Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

מסצ’ראנו פירסם את הסגל שלו לקופה אמריקה עד גיל 20 שתערך בחודש ינואר הקרוב בקולומביה, טורניר חשוב שממנו עולות 4 הראשונות לגביע העולמי שיערך בקיץ באינדונזיה.

יש כמה שמות מעניינים בסגל.
הכוכב הכי גדול זה פקונדו בואננוטה שרק בחודש שעבר ברייטון קנתה אותו מרוסריו ב-10 מיליון יורו, הוא אולי הכוכב הבא הכי גדול שיש לכדורגל הארגנטינאי והוא קשר התקפי אדיר.

עוד בסגל פדריקו גארת השוער מטיגרה שסקלוני כבר זימן לנבחרת הבוגרת להתאמן איתם כדי לצבור ניסיון ואפילו היה במתחם האימונים של הנבחרת בקטאר, שוער צעיר וסופר כישרוני

מקסימו פורנה הקשר האחורי של ולז הוא שם ששווה לשים לב אליו, ולז שמו עליו תג מחיר של 8.5 מיליון דולר ויש לי הרגשה שהם יקבלו יותר.

מסצ’ארנו בונה את הסגל שלו לאט לאט לכן קשה לדעת בדיוק מי יהיו יתר השחקנים שיפתחו מלבד 3 השמות שציינתי אך מנחש שנראה שם רוב של ולז עם חוד של 2 הילדים שלה של חוליאן פרננדז ו-ולנטין גומס ובמרכז ההגנה ישלוט תומאס פלאסיוס של טאז’רס שהוא כמעט השחקן היחידי בסגל שכבר חווה הופעות ליגה ראשונה באופן קבוע.

כאמור המטרה 4 המקומות הראשונים בטורניר כדי להגיע למונדיאל ואם אפשר על הדרך לקחת את התואר זה יהיה נחמד.

ארגנטינה זכתה בטורניר 5 פעמים, הפעם האחרונה בטורניר של 2015 עם אנחליטו קוראה וג’יו סימאונה שכיכבו בנבחרת ההיא.

בהצלחה! :argentina:

לא שאני מתלונן - אבל למה גרנאצ’ו שלנו לא בסגל?

אף אחד מהאירופאים לא זומן
גם מתיאס סולה של יובה בן ה-19 או ניקו פאס בן ה-18 שח ריאל מדריד.

הם באמצע העונות האירופאיות ומעדיפים לא לעצור אותם
מניח שאם נעלה לאליפות העולם בקיץ נם יגיעו

לפני שבוע עלינו לפסגת העולם ולא נרד ממנה עוד הרבה זמן :argentina:

200 אלף צרפתים חתמו על מכתב מחאה נגד שופט הגמר ודרישה למשחק גמר חוזר

הארגנטינאים ענו בחזרה עם 600 אלף איש ודרשו שהצרפתים יפסיקו לבכות

מהיכרות עם ההיסטוריה של צרפת (המדינה), זה כנראה מספיק כדי שהיא תיכנע

הגביע הזה… כל כך לא ציפיתי לו. זה המונדיאל שבאתי אליו הכי מפוכח וללא ציפיות. כלומר הכי מתאמץ לכבות את הציפיות שמתעקשות להידלק ככל שהמונדיאל מתקרב. כל כך הרבה אכזבות היו לי…

את 90 אני לא באמת זוכר חוץ מאת השוק שמראדונה לא כל יכול. 94 הוביל אותי לשנוא את מראדונה. שונא נרקסיסטים. עד כאן מראדונה (או ככה קיויתי…). ב-98 ציפיתי ללא פחות מגביע.

ב-2002 אני בעיקר זוכר את ביילסה יושב ישיבת מדבר חסרת אונים ליד קו האורך ושובר את שיא האכזבה מנבחרת כל כך מוכשרת עם מאמן כל כך מוערך.

