חצי גמר אלופות :: מושפלים שנה שנייה ברציפות אחרי יתרון שלושה שערים

כמה חבל לתאוריות שלך שלקלופ היה חוזה סגור אצלנו לקיץ של 2015 (שבוטל לצערי עקב הטרבל של מסי עם המאמן הגרוע הקודם), ושהסיבה היחידה שפפ עזב היא ההנהלה הדוחה שלנו שהתערבה לו מקצועית בכל עונת 2011/12.

אני לא יודע מאיפה אתה ממצי את הדברים האלה, אבל אני מבקש שתפסיק. אתה יכול להמשיך להמציא תאוריות קונספירציה כמה שבא לך, אבל פה זה הפורום שלנו, שלא אוהדי בארסה, ובאמת שעד שיש כמה תגובות אני לא צריך לקרוא את השקרים שלך.

וואלורדה הגיע אלינו אחרי שחטף רמונטדה עם בילבאון בליגה האירופית. יש לנו חבורה של חסרי מושג בהנהלה.

אני גם - כמו משה - לא מרבה לכתוב כאן מחוסר טראפיק, אבל הנסיבות האלו מכאיבות כדי שהדברים ישארו בלב.

לדבר על מי אשם, מה מתאים, ואת מי צריך להעיף זה אתם עושים יותר טוב ממני ומילא הדברים עדיין לא מסודרים לי בראש כך שאתן זווית אחרת.

באמת שרק עכשיו (!!!) אני מבין ומזדהה עם הכאב של ארגנטינה, חלם, פשוט חלם. יש את מסי נותנים לו את הכדור, הוא יציל את התחת לכולם, הקטע שמסי לוקח על עצמו כמה שמפלים עליו, אדרבה הוא לוקח את האתגר עליו ועומד בו בגבורות לא אפשריות, בלחץ היומיומי, בסיטואציות ההצלה שבארסה שוב ושוב מפילה אותו כקבוצה הנדרשת להצלה ועוד. אבל וזו ההזייה - מסי כל כך חנון (וגאון… ואמן…) שבמקום להגיד לחברים שלו יא חארות! תבעטו לשער, תעשו דאבל פס לבד בלעדי, מה יכול לקרות כבר אם עשיתם את זה בקבוצות הקודמות שלכם מספיק טוב? לא, הפתרון הקל תן את הכדור למסי והשם יעזור.

[מי שרוצה משהו דומה המזכיר - הפלייאוף של גולדן סטייט. במקום לשחק את הכדורסל המהיר והמהפנט השיטה בפלייאוף תן את הכדור לקווין דוראנט ויהיה בסדר]

אין באמור להגיד מילה רעה על מסי. אבל כשהשחקנים אומרים שמסי המנהיג שלנו אתה מבין טוב לאיפה הרוח נושבת. מסי הוא אמן, הוא לא הלוחם שמסדר את הטקטיקות ומלהיב את החבר’ה. צ’אבי היה מנהיג, פפ בוודאי, פויול ולוצ’ו בכלל מגדולי הלוחמים שהיו לנו. מסי לא.

הלאה, נושא הבא.
אני מכיר טוב את המחקרים המתקדמים על קבוצה המצליחה בזכות יחסי חברות טובים מחוץ למגרש, אבל… אני כבר לא יכול לראות את היחסי סוארז-מסי או מסי-אלבה. כאילו אין עוד שחקנים שרצים למתפרצת, למה אנחנו לא יכולים לשחק יעיל לפני ‘חברים’? בחיי שעיקור השיטה מגיע עד לרמות האלו של פגרון פנימי עקום.

בשאר הנקודות נגעתם, ראקיטיץ הוא שחקן פשוט לא טוב בסיטואציה הנוכחית. הגיע בתור קשר התקפי לא רע מסביליה, עבר שינוי מחורבן לחפות על חורים בהגנה (סוג של קשר אחורי), ומכאן ועד להתאים לשיטה הוואלוורדאית הדרך פתוחה להרכב כבאנקר.

