Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

Feliz cumple para el mejor del mundo :argentina:

הסגל של ארגנטינה לצמד משחקי ההכנה לקופה אמריקה מול אקוודור ב-10 ביוני וגוטמלה ב-14 ביוני.
כזכור ב-21.6 שעה 3:00 ארגנטינה תצא לדרך כאלופת היבשת ומגנת התואר מול קנדה ועד 12 ביוני סקלוני יצטרך לתת את הרשימה הסופית של 26 שחקנים לטורניר.

מה אפשר ללמוד על הסגל של 29 שחקנים שזימן סקלוני? שהרבה היה כבר די ידוע

בעמדות השער סקלוני הולך עם דיבו וארמאני כשהשוער השלישי הוא כרגע סימן השאלה…בשעה האחרונה היה זה וולטר בניטז שקיבל זימונים ואף דקות ועכשיו סקלוני קורא שוב לחרונימו רולי ומחזיר בעצם את השלישייה שנסעה לקטאר ביחד…אני בכלל הייתי חושב כאקט של כבוד ושל מקצוענות לתת לחואן מוסו אחרי עונה אדירה באטלאנטה את המקום.

בגזרת ההגנה מרטינז קווארטה חוזר, בלאנדי ממארסיי הוא הזימון הפתיע כאשר סקלוני בעצם מזמן 3 מגנים מכל צד, מונטיאל, מולינה ובלאנדי מימין.
טאג, בארקו הצעיר ואקוניה משמאל.

בקישור כיף לראות את לו סלסו שכזכור בגלל פציעה החמיץ את המונדיאל ההוא ואת קארבוני הילד ממונזה (מושאל מאינטר) שמצטרף לסגל.

בהתקפה גארנצ’ו הוא החיזוק החדש יחד עם ניקו גונזלס שהיה פצוע בקטאר ואהוב מאוד על סקלוני.

מי נעדר במפתיע?
פאולו דיבאלה שהתייחסות של סקלוני לגביו הוגדרה “שיקולים טקטיים” ואחרי עונה שה"יהלום" מרומא סיים עם 13 שערים ו-9 בישולים אפשר להבין שיש שם משהו קצת יותר מסתם תיאום מקצועי.

האם זה הסגל שסקלוני יקח לקופה (מינוס 3 שחקנים) או שהסגל הסופי ילווה בחילופים והפתעות…נצטרך לחכות ולראות.

צ’לסי ומנצ’סטר יונייטד לא משחררות את אנזו ואת גארנצ’ו לאולימפיאדה.

סיטי מאשרת לחוליאן לנסוע

בינתיים החבר’ה הגיעו למיאמי

“העתיד שלי? כבר עברתי את התקופה הקשה, היום אני בסדר ואהיה כאן עד שהנשיא של AFA יחליט אחרת”.

ליונל סקלוני

מזכיר, עוד שבוע יום שני הבא 10.6 משחק הכנה לקופה אמריקה נגד אקוודור ובשבת 15.6 נגד גוואטמלה.

6 ימים אמר כך שישי 21.6 משחק הפתיחה של הקופה נגד קנדה

התחלנו…

הלילה 2:00 (ספורט 5) משחק ההכנה הראשון נגד אקוודור

מוכנים…

אני רואה שדיבו מרטינז לא סגר את הרגליים מאז קולו מואני

הביצים שלו גדולות מידי, הוא צריך מרחב.

ההרכב הלילה כאמור ללא הפתעות והיה די ידוע
בלי מסי שנשמר בכפפות של מסי לטורניר עצמו

גול יפה של די מריה,התקפה יפה של ארגנטינה

אחד הדברים שמדאיגים אותי זה להיתקע עם אותם שחקנים מהמונדיאל ושלא תהיה מספיק התחדשות. כדי לקחת את הקופה אי אפשר לנסות לשחזר את הנבחרת של לפני שנה וחצי.

גם אותי.
אני מצפה למהפכה הגדולה אחרי הקופה ולקראת המונדיאל של 2026 אבל כן ציפיתי לראות כמה שינויים נקודתיים כבר עכשיו

פחות אקוניה ויותר ולנטין בארקו, אולי בלארדי בצד השני.
קצת יותר לו סלסו פחות פארדס, אולי אפילו קצת קארבוני.

מניח שכולם יקבלו דקות נגד גואטמלה וזה עניין של חלוקה.

צריך גם לסגור שבסוף יש כבר תהליך הצערה שקרה לנבחרת עוד לפני 2022 עם חוליאן ואנזו וקוטי.

קצת יותר לו צ’לסו? הבנאדם לא קיים על המגרש… ודוקא לפארדס נוכחות גדולה. אתמול דה פול אקוניה ולו צ’לסו היו החוליות החלשות וגם לאוטרו.

