Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

הם סיימו במקום הראשון בבית עם קרואטיה במוקדמות.

כדי שמסי יהיה ב god mod צריך שיקבל כדור וקבוצה שתתפקד מסביב.
במשחק נגד קרואטיה לחצו את מוביל הכדור מימין, וכל המסירות הלכו לאגף שמאל ומסי נשאר לצפות במשחק ממש מכר הדשא.
הניגרים ינסו לעשות אותו הדבר, מקווה שהשחקנים והצוות הטכני יקדימו תרופה למכה ויעלו עם מסצ’ לוצ’לסו ודיבאלה באמצע, ומסי בימין.

`

`

על פי הפרסומים ביגליה אמור לפתוח בקישור יחד עם מאסצ’ראנו די מריה ובנגה. סמפאולי עוד פעם שם 2 קשרים אחוריים.אני לא מבין את זה.הוא לא לומד? למה הוא לא שם את לו סלסו שהוא קשר 50/50 שיכול לתת את הכדור למסי ברגע הנכון. עוד פעם נראה נבחרת אנמית שתוקפת עם מעט שחקנים.
אני מקווה שסמפאולי ילמד ויעלה עם הרכב מעט התקפי יותר כי אנחנו יודעים מה יקרה אם איסלנד יובילו ואז הנבחרת תיכנס ללחץ מיותר.

הנבחרת הארגנטינאית האימתנית גם היא עם שער זכות בודד עד כה…

האמירה הזו היתה בעיקר עובדתית ולא עם ניתוח מקצועי מי יודע מה, אבל זה בהחלט פרט שצריך לקחת בחשבון - ניצחון מינימאלי עשוי שלא להספיק וצריך להיערך לסיטואציה שבה נדרש ניצחון גבוה. כמובן שקודם כל להבין איך מנצחים, אני לא מתווכח עם הטענה הזו ולא הצעתי “להתחרע”.

ריקרדו אורטיז כתב ארגנטינאי של espn :

נגד סאמפולי יש תביעה של הטרדה מינית
מסי משלם את המשכורת של חלק מאנשי הצוות
מסי מקבל איומים על החיים שלו.
המטוס של ארגנטינה נחת נחיתת חירום עם 10 דקות של דלק…

אבל זה לא רק מסי, אומרים שהשחקנים ממנים חלק מההבטחה סביב הנבחרת. זה עצוב. זה רק מוסיף ללחץ שלהם ולהרגשות האלה, איך ישחקו עם תשוקה, התלהבות, אומץ? מסכנים…

ולחשוב אם רק מסי בתור ילד היה בוחר בספרד.

אם מסי היה בוחר ספרד לא היה כיף לראות כדורגל. מצד שני היה כיף לפחות לראות את ספרד (להבדיל מעכשיו).

אגב מנסה להבין למה מסי ושאר השחקנים מסכנים וסמפאולי לא? למה הוא לא מסכן בדיוק כמוהם?
כמו שהם פישלו גם הוא פישל, כמה איומים ולחץ שיש עליהם עליו יש פי 2.
לא רק זה אלא גם שמי שמואשם ביכולת הגרועה של השחקנים הוא בעיקר סמפאולי, כאילו שהוא אמר למסי להתחבא ולא לקבל כדורים, כאילו שהוא אמר לדי מריה לא לדייק במסירה ולאבד כל כדור.

לא שהוא לא אשם, אבל מאשימים רק אותו ומורידים את כל האשמה מהשחקנים ואחר כך אומרים שהשחקנים מסכנים בגלל הלחץ ומה איתו?

בזה הוא בהחלט אשם. מי פתח עם אנסו פרס ומסצ’ראנו באמצע (כשבאנגה ולו סלסו על הספסל), שלא מסוגלים לתת פס בין הקווים למסי הסגור גם אם חייהם היו תלויים בזה? בכלל, מי העלה את ההרכב המזעזע הזה, השחקנים?

image

הילד בן 31, ויש לו חום גבוה. וברצינות: הניצחון של ניגריה על איסלנד השאיר את ארגנטינה בחיים, אבל הקפטן בטח לא מרגיש בנוח, והסיפורים לגבי הנבחרת שלו יוצאים מכלל שליטה. אלה רק חלק מהכותרות, שבטח לא באשמתו - ‘השחקנים רצו לפטר את סמפאולי’, ‘המאמן איבד את הסמכויות בחדר ההלבשה’, ‘נשיא ההתאחדות אוסר עליו לקבוע את ההרכב והחילופים’, ועוד ועוד.
ארגנטינה צריכה לנצח את ניגריה במשחק האחרון ולקוות שקרואטיה לא תפסיד לאיסלנד, ואז הפרש השערים ישחק תפקיד. מסי עצמו כבר כבש צמד נגד ניגריה במונדיאל הקודם, וארגנטינה ניצחה אותה בכל המשחקים האחרונים ביניהן במונדיאל(2002, 2010, 2014). הנבחרת תחזיק אצבעות להתעלות ענקית של מסי כמו במשחק באקוואדור במוקדמות המונדיאל אז כבש שלושער מטורף.
“יש לי כעס מאוד גדול על כל מי שלבש את החולצה הזו של ארגנטינה והיה חלק מהביזיון נגד קרואטיה. הם הובסו ללא מאבק נגד נבחרת שהיא לא ברזיל, לא ספרד, ולא גרמניה”, אמר דייגו מראדונה. מעבר לכך מדברים על מהפכה בהרכב.