קוטיניו הייתי נוטה להשאיר דווקא, כי אם וכאשר יגיד מאמן ראוי יש לו את הכשרון לעשות פסים על שטחים קטנים עם תנועה נכונה.

סוארז, עם כל הכבוד והערכה למהשנתן עד היום, להקרבה הבלתי נלאית, חייב לשחרר את ההרכב. הוא נהיה פוזל ברמת בנזמה וגם בנזמההיה כובש את סך השערים האלו מכל-כך הרבה נסיונות (עובדה שבנזמה כובש בצרורות מאז שעזב הרונאלדו, ואל תבלבלו הואלא נהיה טוב יותר).

זהו, סגל מספיק מוכשר שפפ היה עושה אתו נפלאות ואנחנו מקבלים חזק בתחת. כואב, לא נעים, אבל מגילי המופלג (לא באמת) למדתי שיש עוד חיים חוץ מכדורגל, חוץ מספורט וכמה שנתפוס את החיים בפרופורציות הנכונות ייטב לנו.

בתקווה לעתיד וורוד יותר (הג’ירו הורוד מתחיל בשבת… :wink:)

זווית נוספת שנשכחה קצת, בשנתיים האחרונות הודחנו כשהמשחק השני בחוץ, כלומר בבית של קבוצה אחרת, משהו מתחושת הביטחון של השחקנים המנוסים שלנו מתפוגגת, לא עומדת לרשותם- כמעט שכחה של התלכיד, של הסיבה בגינה יוצאים לקרב. משחקי חוץ בשלבים הללו חושפים איזו אמת ביחס לאמונה של השחקנים בצדקת דרכם. באמונה שיש להם סיבה להילחם. שם הבדק בית. בחוץ.

אני כ"כ מסכים שלצערי לא ניתן לתת יותר מלייק אחד. אני חושב שהבעיה הכי גדולה שלנו היא העדר מנהיגות. מסי הוא השחקן הכי גדול בהיסטוריה, אבל מנהיג גדול הוא לא וצריך לומר זאת. כל ההתנהלות הביזיונית של ארגנטינה במונדיאל מעידה על העדר מנהיגות. העובדה שהמאמן שלך אשכרה מבקש ממך אישור לבצע חילוף, לא אומרת טובות על יכולת ההנהגה שלך.

מסי הוא לא מנהיג מספיק טוב, גם לא בוסי, וגם לא פיקה שעסוק בלא מעט צהוב מסביב. גם מנהיגים חוטפים תבוסות על הראש, גם הם חווים כישלונות, וגם להם יש משחקים שהקבוצה שלהם מתפרקת. אבל לא במשך ארבע שנים ברציפות באותו מעמד פחות או יותר.
חוץ מההבדל במנהיג על הקווים(ואני מתומכי וולוארדה עד אותו משחק), אני לא מאמין שעם צאבי בהרכב או פויול היינו זורקים את היתרון הזה לפח. אני גם לא מאמין שהיינו חוטפים במשך ארבע שנים תובוסות של שלושה שערים ומעלה בשלב הנוקאאוט.

הבדל בין הקרן הזאת https://www.youtube.com/watch?v=9cL4VTBFjmQ
לעומת הקרן בגול הרביעי של ליברפול, זה כ"כ סימבולי לפער בין בארסה עם מנהיג על המגרש לבין בארסה ללא מנהיג.

אני מסכים אם קולמאביאני , אני גם חושב שזה אינטרס של מסי להסיר את סרט הקפטן, לא יודע כמה זה ריאלי עכשיו, כי אחרי שנותנים לשחקן לענוד סרט קפטן קשה לעשות לזה לזה undo.

המאמן הבא אולי צריך לשבת עם מסי לבד, ולהסביר לו שהוא רוצה שהוא יתעסק אך ורק בכדורגל ויתן לו להוריד את המעמסה של הדברים שמסביב. וזה רק יעשה לו טוב . כי אז הוא לא יצטרך להתעסק בשטויות.

