דבר התקשורת :: Rueda de prensa

למה זה שונה מלנשק את הסמל בטקס הצגת השחקן? מ"תמיד אהדתי את הקבוצה, עוד מלפני שנולדתי"?

אתמול השארתי פרטים בטופס באיזה אתר שאני מתכנן להשתמש בפתרון שהם מספקים שם, וקיבלתי בתגובה מייל ממישהו שאומר שהוא Really excited לפגוש אותי

מסקרן אתכם לדעת על האתלטיות המדהימה והשגרה של אנטוניו רודיגר? במארקה לוקחים אותנו למסע פנימה. בשנה האחרונה בתיווך אחיו שהוא גם סוכנו - רודיגר מלווה במאמן כושר צמוד - נועה סאני.
-“העצמות שלו גדולות וחזקות כמו ברזל אבל הוא שוקל רק 83 קילו”, הוא אומר. מסה נקייה, אין שומן, אבל גם לא חורגת מהגבול ולכן המהירות לא נפגעת.
-רודיגר מתאמן, פעיל גם בחופשות. למשל אחד האתגרים היה אימונים אינטנסיביים בטורקיה ב-40 מעלות ללא הקלות - כדי להתמודד למשל עם חודשי השרב הקשים שיש בספרד.
-סאני מספר שבפגישה הראשונה רודיגר אמר לו" “אני במצב טוב אבל זה לא מספיק לי ואני רוצה להשתפר. זו ריאל מדריד שהיא אגדית ואעשה הכל כדי להיות כאן אגדה”.

והרי התוצאה: הבלם הטוב בעולם, וכזה שבשנתיים סבל מפציעה אחת והחמיץ מעט מאוד משחקחם. טפו-טפו-טפו!

עדיין רודיגר ומשהו מרגש מאוד שמראה עד כמה הוא חבר. הגרמני לא רק העלה סטורי החלמה מהירה לבלם הצעיר חואן מארטינס שסובל מקרע ברצועה הצולבת. לפי מריו קורטגנה מסתבר שרודיגר לקח אותו תחת חסותו בארה"ב. הוא ליווה אותו לבדיקות אתמול בערב בבית החולים לאחר האימון והחזיר אותו הביתה. תארו לכם מה מרגיש הבלם הצעיר על היחס משחקן וותיק, אחד הטובים בעולם - שמחבק אותו ועוזר לו ככה.

אתמול בלילה: דני קרבחאל זכה למחווה בעיר הולדתו לגאנס לכבוד הזכייה ביורו עם נבחרת ספרד ועונה אדירה עם ריאל מדריד - שבעה חודשים הוא לא הפסיד באף משחק. כעת הוא כבר חתום בספר הכבוד של מועצת העיר לגאנס. למי שלא יודע, קרבחאל שיחק במועדון הזה עד שהיה בן עשר, לפני שהצטרף לקבוצת הנוער של ריאל מדריד והפך לאגדה של המועדון הלבן. התושבים שרו: “קרבחאל בלון ד’אור” ומנהל המארקה שהיה שם אמר לו: “הקול שלי הוא בשבילך (בהצבעה)”. ראש מועצת העיר היה שם ואמר שדני הוא דוגמא לכולם, גם נשיא לגאנס ואף שימו לב - המורה הראשון לחינוך גופני של דני קרבחאל, עלה לבמה.
“אני אסיר תודה על המעשה היפה הזה שמשמח אותי מאוד. בשבילי, להיות איתכם הערב ממלא את ליבי. אני רוצה לברך את לגאנס על העלייה לליגה הבכירה’ זה המקום שבו מגיע להם להיות ואני מחפש קחכה כבר לשחק באצטדיון הבוטארקה. לבסוף, אני רוצה להעביר לכם את הגאווה שאני מרגישה על כך שנולדתי כאן בלגאנאס, על כך שגדלתי ברחובותיה ועם האנשים שלה, על כך שאני ממשיך לשמור על הרבה מהחברויות שלי לכל החיים. לראות את המשפחה שלי שמחה לחיות כאן זה מדהים. תודה על התמיכה שלכם - זה גורם לי להרגיש מיוחד בכל פעם שאני כאן”. הנה וידאו.

