Copa del Rey - הדיון המתגלגל - חצי גמר - נרמסים בקאמפ נואו עם 4:0 מהדהד לריאל מדריד

עכשיו ברור לי למה עושים שיפוצים בקרוב -

זה לא קשור רק למשחק של היום. בוסקטס כבר לא ברמה. עצוב לי מאוד לכתוב את זה, הוא שחקן שאני מאוד אוהב. אנדרייטד רציני. אבל הוא לא צריך להמשיך יותר נקודה.

גם בשבילו דרך אגב, הוא שחקן שלא מגיע לו לסיים ברע את הקרירה שלו בברצלונה.

מה הבעיה להגיד לשחקנים “התוצאה בשני המפגשים היא 1-1 ואנחנו בבית. עולים למחצית השנייה, משחקים את המשחק שלנו, שמים להם גול ועולים לגמר”?

אם המאמן לא מאמין בזה - שיתפטר. אם הוא לא מסוגל לחשוב על זה שהם צריכים לשמוע את זה - שיפטרו אותי.

תראה, שנינו לא יודעים מה הלך שם. יכול להיות שזה בדיוק נאמר. אולי המסר לא עבר, אולי השחקנים עצמם לא מסכימים עם השיטה, אולי אין שיטה, ואולי גם מספיק שינוי אחד קטנטן של ריאל ששבר לחלוטין את התבניות ואת הרוח של השחקנים שלכם. קטונתי.

זה. בדיוק זה.

לא ראיתי את המשחק, אבל זה קרה כל כך הרבה פעמים השנה, שאני משוכנע שזה קרה גם במשחק הזה.

ועל זה בדיוק דיברתי בתגובה שלי.

אני לא מתיימר להגיד ששמתי לב לאיזה שינוי שריאל עשתה במחצית. אבל כן בבירור הדינמיקה השתנתה לחלוטין ולא היה כל שינוי אצל ברצלונה. קצת כאילו ריאל מצאה עוד הילוך ואתם פשוט ניסיתם להכיל את זה. ושם כבר כל הקבוצה שלכם על כל ההיעדרויות נחשפה לחלוטין. בין אם זה בוסקטס ובין אם זה קונדה או קסייה או גאבי שכל מה שעשה במשחק היה עבירות.

קצת מצחיק שהביקורת על פפ היא על האוברת׳ינקינג שלו ושעל צ׳אבי זה בדיוק ההיפך.

חברים תשכחו מפיטורים של צ’אבי, זה לא יקרה כי יש הרבה דברים אחרים ברקע שחזקים מכל הפסד - היחסים עם לאפורטה, האמונה העיוורת בתהליך, ככל הנראה סיכויי הגעתו של מסי שקשורים ישירות לכך שצ’אבי יהיה המאמן - הפוליטיקות חזקות מהכל והוא פה איתנו לפחות לעוד עונה אחת.

הביקורת העיקרית שלי זה שצ’אבי שיחק כל כך מבוקר ונזהר עם התוצאה במשחק הראשון, ופשוט זרק את כל זה לפח מהדקה הראשונה בקאמפ נואו. מה נשתנה בגומלין אדון צ’אבי שאתה מרשה לעצמך לשחק פחות זהיר? ההרכב עדיין הרכב טלאים, היתרון שברירי, הקאמפ נואו כבר מזמן מזמן לא מבצר - אז למה לא לשחק קצת יותר הגנתי וחכם, למה לא לנסות לשנות דברים שזעקו לשמיים כבר אחרי 20 דקות כמו הקרייסיס של מרקוס אלונסו, חוסר האונים של ראפינייה, החור השחור בוסקטס ועוד ועוד. ריאל לא מושלמת ולגמרי יכולנו לסגור אותה או לפחות לנסות, ולשחק על תוצאה אבל פשוט התעקשנו להתפרק.

אגב היה מצחיק איך פראן עלה במקום ראפינייה החושך וכאילו הראה לו “I can do worse”.

https://twitter.com/theMadridZone/status/1643721185090306048?t=CEk6PoZ47e5JGHh9n2KWmw&s=19

לא חושב שיש פה מישהו שבאמת חושב שצ’אבי יפוטר/יתפטר. הסיכוי היחיד שזה עוד איכשהו יקרה, זה רק אם איכשהו הוא יאבד את האליפות הזו, יביא מזוודת כסף לנגרירה בעצמו, או ינסה להגיד לסרג’י רוברטו שהוא לא בתוכניות.

