דבר התקשורת :: Rueda de prensa

די נו באמת, הכדורגל עד פברואר היה בלתי נסבל וזה עוד שמכת הפציעות ריחמה עלינו. השיפוט לא היה משהו, אני מסכים. “חצי גמר ליגת האלופות”, וואו, עברנו את אטלנטה ואת ליברפול שבמשבר. צ’לסי היו שלוש דקות מעלינו בגומלין ושתיים בספרד, בנס נגמר 1:1 כי בנזמה כבש לא מהעולם הזה. כבר אי אפשר להתחבא מאחורי ‘יש לנו את רונאלדו’ כמו בקיץ 2017 שמילא ששחררו את מוראטה בהמון כסף - החלטה גאונית, וחאמס לא רצה להיות שחקן ספסל - אבל אז יצא לדרך פרויקט הצעירים הכושלים. חסוס ואייחו, דני סבאיוס, כל מיני כאלה שמסתובבים בין הרגליים ואין מה לעשות איתם. אם השקיעו הרבה כסף בוויניסיוס לא היה צורך גם ברודריגו.

שנתיים כל המזל בעולם רק אצל ריאל מדריד?
אתה כל פעם בא עם נבואות זעם וביקורת ולמה ריאל לא תצליח, ואז כשריאל מצליחה במקום לאכול את הכובע ולהודות שטעית אתה בא עם תירוצים, ואז שוב מתחיל סייקל חדש שגם בסופה אתה תפציץ תירוצים.
אבל כן, מתישהו בעתיד ריאל תעבור את אחת העונות החלשות כפי שקורה פעם בכמה שנים ואתה תגיע ותצעק אמרתי לכם! וכמובן תתעלם מכל הפעמים בעבר שאמרת ולא היה.
אני זוכר איך עוד ב 2020 סיכמת את עונת 2020/21 ככישלון כי לא נצליח לנצח את אינטר האימתנית ולא נעלה שלב ונפסיד בדרבי מול אתלטיקו המבריקה ואז הליגה ברחה.

עכשיו אתה בא לזלזל באטלאנטה וליברפול ומתרץ הצלחות בהברקות של אהוב נפשך בנזמה.

@Raulito-7 אם הפרסומים האחרונים על המצב הכספי נכונים, אז הוא שומר על המועדון הרבה יותר ממה שאתה מייחס לו. בתקופה של הפסד כספי של כמה מאות מיליונים הוא גרם לכולם לקצץ, חתך חוזים כבדים (בייל, ראמוס) ועזר ככל הנראה לצלוח את התקופה.

ההקלטות של לא נעימות, אבל מה שמישהו אומר בשיחות פרטיות זה ממש לא התבטאויות רשמיות. ואם היו מקליטים איזה שחקן אומר ״אמא של הבן **** הזה לא נתן לי לשחק נגד אוססונה״ - אז זה כל כך חמור? תחשוב על זה כאותו דבר בערך.

הבעיה לא בקללות של פלורטינו, מדובר בשיחות פרטיות וזה שהוא מדבר בגסות לא חשוב. מה שמפריע לי זה היחס המזעזע שלו לכולם. הוא חושב שכולם נוכלים, מטומטמים ואפסים וצריכים לשרת אותו ואת האגו שלו. בן אדם שחושב שהוא החכם מכולם והשמש זורחת לו מהתחת. הוא מקיף את עצמו באסופת חנפנים יס-מנים ולא פלא שמתקבלות פה החלטות כושלות מבחינה מקצועית. ברור גם למה אנצ’לוטי מונה.

אני חושב שמערבבים פה דברים.
האם אני שמח שככה פלורנטינו מדבר על השחקנים? לא.
האם זה מפריע לי ברמת הארצה שיעזוב? לא.

אבל אין לכך שום קשר להצלחתו כנשיא.
פחורנטינו היה נשיא נהדר, אבל בשנים האחרונות פשוט לא.

