חצי גמר אלופות :: מושפלים שנה שנייה ברציפות אחרי יתרון שלושה שערים

שברצלונה שקבוצה שעדיין מחזיקה כדור יותר מהיריבה מאבדת כדור זה תמיד יחשוף אותה מאחור. במיוחד שיש סילונים כמו ליברפול.
שאתה אתלטיקו לדוגמא, איבוד כדור הוא פחות קריטי כי תמיד ישארו שחקנים מאחור. אני בדיכאון . אז לא בדקתי כמה ליברפול איבדו לעומתנו.

הגול השני או השלישי שלהם כבר לא זוכר נבע מאיבוד של ראיקיטיץ .

אין לי בעיה בגישה שלך, זה לגטימי וגם אני חשבתי כך. אבל זוהי צורת המשחק שלנו . “אין דאגה מסי יציל אותנו” זה בערך מה שסרגי רוברטו אמר השנה אחרי המשחק הראשון מול אלבאס. וזה קו המחשבה של המאמן והשחקנים.
מה שמעצבן שאחרי שמסי מציל אותנו במשחקים האלו, אני מתחיל לשמוע כמה המאמן גאון וכמה זה הכל טקטיקה שלו ואנחנו הקרויפסטה חמוצים ואוהדי צלחות. ולכו תעודדו מועדון אחר.

מסי לא יכול להציל כל הזמן ובכל משחק.

אוקי, פתאם זה הכה בי: המאמן של אייאקס שלנו שנה הבאה.

לא הוא לא, אנחנו נחכה יפה לצ’אבי עוד שנה פלוס.

תיכף אתפנה ואגיב על מה שקרה אתמול.

אחזקת כדור הייתה כמעט שווה, 45-55 לטובת בארסה. ליברפול זה לא אתלטיקו, הם איבדו כדורים וידעו לחזור להגנה. בארסה לעומתם חלמה. אף שער של ליברפול לא נבע ממהירות של שחקניה, והאמת פרט למאנה הם לא הראו מהירות יוצאת דופן. הם פשוט נלחמו, ובעיקר רצו לנצח.
אם כבר לחפש מי איבד כדור שהוביל לגול, אז הראשון והשני זה איבודים של אלבה, והשלישי אני לא זוכר. אבל השלישי בכל מקרה נבע מחלמאות ברחבה, לא מאיבוד כדור באמצע. איך יכול להיות שוינאלדום עם ה 175 סמ שלו נוגח בין פיקה (195) ולנגלה (185) ? אתה לא יכול להאשים את ראקיטיץ’ בזה.

אפשר להאשים את המאמן בהכל. אבל חלק מהשחקנים הראו משחק הכי גרוע שלהם השנה. ראקיטיץ’, אלבה, קוטיניו. גם פיקה, לנגלה, סוארז ובוסקטס היו חלשים. היחידים שאין לי הרבה טענות אליהם הם מסי ווידאל.

איזו נחרצות כאילו שיש לך מושג. אנו ממתינים לפניני החוכמה שלך כבר יממה

זו משאלת לב לא שיש לי מושג. פשוט נמאס לי מפלסטרים וכאלו שהם בכאילו. אני רוצה את המקור. (וצ’אבי יותר מקור מפפ לטעמי)

אכתוב לקראת ליל, עכשיו אדיין עסוק…

טוטנהאם עולים לגמר. הבושה וחרפה אתמול עלו לנו בגביע אלופות קל לארון.

אני רוצה את הראש של וואלורדה עוד לפני גמר הגביע.

כאילו זה יקרה עם ההנעלה שלנו.

דה יונג ודה ליכט מתאימים את עצמם למנטליות שבארסה אימצה…
ליבי על אייאקס.

עונה הכי גדולה בצמפיונס אי פעם

חזרתי מחגיגות העצמאות. חשבתי שהאלכהול והשימחה ישכיחו לי את הבושה. אבל לא. זה לא זה.

כולם אשמים (חוץ מטר שטגן וידאל ומסי) וכולם ביישו את המועדון ואת האוהדים, חלקם יותר וחלקם פחות. המאמן לא אשם בהכל, אבל הוא נושא ברוב האשמה. תזכר בטאטא מרטינו החביב, שהוא הגיע (ואצלו היה פי לא פחות נסיבות מקילות לכישלון מאשר ואלורדה) הוא ניסה לשנות לנו את הסגנון, ואז צאבי וססק ואלכסיס עשו חצי מרד נגדו. והוא חזר בו.

בניגוד אליו, ואלורדה לא רק ניסה אלא גם הצליח לשנות לנו את הסגנון. קיבל שיתוף פעולה ואמון מוחלט מהשחקנים וההנהלה. והסוף ידוע. לכן אין לו תירוצים יותר ואין לו שום נסיבות מקילות. הוא צריך להתפטר ואם הוא מסרב לקחת אחריות על הכישלון . אז ההנהלה צריכה לפטר אותו בסיום הליגה. מקווה שהוא יבין את הרמזים ((וכבר יש הדלפות לתקשורת מצד גורמים עלומים בהנהלה שמצפים ממנו להתפטר) וישמור על כבודו וכבוד המועדון ויודיע שהוא לוקח אחריות.

כתבתי למעלה, שצריך לעשות זעזוע גם בסגל השחקנים: יש שחקנים כמו אלבה רוברטו פיקה לנגלה שגם אם הם נכשלו במשחק, הם נותנים עונה טובה בכללי. אז אין טעם לחשוב על מהפכה בגזרה שלהם.

נעבור למהפכה:

קוטיניו- שחקן נהדר, העסק לא עובד אצלנו, לשתי הצדדים אינטרס ברור להיפרד.

ראקיטיץ- אם יש הצעה טובה למכור, אם לא, משנה הבאה הוא יורד לדרג של סותם חורים ולא יותר מזה. בטח שלא להאריך לו את החוזה ולשדרג לו את השכר.

דמבלה- הבית זונות שהוא עושה נגמר, צריך לקבל מסר חד משמעי ושלא ניתן לפרשנות. זהו החגיגה שלך על חשבון הברון aka ברצלונה נגמרת. מהיום אין יותר חברים שחוגגים עד שעה מאוחרת אין יותר אורח חיים של גיגולו. אתה נכנס למשטר אימונים ודיאטה תחת מעקב של הצוות הרפואי של המועדון. אין יותר איחורים או זילזול בקבוצה. מסכים? הכל בסדר. עושה פוזות, להעיף אותו ולנסות להחזיר את ההשקעה עליו. אין לי יותר סבלנות לזילזול שלו.

ועכשיו נעבור לשחקן שאני הכי אוהב והכי כואב לי לכתוב את זה ואני תמיד יהיה אסיר תודה לסוארז על מה שהוא נתן לנו בשנים האחרונות:

סוארז- שתי שערים בקמפיין של שנתיים באלופות ושער חוץ אחד בשלוש שנים זה לא מתקבל על הדעת נקודה. אי אפשר להמשיך עם זה. אני אוהב את סוארז הוא אגדה והחלוץ 9 הכי גדול שיצא לי לראות בימי חיי, אבל שנה הבאה הוא צריך לרדת לספסל או לעזוב. הוא הורס התקפות באופן סיסטמתי, מחמיץ בצורה חובבנית ולא נראה לי מבין שיש בכדורגל חוק נבדל. ומוסיף חטא על פשע על זה בחוסר יכולת שלו להחזיק בכדור ולא לאבד אותו . מכל השחקנים שרשמתי, אני באמת מקווה שהוא ישאר ויסכים לשינוי. אבל להמשיך עוד שנה איתו בתור חלוץ שפותח כל משחק, זה כבר כואב לי בעינים לראות אותו.

אומטיטי זה חידה. מסרב לעבור ניתוח ויש לו ירידה חדה ביכולת. עדיין מאמין שאם הוא ירצה ויתחזק הוא יוכל לחזור לעצמו. אני
עדיין נותן לו עוד שנה להוכיח את עצמו.

וידאל, לדעתי הוא ירצה לעזוב במקרה שיקבל הצעה טובה יותר, אין לי שום בעיה איתו אם הוא יסכים להיות בגדר של סותם חורים ושחקן רוטציה.

מלקום, לדעתי שחקן מלא בפוטנציאל. וכמעט בכל משחק שהוא שיחק שמסביבו היה הרכב טוב הוא הוכיח את זה. הדקות המעטות שהוא מקבל השנה לעומת קוטיניו זה עוד נקודות שחורות למאמן הנוכחי, בלי קוטיניו בסגל ועתידו של דמבלה באויר. יש לו בהחלט מקום אצלנו . מקוה ששנה הבאה הוא יקבל את ההזדמנות הראויה שהוא זכאי לה.

ורמאלן מסיים חוזה, לפחות זה.

העמדה הכי חשובה שצריך לעשות בה מהפכה, זה המאמן. אין שום טעם לבזבז מחשבה או תקווה לגבי צאבי כי בשנים הקרובות הוא הודיע שהוא יאמן בקטאר.

בתמונה ראקיטיץ אלבה ומסי (אני מניח התמונה די מטושטשת) לפני השער השני:

שאלה, למי ראקיטיץ צריך למסור:

א. אלבה שנלחץ ע"י שלושה שחקני ליברפול
ב. מסי שיחסית עומד לבד במרכז המגרש.

בוא נדמיין שביקום מקביל אחר, במקום ראקיטיץ עומד ארתור או קשר סטיל צאבי מה הוא היה עושה?

אני מניח שכמו כולנו, יבחר באפשרות ב. ראיקיטיץ בחר א . והסוף ידוע. זה המחיר של קשר שלא יודע לשחרר לחץ.

חשבתי שמחנכים אותם שם למסור למסי תמיד, גם אם הוא לחוץ על ידי 3 שחקנים ואלבה חופשי לגמרי. חבל שלא.

עזוב את זה, המסירה הייתה רעה ממש. בלי רגש, עם יותר מדי עוצמה, ואלבה (שגם ככה היה במשחק רע) לא הצליח להשתלט עליה.

קשר אחר עם קצת שכל בראש, לא היה מכניס שחקן שכלום לא הולך לו לכזו סיטואציה.

אגב, שמח שחזרת. חבל על הנסיבות, אבל עדיין.

האמת לא זוכר לגמרי את המהלך, אבל זה לא פיפא שראקיטיץ יכול למסור לכל כיוון. הגוף שלו מכוון לכיוון של אלבה והוא ניסה למסור לאלבה כנראה כשי שיעיף למעלה בגלל הלחץ הטוב של ליברפול. ראקיטיץ עם הגב למסי בסיטואציה שגם מסי בעצמו לא בטוח היה יכול להסתובב.
כל זה על סמך התמונה, אולי הוא בסיטואציה הזו בגלל שהטעות שלו הייתה בכיוון ההשתלטות עצמה.
אגב כל זה לא סותר את העובדה שהוא היה במשחק גרוע, סתם מרגיש לי היטפלות בשחקן

מי אמר לך שחזרתי, אני פה אני חווה רגשות של פוסט טראומה :wink:

קשר שאמור להיות קשר בברצלונה צריך לדעת לעשות מסירות כאלו. אני למשל, לא יכול בגלל זה אני לא קשר בברצלונה. כן אתה צודק להיות קשר בברצלונה זה התפקיד הכי קשה בעולם הכדורגל. הוא היה צריך לבחור ב. וזה לא היטפלות. וגם במקרה הכי גרוע. מבחינתי אם הוא לא יוכל היה למסור לבוסקטס, אני באמת ובתמים מעדיף שיבעט ליציע ולא ימסור לשחקן שמוקף ע"י שלושה כרישים צמאי דם. ליד תיבת השער שלנו איך אני איתך?

כל מי שמכיר אותי וזוכר מה אני כתבתי על ראקיטיץ, גם על התוגובת שלי בפורום הקודם וגם בתגובות שלי בפורום הנוכחי, יודע שלא רק שאני לא שונא את השחקן אלא אני גם מאוד מעריך אותו. הביקורת שלי עליו ענינית לחלוטין. אז מספיק לחפש אותו בתור הקורבן.

טוב פירסמתי עוד תמונה. אני די יכול לסכם. שבכל הכבוד לקורואטי. הוא היה צריך למסור לבוסקטס. ולא לאלבה. טעות קשה שלו.

בלה מאסיה בקיץ הנוכחי, שהשחקנים יכנסו לכיתה המומזגת שלהם וילמדו על התפקיד הקשר המודרני בברצלונה, יראו להם את התמונה הזאת בתור החלטה רעה שקשר בברצלונה אסור לו לבצע אותה!

לא למסור למגן שמוקף בשלושה שחקני יריב, שכמה מטרים ממולכם עומד אחד הקשרים הכי גדולים בהיסטוריה של ברצלונה! ועוד יחסית חופשי, פשוט לא!!! ואם אחד השחקנים הצעירים שינסה להגן על אותה החלטה, הוא ישלח הביתה באותה הדקה! לא בבית ספרנו חבר!

אחלה הודעה, רק זה שבמרכז הוא לא מסי (בחייאת רואים שהוא גבוה מדי :slight_smile: )

עדיין בשפעה של יום העצמאות. יותר מידי אלכוהול חבר. אני מניח שזה בוסקטס. מודה בפאשלה של עצמי. מודה ועוזב ירוחם :slight_smile:

@Gev תסתכל על המהלך. ראקיטיץ מקבל כדור והוא לא מרים את הראש אפילו לשנייה. הוא לא חושב אפילו לשנייה על לקדם את המשחק. אין עליו לחץ ברגעים הראשונים, והדבר היחיד שהוא יודע זה למסור אחורה/לרוחב. כמובן שגם את זה הוא עושה רע מאוד, בלי רגש, וגורם לאיבוד. פפ היה שובר לו משהו על הראש באותו רגע. למה? כי פפ אמר פעם שהדבר הכי גרוע ששחקן שלו יכול לעשות זה לחטוף כדור ואז לאבד אותו.

זה היה המהלך שחרץ את המשחק. במקום שנצא להתקפה מתפרצת דרך בוסקטס (כן זה הוא) עם מסי, סוארז, קוטיניו ווידאל שגם נמצאים קדימה על שני שחקנים שליברפול השאירה בהגנה, ספגנו את השני ששבר את הקבוצה סופית.

המלצה שלי. תפעילו את הסרטון על מהירות של x0.25 ותראו החל מ00:07 עד 00:12.

שוב המטרה שלי, זה יותר מסתם לבקר את ראקיטיץ. הוא שחקן נהדר (אני כועס עליו רצח אבל זה לא סותר). אבל זה להדגיש את מה שניסיתי לכתוב לדימטרי למעלה. אי אפשר לשחק באותו הרכב את וידאל יחד עם ראקיטיץ. פשוט אי אפשר. וזה הדוגמה הקלאסית.

תחשבו שוב על ארתור, היה מקבל את הכדור, הוא היה עוצר שניה. מתסכל לצדדים ואז עושה את ניתוח שאני עשיתי פה. ואז היה מוסר לבוסקטס. זה ההבדל. תשימו לב אליו. שהוא מקבל את הכדור. תמיד עוצר לכמה שניות. מסתכל לצדדים ואז מוסר.

אתם יודעים מה, תחשבו בוסקטס היה מקבל את הכדור. למי אתם חושבים הוא היה מוסר? (ונגיד שהשחקן במרכז במקרה שלו היה מסי) אלבה או מסי? זה ההבדל בין קשר קלאסי של ברצלונה לבין קשר אאוסטסידר.

ראקיטיץ הוא לא שחקן שיכול לקבוע את הקצב של הקבוצה או להתשחרר מלחץ כי הוא לא שחקן מסוג כזה. הוא צריך שחקן כזה שיעזור לו בזה. וידאל הוא מין שפן שלא נגמרת לו הבטריה שרצה מנקודה לנקודה ללא הפסקה. אבל הוא לא יכול לעשות את זה גם. ואז בוסקטס פשוט מופקר לבדו במרכז המגרש. וואלה מה כבר יכול לקרות אה.

צודקים, חוזר בי.
ראיתי רק את התמונה וזההיה נראה קצת אחרת בסיטואציה. זו בהחלט סיטואציה קשה אך כזו שנוצרה כך בגלל ראקי.

מוסיף תמונה שבדיוק מצאתי. בוסקטס היה לבד? שימו לב איפה מסי נמצא.