חצי גמר אלופות :: מושפלים שנה שנייה ברציפות אחרי יתרון שלושה שערים

אז בסוף לא טעיתי :slight_smile:

אם הבאסקי נשאר אז גם ראקי. מה שפפ הרגיש כלפיי קייטע כפול 50. שחקן של מאמן. הוא ימשיך לפתוח במרכז הקישור גם אם נביא בקיץ את תיאגו ווראטי בנוסף לדה יונג.

ממש ממש מקווה שיהיה אדם חדש על הקווים בעונה הבאה. טן האג? סטיין? אני אפילו זורם על לתת הזדמנות לז’רדים, שיש לו עונה זוועתית במונאקו, או לנסות לזנב לקטארים את טוכל. בסוף אבל נקבל את אבלרדו חחח. מה אתם רוצים? הוא שיחק פעם בברצלונה.

פוסט נהדר משה, אני מסכים כמעט עם כל מילה.
הבעיה שגם אם אני מסכים ש XYZ צריכים לעזוב, או לא מתאימים, קשה לי לחשוב מי יכול להחליף אותם, שאשכרה זמין בשוק.
מי המאמן שיכול להוביל את בארסה? קשה לי להאמין שמאמן קבוצת דרג ג’ כמו סטיין יכול להעביר סדרת חינוך לכוכב יקר כמו דמבלה או משהו בסגנון.
מי יכול להחליף את סוארז? בהנחה שמבאפה, ניימאר וקיין לא זמינים.
בקישור יש מספיק כשרון וגיוון גם בלי ראקיטיץ’, אם נקנה את דה ליכט, גם בהגנה יש לנו מספיק כשרון. אבל שחקני התקפה זה בעיה.
ויש את העניין הפיננסי. אני רואה 3 בעיות שבארסה צריכה להתמודד .

1. נניח אתה רוצה למכור את קוטיניו. הוא עלה לנו 160 מיליון ויש לו משכורת עתק. אתה צריך למצוא קבוצה שמוכנה לשלם את הסכום שבארסה תדרוש, באיזור ה 100M, שמוכנה לספוג את משכורתו, שצריכה שחקן כמוהו, ושהוא יסכים יעבור אליה. זה לא קל למצוא קבוצה כזאת. כנ"ל סוארז. גם ריאל תקועה עם בייל מאותן סיבות בדיוק.
  2. ברצלונה משלמת כמעט 70% מההכנסות כמשכורות לשחקנים. זה הרבה יותר מכל קבוצות הצמרת באירופה, וכמעט על גבול הפייר פליי. אתה לא יכול להביא כוכבים גדולים עם משכורות עתק בלי למכור קודם את זוללי המשכורת.
  3. אתה לא יכול להראות הפסד גדול בדוחות הכספיים השנתיים. החוזה של קוטיניו היה ל 5.5 שנים, נשאר עוד 4. הערך של קוטיניו בדוחות הכספיים אמור לרדת לפי מספר שנים שנותרו לו (נניח שחקן שנקנה ב 100M וחוזה ל 5 שנים אמור לרדת ב 20M כל שנה). החוזה של קוטיניו מסובך, יש הרבה משתנים ומחיר בסיס 120M. אני לא יודע איך בדיוק זה נראה בדוחות, אבל אחרי amortization של שנה וחצי הוא אמור להיות נכס של בסביבות 100M. בארסה לא יכולה למכור אותו בהרבה פחות, אחרת תצטרך לרשום הפסד תפעולי. עם סוארז יותר קל בהקשר הזה, אבל קשה למכור אותו בגלל משכורת וגיל.

בקיצור, בארסה טיפסה על עץ גבוה מאוד מבחינת משכורות, ויהיה לה קשה לרדת ממנה. הפתרון האולטימטיבי הוא שחקני המשתלה, זולים ועם משכורת חייל, אבל ההנהלה הזאת עשתה הכל כדי להרוס את זה.