הקופה הולך להיות sendoff להמון מכוכבי הזכייה, אז אין לי ציפייה לשינויים מהותיים בקופה הזה. מה שחשוב לי לראות את התחייה המחודשת של אנזו וחולי. שחקנים מצויינים בתקופות לא טובות

הסקאלונטה תפתח עם ההרכב הזה:

דיבו

ניקו גונזלס (מה?), אוטמנדי קשישא, ליסנדרו, מולינה

לו צ’לסו, אנסו, מקאליסטר, קארבוני (מי זה?)

לאוטרו, מסי

ארגנטינה מנצחת 1-4 את גואטמלה כמבחן האחרון לפני הקופה אמריקה שתתחיל שישי הבא.
צמדים של מסי ולאוטרו.

ניצחון 50 של סקלוני בקריירת האימון שלו בנבחרת

כאילו אתה לא מקשיב לי.
ילד בן 19, קשר התקפי של אינטר, מושאל למונזה, נתן עונה קודמת עונה טובה ילד מאוד כישרוני.

נתן בלילה משחק גדול ומסי מאוד פרגן לו.

כעת סקלוני יצטרך לתת את הסגל הסופי שלו לטורניר (צריך להתפרסם עד סוף היום של 15 ביוני שעון ארה"ב).

רוב השמות די ידועים ובטוחים ושם נוסף שסקלוני אישר הלילה הוא גארנצ’ו שיכנס לסגל הסופי למרות שלא שיחק ב-2 משחקי ההכנה האחרונים.

כמו שזה נראה הסגל יראה פחות או יותר ככה:

שוערים: דיבו, ארמאני ורולי

הגנה: מונטיאל, מולינה, אוטמנדי, פצלה, מרטינז קווארטה, קוטי. ליסנדרו מרטינז, אקוניה וטאגלפיקו.

קישור: פארדס, אנזו, דה פול, פלאסיוס, לו סלסו, נק אליסטר.

התקפה: מסי, די מריה, חוליאן, לאוטרו, גארנצ’ו וניקו גונזלס

זאת אומרת 24 שחקנים מתוך 26 לסגל הסופי כשנשארו בסגל המורחב של ה-29:

בלארדי ו-ולנטין בארקו בהגנה
גידו רודריגז וקארבוני בקישור
אנחל קוראה בהתקפה

2 מקומות נשארו לסגל

אז הנה הסגל הסופי של סקלוני.
קארבוני וגידו רודריגז בפנים, בארקו, קוראה ובלארדי בחוץ.

אני חייב להגיד שאני לא יודע איך לאכול את חואקין ואנחל קוריאה.

חואקין לדעתי שחקן אוברייטד שמעולם לא הבנתי למה מאמנים אוהבים אותו.

אנחל הוא תעלומה בסגנון אבר באנגה מבחינתי. נראה שיש לו ערימה של כישרון, אבל הוא לא מצליח להיות יציב מספיק או לקבל קרדיט באף קבוצה בה הוא נמצא כולל בנבחרת.

הגיוני מבחינתי שסקאלוני כבר ויתר על שניהם.

אף פעם לא הבנתי מה הם עושים בנבחרת

“Para Ser Campeón Hoy Hay Que Ganar”
“If you want it, come and get it”
זה שלנו, מגני התואר…היום מתחיל ההגנה על התואר ועד שיהיה אחרת…הוא שלנו :argentina:

היום זה יוצא לדרך, הקופה אמריקה 2024 בארה"ב, 16 נבחרות, 10 מדרום אמריקה 6 מצפון אמריקה, אלופה מכהנת אחת, ארגנטינה שלראשונה מאז 95 מגיע לטורניר כשהיא צריכה להגן על הזכייה שלה.

הלילה מול קנדה (3:00 ספורט 2) זה קורה

ההרכב של סקלוני די ברור, מלבד 3 עמדות.

דיבו יפתח בשער
בהגנה מולינה וטאג יפתחו כמגנים, כשבאמצע יפתח קןטי ולצידו ההתלבטות של סקלוני בין אוטמנדי לליצ’ה, כאשר לבלם של יונייטד כרגע יתרון.

בקישור פארדס מפתיע ויתפוס מקום יחד עם דה פול כאשר המקום השלישי בקישור יוכרע בין מק אליסטר לאנזו, פה לפי הערכות יש יתרון לקשר של ליברפול

בהתקפה נפגוש את שירת הברבור, הלאסט דאנס של 2 הכוכבים הכי גדולים שלנו, אל קפיטן ליאו מסי ומר גמרים אנחל די מריה.
איתם יפתח ככל הנראה לאוטרו אבל גם לחולי יש סיכוי להפתיע

בהצלחה לנו!!!

זה הכדורגל היחיד שמעניין אותי בקיץ הזה.

ליאור אהוד אתם אופטימים?