דבר התקשורת :: Rueda de prensa

השכר זה לא העניין.
רונאלדו בגדול הרגיש חוסר הערכה בריאל, הרגיש שלא מגבים אותו. היה לו סיפור שקשור במיסוי שבמועדון לא עמדו מאחוריו או משהו כזה.
זה שאתה אומר שפרס וההנהלה כיבדו את הבקשה שלו זה ממש לא לזכותם, בדיוק להפך. הם צריכים לשרת את האינטרסים של ריאל ולא של רונאלדו.
אם אתם בתור הנהלה משחררים שחקן הסטורי כזה בידיעה שאתם לא הולכים להביא מחליף ראוי אז אל תשחררו אותו מלכתחילה. סליחה, רק לפריז מותר להחזיק שחקנים תחת חוזה ולא לתת להם ללכת? פרס היה צריך להגיד לרונאלדו אתה לא הולך לשום מקום עד שנת 2021. או לפחות לנסות לשכנע אותו ולרצות אותו, אני בטוח שאם היה רצון קצת יותר רציני להשאיר את רונאלדו אז זה מה שהיה קורה גם בלי להשתגע בשכר.
ברצלונה הצליחה להשאיר את מסי שהיה הרבה יותר ״עצוב״ מרונאלדו של 2018 ועוד לקצץ לו כמעט חצי מהחוזה.
פרס די ארז את כריסטיאנו בנייר צלופן ושלח אותו לטורינו, ובמקום זה האריך חוזים לשחקנים שאנחנו תקועים איתם עד היום כמו עצם בגרון.

בהקשר הניהול המוצלח/כושל של הדון אני במדריד עכשיו והיום ביקרתי באיצטדיון ויצא לי לקשקש קצת עם אוהדים כאן, הם מתים עליו! שום רעש בתקשורת לא משנה להם ומבחינתם הוא הנשיא הטוב ביותר למדריד, ולגבי סרחיו לא ממש כואב להם מבחינתם אף שחקן לא גדול מהמועדון והוכח הדבר אינספור פעמים לאורך ההיסטוריה

גם אני, מגדולי מקטרגיו אמרתי שהוא עדיין הנשיא הטוב ביותר בשבילינו.
יש לי ביקורת על טעויות, זה הכל, והיו לו כאלה שגם בזמנו טענתי שהן טעויות

אני בתחושה שהוא איבד את זה קצת בשנים האחרונות אבל הרחוב המדרידאי בבירור בעדו בוא נגיד ככה.

יאללה אמבפה יבוא, הזאר יוריד 20 קילו ויחזור במכונת זמן ל2017, בייל יתקן את שריר החשק, מודריץ ימשיך לנצח את הזמן, המאמן האישי של מרסלו יחזיר אותו להיות שחקן כדורגל, ויני ילמד לבעוט, קרבחאל יפסיק להיפצע, מנדי ילמד להרים, אלאבה יהיה כמו שהוא באוסטריה ולא בבאיירן ואנצ׳לוטי יחזור להיות מאמן רלוונטי בכדורגל העולמי. אם כל אלה יקרו תהיה לנו עונה ממש סבבה.

קצת מהזמן האחרון:

image

כותרת גדולה ב-AS: “לוואלוורדה נגמרו התירוצים” - הקבוצה לא החתימה קשר הקיץ כמובן וכעת במועדון מצפים מהקשר האורוגוואי לעשות צעד נוסף קדימה מה שלא ממש קרה בעונה שעברה. ‘ריאל מדריד החדשה תלויה לא מעט בפדה, שביום חמישי יחגוג 23 והוא בצומת דרכים? ריאל כבר לא יכולה לחיות על השילוש הקדוש קאסמירו-מודריץ’-קרוס’, נכתב. פדה פתח בסערה את 2020/21 ואף ספסל את מודריץ’ כזכור לכם. שער ענק בקלאסיקו בקאמפ נואו ובסה"כ שלושה שערים בשבעת משחקי הליגה הראשונים. אולם, הוא נכנע לשלוש פציעות וחלה בקורונה והחמיץ לא פחות מ-14 משחקי ליגה בגלל פציעות - יותר מכל השלישייה האחרת יחד (שישה משחקים). בקיץ הוא היה שחקן הרכב בלתי מעורער באורוגוואי בקופה אמריקה, שנכנעה לקולומביה בפנדלים ברבע הגמר. כעת, אחרי שזידאן שהאמין בו הלך ואנצ’לוטי אולי חולם ‘לשחזר’ את איסקו והוותיקים- פדה חייב להוכיח לקרלו שהוא הבוס, השחקן המודרני שלנו. כמו שעשה גם בקלאסיקו בדי סטפאנו בפריצה הסוחפת שהובילה ל-0:1. עם חוזה עד 2025, אף אחד לא אמור לעצור אותו.

בשער המארקה התייחסו ביום שני למגן הימני שלנו : “מחפשים את הגרסה הטובה ביותר של קרבחאל”| המגן הימני שרשם רק 15 הופעות בכל העונה שעברה - במוקד. נכתב כי הוא זוכה לתוכנית מיוחד של אנטוניו פינטוס וכן צוות הרפואי, למשל: חדר כושר, בריכה ושינוי של התזונה| התקווה של המועדון היא שקרבחאל יקבל דקות כבר במשחק ההכנה היוקרתי נגד מילאן ב-8.8, שיהיה ניסוי הכלים הרציני והאחרון לפני תחילת העונה.

בנושא אחר, חואן קרלוס קארפיו מהמארקה מקבל בשלוות נפש את עזיבתו של רפאל ואראן אך לא ממש מתייחס למצב הבעייתי שהגענו אליו ששחקן בכיר נמצא בשנה האחרונה לחוזהו. הוא כותב שריאל לא יכולה להרשות לעצמה, בניגוד לפ.ס.ז’ שמקבל כספים ממדינה שלמה - ששחקן יעזוב בחינם. בטח כשלא מצליחים להיפרד מוותיקים כמו איסקו ומרסלו או מצעירים יותר כמו מריאנו ויוביץ’. רפא ייפרד אחרי עשור, הוא רצה לעזוב כבר ב-2019, חזרתו של זידאן דחתה את התוכניות והוא לא השיב להצעות של המועדון ופשוט מחכה לו חוזה שישדרג את שכרו. הוא טוען שגם אמבפה החליט לשנות אווירה ו’הבלם עומד לעשות את זה ונראה האם החלוץ יקלקל את התוכניות של הצרפתים’. ‘זו הדרך המרכזית של ריאל להכניס כסף, בין 55 ל-60 מיליון ויחד עם ה-120 ששומרים בצד לאמבפה אולי זה יצליח לגרום משהו’.

ביום שבת נכתב שאף שחקן לא ביקש את חולצה מספר 4 של הקפטן סרחיו ראמוס ו’הצל גדול מדי’. דויד אלאבה יוצג הרי ב-13:30 ונגלה. בנבחרת ספרד קרה בדיוק אותו הדבר ביורו הנוכחי שכן מספר 15 של הקפטן נותר יתום. במבט לעבר, ב-2003/04 אף שחקן לא לקח את החולצה של היירו וכעבור עונה וולטר סמואל הארגנטינאי שהגיע מרומא כבלם על בקול תרועה רמה - לקח את הספרה מספר 19. בזמנו לוקה מודריץ’ ‘ניצל את המצב’ ולאחר שחאמס הושאל לבאיירן - הוא הפך למספר 10 החדש שלנו. המספר 4 הוא מיתולוגי במועדון עוד מימים ימימה עם סנטיסטבן, סנטאמריה, פירי, שטיליקה, רוקה ואלקורטה.

גארת’ בייל חזר לוולדבבאס, תוכנית מיוחדת לאדן הזאר | לאור הקושי הגדול להחתים את קיליאן אמבפה, המשימה שהציב לעצמו קרלו אנצ’לוטי היא להפיק את המקסימום מהוולשי בעונתו האחרונה בחוזה ולהחזיר את הבלגי להיות שחקן רלוונטי. אתם זוכרים מה אנצ’לוטי אמר עליו, לא שיש ברירה: “הוא לא שיחק הרבה בעונה שעברה אבל הבקיע שערים. אם יש לו את המוטיבצייה עדיין - הוא יוכל לעשות עונה טובה”. אשתקד היו לו 16 שערים ב-1,667 דקות, תעשו לבד את המתמטיקה.

