מחזורי סיום העונה :: הפסד טיפוסי לעונה מול בטיס

מצטרף לאכזבות מאסנסיו ואיסקו. בעיקר מאסנסיו. כגודל הציפייה גודל האכזבה.
כמו שאני מעריך הוא לא יעזוב שנה הבאה, אבל אם ימשיך ביכולת הזאת הוא יידחק לסוף הספסל. העונה הזאת זה עוד היה בסדר כי כולם היו על הפנים. שנה הבאה זה ככל הנראה לא יהיה כך.
הבחור צריך לעשות חתיכת סוויץ’.

בכל הכנות, אני חושב שהסיפור של אסנסיו בריאל גמור. זה בטח יקח עוד איזה שנתיים כי לא יודעים לחתוך בזמן במדריד אבל הוא הפך לשחקן כזה מייאש, אין לו עמדה או תפקיד שהוא ממש טוב בהם והמספרים שלו פתטים. על איסקו אישית ויתרתי ממש מזמן. לפחות אסנסיו עם פעולה תכליתית פעם בירח, איסקו אם יעבור שחקן יעשה עוד עשרה דריבלים עד שיאבד את הכדור.

מצחיק שמה שקרה עם חאמס וקורה עכשיו עם בייל יקרה בקרוב איתם, בעוד שהיו מקרים דומים כמו די מריה ואוזיל שהמועדון עשה עליהם CashOut רגע לפני שהמניה צנחה, ועדיין לא לומדים את הלקח.
הגיע הזמן למכור את שניהם, כל עוד השווי גבוה. אני לא יודע אם אחרי עוד שנה של 10 שערים של שניהם ביחד זה יהיה המצב.

• או שמוכרים את אסנסיו (בסכום אסטרונומי אני מניח )או שמשאילים את ברהים. כמוהו כמו ויני צריכים לראות מגרש כדי להתפתח.
    ברהים ויני ויוביץ’ יכולים להיות הדבר הבא בכדורגל העולמי מבחינת פוטנציאל אם יקבלו הזדמנות.
    להוציא את ויניסיוס קשה לי לראות את כולם משחקים בצוותא בקבוצה כמו ריאל כשמאמן ‘נאמן לקשישא’ כמו זידאן על הקווים. מקווה אתבדה …
  • אגב, עושה רושם שאין לנו שחקני כנף שני בעונה הבאה להוציא את לורד ואסקז.
  • יהיה מעניין לראות את התפקוד של בנזמה חזרה ל-9 קלאסי כשנקבל חלוץ טבעי.

כתבו על שחקנים גרועים שמביישים את הקבוצה שלהם ומסמלים את הבינוניות שלה, תייגו את איסקו, אסנסיו, ג’סי לינגארד ורומלו לוקאקו, ואל תגידו להם מי זה מי.

מה נהיה עם העולם שריאל מדריד ומנצ’סטר יונייטד נראות כל כך חרא? אחת יותר עלובה מהשניה.

יש דיווחים שאינטר ויובה פנו לאחרונה לריאל עם הצעות של למעלה מ100 מיליון אירו על אסנסיו וריאל כמובן סירבה, נדמה לי שבעונה שעברה היו שמועות שהייתה אפילו הצעה של סיטי של כ180, פרס רוצה להפסיד בכוח, אסנסיו ואיסקו יצליחו מאוד בסיטי תחת פפ וזה לא סותר את העובדה שבריאל הם כנראה לא יצליחו.

מעריך שלפחות במקרה שלנו זה זמני מאוד.
לגבי היונייטד - הדאגה היחידה שלי היא שחלילה לא נשפוך 900 מליון יורו על פוגבה.

פוגבה הוא חידה עבורי.
אני יכול לראות אותו מממש את כל הפוטנציאל העצום שלו אצלנו ומצד שני הורס את עצמו ואת חדר ההלבשה.
אני חושב שלקבוצה כמו ריאל עם מאמן כמו זידאן הוא יבוא עם יותר ענווה. אבל באמת קשה לחזות.
בקיצור, סוג של הימור.

אם פוגבה והסוכן התאב שלו ראיולה לא יסכימו לרדת מהעץ שהם טיפסו עליו יחדיו במנצ’סטר, אני לא רואה תסריט סביר שהוא מגיע. 17 מליון משכורת (שכידוע, בד"כ זה הפקטור המשמעותי אצלנו) פלוס עמלה שמנה לאדון מינו, זה לא דבר שיעבור אצלנו. זו התקווה היחידה שלי, לא רוצה לראות את הסוג שחקנים האלה כאן.

יאללה נו לשחרר אותם ולהשתמש בכסף הזה בחכמה. לא רוצה בייל#2 פה; יש אפשרות למכור בסכום כזה והצעירים האחרים שלנו נראים יותר טוב-לטעמי שווה את זה.

שחקנים של ראיולה באופן כללי, הם לא משהו שהייתי רוצה לראות בקבוצה. על אחת כמה וכמה במצבה הנוכחי. בנוסף לכך, לא מבין את ההתלהבות מפוגבה, זה שחקן שנותן שניים שלושה משחקים טובים ונעלם אחר כך לחצי עונה. ובכלל לא דיברתי על האופי הדפוק שיש לו, שזה הדבר האחרון שהייתי רוצה מקשר שאמור לסדר את הקישור ולתת לשקט.
בכל סיטואציה אחרת הייתי אומר שהקרב עם דניאל לוי אבוד מראש, אבל נוכח העובדה שלאריקסן רק עונה אחת בחוזה, אני אומר שצריך ללכת עליו בכל הכח.

אני לא חושב שאסנסיו ישוחרר.
נכון, הוא אכזב השנה. אבל צריך לזכור שהוא אכזב כמו שכל הקבוצה אכזבה. הוא עבר פציעות והיה חלק מקבוצה גמורה. אחרי שהוא חזר מהפציעה האחרונה היו לו כמה משחקים טובים גם אם זה לא התבטא במספרים.

אני חושב שצריכה להינתן לו הזדמנות נוספת. לא כשחקן הרכב, אלא כשחקן משלים. הוא ‘הוכיח’ שיציבות איננה חלק מהיתרונות שלו אבל כדורגל כן יש לו ברגליים.

צריך לזכור שכרגע אין לשחקנים חשק, אין על מה לשחק והאוירה עכורה. כמו שזה תקף לקרבחאל, מרסלו, וראן קרוס מודריץ’ וכל שאר החבר’ה, זה תקף גם לאסנסיו. מהעונה הזאת אי אפשר ללמוד על יכולת של שחקן כי כולם ב50% יכולת.

אני אבין אם במועדון יתייאשו ממנו, אבל אבין גם אם לא.

לא מדוייק. במבט על שותפיו להתקפה, לוקאס ואסקס לא איכזב- הוא נתן את מה שיש לו. בנזמה התעלה באופן יחסי, וויניסיוס הבריק. נכון, בייל נהיה רקוב, אבל זה בעיקר בגלל איבוד מהירות טבעי לגילו וההחמצות של השבועות האחרונים זה כבר חוסר ביטחון ואס"ק.

אסנסיו הראה פוטנציאל ב2016/17 ובהתחלה של 2017/18. הראה בעיקר בעיטה מצויינת ומהירות- היו לו שניים שלושה סלאלומים. אבל, שנתיים של כלום ושום דבר זה יותר מידי עבורנו. אפילו בנזמה בעונה שעברה הזוועתית שלו, ייצר המון מצבי הבקעה ופשוט החמיץ כמו אידיוט. אסנסיו עקר לחלוטין, אין שום עוקץ כשהכדור ברגליו. השנה הוא גם ניסה לברוח הרבה לבעיטה מרחוק שלו שתמיד יצאה עלובה. אני לא רוצה שהוא יבזבז אפילו דקת משחק לברהים מהספסל

עם כמה שזה כואב,אני מסכים עם מה שנאמר פה,אסנסיו כבר שנתיים מאכזב ולא עושה את קפיצת המדרגה,וכמו שזה נראה עדיף לתת את המקום שלו בסגל לבראהים שנראה יותר מוכשר ובעיקר הרבה יותר ישיר ומסוכן לשער.
המקרה של אסנסיו אפילו יותר מכעיס ממאכזב,איסקו מאכזב,כי הוא מנסה לעשות את מה שהוא כביכול יודע ופשוט לא מצליח,אסנסיו ב 90% מהזמן על המגרש בכלל לא מעז,מעביר את הזמן במסירו לרוחב ואחורה,כשיש לו מהירות,דריבל לא רע בכלל ובעיטה אדירה,פשוט חבל,עם מאמן כמו פפ ברור שהוא יהפוך לשחקן טופ.

חייב להגיד משהו על אסנסיו, אני מצטרף לאכזה הגדולה מאוד ממנו… אני הייתי די בטוח שהוא בדרך הבטוחה להיות שחקן וורלד קלאס ולתפוס מקום אצלנו בהרכב, השנתיים האחרונות היו ממש חזרה אחורה בשבילו.

אבל מצד שני… אסור לשכוח שאסנסיו היה בן 20-21 הוא כבר ניצח את הסופר קופה, הבקיע בחצי גמר וגמר ליגת האלופות ונתן המון לקבוצה. ברהים אכן נראה כמו שחקן מוכשר אך בסה"כ יש לו בערך 10 הופעות בקבוצות בוגרים בקריירה, כך שאני חושב שמאוד מוקדם להסיק שברהים מוכשר יותר ממנו.

עם רכבת ההרים כאן בכל הקשור לדעות על שחקנים, היום ברהים וויניסיוס הם שחקני טופ והעתיד וההווה של המועדון, ומחר עם קצת נפילות שיבואו הם יהפכו בקלות לפלופים מהדהדים – ילדי פדאלדות ורוביניו2#.

אסנסיו נתן עונה עלובה, נרפית וחסרת חשק ומעוף, בערך כמו 90% מהסגל. התסכול ממנו נובע מהציפיות הגבוהות לנוכח עונת הפריצה אשתקד, ואני מעדיף להישאר עם הכשרון והפוטנציאל, שיש בשפע לטעמי. הייתי משחרר רק אם היתה הצעה ממש ממש מפתה וגם אז לא בלב שלם. כשהשחקן הזה ממצה את הכשרון שלו, יש לו סט יכולות מרשים ביותר ולא הייתי ממהר לחרוץ את גורלו לאחר עונת נפל אחת. זה לא איסקו שיצא כבר מכל החורים.

אסנסיו איבד העונה את הזכות לכך שלא נרכוש את הזאר לעמדה שלו, זכות שהייתה לו במידה מסויימת בקיץ שעבר. מעבר לכך הוא אחלה שחקן לסגל. גם עם איסקו אין לי בעיה כעוד שחקן בסגל. הוא גרוע ביחס לציפיות, להייפ ולשיא יכולתו, אבל זה לא שהלוקאסים והסבאיוסים טובים יותר. בסוף צריך גם שחקנים שירפדו את הסגל.

השאלה המשמעותית היא מה זידאן מתכוון לעשות עם המושאלים וכמובן את מי ריאל תרכוש בעמדות הקישור וההתקפה.
שחקנים קיימים: בנזמה, איסקו, ואסקז, אסנסיו, ויניסיוס, ברהים, מריאנו, מודריץ, קרוס, קאסמירו וולורדה.
מושאלים: רודריגו, אודגר, דה תומאס.
שחקני רכש פוטנציאלים: הזאר, פוגבה, יוביץ’, אנדומבלה, אריקסן.

זאת כמובן לא רשימה הכי מדויקת אבל יש בה 19 שחקנים. מכל הרשימה צריך גג 13-14 שחקנים.
בגזרת הרכש אנחנו נראה להערכתי לפחות שלושה שחקנים שיגיעו לחזק את הקישור וההתקפה.
בקיצור, זידאן יצטרך לחתוך. ההערכה השמרנית שלי היא שזה יהיה בעיקר בגזרת המושאלים. ועדיין זה לא מספיק.
העומס הרציני כמובן יהיה בהתקפה.

הבעיה היא שלוקאס ופדה בשמחה ישבו ביציע חצי מהעונה, איסקו ואסנסיו לא יהיו בסגל חמישה משחקים כמו עם סולארי ובאחת העונות של זידאן ויהיה קרקס בתקשורת.

מעבר לזה סבאיוס ולוקאס שווים היום ביחד בערך חצי מהשווי של איסקו או אסנסיו. עוד שנתיים של ישיבה על הספסל והם יהיו שווים בערך כמו גרנרו.

למען הסר ספק, ברור שצריך לרכוש את הזאר ואסנסיו הרוויח ביושר את מקומו על הספסל.

גארת’ בייל שוב מחוץ לסגל לקראת המשחק מחר באנואטה (19:30), פעם השנייה ברציפות. במסיבת העיתונאים זידאן אמר “לא אענה לסוכן שלו” ושהוא מדבר עם השחקנים ולא יגיד מעבר. הקפטן ראמוס וגם ואראן וקיילור בחוץ. בנזמה חוזר לסגל לאחר הפציעה. ריאל תחפש ניצחון חוץ ראשון מאז הקאמבק של זידאן. תיאורטית יש עדיין סיכוי אפסי להשיג את המקום השני. זידאן אמר שהתבוסה של ברצלונה לא תעשה את העונה שלנו טובה יותר ושאנחנו זקוקים ליציבות בליגה אבל “קשה לזכות בליגת האלופות ואף אחד לא יקח לנו את מה שעשינו”. (יאללה לך הביתה גארת’).

קצת על העבר: “הקוסם אסנסיו”. במחזור הפתיחה של 2016/17 כבש הילד שער ענק בהקפצה מול סוסיאדד באנואטה. שער שהזכיר את ראול. זה היה שער בכורה שלו בריאל מדריד בליגה. אגב, בייל כבש צמד באותו 0:3. הפסדנו באנואטה לאחרונה ב-2014/15. אשתקד ריאל ניצחה 1:3. מנגד, ריאל הפסידה לקבוצה מחבל הבאסקים במשחק בברנבאו (2:0).