כדורגל ספרדי - שוטף

על מה מדובר בדיוק? ומה ההשלכות של זה?

אנחנו ובילבאו התנגדנו להסכם עם חברת cvc שבמסגרתו הקבוצות יקבלו סכום כסף מיידי תמורת אחוזים מזכויות השידור לשנים קדימה.

העניין התגלגל לבית המשפט והיום התפרסמה ההחלטה לזכות לה ליגה.

אני לא מבין כמה המשמעות הכלכלית קריטית, אבל מדובר באוזים בודדים מתוך הכנסה אחת אז לא מאמין שזה ישנה לנו יותר מדיי. להפסיד כסף מזה ככל הנראה נפסיד.

המטרה בהסכם הזה היא לעזור לקבוצות שנמצאות בקשיים כלכליים ולייצב אותן עם הכנסה מיידית. אני לא בטוח שמדובר בדבר רע, צריכים ליגה חזקה.

אבל ריאל ואתלטיק (ובארסה) לא הצטרפו להסכם cvc גם ככה, ואי אפשר לחייב אותן.
אז על מה היה המשפט? שההסכם עם קבוצות אחרות לא חוקי?

אתם יישרתם קו עם הליגה לפני איזו שנה ויצאתם מהסיפור. בסופו של דבר נשארו רק אנחנו ובילבאו.

אני לא יודע אם אפשר או לא לחייב אותן. לא ברור לי ממה שקראתי. אני מניח שכן מכיוון שאחרת למה זה אמור לעניין אותנו מה קבוצות אחרות מקבלות ואיפה הכסף מושקע.

בארסה יצאה מסיפור המשפט, לא נכנסה ל cvc כמו יתר הקבוצות ולא קיבלה את הכסף שחולק אז.
אז לא, לא מחייבים את מי שלא רוצה .
לכן לא ברור לי על מה היה המשפט בכלל.

אתה בטוח בזה? תוכל להרחיב או להביא כתבה? אחרת אני לא מבין מה הטעם בתביעה.

נראה לי שלאחרונה פרז פיתח תחביב חדש לתבוע את הליגה, אז גם זו אפשרות.

כנראה שזה זה.

כנראה שהם כבר חתמו על ההסכם ועכשיו זה לא מתאים להם כי הוא נתפס בעייתי וכולם הצליחו להתחמק ממנו.

אני לא חושב, מהרגע הראשון הם התנגדו לזה. לא זכור לי שבאף שלב דווח שאפילו חשבו על להצטרף לזה.

אין לי כוח לחפש הוכחות.
בארסה, ריאל ובילבאו ועוד קבוצה קטנה ( אוביידו?) לא הצטרפו להסכם ה cvc ולכן לא קיבלו את הכסף שחולק.

מה האינטרס של ריאל בתביעה אני לא מבין.

הפורמט הנוכחי של הגביע מצליח מעל ומעבר. מיורקה נגד אתלטיק בילבאו בגמר שייערך בתחילת אפריל.

אני מאוד רציתי גמר על טהרת הבאסקיות וכפי שהיה לא מזמן - אתלטיק בילבאו נגד ריאל סוסיאדד אבל סוסיאדד בכושר גרוע מאוד דווקא בשלב הזה ועלולה לאבד את המקום באירופה.

כבר אמרתי בפוד קלאסיקו - אתלטיקו מדריד שיחקה לפרקים כדורגל נהדר ובאמת הייתה בגישה התקפית העונה אבל היא תופסת טרמפ ענק על שני ניצחונות על ריאל מדריד ושהיא בעצם היחידה שעשתה את זה. הסאן ממס הוא אחד המגרשים הקשים באירופה כיום ללא ספק אבל אי אפשר למשל לתרץ לגבי הפציעות בטח כשכל הכדורגל סובל מהעומס. אתלטיקו לא עשתה כלום. היא הפסידה את המערכה כבר בבית שלה. המאזן שלה בליגה במשחקי החוץ הוא איום ונורא וסביר להניח שהיא תודח נגד אינטר בשמינית הגמר (הגרלה קשה כמובן). עונת 2023-24 שלה היא פשוט אוברייטד. לא מתאים לאתלטיקו להיכנע. נניח מחזור הליגה נגד אלמריה - פעם אתלטיקו הייתה נותנת גול ואתה יודע שאפשר ללכת לישון ולא הפעם.

אני לגמרי בעד הפורמט הרזה הזה,אבל כמה זמן ייקח עד שיימאס לראשי ההתאחדות/מנהלת להפסיד כסף על גמרים כאלה?

התחרות הזו הכל מדינה , זה מין תחרות שנועדה לעודד קבוצות לזכות בתואר שאין להם סיכוי לזכות באליפות. אני מפרגן להם. שיהנו.

זה הסיבה שכל שנה לא אכפת לי אם ברצלונה מודחת מהתחרות.

הבעיה שלי שככל שהזמן עובר ליגת האלופות מעוררת בי את אותו התרגשות שגביע המלך מעורר בי.

בגלל זה צריך סופרליג.

למה להפסיד?
לבילבאו ולמיורקה אין הרבה אפשרויות לזכות בתואר, האוהדים שלהם יימלאו את האיצטדיון.
מהטלויזיה בכל מקרה אין הרבה כסף, והוא לא תלוי מי יגיע לגמר, בניגוד לסופרקופה.
אני זוכר שפעם אחרונה שבארסה זכתה בגביע, היא דיווחה הכנסות של 3M מהטלויזיה. אלה סכומים מצחיקים.

