דבר התקשורת :: Rueda de prensa

image

טשואמני הוצג: “אמרתי לסוכן שלי - תעשה הכל כדי שאגיע לכאן”| הקשר הצרפתי לקח את ספרה מספר 18 (“הכי קרוב למספר 8 שלי ממונאקו”), הפתיע את כולם כשדיבר קצת בספרדית ודיבר על האתגרים, איך חווה את עונת הצ’מפיונס האחרונה והרצון לעשות היסטוריה. הכל על היום הראשון של הקשר החדש שלנו.

אורליאן טשואמני שיחק רק אתמול במדי נבחרת צרפת במהלך ההפסד 1:0 לקרואטיה וכבר בשעות הבוקר עבר את הבדיקות הרפואיות במדריד לקראת היום המיוחד שלו. במתחם האימונים וולדבבאס, שם נערך האירוע כמיטב המסורת, לא היו רק בני משפחתו שמאוד התרגשו אלא גם לא מעט עיתונאים צרפתיים. אין ספק שההחתמה הזו עוררה עניין.

הקשר מקבל את חולצה מספר 18, אותו מספר שהיה שייך בעונה שעברה לגארת’ בייל וכעת התפנה. נקווה שיהיה לו יותר מזל מאשר השחקנים הקודמים שקיבלו את המספר הזה - לוקה יוביץ’ כשהגיע, מרקוס יורנטה, מריאנו דיאס. הספרה אותה לבש בנבחרת ובמונאקו היא מספר 8 כמובן ששייך לטוני קרוס. הצרפתי כבר חתם על חוזה, הצטלם ליד פלורנטינו פרס (יחד עם הוריו) וגם ביקר בחדר המרגש עם כל 14 גביעי אירופה. עוד קודם, בקליפ שהראו בערוץ הטלוויזיה של המועדון ראינו לא מעט פעולות הגנתיות נפלאות, אך לא רק זה. טשואמני יודע מה לעשות עם הכדור ברגל. אחד הפרשנים בערוץ הטלוויזיה אמר משהו נכון: כל מה שקרה עד עכשיו זה נפלא, אבל להציג את אותה היכולת בסיר הלחץ של ריאל מדריד זה משהו אחר.

הצגתו של טשואמני לתקשורת החלה, עם ווידאו שלו מימיו במונאקו ובנבחרת צרפת כמובן. בעיקר הגנה, אבל גם דריבל, בעיטות לא רעות לשער, כמה עקבים. השחקן יושב לצד הוריו שמאוד מתרגשים. הסרטון הסתיים עם הנפה של גביע ליגת האומות כשהוא מוחא כאפיים.

הנשיא פלורנטינו פרס הוא הראשון לדבר כמובן. “זה עתה הסתיימה עונה שתיזכר לנצח, עם אליפות ספרד ה-35 וליגת האלופות ה-14. אבל כולנו רוצים לזכות בליגת האלופות בפעם ה-15. ריאל מדריד לא עוצרת. אנחנו והאוהדים שלנו תמיד רוצים יותר. אנחנו עובדים קשה בשביל זה, להשיג את מה שרבים רואים כבלתי אפשרי. יש לנו סגל נהדר עם שחקנים שזכו חמש פעמים בליגת האלופות, אבל האתגרים הבאים יהיו קשים, ועלינו לחזק את עצמנו. היום אנחנו מקבלים בברכה שחקן גדול, אחד הקשרים הטובים בעולם, ברוך הבא טשואמני. הגשמת את החלום שלך וכבר בגיל צעיר אתה משחק במועדון הגדול בהיסטוריה”.

“אתה תזכה לתמיכה של ריאל מדריד, שתיתן לך הכל בתמורה לדרישת מאמץ ומחויבות. מהיום אתה מייצג את הערכים הקדושים של המועדון הזה. הכל כאן הושג באחווה, בכבוד וסולידריות.היום מתחיל שלב בחייך שתרגיש גאה בו. בעוד מספר דקות תלבש את החולצה של ריאל מדריד, זו שבחרת בה. ברוך הבא. אורליאן היקר, מזל טוב, כי אתה מגשים את החלום שלך לשחק בריאל מדריד. בגיל 22 הייתה לך הזדמנות לבחור ובחרת בריאל מדריד. חבריך לקבוצה, בנזמה וקאמאבינגה, יספרו לך על הקסם של הברנבאו. עכשיו תגלה את זה בעצמך”.

הקשר מדבר בספרדית ולא מכביר במילים. “אני מאוד נרגש ושמח להיות כאן בריאל מדריד ולהתחיל את ההיסטוריה שלי במועדון. אני רוצה לזכות בכמה שיותר תארים עם המועדון הגדול בעולם. אני מודה לנשיא שהאמין בי, לסוכן שלי, למשפחתי ומחכה לאתגר הזה. האללה מדריד!”.

לאחר מכן, בריאיון ראשון הוא הרחיב קצת יותר: "כשריאל מדריד פנתה אליי לא היססתי לרגע. קיליאן אמבפה ידע שאני עוזב את מונאקו ושאל אותי האם ארצה לשחק בפריז סן ז’רמן אך הוא הבין את הבחירה שלי. אחרי כל משחק בליגת האלופות הייתי מסמס לסוכן שלי, בעיקר אחרי המשחקים נגד פריז סן ז’רמן ונגד צ’לסי – ‘תעשה הכל כדי שאגיע לכאן, לריאל מדריד’. הייתה לי הזדמנות להחליט. דיברתי עם מועדונים אחרים אבל חיכיתי לריאל מדריד. שוחחתי עם בנזמה וקמאבינגה. קארים הוא החלוץ הטוב בעולם ואשמח לשחק איתו. הוא שלח לי הודעה ואמר שיהיה לצידי.

“קאסמירו החדש? יש לו קריירה מדהימה. כשהייתי צעיר יותר נהגתי לצפות במשחקים של קשרים הגנתיים. אני רוצה לכתוב את הסיפור שלי על אף שברור שהוא מהווה השראה מבחינתי. אני גם מנסה לקבל השראה מהתרבות האמריקאית ולמשל ממייקל ג’ורדן. המחיר ששילמו עליי? זה כבוד רב, זה לא מעסיק אותי. אני מנסה לעשות את הטוב ביותר על המגרש. אני מחשיב את עצמי כשחקן רב תכליתי. אני תמיד משחק בקישור של שניים מאחור. ב-4:3:3 אני משחק או בתור ‘6’ או בתור ‘8’. אעבוד קשה כדי להצליח כאן”.

“האליל שלי? זינדין זידאן הוא הסמל של ריאל מדריד ושל נבחרת צרפת. אבל גם קארים בנזמה שחקן מדהים וגם אותו אני מעריץ. ברור שהסתכלתי על זידאן שהציג יכולת מדהימה”. “התחרות כאן היא אתגר גדול. אני לא חושב עדיין על המונדיאל בנובמבר. אני מרוצה מהמחשבה לשחק בריאל מדריד ולהתאמן כאן. אולי בקבוצות אחרות הייתי יכול לקבל יותר ערבויות לשחק דקות רבות, אבל רציתי את האתגר הזה. שיחקתי תמיד עם מספר 8 אבל הוא שייך לטוני קרוס ואין לי בעיה, אז לקחתי את ספרה מספר 18 שהייתה הכי קרובה לזה”.

כמיטב המסורת, לאחר מכן טשואמני עלה על המדים החדשים של ריאל מדריד ומקפיץ כדור שם בוולדבבאס. כפי שניתן לראות הוא קיבל חולצה מיוחדת שם כתוב על התאריך של היום, ה-14 ביוני, בו הוצג לתקשורת. בנוסף הוא גם קיבל צעיף של המועדון. בספרד כמובן היו מבסוטים מכך שהילד יודע כמה מילים בספרדית ודיבר בשפה בהצגתו, גם אם אמר בעיקר את המילים הבסיסיות… בואו נראה אתכם, מתי בפעם האחרונה היו לריאל מדריד ארבעה צרפתיים בסגל כמו היום? (בנזמה, קמאבינגה, מנדי וטשואמני).

Presentación de Tchouameni como nuevo jugador del Real Madrid - 14-06-2022

Presentación de Tchouameni como nuevo jugador del Real Madrid - 14-06-2022

בספרד ובצרפת המשיכו לנתח את יכולתו של הקשר. כך נכתב עוד בבוקר. “הוא יכול להחליף את קאסמירו, אך זה יהיה בזבוז לשים אותו שם” (בעמדה כה אחורית), הייתה אחת הפרשנויות. נזכיר כי מומחה הסטטיסטיקה הברזילאי ‘Sofascore’ בחר בו לשחקן בעל יכולת חטיפת הכדור הטובה בעולם ב-2021. בסך הכל, היו לו 139 חטיפות, 185 תיקולים ו-450 שחזורי כדור. הזכירו בכתבה כי קאסמירו בצעירותו, וכך גם בקסטיליה, שיחק קצת יותר מקדימה ועם הגיל עבר לאט-לאט לעמדה אחורית.

אנטואן סימונאו, עיתונאי בכיר בלאקיפ, מנתח: “בשבילי הוא לא קאסמירו. זה נכון שהוא יכול להיות ציר גדול, כי הוא גונב ומשיג הרבה כדורים חוזרים. הוא חזק מאוד, יש לו תצוגה פיזית מרשימה והוא מנצח כמעט בכל הדו-קרבים שלו. הוא צופה וקורא את המשחק טוב מאוד. הוא ההווה של העולם בעמדה הזו ובעתיד, או כציר או תורם יותר בהתקפה. הכוח שלו מאפשר לו לשבור קווים, ליצור מרחבים ולפר את איזון ההגנות. בשבילי הוא הכלאה בין ה’6’ הטובים ל’8’ הטובים ביותר. בנוסף, באופן אישי, הוא מאוד חרוץ, רציני ו מחויב. החתמה נהדרת לריאל”.

image

פלורנטינו פרס אמנם דיבר אחרי גמר ליגת האלופות אבל זה היה בקטנה. הלילה הוא התראיין ל-“אל צ’ירינגיטו” וסיפר את נקודת מבטו, כשהנושא הבוער הראשון היה הכישלון בהחתמת קיליאן אמבפה כמובן.

"החלום שלו היה לשחק בריאל מדריד. רצינו לעשות את זה באוגוסט ולא נתנו לו ללכת. הוא כל הזמן אמר שהוא רוצה לשחק בריאל מדריד. הקיץ, 15 ימים לפניכן המצב השתנה. כנראה בגלל לחצים פוליטיים וכלכליים הוא הרגיש ‘חסום’ והכי קל מבחינתנו היה לוותר. מה שקרה זעזע אותי, הוא לא רצה לעשות מצב של חסות משותפת וכדורגל זה ספורט קולקטיבי. זה לא היה האמבפה שרציתי לצרף. הוא מישהו אחר שוויתר על החלום שלו. אולי אמרו לו שלא יצליח כאן, נשיא צרפת התערב, אבל גם זידאן ובנזמה הגיעו לכאן ועשו הכל. בריאל מדריד אין אף אחד מעל המועדון. הוא שחקן ענק, הוא יכול להכריע משחקים יותר מאחרים אבל זה ספורט קיבוצי ויש לנו ערכי ועקרונות שאנחנו לא יכולים לשנות. אני אוהב אותו וגם אמא שלו רצתה שיגיע לריאל מדריד. אמרו לי שאימו הייתה נבוכה.

