Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

אגיד עכשיו ולא אחזור על זה יותר
זה נמצא ליד הלב לא בגלל התוצאות, זה נמצא ליד הלב כי זה מקורקע בדם, בורידים, בשורשים, בלב!
לא מעניין אותי כדורגל יפה, לא מעניין פייבוריטיות…הלאה, לנצח עוד 6 משחקים ואף אחד לא יזכור את היום :argentina:

נקודת האור שסוף סוף יפסיקו לדבר על הרצף חסר החשיבות הזה שרק מוסיף לחץ מיותר על הנבחרת הלחיצה בעולם.

ארחנטינה הייתה בהלם מהאגרסיביות הסעודית ולא החזירה מלחמה לצערי, מה שעודד את הסעודים להמשיך עם הלחץ המצוין שלהם והיציאות המושלמות לנבדל.
אולי שלושת השערים שבוטלו (בצדק) נתנו לארגנטינאים הרגשה שהם מביסים וזו שאלה של זמן עד שיבקיעו עוד כמה שערים.
הם עלו למחצית השנייה עם סטייט אוף מיינד מאוד רופף ורגוע, חטפו שני שערי בזק ממש יפים ולא ידעו לצאת מההלם.

מרכז המגרש הרך מדי היה חסר את לו סלסו ואני לא מבין למה פארדס משחק.
זה היה משחק עם חוסר לחימה מזעזע של ארגנטינה, הם לא היו אמיצים או אגרסיביים ושיחקו לחלוטין בלי דימיון או השראה.

ומילה על סעודיה: וואלה, אם לא הייתי עסוק בלעקור את השיער שלי הייתי אשכרה נהנה מהמשחק האדיר שלהם: לוחצים גבוה באומץ ובחוכמה, נתנו משחק אגרסיבי מאוד בלי לתת כבוד, עם עמידה טקטית מ-ו-ש-ל-מ-ת, מתפרצות יפות והם היו פיזיים מאוד ולא חסרה להם טכניקה. אחלה נבחרת שממש הגיע לה לנצח, אין שאלה בכלל.
גברים אחד אחד.

וכמובן מסי: מסי לצערי, שהיה סביר במחצית הראשונה, התחבא ונעלם לחלוטין במחצית השנייה למרות כמה מסירות טובות.
כשראו בבירור שארחנטינה תקועה ובהלם הוא לא ביקש את הכדור ולא ניסה אפילו לרגע לקחת את המשחק על עצמו.
הוא חיפש את דה מריה כל הזמן מה שהפך את המשחק שלהם ליותר מדי צפוי ושקוף. לא זכור לי שהוא ניסה ללכת דרך האמצע ואיבד את זה לחלוטין בבעיטות החופשיות. ועם מסי כזה כבוי, אין להרכב הבינוני של ארחנטינה שום סיכוי אמיתי.

ארחנטינה נתנה משקל קריטי למשחק הראשון והנה הם הפסידו. מקווה שזה יעורר אותם לעלות על הרכב מתאים יותר ולשחק עם גרינטה ואגרסיביות.

אמן יהיה בסדר.

לדעתי זו אחת הסנסציות הגדולות בתולדות המונדיאלים יחד עם ההפסד של צרפת לסנגל כאלופת העולם ואירופה הגאה ב-2002 (הרכב של מפלצות גם ללא זינדין זידאן הפצוע). מצד אחד אפשר לומר שהסגל של ארגנטינה לא באמת שם ברמה הגבוהה ומצד שני אני יכול להבין את הטיעונים שהיו לטובתם. לא עשו זאת בגלל הסגל. הכושר המצוין של ליאו מסי - הסיבה העיקרית, “החיבור” בנבחרת, בניגוד לחדר ההלבשה בצרפת שנראה קצת רקוב אולי, גם הרצף המשחקים ללא הפסד וההתגברות על מוקש וניצחון במשחק גדול כמו בגמר על ברזיל לפי דעתי.

ארגנטינה הייתה חייבת להתעשת ולחלץ לפחות איזה תיקו שגם כן היה מתקבל בעין עקומה אבל היה מפחית את הפאניקה של הדחה אפשרית תיאורטית, היא די נעלמה מהמגרש אפילו לפני השוויון אלא כבר אחרי ה-0:2 שנפסל (הפסקתי לנסות להבין מה שקורה שם). אחרי עשר דקות זה היה נראה ממש אחר.