פשוט חבל שאפשר לראות לא רק את העתיד הקרוב בבירור (גאבי/קונדה/ראפיניה ייפצעו גם הם בקרוב, נגרד 1:0 מול ג’ירונה), אלא גם את העונה הבאה - מישהו רוצה להמר נגד פציעה של פדרי בפברואר 2024, למשל?

תראה, גם עם כל הביקורת. צריך לזכור שצ׳אבי מאמן צעיר.
הבחור גאון כדורגל, מעטים השחקנים שבאמת הבינו את המשחק הזה לעומק, בטח שאת השיטה של פפ. אתם פרוייקט לטווח ארוך, אין מה לדרוש שיתפטר. הקבוצה צעירה מאוד, המאמן צעיר מאוד. יש בנייה לטווח הארוך. אתה מוכן לקבל טעויות של גאבי כשכר לימוד? למה לא של צ׳אבי?

מה שהכי מסריח זה שבדיוק כמו שפספסנו את טן האח, אנחנו ניפטר מצ’אבי רק אחרי שמאמנים כמו נגלסמן וג’אזרדו יהיו תפוסים, ונצטרף לבחור בין ברק בכר לבן שמעון.

כי הטעויות של גאבי נובעות מהטעויות של צ’אבי.

חוץ מזה - גאבי בן 18, בתחילת הקריירה. צ’אבי כבר היה שם, הוא שוד האב נואון בטר.

אבל שים לב שלא כתבתי שצריך לפטר אותו. אני פשוט מאוכזב ממנו, מצד אחד, ומצד שני - די רואה מול העיניים את כל מה שפחדתי שיקרה בזמן מפגני התמיכה בהבאה שלו.

זה נחמד שפפ הצליח, אבל לא כל בוגר ברצלונה יהיה פפ. וזה נחמד שאתה לוקח תארים עם פאריז סאן מינכן של קטאר, אבל ברצלונה, בטח במצבה הנוכחי, זה משהו אחר לחלוטין.

ואחרי כל זה - הבעיה היא לא שכר הלימוד של צ’אבי, שמגיע על חשבוננו. הבעיה היא שנראה שהולך לו בלימוד הזה כמו שלי הלך עם תורת החוזק 1 - חוזר על הקורס הזה שוב ושוב, ונכשל באותם מקומות, רק בשביל לגרד עובר. אולי.

בול.

כי אף אחד מאיתנו לא באמת מצפה מצ’אבי לקטוף כל תואר שעומד בדרכו, אנחנו רק מצפים ממנו לעקומת למידה באירופה, במשחקים החשובים ובעיקר במשחקי נוק אאוט ובינתיים אין שום דבר מזה. כל המחמאות מהמשחק הראשון לא שוות כלום עכשיו, וכל המחמאות מהקלאסיקו בליגה היו רחוקות החלטת ואר אחת מסקילה עוד יותר מוקדמת.

ושלא נתחיל לדבר בכלל על יכולת ניהול סגל וסרגל מאמצים שצ’אבי מתעלם מהם בבוטות מהרגע שהגיע לכאן.

תראה, פפ גם הגיע מתוך המערכת וגם ירש סגל אימתני. תניח את פפ הצעיר בברצלונה הנוכחית, אני לא בטוח שהשורה התחתונה הייתה שונה, אני מאמין שרק סוג הכדורגל.

וגם פה, כמו שכתבתי קודם. פפ גם עושה הרבה מאותן טעויות שוב ושוב, כנ"ל מוריניו ואפילו קלופ וכן הלאה. השאלה היחידה היא האם בעונה הבאה הוא יגיע באותו מיינדסט. יש פגרה ארוכה במהלכה מתכננים את הסגל של העונה הבאה, מתאימים את שיטת המשחק וכו’. גם צ׳אבי אני מאמין שיעשה את בדק הבית שלו בהקשר הזה. השאלה היא האם הוא יהיה מסוגל ללמוד. כרגע המדגם שלך קטן מדי כדי להגיד לא מוחלט.

