דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

חלון העברות ינוארי לא טיפוסי, העברות בפרופיל יחסית גבוה, הסופר ליג ממשיכה לפתוח פער על שאר הליגות ושופכת סכומים לא מבוטלים בכלל בלי הרבה חשבון וצ’לסי בראשם.

שמועות בנוגע לברנרדו סילבה שאולי יעשה קאנסלו לאנשהו (רמז: לא למדריד).

איסקו מתדרדר עד לאוניון ברלין

סה"כ לא משעמם מחוץ למדריד.

ובסיפור שכבר הכי מאוס ורחוק מאוד מלהסתיים, ג’וד עכשיו נוטה לבחור בליברפול.
תתכוננו, הקיץ, האמבפה מכה שנית…

איסקו בסוף לא חתם באוניון ברלין. לא עבר בדיקות רפואיות או משהו כזה (?)

פערים בחוזה, אוניון החליטו לא לרשום אותו לליגה האירופית והוא נסוג מהחתימה. בגלל שהוא חופשי הוא עדיין יכול לחתום בכל קבוצה.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1621880168494022656?s=20&t=L8nl0WQ4NKT1PWOBdVCUHQ

כל הסיפור עם קאנסלו נשמע מגה חרטא. פבריציו כבודו במקומו מונח אבל הוא לא מקורב להנהלת ריאל מדריד בשום צורה ובד"כ אין לו סקופים מקוריים.

להערכתי הציעו אותו לבאיירן וכולם היו מבסוטים על המציאה. אין לנו מנהל מקצועי שנמצא בקשר קבוע עם סוכנים וממה שאני זוכר מנדש(הסוכן של קאנסלו) ופרז לא ביחסים ממש טובים.

אין מצב שמישהו הציע לריאל מדריד מגן טופ 2 בעולם וענו לו שלא כי יש שחקן בקסטיליה שלא שיחק דקה בבוגרים.

האמת שרציתי לכתוב על רודריגו אחרי הגול שלו מול ולנסיה, אז אני אנצל את הדיווחים שדור שיתף. לצערי הרב, אני חושב שלא רחוק היום שרודריגו יעזוב את הקבוצה והסיבה היא…? ויניסיוס (וזו סיבה כפולה כי גם שניהם ברזילאים). תרשו לי להסביר:

רודריגו הוא שחקן מאוד כישרוני והוא ילד שרוצה להתפתח ולהפוך לשחקן בכיר ואני מאמין שגם כוכב. הבעיה היא שהוא לא באמת משחק בעמדה שלו (משחק בימין) ומכיוון שהוא לא עונה על הציפיות אז הוא מדשדש בין הרכב לספסל כשזורקים אותו לשחק בכל מיני תפקידים וחילטורים שאולי יביאו נקודות לקבוצה. ככה, כשאין לך את היציבות/המשכיות בהרכב, אתה לא תגיע לאן שאתה רוצה. מה גם שהוא לא שמאלי וגם לא סילון אז כשהוא משחק בימין הוא דיי חותך לאמצע כדי לנסות לייצר מצבים משם, מה שמשאיר לא מעט את אגף ימין דיי ‘עירום’ / לא מאוזן ובסוף הוא נדפק מזה ויורד לספסל.

איך כל זה קשור לויני ולזה ששניהם ברזילאים? אני אתחיל בזה שאני אגיד שלפחות על פניו, התחרות בברזיל בצד ימין היא בין אנתוני וראפיניה ובצד שמאל בין ויני לרודריגו. עכשיו, וזו דעה אישית, אני חושב שבכמעט כל פרמטר רודריגו יותר טוב מויניסיוס ושבכללי רודריגו הוא דיי כדורגלן שלם כבר בגילו. שליטה בכדור, טאץ’, מסירות, רכות וטיפול בכדור, בעיטות, משחק ראש, ראיית משחק, וגם טכניקה – בכולם אני חושב שרודריגו מתעלה על ויניסיוס. הדבר היחידי שיש לויניסיוס על רודריגו זה מהירות מסחררת בשילוב עם טכניקה מאוד מוזרה/מסורבלת/רנדומלית שגורמת לו להיות שחקן מתעתע ואחד שלא פשוט להתמודד איתו בתור קבוצה מגנה. במילים אחרות, רודריגו הוא קצת יותר צפוי.