אני אזרוק שתי הערות על הנבחרת שאין קשורות למסי.

1. האם הייתם מפטרים את סמפאולי? זה לא שצ’ולו סימאונה מגיע בריצה לאמן, ועדיין, אולי זו הדרך היחידה לזעזע מעבר לטראומה, אולי השחקנים לא יכולים להסתכל עליו בעיניים?
  2. לצד הביקורת שלי, זה תמוה בעיני איך כבר עשור לא גדלים בארגנטינה שחקנים טובים באמת. חוץ מאוטאמנדי של סיטי, לא זוכר שחקן מוצלח בנבחרת הזו שהוא לא קשר התקפי ומעלה, נניח די-מאריה. מגן ימני מאז חאבייר זאנטי? קשר אחורי אמיתי מאז קמביאסו ומסצ’ראנו?(ויסלח לי אבר באנגה), שוער נורמלי האמת לא ראיתי בארגנטינה מאז שאני רואה כדורגל, גם מרוברטו בונאנו לא החזקתי…

בארגנטינה ממשיכים לדבר על כך שהשחקנים איבדו את האמון בספמאולי ומבקשים שהוא לא ייקח אחריות על המשחק מול ניגריה. עוד נאמר שנשיא ההתאחדות מגבה אותם.

בלגן שלם מבפנים ומסביב לנבחרת הזו.

זה רק מחזק שלכולם נמאס מהביזיון הזה שנקרא סמפאולי ונגד ניגריה זאת הזדמנות אחרונה לעשות משהו כמו שצריך

אני רק אעלה שוב את התהייה איך מאמן שלקח קופה עם צ׳ילה תוך הצגת כדורגל טוב (ויש שיגידו מרשים), ואימן את סביליה שגם נראתה טוב תחתיו, נהיה חסר מושג כשזה מגיע לארגנטינה.

אולי שוב כמו שהצעתי לא פעם ולא פעמיים זוהי לא רק אשמת המאמן.
עם שחקנים אלמונים (יחסית לשחקני ארגנטינה) בצ’ילה הוא זכה.
בסביליה עם שחקנים אלמונים הגיע לתוצאות נהדרות.

הרי לא נראה לי שסמפאולי פשוט אידיוט, מדובר במאמן בין הטובים שהכדורגל ראה בשנים האחרונות.

ממש מפריע לי ההנחה שעושים בנבחרת לשחקנים.
הרי להגיד שזה אשמת המאמן שהשחקנים לא ממצים את הפוטנציאל כי בקבוצותיהם הם כן טובים ולהתעלם מזה שגם הנבחרת גורמת למאמן לא למצות את הפוטנציאל שלו שהראה במקומות אחרים זו הסתכלות צרה וסובייקטיבית למדי.

הרי אם כבר ננסה למצוא את הכלל פה, אז כל מאמן שונה שמגיע לארגנטינה לא מצליח לגרום לשחקני הנבחרת להראות טוב כמו בקבוצותיהם, אבל רבים מהם נראים נהדר בקבוצות או נבחרות אחרות שהם מאמנים.
אז אם אני מחפש את המיטה החולה אז מדובר אם כבר בנבחרת ארגנטינה עצמה. אם בשחקנים שכבר שנים מפשלים שם תחת מספר מאמנים שונים או בהתאחדות עצמה.

הרי השמות ישנם, והגיעו מספר מאמנים שונים, אולי רק אולי המאמן הוא לא הבעיה? אולי ההתאחדות משפיעה לרעה (לא יפתיע) אולי השחקנים יוצרים שם בעיות אגו?
הרי כל מאמן שיגיע יהיה מספר 2 בנבחרת במקרה הטוב. אולי רק אולי זו חלק מהבעיה?

אבל על מי אני עובד, גם את הקמפיין הזה יפילו על היגוואין והמאמן, כרגיל

מישהו זוכר תקדים שבו יש מרד מוחלט במאמן? לפי השמועות, השחקנים יקבעו הרכב ושיטה. והם מקבלים גיבוי מיושב ראש ההתאחדות

בכל נבחרת אחרת, היתי מבטל את זה. אבל בנבחרת הארגטניאית זה הגיוני בסה"כ…

קטנץ מאמן סלובניה נזרק ב- 2002, לאחר שרב עם הכוכב שלו זחוביץ׳

לא אותו דבר, פה מדובר שסאמפולי יעמוד על הקוים. אבל הוא לא היה אחראי על כלום…

כבר לפני המונדיאל היה דיבור על זה שהשחקנים מפחדים מ 3-5-2 ולא רוצים לשחק ככה. כנראה שהתוצאה מול איסלנד גרמה לסמפאולי להתעלם מהחששות המוצדקים של שחקנינו ורק אחרי שהפסיד לקרואטיה הבין שזה לא הפיתרון. השחקנים מצידם איבדו כל אמון בו (ובצדק). במשחק הבא הבא בטוח יעמוד על הקוים אבל אני מניח שגם הוא מבין שהוא את השחקנים האלה כבר לא יכול לנהל.