ודבר נוסף, נשאלת השאלה, על בסיס מה אתה קובע את הציפיות שלך ממנו? למי אתה משווה? מה היה מעניין אותך? אתה רוצה לראות כדורגל סוחף, או שורה תחתונה? איך היית מגדיר, לפני שנה - עונה מוצלחת של צ׳אבי כמאמן. כי לדעתי אמנם עלו סביבו כמה סימני שאלה(שבוא נגיד את האמת, היו גם קודם), אבל בסופו של דבר הפרויקט התקדם, השורה התחתונה התקדמה ולפרקים העונה גם שיחקתם ממש ממש טוב.

צ’אבי לא מחובר למציאות. אומר שאם ניקח אליפות וסופרקופה זו תהיה עונה טובה.

לא נהניתי מ90% מהמשחקים של הקבוצה. מה טוב בעונה כזאת? האליפות עם הכוכבית? הכדורגל המשמים?

לא מסכים. אני רואה טעויות, אותן טעויות, שוב ושוב ושוב. אנחנו מדברים על הטעות האלו, על גביי דפי הפורום הזה, כל שבוע. מדברים על גאבי כבאנקר ופרנקי בספסל בתחילת העונה, על הטחינה של פדרי, ואי הרוטציות בהגנה. על זה שקסייה (עד שפדרי נפצע), לא ראה דשא, ואיבד את הביטחון יחד עם פראן, פאטי ואריק. על ההצבה של אראוחו כמגן ימני מול יונייטד, הספסול של כריסטנסן דווקא מולם, הבינקור של קונדה בתפקיד שלא מתאים לו, על זה שבלי לבנדובסקי אין לנו אף שחקן שיכול ויודע לכבוש, ועל זה שאין ניהול סגל טוב לא ביחס למאמן מנוסה, אלא ביחס למישהו עם זוג עיניים.

לא מספיק?

על סמך איפה היינו כשצ’אבי הגיע, ואיפה אנחנו עכשיו. אני חושב שאנחנו עם אוסף שחקנים טוב יותר, אבל לא קבוצה טובה יותר.

לאף אחד.

כן.

אני רוצה שלא תהיה מקובעות סתם. אני רוצה שאם נוביל 4:0 מול אלצ’ה, יוחלפו שחקנים. אני רוצה שלא כל שינוי קטן במותג הג’ל של שחקן יריב יתקבל בשוק טוטאלי. אני רוצה תוכנית אימונים לעונה שלמה, ולא למשחק אחד כל פעם.

אני רוצה גרף התקדמות - זה הכל.

זה ברור, גם אני רואה הרבה טעויות. אבל:

הנה טעות שהייתה ותוקנה. הוא לא החזיק מפרנקי ועדיין “ידע להגיד טעיתי”.

אתם משחקים כרגע כביכול עם רביעיית קישור. כשראפיניה הוא המחליף של דמבלה. אחרי שהיו שלל ציוותים בתחילת העונה. ז"א שפראן ופאטי הם מספרי 3-4 בהיררכיה. שניהם קיבלו יותר דקות מאסנסיו העונה, לצורך השוואה(שהוא כביכול מספר 3 בהיררכיה של ריאל באגף ימין וכנראה גם באגף שמאל). זה לא ריאלי שכולם ישחקו הרבה דקות. בטח לא הקמפיין ליגה כשאתם מתחרים בקבוצה שלא מאבדת הרבה נקודות.

בנוגע לאריק, התחיל את העונה כבלם מספר 4 או 5. הוא באמת לא ברמה לדעתי, ואין סיבה שיקבל דקות כבלם, התייחסתי לזה בתגובה הראשונה שלי פה בדיון.

מבחינת ניהול סגל אני דווקא חושב שבוצעו ניסויים, התגלתה האונסה ומשם רצים עליה. אתם מובילים בפער אדיר את הטבלה ככה שההחלטה הזו הצדיקה את עצמה ובקיץ אני מאמין שיגיעו שחקנים כדי לעבות בהתאם לשיטה שנוצרה.

אז 0 קרדיט על מציאה של אונסה טובה, שיפור הביטחון של טרה שטגן, ייצוב ההגנה והכנסה של באלדה להרכב? שום דבר מפה מאוד לא מובן מאליו לדעתי.

אני מאמין שכדי למדוד הצלחה, חייבים לבחור מדדי השוואה מסוימים.

אז תראה, פה אני מבין מוסכים באמת עם כל דבר שכתבת. זו הביקורת שהכי פוגעת מבחינתי. קיבעון כנראה שיהיה אצל כל מאמן צעיר (ואפילו מבוגר, למען השם אנצ׳לוטי) השאלה היא האם הקיבעון ימשיך גם לעונה הבאה, כשהסגל יהיה יותר שלם עם מחליפים שצ׳אבי יביא ויעמוד מאחוריהם. ועם הפסקה הזו שלך, באמת, כל מילה בסלע.