ולא רק זה, כמעט בכל מקום ויניסיוס כוכב במדריד וגם בברזיל, גורף את כל ההתעניינות, נייקי, עניינים כאלה ואחרים, מאוד פופלארי, ורודריגו … רודריגו נשאר בצל. הוא לא כוכב, הוא פחות פופלארי, הוא עדיין הילד החמוד הזה שמקבל קצת דקות בריאל מדריד – הוא פשוט לא ויניסיוס. אז לא רק שבריאל רודריגו לא משחק בעמדה שלו, אלא גם שהחבר שלו לנבחרת, זה שהוא ‘כביכול’ מתחרה איתו על העמדה, נחשב כוכב בריאל מדריד ובנבחרת וגם משחק בעמדה שלו – מה יותר מזה?

אם רודריגו לא יעשה איזה שינוי דרסטי ויהפוך לתותח על בימין, כזה שגם מקבל דקות בריאל כשחקן הרכב וגם בברזיל ובנוסף מביא מספרים אני פשוט לא רואה איך הוא ממשיך בריאל עוד 2-3 שנים. בסוף זה מחלחל ויימאס לו להיות כינור שני או בצל של מישהו שיש סיכוי שהוא בכלל יותר טוב ממנו.

ואגב, אני חושב שרודריגו בשמאל + ויניסיוס בימין > רודריגו בימין + ויניסיוס בשמאל. אני זוכר אולי ממש במעומעם שויני שיחק שם פה ושם ולא הבריק אבל בינתיים כל מה שאנחנו מקבלים מויני זה מעין כלי התקפי לא ברור ומתעתע שלדעתי יכול לעשות את מה שהוא עושה גם בצד ימין ולגרום הרבה בעיות להגנות. לבן אדם יש סיומת נוראית גם ככה אז אני חושב שעדיף שרודריגו יגיע למצבים (משמאל) שויני מגיע אליהם כי זה 7/10 ייגמר ברשת לעומת 2/10 של ויניסיוס.

מה אתם חושבים? נפרדים מרודריגו בקרוב?

זו תזה מאוד מעניינת ואני חושב שבהחלט ייתכן והיא תתממש, אבל זה לא אומר שרודריגו בסוף יסיים את הקריירה באמת כשחקן טוב יותר. אין ספק שהוא שחקן יותר שלם מויניסיוס ושהקרדיט הבלתי נגמר של האחרון (ללא ספק על חשבונו של רודריגו) איננו מוצדק, אבל בסופו של דבר את מה שויניסיוס כן עושה טוב, הוא עושה כל-כך טוב שאם דברים יתחברו (וזה אם גדול מאוד) הוא מסוגל להפוך למועמד די קבוע לפודיום כדור הזהב. זה משפט שאני בשום אופן לא יכול להגיד על רודריגו, וזו לטעמי הסיבה שויניסיוס מקבל יותר קרדיט וכבוד.

אני לחלוטין מסכים אגב שרודריגו בימין זה שטות שלא מיטיבה לא עם ריאל מדריד ולא עם רודריגו עצמו. הוא קיצוני שמאלי לכל דבר ועניין, ויכול גם אולי להיות מעולה כחלוץ שני (מה שדורש עוד בדיקה, ובכל מקרה עמדה שלא קיימת בריאל מדריד הנוכחית). מבחינתי אם אני בונה את הסגל, ואני שואף ל-2 שחקנים לכל עמדה, אז רודריגו וויניסיוס מתחרים ביניהם על עמדת הקיצון השמאלי והשטוב ביותר ינצח. לצד ימין אני מביא רכש להרכב ונותן לאסנסיו להתחרות איתו (פחח).

הבעיה היא לא ‘התחרות’ בין רודריגו לויני , הבעיה היא חד משמעית אנצ’לוטי.
זה מתחיל בהתעקשות העיוורת של ציוות קרוס ומודריץ’ באמצע, ממשיך ב’אין לי מושג מה באמת לעשות עם פדה,', חותך דרך אלבה שבא לפרוש בריאל כי אין לו כוח לשחק מגן(אנצ’לוטי לא מספיק אסרטיבי) ומסיים בוואן טריק ויני לצד מגן סופר מוגבל(מנדי) כי בסוף תראו זה יעבוד.

כמו’‘כ שכחו להזכיר לו שגליץ’ של בנזמה אשתקד תוקן ואין יותר אקספלויטס.

אנצ’לוטי לא מאמן סגל הוא מנהל סגל.

רודריגו לדעתי קצת אוברייטד כאן. הוא אחלה שחקן והרבה יותר אפוי מויני(כנראה שהוא כרגע יותר אפוי ממה שויני יהיה בגיל 30), אבל הסיומת שלו לא כזו טובה כמו שעושים ממנה, הוא מהיר אבל לא ברמה יוצאת דופן, אין לו נוכחות פיזית בכלל ואין לו רגל שמאל ממש.
יותר מזה? אנחנו עדיין לא יודעים מה העמדה שלו. לפני חודשיים כולנו חשבנו שהוא חלוץ מעולה ורק שיקבל דקות שם, עכשיו התקווה שהוא קשר התקפי וב4231 איתו מאחורי בנזמה נשחק מעולה והכל יהיה בסדר. בימין הוא בטוח לא מספיק טוב ובשמאל בקושי ראינו אותו.
ויני עם כל השטויות שלו ועם כל שהוא לא יציב שחקן הרבה יותר נפיץ ועם תקרה גבוהה בהמון.

בנוגע לדאגה שימאס לו ויעזוב- הוא בסה"כ בן 22 והוא מקבל קרדיט מאוד משמעותי כבר שנה±. אסנסיו בגילו היה כוכב הרבה יותר גדול עם שמות קצת יותר גדולים על העמדה שלו ועם פחות קרדיט. אז each to his own אבל זה ממש לא חריג ששחקן בגילאים האלה לא ממוסמר להרכב במועדוני פאר.
יותר מזה? יש במדריד חממת בריזלאים ברמת השחטאר דונייצק(טוב, טרום המלחמה) שרק ממשיכה לגדול, מדינה דוברת ספרדית(אני לא מומחה לשפות לטיניות אבל אני מניח שלדובר פורטוגזית הרבה יותר קל בספרד מאשר באנגליה נגיד), המועדון הגדול בעולם… אני לא זוכר הרבה שחקנים שעזבו כדאי לצאת מהצל של שחקן אחר וכשזה כן קרה, היה מדובר בכוכבים גדולים בהרבה מויניסיוס ורודריגו.

חוץ מזה, גם אם יעזוב זו לא תהיה אבידה ענקית בעיני. אני מחבב אותו+++ והוא נותן תפוקה מצוינת אבל הוא לא שחקן מיוחד ויש עליו טונות של הייפ, יהיה אפשר למכור אותו בקלות לאנגליה באיזורי ה100M ובסכומים האלה אפשר להביא כבר לא מעט תחליפים ברמה שלו. אם כבר, עכשיו כשזה עולה, אם יש אפשרות למכור אותו ולהביא שחקן קו ימין פרופר ברמה דומה (אם יש חיה כזו) אני הולך על זה בלי לחשוב פעמיים.

