דבר התקשורת :: Rueda de prensa

ההרכבים, הדקות והמערכים - העבודה של אנצ’לוטי עד עתה| ריאל מדריד שיחקה 21 משחקים במשך 92 ימים בינתיים, מאז הסופר קאפ האירופי נגד איינטרכט פרנקפורט בתחילת חודש אוגוסט ועד אקורד הסיום וה-1:2 הקשה על קאדיס. עונה מוזרה כזו דורשת ‘ניהול ללא דופי’ ובמארקה הסתכלו על הקבוצה מנקודת המבט של קרלו אנצ’לוטי.

-רוטציות: אנצ’לוטי יישם מדיניות של רוטציות קבועות ובלתי ניתנות למשא ומתן. הוא לא חזר על אותו הרכב אפילו לא פעם אחת (פעמיים ברציפות הכוונה). הוא ביצע עד 71 שינויים ב-20 משחקים ב-11, ממוצע של 3.5 שינויים למשחק . שש פעמים היו שישה שינויים בהרכב בין משחק אחד לזה שאחריו ושש פעמים הוא גם ביצע חמישה חילופים.

-השחקנים: המאמן השתמש בכל השחקנים שלו למעט אלברו אודריוסולה שהתעקש להישאר בקיץ. אבל מתוך 22 השחקנים שבהם השתמש, ארבעה השתתפו במשך פחות מ-250 דקות (מתוך סך של 1,890 דקות משחק של הקבוצה) - אדן הזאר (229 דק’), דני סבאיוס, (209 דק’), מריאנו דיאס (25 דק’) וחסוס ואייחו (17 דק’) . זה משאיר את החלק העיקרי של הרוטציה עם שישה שחקנים: אנדריי לונין ששיחק כשטיבו קורטואה היה פצוע, נאצ’ו, לוקאס ואסקס, אנטוניו רודיגר, אדוארדו קמאבינגה ומרקו אסנסיו שנכנס לעניינים רק לאחרונה, וגם רודריגו.

-מרכז השדה: עשרה נסיונות שונים היו במרכז השדה, עם שבעה שחקנים, כולל קאסמירו שעזב. הקישור שכולל את אורליאן טשואמני וצמד הוותיקים טוני קרוס ולוקה מודריץ’ היה בשימוש שש פעמים עם שישה ניצחונות בדגש על ברצלונה והדרבי בחוץ (וכן נגד אספניול, נגד סלטה ויגו, סביליה וקאדיס). הקישור של טשואמני, מודריץ’ וקמאבינגה הוא הקישרר השני בשימוש, בארבע הזדמנויות.

-בהתקפה למשל אין גיוון בכלל. קארים בנזמה נעדר לא אחת ועדיין ב-12 מ-21 המשחקים ראינו טריו התקפי שכולל את פדה ואלוורדה-קארים בנזמה-ויניסיוס ג’וניור או פדה ואלוורדה-רודריגו-ויניסיוס ג’וניור. אדן הזאר פתח בהרכב פעם אחת בלבד ומרקו אסנסיו שלוש פעמים.

-ההגנה: גם בקו ההגנה היו הרבה שילובים. למעשה, בעשר הזדמנויות קרלו העמיד בשורה אחת את קרבחאל-מיליטאו-אלאבה-מנדי (48%), אותה הגנת הגמר בפריז. זה מבהיר שעבור אנצ’לוטי זה חיוני כדי ששאר התוכנית תעבוד. בצד ימין הוא השתמש רק בשני שחקנים (קרבחאל ולוקאס) , שלושה בצד שמאל (מנדי, אלאבה ורודיגר). והבלמים? מיליטאו מעורבב עם כולם - אלאבה, רודיגר ונאצ’ו.

בסקר האוהדים, מעל 1,500 הצביעו כרגע - 58% חושבים שניהול הסגל וההרכבים מצד קרלו הוא ראוי לציון. 21% חושבים שהוא עושה זאת ‘יוצא מן הכלל’. 14% הצביעו בבחירה “טוב”, 5% נתנו ציון עובר ו-2% על נורא ואיום. בסקר השני בו הצביעו קרוב ל-1,500 - אדוארדו קמאבינגה עם 28% מהקולות נבחר לשחקן שהיה צריך לפתוח בהרכב יותר פעמים. אחריו מרקו אסנסיו עם 22%. שלישי דני סבאיוס עם 19%, רביעי נאצ’ו עם 16% וחמישי אדן הזאר עם 10%. לוקאס ואסקס אחרון עם 5%.

why-not-both-why-not

image

זוכרים את הריאיון בו אמר פעם “לא אני צריך לסחוב את המכונית” איי שם ב-2018 והביא לגל של ביקורות? הפעם מרקו אסנסיו מדבר אחרת. “אני מוכן לקחת אחריות ולהוביל”, הוא אומר למארקה. כמו כן הוא מבטיח שההצהרות שלו בזמנו לגבי עתידו - הוצאו מהקשרן: “לא הבינו אותי בכלל. אני בסך הכל אמרתי שנראה ושטוב לי גם בריאל מדריד”.

אתה מרוצה?: “כן. אני מאוד שמח להיות כאן. זו מטרה שהייתה לי הרבה זמן. עבדתי הרבה עם המועדון שלי. לואיס אנריקה נתן לי את ההזדמנות, ניצלתי אותה ועכשיו אני שמח ומצפה להתחיל את הטורניר. בימים האלה לפני תחילת המונדיאל אני הולך לחדר כושר, משתזף, יש לנו חדר עם ביליארד ופינג פונג… הימים עוברים מהר”.

הפציעה של קארים בנזמה: “אני שולח לו את כל העידוד והתמיכה שלי מכאן. אלה דברים שקורים בכדורגל ואי היכולת להגיע ל-100% הכבידה עליו. הוא מאוד התרגש מהמונדיאל הזה”.

אבנים על הגב ולחץ: “זה נחלת העבר. אני מוכן לכל מה שיבוא, שיתנו לי אחריות. לקבוצה ולשחקנים, גם כשהם צעירים, יש ביטחון עצמי ורוצים לתת את המיטב. אלה מאיתנו שכבר היימו מונדיאל ננסה להביא ניסיון, אבל נלמד גם מהשחקנים הכי צעירים”.

הנבחרת: “זה האיחוד, הכל הולך כאחד. אנחנו יודעים שדו קיום חשוב, אנחנו מבלים הרבה זמן ביחד ומנסים להראות נטייה ולדעת שנבחרת ספרד מבוססת על אווירה טובה”. זיכרון ראשון מהמונדיאל: “אני זוכר שאחי ואני היינו לוקחים קרטון ענק ורושמים את התוצאות. עכשיו גם פה אנחנו עושים את זה ואני לא רוצה להגיד עוד”.

הקאמבקים עם ריאל מדריד: “ייתכן שיש הסבר כלשהו כמו לראות את הרגע או לנצל את החולשה של היריבה, אבל מעל הכל זה פשוט הסנטיאגו ברנבאו”. על קרלו אנצ’לוטי : “הוא לא אמר לי שמאוד קר בריאל מדריד. יש לו הרבה אמון בי ואני מרוכז במונדיאל”

ההצהרות על ברצלונה והאם ימשיך בריאל מדריד: “הן התפרשו בדרכים רבות, כמו זו של האבנים והתרמיל (לסחוב את המכונית), רק אמרתי שנוח לי בריאל מדריד. הוציאו דברים מהקשרם. יש דיבורים שאני משנה את דעתה של ריאל מדריד. אבל תמיד ניסיתי לתת את הכי טוב שיש לי על המגרש. מי שמחליט גם זה המועדון, זה לא רק תלוי עליי.אחרי המונדיאל, נחליט. מה אם ארצה לחדש? מקווה שזה יכול לקרות ואהיה מאוד שמח בריאל מדריד להרבה שנים, מקווה שהכל יינתן כדי להישאר כאן עוד”.

הצעת הנישואין שלו: “חשבתי על זה חודשים. המצאתי שבאים להקליט סרט דוקומנטרי אצלנו בבית, משלמים לנו והכל. גרמתי לה להאמין שאנחנו הולכים לראות קרוואן. בסוף יצאה ההצעה. אני רומנטיקן, האמת שעבדתי הרבה (צוחק). סנדרה היא אדם שדעתו מאוד חשובה כי בסופו של דבר היא רוצה את השמחה שלי”.

קיילור איחל לו את הטוב ביותר בריאיון: “איזה נהדר! אני רוצה לתת לו חיבוק… אני מאחל לו את הטוב ביותר מיום חמישי כי הוא אדם פנטסטי”.

מרגש: רודריגו כתב מכתב ל"The Players Tribune" בו הוא מספר על השתלשלות הקריירה שלו בינתיים. תקראו הכל!!!

“במונדיאל הזה, אני אהיה שם. ואני רואה את עצמי מכריע משחקים עבור ברזיל. אני רק מקווה שהחלום הזה שאני מרגיש - יחזיק מעמד לנצח. אני אף פעם לא רוצה להתרגל אליו. בבקשה, אף אחד לא יעיר אותי”.

הלידה שלו: "למי שנולד בסוף השנה יש פחות סיכוי להצליח. אז אבא שלי היה צריך להיכנס למקום. עמדתי להיוולד כשהוא אמר לאמא שלי: “תחזיקי את הילד הזה שם!”. הוא סיפר שכילד תמיד אמר לעצמו והאמין בזה שהוא ישחק בנבחרת.

הקשיים בסנטוס: “הייתי צריך להגיע לסנטוס ב-7 בבוקר. אז אתה יודע מה אמא ​​שלי עשתה? ב-4 בבוקר, כשעדיין ישנתי, היא הייתה לוקחת אותי לאוטו כשאני ישן, שם הייתי שוכב במושב האחורי ושם את הראש על כרית. דודי היה לוקח אותי לסנטוס. בדרך הייתי מתעורר ואוכל באוטו. לאחר האימון הייתי חוזר לבית הספר. ואז הייתי משחק בסאו פאולו. אני לא אשקר לך: זה היה פאקינג קשה”.

על מנצ’סטר סיטי והמשחק המטורף: "כשהשוויתי ל-1-1, נותרו 40 שניות לסיום הזמן הרגיל. ואז עלה הלוח של תוספת הזמן: שש דקות! הברנבאו עלה באש. שניות לאחר מכן, דני קרבחאל מיקם את גופו כדי להרים, ואני נכנס מוקדם מאוד לרחבה. מגן דחף אותי החוצה, אז רק הייתי צריך לרוץ מאחוריו. דני הרים. באותו לילה, אלוהים הביט בי ואמר: “היום יהיה היום שלך, ילד.”

"הגמר מול ליברפול? בכנות, הם שיחקו הרבה יותר מאיתנו. אבל אנחנו יודעים שמדריד תמיד מנצחת בגמרים. הסוד הוא במנטליות שלנו: זה לא שונה מה-DNA שלנו לשחק כדי למות על החוף. כמו בשיר האוהדים: Hasta EL Final.

הוא הרחיב: "חייבים לומר, היה קשה לשחק בלי האוהדים שלנו בברנבאו. אבל בתום המגיפה, חזרנו לבית האמיתי שלנו. זה לא רק החולצה הלבנה וההמנון; זה הדיווחים בעיתונות, האופן שבו האוהדים תומכים בקבוצה שלנו בדרך לאצטדיון, כל מטר שהאוטובוס מתקדם. כולם יודעים שלמדריד ולליגת האלופות יש מערכת יחסים מאוד מיוחדת. סיפור אהבה. זה הגורל.
היינו אמורים לפגוש את בנפיקה אבל החליטו הגרלה חדשה - פריז סן ז’רמן. וואטד דה פאק. נחש מה קרה. הם ניצחו 1-0 בפריז, וכשאמבפה קבע 2-0 בסיכום בברנבאו, זה היה כמו אגרוף בבטן. תודה לאל שיש לנו את קארים. כשהוא סגר את השלושער שלו,

היינו תקועים בכל השלבים. אחרי שניצחנו את צ’לסי 1:3. בחוץ, ירדנו לפיגור 3-0 במשחק השני. הייתי על הספסל. אנצ’לוטי התקשר קרא ואמר: “היכנס ותשנה את המשחק”. שניות לאחר מכן, לוקה מצא אותי, ואתה כבר יודע שהפס יגיע אליך. גול גדול. תודה לך, אבא . באופן כללי, השוער מצפה לבעיטה, אבל אני בחרתי בצד השני. למה? טוב, אני עדיין לא יודע. הם אמרו שניצחנו במזל צרוף. כן, לצ’לסי היו הזדמנויות לסיים את הסדרה. אבל אם אתה רוצה להרוג נחש, אתה צריך להסתכל על הראש.

הדו-קרב מול סיטי היה סוריאליסטי. כשקארים הלך לקחת את הפנדל בסיום המשחק הראשון, היינו מאוד עצבניים על הספסל. הוא הגיע אחרי שפיספס פעמיים נגד אוססונה. אתה יודע מה אמרו לו? "אתה הולך לבעוט בפאננקה.ככל הנראה, הוא התאמן על זה כל הזמן באימונים על הפנדל של של פאננקה. אף אחד לא האמין בזה כשהוא עשה את זה. F***! מאוחר יותר סיפרתי לקארים. “אחי, אתה משוגע.” הוא ידע רק לצחוק. גאונים הם משוגעים.

כשהברנבאו הוא הבית שלך, הפסד 4-3 בחוץ נראה כמו ניצחון. האם אנחנו צריכים לנצח בהפרש שער אחד בלבד במדריד כדי לעלות? זה הכל?! אבל במחצית השנייה סיטי עלתה ביתרון, 1:0 או 5:3 בסיכום. קרלו פונה אליי שוב. “שנה את המשחק בשבילנו!”. דני הרחים, אני קפצתי לגובה ונגחתי, אני תמיד עולה לראש. גם אסנסיו היה באוויר, הכדור הוסט מהראש שלו, ואיכשהו הצלחתי להגיב בזמן. שער. 1:2 לריאל מדריד. זה לא יכול להיות אמיתי. אף אחד לא ידע מה לעשות. אנחנו קופצים כמו ילדים. השחקנים על הספסל רצו למגרש. הברנבאו השתגע. כמה דקות לפני כן, גרף בטלוויזיה הראה את הסיכויים להעפיל לגמר - סיטי - 99%, ריאל מדריד - 1%. זה חייב להיות גורל".

“סיפור החתימה של רודריגו בריאל מדריד” - אל תחמיצו. כך סיפר השחקן בעצמו באותו ‘מכתב’ שפירסמנו בימים האחרונים.

“כבר כמעט הסכמתי לחתום בקבוצה אחרת. כמעט הפנמתי שלא אשחק בריאל מדריד. אבל משום מה, עדיין הייתה לי תקווה של 1%. כמה ימים לפני משחק מול ויטוריה בווילה בלמירו, אבי סיפר לי על הצעה אחרת.’ אבל, נו, ומדריד?', שאלתי אותו. ‘אין’, הוא ענה לי. ״בוא נחכה עוד קצת. אני הולך לכבוש שלושה שערים בסוף השבוע ומדריד תבוא לדבר איתנו”, עניתי. רודריגו עמד בהבטחתו וכבש שלושער במחצית הראשונה. הוא מספר שוב: “במחצית הייתי בטוח שמדריד מחפשת את הטלפון של אבא שלי. כשהגעתי הביתה שאלתי שוב: ‘יש חדשות ממדריד?’. 'לא ', אמרו לי. הייתי הרוס”.

“לא היה אימון למחרת ושיחקתי בקונסולה (פלייסטיישן) כשראיתי את אבא שלי עוזב בחליפה שלו. שאלתי את אמא שלי לאן הוא הולך. ‘זו רק פגישה עם חבר’, היא אמרה לי. הוא בא חזרה בלילה. אני עדיין שיחקתי בפלייסטיישן. הוא עבר בלי לומר דבר ונכנס לחדר שלי. כשהוא חזר, הוא נתן לי חולצה של ריאל מדריד. מאחור היה כתוב: RODRYGO . 'בן, שלי היום שלך חלום מתגשם ,” הוא אמר לי. “אבי קיבל טלפון לאחר המשחק ובדיוק חזר מסאו פאולו לאחר שחתם על החוזה עם מדריד. אבל הוא לא רצה להגיד לי כלום עד שההעברה תיסגר במלואה. אנחנו מתחבקים. זה היה נס”.

תנו ציון לשלוש וקצת השנים של השחקן הברזילאי בריאל מדריד. עד כמה הוא קרוב למיצוי הפוטנציאל שלו? האם זו תהיה העונה שלו?

אדוארדו קמאבינגה עדיין לא שיחק דקה במונדיאל אבל סביר להניח שזה יקרה. הקשר שקצת נעלם העונה בריאל מדריד, בריאיון גלוי מאוד לאתר גול, והוא אומר: “אני לא רוצה להיות סופר-סאב כל הזמן”.

הופתעת להיות בסגל למונדיאל למרות שלא שיחקת הרבה במדריד?
-“לא, לא הייתי אומר שהופתעתי, אבל היו לי ספקות. לא ממש ידעתי אם הולכים לבחור בי. אבל הייתי בטוח בעצמי. כמובן שחסרים שחקנים (פול פוגבה ואנגולו קאנטה למשל) וזה איפשר לי להיות כאן. וכששמי הופיע ברשימה שמחתי מאוד. ישבתי מול הטלוויזיה ב-19:58… (הרשימה הוכרזה רק ב-20:30)”.

מפריע לך להיות מחליף?
-“כמובן שהייתי רוצה לשחק בכל משחק. יש מציאות בריאל מדריד: יש שחקנים טובים לפניי. אני לא יכול להגיד שאני אוהב את זה כי גם להיות על הספסל זה לא נחמד. אתה צריך להיות סבלני. זה נכון שבשנה שעברה עזרתי מאוד בתור מחליף, אני יודע את זה. כשנכנסתי היינו במצב פחות טוב והצלחתי להיות החלטי ולהשפיע. אלה היו בטח בטח כמה מהמשחקים הכי טובים שלי. עדיין יש לי צמרמורת כשאני צופה בכמה רגעים מהמשחק נגד מנצ’סטר סיטי בגומלין”.

אתה מרגיש משוחרר יותר אם הקבוצה בפיגור או במצוקה?
-"לא, לא בהכרח. אני בדרך כלל לא מתאפק. אם אתה עולה מהספסל כשהקבוצה מובילה ובדרך לניצחון אז כנראה סגנון המשחק הוא אחר והיינו מנסים לשמור על הכדור ולהגן יותר טוב. כשאתה בפיגור, הדבר הכי חשוב הוא להמשיך. אני לא משחק בחישובים ולא רוצה להרפות אף פעם. אני תמיד עולה בשיא האנרגיה. ההגרסה הטובה ביותר שלי היא לשחזר כדורים רבים, לשחק קדימה, לכדרר, לקחת סיכונים ולנצח בדו-קרב.

מה העמדה הטובה ביותר שלך?
-“אני יכול לשחק בכמה עמדות, אז אני מקבל השראה מכמה שחקנים. קאסמירו מנצח דו-קרבים הגנתיים רבים. לוקה מודריץ’ מסוגל גם לנצח דו-קרב הגנתי והתקפי, יש לו מיקום ראיית משחק וגם בעיטות אדירות מחוץ לרחבה. טוני קרוס חשוב במשחק עם איכות המסירה המדהימה שלו. העמדה המועדפת עליי היא של זו של ה-‘6’, לפני ההגנה. אבל אי אפשר לקבל הכל, צריך להסתגל. אני צריך להיות יותר יציב מבחינה הגנתית”.

איך הוא יכול בסופו של דבר להיות שחקן הרכב:
-"כשאתה כדורגלן, אתה רוצה לשחק כל משחק. אני לא רוצה להגיד שזה מעצבן, אבל צריך להתאזר בסבלנות. אני לא רוצה לקבל את סטטוס של הסופר-סאב כל חיי. אבל, עליי להבין שיש הרבה אנשים לפניי. אני צריך ללמוד מהם ואז יגיע הזמן שלי. זה פשוט יבוא עם הופעות על המגרש שיובילו אותי להיות שחקן הרכב. להיות רב-תכליתי הוא משהו שבהכרח יתרון. יש לך יותר אפשרויות לשחק כי אתה יכול לשחק בעמדות רבות יותר.

לקחים מהעונה שעברה בליגת האלופות:
-“ההיסטוריה שלנו בליגת האלופות הורכבה ממשחקים קשים, עם משחקים שניצחנו ברגע האחרון. אני חושב שזה יכול לעזור לי כי אני יודע שאם נהיה בפיגור בכל רגע נתון - אסור לנו לוותר. ואתה יודע שאתה יכול להפוך את ההרים בכל עת, גם אם אתה בדרך הביתה והדקה כבר 90+2. זה היה הלקח של משחקי הנוקאאוט שלנו בעונה שעברה”.

קצת כותרות אחרונות:

חסוס גאייגו כותב טור דעה ל-AS על כך שהוא מודאג ממרתון המשחקים הקרב ובא: “החזרה האינטנסיבית שצפויה לריאל מדריד באופק גרמה לצוות המאמנים ולרופאי הקבוצה לנעוץ אוזניים. מתחילת המשחק שסוגר את השנה בוויאדוליד , השחקנים הלבנים עשויים לשחק שני משחקים בשבוע עד סוף פברואר ללא מנוחה. ולא רק זה, אלא שמגיעה סדרה של טיולים ללא הפסקה עם שישה משחקים אפשריים ברציפות הרחק מהברנבאו בין הליגה לגביע, בנוסף לשני משחקי הסופרקופה בערב הסעודית. ולסיום, בפברואר עוד שניים בגביע העולם למועדונים במרוקו. בהתחשב בכך שקשה מאוד לחזות כיצד יגיעו שחקני המונדיאל, קרלו אנצ’לוטי פועל כך שבמהלך החודשיים הללו כל הסגל מוכן לשחק כבר בהרכב בכל תחרות. מה שנראה בטוח הוא שבמשחקי הגביע נראה אחד עשר מלאים במחליפים קבועים ושהדחה מוקדמת בתחרות הזו, אל תטעו, לא תיראה כטרגדיה, ועוד פחות מכך כי זה יקל על לוח השנה. זה גם יהיה הזמן לראות אם חלק מהצעירים מסוגלים להמשיך בשנה הבאה בקמפוס. אבל מעבר לתוצאות - צריך לנהל דיון על משהו אולי חשוב יותר: פציעות. אם יהיה עומס רב מדי על שחקן חיוני בחודשיים הקרובים, אתה מסתכן שהוא יגיע במצב גרוע ברגעי המפתח של העונה, מרץ ואפריל, כשהתארים על כף המאזניים. קרלו וצוותו עושים חשבון נפש, הרופאים נותנים טיפולי מניעה ובמועדון מתפללים”.

ובצד השני: “התקיפה השנייה של אנטוניו פינטוס”, נכתב ב-AS. על אף מאמן כושר בכל אירופה לא נכתב כל כך הרבה, כשהוא בכלל מעדיף להיות נחבא אל הכלים. הוא שוב יהיה ‘השחקן ה-12’ של ריאל מדריד בשלבי ההכרעה. “התוכנית של אנצ’לוטי להימנע מירידה מהפסים עוברת בשם הראוי: אנטוניו פינטוס . מאמן הכושר שעלה בשנים האחרונות לאולימפוס של הספורט. שבחים מכולם, מדרידיסטאס ויריבים; וזה, בספורט הזה, הוא כבר אבן דרך. כך נכתב: “נתיבי הזכייה בשישה תארים - מלאות מוקשים. תערובת של בורות וחול טובעני שלא נותנת הפוגה: לשחק, לשחק, לשחק, לשחק… ושוב לשחק . זה מה שגיע למדריד עכשיו, מרתון שיכול בהחלט להיחשב כאיש ברזל: פרט להפתעה, ריאל תשחק כל שלושה-ארבעה ימים ללא הפרעה, ללא מנוחה. זה מה שצריך כדי להתחרות בכל המפעלים כמובן. אוטופיה של רבים ואתגר של מעטים. מדריד תוכל לשחק עד 16 משחקים בקצת פחות מ-60 יום. הטכניקות שלו מעוררות קנאה. והצוות הראשון פונה אליהם כדי לשרוד את החודשיים המפרכים שעומדים לפניהם. כשהשעון בפוארטה דל סול יצלצל בפעמון האחרון שלו, בוולדבבסא זה יישמע כמו יריית אקדח. מתחילים 60 יום עם שלושה תארים על כף המאזניים… ועוד הרבה יותר”. אז לאנצ’לוטי יש אמון מלא במאמן הכושר שלו והוא רגוע. הוא כבר ראה בעונה שעברה איך שחקניו הגיעו רעננים יותר מכל יריביו בקאמבקים האירופיים. נראה מה יהיה בינואר-פברואר”

ייתכן שזו תמונה של ‏‏‏אדם אחד או יותר‏, ‏אנשים עומדים‏‏ ו‏טקסט שאומר '‏‎Real Madrid Kroos, decisión en febrero El alemán sigue meditando su continuidad o no en el Real Madrid 達的法人 aaida‎‏'‏‏

בנושא אחר, טוני קרוס עדיין לא רמז דבר לאנשי המועדון לגבי עתידו. לפי המארקה, הוא יקבל החלטה האם ימשיך לעונה נוספת - בפברואר כך שיש לו עוד קצת יותר מחודש כדי להתלבט. דבר אחד לא ישתנה - הוא יפרוש בריאל מדריד. במשחק נגד ראיו וייקאנו ראינו כמה הוא חסר. איזה ציון תתנו לעונה שלו עד עכשיו.

דור רומנו נפרד מ-2022: ציון עשר בדרמה| רגע לפני שהכדורגל האמיתי חוזר וההמתנה בת 50 הימים לריאל מדריד הרגישה כמו נצח - עבדכם הנאמן, שכל כך התגעגע, נפרד משנה בלתי נשכחת ונזכר בעשרת הרגעים הגדולים שרובם עוברים בדרך המטלטלת של הזכייה בגביע ה-14. פ.ס.ז’-סיטי-ליברפול אבל לא רק. כמה פעמים חשבנו שהקבוצה אבודה. ואז הגיע הגול. האם עוד אפשר להתרגש מכדורגל? איך היה אומר מודי בראון היקר (ז"ל)? ת-ב-ל-ו

ריאל מדריד רגילה לזכות בתארים ויש אוהדים שדיברתי איתם ואפילו העזו לפתח אדישות מסוימת לליגת האלופות אחרי כל הטוב הזה שחווינו מאזהשער האלמותי של סרחיו ראמוס בדסימה ועד למספרת של גארת’ בייל ב-2018. כבר זכינו בדאבל לא מזמן אבל אין ספק ששנת 2022 הקסומה היא אחת הגדולות של המועדון איי פעם, כזו שהחלה בהפסד עלוב 1:0 לחטאפה מהתחתית, למשל. הדרך לגביע ה-14 הייתה המטורפת, המרגשת והבלתי הגיונית, שום תסריט לא היה יכול לעשות את זה טוב יותר. רגע לפני שמקבלים בברכה את 2023 וכשהגעגוע לקבוצה אחרי 50 ימים שובר שיאים וסוף סוף הכדורגל האמיתי חוזר – זמן טוב להתענג על כל הטוב הזה שעבר עלינו ולבחור ‘רק’ עשרה מהרגעים הכי גדולים. לא יאומן כמה פעמים הרגשנו “אנחנו לא מספיק טובים”, “זה אבוד”, “זה גדול עלינו” בעיקר נגד פריז סן ז’רמן ונגד מנצ’סטר סיטי – וגול הגיע, ועוד איך הגיע. הקסם של הסנטיאגו ברנבאו.

נותרו בחוץ: הריקוד של רודריגו ו-ויניסיוס בדרבי בוונדה מטורפוליטאנו (1:2)| קאסמירו נבחר למצטיין בסופר קאפ האירופי ונפרד, וקרלו בוכה במסיבת העיתונאים| מודריץ’ מקבל סטנדינג אוביישן מקהלי היריבות| אחרי ה-1:4 על ריאל סוסיאדד, האוהדים קוראים לשחקנים ו"מתחילים את הקאמבק" נגד פריז סן ז’רמן"| שער הניצחון של אדן הזאר נגד אלצ’ה בגביע – ואז הוא קיבל הזדמנות בהרכב והיה די חלש| הבעיטה החופשית של דויד אלאבה נגד אלמריה שנייה אחרי שנכנס כמחליף – שער ניצחון גדול ו-1:2 במחזור הפתיחה.

שצימק. בהמשך שער של ויניסיוס ג’וניור נפסל בהחלטה שערורייתית ואז דני קרבחאל בישל לנאצ’ו המחליף שבפוקס עלה לשחק אבל סיים כמו מלך – את ה-2:2. בדקה האחרונה שוב רודריגו, הפעם בצד ימין ובנזמה שהחמיץ כל המשחק חתם את ה-2:3 – טירוף מוחלט. ככה אנחנו אוהבים את זה.

8. הניצחון 1:3 על ברצלונה בסנטיאגו ברנבאו העונה| לא ממש נקמה על ההפסד העלוב בעונה שעברה ועדיין, ריאל הייתה צריכה לנצח כדי שצ’אבי יוריד את האף וגם על מנת לחזור לפסגת הטבלה, לענג את הקהל ולהזכיר מי אלופת אירופה הגאה. בנזמה עשה 0:1 ולאחר מכן פדה כבש מחוץ לרחבה כמו שהוא אוהב. טוני קרוס הציג משחק אדיר והיה מעורב בשער הראשון אבל ריאל נעלמה במקום ללחוץ על הגז, ספגה שער מצמק ורק פנדל מאוחר של רודריגו, שסחט אותו בעצמו – קבע את ה-1:3. הגיע הזמן לשים סוף להפסדים הביתיים האלה בקלאסיקוס בסנטיאגו ברנבאו שם בארסה מרגישה יותר מדי בנוח.

7. הנסיקה של פדה ואלוורדה – כל בעיטה מחוץ לרחבה זה גול!| טוב כבר חרשנו את המשפט שקרלו אנצ’לוטי אמר לקשר האורוגוואי – “אם לא תכבוש פחות מעשרה שערים אני קורע את תעודת האימון שלי”. פדה התקרב בעונה שעברה ופגש שוב ושוב את הקורות והמשקוף. העונה כל גול בצבע, הברנבאו מאוהב בו ומתוך השמונה – חמישה מחוץ לרחבה. זה התחיל בניצחון על סלטה ויגו ומשם הוא לא עצר. בומבה אדירה נגד מאיורקה ברגל שמאל ולחיבור אחרי סלאלום, על הקלאסיקו דיברנו, הוא הבקיע גם נגד סביליה וגם נגד אלצ’ה. קרוס: “הוא אחד משלושת הקשרים הטובים בעולם”.

6. מרסלו הופך לשיאן התארים בריאל מדריד כבר בסופרקופה הספרדי| עושים כבוד לאגדה. החיוך עדיין שם, האהבה תישאר לנצח אבל מרסלו מאז 2019 דועך ודועך בפן הפיזי. בכל מקרה, בלוח השנה הסתכלנו לראות מתי יניף את התואר הראשון וישתווה לפאקו חנטו וזה קרה נגד אתלטיק בילבאו בסופרקופה. עם ה-0:4 על אספניול בליגה, משחק ההכתרה בו גם בישל לרודריגו – הוא הפך לשיאן התארים של המועדון איי פעם והדובדבן שבקצפת והיהלום שבכתר היה נגד ליברפול בגמר ב-28 במאי. אמנם בגלל המשחק הקשה והתוצאה הצמודה – מרסליניו לא היה יכול לעלות לכר הדשא אבל זה לא באמת משנה. הוא נפרד מריאל מדריד בכבוד של מלכים וכשעשה היסטוריה. מעבר לכך הוא טען שאלה החודשים הכי חשובים שלו כי היה שם מנטור לצעירים. “זה לא יום עצוב, זה יום שמח”.

5. השער של ויניסיוס ג’וניור באיתיחאד| איך אמר קרוס? “היינו צריכים להפסיד 10:1”. מנצ’סטר סיטי קבוצה פנטסטית, ריאל שיחקה התקפי מדי, ללא קאסמירו שהיה איננו, וספגה מיד מראשו של קווין דה בריינה, אבל תמיד הצליחה לחזור. אבל עם כל הכבוד לשער הגאוני של בנזמה ולפאננקה עם הקרח בוורידים – ויניסיוס כבש את אחד השערים הגדולים שנראו בליגת האלופות ובמעמד עצום. כשהוא קיבל מסירה לשטח הוא היה בכלל על קו מחצית המגרש ואז פתח רגליים והטעה את פרננדיניו. לאורך כל המהלך הייתי בטוח שהוא יחטיא, כמו מיליונים ברחבי העולם לדעתי. והוא כידרר ועשה הכל נכון ובעט בצורה מושלמת. ה-3:2 הגיע בדיוק אחרי שחשבנו שסיטי תתעלל בנו. בסוף הפסדנו ‘רק’ 4:3 ו…

4. הוולה של רודריגו נגד צ’לסי| לאורך כל הדרך טענתי שאין בעיה להגיד שפריז סן ז’רמן (חכו למקום השלישי) קבוצה טובה מאיתנו ולגבי יתר האנגליות אין ספק בכלל, אבל צ’לסי? הבטחתי שהנקמה ‘בוא-תבוא’. בלונדון המערך של קרליטו עבד היטב, פדה בכנף ימין, 1:3 די קליל עם שתי נגיחות מדהימות של בנזמה. מי חשב שהגומלין יוריד לנו כמה שנים מהחיים? ריאל הייתה מנומנמת, חלשה פיזית וראתה את מייסון מאונט ואנטוניו רודיגר מביאים ל-0:2 לבלוז. זה היה משחק של סבל וממש כעסתי על הקבוצה. הניצחון מלונדון ירד לטימיון. במחצית המשחק, אותו ראינו החבר’ה בנוהל בליאו בלומס ברמת החייל – יצאתי החוצה עם הצעיף והסתובבתי, אולי אפילו נשאתי תפילה, חבר ‘תפס’ אותי, הלך אחריי ותיעד את זה לסרטון מרגש. כבר ראיתי את הנורא מכל (בכדורגל) אחרי השער של טימו ורנר שהביך אותנו. ואז בדקה ה-80 מודריץ’ בבישול שידברו עליו באותה הנשימה יחד עם קרן הדסימה – הפאלש הגאוני – ובעיקר רודריגו איש השעה. תמיד זורח במשחקים הענקיים האלה כשעולה מהספסל נגד כל האוססונות למיניהן מתקשה ולא מותיר חותם. השחקן היחיד בסגל שהיה יכול לבעוט בצורה כל כך מדויקת את הוולה הזה. הברנבאו קם לתחייה וצ’לסי הבינה באותו הרגע שזה שלנו. בדקה ה-96, בהארכה, בנזמה כבש בנגיחה אחרי בישול מדויק של ויני. מפסידים 3:2, נקרא לזה הפסד שמח.

3.הדקה המטורפת הזו נגד פריז סן ז’רמן| לא אמרתם בנפיקה? איזו הגרלה קיבלנו בשמינית הגמר, והיה כל כך הרבה מסביב למשחק הזה. כמובן הרצון להעיף קיבינימאט את הצרפתים, קבוצה של מדינת קטאר, ולהוכיח לקיליאן אמבפה היכן כדאי לו לשחק. במשחק הזה ניצתה הלהבה, החלה האמונה. בצרפת זה היה מביש. בנזמה שיחק כשהוא לא מסוגל לזוז, ריאל לא עברה את החצי וגם הדיפת פנדל של טיבו קורטואה לא עזרה. חברים שראו איתי את המשחק בבר צחקו עליי – “זו הריאל מדריד שלך שאתה חופר עליה?”, חשתי אכזבה. אמבפה נעץ את ה-1:0 וזה היה כמו סכין בלב. דווקא הוא, דווקא עכשיו? אבל משהו בפנים אמר לי שזה לא גמור. אוהד שמכיר את הקבוצה הזו ואולי מעל הכל – משאלת לב.

בגומלין שוב 0:1 תוצרת אמבפה שהיה יכול להבקיע גם עוד שניים אבל נבדל של סנטימטרים מנע זאת, איזה מזל. התחלתי עם סרטוני הווידאו לקראת המשחקים בשריקת הפתיחה של העונה וביקשתי מאנצ’לוטי עוד במשחק הראשון – פדה כקשר רביעי בצד ימין. גם הפעם זה לא קרה אבל האורוגוואי נכנס לשחק משום שקאסמירו היה מושעה, כמו פרלאן מנדי (ערב עצום של נאצ’ו!). אני חושב שאת השתלשלות האירועים כולכם זוכרים היטב. ‘איפה היינו כשזה קרה’. שוב זה נראה גדול עלינו, ה-1:1 ממש לא עמד באוויר, גם לא אחרי שרודריגו ואדוארדו קמאבינגה נכנסו למערכה. הם היו מהירים יותר, חזקים יותר, עם מסי-ניימאר-אמבפה. ב-1:1 של בנזמה בקושי שמחתי, לא רציתי להיכנס לאשליות.

גם הייתה לי אורחת במשחק הזה, מישהי מישהי שיצאה איתה לפני כמה שנים, קלטתי שהיא גם כן עשתה לייק בדף של ריאל מדריד וזרקתי לה ‘בואי תראי את המשחק באווירה טובה עם חבר’ה שרופים’. וואלה היא הגיעה במחצית, שמתי עליה את הצעיף והיא כנראה הייתה הקמע. העלתה לי את המורל, תרתי משמע, הנוכחות שלה הרגיעה. ידעתי ש-1:1 לא מספיק אבל לפחות מתחיל להיות מעניין. ואז הגיע המהלך המדהים של מודריץ’, ויניסיוס היה יכול להיכנס לרחבה ולבעוט איזה חמש פעמים ובסוף מסר לו – לכאורה לא מסוכן בכלל, ואז ה-1:2 של בנזמה. צרחנו, השתוללנו, ידענו שאם נלך אז לפחות עם ראש זקוף. פ.ס.ז’ מחדשת את המשחק, אני רואה את כולם רצים בטירוף ללחוץ גבוה כמו שראיתי את הקבוצה בדמיוני ואז הגיעה הטעות של מרקיניוס, בנזמה ארב לטרף, 1:3. דויד אלאבה עם הכיסא, לאנטוניו פינטוס יוצאים הוורידים ואני צורח ומשתולל וכמעט בוכה, איזו חגיגה. הקסם של הברנבאו. בפורום האוהדים שלנו מישהו כתב: “צריך לבדוק מה עם דור. הוא עדיין לא יצר קשר, ואם אני הייתי בטירוף אז תארו לכם מה איתו”. ואכן, זה היה מרגש. הודעתי שאני חיי, חזרתי הביתה לכתוב אלף מילים שוב על המשחק ולצפות בשידור החוזה, דז’ה-וו של 2018. המשחק הכי גדול מאז. אני זוכר היטב ש"בהכנות למשחק" בפורום שלנו ממש נזפתי בכל מי שחושב שאין לנו סיכוי. העונה הסתמית הזו התעוררה. הבחורה נתנה לי ברקס. אבל זה היה יותר טוב מסקס.

2. נס רודריגו נגד מנצ’סטר סיטי| יום העצמאות. אף מסיבה לא מעניינת אותי. חבר טוב שקורא לעצמו אוהד שרף (בלי שמות) הלך לאיזה משהו יוקרתי בנמל. זה לא שהוא הזמין אותי אבל צחקתי עליו שהוא לא רואה את המשחק. “גם אם היינו מפסידים 4:0 – בעד שום דבר שבעולם אני לא מפסיד את המשחק הזה, תעשה חשבון נפש”. לדבר על מה שעבר עליי באותו ערב זה אולי קצת קשה. אז אני אמשיך לספר לכם סיפורים מסביב. דקה 90, אבא שלי נכנס ורואה אותי חוגג בטירוף את ה-1:1 וצורח ‘ואמוס’ כמו משוגע. “אבל דור, תירגע, אתם צריכים עוד גול, מה זה משנה, שלא תתאכזב”. אמרתי לו, שנייה אחרי שהשופט קבע שש דקות תוספת זמן – “לך תדע”.

“זוהי ריאל מדריד”, צרח נדב יעקבי הגדול ואני מצאתי שידור של שתי הדקות האלה בספרדית וזה היה מצמרר פי אלף. ראיתי את הווידאו הזה בכל יום מאז, לדעתי אלף פעמים במצטבר. אני זוכר כל רגע במהלך – ההגנה מאפשרת לכדור להגיע לטיבו שבעד לקיבינימאט, ויניסיוס עשה שם סיבוב, בסוף מנדי הרים רע אבל אדר מיליטאו נלחם על הכדור ומסר לדני קרבחאל. “לה פונר דה קרבחאל” – הוא מרים ואז מרקו אסנסיו מסיט עם הג’ל ורודריגו – וואו. זה שני רק לדסימה מבחינתי. “אחי, בא לרוץ ערומים בטיילת?”, נכתב לי חברי הטוב אבל לא הייתי מסוגל לענות לאף אחד יממה שלמה. הייתי קפוא. לא הלכתי לישון כל הלילה. בחזרה לווידאו – בחיים לא פיענחתי ככה שתיים וחצי דקות. רציתי לראות איך כל שחקן הגיב אחרי השער. חצי מהקבוצה בכלל רצה שמאלה לוויניסיוס, לדיוויד אנצ’לוטי, קאסמירו התגלגל לדשא וגם מודריץ’ קפץ והצטרף למעגל הקבוצתי. לקרבחאל כמעט נקרעו הוורידים, גם מיליטאו חגג. נאצ’ו בצד שמאל נתן כיף למנדי ואז תפס את הראש וחבט באדמה, תמונה קסומה שלא תצא לי לעולם מהראש.

“ויותר לא עוצר לא נוגע בזמן. מחפש לי מהות – רגע אושר קטן. אני יודע, מישהו איתי כאן. מישהו איתי כאן” – ישר התחבר לי השיר המקסים של בניה ברבי שעוד לפניכן היה בפלייליסט שלי. “אני לא יודע איך זה ייגמר וגם אם נודח – הדקה הזו שחוויתי עכשיו – זה שווה הכל. תודה לך אלוהי הכדורגל – תודה. אני אוהב אותך, ריאל מדריד”, כתבתי על רקע תמונה של רודריגו חוגג. כן, דווקא הוא. אני זוכר גם את הכיתוב על המסך שתי דקות קודם – סיטי – 99%, ריאל מדריד – 1%. זו הרמונטדה הגדולה ביותר שלנו איי פעם. ורודריגו גם היה מעורב במהלך של הפנדל ובנזמה הציע לו לבעוט ולרשום שלושער אבל הוא וויתר. המהלך האצילי הזה של השניים מראה כמה חדר ההלבשה שלנו היה מאוחד ומגובש, אידיליה מוחלטת בין הצעירים לוותיקים, יראת כבוד כלפי כולם. כמובן שהדקות האחרונות היו מורטות עצבים גם בקסם של הברנבאו. סיימנו עם הגנה שכוללת את חסוס ואייחו, שחקנים לא עמדו על הרגליים, גם דני סבאיוס היה על המגרש וקורטואה הכל יכול הדף שם נגיחה פסיכית של פרננדיניו. הייתה תחושה שהגביע הזה מכושף.

לא פחות מרגש, ברמה האישית, היה לראות אוהד אחד שלנו מגיב לאחד הטוקבקים של אתרי הספורט הגדולים בארץ עם תמונה של הספר שלי: “המלכים של אירופה – סיפורה של ריאל מדריד”. העונה הזו סימלה את הסיפור שלנו יותר מכל. ידעתי שמעתה ואילך עד ל-28 במאי אין לי שום דבר אחר בחיים. לא בחורות, לא עבודה, לא חברים, לא כלום, סופרים לאחור. החבר הכי טוב רוצה מסיבת רווקים ברומניה ושאל כמה תאריכים. אני לא טיפוס כזה ומעדיף לעשות את ההכנה שלי לגמר בראש שקט אבל זה היה ברור שאגיע. “לא אכפת לי מהכסף או מהיעד – אבל בשביל הסיכוי הקטנטן הזה שאוכל לטוס לגמר – תתחשב בי בתאריכים”.

1. הזכייה בליגת האלופות ה-14 – הגביע האלמותי| לא טסתי לגמר. וגיא קליין הגדול שהקים את האימפריה הזו – בהחלט כן. “ציפור קטנה לחשה לי ש…”, כתבתי לו, והפעם בניגוד לסנוביות בדרך כלל – הוא ענה לי מיד. מחויך כהרגלו, חולצת פולו של ריאל על הרקע של מגדל אייפל. גמר רביעי שלו, עד היום היה לו 3 מ-3. דסימה (גם אני!), 2016 ו-2017. השקט שלו הרגיע אותי. כתבתי בלי סוף לקראת המשחק הזה, באמת. תירגמתי את המכתב המרגש שכתב לעצמו אדר מילטאו שברגע קשה אמו אמרה לו: “אבל זה לא מה שחלמת עליו?”, כששקל לעזוב את הכדורגל בגלל הקשיים; כל הציטוטים האחרים; סקירת העיתונים; הגמרים הקודמים והמספרים; הטור דעה וכמובן הווידאו. ה-28 במאי זה יום חג. מגיעים לאותו מקום ‘הבית שלנו’, מפוצץ, גביע דמה של ליגת האלופות כבר מחכה לנו. אני ברוב חוצפתי עשיתי כמה תמונות לפני, חייב (כמו שב-2018 הצטלמתי בבית עם גביע קטן לפני פאנג’ויה – למקרה ונזכה), וברור שאני ובן ראול מייזל נניף אותו, אם וכאשר. המשחק מתעכב ומתעכב וזה מעלה את לחץ הדם. אני מרגיש שזה כבר גדול עליי למען האמת.

עיכוב של 38 דקות, אופ"א היא שכונה אחת גדולה, זה ברור לכם. ואז הגיע מה שהייתי צריך. רואים את ראול הגדול סוחב את הגביע עם האזניים הגדולות, הגביע היקר מכל – למרכז המגרש יחד עם אגדת ליברפול. ומעבר לכך – ראול ‘שואג’ את המנון הדסימה. השחקן הנערץ עליי יותר מכל הזכיר לי שלרוב הכדורגל לא אכזב אותי. הוא משגיח, הוא איתנו. וכמובן – ריאל מדריד לא משחקת גמרים, היא מנצחת גמרים. בניגוד לגמר 2018, ריאל מדריד הגיעה למשחק עם ההיסטוריה כמובן, ה-DNA המנצח אך היא הייתה קבוצה פחות טובה מליברפול ששיחקה בקצב אחר, עם מעט נקודות תורפה והחמיצה את האליפות באנגליה על חוט השערה. הכדורגל יתאכזר אליה פעמיים?

ריאל לא ממש נגעה בכדור עד לשער הפסול (הזייה) של בנזמה, אבל אין דבר. היינו צריכים התקפה אחת טובה כדי שזה יקרה. פדה, במה שאולי החל כבר את 22-23, קיבל כדור בצד ימין, רץ מעט, חיפש אפשרויות ושלח כדור רוחב אלכסוני חזק מאוד, ויניסיוס התגנב מאחורי טרנט-אלכסנדר ארנולד וסיים כמו אלוף, 0:1 לריאל. כולם זוכרים את ההשתחררות הנפלאה של מודריץ’, המסירה החכמה לקאסמירו, ואני גם זוכר את הברזילאי באותו רגע של הבקעת השער כמעט בוכה מרוב התרגשות.

עכשיו הלחץ יעלה כשיש לך מה להפסיד. יורגן קלופ עשה מבט של ‘להישאר רגועים’ וגם אחד שידע שזה עומד לקרות. קורטואה היה מדהים כבר במחצית הראשונה בעיקר כשהדף את הבעיטה החזקה של מאנה לקורה, ולאט לאט הלחץ גבר. כשסלאח התגבר על מנדי בזריזות ובעט לפינה הרחוקה, הצלה מקו השער כמעט כמו סאן איקר נגד באייר לברקוזן ב-2002 ועוד ועוד. הייתה תחושה שהוא יהדוף הכל ואכן תשע עצירות היו לו – שיא בגמר. קרוס שיפר את רמתו ממשחקי הצ’מפיונס המאכזבים באותה עונה וגם קו ההגנה שלנו, מן הסתם במשחק נסוג – היה טוב יותר. אדר מיליטאו, דני קרבחאל שתיסכל את לואיס דיאס וכן הלאה.

זו הזכייה הכי גדולה של ריאל איי פעם לדעתי. בעידן שאחרי כריסטיאנו רונאלדו, במה שחשבנו שתהיה מעין ‘עונת מעבר’ כמה שזה לא באמת קיים בקבוצה הגדולה בתבל. בהתחשב ביריבות הגדולות שעברנו – המסלול הכי קשה, והדרמות והסיפוקים. זה מאפיל על הדסימה שם ‘הכל התחיל’ או יותר נכון הסדר ששב לקדמותו, מאפיל על 1998 בה שברנו את 32 השנים הרעות, וגם על 2017 שהייתה הזכייה השנייה ועשתה היסטוריה או 2018 בקייב.

מה שמדהים הוא שהטירוף הזה לא נגמר אף פעם וכנראה לא ייגמר לעולם, והילד כבר בן 30 והוא עדיין לוקח ללב. חשבתי שאחרי שהייתי שם בגמר הדסימה – ראיתי הכל. וגם שלוש הזכיות הרצופות האלה בליגת האלופות. הגביע ה-14 האחרון התעלה על הכל. אני תהיתי ביני לבין עצמי מה עוד נשאר לי לראות בכדורגל, האם משהו יכול לרגש יותר מהקאמבקים בעונה שעברה (מאשר לחזות בדבר כזה במגרש עצמו). אולי חסר לי מאניטה על ברצלונה וזהו-זה. אמרתי לעצמי – דור תירגע, אחרי העונה שעברה והגביע שכל כך מרגש אותך תמיד – תישאר קול. צפה במשחקים רגל על רגל ותנסה ליהנות מכדורגל.

ועדיין אני מוצא את עצמי כותב את האלפיים מילה על משחק ליגה ‘רגיל’, מתעצבן אחרי מחצית משעממת בה החבר’ה חושבים שהגול יגיע לבד, כשהקבוצה נותנת את המינימום ולא מבין איך קורים דברים כמו ה-1:1 הזה נגד ג’ירונה. או מתרגז על ויניסיוס אחרי קבלת החלטות שגויה (ואסור לי! אחרי כל מה שעשה בשנה שעברה) או צורח אחרי פצצה של פדה מחוץ לרחבה. ריאל מדריד ואני זה גורל, וזה לכל החיים (וזה הזמן לשתף אתכם שבכיתה ז’ שנחשפתי יותר עמוק לעולם האינטרנט בפעם הראשונה, היה לי אתר בטיפו – ריאל מדריד דור).

איזה כיף שהכדורגל האמיתי חוזר והערב אחרי 50 יום - ריאל מדריד שוב כאן, במשחק נגד ויאדוליד ב-22:30, האוויר חזר לריאות.

גאה ונרגש לכתוב שוב לאתר הענק “וואלה! ספורט”, הראשון שנתן לי את הבמה בתקשורת - לכבוד המאורע. איך ריאל שפתחה את העונה כשהיא מפלרטטת עם שבירת שיאים היסטוריים משנות ה-60 - שמרה על הרגליים לפני המונדיאל, דעכה ואיבדה את הפסגה לברצלונה הרעבה ששרדה את הטלטלות של ההפסד בקלאסיקו וההדחה מליגת האלופות. על כך שפחות מאליפות יהיה כישלון ומה קרלו אנצ’לוטי צריך לעשות (איפה אתה, קארים עד מתי הגנה מסננת? האחריות של טשואמני) לקראת מרתון המשחקים הזה - 15 בתוך חודשיים. הנה זה

איזה “נפילה כואבת” ?

מאבדת מהצלם הספרדי שלה| מארקה יש כתבה גדולה על כך שריאל מדריד מאבדת קצת מהצלם הספרדי שלה. מאז עונת 2000-01 (קסיאס, סאלגדו, היירו, אייטור קאנקה, הלגרה, ראול, מוריינטס\גוטי ולעתים מוניטיס) - המספר הממוצע של שחקנים ספרדיים בהרכב הולך ופוחת. מאז עזיבתו של סרחיו ראמוס, השחקן היחידי הספרדי בריאל מדריד שהוא שחקן הרכב קבוע הוא דני קרבחאל. ב-13 מ-24 משחקים העונה, עמדת המגן הימני היא זו שהצילה את ריאל מהרכב לא ספרדי - 11 פעמים קרבחאל ופעמיים לוקאס ואסקס. בשבעה משחקים אחרים היו שני ספרדיים בהרכב. מאז קיץ 2000 ריאל החתימה 69 ‘זרים’ כלומר לא מספרד ו-26 ספרדים. כמובן שגם זה שהקבוצה לא ממש מייצרת או בונה על שחקנים בולטים מהקאנטרה, למשל סרחיו אריבאס - משפיע מאוד.

עונת 2001-02 מציגה את ‘השיא’ עם 6.8 ספרדים בהרכב הממוצע. ב-2000-01 זה היה דומה עם 6.6 וגם ב-2003-04 היו 6.2. מאז רק במספר עונות בודדות היו מעל חמישה שחקנים ספרדיים בהרכב בממוצע, הפעם האחרונה 5.3 בעונת 2009-10 (קסיאס, ראמוס, ארבלואה, צ’אבי אלונסו ולעתים אלביול). העונה הממוצע הוא 1.5 שחקנים ספרדיים בהרכב ובעונה שעברה שניים - הנה הגרף המלא.

ויש גם גרסה אחרת| פיליפ כותב טור דעה במארקה והמסר שלו שהוא לא מבין מה רוצים מעניין הלאומיות בריאל מדריד. הקבוצה לא חייבת להיות על טהרת הספרדיים (מעבר לכך, שהוא לא אומר את זה מפורשות אבל ‘בין השורות’ - הרי זה לא שכיח שריאל משחקת ללא אף נציג ספרדי ב-11). הוא כותב שהקינטה דל בויטרה הנפלאה לא הצליחה להגיע לגמר גביע אירופה אפילו וריאל הספרדית נכנעה ב-1981 לליברפול. “השינוי הגדול באירופה הגיע עם חוק בוסמן ותנועת זרים”, הוא כותב, ומזכיר שחקנים נפלאים שקשה לתאר את ריאל בלעדיהם - רוברטו קרלוס, פרננדו רדונדו, פדג’ה מיאטוביץ’ - כל אלה שעזרו לזכות בגביע אירופה השביעי, וגם השמיני. וכמובן שעם פלורנטינו פרס יצא לדרך עידן הגלאקטיקוס. “מדריד של המאה ה-21, עבודתו וחסדיו של פלורנטינו פרס , הולידה מועדון אוניברסלי, עולמי מבלי להסתכל על הלאום, הגיל או הדת על הכרטיס. נראה לי שזה הלך לא רע. עוד שישה גביעי אירופה. לא תראה כרזה “אנחנו רוצים עוד ספרדים” בפתיחת הברנבאו החדש”

איזה ספרדי טוב יש בקבוצה אחרת שיכול לפתוח בריאל במקום שחקן הרכב אחר?

סרג’י רוברטו?

האמת שמעבר לשחקני בארסה שמן הסתם פחות רלוונטיים (אם כי היו דברים מעולם), ממעבר לדוגמה על הסגל הספרדי - אתה כמובן צודק, מן הסתם.
לאפורט להגנה, אולי אפילו רודרי לקישור וניקו וויליאמס להתקפה (האמת? וויליאמס לאגף הימני היתום שלנו זה רעיון לא רע בכלל).

אבל כן, בסה"כ זה בעיקר לחפש בכוח. אין איזו מציאה גדולה שאפשר לומר שחבל שלא הלכנו עליה.

לי כאוהד ישראלי של הקבוצה, כל העניין הזה בטח לא משנה בכלל. את העניין עם שחקני בית אני עוד איכשהו יכול להבין, אבל שיוך לאומי של השחקנים זה בערך הדבר האחרון שמעניין אותי. ממוקם מיד אחרי החיה האהובה עליהם.

מישהו יכול להסביר לי את ההתלהבות מניקו וויליאמס?

זה לא ההתלהבות מניקו וויליאמס, כמו המצב העגום של האגף הימני שלנו.
הכוונה לסתימת חורים זמנית, וזולה. אם אחד משני התנאים לא מתקיים - אז אין טעם.

זו בדיוק היתה הכוונה שלי.
עזוב רגע את בארסה (וכבר טיטי ואחרים יבואו ויכתבו שאין אף שחקן בסגל של בארסה שמתאים להרכב בריאל), אין באמת שחקנים ספרדים כיום שאתה מרגיש שהם שוברי שוויון וכדו’.
הרבה מהם נחמדים ובסדר וליד אבל אין כוכב שאתה יכול להגיד עליו ‘איך הוא לא בריאל/בארסה’.

מבין השמות שהזכרת אני יכול להתחבר ל2 מסיטי רק שאני לא בטוח שהם היו נראים כמו עכשיו בקבוצה שהיא לא סיטי.

קצת מזכיר לי את הדיון על הליגה הישראלית בכדורסל שהיא כולה זרים ומתאזרחים ואז שמחפשים ישראלים מגלים שאין כאלה (הנבחרת מוכיחה את זה הכי טוב).

גילוי נאות: עבדכם הנאמן הוא ספרדי. סתם, יותר כמו ‘הבהרה’ - ברור לי שמה שקרה היה סטיית תקן. אני פשוט חושב שזה נושא קצת מעניין ובעיקר שונה. אני בכל יום מתרגם לפייסבוק את כל כותרות העיתונים וזה גם באתר ואמרתי שהגיע הזמן לכתוב את זה גם פה.

בגדול: צר לי שאנחנו לא כמו בימי 2002 עם איקר קסיאס, מיצ’ל סאלגדו, איבן הלגרה, פרננדו היירו, ראול ופרננדו מוריינטס. ברור לי שבעיקר מדובר בדור שחקנים לא מספיק טוב בספרד. אנסו פאטי עם תקרה מאוד-מאוד גבוהה ברמת הפוטנציאל אבל אני לא יודע אם הוא יעמוד בהבטחה בגלל הפציעות וכל מה שעובר עליו. חסר לי בסגל איזה אלבארו מוראטה כסופר-סאב למשל או ג’רארד מורנו. לפרקים התלהבתי ממרקוס יורנטה. אפשר וצריך לתת לסרחיו אריבאס מקסטיליה לשחק.

איך אני אוהב את קריאות הבלוף לכל שחקן אחרי משחק רע.
בתחילת העונה אמרו פה על טשואמני שהוא כבר השכיח את קאסמירו, עכשיו קוראים לו בלוף.

תנו לו זמן. איש לא חשב שהוא ייכנס לנעליים של הקשר האחורי הכי טוב ב10 השנים האחרונות בשניה. ייקח לו זמן, בטח ובטח בעונה בה הוא לא מספיק לעשות קדם עונה כמו שצריך ושבאמצע תקעו לו מונדיאל.

קצת זמן, לא צריך להכתיר אף אחד אחרי משחק אחד וגם לו לערוף ראשים אחרי משחק אחד.

לגבי אלאבה, הוא צריך לקבל כאפה מספיק חזקה שתעיף אותו לאגף שמאל.
הוא לא פלופ, אבל לא רואה שום יתרון בזה שנתעקש עליו במרכז. לצורך העניין גם אם הוא עדיף על מיליטאו (והוא לא) הגנה של מנדי, אלאבה ורודיגר פחות טובה בהרבה מהגנה של אלאבה, רודיגר ומיליטאו.

למה ככה ?
תביא את ג’ורדי אלבה(אלאבה אצלנו לא רוצה מגן), דמבלה, קונדה ולבנדובסקי(אחרי הפציעות של בנזמה)

כותרות העיתונים הבוקר לאחר ההעפלה לגמר הסופרקופה:

image

שער המארקה: שער המארקה על רקע ההצלה המכריעה של השוער הבלגי: “קורטואה החליט” - ריאל מגיעה לגמר לאחר דו-קרב פנדלים| הבלגי היה מכריע בהעפלה כשגם השוער בצד השני היה מבריק בין הקורות| (עוד) משחק אפור לריאל נגד ולנסיה בוגרת וראויה לקרדיט.

בסיקור נכתב: “קורטואה מוביל את ריאל לגמר נוסף”. השוער הציל משחק לא מספיק טוב של ריאל עם הצלה בהארכה וגם בפנדלים. ריאל מחוברת לידיו של קורטואה שהדף מול פראן פרס, והסתיר עוד משחק רע בלבן. שחקנים גדולים מתעלים בלילות האלה ועל קורטואה אין עוררין. הוא מסוגל להביא תארים לחלון הראווה של הסנטיאגו ברנבאו. אזכורים להחמצה של ויניסיוס, לצהוב של קמאבינגה ולפציעות שלנו. ציוני המשחק? קורטואה עם שלושה כוכבים כמובן כמו גם השוער השני, כולם עם כוכב אחד כאשר קמאבינגה ו-ויניסיוס בלי ציון.

כותרות נוספות היללו את קורטואה. “כך הוא למד את הפנדלים של ולנסיה”, נכתב| טור דעה אחר בירך על היכולת שלו אך סייג: “אבל אם קורטואה הוא שוב, תמיד, הטוב ביותר…”| כותרת אחרת הייתה: “בנזמה וקורטואה מחפים על אינסוף הבעיות של ריאל מדריד”| גם טוני קרוס זכה למחמאות בכתבה שסקרה את היכולת של כל שחקן ושחקן.

טור דעה במארקה: “הדבר שריאל מדריד הכי צריכה הוא גמר נגד ברצלונה”. קרלוס קארפיו הוא לא הראשון שכותב על כך שריאל הנוכחית סובלת מהרבה יותר מליקויים טקטים ובעיות ‘של כדורגל’. הדבר הכי טוב שיכול לקרות לריאל מדריד הוא שברצלונה תעפיל לגמר ביום ראשון. אולי בדרך זו, עם התמריץ לזכות בתואר מול יריבתם הגדולה, גם אם זה יהיה הסופרקופה הזה של המזרח הרחוק, השחקנים שלהם יוכלו להניע את עצמם מעט. כי הלבנים הם היום קבוצה אדישה, ​​אדישה מאוד, ​​אפורה עם הרבה חסרונות ברמה הפיזית, הטקטית והרגשית. הם עולים למגרש בלי חשיבה, בלי רעיונות, בלי תשוקה או בלי שניהם. אלה שהלכו למונדיאל משדרים אדישות מהדהדת אבל גם אלה שלא היו בקטאר. התירוץ של המונדיאל לא עובד כי לפני הפגרה כבר התחילו להתרוקן. רק שניים או שלושה שחקנים ניצלים מהרגע הרע הכללי, למשל טוני קרוס או טיבו קורטואה"

שער ה-AS עם החגיגות בסוף: “קורטואה שווה גמר” - הבלגי, נהדר גם בהארכה וגם בפנדלים - לקח את ריאל על גבו| ולנסיה שהציגה משחק טוב נהנתה מערב משובח של ממרדשווילי והייתה מאוד-מאוד קרובה לשתות מן הבאר".

בסיקור המשחק אותה הכותרת כמו בשער העיתון. 'ריאל מדריד לומדת איך להתמודד עם ינואר שיכול להיות חודש ארור אבל גם יכול להביא תארים ולדחוף את הקבוצה קדימה. זה נראה יותר נפשי מפיזי אצלה. גם המונדיאל לא מצדיק את השפל אליו הקבוצה מגיעה. ריאל שוב תילחם על תואר, אבל גם העיצוב מחדש של ההרכב לא עזר.

אי אפשר לבוא בטענות לוויניסיוס ג’וניור על כך שהוא לא מנסה חלילה. ואף אחד לא מצפה ממנו לעבור את המגן שלו ב-90% מהנסיונות. טבעי שייאבד כדורים, הוא שחקן שצריך לכדרר. אבל במשחקים האחרונים חלה מגמה מדאיגה - קבלת ההחלטות שלו מול השער לוקה בחסר והוא מחמיץ מצבים של גול בטוח, כמו לקראת סיום המשחק הזה, כשהיה לו את כל הזמן שבעולם לבעוט. מצבים שבעונה שעברה הוא היה מבקיע בעיניים עצומות בחוכמה - בין אם זה בפס חלש ובין אם בבעיטה לפינה הרחוקה. ויניסיוס עם חמישה משחקים ללא שער או בישול| “ויניסיוס ‘הכושל’ (מילה גדולה כמובן) חזר”, היה דיון ברדיו מארקה. “חוסר האפקטיביות של השחקן הברזילאי מדאיג. הגרסה החיוורת מהעבר - ללא שערים וללא דיוק - חוזרת”. ב-AS נכתב עליו: “רוחות הרפאים של ויניסיוס חזרו”. הוא הצליח לעבור את המגן שלו באחת הפעמים הבודדות אבל סגר לעצמו את הזווית וממשיך להיקלע לקרבות חסרי תועלת. היה יכול וצריך לעשות את ה-1:2 ולמנוע הארכה".

חאביר סילס כתב ב-AS: “הלופ הבעייתי של מדריד. תקופת הבלבול שנפתחה במדריד לא מתייחסת לפיזור המונדיאל, לא למצב הצורה של שחקניו או לניתוק מנטאלי מסוים. חומרת העניין עמוקה יותר וחצי הגמר הזה מול ולנסיה, שהוכרע בפנדלים - תרם לתפיסה הזו. זה היה סוג של ביצועים של קבוצה מפוזרת ונחשדת בחוסר מאמצים, שזהותה מוטלת בספק בגלל הוויתורים ההגנתיים החוזרים ונשנים שלה. במשחק עם יותר טעויות מאשר הצלחות, מול ולנסיה שהייתה יותר ממה שהייתה במשחקיה האחרונים, מדריד עשתה טעויות ידועות. היו טעויות בהגנה, הלחץ היה פושר אם בכלל. גאטוסו לא חשש לתקוף נגד ריאל. אז מדריד לא נתנה שום תשובה משכנעת”.