לדעתי האישית יש כזה, גם אם לא מה שפינטזת עליו. למען השם המועדון היה כמעט גמור.

תסתכל את באיירן. פיטרו מאמן שהם במקום הראשון בליגה ועדיין רצים בצמפיונס אחרי שניצחו פעמים את פסז ועלו מהמקום הראשון בבית שיש ביחד עם אינטר וברצלונה…

זה ההבדל. זה ההבדל בין כנראה קבוצה עם הניהול הכי טוב באירופה לביננו.

(מן הסתם לא צריך לפטר אבל שנה הבאה צריך מאמן חדש)

כתבתי את זה כבר, אבל שוב: ליכולת והכושר של אנסו פאטי אחראיים לא רק אנסו פאטי. הצוות הרפואי, הכושר והמנטלי בקבוצה עושה עבודה רעה מאוד. זה בר שינוי.

אני בדרך כלל מפרגן לריאל מדריד (ויש על מה אחרי אתמול), אבל אתמול ראינו שידור חוזר של צמד המשחקים נגד יונייטד, אחד לאחד. סופגים לפני הירידה למחצית, מתרכזים בלנגב לג’ורדי דמעות בחדר ההלבשה ושוכחים לעלות למחצית השנייה.

• אני רוצה לראות בעונה הבאה: שחקני ספסל טובים יותר. איניגו מרטינס זו התחלה טובה.

• אני רוצה שיהיה לנו בספסל קשר טוב ולא מוערך שיש לו מה לתת.

• אני רוצה שמתאו אלמאן והצוות שלו ימצא לנו אוצרות ברחבי אירופה, לא אכפת לי כמה הייפ יש סביבו ואם לא כל אירופה רודפת אחריו. אני רוצה לסמוך על העין של הצוות שלו.

• אני רוצה לראות כמה שיותר דקות לשחקנים הצעירים, גם אם הם לא באים לצ’אבי טוב בעין. ותסלחו לי, במשחקי הליגה הקרובים פבלו טורה צריך להיות מודבק להרכב (היה חייב נגד אלצ’ה) ולצבור ניסיון - 11 משחקים לסיום העונה זה לא פחות טוב מעונת השאלה בקבוצה אחרת.

• מצידי גם שאלש גרידו ואנחל אלרקון ישחקו 90 דקות נגד ג’ירונה, גם אם נפסיד. הגיע הזמן לתת מנוחה לשחקנים ש"אין ברירה" ואולי בטעות לצ’אבי תהיה ברירה. מחכים לעוד פציעה של לבנדובסקי?

ה-8-2 לבאיירן היה ההפסד הכי משמח שאני זוכר כאוהד, אני לא אשכח את ההתרגשות כשהבנתי שימיו של ברתומאו ספורים. הייתי אופטימי. אני מתעקש למצוא גם הפעם אופטימיות, למרות שהיום אני מאוכזב ומזועזע יותר מהשמינייה, ולא צריך להסביר למה. אבל יש לנו ממה להתחיל.

אתם לא מעריכים מספיק את מתאו אלמאן. בלעדיו הטעויות של צ’אבי היו כואבות יותר.

אגב, אחרי הכול, עם פדרי, כריסטיאנסן, פרנקי ודמבלה היינו מנצחים לדעתי.

צריך חריש עמוק בסגל הרפואי, צריך להרחיב את הסגל, וצ’אבי צריך ללמוד לעשות רוטאציה - במשחקים הנכונים ולא נגד פאקינג מנצ’סטר יונייטד.

הבעיה היא שאנחנו שוב נגיע לקיץ בלי הרבה כסף פנוי ועם טבאס הנוכל שיעשה כל מה שהוא יכול לכדי למנוע מאיתנו להתחזק. ויטור רוקה, מגן ימני, מסי וקשר אחורי זה יהיה קיץ מושלם מבחינתי - אבל קשה לי לראות את זה קורה.

באידיאל היה נחמד גם להביא מגן שמאלי ושחקן אגף שמאל, אבל אני מגזים כבר חחח. באלדה עדיין לא משכנע אותי שיש לו משהו חוץ מלהיות צעיר ומהיר.