אפשר בקלות להצביע עליו כאשם העיקרי במצב הקבוצה!
ב2018 היינו הקבוצה הטובה באירופה (בזכותו בין היתר). כלומר מצבינו הכלכלי אמור היה להיות נהדר אחרי מספר שנים ללא הוצאות אמיתיות ו3 זכיות רצופות בליגת האלופות ומכירת מספר שחקני מפתח בסכומים לא קטנים:
רונאלדו - 100, מוראטה - 80, וכל זאת כשלא קנינו שחקן במחיר גבוה מאז בייל (חאמס ודי מריה מתקזזים).
עם זאת נראה שלא ניצלנו את המצב.

מאז רצף של החלטות שערוריתיות של פלורנטינו הביאו אותנו למצב הנוכחי.
במקום לנצל את ההייפ סביב בייל כאשר כולנו ידענו שזה זמני ושמחר יפצע או ייכשל, הוא נתן לו מעמד של סופרסטאר עם חוזה שאנחנו עד היום תקועים איתו. זו לא חוכמה בדיעבד, אלא משהו שכל אחד מאיתנו טען כבר אז.

הוצאנו בסביבות ה200 מיליון על ילדים עם פוטנציאל במקום להביא 2 כוכבים מוכחים צעירים.

איחר את המועד עם איסקו.

אני לא מבין איך המצב שלנו טוב לדעת מספר אנשים?
ב3 שנים הפכנו מהקבוצה הטובה באירופה שבמצב כלכלי נהדר, לקבוצה שהיא לא ברביעיה ובקושי בשמיניה (אם תשאלו אותי אנחנו אחרי: סיטי, ליברפול, יונייטד, צ׳לסי, באיירן, פסז׳). לזה אפשר להוסיף את יובה בסימן שאלה וכל זה בהנחה שאנחנו מעל אתלטיקו וברסה מה שכלל לא בטוח שנכון.

אנחנו הקבוצה היחידה שבמדינה שלה יש קורונה?
אבל איכשהו קבוצות אחרות מצליחות לעמוד בזה כלכלית ולהמשיך להתחזק, וכל זה כשהם לא ריאל מדריד ובלי 3 זכיות רצופות באלופות או כמה עונות ללא רכש.

נכון שיש גם ביש מזל עם הזאר, אבל כמה אפשר להשתמש בזה כתירוץ?
מאז 2018 הוצאנו 508 מיליון! 508 מיליון שמתוכם היחידים שנכנסו להרכב (באופן מוצדק) הם קורטואה, מיליטאו ומנדי.

תגידו לי אתם האם זה לא כישלון…

אז אולי הכל נראה פה וורוד כי בפורום השכן מדברים על ברטומאו, אבל זה שברטומאו יותר גרוע לא אומר כלום, כמו שלהגיד שמסי טוב משחקן כלשהו לא אומר כלום על השחקן.

כל הכבוד לפלורנטינו על מה שעשה, והוא לא מפסיק לקבל על כך קרדיט, אבל מי שרוצה קרדיט על הצלחות צריך לדעת
לקבל בראש על כשלונות.
פלורנטינו נהנה מירידה בעוצמה של הליגה הספרדית. שימו אותו באנגליה ואנחנו אפילו לא באלופות…

אף אחד פה לא טוען שהוא חף מטעויות וזה בסדר לבקר אותו.
צריך לזכור שהקורונה ואובדן הכנסות בכלל לא מעניינות את סיטי, פסז, צלסי וכל קבוצה שמשלמת בחביות נפט.
ריאל (וברצלונה) חיות אך ורק מהכנסות, אז ברור שהפגיעה היותר קשה תהייה אצלן. עכשיו נסתכל על המאזן הכלכלי של שתיהן בשתי העונות האחרונות ונראה איך החוב של ריאל על גבול הלא קיים בעוד ברצלונה לא מצליחה להעביר חוזים ונבין שפלורנטינו כן עושה משהו טוב כנראה.
ההקלטות האלה זה אירוע של 15 שנה! דברים משתנים, אנשים מתבגרים ומשתנים. אז לפני 15 שנה הוא היה מגלומן שעשה טוב למועדון ועכשיו הוציאו את ההקלטות האלה והוא עדיין עושה טוב למועדון.

עדיף להוריד ראש בתקופות קשות ולשרוד אותן עם מועדון בריא מאשר לפזר עוד כסף שאין.

