Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

אני רק יגיד שמוטי איוניר בדקה ה3 מזהה את הפגמים של ההרכב. אתה יודע שהמצב גרוע… צריכים להגיד תודה שזה לא נגמר יותר גרוע, וזה לא שהקרואטים הם נבחרת כל גדולה כמו שארגנטינה עם הדביל הזה על הקוים כל כך גרועה.

כמה אפשר להאשים כל פעם את המאמנים מחדש? מנסים הכל לעשות בשביל מסי וזאת הבעייה לדעתי.
ארגנטינה מנסה לשחק כמו ברצלונה וזה נראה כמו ניסיון פתטי, אפילו הטעות של השוער, כמו גם במשחק הראשון שכמעט חטף גול בגלל זה, זה ניסיונות לחקות את הנעת הכדור של בארסה בהגנה במקום להעיף את הכדור.

ארגנטינה הייתה יכולה או עדיין יכולה להוציא משהו מהמונדיאל הזה אם מסי יירד לספסל וארגנטינה תעבור לבונקר ומתפרצות ולמשחק של לחימה שהרבה יותר מתאים לנבחרת כזאת בסוג טורניר שכזה, ואם שלישייה של דיבאלה היגוואין ודי מריה יכולים לקרות דברים יפים.
אבל כשמסי, לדעתי שחקן מוגבל גם מבחינת האופי שלו וגם מבחינת זה שהוא לא עושה תנועה, רוצה לשחק בשיטה של מסירות קצרות ולקבל כדור לרגל, זה פשוט מזיק, גם בברצלונה זה כבר הפך ליהיות מזיק בעיקר במשחקים הגדולים שקבוצות באות מוכנות וסוגרות את האמצע למסי ובגלל זה במאניטיים חוץ מעונת 14-15 שהוא שיחק בצד, הוא מאכזב מאוד.

באמת שכואב הלב על מסי, שמעבר לזה שכנראה לא יסיים את הקריירה עם גביע, הוא יהיה חתום על הביזיומונדיאל הנוראי הזה, ועיקר השיט שיעוף על זה יהיה עם חץ ישיר עליו. זוכר דיונים בפורום הקודם איך סמפאולי הוא האיש לבארסה ומגחך בעצבות. מאמן טיפש, עקשן וחסר מעוף, שעם כל השנה שהייתה לו לא הצליח לבסס בסיס כלשהו של נבחרת לאומית, ודאי שלא של מדינה כה משופעת בכשרון כדורגל כמו ארגנטינה. אין לי מושג מה יהיה מול ניגריה, אבל אני רחוק מאופטימיות.

הדרישה של מסי לקבל כדור לרגל הורסת את ארגנטינה. שחקן התקפה צריך לעשות תנועה, קדימה, אחורה, לאגפים, לאן שהכי תועיל לקבוצה.
מסי לא מוכן לרוץ לכדור, לא מוכן שישלחו אותו, התנועה היחידה שהוא עושה כדי להשתחרר היא אחורה.
פה אחד החסרונות של מסי במרכז. באגף הוא יכול לעשות יותר דאבל פסים, יש יוצר שטח והוא יכול להיות הרבה יותר מסוכן, אך הוא מתעקש להשאר במרכז, מחכה שם לכדורים וחושב שכשהוא יקבל כדור הוא יהיה פנוי (אתה פאקינג השחקן הכי טוב בהיסטוריה, לא תקבל מטר).
לא יודע ממי מגיעה ההתעקשות, אם ממסי או מארגנטינה. התחושה שלי היא שזה ממסי.

זה דיון על מסי או ארגנטינה? שאני יבין ?

מסי הוא הכוכב הגדול של ארגנטינה והוא פישל בגדול, והוא גם הגורם המרכזי לכשלון מבחינתי, לגיטימי לדון על זה.

