Copa del Rey - הדיון המתגלגל - חצי גמר - נרמסים בקאמפ נואו עם 4:0 מהדהד לריאל מדריד

נגד באיירן בחוץ ויונייטד בבית למשל הייתם עם הגנה מלאה וספגתם 2,בברנבאו בתחילת העונה ספגתם 3 כשריאל הייתה בכושר טוב,לא מזלזל אבל לדעתי זה יותר מראה על חולשת הליגה.

ריאל קבוצה עם התקפה חסרת יצירתיות ורעיונות,השיטה ההתקפית שלנו זה תנו את הכדור לויניסיוס ואולי יקרה משהו,כשיש שטחים כמו באנפילד זה יעבוד,נגד הבונקרים של ספרד,פחות.

נגד באיירן במשחק הראשון - נכון. חוץ מזה שעלינו עם אלונסו ולא באלדה/אלבה.
בקלאסיקו הראשון של העונה - רביעיית הגנה של באלדה, אריק, קונדה וסרג’י רוברטו. וזה אחרי שקונדה חזר מפציעה גם הוא.
יונייטד במשחק הראשון - ללא כריסטנסן (שגם אתמול לא שיחק), אבל זה על צ’אבי.
יונייטד במשחק השני - 2 שערים בהרכב הגנתי מלא. בהחלט.

לקבל 2 מבאיירן, במינכן, זה לא משהו שצריך להתגאות בו, אבל גם מדובר על ספטמבר, ולהגנה הזו לא היה הרבה תיאום אז כי…רק התחילה העונה, וזו עונתם הראשונה של כריסטנסן וקונדה (שבכלל התחיל לשחק רק במשחק הרביעי של העונה). לקבל 3 ממדריד בברנבאו, עם רוברטו ואריק, וקונדה שחזר מפציעה בדיוק - קצת פחות אתגר.

שלא תבין לא נכון - ההגנה של ברצלונה פחות טובה ממה שעושים ממנה, אבל היא גם משמעותית טובה יותר ממה שהייתה בעבר (כולל בתחילת העונה), ועם פוטנציאל צמיחה ושיפור עצום. חלק גדול מהאשלייה של ההגנה הזו היא הגישה הלא ממש התקפית של קבוצות הלה-ליגה, אין ספק. אבל לקחת את המשחקים מול יונייטד כדוגמה למשהו בקנה מידה רחב יותר כמו “רמת הליגה” זה אחלה, אבל אפשר גם לקחת את הבעיטה שליברפול קיבלה באנפילד ממכם, ולהגיד שהליגה האנגלית נחותה משמעותית כי חמישייה בבית מקבוצה ספרדית בליגה חלשה.

תזכיר לי את העונה של ליברפול השנה בפרימיר ליג? אני לא זוכר את המיקום שלהם והתוצאות שלהם.

תזכיר לי גם כמה ספרדיות יש עכשיו רצות בצמפיונס? כמה בכלל עברו משלב הבתים? כולל באירופאית.

אף אחד לא מזלזל בספרדית וכולנו רוצים שהיא תצליח. אבל בחיאת. אם כבר המשחק ההתקפי המחורבן שלנו אתמול והעובדה שריאל הפסידה לנו ולקבוצה כזו אפורה רק מראה כמה היא קבוצה בינונית. זה לא פירסום חיובי ללה ליגה. מצטער.

אני באמת סובל מהעובדה שאני לא נהנה מהליגה הספרדית כמו פעם. אני שונא את האנגלים ואת השחצנות הטיבעית שלהם. מאחל באמת ליום שהספרדים יחזירו אותם לחורים. אבל זה לא יקרה בלי שינוי וקודם כל שינוי במי שמנהל את הליגה. טבאס הוא חרפה. אם הגעתי למצב שאני מחבב את פלורנטינו יותר ממנו, שאלוהים יעזור לי , כמה שאני שונא אותו. ברתומאו של ספרד.

ליברפול העונה קבוצת אמצע טבלה בפרימיירליג ובנוסף שיחקה לידיים שלנו,לא בדיוק הדוגמה האידאלית.

מול קבוצות איכותיות שנפתח עם שחקנים כמו רוברטו אלבה אלונסו בהגנה נחטוף בראש. וזה לא מיקרי התוצאות מול יוניטד.

שנה הבאה, מגינים וחלוץ זה מאסט.

ליברפול השנה במרחק 7-10 נקודות מלמטה מיונייטד, שהדיחה את ברצלונה, שבמרחק 7 נקודות מלמעלה מריאל, שהביסה את ליברפול.

