דבר התקשורת :: Rueda de prensa

נהדר לגבי השלושה הראשונים. אבל לגבי רודריגו אני חושב שעדיף להשאיל או למכור עם אופצית החזרה (סיים שיט).
הוא חייב דקות, המצב שלו מבחינת ההיררכיה לא טוב כרגע ומיותר שיחמם את הספסל שלנו, שילך להשתפשף.
לגבי אודגור, לטעמי חייב להחליף את איסקו, שהספרדי יעזוב והוא יהיה גיבוי חמישי לקישור שעל הדרך מזדקן לו בעוד שנה. מה גם שלא מן הנמנע שאם יגיעו אמבפה והאלאנד נשחק הרבה 442 עם רביעיית קישור.

image

פלורנטינו פרס דיבר באריכות ב-אל צ’ירינגיטו ואמר: “עד 2024 הכדורגל ימות, אנחנו באים כדי להציל את הכדורגל” (בתגובה לפורמט החדש שהציעה אופ"א). “הכדורגל מתקדם והם נשארים מאחור, הקהל מאבד עניין. יש ארבעה מיליארד אוהדי כדורגל והם רוצים לראות יותר משחקים בין הגדולות. זה ממש לא מעגל סגור, אבל יהיו 15 קבוצות שישחקו על בסיס קבוע”. כמובן שפרס הציג את כל הטיעונים על הסופרליג המסתמנת והרחיב. והוא דיבר גם על משהו חשוב הרבה יותר - עתידה של ריאל מדריד

“כריסטיאנו רונאלדו לא יחזור לריאל מדריד, זה כבר לא הגיוני. אני אוהב אותו והוא נתן לנו המון, הוא היה ויהיה חלק עצום בהיסטוריה שלנו אבל זה לא יקרה”.

כשנשאל על סרחיו ראמוס אמר: “אני יכול ללכת?” ואז הוסיף: “אני אוהב אותו מאוד, אנחנו במצב רע מאוד בפן הכלכלי. אנחנו חושבים איך נסגור את השנה ואיך נסיים את העונה ואז נראה. בשנה שעברה הוא הסכים לקצץ בשכר שלו. השנה…הוא חושב אחרת”.

“לא שוחחתי שנים עם אמבפה, אני הולך ברחוב עם מסכה ואנשים אומרים לי - ‘תחתים את אמבפה!’”. הוא לא אמר אם יהיו החתמות גלאקטיות אך אמר: “ריאל זקוקה לשינוי מפעם לפעם. זכינו בהרבה תארים אבל דברים קרו ועלינו להשיב את האשליה. אני בתפקידי עושה כל מה שאפשר כדי שריאל לא תאבד את מקומה הראוי, אבל הפסדנו המון-המון כסף, 400 מיליון יורו. מצד שני, ריאל נהרסה גם כשהגעתי בשנת 2000”. “ויניסיוס לא למכירה, אף אחד לא ייגע בו, הוא יישאר בוודאות”.

על זידאן: “הוא המאמן הכי טוב שהיה לנו איי פעם, אגדה. הוא לא יכול לסבול את מסיבות העיתונאים האלה, זה קשה וכבד עבורו. זידאן לא אומר הרבה. הוא שמח מאוד, את זה אנחנו יודעים אבל אי אפשר לדעת”.

על מוריניו שפוטר מטוטנהאם: “הוא היה איתנו במשך שלוש שנים והעלה אותנו ברמה, הפכנו לקבוצה תחרותית, שלוש פעמים הגענו לחצי הגמר, תמיד נעריך את עבודתו”.

ומה לגבי העונה הנוכחית? “אנחנו במצב טוב, אנחנו קבוצה תחרותית. יש המון פציעות, הגענו לחטאפה בלי סגל נורמלי (בתרגום חופשי)”. על השער שנפסל למריאנו ובכלל ענייני השיפוט הוא העדיף שלא לדבר: “אני 20 שנה בכדורגל ולא הוצאתי על כך מילה”.

מעניין שלא קראתי עדיין הקבלות לסנטיאגו ברנבאו וליוזמה להקמת גביע אירופה. אני בטוח שזה לפחות חלק ממה שעובר לפלורנטינו בראש. אם המהלך הזה יצא לפועל, פלורנטינו מקבע את שמו כאחת הדמויות המרכזיות במיתולוגיה של הכדורגל המקצועני והנשיא הגדול בתולדות ריאל מדריד בפרט. איש אמיץ מאד וגאון עסקי יוצא דופן.