2006 שוב: המאמן הכי תותח בעולם. הנבחרת הכי מוכשרת וסקסית. מאמינים בצעירים אבל את הצעיר הכי טוב בהיסטוריה של המשחק משאירים על הספסל. שלב בתים מעולה ובסוף שוב גרמניה. נאצים.

2010 יצר ההרס העצמי של ארגנטינה במלוא תפארתו. יש לך מסי ואת מי אתה לוקח כמאמן? את הנרקיסיסט המסומם. זה היה נראה בסדר עד שבאו הנאצים.

2014 האמנתי. באמת שהאמנתי. אפילו היינו יותר טובים מהגרמנים. וזה עם סגל לא מושלם בכלל. אבל היגוואין…

2018… זה כאילו הכשלנו את מסי בכוונה כדי להוביל אותו למצב של אין ברירה.

2022 - נראה לי הסגל החלש ביותר ששלחנו למונדיאל מאז שאני חי.

היו לנו את המאמנים הכי מוערכים בעולם והכי עלובים בעולם. היו לנו את הסגלים הכי נוצצים בעולם.

בסוף לקחנו את המונדיאל עם המסי הזקן ביותר (וזה ניכר בכל תנועה שלו), עם הסגל החלש ביותר ועם המאמן חסר הניסיון והכי פחות מוכר. בחיי שכדורגל זה משחק שאני לא מבין.

אני רואה כל הזמן סרטונים של אוהדים בפנדלים. איך מתחיל בייאוש כשאמבפה כובש. איך אנחת רווחה פצפונת בשביל מסי כשהוא לא מחמיץ ואז הקונצרט של דיבו ושל דיבאלה ושל דיבו ושל פארדס ושל מונטיאל.

אחרי העצירה השנייה של דיבו הארגנטינאים כבר מבינים שזה הולך אלינו אבל זו כבר פעם שלישית שהם מרגישים את זה במשחק (שלא לדבר על הולנד) אז הם פשוט מסרבים להאמין ואז כשמונטיאל ממנטיאל את ז’וריס כבר לא נשאר להם כלום. הם מרוקנים. הם כילו את כל העולם הרגשי שהם צברו בשלושים ושש השנים האחרונות.

לחגיגות כבר לא נשאר כלום. רק אופוריה. האופוריה שאחרי הכל הגיעה באופן מיידי. אחרי המשחק הכי טוב בהיסטוריה של המשחק. אחרי 36 שנות אכזבה וחודש של רכבת הרים רגשית מטורפת.

אני מרגיש מוזר. בארסה חוזרת, הליגה חוזרת ואני כאילו מרוקן. מדברים איתי על העברות ואין לי כוח לשמוע. לא בא לי לכתוב, לא בא לי לשמוע לא בא לי כלום על כדורגל, לפחות לא בינתיים.

כאילו המונדיאל הזה סחט אותי. מעניין מתי זה יחזור.

אתה יודע איך זה…

אחרי כל הרגש שמסי האכיל אותנו בחודש הזה, בארסה חוזרת והוא לא יהיה שם.

יהיו לנו ילדודס חביבים שמתישהו יהפכו לקבוצה קטלנית, יהיה לנו לבנדובסקי מזדקן, יהיה לנו צ׳אבי על הקווים ולאפורטה שמכבה שריפות, אבל את הדיוס שכל כך רצינו לראות אותו מניף את הגביע שלו בקאמפ נואו לא יהיה לנו.

ופתאום, למרות שהיו לנו שנה וחצי להתרגל, פתאום הוא יהיה חסר לנו יותר מתמיד. :no_mouth:

אולי מבחינה שמית, פארדס ודה פול הם לא רדונדו וסימאונה.
אוטמנדי וקוטי הם לא סמואל ואז’אלה ולאוטרו וחולי הם לא קרספו ובאטיסטוטה אבל מבחינת חיבור ומחוייבות זאת הנבחרת הכי טובה שהייתה לנו אולי חוץ מ-2006
והערך מוסף שיש לדיבו מרטינז הוא גדול יותר מכל צ’י-יטו רומרו ופאטו אבונדנסיירי

זה בדיוק הקטע. רוב אוהדי הכדורגל לא מכירים את דיבו, רומרו, מונטיאל, אקוניה, מולינה, פארדס, גואידו, מקאליסטר, אנסו…

כשאני מסתכל על רשימות סגלים קודמות יש לנו סופרסטארים צעירים ומבוגרים. שחקנים משכמם ומעלה. קון, היגוואין, באטיגול, ורון, סורין, קילי, קאניג’ה, איימר, אורטגה, זנטי, טבס, קמביאסו, קרספו, מסצ’רנו, האחים מיליטו…

הפעם אנחנו מגיעים עם מסי לאוטרו ודי-מריה. אלה הכוכבים שלנו. 2 מהם עם חצי רגל בבית אבות. כל השאר שחקנים די אפרוריים או די אנונימיים. לא מהקבוצות הבכירות ביותר. באמת הסגל הכי חלש שהיה לנו. זה לא רק השמות, זה גם הגיל של השמות הנוצציך שלנו. על הנייר היינו אמורים להיות הרבה פחות מ2018 או מ2014 או מ20210. וכן הלאה.

וזה כמובן מעצים בטירוף את העבודה של בן אדם אחד בשנתיים האחרונות. אני חושב שמה שסקאלוני עשה פה זה אירוע יוצא דופן ונדיר. לקח קבוצה שאיכותית אמורה לסיים במקום השישי\שביעי והביא אותה למקום הראשון.

זה כדורגל נבחרות בסופו של דבר. אתה צריך רק קבוצה שיודעת לעבוד, וגם לזמן קצר, ויש לך סיכויים טובים.

חוץ מזה, תסתכל על מה שטוב. יש לך שוער מהפריירמליג. יש לך בלם שמשחק בטוטנאהם, עוד בלם שהוא קפטן בנפיקה. יש לך מגנים מסביליה ואת’. יש לך כישרון עולה מבנפיקה, שחקן אירופאי לכל דבר מהפריירמליג, עוד לוחם מאת’ מדריד. בחלק הקדמי את אלוהים, קיצוני טופ עם קבלות ששיחק בכל בעולם וזכה בכל התארים, וחלוץ מחליף בסיטי.

לא כזה רע.

חשוב לי לציין, שגם אחרי כמעט שבועיים, אני עדיין לא מאמין. אני לא מאמין שזכינו. זה נשמע לי הזוי, תלוש, ולא בגלל הסיבה המקצועית אלא בגלל שזה ארגנטינה וזה מסי וזה די מאריה וכל חיי ידעתי שאין מגיע בכדורגל זאת המצאה וכמו שלא זכיתי באליפות תיכון ברנר בכיתה י"ב למרות שסחבתי אותם לבד לגמר ועדיין הפסדתי 4-1 ככה גם מסי יפסיד בגמר ואין מה לעשות זאת דרכו של העולם ואני אפספס את ההזדמנות לראות את ארגנטינה לוקחת גביע עולם וזה לא יקרה בחיים.