מה זה אומר? כנראה שכלום.

וליברפול שיחקה לידיים של ריאל, וברצלונה לא שיחקה לידיים של יונייטד? זה שצ’אבי עשה רוטציות דווקא מול היונייטד, ועד עכשיו לא ביצע חילוף (טקטי/פרסונלי) כדי להתמודד עם אנתוני, זה לא לשחק לידיים של היריבה?

אילו בתים היה לסיטי, צ’לסי וליברפול, ואיזה לברצלונה?

ומה מצב האנגליות באלופות עכשיו? כי עושה רושם שבמשחק הראשון אף אחד מהן לא ניצחה. טוטנהאם הפסידה למילאן, צ’לסי לדורטמונד, ליברפול לריאל, וסיטי עשתה תיקו מול לייפציג.
אולי כל ה-4 יעלו לרבע, ואולי 0. אבל אין פה, בינתיים, איזו תצוגת עליונות אנגלית על שאר אירופה, במפגשים הישירים.

כמה ספרדיות יש באירופית? סוסיאדד, בטיס וסביליה. כמה אנגליות? יונייטד וארסנל.
הבדל עצום.

הליגה הספרדית נחלשה המון, והיא כנראה גם פחות טובה מהאנגלית (אם כי זה הרבה איך המוצר משווק, ולא בהכרח איך הוא משוחק). אבל להתייחס לדוגמאות ספציפיות ממשחק אחד, או שניים, זה לא מה שיוכיח את זה. בטח כשיש דוגמאות שיכולות להגיד את ההיפך המוחלט.

נכון אבל אני לא שמתי את ליברפול פה בתור השואה. אני הגבתי שהכניסו אותה.

כתבתי מראש פה לפני שבוע, שאני לא מתיחס למשחק אחד או שנים בתור איזה הוכחה. זה בסה"כ מראה עינים. אני רואה כל שבוע את הליגה הספרדית וזה פשוט רע. וזה לא מעניין אותי אם הפרמיר ליג טובה יותר או לא.

מפריע לי שכאילו ניצחנו במשחק בונקריסטי לחלוטין את אלופת ספרד וזה אמור להראות שאנחנו (המחנה הביקורתי) יותר מידי קשים עם הלה ליגה.

אנחנו לא.

בסה"כ ברצלונה התחפשה לאלמריה. אם זה היה כל קבוצה אחרת חוץ מריאל (ואתלטי) הייתי כועס. אבל נגד ריאל המטרה מקדשת את האמצעים מבחינתי

סתם שאלה אם השופט חושב שהעבירה של ויני זה אדום אז למה הוא שלף צהוב. לא מנסה להתריס. זה לא מוזר?

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1631594668084297728

אחלה השוואה בין ראיו וייקאנו, ויאריאל ומיורקה לבאיירן מינכן, מנצ’סטר יונייטד, אינטר וריאל מדריד (עם חיסורים בהגנה), אבל זה לא מראה על חולשת הליגה, אגב, הקבוצות האלה שציינתי שבארסה שמרה על שער נקי מולן, ניצחו את ריאל מדריד, אז מה זה אומר?

אז אם זה כזה קל לעצור את ריאל מדריד, איך זה שקבוצות על מאירופה לא משכילות לעשות את זה?

חשבתי שמדובר בסופרליג עם 20 קבוצות על כל יכולות. עדיין ליברפול עם סגל שכולל שחקנים מהטובים בעולם עם אחד המאמנים הטובים בעולם, אז למה הביקורת על מיורקה וקאדיס הוגנת אבל לליברפול מגיעה הנחה בביקורת?

זה דיון אחר לפתוח, אנחנו מדברים על זה שאנשים משליכים את כמות הספיגות של בארסה לחולשה של הליגה. אבל אם כבר, תזכיר לי באיזה מקום סביליה?

אלופת אירופה להזכיר לך.

בשביל זה אני יחזור להתחלה ויגיד שאני לא מחזיק מלהסתכל על משחקים בודדים באירופה בתור מדד רציני להשוואה.

אבל אתה התחלת בזה עם ליברפול.

יש פה מישהו שיחלוק על זה שהליגה הספרדית נמצאת במקום לא טוב? ומנוהלת גרוע? שהרמה שלה היא גבוהה? עזוב פרימיר ליג טובה או רעה יותר (אני חושב שזה קונסנזוס שהיא כרגע יותר איכותית) אבל באמת , זה די ברור. מראה עינים.

זו היתה השוואה לטיעון של ספיגות באירופה ביחס לליגה בתגובה לטל.

לא על זה הדיון אבל, אלא על הדחף הזה לחפש כל טיעון קטן ולא קשור כדי לגמד את הליגה הספרדית. בסדר, המצב לא טוב, אבל לא עד כדי כך כמו שמוכרים לי, כמו שבליגות אחרות המצב לא מושלם כמו שמוכרים לי.

כלכלית הליגה הספרדית במצב הטוב ביותר אי פעם. זה שפעם קבוצות היו קונות יותר שחקנים זה רק כי לא היתה בקרה. עכשיו יותר ויותר מועדונים נמצאים במצב הכלכלי הטוב ביותר שלהן אי פעם. המצב הנוכחי מתגמל את הקבוצות שמגיעות להישגים. ריאל סוסיאדד למשל, עם תקציב של קבוצת ליגה אירופית, תעלה לליגת האלופות ובעונה הבאה תקרת השכר תגדל משמעותית כראוי לקבוצת צ’מפיונס, ובעזרת הניהול המופתי של הקבוצה הזאת, היא תוכל להתקבע שם. מנגד, אם סביליה תעבור כמה שנים בינוניות, מונצ’י יצטרך להמציא את עצמו מחדש.

tebas is that you

הליגה הספרדית לא נוראית כמו שעושים ממנה, אבל היא כן סובלת משתי מגמות משמעותיות:

• מגמה שלילית שלה: האובדן של פיק-מסי ושל פיק-רונאלדו שהפכו את ברצלונה וריאל לשתי הקבוצות הטובות והמעניינות בעולם למשך עשור פלוס מינוס.
  • מגמה חיובית של הפרמייר ליג: המשך הצמיחה הכלכלית העודפת של האנגלים, וכשיש מספיק כסף אז מתישהו לומדים להשתמש בו נכון - להביא אנשי מקצוע טובים שינהלו את העסק. פפ וקלופ הם הדוגמה שקופצת לעין, אבל גם מועדונים כמו ברייטון וברנטפורד מתנהלים בצורה פנטסטית.

אם 5 הליגות הבכירות נראו פעם כמו 2+3, היום זה יותר כמו 1+4.
לא נעים (יחסית) אבל לא נורא (אבסולוטית).

לפרוטוקול, אני לא מבסוט על השיטה הזאת למרות שיש בה יתרונות.

המטרה של השיטה הזאת היא לחזק את דרג ב’ כמו שריאל סוסיאדד עכשיו חווה, ואני בעד אם זה מה שיוצא מהתהליך הזה. היא מכריחה את בארסה וריאל להשקיע יותר מקצועית במשאבים הקיימים.

כרגע לליגה האנגלית יש כח משיכה גדול יותר, אבל שיפסיקו לקשקש על NBA.

תגדיר “לא טוב”. מקום שני בעולם בפער גדול מהמקום הראשון זה לא כל כך “לא טוב”. למרות שהפער גדל.
הפער מהמקומות 3-4 עדיין קיים ולדעתי לא מצטמצם.

כן, רק שהייתי מגדיר את זה 1+3. הליגה הצפתית כבר לא שייכת לטופ, אלא רק PSG.
גם המקדם שלהם באירופה הרבה יותר קרוב לפורטוגל במקום ה 6 מאשר לאיטליה במקום 4.

בלי קשר לדיון על הליגה הספרדית, צ’אבי טוען שהוא לא התכוון לשחק ככה, זאת לא הייתה התוכנית. הוא טוען שבארסה שיחקה הגנתית בגלל שריאל כפתה זאת עליה, ובארסה לא הצליחה להחזיק בכדור למרות שרצתה.
לא יודע, לי הבונקר היה נראה כמו התוכנית של צ’אבי.

אני חושב שההבדל בין “כוח משיכה גדול יותר” לבין “ה-NBA של הכדורגל” הוא בעיקרו סמנטי. מצד אחד, אף אחד לא חושב שספרד היא ישראל. מצד שני, אם לא יקרה משהו חריג (כמו למשל סופרליג), הפערים צפויים רק לגדול עם הזמן.

אני לא בטוח אם אני מסכים, ואני לא בטוח אם המקדם של אופ"א הוא מדד מוצלח במיוחד. הוא גם מראה שאנגליה עדיפה בבירור על כל האחרות?