פספסתי משהו וצ׳לסי גם נרכשה על ידי איזו איזו מדינת נפט?
בכל אופן, גם אם נוריד את שלושתן, עדיין יש קבוצות נוספות ברשימה שלי שהתנהלו בצורה טובה.
גודל הברוך הוא גם גודל הירידה. להתחיל מקום 4 ולסיים מקום 4 זה מאכזב אבל הגיוני, אנחנו התחלנו מהצמרת, ולא סתם צמרת אלא צמרת כשהכל ירוק מסביב.

גם אם לא הקורונה, את עונה שעברה התחלנו במצב נוראי אחרי שפיכת כספים שגויה מכל כך הרבה בחינות. הקורונה אשמה בכך שלא קנינו שחקנים בקיץ הזה, היא לא אשמה שב2 העונות שלפניה נראינו כל כך רע. למעשה בזכות הקורונה זכינו באליפות, כאשר לפני הפגרה נראינו פחות טוב מאחריה.

ברור שאתה צודק, העניין הוא שאנחנו בתקופה קשה באשמתו הישירה!
זה לא שלא היה כסף, כסף היה אבל הנשיא שלנו התעקש על השחקנים הלא נכונים וסירב למנות מישהו שיהיה אחראי על הרכש.

אני לגמרי איתך, נעשו טעויות, ה300 מיליון שהוציאו על מנדי ו…זהו בערך היו כישלון ואני גם מניח שזה נעשה בצורה פזיזה כדי “לתת לאוהדים משהו” וככה זה נראה.
לצורך העניין, לדעתי גם המצב הנוכחי בו שמו את כל הביצים בסל אחד (אמבפה) הוא לא כל כך בריא.

כל מה שאני אומר זה שההתעסקות סביב פלורנטינו צריכה להיות אך ורק סביב התנהלות מקצועית ופעולות שנעשו או לא סביב המועדון.
לא לתת להדלפות מלפני 15 שנה להרוס את כל הדברים הטובים שעשה, עושה ויעשה למען המועדון.
הפסד של פלורנטינו אומר ניצחון לצ’פרין וחבריו וזה לא טוב לעולם הכדורגל…

אברמוביץ, אגב, הרוויח לא מעט מכספו מגזפרום…
ובכל מקרה, קבוצה שיש לה בעלים שיכולים להזרים כסף, ואני לא מדבר על משה חוגגים למינהם אלא קבוצות ברמות שאנחנו מתייחסים אליהם, החיים שלהם טיפה יותר קלים מקבוצה שיכולה להוציא רק מה שהיא מרוויחה.

זה לא מקרה ששלושת הקבוצות הספציפיות האלה הגיעו הכי רחוק בליגת האלופות (יחד עם ריאל מדריד…)

אז נכון שכאוהדים אנחנו מרגישים לא תחרותיים והכדורגל שאנחנו מציגים לא מה שהיינו רוצים, אבל בהתחשב בנסיבות, לא גרוע כמו שמצטייר…
ושוב, הכל נאמר ביחס למצב המתגבש עם הנשיא שלנו שלדעתי כולם צריכים לתמוך בו וכשיעבור הנסיון הפיכה הזה של צ’פרין ושות’ אפשר לשפוט אותו בצורה מקצועית ולהחליט אם היינו רוצים שישאר או לא (ספויילר - שיישאר עד מתי שירצה מבחינתי)

לא מבין את העניין של 300 מיליון יורו( זה לא 250? ) שכאילו נזרקו לפח שכולם מזכירים פה…
100 מיליון זה על הזאר שאף אחד כאן לא ציפה שזה מה שיצא ממנו, כולנו חשבנו שזאת החתמה מצויינת.
בשאר הכסף רכשנו מה שמתברר כעת כאחד הבלמים הטובים בעולם, מגן שמאלי פותח(למרות דעתי האישית עליו) ועוד 3 צעירים ברזילאים שנראה די בטוח שבעתיד יחזירו את ההשקעה, רק יוביץ’ נראה כרגע כשחקן שיגרום להפסד סביר של כ 20 מיליון יורו, ויכול גם מאוד להיות שתחת אנצ’לוטי יקבל יותר הזדמנויות ויחזיר את ההשקעה.
אצל היריבה השקיעו באותה תקופה 450 מיליון על 3 שחקנים שהאוהדים היו מוכנים לתת את כולם תמורת סאול אחד.

