Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

אז דיברתי עליו כשפורסם הסגל של מסצ’ה כמישהו שאוטוטו ימכר והנה זה קרה.

עוד שחקן ארגנטינאי יגיע למנצ’סטר סיטי
מקסימו פארונה הקשר בן ה-18 של ולז סארספילד נמכר לסיטי תמורת 9 מיליון דולר ויגיע לקבוצה של פפ אחרי הקופה אמריקה עד גיל 20 שתסתיים באמצע פברואר שם יוחלט האם להשאיל אותו או להשאיר ולתת לו להתבשל כמחליף ובאימונים יחד עם פפ.

אומרים שמסצ’ה בעצמו המליץ לפפ עליו
קשר מאוד מאוד מוכשר, ילד אדיר שעוד נשמע עליו.

בדיוק קראתי סיפור על בחורה ארגנטינאית בת 20 שהתפטרה מהעבודה ועם הפיצויים טסה לקטאר, הייתה שם במשך חודש בכל המשחקים אבל לא היה לה כרטיס לגמר.

יום לפני הגמר היא פרסמה ברשתות החברתיות את הסיפור שלה ושהיא מחפשת כרטיס.
הסיפור הגיעה לאמא של מסי שיצרה איתה קשר באופן פרטי, הביאה אותה למלון של המשפחה ביום הגמר והביאה לה כרטיס ממש על הדשא קרוב לשחקנים.

בכל פעם שארגנטינה הפסידה או לא הלך לה, כל האנשים מסביבי שהם לא ארגנטינאים השתתפו בצערי. עכשיו שארגנטינה הצליחה זה נראה כאילו כולם חגגו.

יש את המשפט הזה שאומר שלהצלחה אבות רבים אבל הכישלון יתום.

אני דוקא אוהב לחשוב שפשוט בעשרים השנים האחרונות העולם עבר אינדוקטריניזציית ארגנטינה והמטיף הוא מסי. הבחור הבישן הזה הפך את כולם לארגנטינאים. לפחות בהצלחות.

אני לא חוויתי את זה ככה. נהפוכו. לכלכו על ארגנטינה אחרי כל הפסד גמר, בייחוד על מסי. אין דבר שאנשים אוהבים יותר מאשר לראות מישהו גדול מפסיד בשביל לצעוק “המלך הוא עירום”.

תלוי אחרי מי אתה עוקב. ומי החברים שלך. לי יש שתי חברים ריאל מדריד והרגשתי שזה היה החודש הכי נורא שלהם בחיים.

אני נהנתי לשמוע את שיברון הלב של אקרמן בטויטר למשל. ככל שהמונדיאל נמשך כך הלב שלו נשבר יותר.

אני עוד בפורום הקודם אמרתי לליאור, אני לא מתחבר לכדורגל של לאום. רק רוצה שמסי יהיה שמח . המטרה הושגה. יותר לא רואה את זה בחיים.

אני חוויתי את זה דומה לליאור.
מלא אנשים שאין להם קשר לכדורגל התעניינו, רצו בשמחתי, איחלו מזל טוב.
גם אנשים שהקרבה שלהם אלי מוגדרת כמכרים או גג חיים באותו קיבוץ.

מודה שהתשומת לב קצת הציקה לי, הרגשתי שכמו שכבר אמרתי פעם בהקשר של צפייה במשחקים, ההתעניינות חביבה אבל מיותרת כי במילא אתם לא תבינו את תחושותיי.

אני חוויתי את זה באופן שונה לחלוטין בגלל כמה סיבות:
האיטלקים לא רואים בעין יפה אהדת נבחרת אחרת בבית שלהם גם אם אתה מהמדינה ההיא. אז ישראלי אוהד ארחנטינה (שרק מביסה אותם) זו כבר חוצפה.

ביורו 2012 ראינו את המשחקים באוניברסיטה וספרדים שחגגו את השערים קיבלו מכות. לא צחוק איתם.

יש כמובן קינאה כלפי הארחנטינאים כי הם טובים יותר בכדורגל למרות שהם נחשבים בעיני האיטלקים לסתם איטלקים סוג ג’ שהיגרו מהדרום העני והממש נחות (בעיני הצפון).

השינאה בין הדרום לצפון בולטת במיוחד בסוגיית דייגו: הדרום מעדיף את ארגנטינה על איטליה בגללו. גם היום האהבה הזו לא פחתה (הלוואי שמסי היה משחק בנאפולי) והצפון מחשיב אותם לבוגדים.
אז איטליה חצויה ואני בצד שמתעב את ארגנטינה, והם כמובן עשו לי את המוות ב3 המונדיאלים האחרונים.
השנה הם היו באבל שהגמר היה בין שתי הנבחרות שהם מתעבים הכי הרבה וטענו שהם היו זוכים בגמר בקלות כי הם היו אמורים להיות במקום פורטוגל/שוויץ ולשחק מול ארחנטינה בגמר.

אז אחרי הגמר הברכה הסתכמה ב “מזל שהצפרדעים המטונפים לא זכו” חמוץ במיוחד.
מטונפים - כי באיטליה טוענים שהצרפתים לא משתמשים בבידה אחרי שעשו את מספר 2 בבית השימוש, כי בשבילם הניגוב מספיק (אני מסכים לחלוטין עם האיטלקים בנושא הזה. איך אפשר לחיות בלי בידה ועם תחת מלוכלך??).

