כדורגל ספרדי - שוטף

חח בשבריר שנייה. פשוט בזבתי זמן בהתלבטות אם להוסיף גם את חלון 2010 עם די מריה ואוזיל.

האמת אני בהלם שהוא שלנו. הוא חלוץ טופ 5 בעולם, אם לא טופ 2, ואני לא רגיל ששחקנים כאלה באים לאתלטי.
הכוכבים הסתדרו טוב טוב בשמיים ותודה ענקית לפפ שיצא גבר על שלא עשה בעיות לשחקן שלא רצה להישאר אצלו.

שילמדו בP$G.

פפ בדרך כלל לא עושה בעיות לשחקנים שרוצים לעזוב. הבעיה היא שבלא מעט מקרים (לפחות באלו שמגיעים לברצלונה) מתברר שלא סתם הוא לא החזיק אותם בכוח.

מקווה בשבילכם שזה לא המצב. אם כי לא יזיק אם למשך שנה שנתיים ככה הוא לא יצליח אצלכם, ככה שהשווי שלו יירד ויהיה לנו סיכוי לגנוב אותו.

דעתי על אלברז זה שהוא חלוץ נחמד, לא יותר.

הפך לאוברייטד לא קטן כי זכה בהמון תארים תוך זמן מאוד קצר, אבל החלק שלו היה די קטן בכל התארים.

לא בטוח שהוא עדיף על מוראטה :face_with_peeking_eye:

הוא לא בלבל של אוסימן לאוטרו הלאנד או קיין, אבל הוא יותר מחלוץ נחמד. בסופו של דבר העובדות מדברות בעד עצמן והוא היה צריך להגיע עד אתלטיקו בשביל מקום בהרכב, עם זה אי אפשר להתווכח, אבל יש לו עדיין מקום להתפתח.

להוציא את שחקני ריאל, ייתכן והוא שחקן ההתקפה הטוב בליגה.

הוא טוב מאוסמן בכמה רמות. הוא טוב גם מלאוטארו.
הוא עדיין לא ברמה של קיין בשיאו, אבל לא סתם קיין לא זכה בשום דבר.
כבר בשנה שעברה טענתי שהוא טוב מהאלאנד בשביל סיטי.
האלאנד לטעמי טוב ממנו בריאל או אצלנו ואילו חוליאן טוב יותר בסגנון של ברסה (האמתית).

אבל את זה נתקן עם החיבור, שאני מקווה שיהיה טוב, של חוליאן עם סורלות’, שיהיה השריר בהתקפה.

הוא מאוד נחמד. מי היום טוב ממנו?

לא יודע על מה אתה מדבר. הוא היה קריטי במונדיאל. בסיטי כולם עבדו כקבוצה הוא כנראה היה טוב מאוד לתחרות הבריאה עם האלאנד. הוא גם היה מאוד מאוד חשוב להם בשנה שעברה.

אני מזהיר אותך :wink:

נראה קצת שברירי.
בליגה האנגלית השופטים מגנים על שחקנים כאלה, בספרדית נותנים לכל חטאפה להשתולל.

קשה להשוות מכיוון שהם שחקנים שונים, אוסימן ולאוטרו שחקני מטרה בעוד שאלברז שחקן יותר טכני ומגוון. הם מפלצות אתלטיות ואלברז לא. אם משווים את הסטטיסטיקות שלהם אז בשנתיים האחרונות לאוטרו כבש 55 שערים והוסיף 18 בישולים ב7500 דקות, אוסימן עם 48 שערים ו9 בישולים ב5500 דקות, אלברז עם 36 שערים 18 בישולים ב6000 דקות. צריך גם לקחת בחשבון שהוא שיחק בקבוצה שיש לה חלק מהיוצרים הטובים בעולם וקבוצה שמבלה את מרבית הזמן שלה בהתקפה.

לטעמי אם אני צריך חלוץ אני לוקח את אוסימן או לאוטרו קודם, מכיוון שחלוץ 9 זה משהו שהרבה יותר קשה להשיג מאשר שחקן בסטייל של אלברז, שהוא דיי שחקן התקפה כללי שיכול לכבוש שערים.

אני לא חושב שכחלוץ פרופר הוא טופ 5 בעולם, אבל טופ 10 ייתכן מאוד שכן. נראה מה יהיה העונה, מסקרן מאוד!

זה המבחן האמיתי של אלבארז.
בריבר הוא היה נראה נהדר עם סגנון משחק שלם, אבל זו ליגה שקשה למדוד בה ולא היה ברור בדיוק איפה העמדה המתאימה לו.
סיטי הייתה מקפצה גדולה מדי בשביל עונה ראשונה באירופה והקבוצה גם ככה מלאה באיכות, אבל הוא כן היה נראה כמו שחקן שמשתלב.

באתלטיקו נוכל להעריך בדיוק מה הוא שווה.

אני דווקא צופה לו נפילה. הוא היה מצויין בשתי קבוצות ונבחרת אחת שמבוססות על הנעת כדור וכדורגל התקפי. אתלטיקו היא האנטיתזה לזה. גם אם הוא לא מגיע כ 9 אמיתי ויש את סורלות יהיה לו משמעותית קשה יותר להצליח בליגה צינית יותר מהאנגלית והארגנטינאית ובקבוצה פחות התקפית באופי שלה מריבר, סיטי ונבחרת ארגנטינה.

לדעתי הוא טעה בבחירה שלו, אבל אני מניח שזה עדיף על הטינופת של פריז. הייתי שמח לראות אותו בבארסה, ארסנל או אפילו לברקוזן.

אבל הוא כל-כך טוב בלי הכדור שלי זה נראה שווקא אתלטיקו אולי המקום המושלם עבורו.
אני לא יודע אם הוא חייב לשחק במערך של 2 חלוצים, אבל הוא כן יכול להשתלב נהדר בסגנון שבו לא נוגעים הרבה בכדור.

בינתיים גלאגר לאתלטיקו לא קורה, למרות שכבר סוכם.
הסיבה היא שסאמו אומורודיון שהיה אמור לעשות את הדרך ההפוכה סירב לתנאים של צ’לסי.
שתי הקבוצות צריכות את העיסקאות עבור הפייר פליי שלהן.
אתלטיקו תקועה כרגע עם סאמו ופליקס אחרי שאלבארז וסורלות’ כבר נרכשו.
image

חוליאן אלבארס לא פליימקר כמו אנטואן גריזמן אבל לדעתי הוא שחקן מסוכן מאוד גם אם אתה מוציא אותו מחוץ לרחבה, הוא אחלה חלוץ, הגיע במחיר פנטסטי והוא ארגנטינה, רק אומר. לדעתי יש לו הכל. לא ציון 10 בהכל אבל הוא באמת שחקן מצוין. אם לא היה לנו את קיליאן אמבפה אלא אנדריק בלבד ואלתורים - הייתי מתבאס שהוא מגיע לאתלטיקו מדריד ולא לריאל מדריד.

לגבי שאר הליגה: אחרי שג’ירונה התפרקה וירדה מנכסיה והיום גם בפוד קלאסיקו סקרנו את חלון ההעברות של הקבוצות והמצב מבאס גם בבטיס ובוויאריאל וסביליה בכלל רדומה וללא שאפתנות - יהיה הישג מצוין אם אתלטיק בילבאו תשמור על הסגל שלה ונראה שזה הולך לקרות, ובעיקר ריאל סוסיאדד אחרי עזיבתו של רובין לה נורמד. מיקל מרינו וסובימנדי כמובן חשובים מאוד.

מהעונה התפיסות ברחבה במהלך הקרנות יהפכו לפנדלים, לאחר אזהרה של השופט.

חחח, ככה זה אמור להיות לפי החוקה כבר מזמן.
הם גם הבהירו שמעכשיו הואר יתערב רק בטעויות וודאיות של השופט. כאילו זה לא רשום בחוקים כבר כמה שנים.
ועדיין כל שופט יעשה מה שבא לו ואנחנו נתעצבן למה מקרה מסוים ככה ומקרה מאוד דומה אחרת.

צריכים להשקיע בשופטים טובים יותר ולהעניש שופטים גרועים. הבהרות של החוקים הקיימים לא ממש יעזרו.

אני לא מומחה גדול בנושא השיפוט כמו שאתה יודע, אבל אני לא חושב שקיימים באמת שופטים ברמה שאתה רוצה. מלבד השופטים הגרמנים, השופטים בליגות האחרות גרועים יותר מבליגה הספרדית. וצריך לסייג גם את השופטים הגרמנים, החיים שלהם הרבה יותר קלים ביחס לאנגליה וספרד. השופטים בליגה הצרפתית הכי גרועים לדעתי. החלטות ממש שערורייתיות.

כל עוד אין ענישה לשופטים מסוימים (כולנו יודעים איזה שופטים אני מתכון) שום שינוי תקנון לא יעזור. צריך לרענן את השיפוט ולהביא שופטים צעירים, לא אכפת לי הניסיון שלהם. יותר גרוע אי אפשר. דימטרי צודק כרגיל.

גם אני לא מומחה גדול בשיפוט, אבל אני משוכנע שהדרך לשיפוט טוב יותר היא דרך שיפור השופטים, לא דרך שינויי חוקה מזעריים.
במקרה שציטטת ממארקה, זה ממילא חוק קיים שכל שופט אוכף איך שבא לו. לא משם יגיע השיפור.

השיפור האמיתי היחיד בשיפוט השנה יהיה נבדל חצי אוטומטי. לא יודע מאיפה בא הכסף לזה פתאום, אולי מהמשכורת של רוביאלס.

החדשות הן לא שעכשיו החוק הזה קיים, אלא שעכשיו יאכפו אותו. עד כמה יאכפו אותו באמת, נחכה ונראה, אני גם לא אופטימי.

אני לא אוהב את החוסר אחידות של השיפוט. אני חושב שצריך לשרוק פנדלים על משיכות רק במקרים קיצונים, אבל בוא נגיד שהם ינסו לאכוף את זה יותר ויותר אחיד, אתם יודעים כמה פנדלים פתאום יהיו?

לא ראיתי קרן אחת (שההגנה מתפקדת כמובן) שאין דחיפות ומשיכות.

טוב נראה. אני מקווה שלפחות נראה ירידה באגרסיביות של התפיסות האלה. הן מוגזמות מאוד לדעתי.