בכל מקרה, אני חושב שזה לא רציני לחשוב שמסי חובש את סרט הקפטן זה קשור לתבוסות שקיבלנו, להזכיר לכם רק השנה הוא קפטן ראשון.

אני חושב שמכל השחקנים טר שטגן הכי ראוי, הוא היחיד שהיה לו את האומץ להתנצל בפני האוהדים שלנו באנפלד שכל ה"דיוות" ברחו לחדר הלבשה.

לא טענתי שהקבוצה לא הצליחה(איך אפשר לטעון זאת ?), כן פפ היום היה צריך לבקש ממסי רשות לתת לו מנוחה, ופפ לא רוצה לבקש רשות מהשחקנים.
וכן הוא בנה את הקבוצה סביב מסי(רק משוגע היה עושה אחרת), אבל עדיין היום אם פפ יחזור למסי יהיה הרבה יותר כוח מאשר מסי ההוא, פפ ומסי יודעים זאת.

נכון, גם זה חלק גדול מהעניין, כל הצלחה תהיה של מסי, וכל כישלון של המאמן והשחקנים האחרים.

לא טענתי אחרת, אני רק טוען שמאמן על לא יגיע, כי מאמן על לא יכול להצליח בברצלונה(כל תואר על השם של מסי), הוא רק יכול להפסיד.

אם פפ בקיץ ישמע מציקי ביגרסטיין שיש אפשרות להביא את מסי לסיטי וזה תלוי רק באישור שלו. אני מבטיח לך שלפני שציקי יסיים את המשפט שלו פפ כבר יהיה בקטלוניה ויאסוף את מסי לאנגליה…

כמו שטענתי למעלה, מאמן על לא מגיע לברצלונה מימי ריקארד העליזים בימים שמסי עוד בקושי היה בילדים. אבל בסדר תמשיך עם האגנדה שלך.

אחד משנינו חי באגדה, הנה וואלוורדה כנראה וסיים, נראה איזה מאמן יגיע.

אתה בשלב הזה מצחיק אותי (באמת תודה), כי אני יודע שמאמן על לא יגיע לברצלונה.

כי מה לעשות, בשוק נשארו 3 מאמני על (אני מתכון מאמנים שמתאימים לברצלונה, מן הסתם סימואנה שהוא מבחינתי מאמן על לא ברשימה) : קלופ פפ ופוטיצינו

קלופ לא יגיע, מסיבות ברורות. פוטצינו לא יגיע כי הוא אמר שהוא לא יאמן את ברצלונה בחיים בגלל אספניול ופפ לא יחזור על עוד ההנהלה הנוכחית קיימת. ומכיון שאני יודע למה פפ עזב, ולא זה לא קשור למסי.

לכן , שנה הבאה , יעשו מה שברצלונה עושים בד"כ בשנים האחרונות, יחפשו יס מן של ההנהלה.

שמח שאני לפחות מצליח להצחיק אותך.

הם לא מחפשים רק יס מאן של ההנהלה, זה בעיקר יס-מאן של מסי, ואין מאמן על או מאמן שמחשיב את עצמו למאמן על שיסכים להיות יס-מאן של אף שחקן.

אגב, גם מוריניו הוא מאמן על, אפילו יותר מאלה שציינת.

ואם כל הכבוד למוריניו:
א. הוא לא יותר מפפ
ב. אחרי הפיאסקו שלו בצלסי וביוניטד הוא יצטרך עבודה מאוד ארוכה בשביל לשקם את התדמית שלו.

דרך אגב, אם אלגרי עוזב את יובה. אני מאמין שהוא יהיה מועמד רציני להגיע. לפני שנה, היו לא מעט פירסומים שהוא קיבל הצעות מברצלונה וריאל מדריד אבל סירב בגלל הפרויקט שהיה בטורינו.

לפי הלה סקסטה קומאן נמצא בראש הרשימה, ככה שטיטי יכול להיות רגוע. אנחנו לא הולכים לקבל מאמן טוב עם ההנהלה הזאת.

