כדורגל ספרדי - שוטף

*הייתי חייב סורי

אתה מוזמן לקרוא דעות קודמות שלי או להאזין לפודקאסט קלאסיקו. יש לי הערכה לצ’אבי כמאמן ואני עדיין לא סוגר סיפור מבחינת ברצלונה העונה. אני כן חושב שהוא בכיין ורוב העונה הזו בינתיים הייתה כישלון, אבל הוא עשה המון דברים יפים. לא רק לצ’אבי אלא לכל ברצלונה מגיע קרדיט על 0:3 על אתלטיקו מדריד בחוץ, בטח בהרכב כזה, וגם אם אתלטיקו הייתה עולה עם הקאנטרה. ראיתי את המשחק אם לשם אתה מכוון. אתלטיקו לא הייתה גדולה, חצאי מצבים וכדומה. כשנקלעה לפיגור היה ברור שאין לה את הכלים ליזום. ההתקפה לא בקצב שהייתה ברוב העונה. אני לא אומר שצ’ולו פתח רגליים ורצה ל**** את ריאל מדריד אבל זה כן מכעיס.

בסדר, כנראה ראינו משחק שונה.
לי ירד הלב לתחתונים כל פעם שהם התקרבו לרחבה שלנו במחצית הראשונה.
נרגעתי רק אחרי 2-0 וכשסימאונה הוציא את מוראטה.

למען הסר ספק זה בסדר גמור שברצלונה קצת נהנתה מהמצב, היא עשתה את העבודה שלה. התלונות שלי הן א’ לדייגו סימאונה על ההחלטה לגבי אנטואן גריזמן כי זה לא לספסל ‘עוד שחקן’ ואפילו לא ‘עוד שחקן מוביל’ וכמובן גם לקבוצה עצמה שלא מסוגלת לתת גול במשחק בית. זה אפילו לא רלוונטי המאזן שלה נגד ריאל מדריד, העונה הזו היא קצת סטיית תקן. תמיד לא קל נגדם אבל זו עונה ראשונה מזה הרבה זמן שהם במאזן חיובי נגדנו.

*זה קרה גם נגד אתלטיק בילבאו בסאן ממס אגב שהמארחת הייתה בהאנגאובר אחרי הצלחה במפעל אחר ויצא טוב שניקו וויליאמס לא שיחק.

היו דיווחים שגריזמן פצוע, ושיחק פצוע נגד אינטר.
בגלל זה הוא לא עלה.
גם נופה עכשיו מהנבחרת בגלל זה.
אתה לא יכול להאשים את סימאונה שהעדיף את ליגת האלופות. גם אתה היית נוהג כמוהו.

לא בטוח,לא נראה לי שהם הולכים לזכות בליגת האלופות ככה שהמקום שלהם במפעל בעונה הבאה בסכנה אמיתית,השאלה מה עדיף,לעוף בשמינית כדי שתוכל להתפנות להבטיח לעצמך כרטיס לעונה הבאה דרך הליגה או להתאבד על הרבע גמר בידיעה שזה עלול לסכן מאוד את המקום במפעל בעונה הבאה כשגם ככה אין לך הרבה סיכויים לזכות במפעל העונה,צ׳ולו לקח את ההימור ונראה אם זה ישתלם לו,כנראה הוא סומך על ריאל שתחזיר אותו למקום הרביעי במחזור הבא.

הייתי יכול לקבל את הטענה שהם העדיפו בכוונה את ליגת האלופות, אם צולו היה “נביא” שהיה יודע שאתלטי התקבלה למסלול היותר קל בליגת האלופות. אבל מכיון שיש לו הרבה מאוד יתרונות ודברים טובים באופי שלו, אבל נביא הוא לא, אז אני לא חושב שהוא במודע הקריב את המשחק מול ברצלונה בשביל לנצח את אינטר.

פשוט, עיפות ואולי אפילו טיפה היבריס של אתלטי אחרי אינטר, וכנראה אופי לוזרי של קבוצה שאפילו הוא לא מצליח יותר לשנות אותה.

אני לא מבין מה בעצם הטענה, שצ’ולו ויתר על המשחק מראש? זה באמת ככה היה נראה לכם?

