חצי גמר אלופות :: מושפלים שנה שנייה ברציפות אחרי יתרון שלושה שערים

מסי וטר שטגן מנצחים את ליברפול, את וואלורדה ואת ברצלונה 3-0. אין מילים.

מסי הזה חייזר זה פשוט בלתי נתפס, אין בשחקן הזה שום היגיון.

כמעט ניצחתם שוב. מעניין את מי קלופ יאשים הפעם?

ועכשיו באריכות:

זה אחד המשחקים העצומים של מסי. לא היה לנו קישור, ההורדה של קוטיניו מהמשחק העלימה אותנו מהמגרש, וכמו מול באיירן לפני 4 שנים, מסי כובש צמד משום מקום, מוציא ליריבה את האוויר, ומשנה את כל המשחק.

דמבלה עם 2 מצבים יכול היה לגמור את ההתמודדות ולשלוח אותנו לגמר. חבל.

נ.ב. פעם ראיתם האלי אופ לדאנק במשחק כדורגל?

קוטיניו היה גרוע ואני הרגשתי שבארסה חזרה לעניינים כשהוא הוחלף.

שחקנים שלא חוגגים נגד האקסית זה דבר מוזר בעיני, אבל סוארז ? אם הייתי צריך לנחש הייתי מהמר שהוא אוהד יונייטד.

איך הניסיון מנצח את המשחק. ברסה לא נראו טוב יותר, אבל ידעו לא להתפרק.
ממש שמו לב כמה פירמינו היה חסר לליברפול, לטעמי עם חלוץ אמיתי הם היו שמים כמה כדורים ברשת.
לטעמי יהיה לנו משחק משוגע בגומלין

מקווה שדמבלה מודע לכך שאם חלילה קורה נס בגומלין, כדאי לו לברוח מהר מאוד מצפון אנגליה ולא דרך נמל התעופה במנצ’סטר.

קצת מזל והרבה הבדל איכות ושחקן אחד מעל כולם. לא חושב שיש פה עניין של ניסיון.

דרך אגב, הסטרים שפרסמת עבד מצויין, תודה

בכדורגל האקראיות משחקת תפקיד הרבה יותר משמעותי מענפי ספורט אחרים, כנראה שזו הסיבה שהמשחק הזה כ"כ פופולארי(וכ"כ אכזרי). גם אני הרגשתי דה זה וו לחצי גמר מול באיירן של פפ לפני ארבע שנים. ליברפול נשדדה היום, היא לא היתה פחות טובה מאיתנו, היא אפילו היתה עדיפה. בכל אופן התוצאה מושלמת ומאוד מאוד מרמה.

נ.ב

1. מסי שלא ייגמר לעולם
  2. איך טר שטגן לא שוער ראשון בנבחרת גרמניה?!!?
  3. מעתה יקרא שמו של דמבלה בישראל, טמבלה

אני לא חושב שהגיע לנו לנצח, בטח לא ב 3 שערים. היה משחק שקול וליברפול הגיעו ללא פחות מצבים. היה לנו מזל שהם החטיאו את הכל, היה לנו מזל גדול בשער השני ואני לא מבין איך מסי הכניס את הבעיטה הזאת מ 30 מטר.
מכל הקישור שלנו, אני חושב שוידאל היה הכי טוב. אהבתי את המשחק שלו היום. אני עדיין לא מבין למה ארתור לא הוכנס במקום ראקיטיץ’ או רוברטו, ואני לא מבין מדוע דמבלה לא הוכנס הרבה קודם.
יש לנו יתרון עצום , אבל זה רחוק מלהיות גמור. ליברפול עם קצת יותר מזל היו מכניסים לנו שלישיה בקאמפ, אז הם מסוגלים לזה גם באנפילד. יש להם קבוצה נהדרת.

ההחמצה של סלאח הייתה יותר זוועתית.
אם נתעלם רגע מהבליץ’ המנצ’סטרי פה, ליברפול שיחקו טוב, יותר טוב מברצלונה ברוב המשחק, והיו שווים גול או שניים. קלופ לא צריך תירוץ.

בארסה בשנה-שנתיים האחרונות קילרית באופן בלתי רגיל. נותנת אפס מתנות ומסתערת כשמריחה טיפת דם.

אוהדי מנצ’סטר אמרו פה שהופתעו מההופעה הלא מרשימה של בארסה מולם- כאילו באו לטייל ולנוח על המגרש. בארסה באה בגישה הזו גם מול ריאל השנה ברוב המפגשים. ריאל שלטה והגיע ליותר מצבים, אבל העקרות והחולשה מקדימה לעומת האיכות של ברצלונה גמרו את הסיפור ברגע שהם העלו הילוך. לבארסה של ואלוורדה יש כח סבל. יודעת להוריד את הראש, ללכת אחורה ולספוג מתקפות- בניצוחם של פיקה וטר שטגן. לא מעט פעמים העונה, בעיקר בקלאסיקו אבל לא רק, היה נראה לי שזה רק עניין של זמן עד שבארסה תיכנע ותספוג- אבל איכשהו, זה לא קורה, ואז החלוצים נותנים מהלך מפלצתי שהורג את היריב.

אי אפשר לקרוא לזה מזל כשזה קורה לטובת ברצלונה פעם אחר פעם. יש פה אולי קטע פסיכולוגי ואני בטוח גם שאחוז ניצול המצבים של ברצלונה חריג ממש לטובה.

חשבתי שמול ריאל ויונייטד בארסה נראתה ישנונית כי זה לא היה כוחות. ליברפול באמת נראתה טוב בקאמפ נואו ואפילו לא סתם בקטע של מתפרצות. חבל לי שמסי הרג את ההתמודדות לפני הגומלין באנפילד, אבל אם כבר, אז עם שער מפלצתי שכזה.

בארסה של ואלוורדה חזקה יותר מנטלית, מגנה טוב יותר וכמעט ולא מתפרקת. אבל מסי חזק מכל כדור הרגעה, כשיש לך חייזר כזה לא רק שהביטחון נשמר, אחוז ניצול מצבים זה השם השני שלו.

קלופ לא צריך להאשים אף אחד, לפעמים אתה משחק הרבה יותר טוב מהיריבה ואתה מפסיד 3-0, זה כדורגל.

אם סלאח היה מגלגל את ה 3-1 בדקה ה-85 הייתי אומר שעדיין נשאר סיכוי טוב מאוד לעבור כי ברצלונה הזאת לא ממש מרשימה אותי, אבל גם את זה הצלחנו להחמיץ, לפעמים זה קורה.

מה שהכי הכעיס אותי זה שני המצבים שברצלונה הגיעה אליהם בדקות האחרונות מקרנות שלנו, הפקרות כזאת לא צריכה לקרות בחצי גמר ליגת האלופות, וזה דבר שלא קשור למזל אלה לאופי ולאחריות של כל שחקן ושחקן.

העיקר שעונה הבאה נוכל לנסות שוב לחזור לגמר, בהצלחה נגד סטיאווה, אלקמאר וכאלה בימי חמישי עונה הבאה.

הולך להיות סיוט באנפילד, ליברפול נשדדה (אומנם על ידי דיוס והיא עצמה), הם יכולים להבקיע בבית בכיף וזה חצי אסון שדמבלה לא הצליח להוציאה יותר מהבישול הגאוני של מסי. לבארסה יש יתרון יחסי מבחינת איכות השחקנים והניסיון שלהם. אם נבקיע איכשהו שם (זה תלוי בפרעוש) אז הדרך לגמר סלולה.

אגב
מצטייני המשחק על שם ליאו מסי: אלבה, פיקה, טר שטגן

הרבה יותר ווב מהיריבה ? ברצלונה הייתה עדיפה לפחות 60% מהמשחק

מעבר לכך, אני חושב שקיבלת פרופורציות, ברצלונה הזאת חלשה משמעותית מזאת של תחילת העשור, ועדיין 3-0. בארסה שהתמודדה עם יונייטד הייתה גומרת את המשחק בתוצאה שונה לגמרי. אני לא אגזים אם אומר שברצלונה מלאה בשחקנים בינוניים ועוד חייזר.

אתה מדבר על ההחמצה של סאלח ? זאת הייתה ההזדמנות היחידה שזכרתי. מסי יכל לצאת עם עוד 3 בישולים אתמול. יצאתם בזול.

סטיאווה ? היא תהיה פייבוריטית מולנו…

כן ליברפול הייתה הרבה יותר טובה, מחצית ראשונה הייתה שקולה עם יתרון לליברפול, רק שסווארז הבקיע ממצב יותר קשה מזה שמאנה החמיץ.

מחצית שנייה עד השער ברצלונה לא הצליחה לעבור את החצי בהנעת כדור מסודרת והסתפקה בחצאי מתפרצות מאיבודים של גומז והנדרסון הנוראי, גם השער השני עצמו היה פינבול.

נכון שלקראת הסיום ברצלונה הגיעה לשני מתפרצות שהיו אמורות להסתיים בשער אבל כבר ציינתי שזאת הייתה הפקרות שלא מתאימה לליברפול בקרנות.

זה לא רק החמצה הנוראית של סלאח, זה גם מאנה מול השוער מחצית ראשונה, זה מילנר במצב יותר טוב מפנדל ועוד מצב שבליגת האלופות אמור להסתיים בשער, גם פירמינו הגיע למצב מצויין.
בנוסף לכל כך הרבה כדורים שהסתובבו ברחבה של ברצלונה שעם קצת מזל היו יכולות ליפול לרגל אדומה כפי שקרה עם הגול השני של מסי בצד השני.