לא מצאת מקור פחות אמין ?

אני לא מפחד משום מאמן שיחתום אצלכם בשנתיים הקרובות, כרגע אתם יכולים לשחק בלי מאמן זה לא כ"כ משנה, המטרה תהיה תמיד להעביר את הכדור למסי ולפנות לו את השטח, זה עובד לא רע בכלל מבחינתכם, עוד שנתיים הזמן יעשה כבר את שלו.

אתה מתעקש לא להבין שאני לא דואג מי יאמן את ברצלונה כרגע, זה יכול להיות קקטוס והתוצאות לא ישתנו כ"כ.

אבל אני לא אשקר, אם קומאן יחתום אני אהיה קצת יותר שמח מאדיש.

מינו ראיולה הושעה לשלושה חודשים מיצוג של שחקנים. מישהו יודע מה ההשלכות של זה על דה ליכט? טוב או רע?

על מה אתה מדבר? מסי הפנים של הקבוצה לטוב ולרע, והוא חוטף הכי הרבה אש ותשומת לב מהעולם בכל פעם שבארסה נופלת.

אני חושב שאתה מעלה נקודה חשובה לגבי היכולת של בארסה במשחקי החוץ של ליגת האלופות (בנוק-אאווט). שני דברים בהקשר זה.

ראשית, מה שמעניין בתבוסות של בארסה ב-3 השנים האחרונות הוא לא רק ההפרש, אלא העובדה שבארסה לא כבשה במשחקי החוץ האלה: 0-4, 0-3, 0-3, 0-4. ארבעה משחקי חוץ מול קבוצות לא טובות מבארסה (ליברפול הייתה בלי סלאח ופירמיניו) בלי אפילו לכבוש שער. אולי הריכוז יורד, אולי יש ירידה בביטחון כפי שרשמת, ההפקרות בהגנה משפיעה על ההתקפה וכך הלאה.

שנית, אני רוצה לתת דוגמא אחת הממחישה זאת, ואני מקווה שאנשים כאן יקבלו אותה בהבנה. מאז 2013, מסי לא כבש שער במשחק חוץ ברבע הגמר, חצי גמר או גמר ליגת האלופות. אפס שערים ב-9 משחקי חוץ אחרי שלב השמינית. בארסה בד״כ מודחת ברבע או בחצי. אני בטוח שזה לא היה קורה לו בבית. כמובן בבית הדברים בד״כ קלים יותר, אבל ההבדל בין הבית וחוץ עבור בארסה גדול מדי עבור קבוצה ברמה הזו. אישית, הייתי בטוח שבארסה תכבוש שער באנפילד (וגם רשמתי זאת בפורום לפני המשחק), אך הופתעתי מחוסר האונים… הן בהגנה והן בהתקפה.

זה מגיע כי המאמנים האחרונים של ברצלונה , הפכו את הפרגמטיזים שלהם לתורת המשחק של ברצלונה. ואלורדה תמיד בנה על זה שהוא יצליח לתקן את התוצאה הרעה שעשינו בחוץ בגומלין בבית.

דרך אגב, ברצלונה של ואלורדה בשנתיים האחרונות, חוץ מהמפגש האחרון מול ריאל בגביע (וגם זה קרה כי השנה ריאל היא קבוצה עלובה. למי שזוכר את המטווח העקר שהם עשו במפגש השני מול השער שלנו). תמיד הודחה שהמפגש השני היה בחוץ. זה לא צירוף מקרים. או מזל רע. רומא וליברפול זה לא מיקרי.

זה גם היה לרוב במפגש הבתים. המשחק הנפלא מול טוטנאהם היה היוצא דופן.

משה, בארסה הובסה בחוץ (בלי לכבוש) על ידי סן ג׳רמן ויובה כאשר המשחק הראשון (ולא הגומלין) היה בחוץ. ההדחה מול יובה קרתה כאשר המשחק השני היה בקאמפ נו.

אני התיחסתי לקבוצה של ואלורדה…