ומה לגבי אדן? “הזאר - עכשיו או לעולם לא”, זו הכותרת הגדולה ב-AS שם נכתב כי המאמן זקוק לו והיסודות כבר מונחים. חמשת השערים שלו בשנתיים בלבן הם בעיה גדולה עבור אנצ’לוטי שיחד עם אנטוניו פינטוס - גיבש תוכנית עבודה. ‘פינטוס נהיה רציני עם הזאר’, זו הכותרת. הראשון שיצטרך לעשות את חלקו הוא הזאר שכבר יודע שאין לו את הברק התקשורתי והתמיכה בתוך המועדון כי זידאן הלך והוא היה שר ההגנה שלו. עוד נטען כי אם תהיה הצעה מפתיעה לגביו - ריאל תשקול זאת. נכתב כי ריאל הניחה לו במחזורי ההכרעה בתקווה שיגיע ליורו, ישחק טוב ויחזור שחקן שונה אך זה לא קרה והוא החמיץ את רבע הגמר נגד איטליה עם פציעת שריר קלה.

ליאבן מסצ’ק הוא איש המפתח בנוגע להזאר. ראש מדור הרפואה של נבחרת בלגיה לא הסכים עם השיטות של מאמן הכושר הקודם שלנו, גרגורי דופונט. במהלך שהותו עם הנבחרת, הוא קיבל עצה ואכן הלך במהלך החופשה שלו למרפאה בבלגיה המתמחה בטיפול בירכיים ובעיות קרסול. פינטוס יצטרך למצוא הרמוניה איתו, והוא רמז על החיכוכים עם ריאל: “אני מכיר את המצב של אדן ומה שעבר עליו אך אני לא רוצה להתעקש על זה או להרחיב, זה לא יעזור לאף אחד”. בכל מקרה, המילה האחרונה היא של פינטוס שכבר שלח לו בזום הנחיות ברורות ובמועדון הבהירו לו שמצפים כבר ביום הראשון שיחזור לוולדבבאס שיהיה עם כושר גופני מינימלי. בשבוע שעבר הוא שהה בקמפוס כדורסל במילאנו והיה נראה שמצבו טוב יותר בהשוואה לשנים קודמות. אצל פינטוס מחכה להזאר מבחנים יום-יומיים של כוח, גמישות, מהירות והתנגדות. הכוונה של ריאל היא שהזאר יינצל יותר מכולם את הפרה-טמפורדה ויפסיק להיות קריסטל.

ועוד קצת על ההכנות שלנו ל-2021/22: קארים בנזמה פתח ברגל שמאל מה שנקרא כשאובחן כחולה קורונה דווקא כשהיה אמור לחזור לאימונים, ויישהה שבועיים בבידוד. הוא לא ישחק גם בניסוי הכלים האחרון שלנו לעונה החדשה, ב-8/8 נגד מילאן| טוני קרוס ו רפאל ואראן חזרו לוולדבבאס היום. לגבי הבלם הצרפתי כמו שאמרנו אלה נראים כמו הימים האחרונים בלבן אם כי יש אפשרות שמכירתו למנצ’סטר יונייטד תתעכב. נכתב כי האנגלים לוקחים את העניין באיזי ובטוחים שריאל היא זו שתילחץ ככל שהזמן יעבור וכך המחיר יירד.

שער המארקה הבוקר עם סימן השאלה הגדול לגבי הקשר הנורבגי שלנו: “יש כאן ‘תיק’ [שוב]”| אודגור שהושאל לארסנל בינואר שוקל לחזור שוב ללונדון משום שהוא לא משוכנע שיהיה שחקן חשוב אצל קרלו אנצ’לוטי ויש לו לא מעט ספקות| במועדון דווקא רצו לתת לו הזדמנות, אולי אפילו בהרכב בתחילת העונה אך לא יחזיקו אותו בכוח וההחלטה הסופית תהיה של הקשר עצמו. נכתב כי אודגור היה אחת התקוות הגדולות של ריאל בביצוע תהליך שינוי הדורות וחזרתו עוררה התלהבות בקרב האוהדים בחיפוש אחר פנים חדשות. במועדון מופתעים שכן זידאן שלא החזיק ממנו כבר איננו, והגעתו של אנצ’לוטי כביכול הייתה אמורה לפתח לו דלת. עוד נכתב במארקה כי בריאל חושבים שעזיבתו בחורף הייתה נמהרת על אחת כמה וכמה לאור מכת הפציעות שספגה הקבוצה. אולם, מצבו של אודגור לא באמת השתנה כעת. מודריץ’ האריך את חוזהו, קרוס באנקר, איסקו עדיין כאן בירכתי הסגל ופדה ואלוורדה כמובן.

דברים אלה מתחברים לטור שכתב חאבייר רוביאנו באתר האוהדים ברנבאו דיגיטל, אינו אוהב את השמועות על כך שאודגור רוצה לעזוב ומותח ביקורת על הנורבגי: “אני באופן אישי מאמין שיש לו פוטנציאל להיות אחד הטובים בעולם בתפקידו אך אני לא יכול לסבול בקבוצה שלי שחקן עם כל כך הרבה חוסר אמביציה. הוא יודע שעליו להילחם על מקומו ורוצה להרגיש בנוח כבר ביום הראשון ובריאל הוא עדיין לא הראה כלום”. הוא טוען כי הוא מבין את דרישתו ללכת בינואר כי זידאן אכן לא סמך עליו והוא לא רצה ‘לקפוא’. אבל כעת הגיע מאמן חדש שאמור לסמוך עליו. ריאל מדריד לא מחכה לאף אחד".

בנושא אחר, לוקה יוביץ’ שהפך למושא ללעג במהלך השנתיים האלה, שובר שתיקה ומציג את כתב ההגנה שלו בריאיון לתקשורת: “לא הגעתי לכאן במקרה”. “לא דיברתי עם אנצ’לוטי על מצבי, אני צריך להתכונן היטב ולתת הכל, כל מה שאפשר בכל עת ולנסות להוכיח את עצמי ולהראות שאני מוכן לעונה החדשה. אני יודע מהן המטרות שלי, אנסה להותיר רושם חיובי. הרבה מאוד דברים קרו בשנתיים האחרונות, אני בטוח שזה יכול היה להיות טוב יותר, אני רוצה שהכל יהיה אחרת מעכשיו. בסופו של דבר – לא הגעתי לריאל במקרה”.
כשנשאל האם יעזוב שוב בהשאלה, אמר: “כמה דברים חשובים לי – לשחק בליגה איכותית ובקבוצה בה אוכל לשחק, אחרי הרבה זמן כשהייתי יותר מחוץ למגרש מאשר על הדשא, בגילי, אם אעבור בהשאלה – העדיפות היא להיות במקום שמאמין בי כדי להיות שחקן הרכב קבוע ב-11”.
למרות זאת הוא מרוצה שהוא בריאל: “אתה לא יכול להפסיד שום דבר כשאתה במדריד אלא רק לנצח, אתה משחק עם השחקנים הטובים בעולם והשאיפות הן הכי גבוהות, המועדון מאורגן בצורה מושלמת. אתה בטח לא הולך אחורה אם אתה כאן”.
“כמובן שלשחק במועדון הגדול בעולם מביא אותך אחריות גדולה, אין לי בעיה עם זה. אני לא לחוץ, אני מאמין בעצמי ובאיכות שלי. אני מקווה שאהיה בריא בכל העונה ובלי הפציעות המצב שלי יהיה יותר טוב. אני מכבד את התקשורת וחושב שהם עושים את העבודה שלהם בצורה מקצועית, שחקן ריאל נמצא תמיד תחת בדיקה מקיפה וזה נורמלי שאנשים יכתבו על כל צעד שלי. זה לא הטריד אותי ואני יודע שזה חלק מחיי”.

לפי העיתונאי מלכור רואיס שגם עובד בערוץ הטלוויזיה של המועדון - הכרזה רשמית על הארכת חוזהו של דני קרחבאל עד 2024 עד יום שישי הקרוב. במועדון מאמינים במגן על אף העונה המסויטת שחווה אשתקד| עוד שחקנים בכירים שמסיימים חוזה בקרוב: בנזמה כבר בתום העונה הבאה וקאסמירו ב-2023.