ואני כל פעם מסתכל אחורה ונדהם מכל הסיפורים הקטנים מסביב לכל משחק. ההפסד מול סעודיה היה טירוף, 2002 מחדש. הניצחון מול מקסיקו, וואו. ישר נזכרתי בהופעה של מסי מולם, על הצ’יפ שלו בקופה 2007. זה גול של הוצאה מהקבר, של פוטו חפה! הניצחון על האוסטרלים הלוחמים, היינו כל כך קרובים להיות ארגנטינה ולעוף, אבל ליצ’ה מרטינז שהוא מסצ’רנו2 הציל אותנו ממעמקי הספסל. הוא קנה אותי לעד עם החסימת כדור הזאת. הניצחון עם האופי על הולנד, הולנד של 98 שסובבה את אז’אלה, הולנד של 2014 ששם היה התיקול הכי מטורף בהיסטוריה של המשחק, המנהיג הכל יכול מסצ’רנו פשוט סחב אותנו לגמר כאשר מסי עוד לא ידע מה זה “בובו” בכלל החתיכת גמד המקיא הזה. החצי גמר נגד קרואטיה שגרמה לי לבכות בניז’ני על מר גורלי עם הקהל המסריח שלהם, יאללה תקפלו תקפלו יא אנטי כדורגל וקחו איתכם את הכפיל של יוסי בניון שיעשה מסירות באמצע על מישהו אחר!
ואז הגמר. לא באמת העזתי לחלום. היתכן וננצח גם את הסגנית וגם את האלופה? מסי באמת יכבוש כל הדרך? הוא באמת נתן מסירה כזאת נגד הולנד? הוא באמת סובב את כל הגנת קרואטיה כאילו הם לא קיימים? באיזה שנה אנחנו 2015?!

וזה קרה. יש מגיע בכדורגל. ארגנטינה אלופת עולם, מסי באמת הניף את הגביע הזה.

ושוב, אני מסתכל על כל השמות, יש שם שחקנים שזה רגע הגאולה הכי גדול שלהם, ורגע שהם לעד יוכלו להגיד שהם חלק ממנו, עם כל החרא שזורקים עליהם שנים בכדורגל העולמי.

דיבאלה עם הנפילה החופשית ביובה, שחטו אותו מקצועית, והוא אלוף עולם. פאפו גומז שהיה מסי של אטלנטה, נזרק כמו כלום והוא מדשדש בסביליה. הוא אלוף עולם. טגלאפיקו שתמיד היה בינוני, כמעט הגשים חלום להגיע לברסה, בסוף מדשדש לקראת סוף הקריירה הבינונית בליון. אלוף עולם. אקוניה שלא יודע להקפיץ מעל 3, הוא אשכרה אלוף עולם. אוטמנדי שברגע השפל שלו כבר הושאל לאיזה קבוצה בברזיל, חזר מהפאקינג מתים לקחת את מה שמגיע לו, כבוד. לאוטרו מרטינז שאני זוכר אותו מקבל אדום בנבחרות הצעירות כי הוא אידיוט, מלבד זה הוא החלוץ אולי הכי טוב באיטליה, לא יסיים היגוואין2, כי הוא אלוף עולם.

עדיין אני לא מאמין. אני מחכה שיעירו אותי.

נ.ב
שהייתי ילד גדלתי על פבלו איימאר. שהוא היה בארץ בזמנו היה לי ברור שאני אראה אותו ואדבר איתו ויהי מה. כיף ומצחיק לראות את התמונות האלה היום, כשאחד מהאלילים הראשונים שלי הפך להיות עוזר מאמן הנבחרת והוא אלוף עולם.

לא הייתי מאמין בחיים.

GOAT

העם השפוי בעולם

אם הארגנטינאים היו שפויים הם לא היו ארגנטינאים. הם היו סתם ברזילאים לבנים בלי שמחת חיים. או יותר גרוע, צ’יליאנים פשוט שנראים טוב. או הכי גרוע, אורוגוואים.

האימא אוהדת הצלחות :rofl: :wink:

אף-פעם לא ראיתי את ליאור, אז מבחינתי מי שרואים בסרטון זה ליאור והבנות שלו

אני חושב שגיסי צילם אבל אני מפחד להסתכל

ליאור, אם גידלת את הבנות לשמוח איתך כך במשחקים של ארחנטינה, אז אתה לגמרי אבא מושלם שעשה את הכל נכון.

:blue_heart: :white_heart: :sun_with_face: :white_heart: :blue_heart: