דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני חושב שפשוט אף אחד מאיתנו לא יודע מה היכולות
הכלכליות שלנו.
ברור שעדיף
לקבל את אמבפה שנה הבאה בחינם, ועדיין ההצעה הראשונית של פרז היא פאקינג 160 מיליון. כנראה שיש משהו שהוא יודע ואנחנו לא.
קודם כל, ההפרש בין חינם ל160 מיליון הוא לא באמת 160 מיליון כי מענק החתימה והשכר יהיו גבוהים יותר בהכברה חופשית.
שנית, אולי יש הסכמים עם ספונסרים שיועו מהעברה כזו, אולי הגעה של אמבפה תכניס לנו כסף מכיוונים שונים (לא מדבר על מכירת חולצות למען הסר ספק).
אליפות שווה כסף, העפלה לשלב מתקדם וכל ניצחון באלופות שווים כסף, זכיה בגביע שווים כסף. ללא אמבפה הרבה אומרים שאתלטיקו פייבוריטית, איתו לדעתי ללא ספק אלה אנחנו.

אני לא מתיימר לדבר פה עם מספרים, רק אומר שאולי אנשים שמבינים בעניין קצת יותר מאיתנו מבינים שהעסקה הזו תהיה שווה למועדון לא מעט בכיוונים אשר אנחנו לא חושבים עליהם.

שורה תחתונה. אם הגעה של אמבפה תמנע הגעה של האלאנד בקיץ הבא אז אעדיף שיבוא בחינם. אבל כל עוד זה לא העניין (מאמין שנוכל לגרד 75 מיליון קיץ הבא עבורו) אז ברוך הבא.

אל תשכחו שההכנסות יחזרו לעלות העונה ועונה הבאה כנראה שיגדלו עוד. הברנבאו נפתח סוף סוף.

יש פה קרב (לא כל כך) סמוי של הליגה האנגלית מול כל העולם, אם הספרדיות לא יתנו פה פייט אז בעתיד פשוט שחקנים לא יגיעו לפה, ה160 האלה יעזרו להשאיר אותנו במשחק.

מהלך הדברים הרצוי:

1. אמבפה עובר לריאל
  2. רונאלדו עובר לפריז
  3. בעיטה חופשית לזכות פריז
  4. חברי שלישיית מסי-ניימאר-רונאלדו אוכלים זה את זה
  5. פריז לא זוכה בכלום
  6. ריאל נשארת מועדון פאר, פריז פח זבל

כולם מרוצים לדעתי. מוכן לתרום ח"י שקלים למאמץ להחתמת אמבפה הקיץ.

בינתיים קיין מודיע שהוא נשאר בטוטנהאם. מה שאולי מוביל לקטיעת השרשרת שתיארת, עוד לפני שלב 1.

המונדיאל בחורף, ואמבפה בכל מקרה לא יהיה ב PSG אז. כך שזה לא טיעון.
אני מסכים לגבי אגו. אולי הם מקווים שהוא ישנה את דעתו כשמסי יתן לו 3 אסיסטים כל משחק.

די מארציו מדווח שאודריוסולה בדרך לפירנצה. יוכל לשים מנעול על אחד הגשרים ולעשות סלפי עם בת הזוג.

https://twitter.com/InfiniteMadrid/status/1430594573701627906?s=19

לאונרדו, המנהל המקצועי של פריז סן ז’רמן, סיפק שלל ראיונות היום ומדבר על הסאגה הכי בוערת בכדורגל העולמי: “אם אמבפה רוצה לעזוב – הוא יעזוב, אך בתנאים שלנו” . הנה המקור - המארקה