פציעות וכאלה, ‘התגעגענו’: דויד אלאבה אובחן כחיובי לקורונה. נטש את האימון ונבדק בבית החולים אחרי שחש ברע. יחמיץ את משחק האימון נגד מילאן ונקווה שיהיה כשיר למחזור הפתיחה| מישהו פה יופתע אם הזאר לא ישחק נגד מילאן ואיכשהו לא יהיה כשיר למחזור פתיחת העונה? אדן מתאמן לבד ולא בריא במאת האחוזים, זכר לפציעה ביורו. “לאט לאט עם הזאר” (AS). יש יותר לאט מזה?

רפאל ואראן נפרד| הבלם הצרפתי היה צריך יומיים-שלושה וכעת הוא מפרסם מכתב פרידה מרגש מהאוהדים דרך האינסטגרם כמובן על רקע הרבה תמונות עם גביעי אירופה ושאר התארים בהם זכה. בתמונה החמישית הוא מניף את הגביע ב-2018 ושואג וגם מתייג את חבריו ברקע - ראמוס, בייל, מודריץ’, בנזמה ועוד. מרגש. הנה זה :

"הימים האחרונים היו טעונים רגשות רבים, תחושות שאני רוצה לחלוק כעת עם כולכם. אחרי עשר שנים מדהימות ונפלאות בריאל מדריד, מועדון שתמיד אשא בליבי - הגיע היום להיפרד. מאז שהגעתי בשנת 2011 עברנו יחד המון, זה ענה על כל הציפיות, דברים שמעולם לא יכולתי לחלום עליהם. אני רוצה להודות לכל המאמנים ולכל האנשים או עובדי המועדון שעזרו לי. תודה רבה גם לכל המדרידיסטאס שנתנו לי הרבה אהבה וחיבה ועם הדרישות שלהם דחפו אותי לתת את המיטב, להשתפר, ולהילחם על כל הצלחה.

היה לי הכבוד לחלוק את חדר ההלבשה עם השחקנים הטובים בעולם, אינספור ניצחונות שלעולם לא אשכח, במיוחד הזכייה בלה דסימה. אני מבין שזו הייתה זכות גדולה עבורי לחוות רגעים כאלה. לבסוף אני רוצה להודות לכל הספרדים ובמיוחד לעיר מדריד שם נולדו שני ילדי. המדינה הזו גם כן תמיד תהיה מיוחדת עבורי. זה היה מסע מדהים מכל הבחינות, אני עוזב בתחושה שנתתי הכל ולא הייתי משנה שום דבר בסיפור המיוחד הזה שלנו. פרק חדש מתחיל עכשיו".
מבין השחקנים שלנו, לוקאס ואסקס היה הראשון להקדיש פוסט מרגש, גם נאצ’ו (“היה תענוג לשחק לצדך ולצמוח יחד איתך”) מרסלו עשה כך ואפילו הקפטן לשעבר ראמוס שהיה בן זוגו להגנת הברזל מזה עשור - העלה סטורי מיוחד. הגיוני שגם קארים בנזמה חברו לנבחרת יעלה בקרוב משהו.

היום האמוציונלי לא נעצר כאן. בהמשך, בשעות הצהריים המוקדמות, הצרפתי עצר בוולדבבאס כדי להיפרד מהשחקנים ומאנצ’לוטי, הצטלם עם הנשיא פרס ליד הגביעים ונשא נאום קצר בו פרץ בבכי. הוא התקבל במחיאות כפיים סוערות, הודה לכולם ואיחל לקבוצה עונה מוצלחת. מרסלו נתן לו חיבוק ארוך ומאוחר יותר הצטרפו אליו שחקנים כמו לוקאס, פדה ואלוורדה, קרוס, אודריוסולה, איסקו, קורטואה ומנדי. הוא העלה פוסט נוסף ברשתות החברתיות וכתב: “זיכרונות בלתי נשכחים”.

image

לאחר שאתמול חידש את חוזהו, דני קרבחאל בריאיון לאתר הרשמי: “חיים שלמים בלבן, בשבילי זה הדבר הכי חשוב. אני לא יכול לדמיין את חיי או את משפחתי בלי ללבוש את החולצה הזו של ריאל מדריד ואני מקווה למלא את החוזה שלי כאן ועוד אחרים ולהצליח לפרוש כאן. יכולתי לומר שהגשמתי כמעט את כל חלומותיי. הדבר הטוב ביותר בחולצה הזו היא השאפתנות שהיא מייצרת בך והיכולת לאפס את מה שעשית מדי שנה ולהיות מסוגל להגשים אותם שוב. זה פרי ההצלחה של הצוות הזה. אני, הילד הזה שרצה לשחק בריאל בכל מחיר, שהתאמץ כל יום, שנלחם על חלומותיו, התחושה הזו כילד נשארת איתי אך השנים חולפות. המועדון ראה אותי צמח על המגרש וגם מקים משפחה ונולד לי ילד, זה משהו פנטסטי. עצם זה שהתאמנתי במתחם האימונים הישן, להניח את האבן הראשונה במתחם החדש, לשחק בברנבאו, אלה שלבים שהלכתי יד ביד עם המועדון ואני מרגיש גאה. בעזרת עבודה, הקרבה, ערכים, כישרון ומאמץ אתה יכול להגיע לקבוצה הראשונה. איך תישאר? לנצל כל רגע ולבצע כל פעולה באימון כאילו היא האחרונה, ועלייך לחיות את הרגע”.

“מודה למועדון, על כל מה שריאל מדריד ניתנה לי. היא הפכה אותי לאדם ושחקן טוב יותר שמעריך כל דבר הרבה יותר. זה הזמן שלי לעשות צעד גדול קדימה ולהיות שחקן חשוב מאוד בפרויקט הזה שלנו כדי שנזכה בתארים. אנצ’לוטי מאמן גדול ובכיר מכל הבחינות, שתחתיו ערכתי את הבכורה שלי כאן. כשחזרתי מגרמניה, עונת הבכורה שלי הייתה איתו והוא גרם לי להיות שחקן חשוב וקיבלתי את הקדיט ממנו”. הוא אמר שיש לו אמונות תפלות כמו להיכנס למגרש עם רגל ימין, לרוב הוא מתפלל בתא מסוים ולובש קודם את הגרב הימנית". כמו כן הוא הדגיש את החינוך של הורב: “כל יום הוא נדבך חשוב בחיי, הם עזרו לי להתקדם. המשפחה היא הדבר החשוב ביותר בחיים האלה”.

כשהתבקש לבחור את הרגע הטוב ביותר, אמר: “קשה אולי לציין אחד, יש לי הרבה רגעי שיא כמובן, אבל זה חייב להיות הזכייה בדסימה, עבור כולנו. זה מסמל הכל, את הדרך של קבוצה, אמיצה ונלהבת וכזו שאפשר לסמוך עליה, זה תואר שהחל דרך מפוארת מאוד. אציין גם את גמר הגביע נגד ברצלונה”. “אני לא יכול לדמיין את חיי מבלי ללבוש את החולצה של ריאל מדריד”.

מבזק חדשות:

image

לוקאס ואסקס היה זה שקיבל את הארכת החוזה הארוכה ביותר - עד 2024. לאחר עונה בה הפך למגן ימני נפלא, הוא ילחם עם קרבחאל על חולצת ההרכב שוב. כשנשאל על כך שלא שיחק מאז הקלאסיקו והאם יגיע בזמן למחזור הפתיחה נגד אלאבס, אמר: “אני מרגיש טוב מאוד, התאמנתי עם הקבוצה מספר שבועות. אני אהיה”. לוקאס התראיין ל-AS ונשאל בין היתר על כך שאם ישלים את החוזה הרי שהוא יהיה 17 שנה במועדון (לתקופה קצרה שיחק באספניול) - "אני כאן שנים רבות, הגעתי כילד, מכל הבחינות, אני אסיר תודה למועדון על הכל. האם התוכנית שלי היא לפרוש כאן? מאוד קשה לי לענות על זה, עוד מוקדם. עדיין לא חשבתי מה אני הולך לעשות הלאה. זה תלוי בהרבה דברים. אני מתמקד בליהנות מהיום ולהגיע לסוף החוזה בתנאים הטובים ביותר.

כשהוא נשאל על מה שקרה בינואר ולאילו הצעות זכה - הוא מתחמק שוב ושוב ולא מגלה שום דבר לעיתונאים. “הצעות? אני לא רוצה להביט לאחור. אני נמצא היכן שהכי רציתי להיות - בבית. אין טעם להסתכל על העבר. האושר שלי הוא להמשיך בריאל שהיא הבית שלי, זה מניע אותי להשיג דברים גדולים בעתיד”. כשנשאל שוב - ‘לפחות היו הצעות שגרמו לך להרגיש מוערך?’, ענה - “יקירי, אני מרגיש מיוחד בבית, עם אשתי”.

על כך שלא שיחק תחת אנצ’לוטי והאם הוא ‘מתחיל מאפס’ אצל האיטלקי: “זה נכון שלא הייתי שחקן המועדון בעונתו האחרונה כאן אבל בשנה לפניכן בקסטיליה, קרלו העלה אותי להתאמן עם הבוגרים מספר פעמים ויש לנ היכרות קלה. זה שלב אחר ואני צריך לעבוד מעכשיו קשה מאוד ולנסות לשכנע אותו לבחור בי להרכב”. כשנשאל מה אנצ’לוטי יכול לתרום לקבוצה, אמר: “הוא הוכיח את עצמו שנים רבות בכדורגל, הוא מאמן מנצח, מאמן נהדר. כולנו רוצים לזכות בתארים”.

מעמדו כשחקן בכיר לאחר עזיבתם של ראמוס ו-ואראן: “האם עליי לעשות קפיצת מדרגה? אני תמיד רוצה לעשות זאת. זו המחויבות של כולנו. כולנו אנשים וכולנו שחקנים. אנחנו רוצים את טובתה של ריאל מדריד”. על עמדת המגן הימני: “אני אוהב לשחק. בשנה שעברה זה נכון שצברתי ניסיון רב כמגן. אני מוכן לכל מה שיבקשו ממני”.

האם יש צורך בהחתמות והסיכון לשנה שנייה ללא תואר: “אני לא זה שצריך לענות על זה (שחקני רכש). עבדנו נפלא בעונה הקודמת ונתנו הכל. השחקנים לקחו ללב כל מה שקרה. נשאיר את הנשמה שלנו על המגרש כדי להשיג דברים גדולים. אנחנו תמיד מחויבים, לכל הפחות, להילחם על הכל. זכייה בתארים תלויה בהרבה גורמים. ריאל מדריד רוצה להיות שם ולזכות בתארים”.

העונה הבאה: “אני צופה ליגה מרתקת כמו בעונה שעברה עם הרבה קבוצות שבמאבק האליפות בספרד. ליגת האלופות? יש קבוצות עם כדורגל אינטנסיבי, זה נכון (הוא נשאל על סיטי, באיירן, פ.ס.ז’ וצ’לסי), אבל אנחנו מסוגלים להתחרות נגד כל יריבה, הראינו שמאוד קשה לנצח אותנו”. על כך שחוזרים לברנבאו: “אני חושב שהמגרש שלנו מרהיב, זה יהיה משחק גדול ומרגש עבור האוהדים ועבורנו, אני כבר לא יכול לחכות לרגע הזה. עברתי ליד המגרש עם האוטו כמה פעמים וראיתי שיש בלאגן! חיובי!”, הוא אומר וצוחק.

הסוד של מודריץ’: “הוא עדיין צריך לגלות לנו איך הוא עושה את זה. הוא לא רוצה לחשוף את זה בפני אף אחד בחדר ההלבשה. אני חושב שבכל שנה הוא שחקן אפילו טוב יותר והוא נהנה. אז מה אם הוא בן 36 אוטוטו. אני בכלל לא חושב שזו העונה האחרונה שלו”.

השיא של נאצ’ו| אתם זוכרים מתי נאצ’ו חגג ככה - אחרי שער הניצחון נגד בילבאו, זה שבמהלך המשחק הפך אותנו לאלופים לכמה דקות. אחת מהתמונות הכי מרגשות בעונה שעברה. במארקה שוב החמיאו לבלם הכל יכול, שחקן הנשמה ובעיקר: היחיד בסגל שהוא ‘one club man’ מאז הצטרף למועדון ב-2001 - 20 שנה! הוא לא מכיר שום דבר חוץ מריאל מדריד.

“הכדורגל כל כך בלתי צפוי עד שמי האמין לפני שנה, אף אחד לא העלה על דעתו - שראמוס ו-ואראן יהיו בחוץ ונאצ’ו ימשיך”. נזכיר כי ב-2019-20, עונת האליפות, נאצ’ו היה אבוד כששיחק עשרה משחקים בלבד ו-600 דקות, בעיקר בגלל פציעות. אבל נאצ’ו תמיד נלחם. הוא סבל, עבד קשה יותר מכולם ונלחם. היו לו גם ספקות בעבר לאחר העונה השנייה של אנצ’לוטי ב-2014-15 ולאחר עונת הבכורה של זידאן הוא שקל לעזוב לרומא - אבל נשאר. בגדול! הסבל היה מוצדק. אשתקד למי שזוכר - הוא החליף את קרבחאל הפצוע בקלאסיקו, כמגן ימני, ונפצע בעצמו והוחלף בלוקאס. אבל הוא לא עצר, רשם 33 הופעות והיה גדול במאני-טיים כמנהיג ההגנה לצד מיליטאו - ליברפול-ברצלונה-ליברפול וגם פתח נגד צ’לסי. הייתה לו ריצה של 14 משחקים ברציפות בהרכב שנעצרה רק בגלל השעייה. הוא זכה לפרס - חוזה חדש עד 2023 וכעת הוא מתחיל את העונה כאחד הקפטנים - הרביעי אחרי מרסלו, בנזמה ומודריץ’ - פרס על הנאמנות שלו ומסירותו למועדון. יש לו 233 משחקים ובעונה הבאה אלא אם כן יהיו הפתעות לא נעימות - יגיע למספר מכובד של 250 הופעות - החלום נמשך…

אדן הזאר חזר לאימונים רגילים עם כל שחקני הסגל ומתחיל את ‘המירוץ’ שלו עד למחזור הפתיחה - שמונה ימים בדיוק. בעונת הבכורה בלבן הוא נפצע סמוך למחזור הראשון נגד סלטה ויגו וערך את הפרמיירה רק במחזור הרביעי בספרד. בעונה שעברה הסיוט הוכפל - שיחק לראשונה נגד הואסקה במחזור השמיני וכבש שער גדול…ואז…קורונה…

חסוס ואייחו שוב מבקש הזדמנות ורוצה להישאר בריאל מדריד אחרי שהושאל לגלות בשנתיים האחרונות. “אחרי האולימפיאדה אני חייב לחזור לוולדבבאס כדי להיות מוכן לעונה שמתחילה אוטוטו. התקווה שלי היא להישאר, לעשות דברים טובים ולנסות לתרום מהיכולת שלי לקבוצה. אבל אני יודע כמו כל שחקן שעד סוף אוגוסט הכל יכול לקרות”.

נסיים עם טור דיעה במארקה לאחר סערת עזיבתו (האפשרית, זה עדיין לא סגור) של מסי - “פרס ראה את המציאות הכלכלית הקשה שברתומיאו וברצלונה סירבו לראות ועצמו עיניים”.

במארקה מדברים על ‘שמונת שחקני ההתקפה של אנצ’לוטי’ שהם נגד הטיעון שהם לא מסוגלים לכבוש. והציגו הרבה-הרבה מספרים, בתאכלס: רק קארים בנזמה שווה משהו כרגע, גארת’ בייל היה טוב בעבר ואדן הזאר אולי רק בתקופתו בצ’לסי. “האם ריאל יכולה לשרוד עוד עונה ללא סקורר אימתני? ובמילים אחרות - אם לא תחתים את אמבפה”, זו השאלה. “בעיית ההבקעה רודפת את ריאל מאז שרונאלדו עזב ב-2018 וזה מחמיר עם הזמן כי רק בנזמה בכושר”. מה הטבלה אומרת? כמה שערים כבש בקריירה, כמה בריאל ובסוגריים הממוצע.

בנזמה: 345 שערים בקריירה (0.48 בממוצע למשחק)| 279 בריאל מדריד (0.49 בממוצע למשחק)

בייל: 182 שערים בקריירה (0.34 שערים למשחק)| 105 בריאל מדריד (0.41 שערים למשחק)

הזאר: 165 שערים בקריירה (0.27 שערים למשחק)| חמישה בריאל מדריד (0.11 למשחק)

מריאנו: 83 שערים בקריירה (0.4 שערים למשחק)| 11 בריאל מדריד (0.17 שערים למשחק)

יוביץ’: 59 שערים בקריירה (0.37 שערים למשחק)| שניים בריאל מדריד (0.06 שערים למשחק)

אסנסיו: 48 שערים בקריירה (0.16 שערים למשחק)| 37 בריאל מדריד (0.19 שערים למשחק)

ויניסיוס: 28 שערים בקריירה (0.16 שערים למשחק)| 14 בריאל מדריד (0.11 שערים למשחק)

רודריגו: 21 שערים בקריירה (0.18 שערים למשחק)| תשעה בריאל מדריד (0.15 שערים למשחק)

כמו כן עיתונאי המארקה בחרו את הטריו ההתקפי שלהם. בנזמה באנקר כמובן, הימרו גם על מספר השערים שלו - המספר הנמוך ביותר הוא 25, שניים חושבים שיכבוש 27 שערים ואחד טוען אפילו שיבקיע 35 מה שיהווה שיא קריירה; רק שניים בחרו בבייל, כנ"ל לגבי הזאר, אף אחד לא בחר ביוביץ’ ולא בלוקאס.

חואן איגנסיו גרסיה אוצ’ואה: הזאר-בנזמה-ויניסיוס| הוא טוען שבנזמה יבקיע במספרים הגבוהים להם הורגלנו בשלוש השנים האחרונות ושארבעה שחקנים יבקיעו בדאבל-פיגרס.

מיגל אנחל לארה: אסנסיו-בנזמה-ויניסיוס| לדבריו כל פעם משהו רע קורה להזאר ואי אפשר לצפות ממנו לכלום, את בייל הוא כלל לא מזכיר. הוא סומך על אסנסיו בכל זאת שיעשה התקדמות וכל דבר מצד מריאנו או יוביץ’ - ‘יהווה הפתעה’.

חוסה מריה רודריגס: אסנסיו-בנזמה-הזאר| טוען שהפונטציאל קיים אצל כולם לעשרה שערי ליגה מצד קשרי הכנף שלנו ואפילו מצד יוביץ’ אבל יש צורך בהחתמה, גם לא אמבפה כמובן.

פאבלו פולו: בייל-בנזמה-הזאר| הוא הולך עם הוותיקים, כנראה לא מאמין מספיק בצעירים ומזכיר את הציטוט של אנצ’לוטי על כך שבנזמה ‘צריך לכבוש 50 שערים’, מחמיא לצרפתי על כך ששינה את סגנון המשחק שלו ומדבר בערגה על ההיסטוריה.

מיגל אנחל טוריביו: אסנסיו-בנזמה-בייל| הוא טוען שהבעיה היא אחרת - ריאל לא מייצרת מספיק מצבים, בניגוד לוויניסיוס שעושה בלאגן אך מפשל מול השער. הוא סומך על ‘הרגל המסיימת’ הקיימת בסגל.

רובן חימנס - הזאר-בנזמה-אסנסיו| הוא קורא לילד בשמו ואומר שהזאר מאכזב ומעבר לכך מציין גם את עזיבתו של ראמוס שתרם כמו שחקן התקפה וכבש שערים לא רק בפנדלים. “יכולת ההבקעה של הקבוצה דלה מאוד”. עוד אמר: “כריסטיאנו עזב וההנחה הייתה שכל אחד יבקיע קצת, ‘כולם בשביל אחד’- איפה כולם?”.

מה אסנסיו עשה שהוא ברוב ההרכבים?, לא שהשאר טובים דרמטית ממנו, אבל לפחות מהם יש טיפה ציפיות.
לעניין מבחינתי רודריגו, בנזמה והאזר

מחזיק בדרכון ספרדי, מעבר לכך הוא שחקן ברמה של אוססונה במקרה הטוב

שלוש שנים עם טיבו קורטואה | הבלגי הגיע אחרי מונדיאל מעולה עם הנבחרת והגשים את חלום ילדותו. הוא שם מאחוריו את הפתיחה הקשה במדריד (זוכרים שהאוהדים צעקו לו אחרי התבוסה נגד אייאקס - “אתה סופג חמישה שערים מארבע בעיטות”?) השכיח את קיילור, מרגיש בכושר הטוב בקריירה שלו והולך וצובר כוח ומנהיגות גם בחדר ההלבשה. אחרי עונה ריקה אשתקד שגם בה בלט לטובה (בדגש על הגומלין באנפילד נגד ליברפול בו שמר על שער נקי) - תהיו בטוחים שהוא רוצה לשחזר את 2019/20: כלומר לזכות שוב באליפות ואם אפשר גם בזאמורה. “אני לא יכול להאמין שאני כאן כבר שלוש שנים, גאה להיות חלק מהמשפחה”, כתב ברשתות החברתיות.

ההצלות שלו| המספרים שלו:

עונת 2020-21: 51 משחקים (מתוך 52)| 4,590 דקות| 44 ספיגות| 21 פעמים שמר על שער נקי

עונת 2019-20: 43 משחקים (מתוך 51) | 3,855 דקות| 32 ספיגות| 21 פעמים שמר על שער נקי - תואר הזאמורה

עונת 2018-19: 35 משחקים (מתוך 57)| 3,150 דקות| 48 ספיגות| עשר פעמים שמר על שער נקי

מודריץ’ "ימשיך לסחוב את העגלה", מחמיאים ב-AS. הקשר שאוטוטו יהיה בן 36 ימשיך בדיוק מאותה הנקודה בה אי אפשר היה לוותר עליו אשתקד ורשם 48 משחקים - העונה השלישית הכי עמוסה שלו. לאור פציעתו של קרוס חשיבותו אף רבה יותר. ביום שבת הוא יחל את עונתו העשירית בלבן וחסרים לו רק תשעה משחקים כדי להגיע ל-400 הופעות. אגדה וקפטן לפחות מבחינתי גם בלי סרט. שלא ייגמר לעולם ורק תחשבו כמה יהיה קשה להיפרד ממנו בבוא העת. תהנו מכל דקה של הקוסם הקרואטי שלנו!

אז מי יהיה הבלם הרביעי שלנו העונה? עדיין לא סופי אך במארקה משוכנעים: ויקטור צ’וסט ששיחק אשתקד בגביע נגד אלקויאנו - יושאל לקאדיס כדי להשתפשף וחסוס ואייחו שרשם אשתקד 34 הופעות בגרנאדה (שיא קריירה עבורו) ינסה לשכנע אותנו בגיל 24 שתפקיד הבלם המחליף במועדון לא גדל עליו. ולחשוב שפעם נאצ’ו היה הבלם הרביעי שלנו או ריקרדו קרבאליו…

בסוכנויות ההימורים מציבים את ריאל כפייבוריטית לזכייה באליפות עם יחס של 2.25 כשהעזיבה של מסי כנראה טילטלה את יחסי הכוחות. ברצלונה שנייה עם יחס של 3 ואתלטיקו עם יחס של 3.25. ורביעית? סביליה של לופטגי עם יחס של…21.

קצת על משחק ההכנה אתמול נגד מילאן: העיתונאי מריו קורטגנה טוען שזה נשמע כמו משפט מהעבר אך בייל ואיסקו היו הבולטים בחצי הראשון אך בעיקר ‘מזהיר’ את אנצ’לוטי לגבי הצעירים: “זה יהיה בלתי נסלח אם אנצ’לוטי והמועדון לא יידעו איך לדאוג לאנטוניו בלאנקו ומיגל גוטיירס. הם ללא ספק שווים מקום בסגל וצריכים לשחק”| דויד אלאבה לאחר הבכורה הלא רשמית נגד מילאן: “היה כיף גדול לשחק בפעם הראשונה במדי ריאל עם החולצה המיוחדת הזו ולעיני אוהדים מהמדינה שלי. אני מרגיש מאוד בנוח בקבוצה ורואים את זה. כפי שאמרתי - קיבלו אותי נהדר, בברכה, מהיום הראשון. אני מנסה לעזור לקבוצה להשתפר בעזרת התכונות שמאפיינות אותי והיכולת שלי”.
עוד כותרות: מארקה: מחמאות לבייל ואיסקו (משום מה), אתם מכירים את זה “שחקני הרכש של אנצ’לוטי”. על אלאבה נכתב שמספר 4 של ראמוס לא גדול עליו. בייל, אגב, פספס הזדמנות לכבוש בלבן אחרי 566 ימים. “זה לא היה המשחק הכי מדהים של הקיץ אבל יש כמה דברים טובים במדריד”.
ה-AS ביקורתי יותר: “הבצורת האינסופית של ריאל נמשכת”. “היא הייתה טובה ממילאן אבל שוב לא הצליחה לכבוש. בייל שהחמיץ פנדל ואיסקו - נראו טוב ובעיקר אלאבה”. “שוב לליגה וכמעט אין חדשות במדריד. היו כמה אורות אך הצל הרגיל, אין התקפה בלי בנזמה. ריאל מוגבלת באיזור. זו הסיבה שהאוהדים צועקים ‘אמבפה’”.

