דבר התקשורת :: Rueda de prensa

להעביר את הבאסה בסבבה.
התארחתי היום בפודקאסט וואן עם ניסים חליבה וגל קרפל.
דיברנו על הקלאסיקו, הבעיות הקשות, אי הרכש, פלורנטינו, אנצ’לוטי ועוד.
האזנה נעימה :slight_smile:

כותרות העיתונים הבוקר:

image

שער המארקה: הסיפור המרכזי הוא שערוריית ה-VAR שכנראה לא נראתה כמותה, במחזור האחרון בליגה הספרדית במשחקה של קאדיס. בכל מקרה, למטה בצד ימין מנסים ‘לכלול’ את ריאל מדריד כחלק מהמשבר שאופף את הקבוצות הגדולות באירופה: מנצ’סטר סיטי למשל רחוקה-רחוקה מארסנל שבפסגת הפריימרליג (פער של שמונה נקודות), ליברפול חווה את ימיה הגרועים ביותר בעידן יורגן קלופ - מדורגת תשיעית, כאוס עצום גם בצ’לסי הבזבזנית (מקום עשירי) וגם פריז סן ז’רמן הפסידה במשחק האחרון.

“הבדידות המסוכנת של קארים בנזמה”, נכתב במארקה. החלוץ שלנו לא מבריק גם הוא מאז החזרה מהמונדיאל אבל לפחות מבקיע, גם אם מפנדלים, והוא מגיע למצבים. אם בחלק הראשון של העונה ריאל מדריד הסתדרה בלעדיו הרי שכעת חוץ משער הניצחון של רודריגו בגביע - כלום. לא ויניסיוס ג’וניור שתקוע על עשרה, לא פדה ואלוורדה שמחפש את התשיעי, לא לוקה מודריץ’ שיש לו חמישה וגם לא מרקו אסנסיו עם שלושה. ריאל כבשה שישה שערים בחמישה משחקים מאז המונדיאל ושלושה בפנדל

ג’ון קסטרו במארקה: “פדה ואלוורדה יהיה בקרוב מאוד בפסגה שוב - הימור מושכל”. הוא מחמיא לקשר האורוגוואי וטוען שהוא היה אחד השחקנים הכי עקביים שלנו לא רק בחודשים הראשונים של העונה אלא אפילו בשלוש השנים הקודמות וכעת צריך לתמוך בו ללא שוב סייג. “לפעמים אנשים חושבים שכדורגלנים הם מכונות, אך גם הם מושפעים מהרבה דברים שבחוץ”, הוא כותב, ולא רק המונדיאל כמובן. הפוסט שהעלה אשתו מינה בונינו דיבר על תקופה לא טובה ואולי קרה שם משהו. אלה ‘כמה חודשים קשים’ שאולי משפיעים עכשיו וזה טבעי. “פדה ראוי לתמיכה של כל אוהדי ריאל. זה הגיע לו. על מחויבותו מאז שהיה בן 17, כשעזב את פנייארול מולדתו כדי לצאת להרפתקה הלבנה; על מאבקו המתמיד כדי לשחק; על המדרידסימו הבלתי מעורערת שלו ושהוא; על הוויתור אפילו על כסף בתקופות של מגיפה; על שרצה את ה’לבן’ כאילו נולד איתו. על כל הסיבות האלה וגם על היותו ‘10’ כבן אדם.כפי שהפגין בכך שנשאר במשך שעה כדי לחתום לאוהדים ביום של האימון הפתוח. על כל זה ועל דברים רבים אחרים מגיע לפדה קרדיט… עכשיו ותמיד. בקרוב הוא יחזור. ואמוס”.

שער ה-AS על רקע תמונה של ויניסיוס ג’וניור מהאימון אתמול: “תרפיית הגביע” - ריאל מדריד שמה את הקופה דל ריי בעדיפות (סוף סוף) לאחר המפלה נגד ברצלונה ומאמינה שהמשחק הקרוב, הקשה במיוחד - כן יוכל להוציא אותה מהמשבר. עוד נכתב כי ריאל מתחילה עוד שבוע של גמרים.

“גורם הנאצ’ו”, נכתב ב-AS, בלי קשר לזה שהמדרידיסטה הענק הזה חוגג היום את יום הולדתו ה-33. נאצ’ו מסתמן כשחקן מפתח בשבוע קריטי מאוד בעונה של ריאל מדריד - לאור פציעותיהם של דני קרבחאל (גם ככה בכושר גרוע) ולוקאס ואסקס והביצועים הגרועים מאוד של אנטוניו רודיגר ופרלאן מנדי. האם שילובו בהגנה יעשה קצת סדר בכאוס מאחורה? “שני הפסדים, חס וחלילה נגד ויאריאל בגביע ואתלטיק בילבאו בליגה - פירושם להיפרד מהעונה. במקרה של הגביע זה חיסול ישיר. במקרה של הליגה זה יהיה צעד ענק לאחור. ברצלונה משחקת כמה שעות לפני, אז הלבנים יתחילו את המשחק שלהם בסן מאמס ארבע או שש נקודות אחרי הבלאוגרנה”. כמובן שחבל שזה ככה. ושם, בדיוק כשהסערה משתוללת, נאצ’ו מופיע כפתרון חירום. משהו לא הוגן כלפיו. במבט על הסטטיסטיקה, נאצ’ו ספג ירידה במונחי דקות משחק: הוא השתתף ב-14 משחקים (בין כל המסגרות) בסך הכל עם 642 דקות עד כה. בעונה שעברה הוא שיחק 42 משחקים, והשלים מחצית (21). ב-22/23 הוא השלים רק חמישה עד כה. “קרלו אנצ’לוטי יודע שהוא יכול וחייב לסמוך עליו. הוא היה שם. הרבה יותר מרק ‘תיקון’ בהגנה”

בעניין אחר, המנכ"ל חוסה אנחל סאנצ’ס, איש שנחבא אל הכלים בכלי התקשורת וכדומה אבל הינו יד ימינו של פלורנטינו פרס - העביר מסר לקרלו אנצ’לוטי לפי ה-AS כי הוא רוצה לראות קידום של השחקנים הבולטים של קסטיליה. מדובר במלך השערים סרחיו אריבאס שכבש תשעה ובישל חמישה, והעונה רשם רק הופעה בודדת בקבוצה הבוגרת - כמחליף נגד קסרניו בגביע, וכן ויניסיוס טוביאס המגן הימני (שלפי העיתונאי חוסה לואיס סאנצ’ס מסתמן כמחליף של דני קרבחאל במשחקים הקרובים). “המנכ"ל רוצה לגרום לאנצ’לוטי להאמין יותר בצעירים”, נכתב, כשכמובן יש גם את הדחיפה של ראול לכך. עוד נכתב על כך שאחת הסיבות לעונה הריקה מתואר גדול ב-2014/15 היא שאנצ’לוטי לא ידע לבצע רוטציות ולחלק את הכוחות וזה קורה השנה גם כן.

כותרות העיתונים הבוקר עם דני סבאיוס שקרוב להישאר:

שער המארקה: “רוצים להאריך לך חוזה” - זו ההודעה שכבר קיבל הקשר הספרדי מהמועדון| המאמן קרלו אנצ’לוטי הוא התומך הגדול ביותר שלו| גם הקהל היה ברור מאוד בנושא עם התשואות לעבר הקשר במשחק האחרון| בנושא אחר, בצד: גבריאל פאוליסטה שנכנס בוויניסיוס עם העבירה המכוערת - הורחק לשני משחקים.

שער ה-AS עם ‘הצד’ של השחקן עצמו: “רוצה להישאר” - הוא מעניק חשיבות רבה יותר לתפקידו בפרויקט הספורטיבי בעונה הבאה מאשר לשדרוג שכרו| העידוד המאסיבי של הסנטיאגו ברנבאו עשוי להיות קריטי גם כן בקבלת ההחלטה הסופית שלו| למטה: קארים בנזמה ואדר מיליטאו על הקשקש לקראת אליפות העולם למועדונים - מתחילים ביום רביעי. היום נדע לכמה זמן ייעדרו - ואת המשחק מחר הם מפספסים בוודאות.

אנטוניו רומרו כותב בטור דעה ב-AS כי ‘התשואות להן זכה אסנסיו שוות את ההחתמה’. מה שהקשר הספרדי עשה בתקופה מכרעת של העונה - ראוי להערכה, הוא קפץ לספינה מיטלטלת. אם האוהדים התובעניים ביותר קראו בשמו בהמוניהם כהוקרה על העבודה שלו זה אומר המון. ‘המועדון שעד כה התעצל עם חידושו - שינה את מפת הדרכים’. הוא כותב שאנצ’לוטי יכול להיות שקט שהוא מעניק מנוחה לטוני קרוס או לוקה מודריץ’ כי סבאיוס תחליף הולם. ‘הוא הראה שהוא מסוגל להתחרות נהדר בין אם הוא בהרכב ובין אם הוא עולה מהספסל. הוא תמיד היה שחקן מעולה אבל המנטאליות שלו לא הייתה קשוחה מספיק וכעת הוא התבגר’. לסיום כותב רומרו כי להביא שחקן מחליף כזה בשוק של היום בלי קשר לכך שהוא מסיים חוזה - יעלה הרבה כסף.

נושא נוסף לדיון: רודריגו. לפי “defensacentral”, רודריגו התאכזב מדבריו של קרלו אנצ’לוטי לאחר המשחק נגד ולנסיה כשהמאמן אמר שזה שרודריגו על הספסל לעתים לא מצביע על כך שחלילה הוא לא משחק טוב, אלא שיהיה לו כוח נוסף מהספסל להכריע משחקים כמחליף - והוא טוב בזה. ואכן ליגת האלופות 2021/22 מספרת את הסיפור היטב. אבל הברזילאי מתוסכל ורוצה לשחק 90 דקות ולא רק חצי שעה ומקווה לתחרות הוגנת על מקום בהרכב. הוא שם לו למטרה לפתוח ב-11 בשני משחקי שמינית הגמר נגד ליברפול. אשתקד רודריגו פתח רק במשחק נוקאאוט גדול אחד - אותו 4:3 נגד מנצ’סטר סיטי באיתיחאד. האם הוא צריך לקבל כמה משחקים ברציפות בהרכב כמו הקרדיט שוויניסיוס זכה לו אשתקד, או שבאמת הוא טוב יותר כסופר-סאב?

בטוח שאתם מתגעגעים אליו ותמיד מרגש להקשיב למרסלו שהתראיין וסיכם את הקריירה שלו ב-ESPN. אבל זו לא ריאיון פרישה כמובן.

השחקנים שהכי הפתיעו אותך: “התמזל מזלי לשחק בריאל מדריד וכמובן שראיתי את השחקנים הטובים ביותר. בכל אימון אמרתי כל הזמן ‘וואו, איך הוא עושה את זה’”, אמר ובחר את טוני קרוס, רודריגו ולוקה מודריץ’. “טוני כמו מכונה, קבלת ההחלטות שלו מדהימה, השליטה שלו, אין דברים כאלה. רודריגו קיבל מתנה מדהימה, הוא מכדרר יפה, שינוי הקצב שלו, מהיר מאוד, יכול לשחק בכל עמדה בהתקפה. ומודריץ’? אי אפשר לדמיין מה הוא יעשה עם הכדור. אני ולוקאס ואסקס דיברנו והיינו פעורי פה, איך הוא כבש עם הפאלש”.

על כריסטיאנו רונאלדו: "כשאנחנו מתחילים לשחק כדורגל אנחנו יודעים שזה לא לנצח. ברור שכבר אין לו את המהירות מהעבר אבל הוא יכול לשחק בכל קבוצה בעולם. הוא תמיד נתן לקבוצות שלו את הטוב ביותר. אנחנו מדברים על שחקן שנכלל ברשימה לנבחרת השנה של פיפ"א כבר 17 שנה והוא כל הזמן בטופ.

המאמנים הטובים ביותר: “אני חושב שז’וזה מוריניו ידע להיכנס לראש שלך, הוא היה מדהים בדיבורים. הוא שינה אותי והפך אותי לאגרסיבי יותר. מבחינת ניהול הקבוצה אני נשאר עם זינדין זידאן. כי הייתה תקופה שבה קיקו קאסייה שיחק הרבה וקיילור נאבאס נשאר על הספסל אך היה מחייך ושמח. דון קרלו אנצ’לוטי, היה טוב מאוד לקבל אותו עכשיו במצב הזה, אני שמח כי הייתי הקפטן של הקבוצה. מותר לו להעדיף לשחק אחר על חשבוני”.

העונה האחרונה שלו: “ידעתי שאני כבר לא שחקן הרכב ואמרתי – ‘מה אני יכול לעשות כדי לעזור לקבוצה?’. התבאסתי על זה שלא שיחקתי כמובן, איך שחקן יהיה על הספסל שמח? ואם הוא אומר שכן אז הוא משקר, זה בלתי אפשרי. התאמנתי עד הסוף הכי חזק שיש כי תמיד הייתי בדו-קרב מול דני קרבחאל ולוקאס ואסקס באימון ואמרתי שלא אתן לממזרים האלה לעבור אותי. בכל מקרה עזרתי לחבריי לקבוצה בכל משחק ובאימונים והרגשתי מאוד חשוב. גם צורת ההוויה שלי והשמחה שלי תרמו המון. גם הרגשתי כמו מנצח. זה פאקינג להיות קפטן ולא לשחק. ולספר לבן שלך שהמאמן לא סומך עליך, אבל העונה הזו הייתה טובה יותר כי למדתי המון כבן אדם ועזרתי לצעירים”.

ריאל מדריד היא הבית שלו: “זה הבית שלי, הגעתי לכאן בגיל 18 ולמדתי את כל הערכים של ריאל מדריד. למדתי מראול, מאיקר קסיאס, מסרחיו ראמוס. היה לי קשה לעזוב. אני לא במדריד עכשיו אבל לא ממש עזבתי. אני רואה את עצמי חוזר לשם ומנסה לעזור לילדים. אני לא אחזור רק כדי להיות שוב חלק מהמועדון ולא לעשות כלום. אני רוצה לעזור בדיוק כמו תמיד”.

התארים: "אני תמיד חיי את הרגע והרגע הוא עכשיו. אני זוכר את התואר האחרון. יש לי רק מילות תודה לכל מי שהקיף אותי ותמיד עזר לי. לכדורגל יש חלק שגורם לך להרגיש יותר ממה שאתה. בכל מקרה אתה יכול להגיע לפסגות, להשיג דברים מדהימים אבל חייב להישאר בן אדם ולרדת לקרקע.

ארבעת הקלאסיקוס הרצופים ב-2011: “זה היה מאוד מוזר. אני לא יודע עד כמה זה היה מדהים עבור הכדורגל. אנשים חיכו שנה שלמה לראות את ריאל מדריד נגד ברצלונה וזה לפתע אבד. אני זוכר את גמר גביע המלך ב-2011. הייתה יריבות גדולה. פגשנו את ברצלונה הטובה בהיסטוריה והיה לנו קשה להתחרות איתה, אבל לוקאס ואסקס וסרחיו ראמוס אמרו עם הגעתו של זינדין זידאן, כשכמעט זכינו באליפות ומחקנו פיגור גדול ב-2016 – שאנחנו נילחם עד הסוף ויכולים לזכות בליגת האלופות אפילו שלוש או ארבע פעמים”.

“ריאל מדריד מלמדת אותך הכל. בשנה הראשונה שלי זכינו באליפות הרמונטדות ב-2006-07 ולא היה בית ספר טוב מזה. ויניסיוס, רודריגו, פדה ואלוורדה, כולם שאלו אותי גם על השנה הזו ולא רק על הזכיות בליגת האלופות. הם כבר ידעו את זה. ואז אתה מגיע לסנטיאגו ברנבאו בליגת האלופות כמו בעונה האחרונה ואתה מרגיש שבכל רגע קארים בנזמה יכול להבקיע או שלוקה מודריץ’ ייבשל עוד גול ענק בכדור קרן”.

על הברזילאיים ויניסיוס-רודריגו-מיליטאו: “הם היו סבלניים וכעת אנחנו רוצים את התוצאות, לי זה מרגיש שהם כאן הרבה זמן, כמעט 15 שנה, וגם פדה אותו דבר. אני זוכר את היום כשפדה היה שחקן ריאל מדריד קסטיליה והגיע להתאמן עם הבוגרים. אני וקאסמירו הסתכלנו אחד על השני ואמרנו ‘איזה שחקן גדול הוא יהיה ואיזה בחור הוא’. ראינו איך הוא נוגע בכדור, כמה הוא רץ, מהיר, חזק”.

התארחתי היום בפודקאסט ריאל מדריד מבית one (נראה שאני ודור עושים שבוע שבוע).
דיברנו על המשחק ההיסטורי באנפילד, התיקו המאכזב בדרבי שכנראה גמר את הליגה ועל הכוכב החדש שמפיח תקווה בברנבאו.
האזנה נעימה :slight_smile:

כותרות העיתונים הבוקר:

שער המארקה שוב על השער היקר שנפסל בקלאסיקו, על רקע תמונה של השופט דה בורגוס מוקף בדני קרבחאל, לוקה מודריץ’ ופדה ואלוורדה: “ריאל מדריד מתפוצצת” - במועדון לא מעכלים עדיין שהשער של מרקו אסנסיו נפסל וכל זה ‘בשיאה’ של פרשת נגריירה - השופטים וברצלונה, ותקפו בערוץ הטלוויזיה הרשמי עם טענות קשות| עוד שבועיים שוב נפגשים פנים אל פנים, באותו המקום - קלאסיקו בגומלין חצי גמר הקופה דל ריי בקאמפ נואו.

המארקה עם כותרת ‘איך זה קרה שריאל מדריד בפיגור 12 נקודות מאחורי ברצלונה’. שימו לב לטבלה מאז החזרה מהמונדיאל:

1. ברצלונה - 31 נקודות
  2. אתלטיקו מדריד - 27 נקודות
  3. ריאל סוסיאדד - 22 נקודות
  4. בטיס - 21 נקודות
    5. ריאל מדריד - 21 נקודות - מאזן של 6 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו, 3 הפסדים
  5. סלטה ויגו - 21 נקודות
  6. ויאריאל - 20 נקודות
  7. סביליה - 17 נקודות
  8. קאדיס - 17 נקודות

בואו נמשיך באותו הקו, מוערבות בשערים בריאל מדריד לאחר פגרת המונדיאל: 1. קארים בנזמה - 13 שערים ו-4 בישולים - אבל אל תטעו, גם הוא זוכה לביקורת בתקשורת - “המספרים מסתירים את זה אולי אבל ברור שהוא ‘לא בסדר’”| 2. ויניסיוס: 8 שערים ו-4 בישולים - צריך לסייג, למעט התצוגה באנפילד, חלק ניכר ‘מעבדותו’ הייתה במרוקו| 3. מרקו אסנסיו: 5 שערים ו-3 בישולים - והוא דווקא משחק מעט מאוד ביחס לחבריו בהתקפה| 4. רודריגו: 4 שערים ו-5 בישולים - לא כבש בליגה מאז המחזור התשיעי! בפנדל נגד ברצלונה בקלאסיקו| 5. פדה ואלוורדה עם 3 שערים מאז - ובליגה הוא כבש פעם אחת בלבד מאז סוף אוקטובר; לראשונה מזה 20 שנה כלומר עונת 2002/03, אף שחקן של ריאל מדריד לא נמצא בין חמשת הכובשים המובילים בליגה הספרדית. קארים סנזמה כבש 11 שערים, ויניסיוס ג’וניור שני עם שמונה. שלישי פדה ואלוורדה עם שבעה. מרקו אסנסיו עם חמישה ולרודריגו רק ארבעה

שער ה-AS עם סיפור אחר מרכזי ברקע, למטה, בקטנה: “הקלאסיקו ‘מחייה’ את הדיון לגבי הצורך ב-‘9’ חדש” - קארים בנזמה עם 15 שערים פחות העונה ביחס לאשתקד. "הקלאסיקו ‘המסוכן’ והחלש של קארים בנזמה הופך את הדיון של ריאל מדריד לגבי חלוץ לדחוף יותר.

בהרחבה: אי אפשר לחכות לארלינג הולאנד או לקיליאן אמבפה בקיץ 2024", נכתב אתמול ב-AS והיום העלו את שמותיהם של דושאן ולאחוביץ’ או הארי קיין אפילו שהוא כבר מבוגר - ואנחנו סקפטיים. בנזמה סיים את הקלאסיקו אמש עם שני איומים חלשים בדרדלה, איבד תשעה כדורים וביצע דריבל אחד טוב. אחוז הדיוק שלו במסירות - 83%, כלומר 29 מסירות טובות מתוך 36. בעונה שעברה לאחר 43 משחקים, כבש בנזמה 34 שערים וחילק 13 בישולים; וכעת? אחרי אותם 43 משחקים (כמובן שלא שיחק בכולם), יש לו רק 19 שערים ו-5 בישולים. נציין גם שכמעט שליש משעריו הגיעו בפנדלים

תומאס רונסרו מזכיר לנו מה אמר חורחה ולדאנו לאחר שריאל מדריד הפסידה בגמר הקופה דל ריי לדפורטיבו לה קורוניה, בסנטיאגו ברנבאו, בדיוק ביום בו חגגה מאה שנה להיווסדה: “אבל בריאל מדריד נמשך רק יום אחד”. הוא מציב מטרות עד לתום העונה: “זכייה בצ’מפיונס ה-15 ורמונטדה בקופה דל ריי ישכיחו את קמפיין הליגה המאכזב”. הוא טוען שריאל של קרלו אנצ’לוטי המנוסה, עדיין לא אמרה את המילה האחרונה. באותה עונה שהוזכרה ריאל התאוששה על סיום מאכזב בליגה והפסד בגביע וזכתה בלה נובנה בגלאזגו - הוולה של זידאן, ההצלות של איקר, ההנפה של היירו. “שני אתגרים גדולים בפני החיילים של אנצ’לוטי. צריך לנצח את ברצלונה בקאמפ נואו ולהוכיח לה. ובאירופה להשאיר בדרך את צ’לסי, סיטי או באיירן ומה שיבוא”

גם אנצ’לוטי יודע שנכון לעכשיו הקבוצה = ויניסיוס:

image

ש̶י̶ח̶ק̶נ̶ו̶ ויניסיוס שיחק טוב במשך 30 הדקות הראשונות, ויניסיוס היה בלתי ניתן לעצירה", אמר אנצ’לוטי במסיבת העיתונאים לאחר המשחק. “אחרי זה ק̶צ̶ת̶ ̶א̶י̶ב̶ד̶נ̶ו̶ ויניסיוס קצת איבד את השלווה. ה̶ק̶ב̶ו̶צ̶ה̶ ̶ה̶ז̶ו̶ ̶צ̶ר̶י̶כ̶ה̶ ויניסיוס הזה צריך לעשות דבר אחד: לשחק כדורגל. בזה ה̶י̶א̶ ̶א̶ל̶ו̶פ̶ה̶ הוא אלוף. במחצית ניסיתי להרגיע את ה̶ש̶ח̶ק̶נ̶י̶ם̶ ויניסיוס, ע̶ל̶י̶נ̶ו̶ ויניסיוס עלה לא טוב למחצית השנייה וספגנו את השוויון, אבל רודריגו דאג להרגיע אותנו. הוא שינה את הדינמיקה לחלוטין”.

כמו כן - יש קבוצות שבהן החדרת ה-DNA של המועדון בקרב הצעירים, עובר בסגנון משחק כזה או אחר.
בריאל מדריד - זה ה-DNA של המועדון:

image

הילד ענק.

כותרות העיתונים הבוקר - יום אחד למשחק נגד מנצ’סטר סיטי:

image

שער המארקה חגיגי עם תמונות מרגשות, יממה לגומלין חצי הגמר נגד מנצ’סטר סיטי: “האתגר האחרון של ‘מועדון החמש’” - מימין לשמאל: דני קרבחאל, לוקה מודריץ’, טוני קרוס (זכייה אחת עם באיירן מינכן), קארים בנזמה ונאצ’ו - לארבעתם נותר לנצח באיתיחאד את מנצ’סטר סיטי, מא שריאל מדריד לא הצליחה לעשות. זה למעשה “המבצר האחרון”. החמישייה רוצה לתקוף את המגרש האחרון שמתנגד להם| מאז עונת הדסימה ריאל מדריד ניצחה למשל את באיירן מינכן שלוש פעמים בחוץ, פעמיים את ליברפול, את אינטר ואת צ’לסי, פעם אחת את יובנטוס, את פריז סן ז’רמן וגם את נאפולי ובורוסיה דורטמונד

רוברטו גומס בטור דעה במארקה: “ריאל מדריד פייבוריטית יותר ממנצ’סטר סיטי להגיע לגמר”. מה הוא אומר? “ריאל מדריד בדרך לנצח את מנצ’סטר סיטי כדי לבסס את עצמה כאלופה נצחית. המשחק באיתיחאד יהיה היסטורי. מעט פעמים בליגת האלופות נערך משחק שעורר כל כך הרבה ציפיות בכל העולם. זה יהיה משחק שוויוני מאוד בסימן דו-קרב אדיר על הספסלים. קרלו אנצ’לוטי ופפ גווארדיולה עם סגנון שונה מאוד אך השפעה דומה”. הוא כותב שטיבו קורטאוה השוער הטוב בעולם ללא ספק ושיש לא מעט מצ’אפים שיכולים להכריע את המשחק הזה. "יש הרבה שוויון וכבוד בין המועדונים. מי ינצח במרכז השדה? כמה חשוב יהיה ויניסיוס? ומה עם הולאנד? “אבל יש אירועי כדורגל מכריעים שהופכים את המדרידיסטאס לפייבוריטים. זה משהו שאי אפשר להסביר, רק להרגיש את התחרותיות, את הרצון להילחם, את הרצון לנצח, משהו שהפך את ריאל מדריד לקבוצה ייחודית, מיוחדת ושונה ושמופיעה כשהיא הכי זקוקה לכך. ליריבות אולי יש קבוצות טובות יותר, ואפילו יתרון על המגרש ואוהדים עם אווירת גיהנום, אבל מה שמייחד את ריאל מדריד הוא הרוח, ההיסטוריה והרצון שלה להצטיין. מסיבה זו, ריאל מדריד היא הפייבוריטית (שלי) להגיע לגמר באיסטנבול”.

ואם כבר ההגנה: אתמול במארקה העלו סקר מי מבין החמישה הבאים צריך לאבד את המקום בהרכב: האם זהו אדר מיליטאו שנמצא בכושר לא טוב (לפי ה-AS מקומו כלל לא בטוח) - כלומר ‘תוכנית הסנטיאגו ברנבאו’? אולי רודריגו שיסופסל במגמה הגנתית יותר - “כך אומר ההיגיון”| אפשרות נוספת היא אדוארדו קמאבינגה אבל רק בשל זהירות בשל הפגיעה האחרונה והסיכוי שהמשחק ייקלע להארכה| פדה ואלוורדה בכושר רע מאוד אך אף אחד לא יוותר עליו| מבין הבלמים הבכירים שלנו, דויד אלאבה נתן הכי מעט העונה וסובל מבעיות פיזיות. והתוצאות לפניכם. כמעט 90 אלף אוהדים הצביעו בסקר. 38% מאמינים שמיליטאו צריך לשבת על הספסל| 26% בחרו בדויד אלאבה| 20% חושבים שרודריגו לא צריך לפתוח| 10% בחרו בקמאבינגה| 6% היו מספסלים את פדה

שער ה-AS עם פדג’ה מיאטוביץ’. בקרוב ימלאו 25 שנה לזכייה בגביע אירופה השביעי לאחר הניצחון על יובנטוס בגמר 1998 - בעוד ארבעה ימים. ב-AS לקחו את פדג’ה מיאטוביץ’ כובש השער המיוחל באותו 0:1 ועל כר הדשא באמסטרדם ארינה הוא חוזר שוב לרגע ההוא: “השער הזה שינה את חיי”. פדג’ה נוכח במגרש ושני חבריו הטובים - פרננדו סאנס ודאבור שוקר, שותפו להתקפה, היו על קו הטלפון. “שלום”, ענה סאנס. מיאטוביץ’ אומר: “אנחנו במקדש (במגרש ההוא), היכן שפישלנו, הא?”, וצוחק. “אני רואה אותך על הספסל ומתחיל לרוץ אלייך לחגוג את השער”. סאנס, בנו של הנשיא דאז, לורנצו, מצחיק לצחוק. “איזה זכרונות נהדרים”. סאנס ממשיך: “אלוהים אדירים, אנחנו מדברים כמו שני סבא וסבתא בצל האביב!” הוא ממשיך בין הצחוקים. “הדבר הטוב הוא שחלפו 25 שנים, אבל הגביע הזה עדיין כל כך נוכח עבור אוהדי ריאל מדריד והתושבים. זה היה גביע אירופה המיוחל. ההתחלה של תקופה כל כך יפה של ריאל מדריד ומה שעשתה אחר כך”. לאחר מכן שוקר מקבל טלפון. “איזה גול יפה הבקעת, הייתה לך תחושה טובה”, אומר לו שוקר. “דאבור, היית נוהג לומר לי - בבקשה, פדג’ה, די לדבר, לך לישון, יש לנו משחק מחר”. הוא מספר שהם שתו קצת רד בול אחרי הגמר וחגגו. כי הזכייה בגביע השביעי נתנה לריאל כנפיים. ומאז: שמונה זכיות בליגת האלופות: 1998, 2000, 2002, 2014, 2016, 2017, 2018 ו-2022. תוך 25 שנה…

חסוס גאייגו בטור דעה ב-AS: “הסוכן רודיגר”. הוא מחמיא לבלם הגרמני שוב על הופעתו האדירה במשחק בסנטיאגו ברנבאו וכותב על האתגר העצום שלו בגומלין - ריפיט. "תמונתו של אנטוניו רודיגר מגיע פתאום ממתחת לבית השחי של ארלינג הולאנד הפכה ל’מם’ והיא מסתובבת ברשתות החברתיות כדי לייצג כל מיני מצבים: הפחדה, הפתעה, פחד, הטרדה…השמירה של הגרמני על החלוץ יכולה להיכנס להיסטוריה אם זה יחזור על עצמו גם באיתיחאד נגד מנצ’סטר סיטי. כי להשאיר את הוויקינג הנורבגי שני משחקים רצופים בלי להבקיע יהיה הישג לא קטן. המשימה של הסוכן רודיגר נראתה כמעט בלתי אפשרית, על אחת כמה וכמה עם הספקות שהוא העביר לאורך עונתו הראשונה בריאל מדריד. אבל הוא לקח את האתגר בהתלהבות, נצמד אליו לפעמים כמו מתאבק סומו ולעיתים כמו שחקן רוגבי שעומד להתחיל סקרום. למרות שלפעמים השיטה שלו עשויה להיראות אקסטרווגנטית משהו (יוצאת דופן, מוזרה), הולאנד נראה לא נוח ולעתים מוטרד, כאילו לא ציפה לסוג כזה של ‘התקפה’ והפרעות. להרגיש בצוואר נוכחות של בלם שאותך זו ודאי תחושה מאוד לא נוחה. כמובן שהייתה עזרה מצד החברים בדרך לתסכל את החלוץ הטוב ביותר של ימינו, במיוחד מצד דויד אלאבה, אבל ביום רביעי באיתיחאד כל העיניים יהיו שוב על אנטוניו. אם מדריד תגיע לגמר זה יהיה בזכות זה שהולאנד לא הצליח להוציא את התותח שלו ואז הסוכן רודיגר בהחלט ייקרא דון אנטוניו.

“אדר מיליטאו על חבל דק”, נכתב ב-AS. במשך 3/4 מהעונה הוא היה הבוס בהגנה בזמן שהיתר נעו בין פציעות לכושר לוקה בחסר, והאם קרלו אנצ’לוטי שאמר לאחרונה “הוא חייב להתעורר”, יוותר על הבלם הברזילאי? “עד לא מזמן העונה שלו הייתה ללא דופי”, נכתב בנוסף. הוא פתח ב-47 משחקים העונה ומתוכם ב-44 עלה בהרכב, כמו טיבו קורטואה. רק לוויניסיוס (50) ולפדה ואלוורדה (47) יש נוכחות גדולה יותר ב-11. כמובן שמיליטאו גם מציג כוח אווירי מרשים. שישה שערים נגיחה, ועל ההגנה לא צריך לפרט. ב-27 החודשים האחרונים בליגת האלופות, מאז שהחלו סרחיו ראמוס ורפאל ואראן לסבול מפציעות ב-2020/21, הוא לא החמיץ שני משחקים ברציפות. הוא נעדר מהמשחק הראשון בשמינית הגמר נגד אטאלנטה ב-2021 בשל פציעה. הוא לא שיחק נגד צ’לסי בסנטיאגו ברנבאו אשתקד בשל צהובים. כמו במשחק הראשון נגד מנצ’סטר סיטי העונה.

פרט לכל חרושת השמועות עליהן אתם דנים בת’רד המתאים - שני עניינים על סדר היום בתקשורת:

“השנה של רודריגו”, נכתב ב-AS. עוד שני שערים לאלבום, בפיחואן נגד סביליה - ועוד איזה שערים. העונה הטובה של הברזילאי ממשיכה לצבור כוח. הצמד שלו נגד סביליה משאיר את מספר השערים שלו על 19 שערים, 12 מהם ב-2023 בדגש על המשחק נגד צ’לסי ובגמר הקופה. בלי ויניסיוס ובנזמה - הוא גדל כמנהיג ולקח פיקוד. עוד באותו הקשר כתב עליו תומאס רונסרו: “רודריגו ניצח את מרקו אסנסיו”. פדה ואלוורדה מבשל השער בגמר הצ’מפיונס החל את העונה כשחקן כנף ימין. הספרדי היה טוב אבל רודריגו שהשתלט על העמדה מאז גומלין חצי גמר הקופה - היה יותר טוב…| גם האתר הרשמי עושה כבוד לרודריגו כשהידיעה הראשית היא קליפ וידאו - “צפו בכל השערים שלו העונה”. רודריגו הבקיע 19 שערים. אמנם יש שלושה בפנדלים וגם השער הראשון העונה, נגד בטיס, היה די פשוט. אבל עדיין התחושה היא שהוא לא מסוגל להבקיע שער בלי חן, שער שאינו יפה. הבעיטה מהאוויר נגד אתלטיקו מדריד בדרבי למשל, הדריבל נגד קסרניו בגביע המלך. היה לו גם מבצע נהדר נגד מאיורקה, סלאלום נפלא נגד אתלטיקו בקופה דל ריי וטעימה אחרונה קיבלם בפיחואן.
אז איך תגדירו את העונה שלו מ-1 עד 10? האם הוא השחקן המצטיין אחרי ויניסיוס ג’וניור לדוגמא? עמד בציפיות? הייתם בונים עליו כשחקן הרכב לעונה הבאה על כל המשתמע מכך?

image

בימים הקרובים עתידם יתבהר, ונראה שלא רק מרקו אסנסיו בדרך החוצה אלא גם נאצ’ו פרננדס שרוצה שינוי אווירה והרפתקה האחרונה בקריירה וכן דני סבאיוס, על אף הדיווח האחרון במארקה. בינתיים, רוברטו פלומר עם טור דעה במארקה גם כן על העזיבות המסתמנות של הספרדים ומגדיר את זה בצורה מדויקת: “ריאל מדריד מאבדת את ‘מעמד הביניים’ שלה”. אף אחד מבין העוזבים הוא לא שחקן הרכב בלתי מעורער אבל לבטח שחקן חשוב ושעושה עבודה טובה כמעט תמיד.

"לאסנסיו יש הזדמנות שוק כי הוא שחקן חופשי. הספקות שלו מובנים. הוא שותף בכמעט 50 משחקים העונה אבל לא קיבל תפקיד אמיתי. שלו והרבה יותר מריאל . למרות שזה גם פעיל בכמעט חמישים משחקים העונה, הוא הדוגמה האופיינית למעמד הבינוני-גבוה במדריד אבל בלי להיכנס ממש לאצולה. אלו מילים גדולות. גם מבחינת השכר זה המעמד שלו. הוא יוכל לקבל שכר טוב יותר במקום אחר. המועדון לא מתכוון לעשות עבורו משהו. במצב דומה נמצא גם דני סבאיוס שגם חושב על זה. או נאצ’ו שיש לו את התמיכה הגדולה של האוהדים והופעה ללא דופי. איך ריאל תוכל להחליף שחקנים כאלה, הן באותה האיכות והן מבחינת ‘מעמדת השושלת’? זה לא קל בכלל. כמו שאנחנו רגילים לחתימה התורנית, השחקנים האלה שנכנסים ויוצאים מקבוצה כל כך תובענית חשובים בעונה לא פחות מהכוכב התורן.

הוא מזכיר לנו את השחקנים הלא רלוונטים כמו אדן הזאר, חסוס ואייחו, אלבארו אודריוסולה ומריאנו, שישנם הרבה. יותר מדי. שחקנים שכמעט ולא נראו, בקושי משתמשים בהם. בסגל כמו זה של ריאל מדריד, יש מקום לתחרות. "החתמת ג’וד בלינגהאם טובה, החלום על קיליאן אמבפה מובן, אולי הארי קיין. אבל צריך להביא שחקנים כמו לוקאס ואסקס ונאצ’ו שמייצגים כל כך טוב את המועדון וכל כך טובים. וחשובים. כשהם משחקים…
אם חשבנו שעלינו לטפל בהרכב הראשון בלבד אז לא, גם הספסל שלנו הולך ונחלש וכל עזיבה כואבת. אפשר להוסיף לכך גם את הציביון הספרדי. לא רוצה לראות שנה הבאה רק שחקנים מקסטיליה+לוקאס ואסקס.

מי שאוהב את ‘הכתבות כמו פעם’ - כתבתי על ג’וד בלינגהאם ויומו הראשון בריאל מדריד:

בלינגהאם הוצג בריאל עם החולצה מספר 5!| הקשר האנגלי בן ה-19 חגג את היום הראשון שלו בקבוצה הגדולה בעולם ולקח את החולצה שהייתה מזוהה עם האגדה זינדין זידאן ואותו העריץ. הוא סיפר על הבכי של אביו - דבר שלא קורה כל יום ושהוא לא יכול לחכות כבר למפגש עם קרוס ומודריץ’. גם אנחנו כבר לא יכולים לחכות.

image

עם כל הכבוד לפראן גארסיה ולברהים דיאס, התכונה היום בוולדבבאס הייתה אחרת. שחקן הרכש השלישי והחשוב ביותר שהגיע הקיץ לריאל מדריד - מתחיל את ההרפתקאה שלו. כזה שעשוי לסמל עידן. כזה שתיאורטית היה יכול למשוך איזה 50 אלף איש לסנטיאגו ברנבאו אם לא השיפוצים. ג’וד בלינגהאם התחיל את היום מוקדם עם בדיקות רפואיות מוצלחות בבית החולים האוניברסאלי, סיור בחדר הגביעים המפואר והשאר אתם יודעים - הסרטון וידאו המרגש שפורסם כבר אמש (הדריבל האיכותי בשתי רגליים, קור הרוח, החוש לשערים, האגרסיביות), כזה שפתח לנו את התיאבון, הנשיא מדבר, השחקן עצמו וקצת תמונות ומחליפים לחולצה של ריאל מדריד במקום חליפה. ראול, אמיליו בוטראגיניו, סנטיאגו סולארי ואחרים נכחו באולם.

פלורנטינו פרס נואם במצגת של ג’וד בלינגהאם: "היום הוא שוב יום של תקווה. הגדולה של 121 השנים שלנו נבנתה עם דמויות ושחקנים של כישרון מסוג אחר. אנחנו תמיד אומרים שההצלחות שאנחנו משיגים ביחד נובעות מהעובדה שהשחקנים מרגישים כמו אוהדי ריאל מדריד. והיום אחד השחקנים הטובים בעולם מגיע למדריד. והוא כאן כי הוא רצה, כי הוא החליט שהקריירה שלו חייבת להיות קשורה למועדון הזה, הטוב בעולם.

“אני רוצה להעביר את תודתי, ג’וד על שבחרתה בנו. אתה במועדון התובעני ביותר בעולם והערכים של המועדון הזה ילוו אותך לנצח. אני בטוח שהתאהבת במדריד על ידי צפייה בחמש הזכיות האחרונות שלנו בליגת האלופות, שבהן הערכים שלנו הם: סולידריות, מאמץ, אחווה… אתה תלמד שבמדריד אנחנו אף פעם לא מוותרים. ובלבם של מיליוני אוהדי ריאל מדריד יהיה לך כוח לעמוד בלחץ ובקשיים”.

“אתה מגיע למדריד מאחד המועדונים הגדולים באירופה, מועדון ידידותי כמו בורוסיה דורטמונד. היית שם מכריע, עם רגעים בלתי נשכחים. היית הכי טוב בבונדסליגה, היית הכובש הצעיר ביותר של דורטמונד, גם הצעיר ביותר להבקיע עם ברמינגהאם. עם אנגליה אתה אחד הגדולים ובשנת 2021 היית השחקן הצעיר ביותר ששיחק ביורו. אנחנו הולכים לנסות לשמח אותך מאוד כאן ולהגשים את כל החלומות שלך. אתה תראה שעם החולצה הזו שום דבר אינו בלתי אפשרי”.

אמיליו בוטראגיניו: “בחרת בריאל מדריד לצמוח כאחד השחקנים הטובים בעולם. אנחנו מאוד אסירי תודה ומאוד שמחים. אנו נעשה הכל כדי שאתה ומשפחתך תהיו מאושרים מאוד בשלב החדש הזה. אתה כבר שחקן של ריאל מדריד. ברכות ואיחולים שלנו כדי שכל משאלותיך יתגשמו עם הסמל הזה והחולצה הזו. ברוכים הבאים לריאל מדריד”.

הצגת בלינגהם כשחקן ריאל מדריד - 15-06-2023

השאלה הכי מסקרנת הייתה איזה מספר חולצה יבחר ג’וד והוא לקח את ספרה מספר 5 של חסוס ואייחו והודה לו בסטורי, והייתה שייכת בעיקר לאגדה זינדין זידאן. אחרי הקלישאות הקצרות, ג’וד הרחיב בריאיון לעיתונאים ונשאל על כך מייד. “בשבילי זינדין זידאן הוא הטוב ביותר. אני מקווה להרחיב את המורשת של המספר ‘5’ בריאל מדריד. זה כבוד עצום להשתמש במספר שלו וללכת על עקבותיו. אני מכבד אותו מאוד. גם המשפחה שלי. אני רוצה להודות לחסוס ואייחו על עך שנתן לי את המספר ובירך אותי. בגמר בפריז לא רציתי להטריד אותו יותר מדי. התביישתי”.

בהמשך הוא הסביר את הסיבות להגעתו: “הדבר שהכי השפיע היה החדר עם כל גביעי ליגת האלופות. זה ללא ספק הרגע הכי טוב. הייתי בגמר 2022 כשריאל מדריד ניצחה את ליברפול. תמיד הייתי אוהד של ריאל מדריד. צפיתי בהרבה משחקים. זו קבוצה מאוד אטרקטיבית. אין רגע ספציפי בו בחרתי להצטרף לקבוצה. כאן אתה צריך לזכות בתארים כל השנים. אני רוצה לעזור למועדון לזכות בגביעים רבים. זה לא שמועדונים אחרים [המעוניינים] הם לא טובים, זה רק בשבילי מדריד היא הגדולה ביותר. אבא שלי אמר לי שריאל מדריד רוצה אותי. זה היה משהו לא צפוי. הלב שלי דפק מהר, זו הייתה הרגשה שלא תיאמן”. הוא הוסיף: “זה נדיר שאבא שלי בוכה. זה קורה לעתים רחוקות. והוא בכה”.

“זה מדהים שיש כאן שבעה קשרים וכולם טובים. לוקה מודיץ’ וטוני קרוס, הידע שלהם במשחק, איך שהם משחקים בו, הניסיון שלהם יהיה כל כך גדול בשבילי. אני אהיה כמו ספוג סביבם, אנסה לגנוב כל מה שיש להם, הם בטח יתעצבנו עליי אחרי שבוע בערך. אני לא יכול לחכות כבר למפגש איתם. אני יודע מה הרמה שמצפים ממני”.

בלינגהאם הצטלמה עם החולצה של ריאל מדריד - 15-06-2023

“אני מגיע למועדון מאוד חשוב ויש לי מקצועיות גדולה. כשאתה בן 15 או 16 ואתה משחק עם אנשים בוגרים אתה חייב ללמוד מהר. אני יודע כמה האחריות הזו חשובה ואני מקווה שאוכל להמשיך לעבוד כאן היטב. אני מכיר את הציפיות שנופלות על הכתפיים שלי וכל שנה אני ממשיך לגדול. אני יודע באיזו רמה אני צריך להיות וברמה שאני צריך לתת. המונדיאל היה חווית למידה מהירה ואני רוצה לבוא לכאן, לנצח ולנצח לפתח את דרך הנגינה שלי ואת הסגנון שלי”.

על תג המחיר הגבוה: “103 מיליון יורו? המחיר לא מדאיג אותי, אני אפילו לא יודע. אני שחקן כדורגל, לא עורך דין ולא רואה חשבון. אני לא מתעסק בזה. כל שחקני נבחרת אנגליה בירכו אותי. באנגליה יש כבוד גדול לריאל”. “כסף לא כל כך חשוב לי, אני אף פעם לא חושב על כסף כשאני מקבל החלטות מהסוג הזה. כדורגל זה הספורט שאני אוהב. אהבתי את ההרגשה שקיבלתי מריאל מדריד ודיברתי עם בורוסיה דורטמונד כך שהכל היה מהיר”. “כן, דיברתי איתו (עם קרלו אנצ’לוטי) הוא מאמן מדהים. אני שמח שהוא רוצה אותי בקבוצה שלו. אני תמיד לומד, לא יהיו לי בעיות להסתגל. אני קשר שיכול לעשות הכל לפי מה שהמאמן מבקש ממני. אני תמיד אנסה לעזור לקבוצה”.

הוא נשאל כמובן גם על הארי קיין וקיליאן אמבפה וענה: “קיין הקפטן שלי ושחקן ברמה עולמית. אני אוהב אותו כשחקן וכאדם. אני לא יודע מה יקרה אין לי מה להגיב על זה”. על אמבפה: “אני לא יכול להגיב על זה. הוא אחד הטובים בעולם בתפקידו. נראה איך המצב יתפתח. ראיתי מה נאמר באינטרנט ולא כל מה שאנחנו רואים הוא נכון. אני אני מנסה ליצור דעה משלי הוא שחקן נהדר ואני אשמח לשחק איתו. מי לא יאהב את זה?”.

לפניכן, במעמד עצמו, הוא היה קצר: “שלום מדרידיסטאס, רציתי להודות לכל מי שנמצא כאן ביום החשוב בחיי, ביום הראשון שלי במועדון הגדול בעולם. אני רוצה להודות לג’וני קלאפט, חוסה אנחל, לכבוד הנשיא… לכולם, לכל מי שהביא אותי לכאן. ותודה למשפחה שלי. ולסיום: האללה מדריד!”| כמה שעות לאחר מכן, בפוסט ראשון לאחר הצגתו בריאל מדריד: תודה מדרידיסטאס על קבלת הפנים, זה היום הגדול ביותר שלי, גאה להיות חלק מהמועדון הגדול בעולם ואתן הכל כדי להצליח כאן ושהקבוצה תזכה בכל התארים. החבר’ה בנבחרת אנגליה מפרגנים וקרוב למיליון לייקים. גם ויניסיוס ג’וניור, רודריגו (ברוך הבא למועדון הגדול בעולם) ואחרים פירגנו.

לא רוצה לקטוע דיון כזה או אחר שהתנהל בת’רד ההעברות\פנטזיות אז מניח את הטקסט החגיגי שלי כאן:

image

הישארותו של נאצ’ו - רגע השיא של הקיץ| יש לי כל כך הרבה דברים לא טובים להגיד על ההתנהלות של הקבוצה הקיץ, ריאל מדריד נראית מנותקת, העומדים בראשה כמובן, ישנה בעמידה. כאילו לא הרמנו ידיים לגבי האליפות כבר בפברואר אשתקד למשל (וזה עוד עם קארים בנזמה בהרכב), כאילו אין את אותן הבעיות שזועקות לתרופה כבר שנים. אבל אני שם את זה בצד, באמת שמח מכל הלב, על המשכיותו של שחקן מיוחד במינו. יום חמישי הזה ה-22 ביוני הוא יום חג, אולי לכבוד סיום השנה לתיכונים. אני זוכר היטב איך התחושות היו קשות בינואר, השמועות על עזיבה התגברו במרץ. נאצ’ו באמת שיחק הרבה בחצי העונה השני אבל זה בלוף כי במשחקים הגדולים שוב קרלו אנצ’לוטי לא ספר אותו.

זה הרגע הכי שמח מבחינתי בקיץ הזה (כמו שאחד מרגעי השיא אשתקד היה כשהקהל, שאחר כך יקרא לו להישאר - שאג את שמו והריע על כל גליץ’ מוצלח מול מוחמד סלאח), ויסלח לי ג’וד בלינגהאם. נאצ’ו מוסיף לריאל מדריד זהות. אבל עזבו רגע את ‘איש המועדון האחד’, וזה שהוא מדרידיסטה מבטן ומלידה ואחלה גבר. הוא גם שחקן כדורגל מצוין, בואו לא נעשה לו עוול. האהבה גורמת לכולנו להיות עיוורים, אחלה. מבחינתי נאצ’ו הבלם הטוב בסגל. הוא לא זז על המגרש כמו כוכב - אדר מיליטאו, אין לו את המהירות והפיזיות של אנטוניו רודיגר, הפס שלו לא אלגנטי באותו הרמה של דויד אלאבה. אבל הוא מנייה בטוחה. הוא ‘המגן הפסימי’. הוא תמיד מרוכז, הוא לא פראייר, ואתם לא יודעים כמה זה חשוב בריאל מדריד שסופגת כל משחק - שיש לה שחקן הגנה שאצלו דין משחק גארבץ טיים נגד חטאפה כדין חצי גמר ליגת האלופות.

נאצ’ו הוא אגדה בריאל מדריד וכפי שכתבתי לא אחת - בכל אחד מאיתנו יש קצת מנאצ’ו. אחרי הזכייה בליגת האומות במדי ספרד - עוד משחק הזוי בו לא פתח בהרכב, נאצ’ו אמר במשפט שכל כך התחברתי אליו - כי גם לי הכל הולך קשה בחיים האלה - “נראה לפעמים שאני צריך לעבוד קשה יותר פי שניים מאשר אחד אחר”. איזה ימים גדולים עוברים עליו, הא.

התמונה שלו מהמשחק נגד מנצ’סטר סיטי לא עוזבת. יוצא ללחוץ גבוה, מרוויח כדור, עולה למעלה ואחרי הגול של רודריגו הוא חוגג, חיוך ממזרי כמו אוהד, ואז דופק על כר הדשא וכמעט מתפרק. בגמר 2018, לכו לראות את הסרטון - אחרי השער המדהים של גארת’ בייל הוא חלק ממעגל השחקנים כמובן אבל לא חוגג במאה אחוז, הוא אפילו קצת חרד, כאילו ממלמל לעצמו ‘רק שלא נאבד את זה’.

נאצ’ו הוא לוחם. ריאל נוטה לזלזל בשחקני הבית שלה ובכאלה שהם לא כוכבים. הוא היה יכול לעזוב לאינטר כבר ב-2016. הוא אשכרה הצליח להתמודד עם סרחיו ראמוס, פפה ורפאל ואראן בשיאם ופילס את דרכו שוב ושוב ושוב. הוא לא כמו פאקו פאבון שעלה לקבוצה הבוגרת כשפרננדו היירו היה בסוף הקריירה ואיבן הלגרה הוסט לעמדת הבלם מעמדת הקשר האחורי, זה הבדל תהומי. ב-2012, שנה אחרי הופעת הבכורה, הוא רשם רק משחק אחד בגביע המלך אבל חיכה בסבלנות. ב-2020 הוא סבל מפציעה ופרט לשער הניצחון היקר נגד ויאדוליד מיעט לשחק. וב-2021 הוא חזר שוב, לחודשי ההכרעה של העונה, הנהיג קו הגנה כביר עם אדר מיליטאו שלא באמת היה רחוק הרבה מאליפות.

אני כבר הזמנתי חולצה של הקפטן שלנו לעונה הבאה (וגם של ויניסיוס ג’וניור) ואני הולך ללבוש אותה בגאווה. בכדורגל עם החברים, במפגשי הצפייה שלנו ואולי אפילו סתם ברחוב. אני גם אסביר בסבלנות לכל ילד בבית הספר שישאל אותי, אם ‘יעז’ לשאול אותי ‘מי זה נאצ’ו?’. אני מחכה למשחק הבא, הזוטר ביותר, לראות את נאצ’ו צועד אט אט על כר הדשא, רועד כולו מבפנים אבל משדר פאסון וקשיחות מבחוץ - עם סרט הקפטן של ריאל מדריד ומוביל את החבורה הלבנה, עידן חדש מתחיל - בלי קארים בנזמה, עם ג’וד בלינגהאם (וקיליאן אמבפה!!! - סתם), הלב הישן ממשיך. מה שווים החיים בלי רגש. מה שווה הכדורגל בלי רגש. “אנחנו ממשיכים”. תודה נאצ’ו

טוני קרוס מכניס אותנו להתלבטויות שלו בשנה האחרונה ולתהליך האיטי של הארכת חוזהו בעונה נוספת - בפודקאסט המשעשע עם אחיו פליקס. הוא מדגיש עד כמה ריאל מדריד הייתה סבלנית כלפיו מה שהוא מאוד מעריך ומה היה החשש שלו.

תהליך החידוש: "אני כאן כי אני מרגיש שזה הדבר הנכון לעשות. למעשה, אני רוצה לברך את המועדון על הדרך שבה טיפלו בכל העניין הזה. אני חושב שזה שוב היה דבר ראוי בהחלט לחיבור הזה שלי למועדון, משני הצדדים. מילאתי ​​את תפקידי באמירה ברורה מההתחלה - אני לא עוזב כאן לקבוצה אחרת. אני לא יודע אם אני רוצה לשחק עוד שנה, אבל זה לא שאני חושב על קבוצה אחרת.

כמובן שהמועדון צריך לקחת בחשבון שני דברים חשובים: בתיאוריה, יכולתי לחתום בקבוצה אחרת מהאחד בינואר. והדבר השני הוא שכבר בינואר צריך לתכנן במידה מסוימת את העונה הבאה, עדיף לדעת בינואר מאשר ביוני. אחרתי שהבהרתי שוב שלא אעזוב לקבוצה אחרת, זה היה נוח. כאן אנחנו לא צריכים משא ומתן גדול או התמקחות, לא התכוונתי לערב עוד מועדון. בשום זמן לא הופעל עליי לחץ למהר, זה מה שהמועדון שידר לי, שהיה את הכבוד הזה. לקחתי את הזמן ועדיין אמרתי שאני רוצה להודיע ​​למועדון כי אני רוצה שיהיה להם קצת ביטחון בתכנון".

הסיבות “אני עדיין מצפה לזה, אני מרגיש טוב, אני כשיר, ויש לי הרגשה שאני עדיין יכול לתרום משהו רב לקבוצה. גם באוקטובר לא רציתי להחליט כי עונה היא ארוכה ולפעמים הבלאי מורגש בשלב האחרון. עד היום אני עדיין יכול לומר שיש לי את ההרגשה הזאת שאני עדיין חשוב. תמיד אמרתי שבשבילי המפתח הוא לסיים ברמה גבוהה ולא לגרור את עצמי באיזשהו אופן לעוד שלוש שנים".

הרצון לשחק עשור במועדון: “חלק אמרו: ‘זה יהיה נהדר לשחק באצטדיון החדש’ שאמור להיות מוכן לעונה הבאה. הסוכן שלי תמיד אמר: ‘לא, אתה לא יכול להישאר בריאל מדריד תשע שנים, בסופו של דבר זה צריך להיות עשר. זו חייבת להיות השנה העשירית הזאת’. אבל הסברתי את הסיבות שלי, זה לא היה האצטדיון ולא השנה העשירית”.

שאפתנות: “לנוכח היכולת בחודשים האחרונים, אני יכול לומר שזה עדיין שם. הייתי רוצה להמשיך לשחק במשחקים גדולים. נראה אם ​​זה עדיין עובד. אבל עדיין יש לי את אותו רצון כמו לפני 15 שנה לנצח ולזכות ובתארים האלה. אני לא עייף בכלל. זה עדיין עולה לי על העצבים כשאנחנו מפסידים משחקים. זה גם חשוב, שהתחושה עדיין קיימת. ואני עדיין נהנה מכדורגל, זה מה שאני אוהב. אני מודע לכך שלעולם לא אוכל לעשות משהו כל כך טוב שוב. אני גם ממשיך ליהנות מהלחץ כאן. אותו דבר קורה עם ציפיות. אני לא אחד שהולך למקום שבו פתאום אני משחק על כלום ושום דבר ונלחם על מקום שביעי”.

הרגע: “לפני כמה שבועות נעניתי להצעה הזו של המועדון. אני מאוד שמח על זה. הסוכנים שלי היו במדריד לפגישה בודדת בנושא זה. אני חושב שזה נמשך ארבע שעות והיו דיבורים רק רבע שעה. שוב, זה היה פשוט כמו תמיד עם ריאל מדריד".

לפרוש ב-2022: “לא הייתי רציני לגמרי כשאמרתי את זה. כמובן שבזמנים כאלה אתה קצת יותר טעון רגשית. אתה מקבל את התחושה שאתה לא יכול להגיע שוב לרמה גבוהה (הוא מדבר על סיום 2021/22 כשבמשחקים הגדולים הוחלף בשלבי הסיום בליגת האלופות). בסופו של דבר זה כך. בשבילי זה היה יום מיוחד להפליא. ההצלחה הקודמת (בליגת האלופות) הייתה ב-2018 וכולם היו באצטדיון. לעשות את זה שוב ובו בזמן לדעת כמה זה קשה… לא לקחתי את זה כבדיחה בכלל. לא הייתי מוכן לעשות את הצעד הזה בזמנו, אבל לפחות זה עלה בראשי פעמיים או שלוש, זה נכון. אבל אז הגיעו המחשבות שעדיין יש לי עכשיו: זה לא שבסופו של דבר אני מתחרט על זה. אתה מרגיש מספיק טוב, אפילו עבור ריאל מדריד. אז החלטתי להמשיך”.

האם 2024 זו לא השנה האחרונה: “כרגע אני לא רוצה להתחייב לכלום. לא יודע. אולי תהיה החלטה הרבה יותר מוקדמת וברורה יותר… או לא. למה לסגור את שני הכיוונים עכשיו? אין סיבה, לפחות לא עכשיו. נראה איך תתחיל השנה, איך הכל עובד. אז אשאל את עצמי את אותן שאלות כמו השנה. גם השנה היו כמה ויכוחים לצד השני. אולי יש עוד או אין. נראה. עכשיו אני לא צריך להתפשר בכלל”.

image

כתבה גדולה ב-AS על הוצאות הרכש של הקבוצות הגדולות מאז 2017 וכך המאזנים. בעיקר לאור החתמתו של ג’וד בלינגהאם ב-103 מיליון יורו, ריאל מדריד הגיעה למצב “שיוויוני” אחרי ששנים הייתה בפלוס גדול. בכל שש העונות הקודמות, מ-2017-18 ועד ל-2022-23, המאזן שלה היה חיובי. באותו פרק זמן ריאל גייסה יותר כסף במכירות - 679.75 מיליון יורו, מאשר הסכום אותו ביזבזה על רכש - 671.75 מיליון יורו. ריאל עדיין בעודף של שמונה מיליון יורו. מבין 25 הקבוצות שהוציאו הכי הרבה על כסף, רק ריאל מדריד, בורוסיה דורטמונד ומונאקו במאזן חיובי. ושתי האחרונות הן קבוצות שמטרתן היא לגדל שחקנים ולמכור.

שימו לב שהמאזן השלילי של מנצ’סטר יונייטד עמד על 765- מיליון יורו, ושל צ’לסי הראשונה אף גרוע מכך 782- מיליון יורו. ברצלונה שהוציאה מיליארד יורו ועוד 154 מיליון יורו על רכש, עם 362- מיליון יורו. מספר ימים לאחר פתיחת שוק ההעברות באופן רשמי, מדריד הובילה את דירוג ההוצאות, עם 108.5 מיליון יורו, לפני אל-הילאל הסעודית (78 מיליון יורו) וטוטנהאם (75).

ריאל מדריד הייתה הקבוצה שהוציאה הכי הרבה כסף בשישה קייצים: בפתיחת עידן הגלאקטיקוס 2000-01, בשתי האליפויות בהן זכתה בספרד - ב-2006-07 וב-2007-08, בעונת הגלאקטיקוס2 ופרויקט רבע מיליארד היורו ב-2009-10, בעונת הדסימה 2013-14 וכן בקיץ בו השקיעה הכי הרבה כסף בתולדותיה - מעל 300 מיליון יורו על אדן הזאר, לוקה יוביץ’ וחבריהם ב-2019-20. מאז 2017 ריאל מדריד רכשה רק שלושה שחקנים מעל גיל 25 - טיבו קורטואה, מריאנו דיאס ואדן הזאר (חוסלו מגיע בהשאלה כזכור). עיקר המאמצים היו בילדודס צעירים בגילאי 18 עד 22

תמיד כיף לשמוע אותו - כל מילה בצבע, דיוק מושלם כמו במסירות שלו ימינה ושמאלה - טוני קרוס על ארדה גולר: "הוא אחד מהכישרונות הגדולים. פנרבחצ’ה יצרה שחקן גדול. יתרון גדול שלו - הוא מישהו שרוצה טיפים ועצות ושואל שאלות. יש הרבה ילדים בני 18 שכבר חושבים שהם טובים מדי והם לא צריכים עזרה. אבל לו יש את המנטאליות ללמוד. הרושם הראשוני שלי על ארדה הוא, שהוא כישרון גדול, יש לו רגל שמאל נהדרת. יש לו בעיטה נהדרת עם שמאל והוא יוצא מן הכלל מבחינה טכנית. אנחנו בטוחים שזו הייתה העברה חשובה וטובה לעתיד של ריאל מדריד.
“תמיד צריך להיזהר מהכרזות גדולות, היו מקרים שהחתמות גדולות לא הצליחו - כי לא תמיד הכישרון, הטכניקה או הבעיטה מביאים להצלחה. זה גם עניין של כמה השחקן הוא חזק פיזית או איך הוא מתמודד עם לחץ”.
“אני מכיר את ההרגשה של ארדה גולר, כשהייתי בגיל הזה ציפו ממני להרבה” אחיו של טוני, פליקס: “הם ציפו ממך בדיוק למה שהשגת עכשיו בקריירה שלך”. טוני ענה: “כן, זה נכון”

מעולם לא ראיתי שחקן עם פער גדול יותר בין כמה מעניין הוא מדבר מחוץ למגרש, לבין כמה משעמם סגנון המשחק שלו על המגרש - מאשר טוני קרוס.

רק מניח את זה כאן

ואני אף פעם לא ראיתי פער יותר גדול מאשר כמה גדול וגאון הוא שחקן בפועל לבין איך נתפס אצל אוהד ממוצע מאשר טוני קרוס.

הוא עושה דברים מאוד מסובכים בצורה מאוד אלגנטית ובלי לחץ וכך הוא גורם לזה להיראות קל ופשוט שהתחלנו להאמין שמה שהוא עושה זה באמת קל ופשוט.
שחקן גאון, בכל רגע נתון יודע מה קורה סביבו ב 360 מעלות, הוא לא יכול להיחלץ ממצבים מסובכים כי אין לו מהירות ודריבל ברמה הכי גבוהה אבל יש לו iq כדורגל וראיית משחק שעוזרת לו לפתור מצבים מאוד מסובכים מבלי שהוא בעצמו יסתבך במצב מסובך.
תמיד אהבתי והערצתי את קרוס, אבל כבר הגיע הזמן לשינוי.

אני שם בצד רגע את כל המסביב ומדבר על כדורגל בלבד - זה כבר דיון ישן שנטחן כאן עד דק, לדעתי הוא לא תמיד שיחק הרי את הקשר האחורי, רק ב-2014/15. הוא שחקן לא מספיק אגרסיבי - לא צריך להיות עם 70 קילו שריר כדי לעמוד כמו שצריך ושלא יהיה קל לעבור אותו - עיין ערך צ’אבי אלונסו. שחקנים היו מנערים אותו בקלות. הוא גם היה יכול להבקיע קצת יותר שערים - יש את העמדה הקבועה שלו עם בעיטת הסרגל וזהו-זה. הרבה מאוד בישולים שלו הגיעו מכדורים חופשיים. עם השנים למדתי יותר להעריך אותו. גם אהבתי את זה שהוא ויתר על הנבחרת כדי להיות זמין לקבוצה.

image

האקס ואייחו מדבר - המשחק נגד סיטי, בלינגהאם וריאל מדריד| הכי קל עבורו היה לתפוס טרמפ על הדקות האלה אבל שימו לב לדבריו של חסוס ואייחו שהוא איש מקסים, כזה שנדיר לשמוע אותו מדבר - והפעם עשה זאת ברדיו מארקה והתייחס לתקופתו בריאל מדריד ולג’וד בלינגהאם: “כשחקן ריאל מדריד אתה מקבל אהבה עצומה, ‘אכזרית’. כל האנשים שמגיעים לוולדבבאס נפלאים. אפשר לבלות שם עם האוהדים. אני אוהב את הפרגון ברשתות החברתיות, אבל לראות את הפרצופים המאושרים של האוהדים במגרש למשל זה הכי טוב והכי מרגש”.

על חמש הדקות נגד מנצ’סטר סיטי בהן עלה מהספסל: “אני חושב שזה קיבל יותר מדי הייפ ותשומת לב. זו לא הייתה הופעה יוצאת דופן, לא שיחקתי הרבה, זה היה טוב ופשוט. זה היה משהו רגיל. עליתי למגרש מרוכז מאוד, כדי להגן, לנקות את כל כדורי אוויר. אני מודה לך (למראיין) מאוד שהערכת את זה אבל כל שחקן צריך להתכונן ולהיות מוכן לכל דקה. ככה חוויתי את זה בקריירה שלי, זה משהו חשוב לביצועים של הקבוצה”.

לגבי ג’וד בלינגהאם שהוא ויתר לו על מספר 5: “ג’וד הוא בחור פנומנלי, לא רק שהוא הודה לי בפומבי שנתתי לו את החולצה הזו שהייתה חשובה לו. הוא גם הודה לי בכל פעם שהתראינו. הוא ילד טוב מאוד ובשלושה-ארבעת הימים שראיתי אותו על כר הדשא, האמת היא שהוא נראה שחקן טוב מאוד. הרגשתי שיש לי זכות לעזור ולקבל בחיבוק שחקנים לקבוצה הראשונה. תמיד צריך להיות זמין, וגם לתת הכל באימונים ולא חשוב עד כמה אני משחק”.

“תמיד הייתי מוכן להקשיב להצעות אחרות, בסוף כל עונה אני מסכם עם עצמי ושואל שאלות - ‘איך היה’ - והשנה קיבלתי הצעה מגרנאדה. היה לי עניין להגיע, וזו החלטה שאני גאה בה. לא רציתי לפספס את קדם העונה. היום בו הוצגתי בתקשורת היה יום מרהיב, קיבלו אותי נהדר במלון, בלוס קרמס. אני מצפה להתחיל את העונה ורוצה לשחק”

זה רק פה. אין כמעט אוהד ריאל מדריד שלא חושב שהוא אגדת מועדון.