סתם בשלוף, כשמסתכל על שווי הסגלים של הליגות בטרנספרמרקט*, הפערים (אנגליה מול ארבע האחרות, וארבע האחרות מול כל השאר) יחסית מובהקים:

image

למרות שהאמת, גם פה - אם אני נדרש לחלק את הארבע לשתי קבוצות, זה יהיה צרפת מול השלוש האחרות (ולא למשל מהכיוון ההפוך ספרד מול השלוש האחרות, אגב). אבל צרפת בפירוש יותר קרובה לליגות שמעליה מאשר לליגות שמתחתיה.

לגבי האמירה “לא צרפת אלא רק פריז” - מניח שאפשר לבדוק את אמצע הטבלה בכל ליגה, אבל לא ברור שזה המדד המוצלח שבזכותו הליגות הגדולות מוגדרות בתור הליגות הגדולות. האם ספרד זוכה ליותר יוקרה מהולנד בזכות הפער בין אלמריה לבין ויטסה? ומאבק אליפות הוא כמובן גם לא מדד רציני, כאשר באיירן חוגגת 10 אליפויות רצופות.

*כמובן שצריך להשוות תפוחים לתפוחים, ו-18 קבוצות ל-18 קבוצות. אם כי זה כנראה פער של פחות מ-10%, כי לא מורידים שתי קבוצות ממוצעות אלא את שתי הקבוצות הכי גרועות (ולכן כנראה גם עם שווי נמוך יחסית).

הלינק מטרנספרמרקט:

המדד שדיברתי עליו הוא כמה נקודות זכו כל הקבוצות מכל הליגות מול כל היריבות.
זה לא רק צ’מפיונס, זה גם מפעלים אחרים.
כמובן שרק הקבוצות שמגיעות למפעלים האירופיים משתתפים במדד ולא כל הליגה .
המדד מראה שבשנים האחרונות הליגה האנגלית פותחת פער על כולן, והליגה הצרפתית מתרחקת מהמקום הרביעי.
המדד אובייקטיבי כי הוא לוקח את כל הקבוצות ולא רק את באיירן או פריז מהליגות שלהן.
אפשר גם לראות לאורך השנים איך יחסי הכוחות משתנים.

דימטרי זה כמו שברצלונה תסיים במקום שני ותגיד שזה הישג בשבילה.

להיות מקום שני באירופה זה לא הישג בשביל הליגה הספרדית. הליגה הספרדית נחלשה. היתה לפני זמן לא רב לפחות לדעתי לפחות ליגה יותר טובה מהפרימיר ליג. אז בתור אוהד של הליגה הספרדית משנות ה90 מה אכפת לי אם הליגה הצרפתית נחלשת או לא? מה זה אמור לנחם אותי?

תראו על מה אתם דנים אחרי ניצחון חוץ בקלאסיקו ותבינו לאיזה תהום התדרדרנו.

גם לפי אופא המרחק של ספרד מאנגליה כמעט שווה למרחק מאיטליה, הרביעית.

עד 2020 ספרד עוד הייתה ראשונה בדירוג, אבל מאז הפער לטובת האנגלים רק הולך וגדל.

כן, אני מכיר את המדד (אבל לא את הציונים הנקודתיים בו). אני לא כל כך אוהב אותו, מרגיש לי יחסית לא מדויק (מבחינת השיטה שלו, לא מבחינת התוצאות הנוכחיות שאותן אני כאמור לא יודע). גם כי מרחב מדגם יחסית קטן, ומושפע מאוד מהגרלות (ואתה מקבל ניקוד לפי ניצחונות, לא משנה מי היריבה, לא?), כאשר חלק לא מבוטל ממנו הוא משחקי נוק אאוט (מה שעוד יותר הופך את ההגרלות לקריטיות). גם כי מתעלם מרוב קבוצות הליגה (שלא משחקות באירופה). וגם כי אם אני לא טועה הוא רגיש למניפולציות מוזרות כמו לתת אותן כמות נקודות לפי הצלחה בליגה האירופית והצלחה בליגת האלופות (זוכר מהשיח של הכדורגל הישראלי, תקן אותי אם אני טועה), ואז (מעבר לזה שגם בעולם מתוקן הרעיון הזה הוא רעיון מוזר) למשל אם ברצלונה נופלת מהבתים של האלופות לליגה האירופית וזוכה בה (…) אז זה יותר טוב מאשר אם היא הייתה עולה מהבתים של האלופות? לא הכי אינטואיטיבי.

בכל מקרה זה לא מדד מגוחך או משהו, וגם המדד שאני הצעתי של טרנספרמרקט הוא לא איזה מדע טילים. ונראה שגם לגבי המסקנות מהמדדים אנחנו יחסית מסכימים…