היום שאחרי הניצחון 1:4 על אלאבס במחזור הפתיחה:

למי שרוצה קצת פרופורציה כמה הניצחון על חביב לפחות ברמת התוצאה, הרי שרק שלוש פעמים בעבר השיגה ריאל ניצחון חוץ גבוה יותר במחזור הפתיחה. בין היתר 0:4 בקאדיס של הקינטה דל בויטרה בסוף שנות ה-80 (1987/88), 1:5 ב-1995/96 על ראיו וייקאנו כאמור השישייה בסראגוסה עם מוריניו באליפות השיאים ב-11/12.

קרלו אנצ’לוטי שניצח במחזור הפתיחה בכל אחת משלוש העונות שלו בקבוצה ורשם ניצחון 90 במשחקו ה-120 בריאל, סיכם את הבכורה המחודשת: “במחצית הראשונה המשחק התנהל בקצב איטי ולא היינו טובים ואז השתפרנו. הזאר היה טוב כמו כולם, הוא לגמריי בעניינים. אני לא יודע אם בייל מחוייב יותר משנים עברו כי לא הייתי כאן. הוא עדיין לא בשיאו. בנזמה? הוא בשל יותר מאשר לפני חמש שנים. הוא עושה הכל, להגדיר אותו רק כחלוץ זה לקפח אותו. אני רוצה שנשחק בעוצמה עם ובלי הכדור. ויניסיוס? הוא מעולה באחד על אחד. אמרתי לו שכדי לכבוש הוא חייב לפעול מהר יותר - נגיעה או שתיים בכדור ולא ארבע-חמש”. על ההגנה: “אלאבה שחקן מאוד מגוון. הוא יכול לשחק כבלם וגם כמגן. וגם מרסלו, מנדי ומיגל רלוונטיים. נאצ’ו שחקן נהדר שמרוכז במשך כל 90 הדקות. הוא מגן ‘פסימי’ שחושש בכל רגע שאולי יקרה משהו רע”.

אדן הזאר קיבל את הציון 2 כוכבים מהמארקה. בספרד פרגנו לו פחות או יותר אחרי המשחק. “אמרנו שהוא נראה טוב בפן הפיזי וזה נראה ככה גם בכדורגל הערב”, נכתב במארקה שם החמיאו על העקב הגאוני לבנזמה (הבישול כמובן). הבלגי אמר: “הפגיעה בקרסול (כל הפציעות הללו) כבר יצאה לי מהראש ממזמן, אני הולך לתת את הכל עבור הקבוצה. התחושות טובות הן בפן האישי והן עבור הקבוצה. אנחנו כאן כולם כדי להבקיע שערים ואני מקווה שיהיה שינוי. אנחנו יכולים לעשות דברים טובים ביחד בחלק הקדמי. חשוב שתהיה חלוקה של כמה שחקנים שיבקיעו הרבה שערים. הכי חשוב שניצחנו מבחינתי ואנחנו רוצים להמשיך ככה”. על ‘הטריו ההתקפי’ עם בייל ובנזמה אמר: “טריו התקפי נדיר? אני מעדיף קבוצה נדירה ואיכותית וזה מה שיש לנו. שיחקתי עם בנזמה כבר שנתיים, הוא שחקן נהדר”.

נאצ’ו שסיים את הערב המרגש עבורו לא רק עם שער אלא גם עם סרט הקפטן, אמר לאחר המשחק: “המחצית השנייה הייתה טובה הרבה יותר מהראשונה, יצאנו מחוזקים. רצינו להשיג את שלוש הנקודות וזה היה חשוב מאוד. השער שלי? זה יותר עבודה של לוקה, הוא המאסטר. אני שמח לעזור לקבוצה. זו עונה ארוכה וקשה וחשוב להתחיל בצורה טובה. אלאבה? הוא שחקן עם הרבה מהירות וכוח והיה טוב בשני צידי המגרש. אני אעבוד קשה כדי לקבל את הדקות שלי, כמה שיותר - אשמח”. כשנשאל על בעיית השערים שלנו, ענה: “אנחנו עובדים כדי שהמשחקים האלה לא יהיו כה צמודים ולא יהיה לנו קשה לכבוש. לדעתי יש לנו הרבה פוטנציאל בחלק הקדמי”. הוא זכה לשבחים רבים בתקשורת כשתומאס רונסרו זעם על לואיס אנריקה שלא זימן אותו ליורו: “זה היה מסר עבור המאמן הלאומי, איזו פארטידזו!”. “הוא אף פעם לא זכה להכרה וליחס להם הוא ראוי”, הוסיף אלברו בניטו.

טיבו קורטואה כאמור רשם ציון דרך עם הופעת הליגה המאה שלו. בסיום המשחק חיכתה לו הפתעה כשקיבל חולצה מיוחדת מהנשיא פרס. השוער הביע את שביעות רצונו מההגעה לנתון הזה ולאחר הניצחון במנדיסורוסה: “זה הישג נהדר וגאווה גדולה. אני נמצא במקום הכי יפה בעולם ואני הולך לנסות להשיג יותר. לנצח את המשחק ה -100 בליגה זה מאוד חשוב, התחלנו את העונה ברגל ימין”. “אנחנו פותחים עם שלושה משחקי חוץ וחשוב לנצח עכשיו כשהקהל חזר. שיחקנו טוב וכבשנו ארבעה שערים במחצית השנייה. זה היה משחק שלם והיינו ראויים לשלוש הנקודות”.

כותרות העיתונים - שער המארקה: “התחילו עם הרבה רצון”. צמד לבנזמה בהצגת הבכורה של ריאל של אנצ’לוטי שהייתה עדיפה. אזכורים לעקב המבריק של הזאר שבישל. בסיקור נכתב שהגולים חזרו, שריאל של בנזמה מרגשת ו"ובכן, הטריו ההתקפי עם בייל והזאר לא רע. יש התקפה. הזמן לא משפיע על בנזמה שמצא את בייל והזאר הטובים כפרטנרים".

בעיתון מפרגנים בגדול: “אנצ’לוטי מלא בחדשות טובות אחרי הניצחון של ריאל אתמול”. הם מדברים על בנזמה ("פתח נהדר, וללא מסי בליגה וככל הנראה אם יהיה הפנדליסט - יתקרב לתואר הפיצ’יצ’י שכה חסר לו); על הזאר (“העקב הוא הרגע הזכור במשחק”); על אלאבה (“כמו עם קרוס בזמנו - נראה כאילו הוא כאן זמן רב”); על ויניסיוס (“הטיפ של אנצ’לוטי - פחות נגיעות בכדור. ומה אם הפעם זה יצליח?”); המצב הפיזי הטוב של הקבוצה הודות למאמן הכושר; וכמובן בעיית השערים שלפחות זמנית נפתרה.

שער ה-AS עם הכותרת כמו בסיקור באתר - “הרכש הוא בנזמה” בחזרתו של אנצ’לוטי. ציינו מעבר לצמד של החלוץ גם את שאר הכובשים ושהזאר הציג משחק טוב (סוף סוף הקסם שלו הופיע) ושזו הייתה גוליאדה: ריאל מצאה את האגרוף. רונסרו כהרגלו מגזים וטוען שזו הייתה תצוגה של אלופה. בנזמה קיבל כצפוי את הציון הגבוה של שלושה כוכבים.

שניהם פתחו בהרכב על חשבון הברזילאים והוחלפו סמוך לדקה ה-70. בכלי התקשורת בספרד לטעמי החמיאו להם יותר מדי. מה דעתכם על היכולת של הזאר ובייל והאם בנקודת הזמן הזו הם עדיפים על ויניסיוס ורודריגו? ב-AS הציגו את המספרים שלהם מאמש ונכתב “בייל והזאר מושיטים את החזה - על רקע הספקות הרבות סביבם הם השאירו רגשות טובים”. הזאר בישל בעקב כמובן, דייק ב-34 מ-37 המסירות ורשם רק ארבעה איבודי כדור. והכי חשוב: שעה לא רעה של כדורגל שהסתיימה כמנוחה ולא בגלל פציעה חלילה. בייל לא כבש או בישל אבל איים על השער שלוש פעמים במחצית הראשונה - יותר מכל אחד אחר, הצליח בדריבל אחד מתוך שניים ודייק ב-8 מ-12 מסירות.