אני אוהב אתכם בלב ובנפש אבל תמיד טוב, על אחת כמה וכמה לאחר שהאתר שלנו “ירד” - לכתוב קצת גם לאתרים הגדולים. הנה כמה מילים שלי על הצד של ריאל מדריד לקראת פתחת העונה החדשה

ריאל מדריד חייבת לקחת אליפות ולשמור על על הכתר לראשונה מאז 2008 - למרות מצוקת הבלמים. בעיה קשה יותר היא השובע וחטא היוהרה. כבר קרסנו לחלוטין אחרי עונות גדולות.
איך אפשר להחליף את טוני קרוס, על הסגל האתלטי ביותר וברוך הבא קיליאן אמבפה. יחד עם ויניסיוס ג’וניור בלון ד’אור - ההתקפה הקטלנית צריכה לשגע את אירופה, כמו בימי הגלאקטיקוס. שחווית הצפייה תשתפר. פחות להזדקק ל"אופי" ויותר יופי. האללה מדריד - הנה הכתבה המלאה. מדהים שזה מה שכתבתי לפני שנה, אני מצטער.

מי שמעוניין גם להקשיב קצת בפוד קלאסיקו בו אני משתתף שנה שנייה ברציפות - מוזמן גם כן, אתמול הקלטנו פרק בכורה לעונה החדשה.

הייתי חייב להסתכל על מה שנכתב לפני שנה, ואף אחד, אופטימי ככל שיהיה לא היה רואה את העתיד או מנבא שנה מוצלחת כלכך (אירופה כמובן), בטח נוכח פציעת השוער הטוב בעולם.
ודבר קטן- הקדשת לחוסלו פסקה שלמה שבפרספקטיבה נראתה אפילו אופטימית. בפועל, כאילו צפית/ביקשת את מה שקרה במפגש השני מול באיירן (“אוהדי ריאל מקווים שהמספרת המדהימה של חוסלו נגד מנצ’סטר יונייטד לא הייתה רגע השיא שלו במועדון”). הצמד בדקות ההכרעה כאילו מתבקש.

בתקשורת נכתב לא מעט על ה-MVP בלינגהאם, אמבפה שכבש בבכורה, הקונצרט של ויניסיוס או פדה ‘8’ החדש. ויש שחקן נוסף:

מי האמין שדווקא אחרי שמונה חודשי ייסורים עם פציעה אכזרית בקיץ הארור (למרות שיש בספירה גם 40 דקות ממחזור הסיום ב-2013) הרצף יתחיל. “השוער הטוב בעולם מתעלה על עצמו”, נכתב במארקה. טיבו קורטואה עם 554 דקות בלי ספיגה בריאל מדריד - השיא הטוב ביותר שלו במועדון. הגאולה החלה עם חזרתו בתחילת מאי נגד קאדיס בסנטיאגו ברנבאו במשחק קליל, מול אלאבס נתן מופע והשיא היה נגד בורוסיה דורטמונד. חמישה משחקים שלמים כולל אטאלנטה אמש, 63 דקות נגד בטיס ו-41 מול בילבאו מאז השער האחרון.

מאחור נמצאים ה-538 דקות שדווקא אויחאן סאנסט חתך בסן מאמס ב-22 בדצמבר 2021. שיא 952 הדקות של איקר קסיאס ב-2014 עדיין רחוקים לאחר שלא ספג את בשמונה משחקי גביע המלך למעשה עד לגמר פלוס אחד מליגת האלופות, מול קופנהגן בשלב הבתים ועד השער של הונטלאר לשאלקה 04.
איזה פייטר ענק הוא, ממש דוגמא ומופת. לוחם. אגדה. כמה קסם יש בכדורגל.

מה הוא אומר. קורטואה הנפלא: “לא יודע, בסופו של דבר בריאל מדריד אנחנו צריכים לזכות במספר הגביעים המקסימלי האפשרי ואנחנו פייבוריטים בכל מפעל. אני לא יודע אם אפשר לזכות בשבעת התארים, יש הרבה משחקים , אז הגביע חופף עם ליגת האלופות, יש משחקי נבחרת ואנחנו לא יודעים כמה רחוק נגיע אם נצליח לנצח בכל השבעה, בתקווה…”.