לגיטימי לחשוב כמוך כמו שזה לגיטמי לטעון שאם היו 250 מיליון וכל כך רצו אמבפה, אז כבר היו מביאים אותו…
הכי חשוב זה שאנחנו כאוהדים ושאא העולם ימשיך להתעסק בזה ולא במניפולציות בשקל שמנסים לעשות באופא.

זו נקודה מאד חשובה בקשר לכסף שמשקיעים. מה שרלבנטי הוא לא רק כמה כסף הוצאת, אלא כמה סיכנת. אם אתה קונה את אחד הפוטנציאלים הכי גדולים בכדורגל הברזילאי בסכום מסויים של כסף אבל יודע שאם יאכזב אותך אז אתה יכול למכור אותו בסכום שמתקרב אליו תוך כדי שהמשכורת שלו לא מאד גבוהה - אז לא סיכנת פה הרבה.

לקוח מטרנספרמרקט.
הזאר - 115
יוביץ - 63
מיליטאו - 50
מנדי - 48
רודריגו - 45
רינייר - 30

למען האמת זה 351 מיליון.

אתה תסלח לי אם אגיד (בפעם המיליון) שברטומאו הוא לא המודל שלי להתנהלות תקינה וטובה של נשיא?

אמממ…לא.
בהתחשב במצב נוכחי, ובהתחשב בזה שצריך לבחור בין גרוע לגרוע יותר, אז עדיף משכורת של סאול על משכורת של גריזמן. אף אחד לא מעוניין למכור את קוטיניו, דמבלה וגריזמן רק כדי לקבל את סאול.

הרצון היחיד לגביו הוא כרע במיעוטו.

את החוזה של בייל לצערי אף אחד עדיין לא חתך, זו לא הנקודה המשמעותית אבל שים לב שיש לנו בסגל מעל 30 שחקנים, מי אשם בזה שמשלמים כל כך הרבה משכורות? שחקנים שאתה תקוע איתם ונניח משאיל ומשאיל ולא מצליח להיפטר מהם ואז במקרה הטוב אתה חוסך את השכר שלהם. כמה שחקנים טובים הגיעו לכאן מאז שרונאלדו עזב? ואיך אתה משוכנע שהברזילאים יחזירו את ההשקעה? מה הטעם ברודריגו אם יש כבר את ויניסיוס? אני שואל ברצינות.
פרס שמר על המועדון בפן הכלכלי, בסדר, אבל ריאל מדריד היא לא אייאקס - אי אפשר רק לדחוף לכיוון של צעירים ושנתיים ברציפות בלי להוציא יורו זה עלוב, ההתקפה שלנו לא כזו מבריקה שאי אפשר לשדרג אותה בשמות אחרים. וזה שזידאן חטף קריזה והלך שוב - פרס לא אשם בזה?

@titi_camara, אני אוהד מתוסכל כמו עוד הרבה פה, אתה מסתכל על הכל במשקפיים ורודות ומטופשות אם יורשה לי, מעניין שהכל מתנהל פיקס אצלנו ואלה התוצאות. זה לא אתה שהכריז נגד צ’לסי “0:2 קל” או משהו כזה? אם אתה לא מבין שבקבוצה הזו צריך גם לשחק כדורגל יפה והכדורגל העלוב הוא נגזרת של סגל לא טוב ורכש לא טוב - אתה בבעיה. אם אתה מרוצה מעונה בלי אף תואר, וכמובן שאת החצי הראשון העלמת כליל - שלושה הפסדים בעשרה משחקי ליגה ואיזה הישג - שרדנו את שלב הבתים בליגת האלופות, הדחה מהגביע נגד קבוצה פח אשפה כמו בימי אלקורקון וגם סופרקופה נכשלנו. כל ניצחון היה בגדר “Next”, שרדנו… את קיץ 2019 אני דווקא לא מבקר - אף אחד לא ציפה את הכישלון עם הזאר, וגם אם טעינו - ניסינו. עכשיו לא מנסים, אמבפה והולאנד וזהו, אין כדורגל.

דור, אני שותף מלא לתחושות שלך אבל בהסתכלות טיפה יותר מבוקרת קשה מאוד לנתק בין מקצועי לכלכלי, בסוף מישהו או משהו צריך לשלם על כל קניה וכל חוזה.
מאוד הייתי רוצה לראות התקפה שמורכבת מאמבפה, האלאנד וסאנצ’ו ואפילו לקבל איזה גריליש בקישור אבל זה לא באמת אפשרי כלכלית…אז צריך לעבוד עם מה שיש.
ועדיין, אם היה מישהו שאחראי מקצועית, אולי היינו רואים רכישות טיפה יותר מתאימות

אז התייחסתי לזה, יש כאן נגזרת לא רק של מגפה אלא של מדיניות צעירים כושלת, טעויות מתגלגלות והחתמת כל שחקן שעשה שתי פדלאדות מברזיל. כבר אמרתי גם בימי “השיא” של ויניסיוס שפירפר את פיקה ב-2019 וחשבנו שהנה הסיומת משתפרת ויהיה לנו קראק - “הלוואי שוויניסיוס יהיה חצי רוביניו”. ועל זה יש להוסיף את לוקה יוביץ’ שייתכן שנכפה על זידאן ושרשרת שחקני רכש מוזרים, הסגל שלנו מונה מעל 30 שחקנים עם לא מעט שומן.
אי אפשר לפתוח עונה עם ההתקפה הנכה הזו+שחקן הגולף ולחשוב שהפעם זה יעבוד. שאסנסיו לא יהיה פחדן, שהברזילאים ישתפרו. ואוי ואבוי מה יקרה אם בנזמה למשל לא יהיה בלבל שאנחנו רגילים אליו מ-2018/19, מה אז? אפילו שחקן בפרופיל של קבאני שהיה טוב ביונייטד היה מתקבל בברכה.
כתבתי על סאנצ’ו לא מזמן, זה לא היה גם הוא וגם אמבפה אלא לקנות את סאנצ’ו במחיר סביר יחסית אחרי שהוא לחוץ לעזוב וגם שחקן כזה סותם חורים להרבה שנים. דורטמונד מתחת לפ.ס.ז’ בשרשרת המזון.

הכוונה כמובן לא שסאול שווה קוטיניו גרמזמן ודמבלה, אלא להיפטר מהמשכורות הגבוהות, ברור שדמבלה לא יתרום כמעט כלום העונה ובסופה יעזוב בחינם, לא הייתם מסכימים לדחוף אותו לעיסקה עם סאול רק כדי לחתוך את המשכורת שלו?

מה רע בתוצאות? אם ה var לא היו דופקים אותנו חזק היינו עם אליפות שנייה ברציפות וחזרה לשלב חצי גמר האלופות.

אני לא מסתכל על המצב עם משקפיים ורודות, אני משתמש במשקפיים התואמות את המספר שלי ולכן מצליח לראות מה באמת קורה.
כדורגל מדהים אי אפשר היה להוציא מהסגל הקיים, אבל כן היה לנו סגל מאוד חזק ועם ניסיון שכבר לקחו תארים, תצרף את זידאן שהוא לדעתי המאמן הטוב בעולם והבעיות בברצלונה אז הגעתי למסקנה שנוכל לקחת תארים, האם אי פעם כתבתי שיש לנו סגל מושלם או קרוב לכך? תמיד מציין את החסרונות של הסגל שלנו, אבל בניגוד אלייך גם מצליח לראות את היתרונות שהסגל הקיים שם על השולחן, אז כשאנחנו עם הגב לקיר אחרי חצי עונה מהגיהנום עם אינטר והדרבי לפנינו אני יודע ששחקנים כמו מודריץ’, קרוס, בנזמה, ראמוס וקסמירו יעשו את מה שצריך וישחקו איך שצריך כדי שנצליח, אני מאמין בהם ובמאמן, ישחקו זוועה, אבל יביאו את התוצאות.