שיש לך חבורת נגרים,עם מאמן מטומטם אתה לא יכול להאשים אך ורק את מסי. ברור שממסי מצפים הכי הרבה אבל לא יכול שהוא לא מקבל את הכדור ברגע הנכון,לא יכול להיות שאף שחקן לא מסוגל למסור נורמלי,לא יכול להיות שהמאמן מחליט על שיטת משחק שהשחקנים בקושי מכירים,לא יכול להיות שהשחקן הכי טוב בליגה האיטלקית בקושי רואה דשא,לא יכול להיות שאתה בפיגור ואתה מחליף חלוץ החלוץ.
יש עוד הרבה לא יכול להיות אבל אני עצבני מדי לכתוב על הכל עכשיו.

עובדה שיכול ליהיות וזה בדיוק מה שמסבירים כאן, הוא רוצה לקבל כדור לרגל בלי לעשות תנועה להשתחרר מהשמירה, ואז קשה למסור לו בטח במקומות שהוא מסוכן בהם ובטח עם שחקנים שהם פשוט לא מספיק טובים בשביל לעשות את זה כמו שיש בארגנטינה.
והוא פאקינג הקפטן הוא צריך להטריף את כולם ולחרמן את כולם להצלחה, ובראש ובראשונה להילחם ולעשות הרבה תנועה בעצמו, לרוץ!!
תמיד שמעתי שאומרים שאף אחד לא זוכה לשמירה האישית שמסי מקבל, זה כי הוא הולך באמצע בין פקעת שחקנים והרבה יותר קל לשמור אישית סוג של שחקן כזה, שחקן שעושה תנועה בוחר לאן ומתי לרוץ ואת זה אי אפשר לשמור אישית.
הכדורגל שמסי דורש זה כדורגל מאוד בעייתי בטח לנבחרת הזאת של ארגנטינה.
האמת שאפילו בבארסה זה דוחה אותי.

אני כנראה ראיתי משחק אחר ממך.
מסי היום לא ביקש כדור לרגל ולמעשה לא שיחק בכלל.
מההמנון דרך העלייה למחצית השניה היה נראה שהוא לא עם הראש במשחק.
לא יודע אם זה הלחץ או דברים אחרים שמתרחשים שם מאחורי הקלעים.
מסי היום לא היה ביום גרוע, הוא פשוט לא היה.

האמת שכמעט ואף פעם לא רואים אותו מבקש, הוא מתורגל עוד באימונים ככה שהוא יתהלך לו באמצע ויניעו כדור יניעו ויניעו
ואז כשיהיה רגע שלא שמים לב אליו למסור לו, זאת הכוונה.

הם עלו למשחק כמו רוחות רפאים, לא משנה מה היה קורה כולם נראו ועמדו בהמנון כאילו כבר הפסדנו. קרואטיה בהילוך שני נראו יותר יציבים מאיתנו, וארגנטינה נשארה רק השמות על הגב של החולצה.

כל כך הרבה טעויות לא מחויבות למציאות, כל הרבה חוסר יציבות ותיאום, ראש בקיר וכדורגל של לפני כמה שנים. אין דרך לתאר את כמות האכזבה מהם, המאמן ומי לא.

ומסי, אי אפשר שלא לדבר עליו. אני מת על מסי, על השקט, על הצניעות, על הכשרון. הוא ממזמן השחקן הכי גדול בעולם בשבילי. רוצים לדבר על זה שהוא לא יכול לעשות הכל לבד? הערב זה נראה כאילו הוא זה שמדכא את כולם. עוד שהוא קיבל בתקופת מראדונה את סרט הקפטן לא הבנתי איך מסצ’ה לא קיבל אותו. הוא אולי הכי מוכשר שאיי פעם זכיתי לראות, אבל הוא לא ראבקיסט, הוא לא זה שידחוף את כל הקבוצה קדימה. הוא אולי יכול לכבוש בסולו, אבל הוא לא יעיר את כולם וידחוק בהם לרוץ קדימה, הוא לא זה שירים לכולם את הראש מהרצפה, הוא זה שבנבחרת תמיד צריך תמיכה. הוא אולי הכי גדול שיש, אבל אין לו את האופי להיות קפטן.