אני מאוד נגד הליגה הזו שלטעמי היא לא ספורטיבית ותגרור המון בעיות שלא ממש אפרט. בתקשורת פחות התייחסו לנקודת הדמיון הזו, אבל בכל מיני דפי אוהדים כמו “מדרידיסימו גלובל” האגדי וכן הלאה זה היה גם היה.

אגב אולי הציפיות שלי היו קצת לא הגיוניות אבל לא קיבלנו אף בשורה של ממש בכל הקשור לריאל מדריד, אפילו לא משהו חד יותר לגבי עתידו של זידאן. אני כבר יותר חושש מעזיבה שלו. לגבי ראמוס הוא בעצם אמר שלא ימשיך. מקווה שפרס להוט להחתים גלאקטיקוס כפי שהיה להוט על הסופרליג.

גם אני בגדול מעדיף שהליגה הזו לא תקום,אבל תומך בקבוצות ב 100% במאבק שלהם מול אופא ופיפא המושחתות שחושבות שכל עולם הכדורגל אצלם בכיס הקטן.
האוהדים,הספונסרים,גופי השידור,כולם משלמים כסף לאופא בזכות הקבוצות והכוכבים שמשחקים בהן ולא בזכות העיניים היפות של יו״ר אופא שגוזרת כל שנה קופון של מיליארד יורו מליגת האלופות ונותנת לזוכה להסתפק בקושי ב 100.
אם זה יגרום למצב שהמו״מ מול אופא יחודש ויבנו מודל הגיוני יותר לליגת האלופות ואולי גם למפעלים האחרים,כולם ירוויחו מזה,אני גם חושב שזו המטרה שלהם,הסופרליג זה מנוף אדיר של הקבוצות מול אופא.

עם כל החדשות לגבי הסופרליג, קראתי איפשהו שיש סיכוי שיחליפו אותנו באלופות(וגם את שאר הקבוצות המשתתפות) או יכריזו על פסז’ כזוכה בלי לקיים משחקים בכלל. האם יש סיכוי שגם בליגה הספרדית זה יקרה ויכריזו על סביליה כזוכה ללא קשר לטבלה?

אני יכול להבין למה להחזיר את פורטו או דורטמונד אבל להחזיר את באיירן זה כבר מביך, הם הודחו על ידי פסז׳! על ידי קבוצה מהמפעל ולא על ידי קבוצה אחרת.
לא רואה סיכוי שנודח מהאלופות השנה, זה מעשה נקמני שלא יעזור לפיפא בדבר

למיטב הבנתי מכל אינסוף המידע שיש עכשיו בנושא, זה צא אפשרי חוקית. בטח לא העונה.

לא יודע מה אני חושב על הסופרליג עדיין. בכל מקרה הייתי מעדיף שפלורנטינו לא יהיה הפנים של המאבק להקמת הליגה הזאת. תדמיתית זה לא טוב לנו.

אם הליגה לא תקום אופ"א הולכת להתעלל בנו 20 שנים קדימה עם החלטות שיפוט והגרלות מוזרות… גם הליגה הספרדית אבל שם זה לא חדש. במילא לא שורקים לזכותנו פנדלים כבר בספרד. שחקנים שלנו מקבלים מרפק מכוון לפנים ועדיין זה לא שווה אדום. אם הסופרליג הייתה במקום הליגה הספרדית היה עדיף…

יכול מאוד להיות שפרז ייצא עם חצי תאוותו בידו, מפחיד אותי איך זה ישפיע על המועדון שלנו אחר כך

אני גם הייתי נגד הרעיון על אף ההערצה לפרס אבל מה אופ"א יכולה לעשות לריאל מדריד? יבדקו איזה שופט עשה לנו עוול בספרד וישימו אותו לנהל את חצי הגמר הבא שלנו? ירחיקו אותנו מהמפעל? לא יכולים. נקבל 24 שעות פחות מנוחה ונשחק משחק נוקאאוט באנגליה שלושה ימים אחרי משחק ליגה בספרד במקום ארבעה? רק שלא ידיחו אותנו מחצי הגמר בשבוע הבא כי זה ישפיע עליי מנטאלית - וזהו.
קראתי כל מיני דיונים, לא כאן כמובן, על “פיגוע תדמיתי” כביכול, גם אוהדי קבוצות אחרות חוששים. אבל התדמית משתנה בקלות, זה לא כמו בצבא “אין שני לרושם ראשוני”. אמרו על ריאל הרבה חרא גם כשמוריניו הגיע אבל הוא בנה קבוצה תחרותית מאוד והחזיר אותנו לעניינים, גם אם היו דברים שליליים. גם ברצלונה נמצאת באשפתות כרגע ומנסה לנקות את כל הזוהמה של ברתומאו וברגע שיצמח עוד כוכב מהקאנטרה כבר ידברו על Mas Que Un Club כאילו המועדון הזה לא קנה שנה אחר שנה כוכבים (כושלים) במיליוני יורו. אוהד של קבוצה יריבה תמיד ימצא נקודות שליליות אצלה. אני בכלל הייתי מעדיף שפרס יתרכז בחוזים של זידאן, ראמוס והגלאקטיקוס.

איך יכול להיות שהקברניטים של מועדוני הכדורגל הכי גדולים בעולם יצאו בהכרזה כזאת ענקית כשהיא בקושי חצי אפויה. בלי הכנה לשחקנים והמאמנים, בלי גיוס של אנשי תקשורת, בלי כלום כלום כלום, ממש שכונה שאין לתאר. הרי לכל אדם עם חצי תא במוח היה ברור שתהיה תגובת נגד חריפה ביותר והם פשוט לא התכוננו לכך בשום צורה.

זאת פדיחת ענק לפרז. לדעתי אין שום סיכוי שהמהלך הזה יוצא לדרך כרגע. הגיע הזמן להגיד תודה לפרז ושיקח את הדברים שלו וילך. איכשהו השפיל אותנו יותר משברתמואו השפיל את בארסה ולא חשבתי שאי פעם אגיד את המשפט הזה.

מציע לך להעריך את הנשיא שלך קצת יותר, ואתה עוד אומר אותו באותו המשפט עם ברתומאו, שיא השיאים - אוי ואבוי. אני לא צריך אפילו להגיד את כל הדברים הטובים שפרס עשה ואולי שהוא שומר את המועדון מצרות-צרורות בפן הכלכלי, אלא פשוט יכול להצביע על הנקודה ההפוכה - כל החרא שברתומאו עשה בברצלונה. מעבר לכך אני חושב שפרס רצה לעשות שריר, להרעיש, לגרום לאופ"א להתייחס ולקבל ולו חלק מהדרישות שלו. אני מאוד אשמח כשזה לא ייצא לפועל.

פשוט תחושה מוזרה, הייתי הכי נגד התוכנית הזאת ועדיין אני מרגיש לא טוב עם זה שזה מתפרק ככה מהר. פרז ראוי לכל כבוד שיש ועם כל הציפייה שלי שהוא ואנחנו נהיה המטרה למסע הציד הוא עדיין אמור להיות הנשיא. הוא פשוט הרוויח את זה ביושר אחרי כל כך הרבה דברים טובים שהןא עשה ומי יודע אולי זה עכשיו ייתן לו עוד יותר דרייב לתת קיץ מהחלומות.
רק שאני לא מצליח להבין איך שועל ותיק כמוהו יוצא ככה בלי לוודא שכל המעורבים איתו באותו ראש ב100 אחוז?

לא מדבר על אופי האדם והישגיו, ברור שאין מה להשוות. מדבר על רמת ועוצמת ההשפלה. בשורה התחתונה לאוהד הכדורגל הסביר לא אכפת ולא יטריד אותו שום דבר ממעללי ברתומאו. לעומת זאת הכישלון הטוטאלי המהדהד והמשפיל הזה חתום לנצח על פרז ועל ריאל מדריד. לא חושב שמישהו פה מפנים כמה זה פדיחה היסטורית הדבר הזה לריאל מדריד. אני ממש לא יכול להסתכל על הדיווחים שזורמים ב24 שעות האחרונות ולראות את פרז ואת ריאל חתומים על המיזם המביך ביותר בתולדות הכדורגל.

ויותר גרוע, פרס הודה שהקבוצה לא במצב כלכלי טוב.
אם כך הדבר, אנחנו בדרך הבטוחה לדרג ב’ אם אנחנו עדיין לא שם מבחינת חומר השחקנים לעתיד הקרוב.