והנה לקראת העונה הבאה, כולם רואים גריזמן לפה וממפיס לשם ונכנסים ללחץ, אני רואה סגל שעדיין הוא הכי טוב בליגה, מאמן חדש שיחזיר שחקנים מאוד חשובים לרוטציה, לדעתי נשחק כדורגל יותר יפה מאשר עם זידאן, אבל הסיכויים לאליפות הם פחות מאשר עם זידאן, אבל עדיין אנחנו פיבוריטים.

וניסיוס ימשיך להיות מפוזר, אבל גדל בשנה ויוסיף עוד 4-5 גולים לממוצע שלו וזה מאוד חשוב, בייל יחזור לשחק וזה 12 גולים וזה קריטי(הוא עדיין לדעתי אם כשיר השחקן הטוב בסגל) איסקו מקבל את המאמן המועדף עליו ויכול להיות שיחליט להוריד 15 ק"ג.
הכי מסקרנים אותי אישית הם 2 השחקנים הכי כשרוניים בסגל, הזאר שאולי יצליח להישאר כשיר, והכי חשוב השחקן הכי אהוב עליי, מרסלו, הלוואי ויהיה סיפור מודריץ’ 2.

לא זוכר בהיסטוריה של הכדורגל שחקן פצוע ושמן שנתיים שחוזר לעצמו לפתע כי החליפו מאמן.
יהיה בריא יותר לכולנו אם נעלים את הציפיות מהאח הפחות מוצלח לבית הזאר ואפילו נמכור אותו במחיר הפסד

לא טענתי שהזאר יחזור לעצמו בגלל חילוף המאמן, דווקא זידאן הוא שהביא אותו ונתן לו לשחק בכל הזדמנות, רק מקווה שיצליח להישאר כשיר העונה.

לא ראיתי שכתבת ולו מילה אחת שהתמודדנו עם ברצלונה בה ליאו מסי היה מחוסר חשק, נשיא מושחת, מאמן בינוני כמו רונאלד קומאן ואתלטיקו מדריד ששכחה איך זה לקחת תארים. רלוונטי ל-2019/20 ו-2020/21. כבר הסברתי לך: הכדורגל פח זה נגזר מסגל גרוע שנובע מהזנחה של שנים. כמה שחקני רכש טובים הגיעו לכאן מאז 2017? שואל ברצינות. מה מצאו בדני סבאיוס ודומיו? הסגל כאן לא הכי טוב בליגה כי יש לך שחקן התקפי אחד נורמלי ואם ואראן עוזב גם ההגנה נחלשה חד משמעית. קאסמירו הוא הגולר השלישי שלך בסגל בזכות המצבים הנייחים. הקבוצה משחקת בקצב איטי ומאוד-מאוד שקופה. פדה ואלוורדה ולוקאס כשהיה בריא הם השניים שיוצאי דופן (מהמהירות של ויניסיוס לא יוצא כלום). ויניסיוס, אגב, הוא קיבל המשכיות מזידאן בעונה שעברה, בפעם הראשונה, וזה פשוט לא היה זה.
זידאן זו נקודה טובה, הוא כבר לא כאן, מה שמוסיף הרבה מאוד לפסימיות שלי, ופלורנטינו ממש לא נקי מאשמה מכך שלזידאן היה כל כך בהול להתיר את החוזה בפעם השנייה ולשבת בבית. אז כנראה שלא הכל מושלם בממלכה. הציפיות שלך מבייל…ואני עוד מנותק מהמציאות. מודריץ’ וקארים חוזרים אחרי העומס של היורו וזה משמעותי. אם בנזמה לא יהיה טוב אנחנו אבודים.

אל תגרור אותי לוויכוח VAR, אמנם היה קמפיין פאתטי מאוד מצד התקשורת הברסאית וכמובן דף האוהדים האגדי אבל בעונת הקורונה בישורת האחרונה היו לנו הרבה פנדלים. לא רוצה לדבר על שופטים. לא ניצחנו את סביליה, מתסכל וזהו-זה.