פלורנטינו: “hold my beer”

זה הקטע המאוד הזוי ומבלבל בויניסיוס: לא ברור מה יש בו שאולי יביא לכך שייזכה בכדור הזהב. זה שחקן עם סט יכולות דיי מזעזע צריך להגיד את האמת, אבל שאיכשהו דברים מסתדרים לו :thinking:. אולי זה כל ה’כוכבות’ הזו שפשוט הביאה לוניניוס מעין מומנטום, או אפקט הפרפר/מחשבת יוצרת מציאות אם נרצה לקרוא לזה ככה. כולם מחזיקים ממנו כוכב ואז אולי בגלל זה שחקני הגנה מפשלים מולו ואז דברים מסתדרים לו. אני באמת לא זוכר שניתקלתי אי פעם בשחקן כזה ואני לא מבין אם הוא פשוט צריך ליטוש (חלאס הוא כבר פה המון שנים) או שרובינו מפספסים משהו. אני באמת לא סגור על זה, אבל אני מסכים מאוד עם המשפט הזה וכמובן עם זה שרודריגו כנראה לא יהיה במעמד הזה.

@jese לצערי הרב אני מאוד מסכים עם ההודעה שלך. אבל אני כן חושב שרודריגו הוא פשוט מהילדים הטובים האלה שחסר להם קצת ערסוותיות. שיחקתי עם כאלה ואני בעצמי כזה וזה תמיד הציק, אבל לפעמים בכדורגל צריך להיות רע וערס - זו המציאות והמון נפלו בין הכיסאות בגלל זה, אבל רודריגו פשוט לא רע ו-ויני כן. אני חושב שאם רודריגו יתחיל לגדל ביצים ולהיות חוצפן אז הוא כמעט בוודאות ייתשפר. אבל זה אופי וכנראה שהוא לא יכול לעשות את זה. כנ"ל לגבי אסנסיו (בזמנו לפחות).

שתי המקומות היחידים שאני רואה את רודריגו הולך אליהם זה פסז’ ואחת מהקבוצות האנגליות. בכנות הוא כבר לא “בסה’'כ בן 22 ומקבל קרדיט מאוד משמעותי”. הוא זכה בליגה ובאלופות, זומן לברזיל (והחמיץ פנדל משמעותי). דיי, הוא כבר מבחינתו בליגה אחרת - לא בליגה של שחקן צעיר ומתחיל. ולכן אני חושב שלא רחוק היום שהוא יעזוב.

ולצערי שוב אני מסכים איתך עם הפסקה האחרונה שזו כנראה לא תהיה אבידה גדולה. אני תמיד אמרתי שאם מחברים את ויני ורודריגו מקבלים שחקן מטורף. חבל לי שרודריגו לא מצליח לעשות את השינוי הבעיקר תפיסתי/מנטלי - באיזשהו מקום כמו שהיה לי חבל שאסנסיו לא עשה את זה.

אז… רודריגו = אסנסיו #2? אם כך, אני עם דוד: שיהיה מחליף של ויני בשמאל ושאסנסיו יהיה מחליף של תותח על בימין. עצוב אבל זה מה שיש.

זה די קל להגיד מה יש לויניסיוס: שילוב כמעט מגוחך של מהירות, צעד ראשון וכושר גופני. כשאתה מסוגל לאורך 90 דקות לעקוף שחקנים די בקלות על ידי זה שאתה פשוט בועט ורץ, אתה הופך להיות שחקן די מפחיד.

די ברור שהוא גרוע בערך בכל השאר (טכניקה, בעיטה, מסירה, שכל ומראה חיצוני), אבל לא עד כדי כך גרוע בהם כדי שלא יוכל להיות שחקן ברמות הגבוהות. העובדות הן שהתכונות שמניתי למעלה הופכות את הטמבל הזה לשחקן הכי מסוכן שלנו למעט בנזמה כבר שנתיים.

זו לא תהיה אבידה מהסיבה העיקרית שהמאמן לא יודע להרכיב אותו בשום מערך.
תאר לך הוא היה מגיע למכונות כמו סיטי -במקום מחרז או גריליש, ליברפול- במקום מאנה או באיירן -במקום מולר המתבגר (כשיש עכשיו בימין את קאנסלו , אוהדי באיירן יכולים להזיל ריר) , בהן השחקן יודע בדיוק מה מצופה ממנו ואיפה הוא אמור להיות ותקבל שחקן וורלד קלאס.

לקחת שחקן עם פנקס קבלות שמן במאני טיים ולהרכיב אותו תחת מאמן אימפוטנט ומיושן ,שרק יכולת אישית של שחקנים ספציפיים בכל משחק נתון ניצחה לו העונה , ואז להגיד שהוא לא מספיק לרמה של ריאל - זה עוול.

הבעיה היא לא רודריגו, הבעיה היא השחקנים סביבו. להעביר את רודריגו שמאלה גם לא תעזור. הוא יהיה לבד בדד כמו ויניסיוס.

ויניסיוס הוא ההוכחה שאי אפשר להסתכל על כל התכונות באותה צורה. יש תכונות חשובות מאחרות ולהיות הרבה יותר טוב בתכונה אחת זה לפעמים עדיף מלהיות קצת יותר טוב בהרבה תכונות.

אמרתי זאת בעבר, יש תכונות שאפשר ללמד וכאלה שלא.
על טכניקה אפשר לעבוד, קבלות החלטות משתפרת עם הניסיון. בגלל זה אעדיף לקחת שחקן עם מהירות מפחידה שלא פורץ בגלל טכניקה מאשר שחקן סופר טכני ללא יכולות גופניות.

טוב, אם למצוא נחמה במשהו- סיטי ממשיכה להתפרק ונראה שפפ ממשיך לריב עם כולם. הם הפסידו היום לטוטנהאם כשעלו באיזה הרכב הזוי בלי רובן דיאש, דה בריינה, לאפורט, גונדוגאן ובטח החמצתי עוד כמה חברה שעלו 50M+.
עם דיאש ולאפורט המצב ככה מתחילת העונה, גם מחרז סופסל בהתחלה ועל ברנרדו יש דיווחים… אני במקום הצוות המקצועי במדריד שולח הודעה למנהל המקצועי של סיטי בכל יום לראות מי זמין. אנחנו עמוסים בגזרת הבלמים אבל בלם צעיר וראמוס-י כמו דיאש בטוח לא יזיק, על ברנדרו סילבה דובר, מחרז שחקן כנף ימין מהטובים בעולם, כל אחד יהיה נכס משמעותי כרגע.

כל הצוות המקצועי של סיטי הם אנשי בארסה לשעבר.
זה לא הפריע להם לדפוק את בארסה עם פראן טורס ב 55 מיליון, אז את ריאל …

אני ממש, ממש מקווה שאנשי מקצוע שמשתכרים במיליוני יורואים יכולים לראות מעבר ליריבויות ספורטיביות. ואם לא, שיזכרו בזה שעשינו להם אחלה מחיר על דנילו שהביא להם את קאנסלו בטרייד. חייבים לנו.

אין לנו פה ממש דיון טקטיקה אז אכתוב כאן.
לאחר המשחקים האחרונים זה ממש גורם לי לחשוב איך כדאי לשחק.
קרבאחל כבר מזמן לא מספיק טוב, ונאצ’ו תחליף חמוד אך פשוט מוחק לנו אגף שלם.
כשואסקז יחזור אשמח שהוא ייקח את התפקיד, לפחות הוא מספיק טוב התקפית ויכול לשחק על שטח קטן, אך עד אז צריך לשחק עם פדה כמגן.
אני לא חושב שפדה הוא מגן ימני שמשחק קשר כמו אחרים פה, אך לפחות נכון לעכשיו זה יהיה הפתרון הנכון עבור הקבוצה. לתת את אגף ימין לו ולמודריץ’ (מהקישור).
גם באגף שמאל, מספיק עם ההמצאות של נאצ’ו.

ההרכב שלי להמשך העונה:
קורטואה
אלאבה - רודיגר - מיליטאו - פדה
קאמבינגה - טשואמני - מודריץ’/סבאיוס
רודריגו - בנזמה - ויניסיוס

לא טעיתי בין האגפים של רודריגו וויניסיוס. אני כבר זמן רב טוען שאנחנו מפספסים את רודריגו בימין כדי להרוויח את ויניסיוס. בכושר הנוכחי של ויניסיוס זה לא שווה את זה. ויניסיוס חייב להתחיל להיות דינאמי יותר, לעבור ימינה לפעמים או למרכז. ההמתנה שלו באגף הופכת אותו לשחקן צפוי שקל יותר לשמור.
כתבתי גם באריכות בעבר על למה אני חושב שצד ימין אפילו יעשה לו טוב, אבל פשוט חייבים להיות פחות צפויים בהתקפה. לא משנה כמה טובים ומודיקים השחקנים, קשה להבקיע כשהכל צפוי.

בקיץ אני מאוד מקווה שישפכו כסף. קיץ שייגמר ללא רכש של בלינגהם, מגן שמאלי (דיוויס?), מגן ימני וחלוץ ייחשב ככישלון בעיני.
העתיד בידיים של פרז. מאוד מקווה שהוא יתאפס על עצמו.
לגבי קרלו. אני אישית אוהב אותו, אבל כרגיל הוא ממצה את עצמו מהר. אנחנו חייבים להביא מאמן שיש לו אשכרה דרך של ממש. זידאן הוא לא כזה.
טוכל פנוי, כמוהו גם אולי קלופ בקיץ. הם הפייבוריטים שלי.

אנחנו חייבים גם ווינגר לאגף ימין, משום מה מרבים להתעלם מזה
רודריגו ו-ויני לא שייכים לשם, כנל פדה וכרגע האופציה הכי טובה שלנו לשם זה אסנסיו…שגם לא מספיק טוב באגף
הפנטזיה שלי משחקני האגף שקיימים כרגע זה סאנה, אבל אני די בטוח שבאיירן לא תוותר עליו
אולי קייזה יהיה זמין בקיץ ויכול להיות אחלה אופציה - השאלה לגביו היא שהוא די פציע

לא משנה מי המגן ימני שלנו הוא תמיד יהיה מבודד באגף כמו נאצ׳ו וקרבאחל במשחקים האחרונים - כי זה לא קרה רק בהם אלא בכל העונה וגם בעונה שעברה, למה? כי כל המשחק שלנו יורד שמאלה ולמרכז כי אין שום אופציה התקפית בימין
ומשם עוד דבר שתוקע אותנו זה שנאצו/קרבאחל לא יכולים לעבור את המגן שלהם אז שוב המשחק חוזר למרכז ושמאלה (אפילו אין הגבהה כי אין אף אחד ברחבה) וזה הופך להיות מאוד מאוד צפוי

מגן שמאלי בכיר לא יגיע הקיץ, אבל אפילו הגעה של פראן גרסיה היא התקדמות משמעותית - יהיה מגן שמאלי שיכול לתקוף באמת מול הקטנות

עוד משהו שדווקא לא פופולרי - לא רוצה לראות את טוכל אצלינו, הוא משעמם לדעתי ולא מחזיק ממנו יותר מדי. לא רוצה לראות את ריאל עם שלושה בלמים ובלי חלוץ כמו שהוא אוהב לשחק
גם כשצלסי זכתה בצמפיונס זה לא היה משכנע ככ ולא כדורגל שנהניתי לראות
וזה לא אומר שאני רוצה לראות את פוצטינו/זידאן שוב

פנטזיות מה?
ליברפול במצב רע מאוד, אם יש צ’אנס להוציא את קלופ זה עכשיו.
הזדמנות שניה להחתים את האלאנד, לסיים עם זה ומיד ויחד איתו כל מי שצריך מסיטי.

מה יקרה בפועל? קנס של 250 פאונד לסיטי וריאל עם בנזמה באנקר בחוד.