דבר התקשורת :: Rueda de prensa

לכל הפחות עם כל אלה. לא אפרט עכשעו סעיף סעיף כי זה דיון שנמשך פה כבר כמה עונות.

זה לא השיגים של פרז זה התמודדות שלו עם מצב שנכפה עליו. רונאלדו לא הועזב עי פרז ומריאנו לא בא כדי להיות מחליף של רונאלדו, אתה מביך את עצמך כשאתה טוען כאלה טענות מופרכות.

כן?
אז אתה חושב שטוב שסירבנו למכור את בייל ב2018 תמורת כמה עשרות מיליונים בשביל לשלם לו 3-4 עונות בלי לקבל תמורה?

או שאתה לא מסכים שריאל מדריד של 2016-2018 טובה מריאל של העונה?

כי לא יודע מה לומר לך, אני מסתכל על הדברים הללו כאקסיומות ולא חושב שצריך לפרט.

או שהיה לך ממש כיף להגיד שאתה לא מסכים עם כלום כי אז אתה לא צריך להסביר כלום?

מה שתרצה.
נסכים שלא להסכים. אני חושב שאת ה120 על הילדים הברזילאים היה אפשר להשקיע בצורה חכמה יותר.
מיליטאו אגב לא נחשב בקניות האחה לטעמי. בלם מוכח אחרי עונה טובה באירופה הוא לא ילד חסר ניסיון.

שורה תחתונה, ב3 עונות צעדנו רק אחורה על אף יותר מ500 מיליון שהושקעו ברכש! איך אפשר להתעלם מהכישלון הזה? 500 מיליון שהיחידים שאנחנו מרוצים מהם הם קורטואה מיליטאו ומנדי, כלומר 130/500.

אני חושב שהיה אפשר לעשות טוב יותר, רק להסתכל על פרז עצמו לפני 10 שנים יראה לנו כמה הרבה יותר היה ניתן להוציא פה.

אני מציע שתי נקודות כדי לקחת את הדיון על פרז קצת יותר בפרופורציה:

1. לסנגורי פרז - להשוות לברטומיאו, נשיא מחפיר, ולהחביא את העובדה הזו תחת הטענה כי הוא “הנשיא של היריבה” אז כביכול יש הגיון להשוות ביניהם, זו דמגוגיה. יש טיעונים כל-כך עדיפים לטובת פלורנטינו מ"הוא טוב יותר מברטומיאו".

2. לקטגורי פרז - פרז לא מושלם, השאלה איך נראים נשיאים אחרים. מישהו מכיר נשיא אחד שתמיד קולע ברכש? מישהו מכיר נשיא אחד שתמיד מצליח להחזיק את המועדון בצורה הכי תחרותית שיש? ונלך אפילו יותר רחוק - ב20 השנים האחרונות, האם היה בעולם הכדורגל נשיא אחד שהביא את המועדון שלו להישגים גדולים יותר משל ריאל מדריד?
    אני לא טוען שפרז נקי מטעויות, אבל קחו בחשבון שכל נשיא טועה, ובגדול אני לא מכיר יותר מדי מועדונים שמבצעים רכש בצורה טובה יותר מאיתנו, אז אולי הציפייה שלנו ממנו קצת תלושה מעולם המציאות?

לא, אבל האם ההחלטה הייתה רעה אז ? ושים לב שהדגש כאן הוא על המילה אז.
לפי השיטה שלך אני מטומטם, כי אני יודע את כל המספרים שיצאו בלוטו מאז 2018, איך זה שלא שלחתי וזכיתי כל שבוע?

ההשוואה לברטומיאו לא באה כדי להוכיח שפרז נשיא טוב, היא באה להבליט כמה מגוחכת הטענה שהניהול של פרז בשנים האחרונות הוא “מחפיר”.

כבר אז כולנו קיווינו שיעזוב. זה לפחות מה שאני זוכר. אני זוכר את הבדיחות על הABC האימתניים עוד לפני תחילת העונה.

אז זו לא חוכמה בדיעבד.

מי שלא עקב אחרי ריאל אולי יכל לטעות, אבל בייל היה מאוד פציע וסוף עונה אחד טוב לא הפך אותו לשחקן שיש סיבה לסמוך עליו.
שים לב איזה שחקן משמעותי היה איסקו בשנתיים האלה, איסקו לא שיחק על חשבון קרוס/מודריץ, וגם לא על חשבון רונאלדו. הוא שיחק על חשבונו של בייל, ולא תמיד בגלל פציעה.
בחייאת, את הגמר המדובר בייל פתח על הספסל! (גם את הגמר שנה קודם).
עונה אחת לפני בייל סיים עם 27 הופעות בלבד ו9 שערים.