יש תחושה שהאקט שהוא נקט נובע ממצב כלכלי נואש
מסתמן יותר ויותר שהאי רכש בשנים האחרונות לא נובע מחיסכון לקניית שחקנים אלא מקופה ריקה.
ואם ברצלונה נתנה כתף למיזם הזה, אני לא רוצה לדמיין את קופת השרצים שהנשיא החדש שלהם פתח…

פרס צודק בדבר אחד, עולם הכדורגל הולך לכיוון לא טוב.
עולם בו קבוצות הנפט שולטות וטורנירים גדולים נערכים על אדמת מדינות שהקשר ביניהן לכדורגל הוא השייחים שקונים את הקבוצות.
ההתבטאויות של אישים מהפרמייר ליג בגנות הפרוייקט היא צביעות במיטבה והיה טוב אם לא היו מגיבים כלל.
פפ עוד מעז לטעון שהורסים את הכדורגל בזמן שהשייח שלו קונה כל מה שזז.

אני עדיין לא מבין על מה בדיוק האוהדים באנגליה מוחים? עדיין לא פורסם כלום על הליגה החדשה באופן רשמי, יכול להיות שזאת תהיה הליגה הכי טובה מאז ומעולם, אבל לפני ששמעו משהו התחילו למחות נגד… קודם לשמוע מה מתכננים ואז להחליט.
יש לי הרגשה שחבורת אינטרסנטים הם אלה שמובילים את כל המחמאות, חבורה שאמורה להפסיד הרבה כסף אם הליגה החדשה תצא לפועל.
כתבתי זאת מקודם, בליגה החדשה יחלקו 350 מיליון יורו לכל משתתפת, בליגת האלופות הזוכה מקבל בקושי 95 מיליון יורו, אם הליגה החדשה יכולה לגייס ולחלק כל כך הרבה כסף לאן הולך כל הכסף של ליגת האלופות?
האוהדים האלה שעושים הפגנות עכשיו בעד שהכסף ילך לכיס של פקידי אופא במקום לקבוצה שלהם? ליגת האלופות היא לא גם ליגה של עשירים?
אם הבעיה שלא משתפים את השאר אפשר למצוא לזה גם פיתרון.

אני מציע לא להתרגש מדי מההשלכות “התדמיתיות”. אמנם פדיחת על של פלורנטינו, אבל תדמית הנבל העולמי לא זרה לריאל מדריד, וגם אם ארגון טוהר המידות והצדק העונה לשם אופ"א יגדיל את מספר הקבוצות ל- 40, ברור שהוא עדיין רוצה את ריאל בשלבים המתקדמים, כך שסביר שעולם כמנהגו ינהג, פיקה כנראה לא יתמנה לשפוט בחצי הגמר מול צ’לסי, ולפרס רק נותר לתחזק ולהעצים את התדמית על ידי קיץ נורמלי בסטנדרטים שלו.

איזה פיאסקו. מי שחושב שלא נשלם על כך בגדול מבחינת החלטות מנהלתיות ושיפוטיות, גם באופ"א וגם בליגה הספרדית, לא מבין כמה פוליטיקה ושחיתות ממוסדת יש בגופים הרקובים האלה.

אם פלורנטינו שם את הפנים והשם שלו בתור המייסד של הקמת הסופרליג, הוא היה צריך לוודא שמדובר בפרויקט יציב ולא במגדל קלפים שמתמוטט עם הפו הראשון של לחץ תקשורתי ושל האוהדים. מביך.

מעכשיו פלורנטינו מוגדר ברווז צולע ופרסונה נון גרטה במוסדות הכדורגל בספרד ואירופה.

לא מפתיע שהאנגליות פרשו. היתרון הכלכלי של הפרמייג ליג על שאר אירופה הוא אסטרונומי. הם לא צריכים את הסופר ליג.

אפשר לדעת מה אפשר לעשות כנגדינו?
יש ואר, שופטים לא יכולים לעשות נגדינו מה שירצו.
להרחיק אותנו מליגת האלופות? קשה לי להאמין שזה חוקי. בלי קשר ריאל חשובה לליגת האלופות.
קנס? ריאל לא עברה על שום חוק כתוב.
כל פעולה נקמנית של אופא כלפינו תפגע גם בהם. הם ניצחו ואין להם סיבה לפגוע בפלורנטינו יותר חזק.
הדבר היחיד שאולי יקרה הוא פיטורים שלו מצד המועדון.

ממה החשש?