תתקוף מצד ימין טגליאפיקו יירד עם השחקן שלו אוטאמנדי או מסצ’ה יעברו לימין וסלביו ישאר למעלה וישמר מצב של ארבעה שחקני הגנה, ואם היריבה תתקוף מצד שמאל סלביו ירד, טגליאפיקו ישאר למעלה ורוחו יעבור לשמאל וישמר מצב של ארבעה בהגנה כשארגנטינה ללא הכדור. ראיתי את זה קורה אצלו בעבר בסביליה ונראה לי גם בצ’ילה.

לגבי ההתקפה והקישור אני דיי סקרן איך הכל יעבוד, ההימור שלי הוא שנראה את אנזו פרז עולה בשלב מוקדם כחילוף בשל הפרופיל שלו שהכי קרוב לקשר all around.

https://twitter.com/Argentina/status/1007662126520066050

מה הפאקינג הגיון בלפרסם הרכב יום לפני המשחק…?

איך קורה שוב שמסצ’ראנו המצטיין בארגנטינה. לפחות נראינו כמו קבוצת כדורגל.

שמישהו יקנה לסמפואלי חולצה חדשה קצת יותר משוחררת שתאפשר לו לקבל קצת חמצן למוח ולהכניס כבר את דיבאלה.

לא מבין מה הציפייה המיוחדת מדיבאלה, עד כה בשום זימון הוא לא הצליח להיכנס לשום משבצת. הוא היה צריך גול אז הוא הכניס את מלך השערים באיטליה בשנים האחרונות, ניסה לשמור על אגף שמאל עם פאבונה, ורק מסי צריך לקחת שני כדורי ואליום וגראס רפואי בשביל להפסיק לקבל פיק ברכיים עם הנבחרת.

הפעם, בניגוד להרבה משחקים, האשמה נופלת על מסי לא פחות משחקי נבחרת האחרים, דווקא ביום בו למגנים היה ערך מוסף, מסצ’ה היה ויקינג מול ויקינגים ואפילו אגוורו היה פרודוקטיבי.

מקווה שנשרוד את בית המוות.

בתור אוהד ברצלונה שנים כבר אני לא מבין למה מסי לוקח כמעט תמיד את הפנדלים, החמיץ יותר מידי פעמים פנדלים בקריירה שלו שזה מרגיש כמו 50-50 כשהוא ניגש לבעוט את הפנדל.

אני אוהב את מסצה למוות והיום הוא היה נהדר, אבל שהוא מסיים את המשחק אם הכי הרבה מסירות או נגיעות, אז אתה מבין שזו אחת הבעיות של ארגנטינה… מסכים לגבי רוב ההודעה שלך.

ארגנטינה באמת ניסתה אבל מאד קשה נגד נבחרת שמשחקת 20 מטר מהשער שלה. סאלביו ניסה אבל ראו שהוא לא באמת מגן. רוחו התחיל רע ומעט השתפר ככל שהמשחק התקדם.ההגנה נראתה מאד מפוחדת במשחק. ביגליה ומאסצ’ראנו משחקים על אותה משבצת ואהבתי שסמפאולי החליף את ביגליה בקשר קידמי אבל לדעתי אפשר היה לעשות את החילוף כבר במחצית. מסי ניסה אבל זה לא היה היום שלו ובפנדל הוא שבר אותנו סופית. די מריה היה חלש ואני לא אתפלא אם פאבון יחליף אותו במשחק הבא. קרואטיה תשחק יותר פתוח ( תלוי מה יעשו היום נגד ניגריה)וזה יכול להיות טוב יותר אבל גם גרוע יותר לנבחרת.