אולי ייצאו עליי כאן, ליאו מסי היה גרוע (ואנחל די מאריה דבוק לכנף ימין משום מה). לי זה כן מפריע שבמונדיאל, בריקוד האחרון שלו, הנבחרת בצרות - וברור שהוא רוצה, וזה בסדר שיש משחק שהמסירות יוצאות עקום והבעיטות החופשיות לא מסתדרות - הוא הולך על המגרש, שוב, כאילו זו הליגה הצרפתית. שנראה ממנו קצת משהו שונה “בגישה” כשאנחנו במונדיאל. וכן אני יודע שבמשך שנים רוב הזמן הוא הולך.

היה חסר לי בנבחרת הזו איזה מסצ’ראנו שרץ כמו מטורף עד לדקה ה-90, עם אמונה, מנהיג, אחד גם ש’נושך’ ואולי היה מוריד איזה רגל ומוכיח ליריבה שהיא תירק דם עד לסיום. מה שכן, כפיים לסעודים, ישראל הייתה מסוגלת לעשות את זה?

אין מה לצאת עליך, גם לאלוהים יש ימים רעים.

צריך להגיד את האמת, הנבחרת הזאת יודעת לשחק משחקים קשים של 1-0 קטן ולחרב את המשחק. כשהיא פייבוריטית היא מאוד מתקשה. בנוסף, אני דווקא שם את רוב ההפסד על סקאלוני. איפה התגובה למשחק לחץ גבוה? איפה השינוי ההתקפי כבר במחצית הראשונה שאתה מוביל 1-0 לא בצדק ויש המון שטחים מאחורי קוו ההגנה של היריבה שעושה לחץ גבוה? הוא לא היה חייב לעשות חילוף, אבל איזה תגובה טקטית, משהו בהוראות, תעלה את המגן שיבוא מאחורה, תתן הוראה לקשרים להיכנס יותר לרחבה. מ2-0 מחצית ראשונה הם לא היו חוזרים.

גם החיפוש האובססיבי אחרי מסי בתוך הרחבה צרם לי. יש עוד שחקנים למען השם.

לא נורא, לפחות יש לנו את הקופה.

מסי:
“אין תירוצים. אנחנו הולכים להיות יותר מאוחדים מתמיד. הקבוצה הזאת חזקה והראנו את זה בעבר. לא ציפינו לפתוח בדרך הזאת, אבל דברים קורים מסיבה. עכשיו יש לנו שתי ברירות: לנצח או לנצח. זה תלוי בנו. אני מבקש מהאוהדים לבטוח בנו. הקבוצה הזאת לא תאכזב אותם”.
“היינו קצת פזיזים מדי. אנחנו צריכים לחזור לבסיס של מי שאנחנו ולחשוב על מה שמגיע. כבשנו שער מהיר ואז נפסלו לנו מצבי הבקעה שהיו טובים מאוד. ידענו שאם ניתן להם לשחק, הם יהיו טובים. צריך לנצח עכשיו את מקסיקו ודברים יסתדרו שוב”.

אנחנו מאמינים בני מאמינים. משחק חרא אבל אם כובשים את השני זה כנראה מתפתח לטיול כמו אנגליה נגד איראן.
חובת ההוכחה עלינו. גמר נגד מקסיקו. ואמוס.

חייב לציין שזו תגובה מעודדת.

עכשיו נראה אם הוא יעשה צאבי (שמגיב נהדר אבל בפועל לא רואים שינוי על הדשא…) או שזה באמת ייתן משהו.

מי שעקב אחרי הנבחרת בשעות הקטנות של הלילה יודע שמה שראינו היום זה לא הנבחרת. הנבחרת שיחקה עם משקולות על הרגליים ועם משא של שני טון על הגב.

ולא השחקנים לא מפחדים מביקורת. אין כזו. השחקנים מפחדים אך ורק מכישלון. נבחרת ארגנטינה סוחבת על הגב שלה את האומה הכי כדורגלאית שיש. את האומה שהכי רוצה והכי צריכה לנצח. זה לא משנה מה תעשה האומה, המשקל הוא כבד מנשוא. הפחד מכישלון הוא משתק. זה מה שקרה היום.

ויש סיבה שזה ישתנה במשחקים הבאים?

אני חושב שהטיעון של ‘משקולות על הרגליים’ עושה להם הנחה גדולה. הם הגיעו בתקופה טובה מבחינת רצף הניצחונות וכבר ירדו למחצית ביתרון, בדקות הראשונות זה היה מאוד קל. זו הייתה כביכול יריבה בהזמנה למשחק הפתיחה… אני אהבתי את התגובה של מסי לאחר המשחק וטוב שהוא היה זה שהלך לדבר, ברור שהנבחרת מאוחדת, אבל הלחץ נגד יריבה טובה יותר יהיה פי כמה. שוב, אין תירוצים לפאסיביות ולהפסד לערב הסעודית. מה שכן אני מסתכל על הסגל שזומן וחושב שהכותרות היו קצת מוגזמות. גם אם פאולו דיבאלה כשיר, בנבחרת הוא לא מזהיר, הוא כבר שנים לא מזהיר. הסגל דל מאוד.

מקסקו ופולין מסיימות ב-0-0
תוצאה הכי טובה שאפשר לבקש.
ארגנטינה תלויה לגמרי בעצמה בשני המשחקים הבאים.

גם לפני כן היא הייתה תלויה רק בעצמה.

ההפסד נורא, אבל אם להפסיד במונדיאל אז בבתים, זה ההפסד היחידי שלא שולח ישירות הביתה.
2 ניצחונות וארגנטינה בשלב הבא. גם ספרד הפסידה לשוויץ ב2010 כמו שנאמר.

לפעמים צריך לקבל כאפה. זה מה שהסעודים עשו.

מה דעת החכמים? זה נכון?

שזה לא תירוץ לאיך שנראנו במחצית השנייה

אני ממש לא בכיוון להגיד שהכל דבש ורק השיפוט,רק שאלתי נקודתית.

אגב, היתה עוד עבירה ברחבה שלא נשרקה שלדעתי היתה הרבה יותר פנדל ממה שכן נשרק.

נ.ב. לפי בארסה מאניה, השופט בVAR הוא אחד שמוכר לאוהדי בארסה (היה בVAR במשחק נגד באיירן ואינטר בחוץ)

אני מבין שמערכת הנבדל החדשה היא חצי אוטומטית, כלומר השופט מחליט מתי רגע המסירה והמערכת עושה את השאר, אז איך אפשר להאשים פה את שופט ה var ? הוא לחץ ואז המערכת קבעה נבדל, זה שמישהו בה ושם קווים מטעם עצמו לא אומר שהמערכת לא צדקה.

אין על האובקייטביות והפרשנות המקצועית של בארסה מניה.

במקום מערכת חצי אוטומטית קיבלנו מערכת שמתעלמת אוטומיטת מחצי משחקני ההגנה. בזמן אמת צרחתי לחברים שלי בוואטסאפ שהVAR מתעלם משחקן ששובר שם את קו הנבדל. לא הבינו מה אני רוצה.

לא יודע, אם אני צריך להמר אני מהמר שהמערת לא התעלמה מאותו שחקן והוא פשוט לא שבר את קו הנבדל ושאתה בגלל זווית הצילום העיין שלך הטעתה אותך לחשוב שלא היה נבדל.

כנראה שלא ראית את המשחק בזמן אמת. מזמין אותך לצפות בו. במהלך המשחק, כאשר הVAR נתן לנו את “הסיבה” בגינה הוא פסל את השער, קיבלנו את התמונה הבאה:

באותו רגע ממש צרחתי פה שהמערכת מתעלמת בצורה בזיונית ממס’ 13 בצד השני. זו לא פעם ראשונה שאנחנו רואים ששופטי הVAR בוחנים נבדל אל מול שחקן הגנה כלשהו, ומתעלמים מהעובדה שיש שחקן הגנה אחר ששובר את הנבדל.

הפלא ופלא, אם מותחים קווים בצורה מסודרת, רואים שמס’ 13 שובר את קו הנבדל, והשער היה חוקי למהדרין.

השאלה היא מה תפקיד המערכת החצי אוטומטית… מה החצי שהוא לא אוטומטי? אם החצי הלא אוטומטי הוא בחירת שחקן ההגנה שמולו בודקים אז פה קבור הכלב.