הוא לא ויתר על המשחק אבל הוא כן נתן עדיפות ברורה למשחק נגד אינטר,זכותו המלאה כמובן.

אישית, לא ראיתי שום ויתור מצידם של לוצ’ו ואתלטיקו. בטח לא ויתור מוחלט מראש ובמודע. ראיתי קבוצה שלוחצת מאוד גבוה ומאוד ברבאק בחצי שעה הראשונה, עד שפשוט נגמר לה הכוח, ככל הנראה בגלל המאמץ המאוד גבוה שהושקע ברביעי מול אינטר, וברצלונה השתחררה קצת (לא נכנס כרגע למה קדם למה ומה הוביל למה).

ראיתי מערך לא נכון, ואולי אולי בחירת שחקנים לא מושלמת (למרות שגריזמן פצוע וקוקה בן 367, אז מה כבר השינוי שהיה צריך להיות בהרכב?). אבל זה משהו שקורה.

בשביל התחלה, אני לא ראיתי שאתלטיקו זילזלה במשחק מול בארסה. הם התפרקו ובאיזשהו שלב וויתרו על המשחק, אבל לא מהתחלה.
אני מאמין שצ’ולו לא ידע מראש שהוא יחטוף תבוסה.

יש כמה סיבות להעדיף גומלין מול אינטר על פני המשחק מול בארסה.

• יוקרה להגיע לרבע גמר
  • כסף על ההעפלה
  • ניקוד גבוה וסיכוים מצוינים להגיע לאליפות העולם לקבוצות
  • סיכוי להגיע לחצי גמר
  • גם אם היה יודע שיפסיד מול בארסה, יש עוד 9 משחקים לתקן ולתפוס את מקום 4. זה לא ויתור על הליגה.

אוקיי אז אני ממש לא מסכים. אתלטיקו באו, נלחמו כרגיל, נתנו את הנשמה, ולפי איך שהמשחק התפתח היו גם אמורים לנצח ובתוצאה משכנעת. ברצלונה הצליחה לעקוץ במתפרצות והרגה את המשחק. האחרון שאפשר להאשים אותו בהפסד הוא צ’ולו.

בנוגע להאם הוא העדיף את המשחק מול אינטר? הוא התבטא אינספור פעמים ואמר שהמשחק החשוב ביותר הוא המשחק הקרוב, ושהוא לא עושה את החשבונות האלה. לא הפתיע אותי. בכל מקרה, הם באו למשחק ונתנו את הנשמה כך שאי אפשר לבוא אליהם בטענות.
יתרה מזאת, לבקר את ההרכב של צ’ולו כאילו אנחנו מעורים בכל מה שקורה באתלטיקו ויודעים מה המצב הפיזי של השחקנים זה מאוד יומרני. בטח אחרי שהם שרפו 120 דקות אינטנסיביות מאוד מול אינטר.

אני חושב שזה הפך להיות הרבה יותר דרמטי ממה שזה. בסך הכל הפסד במשחק ליגה. לא צריך להיכנס פה לקונספירציות.

דווקא מאוהדי ריאל הייתי מצפה לכל הפחות להכיר בחשיבות של חלוקת כוחות. זה לא חדש לכם התסריט של קבוצה שמשקיעה את כל הכוחות בכמה משחקים החשובים של העונה על חשבון משחקים אחרים.

עזבו שיש ירידה ברורה ביכולת בחודשים האחרונים, המשחק נגד אינטר היה בניגוד גמור ליכולת במשחקים האחרונים בליגה, כך שבבירור רואים משחק שהשחקנים נתנו מעל ומעבר מהמעט דלק שנשאר להם.

גריזמן לא שיחק חודש בליגה אם אתם לא מעודכנים. זה כדי לא להחמיר את הפציעה, בטח כשיש משחק חשוב כל כך כמו נגד אינטר. הייתי מופתע אם הוא היה פותח נגד בארסה.

בכלל, כל הקבוצה גמרה את הסוס לעונה, לא קשה לשים לב לזה.

בשורה התחתונה, אתלטיקו פשוט לא טובה בתכנון הסגל וחלוקת הכוחות. וזה לא משתפר מעונה לעונה. לפעמים זה נראה טוב יותר בהתחלה, לפעמים בסוף.

אני לא ביקרתי את ההרכב ולא אמרתי שהוא זרק מראש את המשחק מול ברצלונה,ברור שהוא רצה לנצח והם עלו כדי לנצח,אבל הוא נתן עדיפות למשחק נגד אינטר ורואים את זה בהרכבים שהוא עלה איתם,יכול להיות שאם סדר המשחקים היה הפוך הוא היה עולה עם קוקה וגריזמן נגד ברצלונה אין לי מושג,אבל עובדתית זה מה שהיה.

ואם הם לא יעפילו לליגת האלופות עונה הבאה כמה כסף הם יפסידו?
שוב אני לא שופט אותו כל אחד וסדרי העדיפויות שלו,אני רק אומר שאם ריאל הייתה במצב של אתלטיקו בטבלה כנראה שהייתי מעדיף שנבטיח את המקום באלופות עונה הבאה.

אני חושב שהכסף הגדול זה גביע העולם למועדונים.

הם בתחרות עם בארסה על המקום והניצחון על אינטר כנראה סגר סופית את הסיפור. אתלטי תהיה בטורניר ובארסה לא.

תעשה לבד את החשבון…

אין לי מושג מה המספרים.

גם אני לא זוכר בע״פ.
נדמה לי שההשתתפות היא לפחות 25 מיליון, ואח״כ על כל מיני משתנים (נצחונות, מעבר שלב וכו׳) אפשר להגיע עד 100 מיליון (לאלופה, כמובן).

גם השתתפות בליגת האלופות אני לא זוכר בדיוק מה המספרים, אבל מצלצל לי שהאלופה עושה בסה״כ משהו שהוא שווה ערך לההעפלה לאליפות העולם, כלומר באיזור ה 25 מיליון.

אם תנוח דעתו של דימה ויהיה לו זמן אני בטוח שתוכל לקבל מספרים יותר ברורים (לא מדוייקים כי ממה שהבנתי אין משהו רשמי בינתיים).

אתה מתיחס רק לסעיף אחד ממה שרשמתי ומתיחס אליו כאילו זה או-או. או העפלה לרבע או ליגת האלופות בשנה הבאה. עניתי לך בסעיף האחרון.

פשוט תודה שאתה מפחד שבארסה עוד תגנוב לכם אליפות ופירוק קל של אתלטיקו קצת הפחיד אותך. :grinning:

כולנו חכמים בדיעבד. בהתחלה עשה רושם שאתלטיקו עדיפה ובארסה מבולבלת, ולא היה רחוק בכלל משער מהיר ואז לך תרדוף אחרי צ’ולו בעמדה הכי אהובה עליו (להוביל 0:1). בדיעבד נראה שבארסה לוקחת נקודות מאתלטיקו שלוקחת מריאל שלוקחת (בתקווה) מבארסה, והאליפות מוכרעת מול היתר (בעיקר ג’ירונה שהובסה פעמיים מול ריאל אבל ניצחה את בארסה ואתלטיקו במפגש הראשון).
לגבי גביע העולם למועדונים הוא נראה עצם (אמנם מזהב) בגרון בגלל שהוא תופס חלק גדול מתקופת המנוחה השנתית (אמצע יוני עד אמצע יולי), לכן טוב שיהיה רק פעם בארבע שנים, אחרת בכלל לא תהיה פגרה שבה ניתן להתפרע ולעלות 7 קילו לאדן ודומיו.

• לא להגיע בשנה הבאה לליגת האלופות יפגע להם ביוקרה יותר מההעפלה לרבע הגמר לדעתי.
  • מודה שהמפעל הזה ברח לי מהראש ואין לי מושג כמה הוא חשוב לקבוצות ולאתלטיקו בפרט.
  • זה לא ויתור זו פגיעה משמעותית בסיכויים,במיוחד אם לוקחים בחשבון שנוספו להם עוד 2 משחקים מאוד קשים לרשימה.

אם קיים איזשהו חשש כזה אצלי זה נטו בגלל אנצ׳לוטי,פחות בגלל ניצחון על אתלטיקו או על נאפולי.