“העמדה של פ.ס.ז’ נותרה זהה – לשמור על אמבפה ולחדש את חוזהו, המטרה נשארה אותו הדבר כבר שנתיים. הגשנו לו הצעה אחת לפני חודשיים. ואחת נוספת לא מזמן. ההתנהגות של ריאל במשך שנתיים היא לא נכונה ולא חוקית, אסור להם ליצור קשר עם הסביבה שלו. זו אסטרטגייה מבחינתם. אנחנו לא נמכור שחקן בפחות מהסכום ששילמנו (180 מיליון יורו). ההצעה הזו לא מספיק”.
"ההצעה של ריאל היא מעל 160 מיליון יורו אך לא אאשר נתונים. הדרך שלה לא מכבדת. בשבוע אחד לא נשנה את תוכניות הפרויקט שלנו.
“הגבנו לריאל ודחינו את ההצעה. לא קיבלנו מהם עוד אחת. מעולם לא רצינו שיעזוב ולא דמיינו את זה קורה. נראה שהוא יעזוב בחינם בסופו של דבר. אגב, ראינו מידע רב לפיו ריאל בחובות, אני לא יודע”.
“אם מישהו רוצה לעזוב – אף אחד לא יהרוס את החלום שלנו. המועדון שלנו יגן על עצמו. זה מה שאנחנו עושים. אנחנו לא ננהל משא ומתן דרך התקשורת וריאל משתמשת בתקשורת ככלי למשא ומתן”. הוא מוסיף שריאל יודעת שפ.ס.ז’ צריכה לשלם גם למונאקו חלק מסכום ההעברה – 20%. הוא מוסיף: “אמבפה הבהיר לנו שהוא לא יעזוב בחינם (ויותיר אותם בידיים ריקות)”.
"שוחחנו עם כל הסובבים של אמבפה, עברנו איתו דרך ארוכה מאוד ולא רק עם הוריו. לי ולבעלים יש את אותה הדעה. אנחנו לא נעצור שחקן אבל זה יקרה בתנאים שלנו. זה בושה שהעיתונות הספרדית (קורא לה ‘יודעת יותר מכולם’, בלעג) דיברה עם אמבפה.
"הגישה של אמבפה אכזבה אותי? לא יודע, אנחנו לא מאושרים. אנחנו רוצים להגשים חלום (לזכות בליגת האלופות). יש לו חוזה לשנה והגשנו לו הצעה שהוא דחה.
“אני לא יודע אם ריאל תעלה את ההצעה שלה ולא יודע מה יקרה ב-29 באוגוסט, יש עוד ארבעה ימים. אני רק אומר שהם עובדים שנתיים על ההעברה הזו – מדברים עם כולם, עם משפחתו”.
“לא, אין לנו תוכנית ב’ לגבי אמבפה. האווירה שלנו חיובית מאוד, התרגשות בכל רחבי עולם. לא חשבנו שהוא יעזוב. אני לא יודע אם אמבפה יתראיין בעצמו”.

אמירות די חצופות של לאונרדו. שכח מה הם עשו כדי להחתים שחקנים. אין לו זכות להתלונן.

לא ברור למה היינו צריכים להתחיל בהצעה של 160 מיליון יורו. זאת הייתה צריכה להיות ההצעה האחרונה.

האפשרות להתבטא בצורה כ"כ מגוחכת ולא אמינה היא אחד מסימני ההיכר האומללים של תקופתנו.
כולם (כולל הוא בעצמו) לא מאמינים למה שיוצא מפיו. והוא בכל זאת מתבטא כך. מה מאפשר זאת? קשה לדעת.

קשה לי להאמין שמשהו רע יקרה אם אמבפה ישאר לעונה אחרונה. אמבפה הוא לא ראביו, אי אפשר להרחיק את אמבפה לשנה שלמה ושזה יעבור בשתיקה. האוהדים לא יקבלו זאת, השחקנים לא יקבלו זאת (לא חושב שמסי יסכן את התארים שלו בשביל מלחמות אגו של הנשיא), ובעתיד שחקן לא יחשוב פעמיים אלא שלוש לפני שהוא חותם בפריז בלי סעיפי שחרור הגיוניים.