“אי אפשר באמת לחתום על חוזה מראש, לא רצינו להפריע לסיום העונה שלו. פ.ס.ז’ הייתה משתמשת בזה נגדנו ומפרסמת את זה בפרהסיה. בכל מקרה לפי מה שקרה והשינוי שעבר אני מעדיף שיישאר בפריז. בעוד שלוש שנים? לא יודע, אמבפה שהתנהל מולנו כעת זה לא אמבפה שהכרתי. הוא שלח לי הודעה ואני עניתי לו. כבר יכולתי לראות שזה לא אותו אמבפה. אף שחקן בהיסטוריה הוא לא מעל ריאל מדריד. לא נבצע שום משימה שתעמיד את הקבוצה בסיכון. הציעו לו שם דברים שהטריפו אותו. שחקן הוא לא זמר או שחקן קולנוע, הוא שחקן בקבוצת כדורגל”.

על ארלינג הולאנד והשוק: “יש לנו את ה-‘9’ הטוב בעולם – קארים בנזמה. לא תכננתי להביא את הולאנד כדי שיהיה על הספסל. האם יש לו סעיף יציאה והוא יגיע בעוד שנתיים? לא יודע. עכשיו אנחנו מקימים קבוצה עם כמה וכמה שחקנים צעירים. עוד רכש? כרגע עצרנו, אין לנו מקום לעוד, עכשיו ביולי-אוגוסט נראה אילו שחקנים עוזבים. בנזמה אולי יקבל עזרה בדמות שחקן מחליף. מרקו אסנסיו? המנהל הספורטיבי שלנו הוא חוסה אנחל סאנצ’ס (המנכ"ל)”.

על קרלו אנצ’לוטי: “אמרתי לו ‘תודה שבאת’. האווירה השתנתה מאוד, הייתה אווירה נהדרת. הוא מתייחס נפלא לכל השחקנים. ההכנה הפיזית הייתה טובה, הקבוצה רצה יותר מכולן. זו שנה למסגר אותה, חד וחלק. יש דוגמא נהדרת במשחק נגד מנצ’סטר סיטי כשהוותיקים כבר על הספסל (שלישיית הקישור הרגילה ובהמשך גם בנזמה) והילדים משחקים והחבר’ה מהספסל מעודדים אותם כדי שיבקיעו. השילוב והאיחוד בין הצעירים, הוותיקים והקהל זה היה משהו קסום”.

האם זינדין זידאן ייאמן את פריז סן ז’רמן: “אני יודע ותמיד שמעתי שהוא איש של ריאל מדריד ונבחרת צרפת. אבל הוא גם יכול לשנות את דעתו”.

הגלאקטיקוס: "העניין היה שהמצב הכלכלי היה גרוע ובכל זאת הצלחנו לרכוש את השחקנים הגדולים ביותר. החלפנו את הספונסרים ועשינו שינויים גדולים אחרים. “Teka” שילמה לנו מחיר מסוים ואחריה Siemens פי עשה. ההכנסה של המועדון הייתה קטנה מדי לפני שהגעתי וטיפלנו בזה. ב-2009 כשהלכתי לביתו של קארים בנזמה כדי שיחתום, אמרו לו שאני בא ואז הוא תיאר אותי כ-‘ההוא עם הגלאקטיקוס’. הוא היה מאוד נבוך, ילד בן 20 בסה"כ. שאלתי אותו אם הוא רוצה לנסוע למדריד והוא הנהן בראשו. הוא השחקן היחיד שהגעתי לביתו כדי שיחתום. אבל פנים אל פנים החתמתי כמעט את כולם: “את פיגו, את זידאן, את רונאלדו, את בקהאם, את קאקה, את כריסטיאנו”. כשנשאל על כך שעכשיו אין גלאקטיקוס, ענה: “המחירים של השחקנים היום מוגזמים וגם לא מוכרים אותם. אבל יש לנו סעיפי שחרור של מיליארד יורו בסגל. ויניסיוס, רודריגו, פדה, מיליטאו, הם שחקנים גדולים. אין שום בעיה להאריך את חוזהו של ויניסיוס. הוא תמיד אמר שלא יזוז מריאל מדריד. לדעתי ויניסיוס יזכה בכדור הזהב כמו שבנזמה יזכה עכשיו. ויניסיוס הגיע לקסטיליה כילד בן 18. כל שנה הוא השתפר”.

על גארת’ בייל ואדן הזאר: “בייל הוא אחד השחקנים הגדולים של ריאל מדריד. תזכרו את הגמר בקייב (המספרת), המאסטייה (גמר גביע המלך) וליסבון. הוא היה שחקן מרהיב שאהבתי אותו מאוד. הזאר? היה לו מזל רע מאוד, ברגע שהוא הגיע לקבצה והחל לשחק טוב – חבר טוב שלו לנבחרת בעט בו בקרסול ואז הפציעה הייתה קשה. עכשיו אין לו פלטינה והוא יהיה טוב. הוא התרגש מהשנה הזו. אנחנו חייבים להאמין בו ואנחנו מאמינים בו”.

הסנטיאגו ברנבאו החדש: "האצטדיון נמצא במקום הכי טוב במדריד. אנחנו משחקים 26 או 27 משחקי בית בשנה ועלה בדעתנו שצריך להפוך את הברנבאו למרכז הבילוי הגדול באירופה. זה יהיה מקור הכנסה חשוב עבורנו. אם זה היה בפאתי זה לא היה אפשרי. ניצלנו את המיקום. עשינו הסכם עם חברת תפעול האצטדיון.

“אני רגוע, הבטחתי שאם נזכה בליגת האלופות אני אגיע והנה אני. אתה לא תמיד יכול לנצח אבל ניצחנו הרבה מאוד בשנים האחרונות. היו לנו משחקי נוקאאוט קסומים בברנבאו, זו הייתה ליגת האלופות שנזכור עד סוף חיינו. צריך לזכור שהתחלנו עם מאמן חדש, שחקנים צעירים, אווירה אחרת. וזה נראה שכל שחקני ריאל מדריד הם גם מדרידיסטאס. במשחק הראשון נגד פ.ס.ז’ נותרה לנו חצי שעה, האמנו”.

“פ.ס.ז’ היא לא אויב שלנו, גם לא מנצ’סטר סיטי. אנחנו ביחסים טובים עם קבוצות אחרות. וכשהמשחק מתחיל אתה לא חושב מי הבעלים. כמובן שהסופר ליג עדין חיה ויש עניין עומד בבית המשפט שיכריע בסוגיות האלה. אופ"א היא מונופל. מעולם לא חששנו להיות מודחים מליגת האלופות. זה הצחיק אותנו”. על המחזות בגמר ליגת האלופות: “זה לא יכול לקרות בחיים, שאלנו את אופ"א על הקריטריונים שנלקחו בחשבון לשינוי מיקום הגמר ואת ממשלת צרפת על ההתנהלות. הקהל סבל. אני לא מבין למה בחרו בפריז אם ידעו שיהיו שם בעיות. חלק מהאוהדים נשדדו, חלק בבית החולים”.

“אני לא מרגיש שחאבייר טבאס (נשיא לה ליגה) תומך בריאל מדריד, אני מרגיש פגוע. יש לנו גם תביעה על הסכם של הליגה שלדעתנו הוא לא חוקי”.

על ברצלונה: “בחיים לפעמים המצב הכלכלי של המועדון טוב יותר ולעתים פחות. ברצלונה היא אחד המועדונים הגדולים בעולם, היא עמדה בפיתוי ולא חתמה על הסכמי ה-CVC. היא תוכל להתקדם ולחזור לעצמה, אבל זה לא קורה בן לילה. יש לנו מערכת יחסים טובה. היא יריבה שלנו בליגה אבל אנחנו רוצים ליגה חזקה. אני לא יודע אם היא יכולה להשיג את רוברט לבנדובסקי אבל מניח שכן. לא הייתי שמח מעזיבת ליאו מסי. גם מרסלו נפרד בדמעות, זה קשה לכולם. איך אפשר שלא לבכות כשזה קורה?”.

הוא אמר שהוא לא אוהד של הכדורגל הספרדי אבל מעדיף שאתלטיקו תזכה בתואר אירופי ולא מועדון זר. אני בעד הכדורגל הספרדי. לטענתו אין הסכם ‘אי החתמה’ של שחקני אתלטיקו – “זה לא נכון. אם היינו רוצים את ז’ואאו פליקס למשל היינו פונים אליו כמו לכל שחקן אחר ומדברים עם המועדון קודם כל. היחסים עם אתלטיקו בסדר”.

“Its coming home” :rofl::rofl::rofl:

image

שלוש שנים להצטרפותו של רודריגו - מספרים, ריאיון קצר ושאלות| בדיוק לפני שלוש שנים רודריגו הצעיר חתם בריאל מדריד בתמורה ל-40 מיליון יורו. קשר הכנף הברזילאי פרץ בסערה עם שער בהופעת הבכורה נגד אוססונה כשכבר בנגיעה הראשונה שלו בכדור הלהיב את הברנבאו. היה לו שלושער נגד גלאטאסראיי בליגת האלופות, ממש היסטוריה, ופחות או יותר בפברואר הוא נעצר. תמיד הרגשנו את החוש שלו לשערים| בעונה השנייה התקשה לבלוט בין היתר בשל פציעה שהשביתה אותו לשלושה חודשים| אשתקד, פחות או יותר עד לחודש אפריל הוא שוב היה תקוע. והשער הנפלא נגד צ’לסי שינה הכל, נזכרנו שהוא שוב “מיסטר צ’מפיונס”. הוא הבקיע גם בפיחואן, גם צמד אימתני נגד מנצ’סטר סיטי בגומלין ועוד קודם לכן במשחק האליפות. רודריגו בריאל מדריד:

עונת 2021-22: 49 הופעות – 2,435 דקות| תשעה שערים ועשרה בישולים

עונת 2020-21: 33 הופעות – 1,298 דקות| שני שערים ושמונה בישולים

עונת 2019-20: 26 הופעות – 1,428 דקות| שבעה שערים ושלושה בישולים

סה"כ: 118 הופעות – 18 שערים ו-21 בישולים. בליגת האלופות: 10 שערים ושבעה בישולים.

בינתיים הברזילאי התראיין: “בהופעת הבכורה שלי בקבוצה (משחק לא רשמי), כבשתי בקדם העונה נגד באיירן מינכן בכדור חופשי, שער יפה. חגגתי ואז הגעתי לחדר ההלבשה. מרסלו ונאצ’ו אמרו לי – ‘אם אתה בפיגור, בריאל מדריד, אתה מבקיע שער, לוקח את הכדור ורץ לחצי כדי לחדש את המשחק, זה יותר חשוב’”.

“יום אחד אבא שלי חזר הביתה, נכנס לחדר והגיע עם שתי חולצות – אחת של ריאל מדריד ואחת של ברצלונה. הוא אמר לי ‘עכשיו אתה בוחר!’ ועניתי לו – ‘אין על מה לחשוב אפילו’. בחרתי בריאל מדריד. אבא שלי התלהב מהרעיון לשחק עם ליאו מסי, אבל ביקשתי ממנו לחכות קצת, אמרתי לו ‘זו חייבת להיות ריאל מדריד’. ברצלונה היא יריבה יותר גדולה שלנו ביחס לאתלטיקו מדריד אבל אני חושב שלריאל מדריד אין יריבה. אומרים ‘היריבה הכי גדולה שלנו היא ריאל מדריד בעצמה’. לא אכפת לנו מאחרות”.

“אנשים שואלי אותי מה יקרה אם יום אחד אעזוב את ריאל מדריד. ובכן, אני תמיד רוצה להגיע כמה שיותר רחוק בקריירה שלי. הגעתי לריאל מדריד אחרי ששיחקתי בסאנטוס הנהדרת. אבל אם אני בריאל מדריד לאן אגיע גבוה יותר? אני רוצה להישאר כאן כמה שיותר!”.

הוא סיפר עוד שתי אנקדוטות: “השוער המחליך שלנו אמר ‘בנזמה הולך לעשות צ’יפ’. ואני לא האמנתי שהוא יעשה פאננקה בפנדל בשמחק כזה חשוב. ואז הוא עשה את זה ושיחק אותה בגדול”; “הגעתי יום אחד לפיזיותרפיה וראיתי את מודריץ’ שוכב שם ועושה עיסוי. אמרתי לו ‘שוב, כל יום אתה שם’, והוא צחק: 'אני רוצה לראות אותך אם אתה מגיע לגיל 37 ומשחק ככה”. “הקבוצה הכי טובה שפגשנו בקמפיין הזה? מנצ’סטר סיטי. השחקן הכי טוב שלהם? קווין דה בריינה”.

האם סיום העונה המצוין שלו גרם לכם לאופטימיות אדירה? האם רודריגו יכול ‘לעשות ויניסיוס’ ולהציג קפיצת מדרגה גדולה בעונה הבאה? להיות טוב לאורך זמן ולספק מספרים? להיות יותר נועז במשחק שלו? גם בצד ימין למשל?

לרודריגו חסר הסטאר קוואליטי של ויניסיוס. אין לו את הביטחון והאומץ שלו. אבל זה לא אומר שהוא לא יצליח, זה רק אומר שהקפיצה שלו תהיה הרבה יותר איטית ומתונה.
הכישרון שלו שם, הוא שחקן נהדר עם חוש לשערים וטכניקה נהדרת.
אני מאמין ששנה הבאה הוא ימשיך עם ההתקדמות. זה עדיין לא יהיה מספיק בהתחלה אבל לאט לאט אני מקווה שהוא יפתיע אותנו.
לא רואה אותו הופך לכוכב גדול, אבל שחקן התקפה לגיטימי הוא בהחלט יכול להיות.

image

כותרות העיתונים הבוקר:

שער המארקה עם ויניסיוס ג’וניור וניסיון המחטף של פריז סן ז’רמן: מסתבר שהופעל לחץ על קשר הכנף הברזילאי שלא לחדש את חוזהו בריאל מדריד בין חודשים נובמבר למרץ (אולי גם מחשש שריאל מדריד תיקח את קיליאן אמבפה). פלורנטינו פרס סיפר על כך באל צ’ירינגיטו, אמר שהברזילאי קיבל הצעות מפתחות אך העדיף להישאר - והנשיא בחר שלא לנקוב בשמות. הצרפתים הציעו לו מענק חתימה שמן ושכר בגובה 40 מיליון יורו לעונה - שכר שהיה פי 12 ורבע ממה שהרוויח הברזילאי עד עתה (לפני ששכרו יוכפל). בכל מקרה, פ.ס.ז’ כשלה בניסיון שלה, ויניסיוס מאושר כאן וימשיך בלבן. נציגיו של הברזילאי העלו שתי אפשרויות - חוזה עד 2026 עם שכר בגובה עשרה מיליון יורו לעונה, או שכר של 12 מיליון יורו לעונה וכך החוזה יהיה לשנה אחת נוספת קרי עד 2027 - ההחלטה בקרוב.

שער ה-AS עם הכותרת “המלכה של חלון ההעברות” – התייחסות לכך שבעשור האחרון ריאל מדריד הוציאה רק 146 מיליון יורו יותר על רכש מאשר הסכום שהרוויחה ממכירת שחקנים ועדיין זכתה חמש פעמים בליגת האלופות. היא מאפילה ובגדול על מנצ’סטר יונייטד, מנצ’סטר סיטי, באיירן מינכן, פריז סן ז’רמן, יובנטוס וצ’לסי| בנושא אחר, למעלה – ריאל מדריד יכולה לזכות באליפות ספרד אם תנצח את ברצלונה בקלאסיקו כדורסל.

בנושא אחר, תומאס רונסרו כתב טור דעה ב-AS: “לא להביא את אמבפה – זה יהיה רווחי”. הוא מזכיר שוב שריאל מדריד מנוהלת ביד רמה על ידי פלורנטינו שהצליח להמציא את ריאל מחדש לאחר עזיבת רונאלדו שצירופו היה רווחי בשל ארבעת גביעי אירופה בתקופתו. “ריאל היא מותג, המועדון הטוב ביותר במאה ה-20 – וגם יהיה במאה ה-21 והקבוצה היחידה עם 14 גביעי אירופה. כעת נחסכו 200 מיליון יורו כשאמבפה לא הגיע. חדר ההלבשה לא התקלקל בגלל הבונוסים והשכר השמן לו היה זוכה”

לא אכפת לי אם יהיה ממש שידור חוזר בקיץ 2024 רק הפעם הפוך - הכותרות כבר יודיעו חגיגית שפריז סן ז’רמן השתלטה על ויניסיוס שיגיע ‘בחינם’ ואז ברגע האחרון הוא יחתום על חוזה חדש אצלנו.

image

קרבחאל: “קבוצה שלא משחקת טוב לא יכולה לזכות בחמישה גביעי אירופה בשמונה שנים”| המגן הימני שסיים את העונה עם משחק פנומנלי בגמר, יינשא הערב לבחירת ליבו. הוא מדבר על טירוף הצ’מפיונס, מברך את ויניסיוס וגאה על כך שמונה לקפטן הרביעי. הריאיון המלא ל-AS - לפניכם.

איזה חודשים גדולים עברו עליו. דני קרבחאל שייתחתן הערב עם בחירת ליבו (לשניים כבר ילד צעיר - מרטין), זכה בליגת האלופות בפעם החמישית עם ריאל מדריד אחרי גמר פנומנלי נגד ליברפול, פעם חמישית גם בהרכב. הוא זכה לכבוד בשער ה-AS ואמר בריאיון ארוך: “ריאל מדריד לא מפסידה גמרים”.

האם יהיה העתק של ליגת האלופות בחתונה: "אשתי רוצה להעלות העתק של הגביע הזה וגם של אליפות ספרד ה-35, אבל אמרתי לה שאנשים לא יפסיקו להצטלם עם הגביעים האלה ולא יתנו מספיק תשומת לב לחתונה שלנו " (צוחק).

הבטן שלך מרטין רק בן שנה וחצי וכבר ראה זכייה בליגת האלופות. הדור שלך קבלן תארים. “פעמים רבות אנחנו מדברים על זה בינינו לבין עצמנו. על מה שאנחנו משיגים שמשום מה נראה נורמלי. אני חושב שבעוד כמה שנים אנשים יעריכו את זה עוד יותר. אף קבוצה הרי לא הצליחה לזכות פעמיים ברציפות בליגת האלופות במפעל החדש, ואנחנו זכינו בשלושה. הגעתי בדיוק בעונת הדסימה והצלחתי לזכות בחמישה גביעים. זה נפלא. זה כבוד וזו זכות לעזור למועדון לעשות היסטוריה באחת מתקופות הזהב שלו”.

מה אומר לך תאריך ה-12 במאי 2004, היית מאמין ש-18 שנה אחרי… – “כמובן, הנחנו את האבן הראשונה לוולדבבאס. אכן הייתי בלונדיני יותר (הוא צוחק). אני חושב שרק קארים בנזמה ולוקה מודריץ’ יכולים לחלוק איתי את ההישג הזה (פתח בהרכב בכל חמשת הגמרים). אני מרגיש גאה מאוד. קשה להיות במועדון הזה ולהישאר שחקן הרכב זמן רב כל כך. לכן צריך להעריך מאוד את מרסלו, את סרחיו ראמוס, את איקר קסיאס ואת ראול, שחקנים שעשו זאת שנים רבות עם הדרישות שהחולצה הזו מביאה”.

נסה להסביר מה קרה בעונה הזו בליגת האלופות: “עשינו שלב בתים טוב בו קצת הסתבכנו בהתחלה עם ההפסד לשריף, אבל השאר היה טוב. ציפינו להגרלה נוחה יותר כשסיימנו במקום הראשון ובסוף זו הייתה פריז סן ז’רמן. המשחק הזה שינה הכל. במשחק הראשון לא היינו טובים ובקושי בעטנו לשער. הדבר הטוב ביותר היה התוצאה שהפסדנו במינימום, 1:0. ואז הגיע הקסם של הקבוצה. הלחץ של בנזמה לכפות את הטעות של דונארומה. כולנו ראינו שהחלון נפתח, אפשר ללכת בדרך הזו. גם הצעירים שלא עברו את לילות ליגת האלופות האלה הבינו את הכוח של הברנבאו ומה הוא מסוגל לעשות. היינו מעולים נגד צ’לסי באנגליה ואז בגומלין לא היה להם מה להפסיד והכי קשה לפגוש יריבה במצב כזה. לא התמודדנו עם זה בצורה נכונה, חד וחלק. ונגד סיטי, טוב, מה נגיד. הקסם. תוך שתי דקות כבשנו והגענו להארכה ושם ידענו שנעבור – בוודאות”.

עזרת לרודריגו עם חצי בישול בשער של ה-1:2. בלי ההרמה הזו לא היה מגיע הגביע – “כן, בסופו של דבר כולנו תרמנו את גרגיר החול שלנו. מי ששיחק יותר ומי ששיחק פחות. כולם היו המפתח לקבוצה הזו, כל מי ששיחק תרם. זה היה נראה היטב מהספסל. מול צ’לסי סיימתי כבלם. זו הייתה הגנה קצת חסרת תקדים עם אלאבה, לוקאס, מרסלו ואני. אפילו השלישייה באמצע לא הייתה שם – קאסמירו, קרוס וטוני. זה גם מדבר על הסגל הגדול והטוב שיש לנו”.

על היכולת הטובה שלו כבלם באותו משחק: “בסופו של דבר, אני חושב שמהניסיון של כל כך הרבה שנים וכל כך הרבה משחקים ברמה הזו, אתה הופך את המיקום שלך ורמת הריכוז שלך לכל-כך גבוהים ואתה יודע מה לעשות. לרצות זה הכוח, כמו שאומרים. אם הדברים הולכים כשורה ואתה נותן הכל – אתה מקבל את הפרס המגיע לך”.

אתה מסכים שהגמר בפריז היה אחד מהמשחקים הטובים שלך? זה היה דני קרבחאל ב-150%

-“הגעתי לקטע האחרון של העונה במצב טוב מאוד ורציתי להתנהג כאילו לא זכיתי מעולם בגביע הזה. רציתי להיות קרוב ללואיס דיאס, ידעתי עד כמה הוא מסוגל לחולל סכנה ואני חושב שהסתדרתי איתו טוב בכל המשחק. בדו-קרבים בין הגנה להתקפה היינו עדיפים בפרמטרים רבים. וההופעה של טיבו הייתה נהדרת כמובן”.

איך ריאל יכולה לנצח בכל שמונת הגמרים האחרונים שלה בצ’מפיונס מבלי להיכשל?

-" אני חושב שזה יותר מה שהיריבה מרגישה מאשר מה שאנחנו מרגישים. אנחנו הולכים על הכל. אנחנו יודעים שגם אם אנחנו רעים מאוד וזה לא היום שלנו, יהיו לנו סיכויים ושאם נמשיך להכות, להתאמץ, לרוץ, נמצא פרס. עלינו לשמור על הביטחון שלנו. זה משפיע יותר על היריבה, יש את ריאל מדריד שרצה קדימה ועומדת זקופה, מדריד לא מפסידה בגמר, מדריד יודעת להתחרות בגמר… בפריז הקבוצה מבקיעה שער וזהו. אנחנו יודעים מה צריך לעשות בכל עת, שהם ישאירו מקום וזה המפתח: לנהל נכון את תזמון המשחק כדי לזכות בגביע. יצאנו למתפרצת נהדרת".

יש אוהדים שכבר קונים כרטיסים לגמר באיסטנבול – זה נורמלי לדעתך?

-“אני מעודד אותם! (צוחק). ננסה להגיע לגמר שוב כמובן, זה יהיה פנטסטי. אבל לאט לאט. נשארה הרבה עבודה, אנחנו רואים שכל היריבות מתחזקות למדי. משעשע אותי שאנשים אומרים הרבה פעמים ‘הייתי בכל הגמרים וניצחנו את כולם’. ואז אני נזכר שבאמת לא הפסדנו הרבה זמן (הוא מתכוון שהדור הצעיר יודע רק ניצחונות). זו אנקדוטה מצחיקה”.

בעונה שעברה הצלחת לשחק רק 15 משחקים בגלל הפציעות. מה השתנה השנה הזו שבה שיחקת כמעט 40?

-“בזכות התזונאית שלי היה ברור שהגלוטן לא מועיל לי. לקחתי תוספת ספציפית בהתאם לחודשי העונה וגם נחתי, עבדתי את פיזיותרפיסט וכן הייתה עבודה מנטאלית. במשחקים שלנו, למשל הגמר, המשחק השני נגד מנצ’סטר סיטי או ההארכה גם נגד צ’לסי. רמת ההתרגשות שלי בשנים הקודמות הייתה גבוהה מדי וזה גורם לשריר לצרוך יותר מדי חמצן, יותר דם, ובסופו של דבר זה החליש אותי. אני מרוצה מהביצועים שלי וכעת אני משוחרר יותר. אני יכול לספוג עוד מכות אבל הצלחתי לצאת מהמעגל השלילי. אני יכול לאכול בשר אדום, אולי פעם בשבוע או שבועיים. אני יכול לאכול עוף ודגים”.

אף אחד כבר לא מדבר על החתמת מגן ימני. הצלחת למנוע את השאלות. החזקת זמן רב בתפקיד במועדון

-“זה אף פעם לא קל, בטח כשהביצועים שלך לא כמצופה, וזה טבעי שבמועדון מנסים לחזק את הסגל ולהחתים צעירים. השחקנים חולפות והמועדון עושה עבודה נפלאה. עם ויניסיוס, עם רודריגו, עם קמאבינגה, עם אסנסיו בזמנו, עם כולם. וגם הגיעו שחקנים כמו אנטוניו רודיגר ודויד אלאבה, בחינם, או טשואמני”. אגב הוא אומר שלצרפתי ינסו למצוא שם קל יותר. “המועדון ממשיך לנצח עם הצעירים האלה, ואנחנו יכולים להיות רגועים”.

מה דעתך על אנצ’לוטי שהוא כמו אב שני לקבוצה?

-“הוא המנהיג, אסמכתא לכולם, בכל פעם שהוא מדבר כולם שמים את חמשת החושים שלהם כדי להקשיב ולהבין אותו. הוא משיג הרמוניה אצל אלה שמשחקים יותר וגם אצל אלה שמשחקים פחות, הוא מנסה להבין את כולם. הוא היה כדורגלן ויודע שלא לשחק זה מצב לא אידיאלי. הוא מאמן מצוין ויודע להגדיר משחקים. אבל מה שבולט זה איך הוא מתייחס לשחקנים”.

מה אמרת לשחקנים אחרי הפיאסקו בקלאסיקו? מה עשית כדי שהקבוצה לא תאבד אמון בעצמה ותדע להגיב?

-“ברצלונה הייתה טובה משמעותית מאיתנו במשחק הזה. תמיד קשה להפסיד בבית ליריב הכי גדול ובתוצאה כזו. למעשה, פגרת הנבחרות הגיעה בזמן. המאמן נתן לנו שקט נפשי, הוא אמר לנו שאלה רק שלוש נקודות שהלכו לאיבוד. המסר היה שהמפתח הוא לנצח את סלטה ויגו. אני חושב שהאליפות הוכרעה בסביליה עם המהפך בפיחואן. למחרת ברצלונה הפסידה לקאדיס”.

ריאל מדריד זכתה באליפות, בצ’מפיונס ובסופרקופה ועדיין מטילים ספק בסגנון שלה.

-“בכדורגל לא מנצחת זו שבועטת יותר לשער או גורמת לאוהד לרטט. העובדה היא שזכינו חמש פעמים בליגת האלופות בשמונה שנים. אם אתה משחק גרוע זה לא יכול לקרות. כל הדעות מכובדות, אבל אני מדבר בפנים. לא כל אחד יכול להתפאר במה שיש לנו. יש לנו את אחד הסגלים הטוביםב יותר, יש לנו את האמונה, הקסם והכוח. גם פפ גווארדיולה אמר את זה. כשאנחנו בפיגור כפול אף אחד לא נעלם או מתחבא”.

דיברת על איכות, לריאל יש את מודריץ’ ובנזמה הוותיקים שהם הכי טובים בעולם בעמדות שלהם.

-“הם שני השחקנים הטובים ביותר עם הכדור. אבל הקבוצה יודעת איך לשחק, לעתים יש יריבה עדיפה עלינו וצריך להתאגד ולחפש מרחבים בצורה אחרת. אם הכל היה A או B זה היה מאוד משעמם, לא כל הקבוצות משחקות אותו הדבר”. זה היופי בכדורגל, שהטקטיקה והדרך בה כל קבוצה ניגשת למשחק היא שונה. אם יש כאלה שחושבים שצריך לזכות רק בכבוד ולא בתארים – זו דעתם ואני לא מסכים".

תספר על הכימיה בין הקבוצה לברנבאו: “אני חושב שהשנה הקהל והאצטדיון היו חלק מהותי בזכייה הזו, גם בליגה כמובן. בדקה ה-75 סיטי כבשה בגומלין וכולם ידעו מה צריך לעשות. וכולם ידעו שזה יכל לקרות. הברנבאו נתן לנו כנפיים, הייתה לנו אנרגיה לחזור וכולם האמינו”.

אתה הופך לקפטן הרביעי בקבוצה. היית כזה בזכות האופי והאישיות, אבל עכשיו יש לך עוד סיפוק פנימי.

-“אכן כן, אני מאוד מתרגש. אני מאוד גאה להיות שייך לקבוצה הזו של ארבעת הקפטנים. בנוסף אתה צריך להילחם אפילו יותר עבור חבריך לקבוצה ואני גאה שהזמן עבר ואני ממשיך להיות חלק חשוב. לפחות זה מה שהמועדון אומר לי”.

אף אחד לא מטיל ספק בכך שהקפטן הראשון, בנזמה, צריך לזכות בכדור הזהב

-“אף אחד, כל מועמד אחר רחוק ממנו. זה לא רק מה שהוא עזר לנו להשיג, והייתה לו עונה גדולה. השערים שלו, האסיסטים שחילק. מי שראה את קארים לא יכול לפקפק בזה שכדור הזהב מגיע לו”.

גם הצעירים שיחקו תפקיד חשוב: קמאבינגה, רודריגו ו-ויניסיוס. הופתעת מהרמה אליה הגיע ויני השנה?

-“כל מי שמתאמן איתו מכיר את הפוטנציאל שיש לו והשנה הוא הצליח. כפי שקארים אמר – הוא בוודאות יכול להיות בין חמשת השחקנים הטובים ביותר בעולם. אבל אני רוצה להדגיש לא את הכישרון אלא את העבודה שלו. הוא הגיע צעיר וספג מקלות בגלגלים. אפילו עשו ‘ממים’ מההחמצות שלו. אנשים היו מאוד ביקורתיים כלפיו. זה לא קל להיות כה צעיר וללבוש את החולצה הזו. לרבים היה את הפחד להיכשל והם לא היו הם עצמם. ויני דחף קדימה, זרק את זה לקיבינימאט את מה שאמרו והצליח לעשות הכל. אני מאוד מעריך אותו. הילד זכה לחוזה חדש ואני מקווה שיהיה כאן שנים ארוכות”.

אתה שחקן שיודע מה זה לעבור פציעות חוזרות. האם השנה נראה את אדן הזאר של צ’לסי סוף-סוף?

-“אני חושב כך. צריך להתגבר על הפציעות גם נפשית. כשהוא יגביר את הקצב, משחק אחר משחק, הוא יהיה השחקן המרשים כפי שהיה כל כך הרבה שנים. הזאר בן אדם טוב שרוצה להצליח והוא עבר מסע ייסורים. אבל הוא הגיע לוולד בבאס יום-יום, עשה את עבודתו ומעולם לא היה חמוץ. לא כל אחד מסוגל לזה”.

על כך שרודיגר וטשואמני ויתרו על הצעות גדולות יותר כדי לשחק במועדון ואמבפה לא הגיע: “השחקנים מחליטים להגיע למדריד כי הם יודעים מה זה אומר להגיע למועדון הזה. כל מה שמקיף את ריאל הוא ענק. הם יחוו את זה בקרוב. אלאבה כבר ראה את זה והרגיש את זה. לגבי אמבפה, הוא החליט להישאר וזה שלו. הוא יבין אם עשה נכון או לא, עם סביבתו הקרובה, איזון בין יתרונות וחסרונות. הוא רוצה לזכות עם פ.ס.ז’ בליגת האלופות אך לעתים יש רכבות שעוברות רק פעם אחת. אני לא רוצה לסגור את הדלת, רחוק מזה, אבל בעתיד אתה לא יודע מה יקרה. אחוז גדול של שחקנים גדולים, אם ריאל מדריד תדפוק להם בדלת – לא יחשבו פעמים. הוא היה אליל בעיר שלו ועמד תחת לחץ גדול. ריאל מדריד תהיה שם תמיד, מעל כולן”.

ולסיום: אתה שוב חלק מנבחרת ספרד וגביע העולם מתקרב. אתה חושב שהנבחרת יכולה להילחם על הגביע?

-“אנחנו מאוד נרגשים. המאמן הצליח להקים גרעין מסוים. אנחנו רוצים שאנשים יאמינו בנו שוב. הגענו לחצי גמר היורו וזה בסדר, הודחנו רק בגלל פנדלים, הגמר היה קרוב. זה יהיה מונדיאל יפה, בחג המולד, זה לא המונדיאל הטיפוסי. אני שם את ספרד בין חמש או שש המועמדות לזכייה”.

כותרות העיתונים הבוקר:

שער המארקה - בהמשך למה שפורסם אתמול: “בברנבאו אין חופשות” - 400 עובדים ממשיכים לעמול במרץ מדי יום כדי לסיים בהקדם| חדר הלבשה גלאקטי לכל דבר ודשא נשלף - זה מה שבתכנון עד לתחילת הליגה (או גג עד למשחק הבית הראשון - במחזור הרביעי) | המגרש אמור להיות בשימוש כמעט בכל יום במהלך השנה.

במארקה נכתב הבוקר על ראוליטו שחגג את יום הולדתו ה-45 ביעד מרתק מאוד – ביערות – חפשו באינסטגרם. “המפתחות להמשכיותו בקסטיליה”, נכתב. ראול דחה כמה וכמה הצעות מעניינות כמו של לידס יונייטד או שאלקה 04, קבוצתו האחרונה בכדורגל האירופי. כרגע קסטיליה היא האידיאלית עבורו. הוא חש מסופק. הוא מרגש שהוא הרבה מעבר למאמן קבוצת המילואים. הוא מעודכן בכל הנעשה בוולדבבאס ועומד לרשות הקבוצה הראשונה גם בכל דבר. יש לו משקל רב במועדון והוא נתמך גם על ידי אנצ’לוטי שמתייעץ איתו לגבי השחקנים הצעירים (נכתב כי זה בניגוד לזידאן איתו היה פחות דיאלוג). ראול מרגיש שריאל מדריד נתנה לו הרבה וזה הזמן שלו להחזיר. הוא כמובן גם מרוויח יפה מאוד ביחס למאמן קבוצת מילואים. הוא גם מחכה לרגע הנכון עבורו ויודע שיום יבוא והוא יאמן את הקבוצה הבוגרת… בסקר המארקה בו הצביעו כמעט 43 אלף אוהדים, 84% מהם מרוצים מכך שראול ימשיך לאמן את קסטיליה. הזמן טס, הא?..

שער ה-AS עם: “מותחן טוני קרוס” - הקשר הגרמני דחה את ההצעות של המועדון להאריך את חוזהו בעונה נוספת ונשאר איתן בדעתו. הוא יחליט רק במהלך העונה הקרובה 22/23, סביר שלקראת סיומה - האם להמשיך, האם לשחק בקבוצה אחרת או אפילו לפרוש על אף גילו הצעיר יחסית. קרוס אגב רשם 45 משחקים, יותר מעונת האליפות והכי הרבה מאז עונת הדאבל ב-16/17. הוא פתח את העונה באיחור בשל פציעה והצליח לשמור על עצמו, אך היכולת שלו דעכה.

בטור דעה נכתב ב-AS שוב על מה שקרה בבאיירן מינכן. חוסה קרלוס טוען כי במועדון הבווארי בדרך כלל נפרדים בטעם טוב ומאחלים בהצלחה ביעד החדש, אך ההצלחה של קרוס בריאל מדריד שורפת להם והם לא סלחו. גם בגלל ההצהרות השונות שלו, ‘הדלפת’ המשא ומתן שלא צלח לחידוש (סוכנו) ועוד דברים נוספים שאמר.

בנושא אחר: עוד כתבה גדולה ב-AS שמפארת את הברזילאי: “המלך ויניסיוס”. נכתב על העונה המטורפת שעברה עליו וגם על הסיום המרגש מעבר לשער בגמר ליגת האלופות, האמא של המאני-טיים - הכבוד העצום לו זכה במולדתו ברזיל וכשהגיע למשחק של פלאמנגו וקיבל חולצה – “באתי מפלמנגו ותמיד אהיה חלק ממנה”. הוא פתח את העונה כשחקן ספסל בשני המחזורים הראשונים עם שווי שוק של 40 מיליון יורו. כעת, הערך שלו קפץ למאה מיליון יורו. “אם ויניסיוס יכתוב את זכרונותיו יום אחד לכדי ספר מרתק – הוא יצטרך לשריין פרק מיוחד לעונת 2021-22”, נכתב. הוא פותח את העונה הבאה כ"טוען לכס המלכות", ככוכב גדול. ב-CIES אגב הערך שלו הוא 185.3 מיליון יורו, שני אחרי קיליאן אמבפה. הדוגמא הטובה ביותר הייתה השער בחצי גמר ליגת האלופות נגד מנצ’סטר סיטי, מיד אחרי שהאנגלים הוליכו 1:3 והרגישו בנוח – ואז ויניסיוס כבש שער אדיר מכלום ושמר את התקווה. “אמבפה והולאנד הם היורשים של כריסטיאנו ומסי, כולם היו בטוחים – אבל ויני רוצה להילחם על הכתר הזה”. מתי הרגשתם שזו תהיה העונה שלו? בצמד נגד לבאנטה כמחליף? אחרי הגולאסו נגד סביליה בברנבאו? אולי רק נגד מנצ’סטר סיטי נפל לכם האסימון?

עוד שיא לאנצ’לוטי| איזו עונה גדולה עברה על קרלו אנצ’לוטי. הוא בהחלט יכול להתרווח עם הסיגר לצד החבר’ה לאחר הזכייה בדאבל (וכמובן ישנו גם הסופרקופה). עונה שעלתה על כל הציפיות. עונה בה הפך למאמן הראשון איי פעם שזכה ארבע פעמים בליגת האלופות, והיחיד שזוכה באליפות בחמש הליגות הגדולות. מעבר לכך, שימו לב לזה: האיטלקי הפך לשיאן הניצחונות במאה ה-21 מכל הליגות הבכירות והמפעלים הבינלאומיים. כמובן שהוא גם אימן מספר משחקים גדול. לקרלו יש 22 תארים, שווה לז’וזה מוריניו במקום השני (ללא התארים של הפורטוגלי בפורטו) ושניהם אחרי פפ גווארדיולה.

אנצ’לוטי החל את העונה עם 589 ניצחונות, במקום השני, לאחר שהשיג את ארסן ונגר. עם 39 הניצחונות העונה הוא הגיע ל-618. מוריניו שני עם 573 ניצחונות ופפ שלישי עם 563. במקום החמישי אלכס פרגוסון. מבחינת אחוזי הניצחונות, פפ שולטת עם 74% (ב-759 משחקים), פרגוסון עם 64.9%, מוריניו שלישי עם 62.1% (ב-923 משחקים), ואנצ’לוטי במקום הרביעי עם 60.4% ב-1,023 משחקים. במילאן הייתה עיקר הקריירה שלו עם 420 משחקים. שימו לב שלקרלו יש אליפות אחת באיטליה, שתי זכיות בליגת האלופות ובסה"כ שמונה תארים בשמונה עונות (קצת פחות) וכמאמן ריאל יש לו שבעה תארים בשלוש שנים – גם כן שתי זכיות בליגת האלופות ואליפות אחת.

בריאל מדריד עצמה, קרלו עם 73.1% (המספר ירד טיפה בקדנציה הזו בהשוואה לשנתיים הקודמות אצלנו) אחוז ניצחונות. שני רק למנואל פלגריני שאימן עונה אחת בלבד (2009-10). זה גבוה יותר מזמנו בבאיירן – 71.7%, בפ.ס.ז’ – 63.6%, בצ’לסי – 62.4% ובמילאן – 59.9%.

image

רודריגו נהנה בכל רגע בחופשה בברזיל ומצא כמה רגעים להתראיין ל-AS: “ניצחנו בזכות היכולת והלב הרחב שלנו”. הוא מודה על הזכות להיות חלק מהמועדון הגדול בעולם ואחרי סיום העונה הנפלא שלו הוא מצפה להמשיך ככה ולשחק תפקיד חשוב גם במונדיאל בברזיל. “זו הייתה העונה שחלמתי עליה ברמה האישית, אבל עוד יותר ברמה הקולקטיבית. הקבוצה שוב הראתה שמדריד היא המועדון הטוב בעולם, על המגרש ומחוצה לו, עם המאמן הטוב ביותר האפשרי וסגל וחדר הלבשה נפלא. זו הייתה העונה המושלמת. הסוד של הצוות המנצח הזה הוא שיש לנו חדר הלבשה נהדר. אנחנו בעצם חברים”.

מאז שהגיע למועדון בקיץ 2019 יש לו 18 שערים ו-18 בישולים וזה לא מספיק לו, על אף המאזן הנפלא בליגת האלופות, בדגש על הניסים בעונה שעברה. “אני יודע שאני יכול להבקיע עוד הרבה שערים”, הוא אומר. לרודריגו יש עשרה שערים במדי ריאל מדריד בליגת האלופות . יותר מזינדין זידאן (תשעה), יותר ממרקו אסנסיו (תשעה), יותר מגונסאלו היגואין (שמונה בלבד), יותר מאנחל די מאריה (שמונה גם כן), יותר מפרננדו היירו (שמונה), יותר מסטיב מקמנמן (ארבעה), יותר ממסוט אוזיל (ארבעה), יותר מפדג’ה מיאטוביץ’ (שלושה), יותר מדיוויד בקהאם (שניים). ממה נובע הפער העצום בין שחקן הקלאץ’ הזה במפעל היוקרתי לבין הבינוניות בליגה (שבעה שערים בלבד)?

בינתיים רודריגו נשאל האם יש ‘סוד’ לסיום העונה הנהדר שלו? “השנה ידעתי שזה רגע המפתח עבורי ומאז ינואר תכננתי עבודה בהתאמה למועדון, שאיתה ובזכותה השגנו את היעדים שנקבעו”. למעשה, רודריגו ויתר על נסיעות במהלך חופשת חג המולד בניגוד לרוב. הוא הזמין את חבריו הטובים להתלוות אליו בבירה וניצל את ההזדמנות לבקר באל פראדו, להכיר את השלג של הרי מדריד ולספוג את העיר שבה הוא מקווה לחיות במשך שנים רבות. תפקידו של אביו, שחקן כדורגל לשעבר שמפקח על כל תנועותיו, והמשמעת שלו בתזונה ובקצב חייו עשו את השאר - “אחרי עונה מדהימה במועדון שלי, החלום שלי עכשיו הוא להגן על המדינה שלי במונדיאל הבא”, הוא אומר. ומה לגבי עונת 2022/23 במועדון? “אנחנו יודעים שיש לפנינו אתגר עצום. במדריד אתה תמיד עולה לכר הדשא כדי לנצח ואנחנו הולכים להילחם על ששת התארים שעל כף המאזניים”.

צריך לחזור לרוטינה - כותרות העיתונים הבוקר:

image

שער המארקה: על רקע תמונה מרגשת של הברזילאי כובש את שער הניצחון בגמר ליגת האלופות: “שחק אותה שוב - ויני” - הסופר קאפ האירופי מגיע מחר, בזכות השער של קשר הכנף נגד ליברפול| אותו שער העניק לו מעמד אחר באופן סופי - של כוכב כדורגל, וגם בפן הכלכלי| עוד מופיע הציטוט המוכר שלו מהריאיון האחרון: “אני רוצה להפוך לאחד הגדולים בהיסטוריה של ריאל מדריד”.

לפני ארבע שנים כשריאל שיחקה בסופר קאפ האירופי המצב מבחינתו היה שונה לגמרי. “שום דבר מאז לא נשאר, שום דבר לא דומה”, נכתב במארקה. באותו הזמן ויניסיוס היה ילד ברזילאי מוכשר שיועד לשחק עם קבוצת המילואים, ראו בו כישרון אך כזה שלא משופשף, רחוק ‘מהאליטה’. עוד נכתב שהיו רבים שהופתעו שהוא בכלל היה בסגל. אז כן, הוא נכלל בסגל ולא שיחק דקה על אף שריאל מדריד התקשתה בהארכה נגד אתלטיקו. כיום, ויניסיוס הוא כוכב של מדריד ואחד השחקנים הכי לא צפויים בעולם וכזה שמוציא כל הגנה מאיזון| עוד בהקשר של ויניסיוס, שימו לב לזה. אשתקד הוא היה אחראי ל-42 שערים כמובן. הוא כבש 22 ובישל עוד 20. נתון שרץ בטוויטר כבר זמן רב - השוואה לשחקני כנף גדולים בעשור האחרון: בעונת השיא של אריאן רובן ופרנק ריברי הם בישלו כל אחד 32 שערים למשל| ראחים סטרלינג הגיע ל-37 שערים ובישולים| אדן הזאר היה עם 38 שערים ובישולים בעונת השיא שלו| גארת’ בייל עם 41 שערים ובישולים. תבינו לבד…

במארקה קיבצו לנו עוד מספר אנקדוטות וסיפורים לקראת הסופר קאפ האירופי: קודם כל אי אפשר לשכוח את השער המדהים של דני קרבחאל נגד סביליה ב-2016. הוא כבש רק שער אחד בעונת השיא בחייו – עונת הדאבל – והוא היה מרהיב מאוד. נדיר לראות את דני כובש| ואם כבר שער – מרקו אסנסיו כבש את שער הבכורה שלו בריאל במשחקו הראשון – בומבה נגד סביליה בסופר קאפ, פתח לנו את התיאבון עם רגל שמאל האימתנית שלו. כל שלישיית ה-B-B-C נחו במשחק (לא פתחו בהרכב)| מי שישמח לקבל דקות ראשונות סוף סוף הוא נאצ’ו שלא נכלל בסגל לסופר קאפ האירופי ב-2014 ולא שותף בשלושת האחרים אלא נותר על הספסל ב-2016, ב-2017 וב-2018. המטרה של חסוס ואייחו למשל תהיה להיכלל בסגל ולא להיות מבין השניים שינופו| אדן הזאר הפסיד פעמיים בסופר קאפ האירופי במדי צ’לסי – הן לאתלטיקו מדריד בעונת הבכורה שלו והן לבאיירן מינכן כעבור שנה. בריאל מדריד אין לו דקה ‘במשחק על התואר’ – לא בסופרקופה הספרדי אשתקד ובטח שלא בגמר הצ’מפיונס| השלישייה באמצע: המשחק הראשון של טוני קרוס במדי ריאל מדריד היה הסופר קאפ האירופי נגד סביליה ב-2014| לוקה מודריץ’ פתח על הסםסל במהלך ההפסד לאתלטיקו מדריד, קיבל מנוחה משום שהגיע לגמר המונדיאל| קאסמירו עצמו עבר בהשאלה לפורטו בקיץ 2014. מאז – אתם יודעים. במשחק ב-2017 נגד מנצ’סטר יונייטד הוא כבש מהאוויר| ‘הטירונים הנוספים’ – פרלאן מנדי ואדר מיליטאו שלא לקחו חלק במשחקים כאלה, כך גם אדוארדו קמאבינגה. אורליאן טשואמני מעולם לא זכה בתואר במדי הקבוצות שלו, לעומת הזכייה בליגת האומות עם הנבחרת| באותו 2:3 דרמטי נגד סביליה, את שער השוויון כבש הקפטן סרחיו ראמוס. ומי בישל לו? לוקאס ואסקס, שחקן הנשמה, בהקפצה נפלאה מצד ימין. אפשר לומר שהבישול הרך הזה, האמונה והריצה הבלתי פוסקת עד לדקה ה-90 – מסמלות את הקריירה שלו| האתגר של רודריגו – הוא היה צריך דקה אחת כדי לכבוש במשחק הליגה הראשון שלו, חמש דקות בגביע המלך ובליגת האלופות כבר בהופעה השנייה הוא כבש שלושער. הוא לא יפתח בהרכב אבל כן יעלה מהספסל…

שער ה-AS הבוקר עם ארון התארים שלנו: “האתגר החדש - מאה תארים” נכתב על רקע תמונה של השחקנים מפוקסים באימון - ריאל מדריד מתחילה מחר את הספרינט שלה אל עבר עוד תארים, נגד היריבה הגרמנית. בזכת העונה המוצלחת אשתקד עם שלושה תארים - אליפות ספרד, זכייה בליגת האלופות והסופרקופה - ריאל הגיעה ל-98 תארים והחזירה את הסדר על כנו כשעברה שוב את ברצלונה לה 97. היא רוצה להגיע ל-99 תארים כבר עכשיו ולחצות העונה את רף המאה. לאף קבוצה בכדורגל העולמי אין רקורד כזה. כבר הזכרנו לא פעם, שיא התארים של ריאל מדריד בעונה אחת הוא ארבעה, עם זינדין זידאן, וזה קרה פעמיים.

אלפרדו רלאניו בטור דעה ב-AS: “מודריץ’ ופיקה לא מזדקנים אותו הדבר”. הכתב משבח את היכולת של לוקה בגילו המופלג, אומר שהוא לא רק ‘מחזיק מעמד’ בריאל אלא עמוד השדרה שלו בעוד הבלם היריב שצעיר ממנו בשנתיים משחק רע מאוד| “מודריץ’ נמצא במדריד כבר עשר שנים, בקרוב ימלאו לו 37 (בתשעה בספטמבר, ליתר דיוק) והוא לא מראה ירידה קלה . הוא חתם לארבע שנים חידש עוד ארבע, האריך אוטומטית לעוד שנה כשזכה בכדור הזהב; לאחר מכן, שני חידושים שנתיים, זה שאפשר לו לשחק בשנה שעברה וזה שיאפשר לו לשחק בזו. ללא שום דיון ושאלות הוא קיצץ בשכרו עקב השפעת המגיפה. קראתי ב-AS שהוא כבר בטופ עשרת השחקנים השחקנים הוותיקים ביותר בהיסטוריה של מדריד. רק שישה הגיעו לשחק בגיל 37. רק אחד, פושקאש הגדול עשה זאת בגיל 39. וזה לא שהוא סתם שורד בקבוצה, זה שהוא דמות. הוא משחק טוב, כמו שהוא עשה לפני שנים ואפילו טוב יותר מאשר כשהגיע, כשלקח לו זמן לכפות את המשחק שלו. אבל לפני זמן רב הוא ידע איך לגרום לעצמו להיתפס על ידי חבריו. השאר זה לדאוג לעצמך. הסוד של כדורגלן להחזיק מעמד גם בשנות השלושים לחייו הוא להקדיש יותר זמן ותשומת לב לכדורגל מאי פעם. זמן אימון, זמן מנוחה וריכוז מרבי בפעילות. אוכל זהיר מאוד והסחות דעת, המינימום. הגוף והנפש המוקדשים לכדורגל. זה מה שמודריץ’ עושה. את השאר מספק מצבו הגופני הטבעי”. כואב לו להגיד את זה, אבל מהצד השני פיקה, צעיר ממנו בשנתיים, אבל מעורב בדינמיקה גרועה מאוד. גם בבארסה וגם בנבחרת הוא שיחק מספר משחקים רגועים בגלל העליונות של הקבוצות. והוא פרש מהנבחרת כבר מזמן. בעוד מודריץ’ עדיין בשלו. ההבדל הגדול הוא במסירות. פיקה הפך את הכדורגל לעוד פעילות שלו, הוא מנהל חיים מפוזרים, נפשית ופיזית.

“קורטואה – לא רק שחקן המפתח אלא גם הקמע”, נכתב ב-AS על השוער הבלגי שיקווה להשיג מול איינטרכט פרנקפורט את התואר השמיני שלו במועדון. קורטואה ‘אף פעם לא בחופש’ כפי שנכתב ב-AS, בקלאסיקו נגד ברצלונה בלאס וגאס ראינו את אותו השוער שהיה השחקן מספר אחד בגמר ליגת האלופות נגד ליברפול. קורטואה כבר זכה בסופר קאפ האירופי, כשחקן אתלטיקו מדריד שהביסה 1:4 את צ’לסי ב-2012 במשחק שיא של ראדמל פלקאו. ב-2018 כשריאל נכנעה 4:2 לאותה אתלטיקו הוא כלל לא נכלל בסגל משום שהצטרף לקבוצה רק שבוע קודם לכן עוד נתון מעניין הוא שטיבו מעולם לא הפסיד בקריירה לקבוצות גרמניות. עם ריאל הוא ניצח 0:2 את גלדבאך במשחק הקריטי ההוא במחזור הסיום בשלב הבתים, והיה 2:2 בגרמניה. כשחקן צ’לסי הוא רשם תיקו נגד שאלקה בשלב הבתים ב-2014-15 וניצחון גדול בגלזרקינכן. וכשחקן אתלטיקו יש לו ניצחון כפול על האנובר בליגה האירופית. קיילור רוצה לעשות עוד צעד בדרך, גם, לזכייה בפרסים האישיים

בנזמה במסיבת העיתונאים עכשיו לצד מודריץ׳ ומיסטר קרלו נראה לחוץ אחרי ששואלים אותו בצורה ישירה אם הוא הכי טוב שיש כיום… אחרי שנים קשות בהן סבלתי מהאדישות שלו - היום זה מרגיש כל-כך טבעי וההערצה אליו הפכה להיות עיוורת. ישתבח שמו

עריכה:
לינק ליוטיוב עבור דניאל - https://youtu.be/-QM0p1DRkg4

אפשר קישור בבקשה? חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי. להבא יעזור אם תוסיף לינק בהודעה :blush:

מי יתווכח עם האימרה הידועה שריאל לא ‘משחקת’ בגמר אלא מנצחת אותו? שימו לב לזה - ריאל עם 14 ניצחונות מ-15 משחקי הגמר האחרונים שלה ויוצא דופן היה הסופר קאפ האירופי ב-2018. אם נלך עוד קצת אחורה, המאזן הוא 17 מתוך 19. בגמר ליגת האלופות באותה נקודת זמן המאזן הוא מושלם - חמש זכיות מחמישה גמרים, זה הכי חשוב, וגם בגביע העולם למועדונים המאזן הוא מושלם עם 4 מתוך 4. בסופר קאפ האירופי ריאל השתפרה והשיגה 4 מ-5. בסופרקופה הספרדי היא עם שלוש זכיות מארבעה נסיונות. אתלטיקו מדריד היא הקורבן הגדול שלנו עם שלושה הפסדים - פעמיים בגמר הצ’מפיונס, וגם ליברפול, ברצלונה וסביליה עם שני הפסדים. הנה כל הגמרים המוצלחים מאז:

גמר אליפות העולם למועדונים 2014, סן לורנצו - V
גמר ליגת האלופות 2016, אתלטיקו מדריד - V
הסופר קאפ האירופי 2016, סביליה - V
אליפות העולם למועדונים 2016, קאשימה - V
גמר ליגת האלופות 2017, יובנטוס - V
הסופר קאפ האירופי 2017, מנצ’סטר יונייטד - V
הסופרקופה הספרדי 2017, ברצלונה - V
אליפות העולם למועדונים 2017, גרמיו - V
גמר ליגת האלופות 2018, ליברפול - V
אליפות העולם למועדונים 2018, אל ראין - V
הסופרקופה הספרדי 2019/20, אתלטיקו מדריד - V
הסופרקופה הספרדי 21/22, אתלטיק בילבאו - V
גמר ליגת האלופות 2022, ליברפול - V
הסופר קאפ האירופי 2022, איינטרכט פרנקפורט - V

כותרות העיתונים הבוקר לאחר הזכייה בספר קאפ האירופי - באופן נדיר - אותה הכותרת.

שער המארקה: “לא יודעים שובע” - ריאל מדריד זכתה בסופר קאפ האירופי החמישי שלה אחרי עוד תצוגה עם שליטה אבסולוטית ולא הותירה סיכוי לפרנקפורט| אזכורים לכובשים - שערים של בנזמה ואלאבה הכניעו את הגרמנים| וכמובן האירוע ההיסטורי באמת: קארים הפך למבקיע השני הטוב ביותר בתולדות המועדון כשחלף על פני ראול.

בסיקור המשחק נכתב: "ריאל מדריד היא עדיין המלכה. אלאבה ובנזמה, שמניף את התואר הראשון שלו כקפטן, חותמים את הניצחון הלבן המיוחל והבלתי מעורער מול פרנקפורט שהקשתה על קורטואה אולי פעם אחת. ריאל הייתה סמכותית מול פרנקפורט ואישרה את הדומיננטיות שלה, קבוצה אגדית שלא טועה ברגעי ההכרעה.

טור דעה קצר במארקה: “האם לריאל מדריד יש עוד מקום בארון התארים? עוד גמר, עוד ניצחון, זה היה ברור מדי. ריאל בשלה, ממשיכה לזכות בתארים. הדרך הטובה ביותר להתחיל את העונה”| כתבה נוספת הייתה: “כל מי שלא מבחין בכך שטיבו קורטואה השוער הטוב בעולם - כנראה מתחבא מתחת למיטה ולא צופה בכדורגל”.

שער ה-AS גם כן עם ‘לא יודעים שובע’ - והפעם לרוחב, וגם צ’ופר נאה של פוסטר מתנה לקוראי העיתון של מחר (שישי)| ריאל זכתה בתואר בפעם החמישית כשהיא ‘מחסלת’ את היריבה ללא מאמץ| גם כאן טקסט אינפורמטיבי בלי דרמות - אלאבה ובנזמה, שעבר את ראול בטבלת המבקיעים - כבשו.

בסיקור נכתב: "ריאל מדריד מחזיקת הסופר קאפ בפעם החמישית – הקבוצה של אנצ’לוטי הציגה עליונות מוחצת ונהנתה משערין של אלאבה ובנזמה ש’ניצח’ את ראול. נכתב כי עד לשער הראשון היא הייתה אולי מעט טובה יותר ולאחר מכן שיחקה בצורה יוצאת דופן. עוד נכתב כי בפרנקפורט ידעו מיד שאין להם סיכוי. עוד נכתב כי סבאיוס ‘עקף’ את אסנסיו והזאר שלא שותפו.

בכתבה אחרת נכתב על השער השני של ריאל מדריד: “ה-0:2 גורם שוב לכל אירופה לרעוד” - כאשר ריאל עשתה הכל מהר, תפסה את פרנקפורט לא מוכנה - ו-ויניסיוס כמובן בישל לבנזמה| עוד משהו שצוין הייתה הפעולה ההגנתית המזהירה של מיליטאו באמצע המחצית הראשונה כשעם ספרינט אדיר מנע מצב הבקעה ברור. “פלא”, נכתב| “ויניסיוס מתחיל את העונה כפי שסיים, קרוס חזר להיות בכושר של פעם” - כותרת אחרת.

תומאס רונסרו כהרגלו מגזים קצת ובטור דעה ב-AS כותב ‘האלופה הנצחית’ ודורש לשנות את ההגדרה במילון וליד הפועל ‘לנצח’ הוא מבקש מהאקדמיה ללשון לכתוב ‘פעולה הקשורה לריאל מדריד, מועדון שמחובר גנטית לניצחון’. “ריאל אף פעם לא מתעייפת מלנצח ולצבור עוד ועוד אוצרות לארון התארים בברנבאו. כל כך הרבה יש כאלה ב-2022. האתגר לזכות בששת התארים הוא נפלא”. הוא עוקץ את פ.ס.ז’, סיטי ואחרות וטוען שריאל לא צריכה מנופים או למכור את תכשיטי הסבתא (הכוונה לברצלונה?) כדי ליצור קבוצה תחרותית אדירה שמשחקת ומנצחת, בזכות השוער הטוב בעולם, הזוכה הבא בבלון ד’אור (מהמוצדקים שהיו בעשור האחרון) וכשהיא מראה מחויבות. הוא מפרגן לקאסמירו על פראטידזו ושליטה ביד רמה באמצע, טוען שוויניסיוס היה יכול לכבוש שלושער אבל קארים היה חתום על הרגע ההיסטורי כשעבר את ראול.“המדרידיזם הוא ללא גבולות”, הוא מסכם כשעל כל אוהד ריאל היו חמישה של הגרמנים במפגש לפי התחושה שקיבל. 'ריאל היא קבוצה משפיעה. כבוד ותהילה מכולן. קבוצה נצחית

קרלו אנצ’לוטי מאשר: קאסמירו ביקש לעזוב: אלה היו דברים במסיבת העיתונאים לקראת סלטה ויגו - שעסקה בעיקר בזה:

“אין משהו רשמי אבל יש שיחות. אתמול בערב הבנתי שזה רציני. לא ניסיתי לשכנע אותו להישאר אלא הקשבתי לו. קשה לנו לדבר על זה. הוא כמובן לא ישחק מחר. אנחנו אוהבים אותו מאוד וחייבים לקבל את החלטתו. אנחנו שמחים על מה שעשינו יחד ולא עצובים. יזכרו לעד את שיתוף הפעולה שלו עם קרוס ומודריץ’. קאסמירו יודע מהי ריאל מדריד אבל לפעמים רוצים לנסות דבר חדש, זה קרה לי כשהייתי מאמן מילאן ובשלב מסוים אתה מרגיש טוב אבל רוצה משהו אחר, חוויה חדשה, ליגה חדשה, שפה חדשה. המועדון מבין אותו ואנחנו אוהבים אותו על מה שנתן לנו. הוא שחקן ריאל מדריד עדיין אבל אם יעזוב יש לנו את הדרך להחליף אותו”.

“יש לנו שישה קשרים מעולים וזה מספיק לעונה הזו. טשואמני הוא היורש שלו, הוא האופציה הכי טובה בשוק. הוא צעיר והוא ייתפתח. אני לא אבקש ממנו לשחק כמו קאסמירו כי כל אחד שונה. הוא עוד צעיר ועליו להסתגל. הוא חזק מאוד באוויר, יש לו רגל טובה והוא מצטרף להתקפה. הוא כבר מוכן לשחק בריאל מדריד”. גם טוני קרוס יכול לשחק בעמדה הזו ואפילו אדוארדו קמאבינגה". הוא מזכיר עי הקבוצה ניצחה 22 פעמים ברצף ב-14/15 כשקרוס היה הקשר האחורי. “יש לנו שחקנים אחרים עם מאפיינים שונים שישחקו שם כי אין הרבה עם האיכויות של קאסמירו. גם אנדראה פירלו היה קשר אחורי בקבוצות שלי. טשואמני דומה יותר לקאסמירו מאשר לקרוס לדוגמא אבל גם קרוס יכול לשחק בעמדה הזו”. “קרוס לא אמר לי שהוא לא אוהב לשחק כקשר אחורי, אולי הוא התלוצץ בשיחה עם אחרים”.

הוא נשאל איך השחקנים הגיבו: "“הם רואים את זה בכבוד והם מבינים את זה. כדי לבצע הערכה אתה צריך לקחת בחשבון את האהבה והכבוד שיש לכל ריאל מדריד כלפיו. כאשר הוא מוכן לנסות אתגר חדש, עלינו להבין אותו ולקבל זאת במלוא הכבוד והחיבה. אנחנו לא כועסים או עצובים. כמובן שכשאתם נמצאים עם אדם כל כך אדיב, רציני ומקצועי כבר הרבה זמן, השחקנים לא מרוצים מזה, אבל הכבוד להחלטתו גובר. התוכניות לא השתנו, אנחנו נילחם על כל התארים איתו או בלעדיו ונצליח איתו או בלעדיו. כולנו מכירים בחשיבותו של השחקן הזה ומהו בשבילנו”.

קאסמירו נפרד מהשחקנים כצפוי, זו הסיבה לכך שהגיע מוקדם לוולדבבאס. השחקנים לא ידעו על כך דבר עד הבוקר ולא רצו להאמין. “ברור שאני רוצה שיישאר!”, אמר פדה ואלוורדה. "שישי הזה היה בוקר מיוחד ועצוב מאוד בוולדבבאס, הכל בשל עתידו של קאסמירו , הרחק מספרד. הברזילאי חי את הרגעים האחרונים שלו בריאל מדריד בפרידה מחבריו לקבוצה, רובם מודעים קודם לכן למצב דרך התקשורת. כי אתמול רבים מהכדורגלנים של אלופת אירופה לא ידעו, ולא רצו להאמין, שקאסמירו עוזב. העוגן באמצע האגדה של המועדון, לא הגיב על דבר. עם זאת, לאור התפתחות האירועים בעיתונות, השחקנים חששו מהגרוע מכל.

כותרות העיתונים הבוקר לאחר הגרלת שלב הבתים וערב הגאלה:

שער המארקה: “גדולים!” - בעיתון מדברים על הכבוד העצום לו זכה הכדורגל הספרדי כשמעבר לזכייתם של קארים בנזמה בשחקן המצטיין ובבחירתו של קרלו אנצ’לוטי כמאמן המצטיין - התייחסו גם לבחירת השחקנית מברצלונה כשחקנית המצטיינת בכדורגל הנשים| אזכורים להתייחסותו של אנצ’לוטי למרקו אסנסיו שאכן לדבריו מחפש לעזוב| על ההגרלה נרשם: “במיוחד עבור קבוצות עיר הבירה” - בתים נוחים לריאל מדריד ולאתלטיקו מדריד.

“הגרלה מתוקה לאלופה” ו"דרך קלה" הן חלק מהכותרות הנוספות באתר על ההגרלה בעוד ברצלונה וסביליה זכו לבתי מוות. 88% מתוך 26 אלף הנשאלים בסקר המארקה בטוחים שהקבוצה תעמוד בציפיות ותסיים כאלופת הבית. לגבי לייפציג הזכירו את כריסטופר אנקונקו שאולי יהיה על הכוונת ביום מן הימים. “שחטאר היא מכרה וותיקה של ריאל והיא נחלשה מאוד בגלל המלחמה”. על סלטיק נכתב שיש ניחוח היסטורי והוצגו ניתוחים טקטיים של הקבוצות.

כתבה נוספת על קארים בנזמה: “הוא משלים את העבודה”. נכתב שבגיל 34 וכשהוא מלטף את גיל 35, מגיע לו, אחרי עונה מדהימה - להיות הגיבור הראשי בערב הגאלה של אופ"א. “הוא כבר זכה להערצה על ידי חבריו ויריביו אבל הוא השלים עם הזכייה את המהפך הכי מדהים בעולם הכדורגל בעשור האחרון”. ואם אפשר קצת פילוסופיה של צ’רצ’יל אז למה לו: “הבעיה הגדולה של זמננו היא שגברים לא רוצים להיות שימושיים אלא חשובים”.

העדכון היומי על מרקו אסנסיו: במארקה נכתב כי השחקן כן קיבל כמה וכמה הצעות אך דחה את כולן מכיוון שהוא מאמין שיש לו מקום בריאל מדריד ושאם יישאר הוא יציג את הכושר הטוב שלו מחצי העונה הראשון. הספרדי אמר זאת גם לקרלו אנצ’לוטי וגם לאנשי המועדון. הוא משוכנע שאם יקבל הזדמנות הוא יוכיח לראשי המועדון ולכולם שהם טועים והוא שחקן טופ. בריאל מעדיפים שיעזוב כי רוצים להרוויח עליו כסף. סקר המארקה, קצת מעל 7,000 מצביעים - 68% מהאוהדים חושבים ביזנס ושצריך למכור אותו כרגע.

שער ה-AS עם אותה תמונה בדיוק: “הטובים ביותר” - נכתב שוב על הנבחרים אחרי העונה שעברה היוצאת מן הכלל בליגת האלופות, וכן שלריאל מדריד היה מזל. הבתים המלאים למעלה הפעם והספרדיות בצהוב.

בשני טורי דעה, תומאס רונסרו דווקא לא חוגג. הוא כותב שהוא ‘לא סומך על אגסים מתוקים’ ומנמק בנטייה של ריאל מדריד להסתבך ולחפש ריגושים. הוא טוען: "הייתי מעדיף קבוצה אנגלית בדרג השני כי התמודדנו איתן נהדר אשתקד, ונאפולי או אינטר. ריאל ניצחה את כל מי שהייתה צריכה. הקבוצה הזו בוערת בברנבאו עם קבוצות על. כמו שאמרו באוניברסיטה ‘מקצועות קלים לא משכנעים אותי ולא דוחפים אותי’. הוא מסיים בכך שהגיוני שהדרך לגביע ה-15 מתחילה עם הגעה לשמינית הגמר ללא שריטות – עם המאמן הטוב ביותר, השחקן הטוב ביותר, המוח הטוב ביותר – מודריץ’, השוער הטוב ביותר והצעיר המצטיין – ויניסיוס. שום דבר אינו בלתי אפשרי.

אקסל טורס ממש מנתח את היריבות וטוען שריאל צריכה ‘לבלות בלי בעיות’. לייפציג שמרה על אנקונקו והחזירה את ורנר בקיץ אך פתחה את העונה רע מאוד ולא ניצחה בשלושה משחקים ועליה להתאושש; שחטאר מתמודדת עם אסונות גדולים מהספורט וההשלכות הנוראיות של המלחמה עם רוסיה ומציין את רשימת העוזבים; סלטיק עשתה עונה יפה אשתקד אבל לרוב ליגת האלופות גדולה עליה.

ב-AS נכתב כי זכייה באליפות ספרד ה-36 היא המטרה הברורה שהציבו בריאל מדריד בתחילת העונה, זה האתגר הגדול שלה. בריאל מדריד מסמנים מעין נקודת אמצע של 12 המחזורים הקרובים עד היציאה לפגרת המונדיאל והתקווה היא לפתוח פער כלשהו. “76 ימי ורטיגו עד התשעה בנובמבר”, נכתב. בפרק הזמן הזה, עד המחזור ה-14, ריאל, שמוליכה בשתי נקודות על ברצלונה, שלוש על אתלטיקו מדריד וחמש על סביליה, תפגוש את שלושתן, הטוענות הנוספות לכתר. היתרון של ריאל הוא בכך שהקבוצה רצה כבר כמה שנים ברציפות ולא נעשו שינויים רבים בניגוד לברצלונה. במונדיאל קרלו ייאבד לפחות 12 שחקנים. קרבחאל – ספרד, קורטואה והזאר – בלגיה, מיליטאו ו-ויניסיוס – ברזיל, רודיגר – גרמניה, מודריץ’ – קרואטיה, פדה – אורוגוואי, טשואמני ובנזמה בצרפת ואולי גם קמאבינגה. גם רודריגו וסבאיוס על הראדר. שימו לב לזה, גם “גורם הברנבאו” יהיה חשוב. לאחר משחק החוץ הקרוב נגד אספניול, ריאל תשחק שבעה משחקי בית ב-11 מחזורים, בדגש על הקלאסיקו ב-16 באוקטובר. שבוע לאחר מכן גם סביליה תגיע למפגש. לפניכן, ב-18 בספטמבר, המטורפוליטאנו ייארח את הדרבי הראשון. בעונה שעברה לריאל היו 33 נקודות אחרי 14 מחזורים – רקורד מצוין, הכי טוב מאז עונת הדאבל עם זידאן אז היו לה 34

עשר שנים בדיוק לאחר הצגתו כשחקן ריאל מדריד, לוקה מודריץ’ בריאיון ל-AS: “אני לא רוצה שהחלום הזה ייגמר”| עוד אמר: “ההחלט הלהגיע לריאל מדריד היא הטובה ביותר בחיים שלי”| “אני מתחיל כל עונה כאילו היא הראשונה שלי כאן”.

נחזור קצת על המספרים כי זה כיף: 21 תארים ב-439 משחקים, אליהם יש להוסיף את כדור הזהב, השחקן הטוב ביותר ושחקן השנה של אופ"א שקיבל ב-2018. הוא סיפק 32 שערים ו-74 בישולים.

כה אמר כשהצטרף לקבוצה: “זה היה תהליך ארוך, אבל בסופו של דבר הצלחתי להגיע. אני מאוד שמח. זה כבוד גדול וגאווה להיות במועדון הגדול בעולם. אני רוצה להתחיל להתאמן ולשחק עם החולצה הזו עכשיו. אני מתרגש”. במילים הלבביות והכנות הללו לבש את חולצתו הלבנה הראשונה, עם מספר 19 מאחור. באותה תקופה היה זה מסוט אוזיל שלבש את ה-10. בקיץ 2017 הוא השתלט על החולצה שמתאימה לו כל כך, לאחר שחאמס רודריגס עזב לבאיירן מינכן. כיום היא אחת החולצות הנמכרות ביותר בחנויות ריאל מדריד.

“עברו כאן עשר עונות, אבל אני מתחיל כל אחת כאילו היא הראשונה. השנה כבר זכינו בארבעה תארים ויש לנו אתגרים רבים לפנינו”, הוא אומר. לוקה הוא הקפטן השלישי אחרי קארים בנזמה ונאצ’ו. במועדון מאוד מעריכים אותו על כך שהוא מוכן להאריך את החוזה בכל פעם בעונה אחת נוספת ומיד מסכים לקצץ בשכר. “אני מרגיש את החיבה של ריאל מדריד כל יום. לכן אני מנסה להחזיר על כך במגרש. הברנבאו מאוד מיוחד בשבילי” . לוקה מודריץ’, גאון ודמות. עשר שנים בלבן והוא אגדה.

לואיס נייטו בטור דעה על לוקה מודריץ’: “אז ז’וזה מוריניו בוודאי לא הגזים”. “התעקשתי כל כך להביא את מודריץ’ כי היה לו כל מה שהיינו צריכים: טכניקה, ראייה וקריאת משחק, איכות בקבלת החלטות, מהירות מחשבה, הוא ידע למסור כדורים ארוכים, הנעת כדור פשוטה, הבקיע מחוץ לרחבה, הוא ידע ללחוץ. הוא היה אינטנסיבי וחכם וידע היכן להתמקם”. תשע שנים לאחר חתימתו במדריד, מוריניו הסביר בריאיון מיוחד לכלי תקשורת קרואטי את התעקשותו על הקשר הטוב ביותר בתולדות המועדון - כך נייטו מכנה אותו. "לפחות מאלה שראיתי, כולל זידאן. על העין הטובה הזו, הפורטוגלי זכה לחנינה ראויה על כל מה שביצע מאוחר יותר. ולאור היכולת הפנטסטית של מודריץ’, היה שווה למדריד לסבול דופק של 56 יום עם דניאל לוי , נשיא טוטנהאם, מנהל משא ומתן קשה מאוד. “מודריץ’ היה בן 26, ‘בילה’ את קדם העונה במרד, התאמן לבד, ונכנס לכושר לאט לאט. את מה שקרה אחר כך אפילו העין של מוריניו לא הייתה מנחשת. בכל שנה הוא שיחק טוב יותר מהקודמת. אתה צריך לבלות שעות בספריית וידאו כדי למצוא משחק גרוע של הקרואטי. זה מגדיר את גדולתו בצורה הכי טובה שיש - לשחק טוב בכל משחק ובכל מגרש”. הוא כותב כי מודריץ’ כן חווה דעיכה קלה, אחרי קבלת כדור הזהב שהפרס הזה חזק מכולם. “בגיל 35 הוא היה כמעט בכל התמונות של השנה הקסומה הזו: רדיפת הנעורים הזו אחרי מסי בקאמבק נגד פריז סן ז’רמן והבישול לבנזמה ב-1:2; עם הפאלש המדהים שלו לרודריגו הוא כפה הארכה מול צ’לסי; והוא הניח את האבן הראשונה של השער האחרון - זה של ויניסיוס בגמר - כשיצא ללא פגע מהלחץ של שלושה שחקנים ובילבל את ליברפול. הדבר האחרון שידוע שראינו היה הרסיטל בוויגו. עם בטן מלאה אתה עדיין רעב”.

רוצו לאתר הרשמי לראות את הווידאו המרגש של המועדון לכבוד העשור של לוקה מודריץ’ בלבן - קליפ של חמש דקות שיגרום לכם לצמרמורת. “עשר שנים של קסם”. בינתיים הקשר עצמו בטוויטר, על רקע תמונה מרגשת עם גביע האלופות האחרון כשהוא מוקף בחברים: “היום, לפני עשר שנים חתמתי בריאל מדריד. אחת ההחלטות הטובות בחיי. לשחק במועדון הטוב בעולם זה חלום שאני עדיין לא רוצה להתעורר ממנו. האללה מדריד. אנחנו ממשיכים!”

image

כותרות העיתונים הבוקר לאחר הניצחון על אספניול:

שער המארקה: “הוא הזהב” נכתב על קארים בנזמה על רקע תמונה שלו כובש את השער הדרמטי (1:2) - צמד של החלוץ היה סיום הולם לשבוע גדול שלו| ריאל מדריד סבלה אחרי שער היתרון הנפלא של ויניסיוס מול אספניול שהראתה את פניה והפגינה אומץ | אזכורים למצב בטבלה - ריאל מדריד המוליכה הגאה עם מאזן מושלם בשלושת המשחקים שנערכו כולם בחוץ.

בסיקור המשחק נכתב: “בנזמה פותר את הבעיה”. שער נהדר של ה-‘9’ של ריאל בדקה ה-88 הימם את אספניול שנכנעה ובסוף נותרה גם בעשרה שחקנים. חוסלו מחק את השער של ויניסיוס. נכתב כי שלושת משחקי החוץ של ריאל הסתיימו בניצחון מסובך. גם נגד אלמריה היא כבשה שער בדקה מאוחרת יחסית. כמו בשאר המשחקים היא הייתה צריכה לפתור קשיים, אבל הכוח הפיזי האדיר שלה וגם האינדיבידואליות כמו בגול הראשון עם טשואמני ו-ויניסיוס וכן רודריגו ובנזמה – הכריעו. ציוני המשחק? חוליית ההגנה עם כוכב אחד וגם מודריץ’ וקרוס, היתר עם שניים.

כותרות נוספות: “קמאבינגה וטשואמני הם הכוח של ריאל מדריד שבלתי ניתנת לעצירה”| הקשר של מונאקו זכה לעוד שבחים: “טשואמני – ממחליף של קאסמירו ועד לגרסה של מודריץ’ שהיה מתגאה בבישול כזה”. על ויניסיוס נכתב שהוא כבש שער כמו של רונאלדו הברזילאי וממשיך להרחיב את השיאים שלו| עוד נכתב על בנזמה ש’אינו יודע שובע’ וגם בדקה המאה רצה לבעוט כדור חופשי אחרי השער שכבש ולנצל את זה שבשער לא עומד שוער אלא שחקן שדה.

שער ה-AS: בלי הרבה התחכמות - “המנהיג של המוליכה”, נכתב על רקע תמונה של בנזמה החוגג - החלוץ הציל את ריאל מאיבוד נקודות עם צמד בדקות האחרונות| על אספניול נכתב שהיא נתנה את כל מה שיש לה ונלחמה עד לסיום ורק כשנותרה בעשרה שחקנים הרימה ידיים.

בסיקור נכתב: “שוב מדריד האלמותית” - שני שערים מאוחרים של בנזמה נותנים לה את הניצחון השלישי ברציפות. אספניול נאבקה עד אפיסת כוחות, אבל נפלה קורבן לאמינות הקבוצה של אנצ’לוטי. נכתב כי במדריד של קרלו יש עדיפות למי שעזר לו לנצח. ואלו של עכשיו - שחקני ההרכב- גרמו לו לזכות בכל התארים כמעט אשתקד. אז אתה לא מוצא את הזמן לשנות אלא אם יש לך פציעה או עייפות קיצונית שמצדיקה זאת. על טשואמני נכתב שהבישול הפנומנלי שלו היה איתות ראשון שהוא יכול לעמוד בציפיות ובתג המחיר. אנצ’לוטי שינה אז את הכימיה לפיזיקה. הוא משך את מודריץ’ והביא את קמאבינגה כדי להתאים את השריר של אספניול, וזה עבד.

טורי דעה: תומאס רונסרו כתב: “תשע מתוך תשע” – המארחת חלמה על הישג נוסף כמו ב-2021 אבל אז הגיע הכישרון של ויני, רודריגו והקילריות של בנזמה כדי להפיל את הקבוצה שהחזיקה מעמד כמעט עד הסוף. ריאל ממשיכה להתחזק ולנצח"| אלברו בניטו: “טשואמני מופיע – חשוב שיתחיל לשחק מעכשיו עם ביטחון ולקחת סיכונים, יש לו את האיכות הזו ומהלכים כאלה בריאל רוצים לראות. הוא הראה שהוא יכול להיות משוחרר עם הכדור וזריז מאוד”.

היי חברים לא ידעתי בדיוק איפה לפרסם את זה אז שמתי כאן.
התארחתי היום בפודקאסט ריאל מדריד של one, אשמח שתאזינו :slight_smile:

מאוד אהבתי, אחלה תוכנית.