בתחילת העונה פפ הגיע לאנפילד עם הסיטי שלו שעלתה מליארדים ושההרכב השני שלה יכל להתמודד על אליפות הפרמיירליג ושיחק כדורגל נסוג וויתר על הנעת הכדור המפורסמת שלו ולא לקח סיכונים, בסוף המשחק שנגמר 0-0 כשנשאל על פשר הדבר הוא ענה שבאנפילד נגד ליברפול הנוכחית של קלופ זה התאבדות לשחק אחרת.
לברצלונה הנוכחית יש מובילי כדור פחות טובים מאלה שיש לסיטי כרגע, ואם פפ ויתר אז כנראה שמותר גם לוואלוורדה, בשער השני של ליברפול ראקיטיץ’ עשה את המהלך הנכון אבל עשה אותו לא טוב, בלחץ הגבוה המהיר והחזק שליברפול מפעילה זאת התאבדות להסתובב לכיוון המרכז כשיש לך אפשרות ברורה ומיידת לשחרר לצד ושאלבה ירחיק, רק שהמסירה של ראקיטיץ’ לא הייתה טובה מספיק(גם בגלל הלחץ של 4 שחקנים) ואלבה היה צריך ללכת חזק ולהרחיק.

אני מבין מה אתה אומר כמובן, ויש צדק בדבריך, אבל גם ואלוורדה לא הגיע לברצלונה מבאיירן מינכן וגם לא טאטא, ואפילו פפ הפך למאמן ברצלונה אחר שאימן קבוצה בליגות הנמוכות בספרד (אם כי כמובן הוא בא כשחקן וקפטן אגדי עם הרבה סמכות). יש מצב שתהיה פה בעיה מסוימת, אבל מאמן חדש יכול להגיע רק ממה שנמצא היום בשוק, ולא נראה לי שפפ או קלופ מתכננים לעזוב את קבוצותיהם בקרוב.

בהינתן כל זה, אני לפחות לחלוטין מעדיף לקחת סיכון עם מישהו כמו סטיין מאשר להישאר עם הבאסקי.

לדעתי שניהם לא יגיעו גם אם יהיו פנויים, קלופ כבר אמר שהוא לא מעוניין לאמן קבוצות כאלה(ריאל, ברצלונה, באיירן וכאלה), ופפ לא יחזור כל עוד מסי כאן, כי הוא לא יוכל לבנות ולנהל את הקבוצה כפי שהוא אוהב, כלומר שתהיה לו 100% שליטה.

אבל מסי מסתדר מצויין עם כל מאמן שמגיע, דאבלים על ימין ושמאל, למה לשנות כל פעם ?

אני חושב שללפורטה הייתה עין מדהימה למאמנים. רייקארד ופפ היו מאמנים שלא הוכיחו את עצמם בכלום, והם הצליחו מאוד בבארסה.
מאז, יש רק כשלונות. לוצ’ו אולי לא, אבל הוא היה מאמן מוכח כבר ואגדה בתור שחקן. לסטיין למשל אין נסיון מעבר לשנתיים בקבוצת אמצע טבלה. אני מעדיף את ולוורדה במקרה הזה. לא רואה מאמן של קבוצות קטנות משנה ברגע גישה כשהוא מקבל שחקנים הכי טובים בעולם וצריך להעביר סדרת חינוך לדמבלה או להושיב את סוארז על הספסל.
ויש לך מתחרים - באירן ואולי PSG.

לא העלתי את שניהם כאופציה רצינית כן? הם דוגמא למאמנים מוכחים ברמה עולמית שיכולים להתאים אולי לברצלונה. מסיבות שונות אין שום סיכוי שאחד מהם יגיע. אגב, מסי הוא ממש לא הבעיה של פפ חבר - הנחש עם משקפיים ואביו הרוחני רוסיי הם אלו שהבריחו אותו.

אם נעשה הקבלה ל- NBA אתה לא יכול גם לברון וגם מאמן על, כי לברון רוצה לצייר את התרגיל האחרון, כך גם עם מסי(ובצדק), ומאמן על לא יסכים לוותר על שליטה אבסולוטית(ובצדק), אז זה או מסי או מאמן על, ולדעתי התשובה של כולכם תהיה אחידה.

סטיין בחצי עונה אחרונה מאכזבת בבטיס. אבל אני ראיתי כל הרבה משחקים שלו בבטיס ולאס פאלמס שזה חלום שהוא יגיע לפה. גם ואלורדה וגם לואיס אנריקה היה להם לא מעט כישלונות לפני (ואלורדה פוטר מאספניול ועוד קבוצה ששכחתי את שמה) לואיס אנריקה פוטר מרומא והיתה לו עונה בינונית בסלטה ולא שמעתי שהתנגדו למינוי שלהם מהסיבות האלו.

להגיד את האמת, אין לי מושג בודאות. אין איזה מועמד שיש לו תעודת ביטוח. המאמן של איאקס אני עוקב אחרי רק כמה משחקים. אבל הוא נראה נהדר… דבר אחד, ואלורדה צריך ללכת הביתה. אני לא יתפשר בנקודה הזאת.

שחקני התקפה זה בעיה, צריך לחשוב מחוץ לקופסה. יאגו אספאס בעיני הוא לגטימי. ואני לא מבין למה מוכנים לשלם לגריזמן 120 מיליון אירו. אבל לשלם 70 מיליון על יוביץ זה יותר מידי.

בקשר לפייר פלי, קוטיניו יש הצעות עליו. ואם לוקחים בחשבון שגם ראקיטיץ לדעתי יעזוב. אז זה יכסה את זה.

(אינטר מוכנה לשלם על ראקיטיץ 60 70) קוטיניו יותר מ100

הסיבה שריאל לא מסוגלת למצוא לבייל מחליף זה קודם כל בגלל שהוא התגלה כבלוף בספרד ואחרי זה שהוא התגלה בתור הפצוע הוולשי. אם בייל היה כשיר ומצליח לשרוד שלושה שבועות ברצף בלי להיפצע אז הוא היה מוצא קבוצה חדשה. הבעיה שלא כולם הם כמו ברתומאו וחבריו. אנחנו רכשנו את ורמלאן מתוך ידיעה שהוא הפצוע הבלגי. זה כישרון רק שלנו לצערי.

פפ שרד את מסי 4 שנים, וכל מי שיודע את הפולטיקה הברסאית יודע שהוא עזב קודם כל, בגלל ההנהלה. אם לאפורטה היה נשיא פפ היה ממשיך.

לגבי המאמן האחרון. מסי מסתדר איתו מצוין. יותר מזה, תחת ואלורדה מסי הסכים לרדת לספסל יותר מכל מאמן אחר. אז תאורית הדיקטטור לא מסתדרת כל כך עם המציאות.

מתי קלופ אמר כזה דבר? אני ממש מאוכזב עכשיו…בניתי עליו שיבוא מתישהוא לריאל

כי מסי חשב שזה דבר נכון לעשות, אם מסי היה חושב אחרת זה לא היה קורה, זה לא דיקטטור, זה פשוט שחקן שמאמין(די בצדק) שהוא מבין יותר טוב מכל מאמן איפה ומתי הוא אמור לשחק, וגם עם מי כדאי לו לשחק, מאמן על לא יסכים לתנאים כאלה, גם פפ לא, בתחילת דרכו של פפ מסי לא היה מסי של היום.

באחד הראיונות כשהגיע לליברפול, טען אז שהוא דחה הצעות מקבוצות מסויימות ולא ציין שמות. ושהוא מעדיף קבוצות עם נשמה כמו דורטמונד וליברפול, ואף הוסיף שכנראה שליברפול תהיה הקבוצה האחרונה שהוא מאמן ברמות האלה.

הכל שטויות, גורל הקבוצה תלוי נטו באיך מסי יוצא מהדיכאון. לתחושתי זה הקש ששבר את גב הפרעוש שבאמת כיוון אל האלופות. לדעתי יצא כאן איזה שד ולא מי מנוחות. יותר מדי אכזבות והשפלות בבימה המרכזית…

טיטי, גם פפ היה מבקש ממסי אישור להחליף אותו והיה ברור שמסי מעל הקבוצה. בנוסף, עם הזמן הוא סידר יותר ויותר את הקבוצה סביבו כאשר החל מהעונה השנייה הציב אותו באמצע ולא באגף. כל זה לא הפריע לקבוצה להצליח ולהיות בתקופה הטובה ביותר שלה בהיסטוריה.

אני חושב שפפ לא ירצה לאמן את מסי מהסיבה הפשוטה היא שהוא הציב לעצמו אתגר להצליח בלעדיו, ובקבוצה ללא כוכב על הוא יקבל את רוב הקרדיט מה שלא נכון למצב בו יחבור למסי. מאמן על יכול להצליח בבארסה עם מסי ורצוי שיגיע אחד כזה, השאלה אם יש כזה בשוק ושירצה להגיע (פוצ’טינו היה אחלה אופציה אם לא היה אוהד אספניול).

מסי כבר הוכיח לא פעם בקריירה שהוא יוצא מעולה ממשברים ואכזבות (דוגמא מצוינת היא הזאת העונה אחרי המונדיאל ורומא).

חוץ מזה שמחכה לו עוד מפח נפש בקופה עוד חודש בדיוק, ככה שהוא ישכח כבר מהצמפיונס :slight_smile:

אסף מאז שואן חאל עזב, לא הגיע לברצלונה אף אחד שמוגדר “מאמן על” מהרגע שריקארד נחת, זה לא קרה. ולדעתי ארון התארים שלנו רק גדל.

צריך פשוט להמר על המאמן המתאים ואז לקוות לטוב. קלופ פפ פוטיצינו לא יגיעו לברצלונה בתור מאמנים (פפ אמר שהוא רוצה לסיים את הקרירה שלו בנוער) אז מי אתה חושב יכול להגיע?

נ.ב ארסן ונגר פנוי :slight_smile: (פרשן מעולה דרך אגב)

דרך אגב, אם זכרוני לא בוגד בי היה לנו הזדמנות להביא את קלופ בזמנו (נראה לי היה אפילו מסמך הבנות) אבל בחרו בלואיס אנריקה.

ארון התארים שלנו גדל בעיקר בגלל שחקן חד פעמי ועוד מספר שחקנים מיוחדים שחברו אליו. התקופה הכי טובה של בארסה הייתה עם שחקני על פלוס מאמן על (כמובן שלא הוחתם ככזה).

מסכים שכרגע לא נראה שיש מישהו באופק, כל האופציות לא מוכחות מספיק או נראות בינוניות. זו הסיבה שעד כה לא היה בראש מעיניי להחליף מאמן, אלא היה חשוב לי יותר לרפד את הסגל בשחקנים מסגנון אחר ויותר מתאים לנו (כמו דה יונג) .

אני מסכים שלאור הכדורגל הלא מרשים שהצגנו השנה גם בליגה (נהנינו מאוד מריאל חלשה ואתלטיקו לא מאתגרת) ואחרי המכה החוזרת המאוד כואבת הזאת אין מנוס מלהחליף מאמן וגם אווירה.

אם אני חייב לבחור אז אני בוחר בצ’אבי. אבל אני גם בוחר בברקוביץ לנבחרת, כי אם כבר להתרסק אז לפחות שיהיה מרגש על הדרך :slight_smile:

אני לא מאמין שזה אמיתי. ראקיטיץ’ בן 31, וזה לא בדיוק רונאלדו. קוטיניו בעונה קטסטרופלית, ומשכורת של איזה 15 מיליון לשנה.
אני מעדיף להשאיר אותו ולמצוא לו תפקיד חדש. קיצוני הוא לא, אבל הוא כשרון גדול שהמאמן לא יודע למצות.

אם הוא היה משחק בריאל מדריד תאמין לי שהיו מוכרים אותו במחיר הזה. הבעיה שברתומאו באמת ישלח אותו תמורת פיתה ושוקו…

בתור קיצוני יש לך את דמבלה ומלקום ובקישור לא מוכנים לנסות אותו, אז מה הפיתרון עוד שנה כזאת? העלות שלו תרד עוד יותר.

אני גם חושב שהאוירה והשנאה (שאני לא שותף אליה) של הקהל והתקשורת אליו מבריחה אותו החוצה. לפעמים צריך להפרד משחקן כי זה לא בריא לשתי הצדדים, אני חושב לצערי שקוטיניו שייך לזה.

המצב של קוטיניו לא אשמת המאמן. קניתם לעצמכם עוד “מסי” אך אחד פחות טוב, בטח שלא תצליחו למצוא לו תפקיד יחד עם מסי.
התקפה צריכה לעבוד נכון יחד, וברסה צריכה לאגף השני שחקן שהוא יותר קיצוני/חלוץ מאשר עוד קשר התקפי.
קוטיניו יהיה שחקן מושלם לעידן שאחרי מסי, אך הוא נקנה מוקדם מידי. אולי אם תצליחו לעשות לו הסבה להיות קשר אמצע, אך זה דבר לא פשוט בכלל