על ההצלה הנהדרת שלו בנגיחה: "הצלחתי להציל אותה, לגעת בכדור ואז המשחק השתנה מעט, עם האיכות הצלחנו להכריע את המשחק. פשוט הצלחתי להוציא את זה עם האצבעות.

“שיחקנו משחק טוב מול יריבה מאוד קשה עם סגנון משחק אחר. אני אוהב לראות אותם משחקים, זה יותר קשה בגלל שהם נמרצים ומעיזים. המפתח היה ניידות, הייתה לנו שליטה במשחק מול יריבה שבדרך כלל מבקיעת הרבה שערים”.

השוער הבלגי חגג את הרצף הנהדר שלו. “שמרתי על שער נקי בשני גמר ליגת האלופות, עכשיו גם בסופר קאפ. זה כיף, היו לי שישה משחקים ללא ספיגה, שישה ברציפות, אני ברצף טוב ואני מקווה שזה יישמר בליגה. מאמן השוערים לואיס לופיס גרם לי להזיע הרבה בקדם העונה, זה הולך טוב ואני ממשיך לעזור לקבוצה”.

גם במונדו דפורטיבו התייחסו לאתגר של ריאל מדריד לזכות באליפות שנייה ברציפות ושמו את הזרקור על “הבוסים”. קרלו אנצ’לוטי לא הצליח לעשות זאת מעולם במהלך הקריירה שלו על הקווים. לגבי פלורנטינו פרס, הוא לא כיהן כנשיא בין 2006 ל-2009. כך שב-21 השנים שלו כנשיא המועדון זכתה ריאל מדריד בשבעה גביעי אירופה שזה פסיכי לחלוטין ומרגש. מצד שני זה גם מספר האליפויות שלה (ללא 2006/07 ו-2007/08), בעוד ברצלונה זכתה בעשר בתקופה המקבילה (ללא 2008/09).

עוד הזכירו את המשפט של זינדין זידאן בעונת הדאבל 2016-17: “האליפות היא התואר החשוב בקריירה שלי, זה הטורניר החשוב והיום-יומי, הכי מסובך”. לזידאן למשל יש שתי אליפויות בחמש שנים במצטבר - ארבע עונות מלאות ועוד שני חצאי עונה (קצת פחות למען האמת). אנצ’לוטי גם עומד על שתי אליפויות בחמש שנים, ז’וזה מוריניו זכתה באליפות אחת משלוש עונות, לוויסנטה דל בוסקה היו שתי אליפויות בקצת יותר משלוש וחצי שנים.

וכן, מה שכואב לנו גם כאוהדים זה שכריסטיאנו רונאלדו “השחקן המכריע ביותר של ריאל במאה ה-21”, כפי שהגדירו במונדו דפורטיבו - זכה רק בשתי אליפויות בתשע שנים. כמובן לא באשמתו וכמובן שפיצה על כך בארבע זכיות בליגת האלופות.

עונת 2009/10:
1.ברצלונה - 99 נקודות
2.ריאל מדריד - 96 נקודות - שיא לסגנית
-כריסטיאנו רונאלדו: 26 שערים ב-29 משחקים.

עונת 2010/11:

1.ברצלונה - 96 נקודות
2.ריאל מדריד - 92 נקודות
-כריסטיאנו רונאלדו: 40 שערים ב-34 משחקים [פיצ’יצ’י]

עונת 2011/12:

1.ריאל מדריד - 100 נקודות - שיא כל הזמנים
2.ברצלונה - 91 נקודות
-כריסטיאנו רונאלדו: 46 שערים ב-38 משחקים

עונת 2012/13:
1.ברצלונה - 100 נקודות
2.ריאל מדריד - 85 נקודות
-כריסטיאנו רונאלדו: 34 שערים ב-34 משחקים

עונת 2013/14:

1.אתלטיקו מדריד - 90 נקודות
2.ברצלונה - 87 נקודות
3.ריאל מדריד - 87 נקודות
-כריסטיאנו רונאלדו: 31 שערים ב-30 משחקים [פיצ’יצ’י]

עונת 2014/15:
1.ברצלונה - 94 נקודות
2.ריאל מדריד - 92 נקודות
-כריסטיאנו רונאלדו: 48 שערים ב-35 משחקים [פיצ’יצ’י]

עונת 2015/16:
1.ברצלונה - 91 נקודות
2. ריאל מדריד - 90 נקודות
-כריסטיאנו רונאלדו: 35 שערים ב-36 משחקים

עונת 2016/17:
1.ריאל מדריד - 93 נקודות
2.ברצלונה - 90 נקודות
3.כריסטיאנו רונאלדו - 25 שערים ב-26 משחקים

עונת 2017/18
1.ברצלונה - 93 נקודות
2.אתלטיקו מדריד - 79 נקודות
3.ריאל מדריד - 76 נקודות
-כריסטיאנו רונאלדו: 26 שערים ב-27 משחקים

בטח שמתם לב לסוגיה די מטופשת מ-24 השעות האחרונות:

שער המארקה: “עם R” - צוות התקשורת של רודריגו פרסמו הודעת וואטספ שנמחקה (השחקן אגב ביקש “להתנער מכך”) על חוסר תשומת הלב כלפי הברזילאי ו"הטריו BMV" שנוצר על ידי התקשורת. "בשבוע שעבר הם דיברו על השלישייה בלינגהאם, אמבפה ו-ויני, אבל לראשי התיבות האלה הם יצטרכו להוסיף את ה-R של רודריגו. יש לנו את הרביעייה ההתקפית ואת שאר הקבוצה. לכל אחד יש את החשיבות שלו במשחקים והם יוכיחו את ערכם בתחרויות השונות

רודריגו פתח את העונה נהדר והיה שחקן ההתקפה הטוב ביותר שלנו בשני המשחקים במצטבר. השער שלו נגד מאיורקה זה בדיוק מה שאנחנו רוצים לראות וכנ"ל העבודה נגד אטאלנטה. כל מה שקרה “מהסביבה שלו” בהמשך היה מיותר מאוד - מדבר על “ההודעות\הצהרות” האלה בקבוצת הוואטספ וכל זה על סמך דעה של כמה פרשנים בלבד ושער או כותרת גדולה מצד המארקה - ויכול לפגוע בחברים שלו. הדרך הנכונה היא להוכיח את עצמו על המגרש - וחבל. אמנם אי אפשר לקרוא לניהול המשחק של קרלו אנצ’לוטי בסון מויץ’ “חילופים”, ולהכניס שחקן בדקה ה-88 זה חד משמעית לא חילוף, אבל רודריגו כן נותר על המגרש ובצדק בזמן ששני כוכבים גדולים אחרים הוחלפו.

כמובן שאפשר להבין את התסכול שלו אבל בהתחשב בכך שהוא כבר פישל ומעד בסבב הריאיונות לפני גמר ליגת האלופות - זה מקבל משנה תוקף. גם אם הוא חשב שמנצ’סטר סיטי היא הקבוצה הטובה בעולם - תהיה פוליטיקאי, אתה לא יכול להגיד את זה במעמד הזה כשחקן ריאל מדריד.

יש לי הערכה עצומה כלפיו על הצניעות האופיינית שלו, על הדרך הארוכה שעשה וכמובן אי אפשר לשכוח את השערים המכריעים - הצמד נגד מנצ’סטר סיטי יהיה שלו - לנצח, ועוד לפניכן הוולה נגד צ’לסי. בהחלט יש את “הספק” והתהייה מה היה קורה אם…מה היה קורה אם הוא היה משחק בצד שמאל באופן קבוע. אבל -

רודריגו מסתכל “למעלה” ומתוסכל למה הוא לא ויניסיוס ג’וניור (חברים טובים), קיליאן אמבפה, או ג’וד בלינגהאם. לטעמי הוא שחקן פחות טוב מאוד. אני מציע לרודריגו גם להביט שנייה “למטה”, שם נמצאים ברהים דיאס וארדה גולר, בעיקר הראשון - שבשנה שעברה הציג יכולת פנומנלית ולא היה לו סיכוי להשתלב בהרכב אם כולם בריאים. רודריגו אשתקד נתן פיק ענק מאמצע אוקטובר עד אמצע דצמבר ואז קצת נח עד למשחקים נגד סיטי. רודריגו יכול גם להעריך את מה שיש. הרבה היו מתחלפים איתו. והנה - בשבילו - החוד החדש שלנו: שלישיית ה-R-V-M. רודריגו-ויניסיוס-אמבפה. בהצלחה

ויניסיוס ג’וניור זכה בשני דאבלים בשלוש שנים והוא לא שבע, מבהיר שהוא רוצה להמשיך בריאל מדריד לעוד זמן רב (הקונטרה להצעה מסעודיה?) ואומר בריאיון ל-CNN: "התואר המיוחד ביותר עבורנו הוא לזכות בליגת האלופות. מה שכן,ה גביע המלך תמיד מרחיק אותנו מזכייה בטרבל - כי אתה משחק נגד קבוצות חזקות מאוד לאורך ינואר, שזו התקופה שבה יש הכי הרבה משחקים, אז זה בסופו של דבר מסבך את העניינים. המטרה שלנו עכשיו היא לזכות בטרבל.

"ברוך השם, קיליאן אמבפה יוכל להבקיע עבורנו הרבה שערים כמו בקבוצתו הקודמת ובנבחרת, והוא יכול לעשות עוד יותר ביחד איתנו. אני אוהב את הסגנון שלו, אני אוהב איך שהוא משחק, והאמת היא שאני מאוד נרגש ממה שאנחנו יכולים לעשות. הוא נכנס אחרי שכבש כל כך הרבה שערים, אחרי שזכה בכל כך הרבה תארים. הוא מגיע למועדון שתמיד חלם להיות בו ושבו כל שחקן תמיד חלם לשחק בו: ריאל מדריד.

"תמיד חלמתי לשחק בריאל מדריד, אז אני מוקיר כל רגע כאילו זה היה האחרון. אני רוצה להישאר ברמה הזו במשך זמן רב ולהיות מסוגל לזכות במספר גביעי אירופה כמו קרבחאל, מודריץ’, נאצ’ו וטוני קרוס, שזכו בשישה. אני רק בן 24 ואני רוצה להמשיך ככה עוד הרבה זמן ולעשות היסטוריה בקבוצה הנהדרת הזו. לא לכולם יש את ההזדמנות הזאת לעשות את זה, בגלל זה אני מדבר על ליהנות מכל רגע עם החולצה הזו”.

“הייתי עם רונאלדו כשהייתי באיביזה בחופשה והתאמנתי בבית שלו, הוא אמר לי: ‘תיתאמן כאן עוד כמה ימים אקסטרה, המשך ככה - ותה יותר קרוב לכדור הזהב’. הוא ורונאלדיניו אומרים לי הרבה פעמים, הם בקשר איתי - שאני חייב לזכות בפרס הזה”.

“אולי תהיה לנו אחת הקבוצות הטובות ביותר בעשור הבא, ועכשיו אנחנו צריכים להראות על המגרש שאנחנו יכולים להופיע ברמה הנדרשת. אני, יחד עם חבריי לקבוצה, בכל פעם, בכל משחק שאנחנו משחקים, נוכל להתקרב לזכייה בתארים נוספים עבור ריאל מדריד”

דני קרבחאל בריאיון לאתלטיק הבריטי: “ההשפעה של פלורנטינו פרס כנשיא? הוא הנשיא הטוב ביותר. הוא לא עשה דבר מלבד לשפר את מתחם האימונים, את האצטדיון, יש לו יכולת פירעון פיננסית עם ההחתמות, הוא המנהיג והבוס המוחלט של המועדון הזה. זה מאוד חשוב שאף אחד לא יהיה מעל הנשיא והעבודה שלו בריאל מדריד היא מרהיבה”.

"הקבוצה מצוינת אחרי הגעתו של הגעתו של קיליאן אמבפה. זה היה שינוי חשוב אחרי שטוני קרוס, נאצ’ו וחוסלו עזבו אותנו. עם הגעתו של קיליאן, המאמן צריך להסתגל לכל השחקנים הגדולים שיש לנו. לפני כמה ימים נגד בטיס, הקבוצה נתנה סימנים טובים, שיחקנו משחק די שלם ומעכשיו, אחרי פגרת הנבחרות, אנחנו הולכים לשים את כל חלקי הפאזל במקום.

נכון ששחקנים רבים אוהבים לשחק בשמאל. אבל בשנה שעברה היה לי הרבה מקום באגף וזה חיזק את משחק ההתקפה שלי מאוד. השנה, אני לא חושב שיהיו בעיות. כשאין לנו את הכדור, צריך להיות חזקים בהגנה. כשיש לנו את הכדור, המאמן נותן לנו יותר חופש. המערך תלוי במאמן, הוא זה שמחליט".

המפתח להיות חופשי מפציעות? “אני אוהב להתאמן, אני אוהב לעשות אירובי וניסיתי קיקבוקסינג כי אני מעדיף את זה על פני ריצה. אבל האמת היא שאני עובד על הכושר והפציעות שלי כבר שנתיים ואני חושב שמצאתי את המפתח למנוחה, לתזונה ולשגרה שלי. זה קצת מכעיס אותי שגיליתי את זה כל כך מאוחר, אבל זה המצב ואני גאה שהתגברתי על זמנים קשים והרבה פציעות. כשאתה נופל וקם בחזרה, הדברים טעימים יותר”

“פרישה? יש לי חוזה במועדון עד לקיץ הבא. אני לא שוקל פרישה כרגע. כשאעזוב, אני לא אלך לשחק באירופה במקום אחר. והחלופות מצטמצמות מאוד. ארה"ב, קטאר או ערב הסעודית זו תהיה אחת משלוש האפשרויות האלה. היחסים שיש לי עם המועדון מאוד שקופים, מאוד ברורים. אם שני הצדדים ירצו ויסכימו להמשיך, אני מקווה להישאר כאן שנים רבות. אני מדבר על זה עם המשפחה שלי: אני רוצה ליהנות מכל משחק, מכל אימון. ככל שחולפות השנים, אתה מבין שאתה צריך לתת יותר ערך לכל רגע וליהנות ממנו. כמובן שהשאיפה היא לפרוש במדריד”.

כל כך אוהב אותו ואיזה מרגש היה בעונה שעברה. עברו רק שלושה שבועות, בינתיים זה לא זה. אני לא מעז להמר נגדו אבל לא מצפה למשהו קרוב לכך. בעיקר שיהיה בריא. אני שמח שהוא נהנה מכל רגע בנבחרת כי הוא פספוס ענק, בגיל הזה חשבנו שיהיו לו מאה הופעות ולא 49, ומצד שני הסיכון לעייפות-שחיקה-פציעה עצום. קרבחאל התקבע בתודעה כשברירי גם אם מאז השינויים שעשה יש שיפור. הוא כן ראוי לקבל חוזה לעונה נוספת ואני מחכה לקרבחאל 2026 - הודעה כזו יפה - אבל לא חושב שיש לו עוד הרבה.

יצא לדרך הפרק הראשון של ג’וד בלינגהאם בערוץ היוטיוב שלו - מחוץ לאור הזרקורים. על הצגתו בריאל מדריד: “הייתי יכול לחוות את היום הזה גם יותר מאלף פעמים אילו יכולתי. זה היה וואו. אני לעולם לא אשכח את הרגע הזה כשראיתי את השם שלי עם הספרה 5. זה מדהים להמשיך את המורשת של אחד השחקנים האהובים עליי. אני לא באתי לכאן כדי להיות זינדין זידאן, הוא היה מדהים. אני מנסה להיות ג’וד בלינגהאם שממשיך את מורשת מספר 5”.

“אני זוכר כשג’וב כבש פעמיים. קרלו אנצ’לוטי אומר ‘לעזאזל… הבאנו את (האח) הלא נכון… אני הולך להביא אותו לכאן.’ אמרתי ‘איפה אתה הולך לשחק איתו?’ אנצ’לוטי אמר ‘בעמדה שלך’ ואז הוא התחיל לגחך”…

“כשהתאמנתי כאן בפעם הראשונה זה היה קצת סוריאליסטי, מכיוון שהייתי מוקף בשחקנים שהשתמשתי בהם במשחקי הפיפ"א. לשחק עם החבר’ה האלה במציאות…זה לוקח את המשחק שלך לרמה אחרת וגורם לך להבין את המשחק טוב יותר, כי למרות כל התארים בהם השחקנים האלה זכו הם עדיין רעבים וגם עם רגליים על הקרקע. כשחקן ריאל מדריד אתה נואש לשחק בסנטיאגו ברנבאו . המשחק הראשון שלי שם היה מאוד מיוחד, לעולם לא אשכח אותו”.

“ריאל מדריד וליגת האלופות הם שמות נרדפים. זו הרגשה מיוחדת להיכנס למשחקים האלה ולהרגיש שאי אפשר לנצח אותך. לפני כן צפיתי במשחקים הגדולים האלה כאוהד ועכשיו אני חווה את זה כשחקן, זה כמו מגרש כוח שבו אתה מרגיש שכל מי שיבוא לא ינצח אותנו”.

על משחקיו הראשונים וקצב השערים: “הופתעתי להתחיל כל כך טוב מבחינת שערים. אבל כאן אתה משחק עם שחקנים כל כך טובים כך שזה מוריד ממך את הלחץ וגורם לך להרגיש שאתה יכול לסמוך עליהם בלב שלם, בידיעה שהם ייצרו משהו גם אם אני לא אצליח”.

“עשיתי את החגיגה שאני תמיד עושה אחרי שער הבכורה שלי, ואני זוכר שכמה מהשחקנים שלהם (אתלטיק בילבאו) באו אליי ואמרו שאי אפשר לעשות את החגיגה הזו כאן (בסאן ממס). אבל כן, לא הקשבתי וכנראה שאמשיך לעשות את זה”.

מרגש: טוני קרוס הודיע כי יגיע לסנטיאגו ברנבאו בשבת ויצפה בריאל מדריד נגד ויאריאל - חזרה ראשונה הביתה מאז הפרידה המרגשת נגד בטיס.

“ריאל מדריד הסתגלה למצב כשכריסטיאנו עזב, כשראמוס עזב… היא תמיד התאקלמה ונשארה מנצחת. זכינו בליגת האלופות פעמיים בלעדיהם למשל, למרות שהם היו חשובים מאוד והם אגדות מוחלטות. אותו דבר יקרה עכשיו”.

“הם [שחקני ריאל מדריד] כולם כל כך טובים בפני עצמם, שהם צריכים למצוא דרך לשחק כדי לנצח. וזה יקרה. זה לא משתנה אם חסרים שחקנים בודדים. אני מקווה שזה יקרה בהקדם האפשרי, כדי שכולם לא תמיד יצטרכו לשמוע: ‘הוא (טוני) חסר’”.

“אני תמיד מקווה שזה ילך ממש טוב עבור ריאל מדריד משתי סיבות: אני באמת מאחל להם לנצח. אבל גם בגלל שקראתי לא פעם שמתגעגעים אליי. זה נחמד לשמוע, אבל, אני לא רוצה לשמוע את זה, כי זה מרגיש חוסר כבוד למי שמשחק עכשיו”.

אנשים תמיד מעמידים פנים, וזה לא בסדר, שניצחנו איתי את כל המשחקים 0:4. דברים לא נראים טוב כרגע, בוודאות, אבל גם לא תמיד שיחקנו יחד איתי כמו הכוכבים מהשמיים. הרבה פעמים נאבקנו גם איתי, אתה לא יכול לשכוח את זה".

“אי אפשר לבטל את עזיבתי, זו עובדה שצריך לקבל ואין טעם לומר: הוא חסר! מה הטעם? זה לא ישתנה למשחק הבא. לא מועיל לאף אחד לומר: הוא חסר. כמובן שזו מחמאה שהיית חשוב באיזשהו אופן, אבל זה חשוב למצוא איך אתה מתאים את הקישור עכשיו”/.