חצי גמר אלופות :: מושפלים שנה שנייה ברציפות אחרי יתרון שלושה שערים

אוקי, ומה עם שאר השחקנים? מה עם העובדה ששחקני ליברפול פשוט רצו יותר והגיעו ראשונים לכל כדור?
אני בהחלט חושב שואלוורדה אשם, אבל יש שחקנים שבסופו של דבר שיחקו לא מספיק טוב והתפרקו במחצית השניה, האם זוהי לא גם אשמתם?
עם ארתור המוטיבציה לא צריכה להיות שונה, ואם היא כן תהיה שונה אז זה בעיה נוספת של השחקנים.
בכל מקרה אני חושב שזה שם אותי בצד של מסנגרי ואלוורדה שוב, מה שהפעם מנוגד לגמרי לדעתי, אז אפסיק לומר את דעתי בנושא הזה.

עריכה: אתם כולכם מגיבים ומסבירים למה ואלוורדה אשם, אני מסכים איתכם ב100%! פשוט לטעמי הוא האשם העיקרי ולא היחידי

קבוצה ברמה של ברצלונה שווה שער אחד לפחות בכל מגרש בעולם. האשמה היא בבירור של השחקנים. האחריות היא של המאמן. הוא צריך ללכת הביתה אבל השחקנים צריכים לחיות עם זה כל החיים משום שזה בסופו של דבר, היה ברגליים שלהם.

הרבה מהם חירבנו היום במכנסיים. אלבה בשני בישולים לליברפול, קוטיניו שתפקד כשחקן ה-12 של ליברפול, בוסי שהתחפש לאוויר ביחד עם ראקי ורוברטו, וכמובן מסי וסוארז שיצאו לחופש בסוף המחצית הראשונה. אבל בשביל מה בדיוק יש מאמן, אם לא לנסות למצוא את הפרצה לשינוי מומנטום, ואצל ולוורדה זה מור אוף דה סיים - הגנה לא לוחצת ולא אפקטיבית על חשבון קישור שמחזיק בכדור. והמחיר הפעם גבוה וקשה ביותר.

לגבי השחקנים:
אלבה משחק נוראי, אבל אני סולח לו כי הוא אחד השחקנים הטובים שלנו השנה. פנטזיה שלי לראות את גרימאלדו חוזר פה להיות גיבוי אליו.

סוארז אגדה, אני אוהב אותו. אבל בקיץ להיפרד כמו ידידים. זה לא אנטי ואני לא שונא אותו. אבל מגיע הנקודה שצריך להיפרד.

קוטיניו - זה לא עובד לא בשבילו ולא בשבילנו. הוא יצליח בקבוצה אחרת.

דמבלה.- צריך לחשוב אם אפשר לשפר אותו מבחינה רפואית. אי אפשר להמשיך להשלים עם בייל הצרפתי. אם הוא לא יסכים לעבור תוכנית רפואית קשוחה וקפדנות על דיאטה נכונה , אז להיפרד.

וידאל היה הפתעת השנה, ואני אוכל את הכובע לגביו. אין לי טענה אליו… די עצוב לי שכל המאמץ שלו יורד לטימיון

לילה שחור.

בושה, פשוט בושה.
מחצית ראשונה הייתה שקולה, כמו המשחק הראשון. לליברפול היה יותר מזל, הם הבקיעו ואנחנו לא. הייתה מחצית שקולה עם בערך אותה כמות הזדמנויות לשתי הקבוצות.
אבל המחצית השניה זאת בושה וחרפה. איך משאירים שחקן לנגיחה חופשית מ 10 מטר? שחקן נמוך? זה חצי גמר אלופות, זה לא קונוסים ממול, אתם לא מובילים 7-0, איך זה יכול לקרות?
איך בכלל השער הרביעי אפשרי?
אי עוד זוכר את פויול צורח על פיקה הצעיר שיהיה מרוכז. דקה 89 ובארסה מובילה 4-0. היה מספיק רק הרוח הזאת, אפילו לא היכולת, כדי להגיע לגמר.
במחצית השניה אני לא זוכר שום מצב מסוכן מהצד של בארסה. זה לא רק ההגנה פישלה, זה גם הקישור וההתקפה. מסי הגיע לשתי הזדמנויות מצוינות במחצית הראשונה, הוסיף 2 אסיסטים שסוארז ואלבה החטיאו, אבל במחצית השניה גם הוא בעיקר איבד כדורים.
המאמן הזה קפא על הרכב קבוע ולא מגיב למה שמתרחש במגרש. ארתור היה צריך לפתוח, אם לא אז להחליף את קוטיניו במחצית. קוטיניו לא עשה כלום, פשוט כלום. המאמן רואה שליברפול באטרף, בארסה נסוגה, תכניס שחקן שיודע להחזיק בכדור במקום אחד שמאבד אותו, ותקווה שמסי יעשה משהו. למה אתה מחכה?
בארסה מצטרפת ל PSG כקבוצה הכי לוזרית באירופה. אני לא מבן איך זה קורה לנו פעם אחרי פעם.
כל הכבוד לליברפול, הם עשו את הבלתי יאמן. רק דמיינו אם קלופ היה מאמן אותנו , עם מסי וכל התקציב.

נ.ב. כל כך חבל לי על מסי, כדור הזהב השישי בסכננה. בעוד 10 שנים אנשים עוד יחשבו שרונלדו היה באותה רמה.

אני רוצה להתחיל ב"זו הסיבה שאנחנו אוהבים כדורגל" ושזו העונה הכי מטורפת בהיסטוריה של ליגת האלופות, כמות הפעמים שאמרתי בנוק-אאוט “אין מצב” היא בלתי נתפסת וכל פעם זה כן קרה מחדש, וכל המחמאות לליברפול. אבל פה נדבר על ברצלונה:

ליאו מסי שחקן ענק והוא משתבח עם הזמן, לא פחות מזה, אבל הקבוצה? נו באמת. בושה וחרפה אם קבוצה כזו הייתה לוקחת טרבל, מביישת את האימפריה של פפ או הקבוצה החביבה של לואיס אנריקה. בארסה חגגה אליפות עוד מזמן גם לפני המתמטיקה, עשו הכל כדי לתת לשחקנים מנוחה ולא לחזור על מה שקרה נגד רומא, וליברפול עם רבע התקפה ועדיין כובשת ארבעה שערים. כל הזמן מדברים על ה-DNA שלה, אז לשחק עם וידאל במקום ארתור זו המהות של בארסה? וברור שהוא מוסיף אגרסיביות אבל זה לא רק זה. להוציא את קוטיניו ולשים את סמדו בפיגור של 3:0? ואלוורדה איבד המון נקודות זכות היום כי זו מפלה שנייה, הוא התחיל מבטיח בקבוצה אבל בהמשך משהו נסדק לטעמי, יחסי הכוחות ערב שריקת הפתיחה של העונה הזו היו מאוד ברורים בעיקר בגלל ריאל מדריד. אנשים המציאו ביטוי שאני סולד ממנו: “התחת של זידאן” בצ’מפיונס. במשחק הראשון בארסה השיגה יתרון כזה רק בנס.

א

הבעיה שלי לא עם וידאל באופן אישי, יותר מזה, הוא היה השחקן המצטיין שלנו במחצית ראשונה, אלא שהוא ביחד אם ראקיטיץ.
הם שתי שחקנים טובים אבל אי אפשר לשחק איתם ביחד. זה לא ברצלונה. מצטער.

שבועות מספרים לנו שרק אם נשחק אם מרכז שדה פיזי מה שקרה ברומא לא יחזור שוב. אבל הנה, זה יותר גרוע מבחינתי.

מי שנרדם ולא ראה את 30 דקות של מחצית שניה בקאמפ נואו, וחשב שזה היה חלק מהתיכנון . קיבל את עונשו היום.

התוצאה של היום, זה לא מזל או שופט רע. אלא פרי ביאושים של המאמן והשחקנים.

להגיד שהמשחק הזה והגומלין נגד רומא בשנה שעברה משקפים את התמונה זו עצימת עין. בארסה הזו קיבלה בראש גם מפאריז בחוץ ומיובנטוס בחוץ.
במשחקי חוץ גדולים בליגת האלופות בארסה תחת ואלוורדה, יותר מהכל - פחדנית. וזה הדבר שהכי לא מאפיין אותה מאז שהתחלתי לראות כדורגל בסוף שנות ה90.
מאז הזכייה עם ניימאר ב2015 בארסה עם 2 שערי חוץ בנוקאאוט מול 15 שהיא ספגה.
בNBA קוראים לזה צ’וקרים.
לבנות הרכב בלי שחקן שנפל לכם מהשמיים כמו מן, ארתור שמו, שמחליף כמעט בהעתק הדבק את גדול הקשרים שלכם צ’אבי, גם אם לא בצורה מושלמת - ולהרכיב שחקן כמו וידאל שיותר מתאים לריאל של מוריניו - זו בדיחה.
וידאל יכול להיראות טוב עד מחר אבל זו אחיזת עיניים - הוא נראה טוב בגלל שהוא לא יוצר והגלים החוזרים משחקים בדיוק לסגנון שלו.
ברצלונה, כל זמן שמסי משחק - צריכה קשרים שמניעים כדור על מנת לעייף ולבלבל את היריב ולבסוף לפצח את ההגנה. בקיצור - ליצור.
מה שקורה בפועל זה שמסי יורד להניע כדור ובנוסף צריך גם לעלות ולייצר מצבים. חשבתי שהבינו שם בקטאלוניה שזה לא באמת עובד לפני כמה שנים. במיוחד כשאופציית המסירה למעלה היא אך ורק לסוארז, ולא סוארז וניימאר.

שבוע שעבר וולורדה עלה עם אותו הרכב וליברפול שכבה על בארסה ובנס וטר שטגן בארסה ירדה עם שער נקי.
אני לא יודע מה הביא אותו לחשוב שבאנפילד זה יעבוד טוב יותר.

כי שבוע שעבר הוא גם עלה באותה בעיה שרשמתי, יחד עם ראקיטיץ. אני רוצה לאתגר את הפורום. תמצאו לי משחק אחד ממש טוב שוידאל וראקיטיץ שיחקו ביחד. ושיחקנו טוב. אני באמת לא זוכר.

אני גם רוצה את ארתור פותח. אבל אין לנו יותר מ"ארתור" אחד בקבוצה (אם אחד כזה ישנו אני באופן אוטמטי יתמוך בו). ואף אחד לא צריך להטיף לי על החולשות של וידאל. אבל לכתוב שהוא היה הבעיה שלנו. זה בעיני גם עצימת עינים. ראקיטיץ בעיני בצמד המשחקים היה החוליה חלשה.

“אתם אפסים. אתם לא מסוגלים לנצח משחק חוץ, ואפילו לא להוציא תיקו. לכן, תכנית המשחק שלנו היא להפסיד. אנחנו עולים למגרש כדי להפסיד, ואני אתפלל מהספסל שזה יגמר רק ב2-0 שישלח אותנו לשלב הבא”

את המשפט הנ"ל וואלורדה לא הוציא מהפה, אבל הוא אמר אותו לשחקנים. הוא אמר אותו בבחירת ההרכב, הוא אמר אותו בשיטת המשחק, הוא אמר אותו בהלך הרוח שלו.

וואלורדה הוא לוזר. זה הבן אדם. איך אמר ההוא מווינט? אתה יכול להוציא את הבן אדם מבילבאו, אבל אתה לא יכול להוציא את בילבאו מהמאמן. ואכן בילבאו לא תלך עם יתרון לאנפילד ותנסה לנצח, אלא תתפלל לאלילת המזל להפסיד בהפרש הנכון.

הבעיה היא שאנחנו לא בילבאו. אנחנו ברצלונה.

לפני 5 ימים כתבתי פה ש"אם לא נעלה לדשא באנפילד במטרה להתחיל מחדש עם 0-0, ולנסות לנצח את המשחק הזה כמו כל משחק אחר, אנחנו נמצא את עצמנו בבית שוב" והדבר שהכי קיוויתי בעולם זה שאני אטעה. אני שונא להיות צודק בענייני בארסה, כי אני כמעט תמיד פסימי ואם אני צודק זה אומר שאכלנו אותה.

לפני כמה ימים חבר התחיל לדבר איתי על לטוס למדריד לגמר. אמרתי לו שידבר איתי אחרי התוצאות של החצי. הוא לא הבין למה משנה לי אם אייאקס או טוטנהאם יהיו בגמר. הייתי צריך להסביר לו שאנחנו עוד רחוקים. הוא לא האמין. היום אחרי המשחק הוא רשם לי “אולי שנה הבאה”. מי עוד יכול להאמין חוץ מאיתנו?

ההתרחקות מהערכים של קרויף הוכיחה את עצמה ככישלון מוחלט, ואני מקלל את הרגע שבו מסי החליט לעשות דווקא לאנריקה, להביא טרבל, ולהציל את הנחש עם המשקפיים.

וואלורדה סיים את הקריירה שלו. הוא צריך לקבל הודעה כבר מחר על הבוקר שבעונה הבאה מאמן אחר מגיע לקאמפ נואו. המאמן הזה צריך להיות קרויפיסטי. המאמן הזה צריך להיות אריק טן האח. המאמן הזה צריך לבנות את ברצלונה של העשור השלישי של המאה על קישור של דה יונג וארתור.

המאמן הזה צריך לשלוח את ראקיטיץ’ ביחד עם וואלורדה לחטאפה התורנית שתרצה אותם כדי לצאת מאנפילד רק עם 2 חתיכות ברשת.

כמו שאמרתי הבוקר לבן שלי שהיה המום מהבשורה, שזה בסדר להפסיד (לא הגיוני להפסיד שיש את מסי, אבל בסדר) כל עוד אתה מזהה שהשחקנים שלך עושים את מה שהם יודעים.

אתמול זה לא היה. זה היה נורא, גם שבוע שעבר. עוד היינו מגיעים לגמר מול אייאקס ומפסידים בדרך שהם מנצחים.

כאוהד ריאל שצופה מהצד (תאמינו לי שאפילו שמחה לאיד אין לי השנה אחרי הכלום שריאל השיגה).
לדעתי כל ההבדל זה בעמדת המאמן, ואלורדה מצליח לאבד יתרון 3-0 עם הסגל הטוב בעולם, השחקן הטוב בהיסטוריה, אחרי מנוחה לשחקני ההרכב ועם ליברפול פצועה וחבולה.
קלופ עשה דבר מדהים, ראשית האמונה שהוא החדיר בשחקנים, שנית ההתנפלות של ליברפול מהשניה הראשונה על בארסה שבאה להגיד “אנחנו לא מוותרים”.

יהיה עצוב עם ליברפול לא יקחו את זה השנה, ולגבי בארסה, אני חושב שאתם בכיוון הנכון עם מאמן לא נכון.

אגב אולי זה לא הזמן, אבל אני חייב לציין שהמון אוהדי בארסה ציינו כמה תחת יש לריאל וזידאן, וכמה ראמוס מניאק כי הוא “פצע” את סלאח ולא השאיר לליברפול סיכוי

כל מי שדיברתי איתו גיחך אחרי המשחק הראשון- ‘מה הבעיה שלך עם ואלוורדה?’ ניצחתם 3-0 ואתם בדרך לטרבל. המשחק הראשון הרגיש לי מקביל למצב בו סטודנט עצל לומד 10 דקות לבוחן, ויש בו במקרה בדיוק את הקצת חומר שהוא עבר עליו, הוא מקבל 100, ואז הוא התכונן לבוחן הבא בדיוק באותה צורה - כי זה עבד בסיבוב הקודם, ומקבל 0.
במשחק הקודם היה המון המון המון מזל, והוא ממש לא שיקף את המציאות בין הקבוצות. הניצחון הזה אבל נתן לוואלוורדה הצדקה בעיני עצמו, ומזה פחדתי, בצדק.

לא כתבתי לאחרונה, אבל טל (שוסאקו) דיי הביע את מה שאני חושב לגבי הבאסקי והתקבל בפורום בצורה קרירה. הוא מאמן פחדן ובינוני מינוס שלעולם לא היה שייך או מתאים לקבוצה בקאליבר של ברצלונה. קל להגיד את זה עכשיו, אני אומר את זה כבר שנתיים ואנשים חושבים שאני מגזים.
ישבתי ליד חברה שלי ואמרתי במהלך המשחק מה הוא צריך לעשות, ומה הוא יעשה. וכמובן שחזיתי את כל החילופים במדויק ומתי הם יקרו- במיוחד את זה שוואלוורדה יעשה חילוף התקפי רק שיקוצו כל הקיצים ושיהיה ברור שאין לו ברירה, וגם זה בדקה 75+. ראקי היה רע כל המשחק, אבל הוא כמובן קדוש. צריך להבקיע גול? אין בעיה, נוציא את קוטיניו ונכניס את סמדו. (לא שקוטיניו הגיע למשחק כן? ועדיין) כבר מהמשחק הקודם היה ברור שרוברטו איטי מידי כמגן נגד ליברפול והיה גם ברור בשנה האחרונה שאין ערך הגנתי אמיתי להרכב ‘נגרים’ של ראקי ווידאל. אף אחד מהם לא באמת נגר, אבל הם לא יודעים להניע כדור ולהחזיק בו כמו שצריך ואני מצטער, ההגנה שלנו לא מספיק טובה כדי לשחק מוריניו- הגנה ומתפרצות, וגם ההתקפה שלנו ממש לא מספיק מהירה לזה עם מסי וסוארז בני ה-30 פלוס (קצת יותר אפשרי עם שחקנים כמו דמבלה ומאלקום אבל הראשון פצוע והשני בפריזר בגלל המאמן המבריק).

בהינתן ההנהלה הנוכחית, אני לא חושב שוואלוורדה באמת יעזוב, וצפויה לנו עוד עונה מאכזבת. הכי כואב לי על יותר מחצי עשור של מאמנים רעים. חצי עשור של השחקן הכי טוב בהיסטוריה שאי אפשר לקבל בחזרה.
אני דווקא לא חושב שסוארז הוא הבעיה, והייתי שמח לראות אותו נשאר- הוא היה נהדר רוב העונה. צריך אבל חלוץ מחליף נורמלי, למכור את ראקיטיץ, ואם תהיה הצעה טובה, גם את קוטיניו.

ובנימה אופטימית יותר, שמח שליברפול היא שהדיחה אותנו. קבוצה נהדרת שמשחקת כדורגל נפלא והתקפתי. כיף לראות אותם, ומגיע להם לקחת את האלופות (במיוחד על רקע האכזבה הצפויה בליגה)

מי שמסתכל בגוגל אחרי כל משחק ורואה רק את התוצאה, נמצא בשוק מהחיים שלו, מי שרואה את כל המשחקים של ברצלונה השנה (גם שנה שעברה) מבין באמת מה שקרה במשחק, יודע שמה שקרה אתמול זה לא מיקרי, מזל רע או תאונה.

מעט מאוד משחקים השנה ניצחנו בזכות זה שהינו יותר טובים 90 דקות. כמעט אף פעם לא ניצחנו בלי מסי.

מי שטומן את הראש בחול כל הזמן סופו שתפגע בו הרכבת בסוף שהוא מרים את הראש לאויר… לא מגיע לקבוצה הזאת לזכות בטראבל בטח לא למאמן הזה.עצוב לי על מסי אבל יותר עצוב לי עלינו. אני מקווה שאיאקס תיקח בסוף (למרות שלליברפול מגיעות מחמאות אדירות).

ואלורדה צריך להודיע היום שהוא לא ממשיך בשנה הבאה. ואם הוא לא רוצה לקחת את האחריות לפיאסקו הזה ולזה שהפכנו לפ.ס.ז הקטלונית . אז ברתומאו צריך לגדל ביצים ולהודיע לו ששנה הבאה הוא לא מאמן יותר של ברצלונה.

השחקנים פישלו, ואיכזבו קשות (חוץ ממסי טר שטגן ווידאל) אבל מעל כולם המאמן אשם והוא זה שנושא באחריות.

https://totalfootball.co.il/t/2-1/919/10?u=agalma

הודעה מינואר, אלוהים שיישמור אותי

זה המחיר של קישור “פיזי”

Barça lost the ball 138 times at Anfield… [via md]

חשבתי שאני יקום מהשינה פחות כועס עצוב ומאוכזב. טעיתי.

אמרתי בתחילת העונה. בארסה זוכה בליגת האלופות כשהביטחון העצמי של הסגל נמצא בנקודה שהם מרגישים שהם הכי טובים.

איך בארסה מסיגה את הביטחון הזה? עם כדורגל התקפי ודומיננטי.
לא ממש מה שוולוורדה דורש. הוא פשוט דורש תוצאה.
אני זוכר אולי משחק אחד או שניים השנה שהקבוצה גמרה משחק במחצית הראשונה.

אנשים חושבים שאוהדי בארסה שרוצים טיקי טאקה כמו אצל פפ פשוט דורשים קבוצה כמו הפפ טים.
זה לא נכון, אנחנו שואפים לקבוצה שמנסה להגיע לרמה הזאת ומעבר… אם היא לא תצליח… נקבל את זה.
אבל המאמן הזה אפילו לא מנסה.

העיקר התומכים שלו קוראים לו גאון טקטי בגלל החילופיים שלו שמנצלים משחקים. אבל מתעלמים כל פעם מה 60 דקות של כלום מלפני זה… ואז הוא זורק את כל הכלים ההתקפים שיש לו, וקוראים לזה גאון טקטי.

בארסה הייתה קרובה לטראבל העיניינים נראו כלכך מבטיחים מבחינתה שהמשחק אתמול היה פשוט סכין בלב לכל אוהדי ברצלונה. ההרגשה של האוהדים היא הרבה יותר גרועה מלהפסיד בשני המשחקים וליהיות מודחים אני בטוח.

לא משנה מה עשה וואלוארדה עד אז, גאון טקטי או לא כן טיקי טאקה לא טיקי טאקה בסופו של דבר הייתה אווירה של הצלחה וטראבל באוויר ובגלל זה אתמול זה היה הפסד מהאכזריים שיכולים ליהיות. ורק בגלל זה הוא חייב לשלם את המחיר, בעיקר בשביל לרצות את האוהדים, האוהדים באמת יקבלו עוד עונה איתו עם עוד מסע לעבר הזכייה בליגת האלופות כל זה כשמסי בן 32 ואחרי שנתיים שמודחים בצורה כזאת? צריך ליהיות מזוכיסט כדי להשאיר אותו.
אין מה לרחם על וואלוארדה אם יפוטר, תחשבו על האוהדים, וכמה מסכנים האוהדים. אני בטוח שזה בא על רוב המוחלט של האוהדים בבום משום מקום וזה לא משנה כמה חלק יגידו “צפינו את זה” כדי לנסות להרגיע קצת את הלב.

וכן גם השחקנים אסור להוריד מהאשמה, הם צריכים לקבל את כל הביקורת וכמה מהם ילכו בקיץ, אבל ככה שהקבוצה כולה בקושי תפקדה וזה קורה שנה שנייה רצוף יש אשמה גדולה על המאמן שכנראה לא הכין אותם כמו שצריך למשחק, במיוחד לא מנטלית.
היה נראה כאילו הם לא באו בגישה ברורה למשחק, לא מתגוננים ויוצאים למתפרצות ולא מנסים לשחק כאילו זה 0-0 , רק מחכים שייגמר המשחק.

ד"א maor77 הציטוט בטעות…

מה בדיוק הם רוצים להגיד בזה? על פי אתר אופ"א , בארסה השלימה 512 מתוך 622 מסירות, שזה 82%, כאשר ליברפול השלימה 358 מתוך 468 שזה 76%. איך בדיוק זה קשור לתבוסה הזאת?
ליברפול תקפו, הם שיחקו כדורגל, הם רצו לנצח והם ניצחו. והם איבדו לא פחות כדורים מאיתנו. אבל אנחנו לא שיחקנו, חלמנו, וגם כשהגענו למצבים לא ניצלנו אותם. היינו היום בגמר לו היינו מנצלים חצי מהמצבים הבטוחים שהיו לנו במחצית הראשונה. במחצית השניה הייתה התפרקות טוטלית, אני לא יודע באיזו סטטיסטיקה אפשר לראות את זה. אני עדיין בהלם, הייתי בטוח שמסי יציל אותנו איכשהו, כמו שהוא עושה שנים רבות.