כדורגל ספרדי - שוטף

אישית כמו שכבר כתבתי - לא באמת אכפת לי, נכנסתי לדיון רק כשנרמז שאוהדי ריאל לא יכולים להתלונן על שחיתות כי סבתא שלהם הייתה פשיסטית.
אבל עקרונית, אם שאלת - הייתי מתחיל מלא לנסות להגן על ההתנהלות הבעייתית שלו. באופן אישי אגב, אם זה היה ראמוס לדוגמה (שאני לגמרי רואה אותו עושה משהו דומה) - הייתי אולי צוחק בהתחלה מהיהירות הקלאסית שהוא שוב מדגים פה, אבל מהר מאוד הייתי שמח אם המועדון היה מוריד לו כאפה, שלא ינסה לעשות משהו כזה שוב.

וברור שאם הסיפור היה על מונייאין לאף אחד פה לא היה אכפת (חוץ מלכמה מטיבי לכת). רכילות היא תמיד עסיסית יותר כשהיא על אנשים שאתה מכיר.

אני לא בא להתנצח איתך או משהו, אני רק רוצה שתדייק.
מדובר ב 2019, העיסקה התפרסמה כבר אז, והיה ידוע שפיקה גוזר קופון. לא חושב שפרסמו אז כמה בדיוק.
ב 2019 ברצלונה של ברטומיאו הייתה בשיא הבזבוזים, פיקה עצמו הרוויח מעל 20M בשנה משכורת. אתה קצת מערבב את מה שהיה ב 2019 למה שיש ב 2022.
למשל הכתבה ב AS מ 2019 עם אזכור של פיקה כמתווך.
החדשות והחשיפה , עד כמה שאני מבין, הם השיחות עצמן והסחבק של שחקן פעיל עם יו"ר ההתאחדות שאחראי על השופטים ומעוניין באופן אישי בהצלחת העיסקה. גם הסכומים שהקבוצות מקבלות, ואי השוויון בין 2 הגדולות לכל היתר (וגם פה יש דירוגים, אתלטיקו תקבל יותר מבטיס למשל).

לבאנטה ככל הנראה תרד ליגה, וזה יהיה הפסד גדול לליגה. קבוצה חיובית, טובה, מרגשת. לולא תחילת עונה זוועתית היא בוודאות הייתה נשארת.

ביג לייק. תגובה לפנתאון ולא רק בקשר לדיון הזה אלא לכל דיון אחר אפשרי.

כי נוצר פינג פונג שלא מוצא פתרון.
אדם אחד גונב. ברגע שמתלוננים עליו הצד השני אומר שלפני שנה מישהו אחר גנב ועל זה עונים שלפני שנתיים מישהו אחר גנב…
או כמאמר הקלישאה, two wrongs doesnt make a right.

כמובן שכל מקרה לגופו ומאוד תלוי מי הדובר ומה המקרה, אבל רוב מקרי הוואטאבאוטיזם שלי יצא לראות יצר הכללה על צד שלם בשביל תגובה נגד אוטומטית. כלומר האשמת הצד הנגדי בצביעות נעשית על בסיס תקיפת דעה שאני כלל לא תומך בה אלא פשוט לא אמרתי דבר לגביה.

אני מסכים שזה מעצבן ובהחלט צבוע כשמתייחסים רק לצד אחד, אבל גם לוואטאבאוטיזם יש דרך.
אפשר להסכים ולהכיר בבעיה ולהוסיף את המקרים מהצד השני במקום לתקוף מיד ובעצם להצדיק את המקרה.

לטעמי מדובר בחלק מהבעיה הרחבה של תרבות הכותרות כמו שאני קורא לה, בה לאיש מאיתנו אין זמן או כוונה להעמיק בתוכן עצמו של הכתבה ואנחנו נעצרים רק בכותרת. לכן הכל חייב להיות נחרץ ובוטה כי איש לא יקרא הסבר מעמיק על הסיטואציה עם יתרונות וחסרונות ודעות שונות.
פה לטעמי מתחילה הבעיה.
נניח שכתבתי כתבה על בעייתיות של מקרה כלשהו. יכול להיות שהתוכן בוחן את שני הצדדים אבל איש לא יקרא את התוכן, וכותרת של ״סקירת בעיית ה_״ לא תמשוך קוראים.

אנשים מחפשים חשיפה ולייקים, לא פתרונות. לתקוף כתבה ולשסע הרבה יותר קל וישיג הרבה יותר לייקים מאשר לנסות לגשר בין הצדדים.

וואטאבאוטיזם במקרים רבים יוצרת בדיוק את
הבעיה הזו. כלומר זה שאתה תגיד משהו נכון לא בהכרח יסתור שאני אומר משהו נכון.
אבל לייקים זה בהחלט ירוויח, ולמי אכפת שהשסע רק מעמיק ושכל ניסיון שיח כלשהו רק מתרחק.

חואקין האגדי עם הומאז׳ לתמונה ההיא מ 2008

https://twitter.com/RealBetis/status/1518605583842222083?t=KZkxrXFnLDO7M56sdPy9eA&s=19

בקצב הזה דווקא אתלטיקו הם אלה שלא יגיעו לליגת האלופות בסוף… והם עוד צריכים לפגוש אותנו שבוע הבא, אחרי פאסיו.

(אני יודע שגם בטיס אמורים לפגוש אותנו, אבל בכל זאת - זה אתלטיקו. לבטיס אולי עוד נוותר בטעות).

שחקני אתלטיקו הודיעו שהם לא מתכוונים לכבד את המסורת.

תראה, עם אתלטיקו הפאסיו היה הופך בכל מקרה ל"פנדל"/“פיצוצים” כמו בחטיבה

עם התירוץ הכי מפגר ששמעתי ever.

Que?

גם ריאל מדריד לא כיבדה את המסורת מול ברסה ולא הסכימה לעשות פאסיו באחד המקרים.

כמובן ששכחת לציין שזה נבע עקב כך שבארסה מלפניכן סירבה לעשות פאסיו לריאל.

הטענה שלהם היא שריאל סרבו לעשות להם פאסיו בגמר ליגת האלופות בזמנו.

לא מספיק שכמעט כל משחק אנחנו פורסים לכם שטיח בזמן המשחק עצמו, אתה רוצה גם לפני?

כן, אבל השופט!

השופט + לנגלה והידיים של אריק גארסיה. אליפות עם כוכבית! כתומה!

עזוב, אם עושים לנו פאסיו השופט עובר ומקבל מחיאות כפיים ביחד איתנו.

כוכבית כתומה זה סתם אומר שעשו לנו 10 לייקים על האליפות :upside_down_face:

כלומר - “אליפות נחמדה”. קיבלתי.

כן היא נחמדה. זה לא אשמתם שלא הייתה ליגה. יפה שצ’אבי השחצן והזחוח פירגן. הם באמת היו הקבוצה הכי טובה בליגה לאורך זמן.

מתי ריאל הבטיחה אליפות לפני קלאסיקו וברצלונה נמנעה מלעשות פאסיו? פעם אחרונה שזה קרה ברצלונה עמדו כמו גדולים ומחאו כפיים