כותרות העיתונים הבוקר:

שער המארקה עם גארת’ בייל: “החיוך שלו חזר” - תחת קרלו אנצ’לוטי הוולשי הרבה יותר מעורב ובוולדבבאס מבסוטים והמאמן מרוצה. “הוא אחר, פניו השתנו” ו"אין קשר לעידן זידאן", נכתב. "עזיבתו של זידאן וחזרתו של אנצ’לוטי היו אוויר צח עבור בייל. משחקן אדיש, ‘עובד מדינה’ וטייס אוטומטי – בייל מחובר, מחייך ומעורב, נראה כמו בנבחרת. גם העובדה שהפסיד את חולצה מספר 11 ל-18 – לא מפריעה לו. עוד נכתב כי “קרלו יודע לתת לו את המרחב” וציינו שוב את המספרים המרהיבים שלו בשנתיים אצל האיטלקי. המאמן כבר נתן לו לפתוח בהרכב במחזור הפתיחה. נזכיר כי בסיום עונת האליפות עם זידאן, הוא שיחק בסה"כ מאה דקות. “שחקן מיוחד זקוק ליחס מיוחד. ואם בייל דורש זאת – הוא ימצא זאת אצל אנצ’לוטי. בינתיים בייל עצמו נראה טוב בכל אימון”. בסוף הכתבה ישנו סקר אוהדים, קרוב ל-9,000 הצביעו וישנה אופטימיות מצדם. 61% מאמינים שהוא יעשה עונה טובה תחת אנצ’לוטי; 20% מטילים ספק בגלל איום הפציעות; 19% חושבים ששום דבר לא השתנה “הוא כבר היה כאן”.

שער ה-AS עם המטרות של קארים בנזמה: “זכייה בתואר הפיצ’יצ’י וחוזה חדש”. החלוץ חתום עד 2022 אך סיכם במועדון לעונה נוספת וחסרה רק הכרזה רשמית. הוא פתח את הליגה מעולה ובהעדרו של מסי יש לו סיכוי גבוה מאיי פעם לזכות בתואר מלך השערים.

בנושא אחר, בשעות הלילה דווח כי אמבפה הודיע לחבריו בחדר ההלבשה שהוא יישאר בפ.ס.ז’ בעונה הבאה. ריאל מדריד עדיין לא מוותרת אך כעת נכתב במארקה שארלינג הולאנד סומן כאופציית ב’. במועדון קיוו לצרפו אולי ב-2022 בתמורה ל-75 מיליון יורו בהתאם לסעיף בחוזהו (אלא שמסתבר כי הסכום עלול לעלות ל-90 מיליון יורו), אך נטען כי דורטמונד כן יכולה לשקול את מכירתו כבר עכשיו בהצעה של מעל מאה מיליון יורו.

חוסה מריה רודריגס בטור דעה במארקה: " ואלוורדה צריך לפתוח כבר בהרכב עשרה משחקים ברציפות . ככה הוא יפרוץ". הוא טוען שכולם חשבו שאנצ’לוטי יבחר באיסקו והמצלמות חיפשו את ‘הקוסם’ שפתח על הספסל. פדה היה סביר עד לדקה ה-62, עד שבזכות המהירות האדירה שלו הינדס את השער השלישי.

יש לו 103 הופעות בלבן (הופעת הבכורה הייתה עוד עם לופטגי - נגד פלזן בליגת האלופות באוקטובר 2018) אם כי רק בקצת יותר מחצי הוא פתח (62), ורשם 5,887 דקות משחק עם חמישה שערים ושישה בישולים. מה שמדהים הוא חוסר הסדירות, למרות שהוא מתחרה על המקום ב-11 עם שלוש אגדות של המועדון, שהציגו רמה גבוהה בשנתיים האחרונות. השיא שלו הוא שישה משחקים ברציפות ב-11. בעונה שעברה, בין ה-21 באוקטובר (ההפסד לשחטאר) עד ל -8 בנובמבר (ההפסד לוולנסיה בחוץ). בין לבין, בקלאסיקו בקאמפ נואו הוא היה נפלא וכבש את השער הראשון. הריצה השנייה הכי טובה שלו היא חמישה משחקים בהרכב בעונת האליפות, ממש-ממש לפני תחילת המגיפה (מה-29 בינואר נגד סראגוסה בגביע ועד ל-16 בפברואר נגד סלטה ויגו). על המחויבות שלו אין עוררין. ראינו אותו משחק עם קרסול נפוח באנפילד כמגן ימני. רק שהפציעות יעזבו…

17 פוסטים אוחדו לנושא קיים: דיון ההעברות והפנטזיות :: “מבצע אמבפה”

זה היה היום שלו: אדוארדו קמאבינגה הוצג כשחקן ריאל מדריד . השחקן הגיע עוד קודם לכן, עבר את הבדיקות הרפואיות וערך אימון בכורה בוולדבבאס והתקבל בתשואות ובמחיאות כאפיים על ידי המאמן וחבריו החדשים. בהמשך חתם על חוזה כמובן עד 2027. נראה שלאור מצב הסגל שלנו לא רק שייכלל בסגל נגד סלטה ויגו כבר ביום ראשון ויקבל דקות, אלא לכו תדעו - אולי אף יפתח בהרכב. בקיצור, “החלום של קמאבינגה מתחיל” כפי שכתבו ב-AS. קמאבינגה הוא הצרפתי ה-19 במועדון. מבין “הזרים” הרי שרק לארגנטינה (24) ולברזיל (29) היו יותר נציגים בריאל לאורך השנים.

הנשיא פרס היה הראשון לדבר ואמר על שחקן הרכש: " המועדון היום מברך על הצטרפותו של קשר צעיר שהולך להראות את כישרונו. הוא יודע עד כמה הדרך לכאן הייתה קשה. הוא יודע שריאל מצפה לקבל שחקן שנלחם על השגת החלומות הכי גדולים בחייו. מגיל צעיר הוא התכונן והתאמץ להגיע לכאן וללבוש את החולצה של ריאל והרגע הזה הגיע. הוא היה מבוקש על ידי כל אירופה כמעט על אף שהוא רק בן 18. אנחנו כבר שנתיים עוקבים אחריו ומכירים את האיכויות שלו. אדוארדו היקר, אתה כבר שחקן ריאל מדריד ואני מקווה שזו תהיה התחלה של קריירה נפלאה. עכשיו תלבש את החולצה של המועדון שזכה ב-13 גביעי אירופה, הקבוצה הטובה מכולן".

את החיוך שלו קשה היה לפספס. תארו לכם מה זה עבור קשר בן 18 להגיע לריאל מדריד ולהצטלם ליד 13 גביעי אירופה. מילותיו הראשונות של קמאבינגה כשחקן ריאל היו בצרפתית כמובן. בהמשך הוא יענה לשאלות העיתונאים. “אני מאוד שמח וגאה להיות כאן. אני רוצה להודות לנשיא ריאל מדריד ולמשפחתי, כי הם איפשרו לי להיות כאן היום. אם לפני כמה שנים היו אומרים לי שאני אהיה כאן. … לא הייתי מאמין לזה. האללה מדריד!”.

בהמשך אמר: “אני מאוד שמח וגאה להיות בריאל מדריד, זה אחד הימים הטובים ביותר בחיי. ההעברה שלי נסגרה בימים האחרונים אך זה סוד עם מי דיברתי ועם מי לא. אני ומשפחתי חשבנו מה האפשרות הטובה ביותר ולא היה לנו ספק שזה נכון כשריאל מדריד הופיעה. אני יודע שריאל עקבה אחריי כבר כשהייתי בן 16 אם כי לא היו שיחות. ההורים שלי מטפלים בכך”.

כשנשאל האם התחרות על המקום בהרכב מדרבנת אותו או מפחידה אותו, ענה: “התחרות מניעה אותי, אני הולך ללמוד הרבה מכל השחקנים כאן ברמה הטקטית והטכנית ועליי להוכיח את עצמי למאמן. אני בא כדי ללמוד. אני מוכן לשחק כבר עכשיו. המעלות שלי? טכניקה ואגרסיביות. אני אנסה לשחק כמה שיותר מהר ואני לא חושש שמעמדי בנבחרת צרפת יהיה בסכנה למונדיאל הבא. אני חושב קודם על על ריאל. העמדה האידיאלית שלי היא קצת מעל קו ההגנה. אני מסוגל להסתגל לעמדות רבות”.

