פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אז אני רואה את הריאיון הזה של בן שפירו עם נתניהו:

ואני מבין היטב איך האיש הפך לאגדה המהלכת שהוא היום. כמות הקסם שנשפכת ממנו היא לא נורמלית, זה נראה היה שבן שפירו בעצמו רק מחפש איפה הווזלין.

וחבל, חבל כי ביבי באמת יכל להיות אגדה. זה לא רק הכריזמה הלא נגמרת, גם הרעיונות והאידיאלים שלו נמצאים במקום הנכון. אין ספק שהאיש מבריק ושאם היה באמת מנסה לממש את מה שהוא מאמין בו, הכל היה נראה אחרת. אבל כשראיתי את בן שפירו מתמוגג שם כל 3 דקות כל מה שרציתי לעשות זה לצרוח לו “זה מס שפתיים, ביבי כבר מזמן לא מקדם אפילו לא רבע ממה שהוא מדבר עליו”.

כל מה שיש לי זה תחושת פספוס אדירה. באמת שפספסנו אותו, יכל להיות בקלות הפוליטיקאי הכי טוב (בכל מובן אפשרי) שהיה לנו.

ומגדולי האומה, לאנשים עם מספר תומכים תלת ספרתי…

אז איילת ואביר כבר לא.
איילת רצתה לבנות מפלגה של ימין ממלכתי + לא מחרימים + סרוגים לייטים + שולמנים וליברלים.
הגיוני והכל, משתלב בסדר, ועל פניו עם סיכוי סביר לעבור את אחוז החסימה.
המחיר שהיא הסכימה לשלם ליועז הנדל (שהוא בחור טוב וחרוץ, אך חסר ערך אלקטורלי, ועם חבר שהוא עציץ יקר), הצירוף של איש אלמוני יחסית מהציונות הדתית (אבל כן קיבוצניק שתומך בחקלאים), והדחיקה של אביר אל מחוץ לרביעייה הראשונה - אלה החלטות גרועות מאוד.

הדבר היחיד שהיא היתה יכולה לעשות ולהחזיר לה ובמעט את האמון, אם היא היתה מכריזה שהיא פורשת ולא אוכלת סתם קולות לימין (גם 2 מנדטים שהיא אוכלת זה יכול להיות קריטי) אבל היא כנראה כל כך מנותקת מהמציאות שהיא לא מבינה את זה.

ימין ממלכתי זה פייק ניוז. ימין ממלכתי איפשר למערכת החוק להפוך להיות כך מושחתת ופוליטית. ואני יכול להמשיך. השמאל תמיד אוהב שהימין “ממלכתי” כמו בנט וזה כי רק כך הוא יגיע לשלטון. גם לא מפתיע אותי שהם רוצים עכשיו לחוקק חוקים אנטי דמוקרטים כמו שהוא רוצה שממשלה תיפול רק אם יהיו לה 70 מתנגדים ודברים כאלו. הרי אם ביבי היה מציע את זה האדמה היתה רועדת.

באמת שהתייעפתי מהם ואין לי מושג למי להצביע. בימים כתיקונים המפלגה שלי היא הליכוד, אבל אני חושב שלביבי אין כבר מה להציע. אני אוהב לשמוע את סמוטריץ’ ומעריך אותו אם כי אני לא מסכים איתו בהכל. בכל אופן לא מרגיש בנוח עד הסוף להצביע לציונות הדתית כי אני לא “סרוג”. מנגד, אין למחנה השני מנהיג ש"סחף" אותי. פלוס, בהיעדר הליכוד, השותפים שלהם הם העבודה ומרצ, שזה ביג NO עבורי. אני חושב שיועז הנדל איש לעניין וצריך עוד ממנו בפוליטיקה, אבל הדרך שהוא בוחר כל פעם מאכזבת אותי מחדש. חבל שהוא לא בליכוד.

תצביע לכל מפלגה ששיקלי ירוץ בה :slight_smile:

אני חושב שאם הליכוד לא ישריין את שיקלי זה חרפה.

ביידן בפאניקה כי הוא מפחד להפסיד בבחירות האמצע ומנסה לשחד את העם האמריקאי באחת מהתוכניות הכי נוראיות שהוא יכול לבצע וזה “לבטל את חובות להלואות ללימודים” בשביל להבין כמה זה נורא, השאלה שצריך לשאול היא מאוד פשוטה , מכיון שאין אפשרות הרי לבטל את החוב. הוא הרי לא נעלם מעצמו. מישהו צריך לשלם את זה . ואז השאלה מי ישלם? האליטות? הבן של ביידן האנטר? חס וחלילה סמים וזונות זה עסק יקר היום בטח עם האינפלציה שמשתוללת. כולם יודעים מי ישלם בסופו של דבר. אסון. פשוט אסון. גם פה וגם בארה"ב כולנו מקבלים עכשיו שיעור יקר מאוד מה קורה שבוחרים בפופליזים ובפרוגסיבים לשלטון. רק תקשיבו לדוברת של הבית הלבן לא מסוגלת לענות על השאלה הפשוטה “מי ישלם בסופו של דבר על זה”

https://twitter.com/WallStreetSilv/status/1563737889124532224

דווקא לא מקבל את הטענה שלך כל כך, משה. זאת היתה הבטחת בחירות מפורשת. מסכים שזה נראה כמו רעיון רע, אבל כלכלת בחירות זה לא בדיוק, ובטח שלא צעד שנובע מפאניקה נקודתית

אתה צודק הוא הבטיח את זה וזה היה אמור להיות אחת הסיבות למה אסור היה להצביע לו. שאלה פשוטה, מי ישלם את זה?

יש בחירות אמצע בקרוב ובדיוק עכשיו הוא מיישם. העיתוי חשוב.

לא צריך אנשי ליטאה, הכל קורה מול עינינו. איך לעזאזל אין רעידת אדמה?

RUSSIAN DISINFORMATION זה חוק גודווין החדש.

הכי מצחיק זה כשפוליטיקאים ישראליים דורשים מאומות העולם “למצות את הדין עם אנטישמים במלוא החומרה האפשרית”, כשפה בארץ הם לא יודעים לעשות את זה.

שמעתם משהו מהתקשורת המינסטרים על זה?

כן, זה פורסם בטלגרם של עמית סגל.

זה בעינך תקשורת מינסטרים ???.

אז אני ידגיש, בוא נדמיין שהעוזר לשעבר של נתניהו איש ימ"מ בעברו, היה מעיד שביבי הציע לו לחסל אחד הניצבים שחקרו אותו במשטרה והיא מוכן להעיד על זה במשטרה כולל פוליגרף. אתה חושב שגם אז זה היה מופיע “רק בטלגרם של עמית סגל”.

זה כנראה הכי קרוב למיינסטרים שהסיפור הזה שווה, בשלב הנוכחי. או שאתה חושב שיש חשד סביר שליברמן הורה לרצוח בכיר במשטרה (מילא את ביבי, אבל בכיר במשטרה?), ובמקום להיות בחקירה צולבת הוא נאבק בטרור של יפה בן דוד בשבועות האחרונים? בחייאת, יש מספיק בעיות במערכת, אבל לא צריך לחפש בכוח ולהפוך כל סיפור מופרך לעובדות.

אבל היי, מזל שיש לנו את אילה חסון האובייקטיבית כל כך, שהראתה סיקור מאוזן כל כך כאשר בנט היה ראש ממשלה.

אייטם די פותח במהדורה המרכזית

https://twitter.com/iloveisraell/status/1565374744257609730

“לא פוליטי בכלל”

מעניין מדוע זה מופיע אצל עמית סגל והוא מתראיין אצל איילה חסון. מה משותף לשנהיים?
תעדכן אותי מתי הוא יופיע בערוץ 14, סגור חבר?

@mos56 אז האירוע קיבל קצת בשר, והופ - הופיע בתחילת המהדורה של חדשות 12.
תקשורת המיינסטרים תזכה להתנצלות ממך, או שאין להם איך לצאת טוב אצלך והם כמובן פירסמו את זה רק בזכות הרעש של הימין ושל אילה חסון ואחרת היו ממשיכים לטייח?

אגב, אני מאוד אוהב את עמית סגל, מהסיבה הבאה:
החברים הביביסטים שלי בטוחים שהוא בנטיסט, והחברים הבנטיסטים שלי בטוחים שהוא ביביסט.

איזה התנצלות? אתם כאלו בגישת “רק לא ביבי” שאין מה לדבר איתכם. ואו איילה חסון ביביסטית. מה אני יגיד לכם רביב דרוקר וגליקמן וחבריו הם שיא האובקיטיבים. “חמור שלא רואה את הדבשת שלו”

שתי דקות בשביל לצאת לידי חובה. אם הסיפור הזה היה מתפרסם על ביבי או איזה ח"כ מהימין זה לא היה יורד מהכותרות גם עשר שנים אחרי.

חברים זה ההודעה האחרונה שלי בנושא הפוליטי. אין עם מי לדבר ואין על לדבר בנושא פוליטיקה. אז אני מעדיף לדבר על נושאים שמחים יותר . נקווה שהטוב ינצח ושיבחר ראש ממשלה שלא כל העולם מתעלם בו ומזלזל בו.

לילה טוב אני חוזר לעשות ריפרש ולקוות שהסיוט ששמו בלרין לא יתקיים באמת. אבא תרחם

עריכה הוא כן מתקיים אבא תרחם…

אל תדאג, ביבי לא יבחר שוב. :wink:

חלומות נעימים.

אני הצבעתי ביבי ב-2 מ-4 מערכות הבחירות האחרונות, וב-2 האחרות (ובזו הקרובה) מצביע למפלגות שלא מחרימות אותו :flushed:

נשבע שלא כתבתי מעולם דבר כזה, אתה סתם ממציא לעצמך אנשי קש.
אני לא שוכח לדרוקר את התחקיר המגוחך שלו על יוסי כהן, ועל דובר הפרקליטות מיותר להגיב.

או שתי דקות כי זה מה ששווה סיפור שבנאדם נזכר לספר אחרי 20 שנה חודש לפני הבחירות, אחת מהשתיים.
מבחינתך אם הם לא מאמצים את הגרסה נטולת הבסיס העובדתי שתומכת בביבי, הם טועים/משקרים. קשה להגיע לחקר האמת ככה, בסיפור שעד לפני כמה שבועות (מתי אילה חסון פרסמה אותו?) איש מאיתנו לא היה מודע לקיומו.

*או איזה ח"כ ביביסט.
או שליברמן חלק מגוש השמאל (וגם איילת אני מניח)?

זה רפרנס לכוחות האופל?

צריך שניים לטנגו הפוזיציה והשנאה הזה, לצערי. ובינתיים אביר ואיילת מסכנים באמצע מנסים לקדם כלכלה חופשית :smiling_face_with_tear: