כדורגל ספרדי - שוטף

מול אינטר הייתה לנו מחצית ראשונה שקולה מאוד ושנייה מזעזעת.
זה לא אומר שום דבר כי העונה אנחנו קבוצת החוץ הגרועה בעולם.
בקשר לאינטר, אני משוכנע שנמעך אותם במטרופוליטאנו.

אתה מדבר כמו אוהד ריאל אמיתי, אתה בטוח שאתה אוהד את הקבוצה הנכונה בעיר ?

טיטי זה תענוג שאתה מחזיר אותי לקרקע :heart:

זה לא רק לאחרונה, מגיע ינואר פברואר וכל הקבוצות שפתחו את העונה בכושר מצוין נחלשות. בכל שנה קבוצה אחרת.

בטיס בכלל בעונה מביכה: בספטמבר רשמו את בארטרה, פצלה ולואיז פליפה כבלמים, אבל לא את שאדי ריאד שהגיע מושאל מבארסה. אז בארטרה נפצע ועדיין לא החלים, לואיז פליפה נמכר אחרי הרישום לסעודיה, וככה הבלמים בשלב הבתים של הליגה האירופית נשארו פצלה ומארק רוקה שהוא בכלל קשר 50-50. כל זה טוב ויפה, במחזור האחרון של שלב הבתים בטיס הפסידה בבית לריינג’רס אחרי שברב המשחק היא היתה במקום הראשון, ובסוף סיימה במקום השלישי והודחה לקונפרנס.

עכשיו הגיע חלון ינואר, חתמו 4 שחקנים, ג’וני קרדוסו, פבלו פורנלס, סדריק בקאמבו וצ’ימי אבילה וגם הבלם סוקרטיס שהגיע בנובמבר כשחקן חופשי. החוק מתיר רישום של 3 שחקנים חדשים לקראת משחקי פברואר, אז בטיס רשמה את בקאמבו (שכבש היום), קרדוסו (כי גידו פצוע) ואת שאדי (שלא היה רשום בשלב הבתים).

פצלה נעדר מהגומלין בגלל השעיה, אז שוב בטיס פתחה עם מארק רוקה בלם עם שאדי ריאד.

ואם זה לא מספיק, המנהל המקצועי רמון פלאנס עזב באמצע העונה לסעודיה.

נראה שעידן פלגריני יסתיים בקיץ, ולא באשמתו.

אגב, ראיתי את המשחק הראשון, הכסף שלי עליכם, אבל זה לא אומר שלא אקווה שהפעם אפסיד את הכסף :stuck_out_tongue_winking_eye:

מעדיף לקבל את אינטר עליכם בשלב הבא

אין מחמאה גדולה מזו. אין לך מושג איזה סיוט זה לשחק מול ריאל.
שנייה, דווקא במקרה שלך יש :grin:

במחצית הראשונה הם הגיעו להזדמנויות ואתם לא. גם במחצית השניה, רק שבמחצית הניה זה היה בולט יותר. הם עצרו אתכם בחצי ולא היה לכם תשובות לשאלות שהם שאלו.

אני לא משוכנע שתמעכו אותם במטרופוליטנו, אבל אשמח שתעשו את זה. אני חושב שיהיה תיקו 1-1 או משהו כזה. ההגנה שלכם פשוט לא טובה ואינטר קבוצה טובה יותר מכם, ואולי מכל קבוצה באירופה השנה (אולי, זה עדיין דורש הוכחה). אין סיבה שהם לא יעלו.

למה הקבוצות משאר הליגות הגדולות לא נראות גם ככה? למה לייפציג יכולה לחנוק את ריאל מדריד? זה לא רק הפעם הזאת, לאחרונה זה קורה קבוע. גם ב22 כשזכינו באלופות, לאורך כל הדרך חנקו אותנו היריבות ואז איכשהו הצלחנו לאזור כוחות ואיכשהו להפוך את התוצאה. שלא לדבר על מה ברצלונה עשתה בשנים האלה. בסופו של דבר אפשר למצוא תשובות להכל, אבל יש פה מגמה.

במשחק הליגה האחרון היינו עם רבע סגל ועדיין שכבנו להם על הצורה. את בטוח במילים שאתה אומר?

מעדיף שאינטר יפגשו עם סיטי, ידיחו אותם, ואז נשבור את הראש איך אנחנו מתמודדים עם אינטר.

גם אני מעדיף ככה, אבל זה לא יקרה :grin:

מדהים כמה שהמקריות שולטת, לפני כמה שבועות כול פה באופוריה, הכדורגל הספרדי חזר לשלוט באירופה…

כמה תוצאות רעות של ספרדיות. הממ אולי טעינו? אם ברצלונה ואתלטי יעפילו זה פתאום ישנה את התוצאה?

זה שלבי נוקאוט בליגת האלופות שהופכת להיות משעממת ,משנה לשנה. אני הייתי מחכה לפחות כמה חודשים לפני שהייתי מתחיל לסכם או לנתח את הליגה.

הליגה הספרדית חזרה כי אחרי שנים של כדורגל מחריד - כיף לראות כדורגל ספרדי.

זה לא סותר את זה שטבאס חונק את הליגה, ורואים את זה באירופה.

איזה אופוריה? הליגה הפכה ליותר התקפית, כיף לצפות ברוב הקבוצות בה בניגוד לשנים האחרונות, אבל מי אמר שהספרדיות חוזרות לשלוט באירופה?

זה לא “כמה תוצאות רעות”, זה כבר כמה שנים שהספרדיות בנחיתות לעומת האנגליות. שוב אני אגיד שלמרות הזכיה שלנו ב22 והריצות הקבועות לחצי הגמר, אנחנו מאוד מתקשים ורחוקים מלהרשים. עליכם אין בכלל מה לדבר, ואתלטיקו גם נעלמה אחרי שנים שהייתה בטופ.

זה שהעלתי את זה עכשיו לא אומר שזה לא היה נכון גם ללפני שבוע, חודש או שנה.

התקווה שלי היא שכמו שפפ סחף את הכדורגל הספרדי אחריו, וכמו שצ’ולו סחף את הכדורגל הספרדי אחריו, היא שיבינו את מה שבריאל מדריד הבינו מזמן, וזה החשיבות של הכושר הפיזי.

היום המועדונים בספרד משחקים כדי לשרוד את העונה. כמו שכתבתי על בטיס קודם. בלם אחד בסגל באירופה, זו התנהלות של מועדון שמכר בלם בכיר בלי לחשוב פעמיים.

מה הפלא שההישארות בליגה העונה כל כך זולה? אחרי 25 מחזורים סלטה ויגו מקום 17 עם 20 נקודות, 3 נקודות מעל לקו האדום. סטטיסטית, זו ההישארות הכי זולה אי פעם. ככה יצא שבטן הטבלה העונה גדולה מדי. קבוצות שלא יאיימו על אירופה אבל גם לא ירדו ליגה: מקומות 9-16.

קבוצת בטן כמו ראיו וייקאנו יכולה לרשום 15 משחקים ללא ניצחון ועדיין לחיות על מי מנוחות. למרות שזה לא מדויק, המאמן פוטר בלי להתייחס למצב בליגה וטוב שכך.

מה יהיה בקיץ? מקווה שדברים ישתנו, ושלפחות הקבוצה שתעפיל לפלייאוף הקונפרנס ליג תצליח לעלות לשלב הבתים הפעם, גם אם זו תהיה קבוצה לא מנוסה כמו אוססונה של הקיץ.

אולי דווקא בגלל ההישרדות הזולה בליגה, אנחנו מקבלים משחקים פתוחים יותר.

ולמרות הכל, אני מאמין שריאל סוסיאדד כן יכולה להתעלות על פריס סן ז’רמן. מה היה קורה אם אמבפה היה מודיע על העזיבה לפני המשחק הראשון? יכול להיות שזה היה נגמר בפחות מ-2-0.

אתלטיקו כן יכולה לעבור את אינטר, למרות שבמשחק נוקאאוט האחרון שלה במטרופוליטנו הביתי היא הפסידה לאתלטיק בילבאו בגביע.

שכחנו גם את ויאריאל שמחכה להגרלת שמינית הגמר, הגרלה קשה כמו מילאן ואפשר לשכוח גם ממנה.

לא כל כך הבנתי מדוע במשחק של אתלטיקו לא מסתכלים על התוצאה אלא על מי הייתה יותר טובה, אבל במקרה של בארסה וסוסיידד מסתכלים על התוצאה.

בארסה דרסה את נאפולי הרבה יותר ממה שאינטר דרסה את אתלטיקו.
סוסיידד לא נפלו מ psg, רק שלהם אין פינישר כמו מבאפה. וזה שיש להם פצוע.

בארסה דרסה את נאפולי שהיא מקום 9 באיטליה בעונה מזעזעת ויכולת רעה. אני מתחבר לתגובה שזה היה משחק שלא תואם את הרמה של ליגת האלופות עם כמה נראה שבארסה הייתה עדיפה.

לגבי סוסיאדד, עם כל החיבה והמאמץ העילאי שהם נתנו נגד הצרפתים, הפערים האינדיבידואליים והגופניים בעיקר היו מאוד ברורים, וגם פריז המומנטום לא טוב ניצחה את אחת הקבוצות הטובות וההתקפיות בלה ליגה.

תקרת השכר דפקה הכל זה נכון, אבל לא פעם במצבים כאלו ראיתי איך הספרדיות בונות פרוייקטים מצויינים עם אנשי מקצוע ברמה גבוהה, או כאלו שבהדרגה גדלים להיות כאלו. לאט לאט גם הם בורחים, ולא רק לליגות שנחשבו. יעד מקצועי ועשיר יותר (אנגליה) לפרוייקטים שהם סתם עשירים ללא אופק מקצועי (סעודיה).

מישהו חייב להחליף את טבאס ולחשןב על פתרונות טובים יותר לעידוד אנשי המקצוע. אפילו הפיתרון בדמות סיטי גרופ של ג’ירונה יהפוך אותה במקסימום לסיטי ב’.

ההודעה שלי הייתה נגד סלקציה בניתוח התוצאות. אצל קבוצה אחת זה הדרך, אצל קבוצה אחרת זה התוצאה.
כן, נאפולי מקום 9 בליגה וגם נראית ככה. ועדיין בארסה לא הצליחה לנצח. אז עכשיו הליגה האיטלקית הטובה בעולם כי מקום 9 שם שווה מקום 3 בספרד?

דימה זה נכון שהייתם יותר טובים ושלטתם במשחק, וזה נכון שהלוגיקה שלי בהודעה הראשונה בנושא הייתה בעייתית והנקודה שלך נכונה. עם זאת תנסה לראות את התמונה הגדולה מעבר למשחק הזה. אתה חולק על הנקודה בכללי? אין הפרשים באינטנסיביות של קבוצות הטופ משאר הליגות הבכירות לבין הספרדיות? אני אישית מרגיש שבאירופה כבר כמה שנים אנחנו בנחיתות מהבחינה הזאת. אמנם עד שפגשנו את סיטי בחצי הגמר של השנה האחרונה ניצחנו בלי סוף אבל תמיד הרגשתי שאנחנו לא בקצב של היריבות, וכך גם במשחק מול לייפציג שהם פשוט ביטלו אותנו לגמרי עד שברהים עשה שער סולו ופתח יותר את המשחק למתפרצות.

לא , אני לא מרגיש הבדל באינטנסיביות בין הליגות.
הבעיה לדעתי נקודתית אצל בארסה וריאל, כי הן מתבססות על כשרון וטכניקה יותר מהאחרות.
אתלטיקו, סוסיידד ובילבאו לא נופלות באינטנסיביות מאף אחד.
נאפולי לא הייתה אינטנסיבית גם, הם התבטלו 60 דקות והתעוררו רק כי בארסה נתנה להם.
הקבוצות שמשלבות טכניקה ואינטנסיביות וריכוז לאורך כל המשחק הן הקבוצות הגדולות באמת.
חכה לגומלין, לדעתי גם בארסה, גם ריאל וגם אתלטיקו יעברו שלב.

סביליה מתלוננת על ריאל מדריד והשימוש שלה בטלויזיה הרישמית ל"איים" על שופטים

וואו מה שקאדיס עשתה עכשיו. משחק על 6 נקודות.

וזה עדיין לא משכנע את ההנהלה של סלטה לשלם כבר את הפיצויים לבניטס.