P$G - זה סופו של כל פרוייקט גלאקטיקוס

ניימאר כנראה עם פציעה קשה. השלישייה המטורפת של פסז’ מורכבת מאחד שרק מת לברוח מהקבוצה, אחד שנראה שאיבד את החשק לכדורגל אחרי שעזב את אהובתו הנצחית, והשלישי כוכב חיי לילה ועכשיו גם פצוע.

לא נעים לכתוב את זה אחרי פציעה אבל כנראה שמעכשיו פסז’ תהיה הרבה יותר מאוזנת וטובה

אני לא מצליח להבין את הבעלים של פריז. מה לעזאזל קורה שם?

הפסידו את הסופרקאפ לראשונה אחרי 9 שנים - שום דבר.
סיימו שניים בבית המוקדם לראשונה זה 6 שנים - שום דבר.
עפו מהגביע לפני הגמר לראשונה זה 8 שנים - שום דבר.

הם משחקים מזעזע, למרות שיש להם סגל טופ 5 באירופה, בטח הכי טוב בליגה בפער. רואים שאין שם יד מכוונת, בכל רגע נתון יש 11 שחקנים על המגרש שלא יודעים מה התפקיד שלהם, וכל התקפה שם היא נטו יכולת אישית בלי שום דבר מסודר. המאמן הכי חלש שהיה בפריז מאז הקטארים השתלטו על העניינים, והם נותנים לו להמשיך לחרב להם את העונה.

אני חושב שהם מחכים לאישור של מאמן מאוד ספציפי

רק שיחכו עד אחרי שאנחנו נסגור עם מאמן כדי שחלילה לא יזרקו עלינו את פוצ’טינו.

פוטיצ’ינו מאמן שמוציא מים מהסלע, אין לו מושג מה לעשות עם אגם פסטורלי באיזה כפר בגרמניה. הוא יטבע.

ההתנהגות של אל חאליפי אחרי המשחק ביריונית ואלימה, אבל איכשהו ליאונרדו הצליח להעפיל עליו כשהוא מבקש למחוק סרטונים.
אני כבר מדמיין את אופא מתקפלת ולא עושה כלום, אבל תמשיך להשים פרסומות נגד אלימות במגרשים.
בושה וחרפה.

מה הוא עשה?

נ.ב אפשר כבר להגיד את אל חאליפי והפרויקט שלו בתור כישלון מחפיר או שיש פה עדיין כאלו שיענו לי בתמימות “חכה לשנה הבאה הם בטח ידרסו את אירופה!”.

אני חושב שהם דיי “סיימו”. בהנחה סבירה שאמבפה עוזב, מסי די מריה ראמוס מבוגרים, ניימאר לא כדורגלן כבר תקופה, לא יהיה להם מה למכור יותר. שאר הקבוצה בינונית. הפרוייקט הזה כשל וזו הייתה העונה האחרונה שהם היו יכולים לזכות באליפות.

אי אפשר לקנות אופי ומנטליות בכסף. גם צ’לסי הייתה צריכה לאכול המון חרא, וגם היא זכתה “רק” פעמיים והכדורגל שהציגה אף פעם לא התקרב לגדולות עם כן הכבוד. שיביאו מאמן עם דרך אמיתית שמתחילה מלמטה, שיפתחו זהות למועדון שלהם.

המונדיאל עוד פחות משנה הם כשלו במשימה,אני מהמר על עזיבה מפוארת של הקטארים בקיץ הקרוב או זה שאחריו.

כבר כתבתי בעבר ועדיין באותה דיעה, הבעיה העיקרית בפרויקט של הקטארים בפסז’ זאת הליגה, הליגה הצרפתית היא ליגה חלשה ולא מעניינת, צ’לסי וסיטי(ועוד מעט גם ניוקאסל) הצליחו יותר כי הן משחקות בליגה הכי פופולרית בעולם, ליגה ששחקני הטוב רוצים לשחק בה.

דווקא השנה מרגיש שהם שינו כיוון ברכש(ואז בא מסי). חקימי ומנדש מגנים מהטופ לעשור, דונארומה גם אם כנראה קצת אוברייטד שוער מעולה לפרק זמן דומה, הבלמים בשיא הקריירה וגם לוראטי יש עוד כמה שנים.

גם ווינלדום שהגיע בקיץ מתברר כפלופ אבל הוא רכש בכיוון הנכון.

עדיין כוכבים, אבל מדרגה מתחת לניימארוס ודנילו פרירוס שהנחילו קודם.

אגב משהו מטורף שלא מתייחסים אליו מספיק בהקשר של פריז, הם הוציאו כמה מהכשרונות הכי גדולים בעולם בשנים האחרונות אבל זרקו אותם בגרושים\חינם. אנקונקו שנותן עונה משוגעת בלייפציג, מוסא דיאבי, קומאן כמה שנים לפני כן, סמארה שחתם בלסטר, מאיינן השוער של מילאן, אפילו מנדי גדל שם.

במקום להתמקד בהם ולתת להם הזדמנויות הם מחתימים כל מני סראביות וצ’אבי סימונסים.

רק אני חיפשתי את הסרטון שמראה מה נאסר עשה ולא מצאתי? שימו לינק אם מצאתם. :pray:

זאת טענה ששומעים שוב ושוב, ואני מודה שאף פעם לא הבנתי/קיבלתי אותה.

באיירן מינכן משחקת במשך שנים בליגה בלי תחרות, וזאת גם חלק מהאסטרטגיה שלה - להחליש ולקנות את שחקני היריבות הישירות שלה. זה לא הפריע לה בכלל להיות אחת הקבוצות המוצלחות ביותר באירופה בעשור האחרון. ויותר מזה - היא עוד עשתה את זה כשהיא היחידה מהגדולות באירופה שמעולם לא התפרעה ברכש.

קח, חיפשתי לכבודך את הפוסט.

באיירן מינכן זאת קבוצת ענק עם הסטוריה מפוארת, היא הייתה בין הקבוצות הטובות בעולם עוד לפני שפסז’ הוקמה, היא הייתה אחת הקבוצות הגרמניות הכי טובות כשהליגה הגרמנית הייתה הטובה בעולם, אגדות כדורגל שיחקו בה, אימנו אותה וניהלו אותה.

נכון שב 20 השנים האחרונות הם הצליחו להשתלט לחלוטין על הליגה הגרמנית אבל מדובר בשם שכל שחקן צעיר חולם לשחק בה מזמן.

על פסז’ אף אחד לא שמע לפני שהקטארים השתלטו עליה, ובדיוק כמו צ’לסי וסיטי היא הייתה קבוצה די זניחה בליגה הצרפתית.
היתרון הגדול של צ’לסי וסיטי זה הליגה שמושכת אליה שחקנים שרוצים הלתקדם, פסז’ מושכת בעיקר שחקנים שרוצים להרוויח עוד כמה גרושים לפני הפרישה, או שחקנים שרוצים לעשות חיים ולטוס ליומולדת של האחות שלהם.

בכל מקרה, ברגע שהבעלים של צ’לסי, פסז’ וסיטי יעזבו יחזרו לגודלן הטבעי, מבחינת פסז’ בגדול זה כמו באר שבע לפני אלונה רק בלי הגמלים ועם מגדל אייפל.

Cocroach,
לא הבנתי איך זה עונה לי. מעבר לריאל שלקחה 4 פעמים את ליגת האלופות בעשור האחרון, הקבוצה אולי המצליחה ביותר באירופה בעשור הזה הייתה באיירן מינכן - עם 2 זכיות, 2 העפלות לגמר, נוכחות מתמדת בשלבים הגבוהים ביותר, תוך תצוגות מרשימות ביותר מול אריות אירופה (אני מניח שאני לא צריך להזכיר לך…).
את כל זה היא עשתה כשהיא משחקת בליגה לא תחרותית בעליל. איך זה מסתדר עם הטיעון של “צריך ליגה תחרותית כדי להצליח באירופה”?

[אגב, אפשר גם להכניס את יובנטוס לדיון הזה, אבל אצלה זה קצת פחות מובהק.]

טיטי,
מסורת והכול זה אחלה (ואולי זה גם הסיפור האמיתי פה, באמת שאני לא יודע), אבל:
א. מסורת מפוארת לא מבטיחה הצלחה בהווה. עיין ערך יונייטד.
ב. זה לא קשור לנושא שבמחלוקת פה - האם נדרשת תחרות אמיתית בליגה ע"מ להצליח גם באירופה?
זה שלקבוצה הייתה מסורת של הצלחה בליגה קשה, לא עוזרת לשחקנים הנוכחיים שלה “לצבור ניסיון” בשוטף מול שחקנים ברמה גבוהה, אם הליגה שלהם כרגע לא ברמה.

אגב, הנושא הזה מציק לי בהקשר אחר בכלל. עכשיו שבארסה נחלשה (ולפני ההתעוררות המחודשת תחת צ’אבי), טענו אצלנו בפורום ש"צריך שבארסה תתחזק כדי שתהיה לנו תחרות ויהיה לנו מה למכור גם ברמות הגבוהות באירופה". אני טוען שזה רעיון יפה בתיאוריה, אבל הוא לא מחזיק מים מול מבחן המציאות. קבוצות חזקות אובייקטיבית יצליחו גם באירופה, ואלו שלא מצליחות - זה נובע מבעיות אחרות, לא מחוסר תחרות מקומי.

זה לא מה שטענתי.

הטענה שלי היא שפסז’ לא מצליחה למשוך את השחקנים הנכונים כי היא משחקת בליגה לא מעניינת והיא עצמה שם לא מספיק גדול כדי למשוך שחקנים(כמו הדוגמא של באיירן), לסיטי וצ’לסי זה יותר קל כי כל שחקן רוצה לשחק בפרמיירליג.

אבל כפי שציינו כבר, העונה דווקא פסז’ עבדו נכון ובניגוד לעונות קודמות הביאו שחקנים נכונים שהיה מאפשר להם לבנות קבוצה מצויינת, אבל הם הרסו הכל כרגיל כשבסוף הביאו את מסי וראמוס.

אז לא הבנתי אותך נכון.
עם הטענה הזאת אני קצת יותר מסכים, אבל עדיין לא לגמרי. זה היה נכון בעיקר בשנים הראשונות של הקטארים בפריז, כשהיה קשה להם לשכנע שחקנים גדולים בפרויקט שלהם למרות שהכסף כבר היה שם, ונאלצו להסתפק בכל מיני פאסטורה. בשנים האחרונות הם מצליחים להביא את השמות הכי נוצצים שיש - ניימאר, אמבפה (עם כוכבית קטנה), מסי (!) - ועדיין לא מצליחים באירופה.
הסיבה המרכזית, כמו שכתבת בעצמך, זה שהם לא בנו קבוצה כמו שצריך, ואני אוסיף - עם מאמן נכון (למרות שזה עדיין לא לגמרי מסביר התפרקויות כמו ה-6-1…). אבל זה לא כי קשה להם להביא את השחקנים הנכונים. אם הם הצליחו להביא את ניימאר ומסי, הם היו יכולים בקלות להביא לדוגמה איזה קאנטה כזה שיעשה להם סדר בקישור. הם פשוט לוקים בתסמונת הפלורנטינו-קדנציה-א.