בחיי, השנים עוברות ולא מרגישים שמץ של התקדמות, שמץ של תקווה מהנבחרת, מקווה שמתישהו בחיי אזכה לראות אותם מניפים גביע.

מעניין אותי אם יש ביקורות בארגנטינה על עיניין האדישות של מסי, כי ארגנטינאים ידועים בתשוקה שלהם, המלחמה וה"רבאק", ההפך הגמור מהאדישות של מסי. זה אגב למה לדעתי מסי צריך לרדת לספסל וארגנטינה צריכה לשחק סגנון משחק כזה במידה והם עדיין ימשיכו בטורניר, כדורגל של רבאק של תשוקה עם לחימה בהגנה, זה בדיוק יושב עליהם בול, אפילו על היכולות של השחקנים שלהם חוץ ממסי, ובסוג כזה של טורניר סגנון כזה יכול להציל אותם לדעתי ואולי אפילו יגיעו רחוק.

אני רק רוצה להגיד שמי שבונה על זה שקרואטיה תעשה לנו את העבודה, טועה . זה אינטרס שלה שנודח. הם יעלו בלי מודריץ וראקיטיץ. אולי זה עדיף, רק יחסכו את הבושה שבלקבל בראש מצרפת בשמינית.

אני קורא שסמפאולי אומר שהאחריות היא שלו כי הוא לא מצא את ההרכב הנכון שיעזור למסי. גם דיבאלה לפני המשחק אמר ״אנחנו צריכים לעזור למסי״, מודריץ אחרי המשחק מסביר שמסי לא יכול לבד וכן לאורך כל הדרך מהמונדיאל הקודם דרך המוקדמות ועד עכשיו כולם מדברים על הדרך לעזור ולהתאים למסי.
ואני שואל, אולי די?! מי אמר שצריך לעזור למסי, הרכב למסי והכל למסי?! נכון, הוא הכוכב הגדול, אחד הטובים בעולם ולדעת רבים הטוב בעל הזמנים אבל דחיל ראבק, אתם רואים שהניסיונות לכוון הכל אליו פחות מצליחים לכם, תנסו משהו חדשני כמו משחק כדורגל קבוצתי שמנצל יתרונות של כל הסגל, מתואם הגנתית ובין היתר מנצל את היתרון הגדול שיש לכם את מסי ולא כל הזמן להתאים לו את ההרכב ולעזור לו ולשכוח מהשאר.

אין לי הרבהמה להגיד מבחינה מקצועית, כל מה שהיה ראיתם בעצמכם. אתם רואים את זה במשך עונה שלמה. מי שחושב שמסי אשם הוא אידיוט, מי שכן אשם זה מאמן שבונה על שחקנים כמו אקוניה, סלביו ולא נותן לשחקנים הטובים ביותר לשחק תקופה ארוכה. מסי בנבחרת פשוט גמור, מחוק. הוא משחק עם עודף של 50 קילו של לחץ מנטאלי. ובאמת, אני אוהב לראות שהוא אנושי. רוצים לבלבל את המוח שבגלל זה רונלדו יותר טוב? בסדר. מעניין לי את התחת אני לא צריך את הניתוחים בשקל האלה של פרימו ושות’. אני אוהב את מסי ומקווה שהלחץ פשוט ירד ממנו. מה שכן, חשוב שתדעו, הלחץ שיש על מסי לא קיים על אף שחקן בעולם. לצערו, הצוות המסייע שלו הוא המחורבן בטורניר. התפקוד שלו לא עושה לו טוב ולכל הקבוצה.

מה שכן אני אקח איתי את הרגעים לפני ואחרי המשחק. איזה רכבת הרים ריגשית. לפני המשחק ניז’ני נצבעת בכחול לבן, גם פה אנחנו מטריפים אחד את השני ואת המקומיים, ואז בסיום המשחק אני מוצא את עצמי עם הגב לקיר של ההוסטל שלי ברחוב, עם סיגריה ביד ועוד 6 חברה בשורה יושבים. אחד מהם פוצח בבכי, ואחד אחרי השני התחלנו לבכות כמו ילדים, כשאני מעביר את הסיגריה מאחד לשני.
וזאת הנבחרת במהות שלה.