על המועדון והזכרונות שיש לו: “אני מודע להצלחה האדירה בליגת האלופות, הערצתי את רונאלדו וזידאן. בנזמה הוא אליל של כל השחקנים הצרפתים, ראיתי את שיתוף הפעולה שלו עם ויניסיוס. הספרדית שלי? אני מדבר קצת, לאט לאט”

קרוב ל-25 אלף מצביעים בסקר המארקה: 57% חושבים שמקאבינגה לא יהיה שחקן הרכב מובהק אבל שיהיה חשוב כבר עכשיו. 22% טוענים שיש לו פוטנציאל להיות שחקן הרכב. 21% טוענים שהוא צעיר מדי ויהיה עוד שחקן סגל. דעתכם?

הולך עם ה57%. בסופו של דבר הוא משחק עם קאסמירו, קרוס, מודריץ וואלוורדה. גם אם ישתלב טוב ומהר ברוב המשחקים הגדולים הוא לא יועדף על פניהם. אני חושב שהוא מבין זאת. מקווה שבשנה הקרובה הוא יקבל דקות גם במשחקים פחות חשובים וגם כמחליף בשאר המשחקים.
כך או כך, השנה ארוכה ועוד יהיו פציעות, הרחקות ושאר ירקות.
מחכה בקוצר רוח לראות את כישרון העל הזה.

רכש מעודד מאוד.
שחקן שכשהוא יקח את המושכות הוא יכול להיות גיימ-צ׳נג׳ר רציני. הרבה זמן לא ראיתי קשר עם נתונים פיזיים וטכניקה כזו בגיל כל כך צעיר.
באופן כללי אני נורא מעודד מהצורה בה הכוכבים הסתדרו בסוף של החלון הזה. מכירה של אודגור ב40 מיליון והבאה שלו ב30 מיליון היא על סף הגאונות. מרטין לדעתי היה צומח להיות פה עוד שחקן 10 תלוש (איסקו, חאמס) שינגס פה ושם בדקות של וואלוורדה במקרה הטוב. קודם כל הוא רך מאוד - הפיזיות היא מרכיב משמעותי בכדורגל המודרני ונראה שהוא לוקה בזה משמעותית בדקות הבודדות בהן שיחק, וזאת כשהוא כבר לא טינייג׳ר. כמו כן, ההתנהלות שלו בחלון מוכיחה שהוא לא קורץ מחומר השחקנים שמצליחים כאן - שחקן ארסנל קלאסי בקיצור.
אני צופה לקמאבינגה עתיד מזהיר. השחקן הזה יכול להיות שחקן שקבוצות מתכוננות אליו טקטית ואני לא מגזים. החשש העיקרי שלי הוא שהמאמן שלו לא בדיוק אוהב לתת קרדיט לצעירים, אבל יש לא מעט שמועות שקרלו אחראי על ההחתמה שלו אז אני מקווה שאתבדה.

לוקה מודריץ’ חוגג יום הולדת 36. עונה עשירית שלו במועדון הגדול בתבל וכמה שהוא חשוב. בעונת האליפות חלק חשבו שזו הסוף אבל לוקה השתלט מיד, שוב, על המקום בהרכב, ועל אחת כמה וכמה בעונה שעברה עם 48 הופעות. זו גם הייתה העונה הפורייה שלו בלבן עם שישה שערים - אחד בלתי נשכח בקאמפ נואו במשחק בו התחיל על הספסל בכלל, ואחד נגד שחטאר דונייצק בבעיטה לחיבור בין היתר. 20-21 הייתה העונה בה כבש הכי הרבה שערים מאז עונתו האחרונה בדינמו זאגרב איי שם ב-2008. כשאני אומר שמוריניו ‘הניח את היסודות לדסימה’ – אני מתכוון לרכישתו בקיץ 2012. ללא ספק אחת הרכישות הגדולות בהיסטוריה של המועדון. אז מה היה לנו? 392 הופעות, 28 שערים וכמה וכמה בישולים זכורים במיוחד – כמו הדסימה ובגמר 2017, לא פחות מ-16 תארים וגם בלון ד’אור אחד. המון רגעי קסם. פשוט תיהנו מכל רגע של הקוסם הקרואטי על כר הדשא בברנבאו, מספר 10 שלנו, כי לצערנו לא נשאר עוד הרבה.

גם במארקה משבחים את מודריץ’ שחוגג את יום הולדתו ה-36 כמו אלוף אמיתי: “מהווה דוגמא לכולם וכבר חצה את הגבול של צ’אבי ופירלו”. “מודריץ’ מדליק היום 36 נרות (ועוד אחד לשנה הבאה), ממש בתזמון מדויק לפני החזרה לסנטיאגו ברנבאו ואחרי שהחלים מהפציעה. זמן טוב לחגוג כי לפי הכדורגל הוא רחוק מאוד מהסוף. הוא עדיין במצב פיזי אופטימלי, הבלון ד’אור כאן ועוד איך ולא משנה כמה המשחק הוא תובעני”. עוד צוין כי לוקה חידש את חוזהו במהירות לעונה נוספת, בלי אופרת סבון, היה ברור לו שנדרש קיצוץ בשכר בעת המגיפה והוא מהווה דוגמא לדור הבא. הוא חולם לפרוש בריאל ואף אגדה לא עשתה זאת מאז זידאן. צ’אבי עזב את בארסה כזוכה בטרבל בגיל 35 ב-2016 כשהוא שחקן חשוב אך לא שחקן הרכב קבוע. פירלו זכה באליפות והגיע לגמר ליגת האלופות. הוא ירצה גם להגיע למונדיאל בקטאר בעוד 15 חודשים.

אנטוניו בלאנקו : “לא קל לשחק כאן לצד השחקנים הטובים בעולם, עלייך להיות בעל אישיות וללמוד מהם, ללכת צעד אחר צעד. מקווה שיום אחד אשחק בברנבאו המלא לעיני האוהדים. אם אפתח בהרכב זה יהיה מאוד מיוחד, ממש אגשים את החלום שלי כילד. וכמובן שנרצה לנצח”.

הוא סיפר שהוא מקדיש תשומת לב מיוחדת לקאסמירו: “הוא משחק בתפקיד דומה לשלי, הוא עוזר לי מאוד גם על המגרש וגם מחוצה לו. הוא מהווה עבורי דוגמא. הוא דוגמא לאיש מקצוע. הוא עובד קשה כל הזמן וכל שחקן צעיר צריך להסתכל עליו. אסור לך להוריד לרגע את הרגל מהגז אם אתה רוצה לשחק בריאל”. בלאנקו סיכם: “אני זמין ומחכה לשחק גם בקסטיליה, ראול היה משמעותי מאוד בשבילי. הלוואי ואוכל לעשות קריירה בריאל מדריד”.

בנושא אחר, ב-AS חגגו עם הציטוט של רוברטו מרטינס, שמבסוט מאדן הזאר: “הוא חזר. עצם זה שהוא הגיע לכאן לבלארוס, נסע כל כך רחוק, בידיעה שהוא לא יכול לשחק 90 דקות – זה מוכיח המון. הוא מוכן נפשית, הוא שמח ואין לו שוב כאב”. מול אסטוניה וצ’כיה הוא שיחק בהתאמה 73 ו-74 דקות בעוד עם ריאל לא חצה את רף ה-70 העונה. בדרך כלל אנחנו קוראים לפגרת הנבחרות "וירוס פיפ"א הידוע לשמצה אבל הפעם נראה שקשר הכנף שלנו ניצל את הזמן היטב. “מול צ’כיה ראיתי את אדן הטוב ביותר מאז נובמבר 2019”, אמר מרטינס. אני גם כן לא ראיתי את הזאר שהוא באמת הזאר, השחקן של צ’לסי – מאז הפציעה הארורה ההיא נגד פ.ס.ז’ בברנבאו ב-2:2 ההוא. הזאר התחיל לפתוח את תיבת הקסמים עם דריבלים, מהירות והיותו בלתי צפוי, ואז חשבנו שהבעיה היחידה היא שעדיין אין מספרים – וזה יגיע. אני עדיין מחכה לאדן הזאר בריאל מדריד.