קודם כל סמפאולי רחוק מלהיות מאמן אחד הטובים שראו בשנים האחרונות. בכלל כל ההודעה שלך מנופחת כאילו אתה כותב על ליברפול ויורגן קלופ. בוא נשים דברים על דיוקם-הוא הגיע לצ’ילה כשהם כבר רצו ביחד עם אותו סגל והרכב המון זמן והיו איכותיים הרבה לפניו. צ’ילה ידעה שזה דור הזהב שלה עוד כשסמפאולי היה ללא קעקועים. הם לקחו קופה לפניו והראו יכולת גבוה במונדיאל לפניו. הוא עבר איתם את שלב הבתים בשן ועין וגם זה בזכות השופט שנתן לו ניצחון על בוליביה עם פנדל מגוחך דקה 90. בגמר לא ראיתי עליונות והוא ניצח בפנדלים.

מה יש לו בסביליה? לקח תואר? מה הוא כבר עשה שם שכ"כ הרשים?

הוא עמד על הקווים במונדיאל הקודם ובזכייה הראשונה שלהם בקופה ב-2015 (בקופה השנייה החליף אותו פיצי).

קצת רקע על סמפאולי (ועוד כמה דברים מסביב):

1. הקופה אמריקה הראשון בו צ’ילה זכו היה תחת סמפאולי.

2. מי שהתחיל את הפרוייקט והריצה של צ’ילה לטופ היה ביילסה הגאון המשוגע, אשר כל מאמן שאיכשהו מאמין בהנעת כדור עבר אצלו (כולל פפ גווארדיולה). אותו ביילסה דרך אגב שהיה אחראי על הפיאסקו של ארגנטינה ב-2002 בשלב הבתים. ביילסה לא עמד פעם אחת על הקווים של צ’ילה בזמן קופה אמריקה.

3. צ’ילה בשני הטורנירים המונדיאלים האחרונים בהם שיחקו עפו בשמינית הגמר נגד ברזיל. אצל ביילסה עלו מהבית עם ספרד, שוויץ והונדורס לא ניצחו רק את ספרד עם הפסד של 3-0 נגד ברזיל בשמינית. תחת סמפאולי היו בבית המוות עם הולנד, ספרד ואוסטרליה, לא ניצחו רק הולנד, והפסידו בפנדלים לברזיל בשמינית.

4. בין סמפאולי וביילסה היה מאמן אחד בשם בורגי שפוטר לאחר בערך שנה בשל תוצאות רעות עם צ’ילה והגיע איתם עד שלב רבע הגמר. כלומר, לא כל מאמן יכל להצליח איתם ולקחת את דור הזהב של צ’ילה עד לגמר.

5. לגביי סביליה, אולי זה עיניין יותר סובייקטיבי, אבל למרות שהוא לא לקח איתה תואר, סביליה שיחקו כדורגל התקפי ויצירתי, עם שחקנים שהגיעו כתוצאה ממערך סקאוטינג מצויין וניהול רכש טוב מצידו של מונצ’י, אבל אחרי הקדנציות הדיי אפורות של אמרי (שכללו בין היתר רצף זכיות מרשים בגביע אופ"א), סביליה הייתה קבוצה שהיה מעניין לראות. הוא לא רץ איתם באופ"א כי הוא אשכרה הצליח לרוץ איתם בצ’מפיונס, אבל אם אני זוכר נכון הוא עף נגד לסטר, אלופת אנגליה דאז.

אני לא אוהב את מה שסמפאולי עושה בנבחרת, והוא לא הבן אדם הנכון להביא במטרה לייצר יציבות בפרק זמן קצר, וכנראה שהכי פשוט וטוב היה להביא מישהו בסגנון של סימאונה, עם תוכנית משחק פשוטה וברורה, שהיה יכול להביא שינוי בפרק זמן קצר יחסית. סמפאולי כרגע מתנהל כאילו יש לו זמן לעשות ניסויים ולשנות הרכבים, בפועל הוא חי בסרט, וזו כנראה המגבלה העיקרית שלו. עדיין, אני לא אוהב לבטל את העבודה שלו במקומות האחרים בהם הוא עבר, ובכללי חשבתי מההתחלה שההגעה לארגנטינה במצב בו הם היו במוקדמות זה סיכון לקריירה שלו.