מצד שני קסאנו, ויירי וכל הכדורגלנים האיטלקים שהתראיינו או הוזמנו לאולפן המונדיאל היו פאובויז של מסי.
אז זה היה פחות נורא ממונדיאלים קודמים.

זה קטע עם האירופאים האלה. גם הספרדים פחות מבינים איך יכול להיות שאני ישראלי ואוהד ארגנטינה ושר שירי אוהדים. הם בכלל לא מבינים איך אתה פשוט לא אוהד את הנבחרת המקומית שלך וזהו. ערימה של חארות, נראה אותם שורדים עם נבחרת ישראל.

הסגל הסופי של הנבחרת עד גיל 20 לקופה הקרובה שתתחיל עוד שבועיים וקצת.
החדשה הנהדרת מלבד השמות שדיברתי עליהם בהתחלה הוא זימונו בסופו של דבר של ניקו פאז הקשר הצעיר של ריאל מדריד שהתעקש להגיע ויהיה ה"אירופאי" היחידי בסגל המאוד מוכשר שיש למסצ’ארנו ביד.

הוא אשכרה פרש מהנבחרת!!! וחזר!!! ולקח הכל!!!

אני עדיין לא רגוע. איך תשכנעו אותי עכשיו שהקסם לא קיים?

La tercera estrella :star_struck::heart_eyes::argentina:

18.1➡18.12
חודש לרגע המאושר בהיסטוריה :argentina:

_128046772_mediaitem128046768

הילדים פתחו את הקופה עד גיל 20 בהפסד 2-1 לפארגוואי.

הפסד קצת לא נוח ומעצבן כי הנבחרת הייתה יותר טובה וספגה 2 גולים טיפשים מטעויות מעצבנות.

ההפסד הזה גם שם את הנבחרת כבר עם הגב לקיר כי פארגוואי וקולומביה היחידות שכבר שיחקו 2 משחקים והן עם 4 נק’ כאשר היריבה הבאה ברזיל ניצחה אתמול.

כאשר 3 עולות מכל בית מתוך 5 משתתפות אי ניצחון על ברזיל שם אותנו בבעיה.

בונאנוטה שהוא השחקן הארגנטינאי הראשון שמשחק כמספר 10 עם חולצת שלושת הכוכבים נכנס כמחליף והיה לטעמי הטוב ביותר.

מנגד גארת בשער ודי לולו בהגנה היו החלשים ביותר.

כעת בלילה שבין שני לשלישי (2:30 אין שידור בארץ) חייבים לנצח את הברזילאים :argentina:

ביצעתי את הפרומסה שלי :argentina::muscle:t3::star_struck::heart:

10 חקלאים ארגנטינאים זרעו בשדות תירס ברחבי המדינה זרעים בצפיפות משתנה כדי לייצר את הפנים של ליאו מסי כאשר הגבעולים יתחילו לגדול ואצל 3 אמיצים מהם כבר מתחילים לראות את הפנים של ליאו בצורה בולטת.
למה אמיצים? כי כדי שהשדות הראשונים יראו ניצנים בתקופה זאת היו חייבים החקלאים הראשונים לשתול את הזרעים ממש בימים שאחרי ההפסד לסעודיה, כך לפי חישוב של מגדלים שונים שנשאלו על העניין.

אחד מהחקלאים אמר “היה קצת קשה לשתול את הזקן של מסי כי הוא מאוד מסיבי ונזקקו לעבודה צפופה מאוד של שתילת זרעים”.
#רק_בארגנטינה_אל_תנסה_להבין_זאת

פשוט ענק:

מסי לא רק הגוט (רק קצת מתחת לדייגו) אלא גם הוגה דעות וממציא כינויים אייקונים.

עדכון ארגנטינה עד גיל 20:

ההפסד 3-1 לברזיל סיבך לנו את העניינים אבל ניצחןן 0-1 קטן גדול על פרו החזיר אותנו לעניינים והלילה המשחק המכריע מול קולומביה המארחת על עלייה לבית הגמר

הסיפור פשוט מאוד, קולומביה 5 נק’, ארגנטינה 3 נק’ , ניצחון ועלינו מהמקום השלישי על חשבון הקולומביאנים, תיקו או הפסד ואנחנו בחוץ ובלי השתתפות באליפות העולם בקיץ.

Vamos argentina :argentina:

רשמי :statue_of_liberty::statue_of_liberty:
הקופה אמריקה 2024 בארה״ב
16 נבחרות.
10 דרום אמריקה
6 הטובות מצפון ומרכז אמריקה.
המוקדמות שלהן היא דרך ליגת האומות של concacaf.

במהלך הקופה היו 4 בתים של 4 קבוצות.

עוד פחות משנה וחצי מתחיל.

מגנים על התואר !!!

Vamos Argentina carajo :argentina:

@EHUD אמיתי?

כן
זה לא כזה רחוק גם זה עוד שנה וחצי.
הוא רוצה מאוד להגיע לטורנירים הבאים כמגן על התואר

כן גם לתואר של 2026 :wink: