כדורגל ספרדי - שוטף

כל העניין הזה מסריח ביותר.

עוד בעודם בליגה השנייה סיטי רכשו מהם 2 שחקנים והשאילו חזרה, ככה ג’ירונה הגדילה את תקרת עלות הסגל בלי לאבד אף אחד.

יש להם גישה לכל דבר שנמצא בשליטת מנצ’סטר סיטי, כולל ניהול מקצועי, מתודות אימון ובעיקר בעיקר מערכות סקאוטינג ומשיכה.
כל זה בלי צורך להראות יורו אחד בספרים.
סאביו בכלל מושאל מקבוצה מהליגה השנייה בצרפת.

אז בספרד אוהד של ראיו וייקאנו דחף לאוקמפוס אצבע לתחת

https://x.com/FootEnEspagne/status/1754609948812566754?t=SfkWEEjIvuBh2uViEZy3oQ&s=08

אתה צודק, וזה לא רק לעניין של FFP. יש כאן פגיעה בתחרותיות כאשר יש מספר מועדונים שקשורים מבחינת בעלות, ויש לכך כללים מה מותר ומה אסור. אני לא זוכר צה החליטו לגבי למשל קבוצת רד בול עם לייפציג וזלצבורג, שעשויות להתמודד זו מול זו ולהיות באותו בית באותו מפעל אירופי, כך שאחת יכולה לכוון את התוצאות באופן שמיטבי לשניה. מאותה סיבה קבוצה לא יכולה להיות באותה תחרות עם קבוצת בת או קבוצת מילואים שלה.
מעניין איך זה עובר באופ"א ומה יעשו אם ג’ירונה תשחק בשנה הבאה בצ’מפיונס

ברד בול הפרידו בעלות כך שלא יוכלו להגיד שהם שייכים לאותם בעלים.
ג’ירונה נרכשה בשותפות בין סיטי ופרה גווארדיולה (אח של). אני משער שאם יעשו להם בעיות לגבי השתתפות בליגת האלופות, סיטי תמכור את החלק שלה לגווארדיולה וכך תוכל להמשיך לשלוט במועדון ולשחק באירופה.

החוקים של אופ"א

לדעתי גם במקרה של רד בול וגם במקרה של סיטי-ג’ירונה הכל כשר מבחינת אופ"א.
הבעלים הם אותם בעלים, אבל הנהלות שונות ועצמאיות.
ג’ורונה לא שייכת למנצ’סטר סיטי אלא לחברת סיטי גרופ. לחברה הזאת יש כמה קבוצות והן עצמאיות.
זה שונה מקבוצת בת , כי זה נופל תחת member of any other club .

כתבה בנושא

קראתי כתבה במארקה שטענה שאם ז’ירונה תזכה בליגה הספרדית, וסיטי לא תקח אליפות באנגליה, סיטי תנשור לליגה האירופית.

לא התעמקתי או בדקתי מעבר לכותרת.

בכל מקרה להבנתי, רכישה של סאביניו ע"י מנצ’סטר סיטי תצטרך לעמוד בכללים מסויימים, והפרמיירליג תבדוק אותם. למשל, לא יוכלו לרכוש אותו במחיר נמוך מהסביר (ערך שוק).

כן, הפרמייר ליג תבדוק ותעניש את אברטון…

בקיץ הם הולכים להיפרד מהמון שחקנים. מיגל גוטיירז כמעט בטוח שירכש חזרה על ידינו, גם יאן קווטו שמסיים חוזה בקיץ 25 על הכוונת, סאביו ילך לסיטי, איבן מרטין ואריק גרסיה לברצלונה, ונראה אם הם יצליחו להשאיר את דובביק, אני מהמר שלא. ישארו להם שאריות מהקבוצה הנוכחית והם יצטרכו לבנות הכל מחדש.

הדיבורים על כמ זה פייר או לא פייר לא יהיו רלוונטים בעוד חצי עונה.

תנו לי באמת להבין אתם באמת מנהלים פה דיון אם אופא תאפשר להם את זה? זה מאוד נאיבי ואני יהיה מאוד עדין פה.

לא משנה חוקי או לא. אל תדאגו, ימצאו לזה “פיתרון”

החלטות שאני לא אצליח למצוא להן היגיון מעולם
גביע ספרדי, שלבים מוקדמים משחק 1, שמינית ורבע גמר משחק 1, גמר משחק 1.
פתאום בחצי גמר 2 משחקים
למה?!: מה הקטע, מה שונה חצי מרבע…או 1 או 2 למה השוני

בדרך כלל נוטים לחשןב שהסיבה למשחק אחד היא כדי שיהיה יותר אפשרות לקטנות להתקדם.
אני אישית דווקא חושב שזה מונע מלחץ של הגדולות שרוצות להקטין את כמות המשחקים במפעל שהוא שולי יחסית מבחינתם.
לגבי 2 המשחקים בחצי אני מניח שזה בגלל שיש יותר אפשרות ש2 הגדולות של ספרד (נגיד ריאל וז’ירונה :wink: ) יפגשו ואז זה נסיון של ההתאחדות למקסם רווחים ורייטינג.
בקיצור, מאין התפשרות בין הרצונות של הקבוצות לבין הצרכים של ההתאחדות.

זה כדי למנוע מסינדרלות להגיע לגמר כדי שיהיה גמר גדול עם כסף וקהל.
הייתה תקופה שזה היה גם בארץ ברבע הגמר

זה מאוד דבילי כי זה מחטיא את המהות של גביע, סינדרלות והפתעות

הסיפור עם ג’ירונה וסיטי הזכיר לי את השתלשלות האירועים הבאה:

קיץ 2021: אונאי אמרי עם אחיו רוכשים את ריאל אוניון מהליגה השלישית, הקבוצה בה שיחק סביו (עובדת בונוס: סביו ספג את השער הראשון אי פעם בליגה הספרדית ב-1929).

נובמבר 2022: אונאי אמרי עוזב את ויאריאל ועובר לאמן את אסטון וילה. מי שהיה עוזרו, אימנול אידיאקס, עזב כבר בקיץ להיות מאמן ראשי.

קיץ 2023: ריאל אוניון ואסטון וילה מסכמים על שיתוף פעולה מקצועי.
איניגו אידיאקס (אחיו של אימנול, עוזרו לשעבר של אמרי) מונה למאמן ה-U21 של אסטון וילה.

דצמבר 2023: איניגו אידיאקס עובר לאמן את ריאל אוניון בליגה השלישית ומביא איתו שחקנים מושאלים מהנוער של אסטון וילה.

אם לא יהיו שינויים, האחים אידיאקס ייפגשו בהמשך העונה. איניגו בריאל אוניון, אימנול בדפורטיבו לה קורוניה.

עם כל הכבוד לסיפור המעניין, לא הבנתי מה הקשר לסיטי-ג’ירונה.
מדובר פה בקומבינה שמזכירה פוליטיקה בארץ.
אצל סיטי וז’ירונה מדובר בשתי קבוצות ששייכות לאותם בעלים ממש.

הייתי בטוח שהקשר בין זה לבין הסיפור של ג’ירונה וסיטי, זה שמסתבר שסביו - החלוץ של ג’ירונה שצפוי לעבור לסיטי - למעשה שיחק בעברו בריאל אוניון וגם היה הראשון אי פעם לספוג שער בליגה הספרדית:

:rofl:
אהבתי.

וכמו שכתבתי, לא השוויתי בין המקרים, הסיפור של אמרי עלה לי לראש בגלל כמה סיבות שהזכירו לי אותו.

ב-AS החזירו אותנו לשיעור היסטוריה על "הג’ירונות האחרות" שנלחמו עם ריאל מדריד על האליפות. האחרונה הייתה ויאריאל שסיימה שנייה ב-2007/08 לפני ברצלונה. הפסידה לריאל בשני המשחקים; הראשונה הייתה בטיס איי שם ב-1934/35, הגיעה למחזור הסיום כשהכל תלוי בה וניצחה 0:5. ריאל נכנעה לבטיס במפגשים הישירים באותה העונה; ב-1968/69 ריאל ניצחה את לאס פלמאס היריבה המפתיעה וזכתה בתואר בפור של תשע נקודות. זה המיקום הגבוה ביותר בתולדות לאס פלמאס; עוד דוגמאות הן סראגוסה (1974/75), ספורטינג גיחון (1978/79), ריאל סוסיאדד בשנות ה-70-80 וגם ב-2003 אז הייתה במקום הראשון בטבלה ערב המחזור ה-37 אך הפסידה; דפורטיבו לה קורוניה שסיימה בשבע נקודות אחרי ריאל ב-2000/01 (הייתה האלופה המכהנת) והתחרתה גם ב-1994/95 (פיגור של ארבע נקודות); וכן סביליה בפעם האחרונה ב-2006/07.

מקרי או לא שהספרדיות מתקשות לאחרונה באירופה?

אתלטיקו נדרסה מול אינטר גם אם התוצאה לא מעידה על כך, ברצלונה לא השכילה לנצח את נאפולי החלשה, סוסידאד הפסידה לפסז שנראית גרוע לאחרונה, ואפילו ריאל שניצחה עשתה זאת בעיקר בזכות יום שיא של לונין, ובקושי הצליחה לצאת קדימה כשההתקפה לא הורגשה כלל. אם לא דיי בכך, בטיס הודחה הערב מהקונפרנס על ידי דינמו זאגרב.

מרגיש לי שהקבוצות הספרדיות משחקות בקצב הרבה יותר נמוך לעומת יתר הקבוצות האירופיות. הקבוצה היחידה שמנסה לספק כדורגל אינטנסיבי בליגה היא אתלטיקו וגם אותה ראינו נחנקת מול אינטר. אני לא יודע למה דווקא הליגה הספרדית נשארה מאחור בקטע הזה, בהנחה שהניתוח הזה נכון והתחושות נכונות.

יש לי פתרון - תקרת שכר עוד יותר קשוחה, ולגרום לקבוצות לקרוס. זה מה שיחזיר את הליגה לשלוט באירופה.