ריאל הייתה מאוד נדיבה בהצעה ואם פריז מסרבים אז זו בעיה שלהם.
אמבפה לא יוכל להאשים את ריאל על כך וזה לא יגרום לו להתחרט. (ואם הוא יאשים את ריאל אז הוא בכיף יכול לעזור לנו עם ויתור על שכר גבוה או מענק חתימה כדי להוסיף כסף שיעבור לפריז)

יש גבול לכמה אפשר לבזבז בשביל הקדמה של הגעת אמבפה בשנה.

בסוף פריז יכולים לעשות שרירים כמה שירצו, הם יודעים טוב טוב שזה רק לתדמית.

אמבפה לא יורחק ליציע כי כל הקטע שלהם להשאיר אותו עכשיו זה לשכנע אותו להישאר. זה יקרה בטוב, לא ברע.

אני באמת חושב שהסיכון פה שווה את זה. זה סכום כסף שאפשר להביא איתו את הלאנד ועוד בלם תותח. גם אני לא מבין למה ההצעה הראשונה הייתה כל-כך גבוהה.

מעבר לזה שכל סאגה כזו רק תורמת למוניטין הרע של פריז לטווח הארוך. לא לעולם חוסן.

במקרה הזה אני לחלוטין בדעה של דוד - הסיכוי פה שווה לחלוטין את הסיכון. לשחרר מזה ולחכות להביא בשנה הבאה בחינם. אם הוא יחדש שיחדש.

כשחושבים על זה, אני לא זוכר מי השחקן האחרון שפריז נלחמה עליו מול קבוצות אחרות ויצאה מנצחת. דונארומה לא רלוונטי לאף קבוצה גדולה, וגם על אשרף לא זכור לי שהיו מתחרות. שאר ההחתמות שזכורות לי היו כל מיני מאוסים או זקנים - די מאריה, אנדר הררה, ראמוס, איקרדי. לכולם ברור משום מה שהלאנד הולך לריאל (גם לי) ולא יחשוב ברצינות על פריז. אולי כלוב הזהב (מקרי וראטי וניימאר) כבר מרתיע שחקנים שרואים אופק לקריירה שלהם, ולא שחקנים מאוסים או כאלו שבאו לחוזה אחרון שרק פריז מספיק פראיירים להציע.

או שאני סתם בוחר להתמקד רק במה שתואם את השקפת “אני שונא את פריז” שלי.

לא חושב שאתה טועה. ההתנהלות שלהם בעוכריהם.
שחקנים לא יעיזו לחתום עבורם בלי עשרות תנאים במצב כזה.

בגלל זה אני לא רואה מצב בו היא לא תמכור.
לעשות את המוות עד הקניה גם לא ממש תורם לרצון להגיע, אבל פה הם לא היחידים.
בסוף מועדונים מבינים שזה השם שלהם.

בסוף כששחקן יתלבט בין ריאל לפריז הוא יזכר ברונאלדו ואמבפה, שני כוכבים שרצו לעזוב. האחד כבר שנים נשאר בכוח ומאיימים עליו בייבוש ביציע, וגם אם יעזוב יגיע אחרי מספר מחזורים, השני עזב בכבוד מיד איך שביקש ואפילו זכה לקדם עונה ראוי.

אתם יוצאים מנקודת הנחה שיש פה סיכוי אמיתי וגבוה שיגיע בחינם שנה הבאה, למראית עין זה נראה שכך הדבר אבל אנחנו לא באמת יודעים את זה. מאוד יכול להיות שפרז יודע דברים שאנחנו לא יודעים כמו הסכם בין אמבפה לפריס שיאריך חוזה בשנה אם לא תגיע הצעה מספקת. אולי דרישה של אמבפה לעבור עכשיו ולא בקיץ הבא, הכול יכול להיות.

על פניו זה טירוף מוחלט לשלם מחיר מלא על שחקן בשנת חוזה נכון אבל אם אמבפה יגיע הקיץ, בכל מחיר שהוא, אהיה מרוצה. הוא שחקן שובר שיוויון אמיתי ויש אולי עוד 2-3 כמוהו בעולם.

אני באמת חושב שאנחנו מסוגלים לצאת קירחים מכאן ומכאן. גם אם הסביבה של הלאנד תשדר כלפי חוץ שאנחנו המועדון המועדף עליו, יהיו לפחות עוד 3-4 מועדונים שיילחמו עליו, שיוכלו לעמוד בדרישות השכר האסטרונומיות של ראיולה ושלהן אין את טבאס על הראש מהבחינה הזו. ממש לא חושב שהוא יהיה בכיס שלנו גם אם אמבפה לא יגיע.

הלאנד ואמבפה הם שחקנים של 40-50 שערים בעונה, בלעדיהם אנחנו נצטרך לקוות לנס בגזרת איזה כוכב מזדקן שאולי יהיה בשוק (סלאח, סון או מאנה), להתפשר על שחקנים דרג אחד מתחת (רישארליסון, פראן טורס וכו’) או להישאר עם הויניסיוסים שלנו.

אני גם נרתע מהסכומים עם כל זה שמאוד מגניב פתאום להיכנס לכל חשבונות הטוויטרים ולהיות אולי מופתע מכל רגע, זה עדיף על כל מיני כתבות ‘בייל חזר’, ‘אנצ’לוטי שיקם את איסקו’, ‘עונת הפרידה של מרסלו’. מצד שני, בארבעה חודשים הרבה דברים יכולים לקרות: מסי מבשל לאמבפה כל שבוע, קבוצה תחרותית, אולי יזכו בליגת האלופות. מספיק שהוא מאריך חוזה בשנה אחת וזה אותו הסיפור ואז גם הסכום יהיה דומה. והפעם זה שחקן לעשור שלם בניגוד להזאר שהגיע בגיל של פיגו או זידאן. לגבי הולאנד תהיה מלחמה עם האנגליות לדעתי, לאו דווקא פריז, ואולי באיירן מינכן אם לבנדובסקי יעזוב.
לדעתי יחד עם אמבפה אנחנו פייבוריטים לאליפות ספרד ואסור לזלזל בזה לאור מאזן האליפויות הדל שלנו, אני לא זוכר עונה שלקחתי כל כך קשה שלא זכינ בתואר המקומי כמו אשתקד (גם בשל השתלשלות האירועים). אני גם חושב שהיה צריך להגיע חיזוק התקפי אפילו שחקן מבוגר בפרופיל של קבאני - כבר אשתקד, זה מחדל. ההתקפה פתחה טוב אבל לדעתי היא עדיין החלק הלא בטוח בקבוצה. ההגנה תשתפר.

@sh4rky, לדעתי אתה גם אנטי אנחל די מאריה אחרי שהסריח את הדשא אצלכם באולד טראפורד אבל זה קורה לכולם. הוא בישל דווקא מספר דו ספרתי נדמה לי בחצי העונה הראשון, אבל לא השתלב, הפרצוף המבאס למוות של ואן חאל או סתם עונה פח אחרי כמה שנים בטופ. צירופו של די מאריה היה הברקה של פ.ס.ז’. את וראטי אני לא אוהב. אני מניח שהם התחרו מול יובנטוס על דונארומה אבל בגדול הנקודה שלך נכונה.

אם יש להם את אמבפה וניימאר למה שילחמו על כוכבי על מול קבוצות נוספות?
קנו 2 כוכבי על ובנו סביבם קבוצה מצויינת.

כי יש עוד עמדות.
בסוף אמבפה וניימאר היו מעולים אבל היה חסר להם משהו.

הקישור שלהם ממש לוקה בחסר לצורך העניין.

אולי היה חסר להם משהו, אבל לא עוד כוכב על שיש להילחם עליו מול קבוצת צמרת, הלא כן?

נכון. ורק את האלאנד. זה הרי מראש מועדון של גג חמישה שחקנים, לכן הגישה של ‘אם יש הזדמנות להביא מביאים’. לך תדע מה יקרה. אולי הם יקחו אלופות והוא כבר לא ירצה לזוז לשם מקום. ישנו הגיון גם במה שאתה טוען, לא אומר שלא. דילמה