לפעמים 3-0 זה לא אומר שהקבוצה המנצחת הייתה יותר טובה, קורה.

ואני לא מבין איך ברצלונה ההיא קשורה לכאן ?

אתה יכול להמשיך לשקר לעצמך שהיונייטד ההיא הייתה קורעת את הסיטי וליברפול של היום, אני לא יכול להתווכח עם אשליות…עובדתית המספרים מדברים, ליברפול כנראה ותסיים עם 97 נקודות וסיטי עם 98,עובדתית הפרמיירליג של היום הרבה יותר עשירה מפוצצת בכוכבים והרבה יותר קשה, היום קבוצת תחתית יכולה לקנות את הכוכבים של קבוצות צמרת מספרד איטליה וגרמניה.

בכל מקרה להמשיך להתדיין בפורום של ברצלונה איזה קבוצה הייתה יותר טובה אתמול לא נראה לי חכם וגם לא כ"כ מעניין, להתראות בפתיחת העונה הבאה בפרמיירליג, אז תהיו קרובים אלינו מבחינת נקודות, לפחות לחודש חודשיים.

לא יודע מי תהיה פיבוריטית, אשלי יאנג יכול להפתיע למשחק אחד ולשנות את מאזן הכוחות של לפני המשחק.

אני מחכה שתפסיקו לבד וזה לא קורה, אז אני אעצור את זה פה. דיוני יונייטד ליברפול לא קשורים למשחק אתמול ובטח לא לפורום בארסה.
בלי קשר, דיון עקיצות הדדי לא קשור לפורום הזה.

אתה אולי זוכר את קוטיניו של ליברפול, אבל ביחס לקוטיניו של העונה הוא היה בסדר. לא מדהים, אבל לפחות הוא החזיק קצת את הכדור ברגל, ומסר אותו לשחקנים בבלאוגרנה.

מהרגע שהוא יצא נשארנו עם קישור שמכיל את רוברטו, וידאל וראקיטיץ’. לאף אחד מהשלושה האלה אין מושג איך להחזיק את הכדור ברגל ליותר מ 2 שניות, ולא לאבד אותו.

באמת שעד הגול של מסי הייתה קבוצה אחת על המגרש במהלך המחצית השנייה, ואסור לנו לתת לזה לקרות. אם לא נבעט בדלי בצורה הכי גרועה שיש, אז מול אייאקס אנחנו נקבל בראש ממש חזק על קישור כל כך גרוע.

מתקן: אחוז המצבים של מסי חריג ממש לטובה כי הוא הסקורר הכי טוב שראה המשחק.

אחוז המצבים של שאר הקבוצה זה הדבר הכי גרוע שקיים. סוארז אמנם הבקיע שער גדול, אבל חירבן כל הזדמנות אחרת (והיו לו עוד 2-3) דמבלה, קוטיניו,רוברטו, כולם עם סיומת של יוסי שוקרון מבני בית שאן.

מת

אדרבה, התחושה שלי דווקא היא שהפוטנציאל של ברצלונה הרבה יותר מפחיד ממה שהיא מציגה בפועל. (ואני מדבר על כדורגל, לא על תוצאות, ששם אין ויכוח כמובן)
טר שטגן, פיקה, ג’ורדי אלבה, בוסקטס, מסי וסוארז הם הראשונים שהיית בוחר לעמדות שלהם. לנגלה וראקיאיץ’ מצויינים, ויש להם המון עומק, גיוון וכישרון בעמדות הנוספות בקישור ובהתקפה (וידאל, ארתור, דמבלה, קוטיניו, מלקום…)

לי זה נראה שהקבוצה נדבקה בתכונות של מסי- מקסימום יעילות, מינימום מאמץ. בזה מסי תמיד היה שונה מכל הלהטוטנים למיניהם- הוא לא יבזבז חלקיק אנרגיה שלא יקדם אותו לכיבוש.

אני חושב שליברפול כמכלול משחק הייתה עדיפה. מהשער של סוארז עד השער של מסי ליברפול הגיעה ל 3-4 הזדמנויות ובכלל שלטה בהנעה ובקצב.
קו ההגנה שלהם היה במשך דקות ארוכות ממש על קו החצי, וטרשטגן ופיקה פשוט העיפו כדורים לקבינימאט נאכוי.

אבל מסי זה מסי, פתח מבערים, משך את ההגנה והשחיל כדור ועט על הריבאונד ל 2-0… לפני זה העמיד את ווידאל ב 1-1 ואחרי זה היו שלל הזדמנויות לסגור אפילו מאניטה.
חלק גדול מזה כי החניכים של קלופ איבדו את הראש ורצו שער בכח ובכך השאירו המון חללים ריקים.

שבוע הבא יהיה סיפור אחר, ואם נעלה שאננים (ובלי אלת המזל) כמו שקרה לנו בין הדק 26-75 אנחנו נראה את הגמר מהבית…