פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

האליטה הביטחונית תמכה באוסלו תמכה בהתנתקות גם תמכה באפשרות של ירידה מרמת הגולן בזמנו שנוהל משא ומתן עם הסורים. אני בטח יכול להמשיך במה שהם תמכו והסתבר בסופו של דבר אסון…

יותר מהכל, זה מראה כמה התבוסתנות השתלטה על צמרת האליטה הביטחונית הישראלית מאשר משהו שצריך להתגאות בו.

בקשר לעלאק ערבויות שארה"ב נתנה. היא גם נתנה לשרון ערבויות בזמנו (לא זוכר בדיוק על מה נראה מעלה אדומים או משהו כזה) הממשל האמריקאי גם נתן ערבויות לשאה באירן לפני ההפיכה של חומיני, נתן גם לכורדים בעירק ערבויות, לאפגנים האומללים (הממשל הנוכחי!) והדוגמה הכי מפורסמת זה הערבויות שקלינטון נתן לאוקראינה תמורת התפרקות שלה מהנשק הגרעיני בזמנו. ואו זה בטח עבד לכולם. ספוילר זה לא. הממשל האמריקאי בגד בכולם בשביל האינטרס שלו.

אני בטוח שביידן יצא למלחמה נגד חיזבאללה אם הם יפרו את ההסכם. חחח

רק תחשבו מה היה קורה אם ביבי היה מביא הסכם כזה בממשלת מעבר לא מביא את זה להצבעה בכנסת ועוד עונה באופן מביש בצורה כזאת במסיבת עיתונאים:

אז מומחי הצבא אומרים שההסכם טוב, כי במקרה של מלחמה, ובכן… זה יכול להיות מסובך מול החיזבאללה.

ובעצם, הצבא אומר לנו שכל הכסף שמפנים לו מתקציב המדינה לא מגיע לו כי את הג’וב היחיד שיש לצבא שלנו - להלחם - הוא לא מסוגל לבצע.

אז הגיע הזמן שכל המומחים הצבאיים יסתמו ת’פה ויתנו לדרג המדיני לנהל את המדינה, ובכל הנוגע למלחמה, היינו, קרב מזוין שם יתערבו מומחי הצבא.

מדינת פוליטיקה. כל מומחה צבאי פוזל לכנסת… איכס

אני באמת לא מצליח להבין את התקשורת.
אני לא מטומטם ואני לא באמת מצפה שהיא תיצא נגד הממשלה שהיא חפצה ביקרה. אבל עדיין, בשנתיים וחצי האחרונות הטפתם לנו נגד המוסריות של ממשלת מעבר להעביר חוקים ו/או למנות תפקידי מפתח.
אני באמת לא מצליח להבין את קריאות העידוד (או שיש כאלה שיגידו וכנראה ייצדקו שהם ממלאים פיהם במים) מצידם לטובת מעשי ממשלת המעבר הנוכחית. אני יודע כבר שנים שאין חיה כזאת שנקראת תקשורת אוביקטיבית, אבל במעשיהם האחרונים הם מראים גם לאחרוני הידיוטי הימין (הימין ה"ממלכתי") שהם מייחצנים רק את אשר חפצה ליבם. אני באמת מקווה שאותם מצביעי ימין ממלכתי יבין שעובדים עליו ועדיף ממשלה ימנית צרה (שגם אני לא רוצה בה באוטופיה הפרטית שלי) לעומת ממשלה שמקבצת כמה אנשי ימין “נעלים” כמו סער ובנט והופכת אותם לדגיגי רקק בממשלה שנשלטת על ידי השמאל באופן בלעדי.
עצוב מאוד שלנו כאזרחים אלו שתי האפשרויות היחידות ואולי באמת ממשלת ימין צרה תפעל בצורה אקטיבית וסופסוף מצביעי המרכז יפסיקו לפסול את הליכוד והעומד בראשה להבא.
נקודה אחרונה שקשורה לתחילת הטקסט, אם בעזרת השם (כי זו האפשרות היותר טובה מהשתיים) תקום ממשלת ימין צרה והיא תתפרק במהירות כפי שקורה במדינה הזאת תכופות. אז פתאום מהלכים דמויי אלה שממשלת המעבר הנוכחית מעבירה יהיו בסדר?, כנראה שזה לא באמת ישנה, כי הסכר כבר נפרץ ועכשיו אנחנו (האזרחים) צריכים להתמגן.
לגבי ההסכם עצמו, הדיעה שלי אם היא בעד או נגד ממש לא משנה (למען הסר ספק, נגד באופן הכי גורף שיש!!!) עצם המעשה שממשלת מעבר עושה בכלל הסכם היא בגדר טרף מבחינתי.
נ"ב, איכסה על התקשורת (אני יודע שאמרתי את זה בהתחלה, אבל עדיין אני אגיד את זה שוב. איכסה על ה"תקשורת")

הערה טכנית - הממשלה הנוכחית היא לא ממשלת מעבר. היא תהיה ממשלת מעבר רק החל מה1.11.

בקצרה , בתקשורת אין באמת עיתונאים אלא תעומלנים פוליטים.

זה לא רק בארץ, זה בכל העולם. הם מהנדסים לך את התודעה ושוטפים את המח לציבור הכללי שברובו לא מבין את זה.

הם שותקים שרוצים לסגור ערוץ תקשורת שלא בא להם בטוב. הם שותקים שלפיד מתעלל בדמוקרטיה ואני יכול להמשיך.

איך טראמפ אמר ? the press is the enemy of the people

“אם היינו מדינה מתוקנת שהציבור שלה הוא “פטריוטי” ומצביע רק לנו כי אז הצדק היה לתת לו אפשרות לבחור במנהיגים שלו אבל מכיון שהוא לא כזה אז צריך לבטל את זכות הבחירה ולמנות את לפיד להיות כמו הנשיא של המפלגה הסינית לכל החיים”

במשך שנים על גבי שנים מאשימים את ביבי והימין שהוא יהרוס את הדמוקרטיה ואז מגיע יאיר לפיד בנט שקד סער ליברמן ושאר הנוכלים ובשנה אחת מוכיחים שהם הסכנה הכי גדולה והכי ממשית לקיום של חיים דמוקרטים בארץ.

ויש לי חדשות לתומכי לפיד פה, אם ביבי עולה לשלטון זה יכשיר הרבה צעדים חד צדדים שלו. צאו מהפוזיציה.

https://twitter.com/AbirKara2/status/1581326970188881920

אין צורך להוסיף מילים[תתעלמו מהמילים של הממשלה החופש כלכלי, סתם מסר פוליטי שלו].

אוי ואבוי .

https://twitter.com/Idaneretz/status/1582637446487224320

בחיים שלי לא חשבתי שאני יגיד את המשפט הבא. " ביבי אם אתה רוצה שננצח בוא נתחיל בזה שתסתום את הפה טיפה"

לא הבנתי מה הבעיה.
אנשים אינטיליגנטיים כמעט שלא בוחרים בו, אז למה זה צריך להדאיג אותו?
הכי קל לבוא לאוכלוסיות חלשות עם חוסר הבנה בכלכלה ולפזר להם הבטחות בחירות לא מעשיות (כלומר כן! מעשיות וסיפורי אלף לילה ולילה).
ביבי מסתמך בעיקר על קולות של אוכלוסיה ממעמד סוציואקונומי נמוך שמתפלגת בהצבעה שלה בין הליכוד והמפלגות הדתיות. למה לא להמשיך לשקר להם ולהרוויח את האהדה שלהם עוד קצת? מה לא בסדר בזה לא הבנתי…

מזל שיש את גאוני הדור בישובים החזקים שמצביעים למי שעצר את חיפושי הגז הטבעי במקרה הטוב ולמפלגות מרקסיסטיות במקרה הרע.

לא חושב שזו תחרות שמישהו מאיתנו יהנה ממנה, הרי בסוף היום כולנו נדפקים ע״י פוליטיקאים גרועים שעושים מעט מאוד לטובת המדינה.

עדיף שנלך לבחור וכבר אמרתי - לכו לבחור בכל מפלגה חילונית יהודית שאתם רוצים, גם בליכוד אם זה רצונכם.

בסוף היום לפוליטיקאים שלנו הרבה פעמים אין רצון להשפיע לטובת האזרחים באופן ישיר, וגם כשהם כן מנסים לעשות את זה הם נתקעים בבעיות פנים פוליטיות כמו הפעמים שהאופוזיציה הצביעה נגד חוקים שעושים טוב לכלל המדינה וגם למצביעים שלהם, רק בשביל לדפוק את הקואליציה. בין היתר גם זו סיבה למה מאוד קשה פה לעשות דברים ולקדם דברים.

אני לא חושב שכשאצביע לליברמן בבחירות הקרובות אני ארגיש שאני עושה מעשה הירואי. כרגיל אני אבחר במה שאני מאמין שהוא באותו הזמן הרע במיעוטו.

לגבי העובדה שביבי פונה לרגשות הכי קמאיים של אנשים ל״אבא״ שדואג להם ויסדר בשבילם את הכל, כולל הקפאת משכנתאות בשביל לעזור לשכבות החלשות (כן, בטח), זה לא מעניין בעיני.

הבעיה העיקרית שלי איתו היא שהוא יעשה הכל בשביל לדאוג שכל מי שמסביבו לא יצליח יותר מדי כך שלא יהיה מי שיאיים על מעמדו. בצורה הזו אין לנו איך לקדם במדינה שלנו שום דבר בצורה טובה. למה? כי מובטחת לנו בינוניות במקרה הטוב. זה רצונו של השליט הדואג לג׳וב סקיוריטי שלו.

מצידי תצביע לבל"ד, רק כדאי לדעת שאין שום דבר חדש (או נכון) בפרדיגמה לפיה העניים מצביעים לפוליטיקאים “הלא נכונים” כי הם לא מבינים כלכלה.

לא, הסיבה לכך שקשה מאוד לעשות דברים היא כפולה:

1. חרם מוחלט מצד המפלגות הציוניות “החילוניות” על המפלגה הכי גדולה בכנסת, מה שמדביק אנשים שמתיימרים לייצג אג’נדות מקוטבות לאותו שולחן.
  2. הקואליציה לראשונה מנסה להסתמך על האופוזיציה מכיוון שלרע"מ יש פטור.

בקואליציה נורמלית לא צריך את הטובות של האופוזיציה מכיוון שיש רוב שנאכף על ידי משמעת קואליציונית.

כמו כל אזרח שמעוניין להצביע למפלגה שתעבור את אחוז המפלגה.

מי כן דואג לפוליטיקאים סביבו? ממתי זו דרישה לגיטמית מפוליטיקאים ובאיזו סיטואציה היא התקיימה?

להזכירכך אתה מתכוון להצביע ליברמן, שם אין פריימריז אז גם אין איומים.

יש לא לתמוך ויש לשים רגליים גם על חשבון המדינה אותה נשבעו לשרת.

זו כמובן שלא בעיה שרק ביבי יוצר, אבל זו בהחלט בעיה. בסוף בזמן שפוליטיקאים רבים על הקרדיט המדינה ממשיכה לסבול ממצב שלא משתנה.

יש לך בעיה עם השיטה שנקראת דמוקרטיה יצוגית.

אשמח לדוגמאות נגדיות אם יש למישהו כאן כאלו: פוליטיקאים שלא שמים רגליים אחד לשני אלא מתקדמים ביחד בצורה הרמונית.

זה לא חייב להיות מוגבל בתקופה או בישראל.

https://twitter.com/AbirKara2/status/1582663051094167553

למי אכפת מהמדינה או מהכסף של האזרחים?
רק ביבי אומרים לכם. מצער מאוד שהוא לא יעבור אחוז חסימה, עדיף על המון ח"כ אחרים משני צידי המפה הפוליטית.

סליחה, אבל המילה חרם היא פרופגנדה שקרית של הליכוד. מדובר בלא מעט אנשים שישבו עם הבן אדם, נכוו ממנו ולא מוכנים ללכת איתו שוב. גנץ, סער, ליברמן, לפיד כולם ישבו איתו בממשלות. חרם? זה בערך כמו שתגיד שהזברות בסבאנות מחרימות את האריות.

כפי שכתבתי כמה פעמים בעבר, הממשלה האחרונה עבדה בצורה עניינית. כל שר עבד במשרד שלו מתוך רצון לעכבוד קשה ולקדם דברים, ונפתלי בנט ניהל את הכל מלמעלה. בשונה לחלוטין ממה שקרה בממשלות ביבי, שם הוא היה מעורב באופן אישי במשרדים מסוימים ולא נתן להם להתנהל - ושם אנשים חסרי רצון או כישורים במשרדים אחרים, שנזנחו ולא קידמו כלום.

סליחה, אבל המילה כוויות היא פרופוגנדה שקרית של כל פוליטיקאי שנח לו להיות בפוזיציה הנ"ל.
מאז ומעולם פוליטיקאים שיתפו פעולה עם שנואי נפשם כל עוד זה הסתדר להם מבחינת התמריצים שהם
בתורם תוצר של “רצון העם”. למרבה הצער (שלי לפחות) חלק נכבד מהעם מסכים עם החרם ולכן הפוליטיקאים מתיישרים - כל דבר מעבר זה קשקוש.

הכל כל כך ענייני שמצאנו את עצמו שוב בבחירות. מי הפריע לזברות לסגור ארבע שנים ענייניות?

חברתנו הטובה, הגברת סילמן, שאתמול הייתה זונה של ערבים והיום היא בת של מלך.

אגב, חבל שאתה לא עונה עניינית במקום להגיב בדמגוגיה.

מעולם לא טענתי שזו הייתה הקואליציה הטובה בהיסטוריה או משהו, טענתי שהשרים עבדו כמו שצריך בשביל לשפר ולתקן.

כפי שאמרו בעבר. “דמוקרטיה זו שיטה נוראית, היא פשוט הכי פחות גרועה”.
אין לי דרך טובה יותר. אני מתלונן על אנשים מושחטים שהורסים את השיטה בלי שיהיה לי פתרון אחר.
זה שאין פתרון טוב יותר לא אומר שזה בסדר לנצל את החורים בשיטה.

זה מזכיר מאוד את התלונות על משיכות זמן בכדורגל. אפשר להתלונן על מושכי הזמן שמנצלים את החוקים באופן ציני.

זה לא קשור לשנאה אישית או לרגישות כזו או אחרת. זה קשור לזה שאי אפשר לסמוך על מילה אחת שהבן-אדם הזה אומר.
אמון הוא אולי המרכיב הבסיסי ביותר ביצירת שותפות בין בני-אדם. ופה בא אדם, שמשקר פעם אחר פעם על הדברים הבסיסיים ביותר - תוך שהוא לוקח את המדינה כולה כבת-ערובה (לא אפשר להעביר תקציב), ועוד מתגאה בזה ששיקר (פחחח באמת חשבתם שאני אתן לגנץ הזה להיות ראש ממשלה??). ושלא תבינו לא נכון - לא הייתי שמח אם גנץ היה ראש ממשלה, בדיוק כמו שאני לא שמח עכשיו שלפיד ראש ממשלה. אבל עשית הסכם עם אדם אחר, קבל עם ועדה? המינימום זה לכבד את ההסכם.

איך לעזאזל אמורים לשתף פעולה עם אדם כזה, לגבי ההחלטות הכי גדולות וחשובות במדינה? הקולגות שלו לא סומכים עליו מספיק בשביל לעשות איתו עסקת חליפין של כבשים תמורת ברזל ב’קטאן’, אז בדברים החשובים כן?

אם כבר דברים חשובים, זה אבן. לא ברזל.