דו"ח פיננסי של אופ"א

אני מצאתי כמה דברים מעניינים על הכדורגל הספרדי ואיפה הוא עומד ביחס לשאר הליגות הגדולות.
יש עוד המון מידע שם, מי שמתעניין מוזמן ללחוץ על הלינק ולקרוא.

image
עדיין מקום שני באירופה מבחינת ההכנסות, אבל הגרמנים כבר השיגו את ספרד ויש להם רק 18 קבוצות בליגה.
ריאל מקום ראשון עם 841M, בארסה מקום 3 עם 815M, אתלטיקו מקום 15 עם 371M.

הכנסות מהאיצטדיון:
image
בספרד כמעט כל ההכנסות הן של 3 הגדולות : בארסה מספר 1 בעולם עם 190M, ריאל מספר 4 עם 134M (האיצטדיון היה עדיין בשיפוץ) , אתלטיקו מספר 16 עם 60M. מה שמשאיר לכל היתר רק 48M.
בגרמניה האיצטדיונים מלאים, מה שאומר שמחיר הכרטיסים כנרה זול יחסית.
באיטליה אנשים לא באים לראות כדורגל, הכדורגל שם חולה מאוד. מילאן ואינטר מרוויחות כ 80M כל אחת מהאיצטדיון.
בעמוד 15 יש גם נתונים של הכנסות פר משחק והכנסות פר אוהד. PSG דופקים את האוהדים שלהם הכי הרבה בפער, או שככה הם מדווחים בדוחות שלהם כדי לנפח הכנסות.

הכנסות מהטלויזיה

ניתן לראות שהליגה הספרדית במקום השני בפער ניכר גם מהפרמיירליג וגם משאר הליגות.
מה שמעניין פה שההכנסות של לה ליגה גדלות, בזמן שההכנסות בגרמניה, איטליה וצרפת קטנות.
ליגה ספרדית לא מתה, העניין בה רק גדל, במיוחד בחו"ל.

הכנסות מסחריות, כולל ספונסרים.
image
בארסה מקום 2 בין הקבוצות עם 396M, ריאל מקום 5 עם 355M, אתלטיקו מקום 14 עם 123M. מה שלא משאיר כלום לשאר הקבוצות בליגה, קצת מוזר.

הוצאות שכר:
image
לא מפתיע שהפרמיירליג במקום הראשון ולה ליגה במקום השני.
בארסה עם הוצאות שכר הכי גבוהות בעולם של 639M, יותר מ PSG אפילו. אבל זה כולל המון שכר דחוי משנים קודמות ולא משקף את רמת השכר האמיתית. עדיין , זה 64% מההכנסות, מתחת לסף שקבעה אופ"א.
ריאל מקום 4 עם 453M ויחס של 54%.
אתלטיקו מקום 12 עם 254M ויחס של 66%.

הוצאות תפעול, כולל amortization של שחקנים
image
בארסה מקום 1 עם 355M
ריאל מקום 2 עם 321M
אתלטיקו מקום 16 עם 103M

רווח\הפסד, לא כולל רכש\מכירה של שחקנים
image
כאן בארסה חגגה עם הפסד של 179M, ריאל עם רווח של 68M

מאזן העברות
image
האנגלים הוציאו מיליארד יורו, ספרדים חצי מזה. מתוך זה, בארסה אחראית על 143M, לפני שסגרו לה את הברז.

הפסדים:
image
כמו שניתן לראות, לה ליגה כמעט ולא מפסידה כסף, וגם הבונדסליגה.
הפסדים עצומים לשאר הליגות הגדולות, במיוחד לאיטליה ולצרפת.

חובות
image
חובות של כולם גדלו, אבל ספרד במיוחד. לא ברור לי איך, אם טבאס לא נותן להוציא הרבה.
אין פירוט למועדונים, אז אני לא יודע איזה חלק מהחוב של ספרד הוא על בארסה. אמור להיות 1.2 מיליארד.

הכנסות מספונסרים, כולל חולצות
בארסה מקום 1 עם 179M, ריאל מקום 2 עם 155M, אתלטיקו לא בין ה 20 הגדולות.
כל 20 הקבוצות הגדולות באירופה מולבשות על ידי 3 חברות גדולות - נייקי, אדידס ופומה.

אני גם אוהב את פורמט הגביע הנוכחי הרבה יותר, מה שאני לא אוהב זה שבחרו את האצטדיון הכי עצוב, מרוחק וישן שיש לארח את הגמר. כאילו בכח רוצים להוציא כל גרם סקסיות מהכדורגל הספרדי.

כל הכבוד על העבודה דימה. :clap:t2::clap:t2:

מעבר לחיל מנסאנו שכרגיל גונב את ההצגה בין אם בכוונה או בין אם לא, היום היה משחק נדיר שנותן הרבה גאווה לכדורגל הספרדי.

המון אנרגיות ואינטנסיביות, ולנסיה גם במצב של 2-2 חיפשה לנצח והמשיכה ללחוץ ולא בזבזה זמן. כן יירבו משחקים כאלה.

לא גם, בלי הגם, כי מה 2-0 עד ה 2-2 היא ביזבזה הרבה זמן.

לא מנסה להוריד מהמשחק שלהם ומזה שנתנו 150%, גם לא טוען שלא היה משחק חם אש ומהנה, רק שהמחלה של בזבוזי זמן עדיין כאן וכנראה לעוד הרבה זמן.