כל מי שעקב אחרי ריאל ידע שלרוב בייל נראה פחות טוב. כל מי שעקב ידע שזה הזמן למכור! פלורנטינו חשב אחרת וטעה.
הכל טוב וזה קורה, אבל אל תהפוך את זה למקרה הזאר. הקבלה נכונה יותר תהיה שאם הזאר ייתן חצי עונה טוב ופרז יאריך לו את החוזה עם תוספת שכר.

לטעמי עצם ההשוואה מגוחך.
אם מישהו לא רצח אף אחד, האם הוא אדם טוב? (הרי יש גרועים ממנו שרצחו).
אם מישהו לא טוב כמו מסי האם הוא כדורגלן גרוע?
זה פשוט טענה מגוכחת ולא קשורה לכלום. בוא נשווה לנשיא של אתלטיקו שהשיג את אותם הישגים עם רבע מהתקציב וללא השם שמושך את כולם.
אי אפשר לסכם כל תלונה ב״תגיד תודה שזה לא ברטומאו״ זה לא דיון.
גם אפשר להגיד על כל בלם ״תגיד תודה שהוא לא ראול אלביול״ עדיין לא אומר שאשמח אליו.

כן, לדעתי בשנים האחרונות הניהול של פרז הוא ניהול רע.

לא מסכים עם זה.
הדיון פה הוא על ניהול של מועדון כדורגל. אני לא חושב שיש מועדונים יותר דומים לריאל מאשר ברצלונה. מבחינת תקציבים, מבנה המועדון, הליגה המשוחקת, הסגלים, המשיכה, כח הקניה, הכח בליגה והמקום של הקבוצה במחזור החיים שלה.
אם אחד החריב את הקבוצה שלו והשני שמר אותה עם הראש מעל המים אז יש פה אינדיקציה סבירה למי מנהל גרוע/סביר/טוב.

דווקא להשוות את הניהול של פרז לניהול קבוצות שהתקציב שלהן הוא בור ללא תחתית, שאין להן מתחרות בליגה או שאין להן חלקית מהשאיפות של ריאל נראה לי קצת יותר מגוחך.

בסיום עונה 2018 בייל היה עם 39 משחקים ו 21 שערים, האם באמת חשבת שזה חכם לשחרר אותו אז? מוזר.

אני חושב שלהשוות ל “בור ללא תחתית” זה באמת לא הוגן, אבל למה לא להשוות לבאיירן? אין הרבה תחרות בליגה, אז זה עושה את העבודה של המנהלים שם עוד יותר קשה. הם שומרים על קבוצה מעולה עם פחות תחרות מקומית, ללא חובות וזה ראוי להערכה.
עוד קבוצה להשוות אליה היא אתלטיקו. תקציב בין חצי לשליש של ריאל ובארסה, וכמעט כל עונה הם מתחרים על האליפות.
בארסה של ברטומיאו היא דוגמא קיצונית לניהול מחפיר וחסר אחריות.
באיירן זאת דוגמא הפוכה.

אבל שוב… כתבו על הניהול של פרז ניהול מחפיר וחסר אחריות, לכן הגיעה ההשוואה לברטומיאו.

כן! כי אז נמכור שחקן במחיר של העונה הטובה ביותר שלו על אף שהיא לא מייצגת את הרמה הממוצעת.

אם דמבלה עונה הבאה יתן חצי עונה מצוין. אתה חושב שכדאי לברסה לתת לו חוזה של 20 מיליון לעונה ל5 שנים? או שעדיף להם לסמוך על היכולת הנוכחית שלו שהיא המייצגת.

גם אז לא אהבתי את ההארכת חוזה.

אתה מחפש להגביל הכל למקרה פרטי אחד ואז מבסס עליו חוקיות. זה פשוט שגוי מכל כך הרבה בחינות.

אז בוא לא נשווה לאחרים ונסתכל אך ורק עלינו.
תדרג לי את מדד החוזק של הקבוצות השונות שלנו בתקופת פרז:
תגיד לי איפה ממוקמות 2019, 2020 ו2021 באותו דירוג. משהו גורם לי להאמין שבחלק התחתון.

זה כבר סתם דיון סרק על טרמינולוגיה.
מבטיח לך שמי שלא כתב את זה (אולי אני) לא התכוון לשים אותם באותה משבצת.

גם מתישהו אמרתי למישהו שהוא ״רע״ ובטוח גם אמרתי זאת על היטלר מתישהו בחיי. האם זה שם אותם על אותה משבצת?

לפעמים אפשר להודות שטעית בהשוואה הזו במקום להתגונן.

אני יכול לבקר את פרז וגם לחשוב שהוא עדיף על ברטומאו.
אני גם לא מרוצה מזידאן, ועדיין חושב שהוא עדיף על בניטז :man_shrugging: (וגם על עוד הרבה מאמנים). לא הכל שחור ולבן.

ממוצע השערים של בייל בסיום עונה ב 2018 עמד על 22, אז 21 שערים לא מייצג את העונה הכי טובה של בייל אצלנו.
אתה מתכנן להמשיך לכתוב דברים לא מבוססים עד שבסוף משהו יתפוס או שתתחיל לבדוק דברים לפני שאתה רושם אותם?
באמת נראה לך שזאת החלטה מצויינת ב 2018 למכור שחקן עם 22 שערים בממוצע לעונה כשרונאלדו כבר הרבה מעבר לגיל 30?

שחקן עם ממוצע פציעות כמו שלו? כן!

שחקן שכבר ב2015 שנאתי כל דקה שלו על הדשא.

אולי אישית לא התחברתי אליו, ואולי זה מבוסס, אבל חד משמעית שלא רציתי שימשיך אצלינו וקיוויתי שימכרו.

מתברר שצדקתי אגב

מה יהיה גב? כבר רמזתי לך לבדוק דברים לפני שאתה כותב.
ב 2018 ממוצע המשחקים לעונה של בייל היה 40…

לא יודע אם התחברת או לא התחברת לבייל ולמה, אבל לא לחדש חוזה לבייל אז היה נחשב להחלטה מטומטמת והיו שוחטים את פרז.

וכן, אתה צדקת, בדיוק כפי שאני יודע את המספרים שזכו בלוטו מאז 2018 ועד היום.

פיספסתי את זה…
כותבים שהניהול של פרז הוא שערורייתי ומחפיר, ואז אני מביא דוגמא מנהל עם ניהול מחפיר כדי להראות כמה הזוי הטענות כלפי פרז ואני זה שצריך להודות בטעות? :flushed:

אני אגיד שוב, מקום שני וחצי גמר צ’מפיונס זה ממש לא מחפיר, לעומת זאת לעלות בשיניים מבית של שחטאר, מנשנגלאדבך ואינטר בהחלט כן.
להיות מקום שני בסופו של דבר זה סביר, להיות מקום שני מול ברצלונה ואתלטיקו האלה ממש לא, גם לא להבקיע 67 שערי זכות בעונה, לריאל מדריד זה נתון ביזיוני ואם אתה חושב שלא אין לי ממש מה להגיד לך.

ליברפול שפגשנו ממש לא הייתה טובה מצ’לסי, היא הייתה אפילו חלשה, פצועה וחבולה עוד יותר מאיתנו.
ולרגע שלא תחשוב שאני מתרץ, כל הכבוד לנו על צמד המשחקים האלה (בלי טיפת ציניות) פשוט אתה מסתכל ואומר שבסך הכל היה לנו משחק אחד לא טוב מול צ’לסי, אני אומר את ההפך הגמור- צמד המשחקים מול ליברפול הוא היוצא מן הכלל שלא מעיד על הכלל בעונה די עגומה, זה נחמד שעברנו את אטלאנטה אבל שוב מול היריבות הטובות ביותר אנחנו פשוט לא שם, ראה גם את סיטי שנה קודם.
אתה לא יכול לדבר על לתרץ הצלחות ובאותה נשימה לבכות על כך שבגלל הvar לא לקחנו אליפות, אגיד שוב- אני לא מתרץ כלום, כמו שלקחנו בעונה שעברה אליפות בזכות גם הפעם הפסדנו אותה בזכות, לתרץ ולומר שבגלל החלטת שיפוט לא לקחנו את התואר חוטא לאמת ונותן פתח לכל מיני אוהדי ברצלונה שיבואו ויטענו על עונה קודם שלקחנו בזכות השופטים, לא מקבל את זה הסטטיסטיקה בסוף מתיישרת תמיד ומי שהיה טוב יותר לוקח.

טעות, טעות קשה לעשות.
הטענות שלי (וכנראה של רוב האוהדים) הן על 3 השנים האחרונות, מאותו רגע שהשחקן אולי הטוב בהיסטוריה של המועדון עזב ובמקומו נוצר ריק, מאז הקבוצה ההיסטורית ההיא נגמרה ואנחנו פחות או יותר חיים על האדים שלה, ברור שלפני 4 ו5 שנים הייתה כאן קבוצת על, גם בעונה האחרונה של כריסטיאנו היינו צריכים כבר לעשות שינויים אבל באמת שלא היו לי יותר מידי טענות.
הטענות הן על 3 העונות האחרונות ושוב גם כאן הסטטיסטיקה לא משקרת- אנחנו מבקיעים פחות, מנצחים פחות ולכן פעמיים עפנו בשמינית ופעם אחת בחצי ובשורה התחתונה השגנו אליפות ב3 שנים.

האמת היא שרוב האוהדים היו בעד מכירה אחרי הצמד בגמר האלופות, בייל כבש לא מעט שערים באותה עונה אבל כבר ממש לא היה קונצנזוס, לראיה הוא לא פתח באותו גמר וגם לא שנה קודם בקארדיף, לא למכור את בייל הייתה האמת טעות היסטורית בזמן אמת בעיקר כי השחקן נשק לגיל 30 עם היסטוריית פציעות רצינית מאד והישענות די קריטית על המהירות שלו שרק ברור שיורדת עם השנים.
באופן אישי הייתי מאד בעד הבאת הזאר אבל גם מאד בעד מכירת בייל.

לסיכום- גם אני וגם אתה יודעים שהקבוצה הזו ממש לא מספיק טובה, לא בשביל זה התכנסנו.
אז אולי אתה מתנחם בסופו של דבר במקום השני ובכמעטים, אני פחות.
הקבוצה הזו בסופו של דבר צריכה להציג רכש טוב יותר ויכולת טובה יותר, נקווה שנגיע בקרוב לימים כאלה.

רונאלדו עזב כי פרז לא רצה להעלות לו שכר והוא הביא את מריאנו כי הוא חיפש תחליף זול, אני באמת לא מבין מה אתה מנסה לטעון

רונאלדו אמר בעצמו שהוא ביקש לעזוב ושבמועדון כיבדו את הבקשה שלו. מעבר לזה בכל מקום אני קורא שהשכר שלו ביובנטוס הוא בערך (אפילו פחות) דומה לשכר בריאל אז אני לא מבין מאיפה אתה מביא את הנתונים שלך.

זה שרונאלדו עזב באותו קיץ לא אומר שמריאנו הגיע כדי להחליף אותו, אם זה מה שאתה טוען אז שוב, זה מביך. אם לא, אז סורי לא הבנתי אותך נכון.

אז אתה מדבר מחוסר ידיעה. תבדוק את השכר של רונאלדו בריאל מול יובה ותחזור אליי. ובשביל מה אתה חושב שמריאנו בא?, אתה באמת לא זוכר את הכעז של האוהדים אחרי העזיבה של רונאלדו?, או שאתה לא זוכר את התאריך הגעה של מריאנו?, בכל מקרה או שאתה מיתמם או שיותר גרוע אתה מדבר מחוסר ידיעה. הסגנון דיבור שלך נמוך וגם אני נגררתי לתוך זה, אני לא אגיב לך לדיון הזה כרגע.

לגבי השכר, מתוך כתבה בפורבס-
Based on Italy’s top tax rate, Ronaldo’s new gross salary equates to $64 million , a pay cut from the $66 million he was expected to have made this upcoming season in salary and bonus if he stayed at the Santiago Bernabéu Stadium.

לגבי הרצון בשכר גבוה יותר, ראיון של כריסטיאנו לפראנס פוטבול-
I felt it inside the club, especially from the president, that they no longer considered me the same way that they did in the start,” he said. “In the first four or five years there I had the feeling of being ‘Cristiano Ronaldo’. Less afterwards. The president looked at me through eyes that didn’t want to say the same thing, as if I was no longer indispensable to them, if you know what I mean.

“That’s what made me think about leaving. Sometimes I’d look at the news, where they were saying I was asking to leave. There was a bit of that but the truth is I always had the impression the president would not hold me back . If it had all been about money, I’d have moved to China, where I would have earned five times as much than here [at Juventus] or at Real

אם יש לך מקורות שסותרים את זה אני אשמח שתפנה אותי אליהם ולא תאשים אותי ב"חוסר ידיעה", אני בודק (כמו שרשמתי לך בתגובה הקודמת) לפני שאני כותב.

לא הבנתי מה זה אומר חוסר ידיעה. אני לא יודע שפרז הביא את מריאנו כדי להחליף את רונאלדו? ואתה כן יודע? איך בדיוק, איזה מידע פנימי יש לך שלי אין?

הסגנון כתיבה שלי לא נמוך בכלל, אותי להגיד משפט כמו “פלורנטינו פרז הביא את מריאנו דיאז כדי להחליף את רונאלדו” היה מביך. מתנצל שנפגעת.

עוד חלק מהחוסר ידיעה זה להביט בשכר ברוטו בלי להתחשב במגבלות המס וההוצאות הנוספות בין ספרד לאיטליה, המלצה קטנה תסתכל בנטו. ואתה ממשיך בהתנשאות שלך אחי, המלצה קטנה תוריד את האף אני מבטיח לך שאני לפחות יכבד אותך הרבה יותר.

המס בספרד הוא בין 43%-52%.
המס באיטליה הוא 45%.

אתה רוצה להביא איזשהו סימוכין לכל הטענות שלך?
להגיב לעובדה שרונאלדו עצמו אמר שהשכר לא הייתה הסיבה שהוא עזב?
או שאתה רוצה להחליט שאני מגיב מ"חוסר ידיעה" ולתת לי עצות?