אני מקווה שיום יבוא והם יבינו שמרדונה 80-90 לא קיים יותר, והכדורגל לא משוחק באותה צורה. חייבים צוות מסייע.

מסי היה התיקווה של ארגנטינה לארגנטינה אחרת, נטולת שחיתות, זכה, טהורה, אלוהית. ובכן מסי הוא כזה, אבל בבארסה. כשגריר. אבל בבית שלו? הוא לא הסמל, הוא לא הדגל, הוא לא האות. ארגנטינה היא סאמפולי, ואף מסי לא יוכל להסתיר את זה.

אוהב אותך מסצ’ה! אתה הגיבור והקפטן האמיתי.

אני לא אגיד שמסי היה טוב, כי הוא לא היה וזה ברור.

אבל קשה להתעלם מהטעויות המביכות של שחקני ארגנטינה לאורך כל המשחק. שחקנים בועטים באויר בניסיון להשתלט על כדורים פשוטים :confounded:. הבישול של קאבז’רו היה רק הדובדבן שבקצפת.
אבל חופשי, תאשימו את מסי על זה שהנבחרת לא עולה בראבק.

ארגנטינה חיה באופרת סבון. שחקן מוביל לא מוזמן לסגל בגלל ענייני כבוד. שחקנים קראקים יושבים על הספסל ובהרכב יש שמות שבחיים לא שמעתי. באמת יופי של דרך להתנהל.

עצוב לי על הנבחרת, על האוהדים ועל מסי :disappointed:
על ניקוי אורוות בנבחרת הזו מדברים כבר כמעט עשור. בינתיים הם רק הולכים ומתקרבים להתנהלות של נבחרת ישראל בשכונה המגעילה שרצה שם.

התוכנית של קרואטיה עבדה מצויין, לחצו את מוביל הכדור שלנו (מסצ’רנו…!!) מצד ימין ודחפו את המשחק לכיוון שמאל בהתקפת ארגנטינה.
המשימה הפכה לקלה מאוד כי סמפאולי לא ראה מה שכל אחד עם זוג עיניים בראש יכול לראות.

ניתקו את מסי לחלוטין, ובמקום להכניס את בנגה/לוצ’לסו או אפילו בגליה, הגאון בחר להוציא את אגוארו ולהכניס את היגוואיין. בינגו (מבחינת קרואטיה).

כואב הלב, אבל אולי זה מה שיביא לחריש הנדרש בסגל, לבחירת מאמן טוב עם תכנית ברורה ואולי, רק אולי, יהיה סיכוי כל שהוא בקופה אמריקה.

כל המשחק קרואטיה נראו שהם משחקים בהילוך שני. ועדיין ניצחו.
מנדג’וקיץ’ לא היה במשחק ואם הוא היה נראה כמו בדרך כלל הייתה פה אפילו השפלה.

מה הטענה הפעם כנגד היגוואין? שיחק 20 דקות ובהן בישל את המצב הכי טוב של ארגנטינה. ב20 דקות עשה יותר ממה שכל שחקן התקפה אחר עשה (אולי למעט דיבאלה שניסה אבל לא הצליח).
אולי היגוואין הוא לא הבעיה של ארגנטינה, כשהוא משחק הוא אולי מחמיץ אך לפחות הוא מגיע למצבים ויותר מצבים, עושה תנועה ופותח להם את המשחק.

יום שלישי משחק על כל הקופה
אם מפאולי לא יפתח עם דיבאלה ומסי אז אני כבר לא יודע למה לצפות
(אני נוסע למשחק אז אולי שם אני אביא את המזל).תחזיקו לי אצבעות חברים
VAMOS CARAJO