חצי גמר אלופות :: מושפלים שנה שנייה ברציפות אחרי יתרון שלושה שערים

It is typical things that I have seen at Barcelona. You come out with a feeling that you have done well, but they are better than you in the final third.

https://twitter.com/DF_Arsenal/status/1123701404378574848?s=09

זה מה שטוענים פה בפורום (ולא רק) חלק גדול מאוהדי ברצלונה.
ואלורדה לא מתקרב למצות את הפוטנציאל של הקבוצה הזאת והיא נראית ׳בילבאו משודרגת׳ כלשונו של יוכין בוואלה.

המשחק של ברצלונה אתמול היה די מגעיל (כמו רוב המשחקים שלה תחת המאמן הזה).
הנס שלו שיש תוצאות ושהוא יצא ממקרה רומא בחיים איכשהוא.

לנצח 5-1 את ריאל מדריד ללא מסי זאת לא עדות למשחק קבוצתי טוב בהנהגתו של ואלווארדה? יש לי טענות לבחור, אבל בילבאו משודרגת זה קצת חוטא למציאות, כאילו פיקה לא נתן עונה משוגעת אחרי פתיחה רעה, לנגלה נחשב להפתעת העונה, ארתור השתלב בצורה מעוררת השראה, סוארס סיפק מעל 20 שערים בליגה בלבד, ועוד לא הזכרתי את אלבה, טר שטגן ונוספים…

מסי הוא אלוהים, והוא שובר שיוויון כמו שנאמר פה שאפילו האוהדים השרופים ביותר לא תמיד מעריכים אותו כמו שצריך…

בלעדיו נתקשה כי הוא הופך הכל לקל יותר, אבל הקבוצה כן חזקה כיחידה.

היה לי ברור אתמול ברבע השעה הראשונה שליברפול בחרה ללכת על קו הגנה גבוה.
בגלל אשתי, האמת…
היא שאלה למה סואז כל הזמן בנבדל (רבע שעה ראשונה, כן?), ועניתי לה שאם הוא לא יהיה בנבדל אז הוא יצטרך לבלות בחצי המגרש שלנו בגלל קו ההגנה הכל כך גבוה שליברפול מעמידה.
הניחוש שלי היה שבמחצית וורדה יעשה שינויים ויתחיל ללכת על כדורים ארוכים, כי משחק מסודר לא יעבוד כאן.
טעיתי.
וורדה נתן את ההנחיה ללכת על כדורים ארוכים הרבה לפני. וכבר תוך 10 דקות מהשיחה ההיא היינו ביתרון של 1:0.

להגיד שכל המשחק אתמול הוא רק על מסי זה חטא.
וואלוורדה נתן הצגה של הכנה טקטית. זה שהמייטירדס החזיקו בכדור יותר מאיתנו ועדיין חזרו הביתה עם שלישיה שבקלות הייתה יכולה להפוך לחמישיה (אחחחח כמה שמסי אוהב לפרגן כשהוא ביתרון ברור), זה אומר ההרבה.
את השער הראשון כבשנו ללא מעורבות של מסי בכלל.

לא שהוא לא אלוהים. הוא כן.
אבל יש לו צוות טוב השנה והקבוצה כולה נותנת עבודה.

יש לנו הגנה מופלאה, שמחזיקה את התוצאה כמו שצריך.
אנחנו כובשים הרבה פחות שערים עצמיים העונה (לעומת הזוועתון ברומא שכלל שניים עצמיים).
יש לנו קישור שיודע לספוג לחץ, גם אם יש טענות מי עושה זאת טוב יותר - וידאל או ארתור.
ויש לנו סגל בגיל ממוצע 30 שהכריע התמודדות 3:0 על סגל בגיל ממוצע 26 והרבה יותר חזק פיזית.

לא יודע מה אתם ראיתם אתמול, אבל ברצלונה הייתה עדיפה במשחק מאוד מאוד שקול.
לאורך כל המשחק ליברפול לא הייתה עדיפה, גם כשהייתה מסוכנת.

נהניתי כמו שלא נהניתי הרבה זמן ממשחקים. כל ההתרגשות של הימים האחרונים בציפייה למשחק הזה הייתה שווה !!!

גם ראיו מהמקום האחרון ניצחה אותם. אז לבילבאו המשודרגת עם שחקנים כמו סוארז, קוטיניו ודמבלה בהתקפה יש קצת יותר מה למכור מלראיו.

מה שאתה רושם על שחקנים מהטובים בעולם זו בדיוק הסיבה למה חלק גדול מהאוהדים מצפים לכדורגל יותר איכותי מ"מסי יציל אותנו".

מצטער, אבל מול ליברפול שבקלות הייתה יכולה להיות אלופת אירופה העונה אם היא לא הייתה פוגשת אותנו, זה לא נקרא ״מסי יציל אותנו״.

היה ברור מהמשחק אתמול שאנחנו רואים את אלופת אירופה הקרובה, בלי קשר מי משתי המתמודדות זו תהיה.
לעומת הר הגעש של אמש, המשחק של טוטנהאם - אייקס היה שעמומון איטי ולא מדוייק.
לא ברור לי מי מפחד מאייקס, אבל עם כל הכבוד להפתעה המדהימה שהם, הם לא ברמה של המשחק שהיה אמש.

ואם בארסה כמכלול לא הייתה מאורגנת ומודעת היטב לאופן המשחק שהיא רוצה לשחק אמש, מסי לא היה מציל אותנו.
הוא גם אמר בעצמו שברצלונה שינתה את המשחק שלה והתאימה אותו ליריבה. שזה לא קורה הרבה, אבל הפעם זה היה נחוץ.

איזו מן טענה זאת, אם ליברפול לא הייתה פוגשת את הקבוצה שנתנה לה 3-0 היא הייתה יכולה לקחת אליפות אירופה?

גם הפועל ב"ש יכולים להיות אלופי אירופה אם הם לא יפגשו אף קבוצה יותר טובה מהם.

חברים, אני חושב שאתם כאוהדי ברצלונה מעריכים את הקבוצה שלכם בצורה מאוד מאוד קשה.

א. ליברפול קבוצה טובה - אני לא מבין למה ציפיתם ? שליטה של 95 אחוז מהזמן ? לא יקרה.

ב. נחלשתם ביחס למה שאתם רגילים בלי קשר למשחק אתמול וזה מחזק את א.

תשפטו את הקבוצה ביחס לתקופה הנוכחית. ראיתי את בארסה במשחקים פחות טובים נגד קבוצות פחות טובות. סהכ הרגישו שברצלונה קבוצה טובה יותר, אי אפשר להוציא את מסי מהמשוואה כמו שאי אפשר להוציא את סאלח מהמשוואה , הם שחקנים בקבוצות שלהם.

השאלה היא למה נחלשנו. יש לנו סגל מצויין, הכי טוב שהיה לנו מאז 2011, מסי רק הולך ומשתבח, ועדיין הכדורגל שאנחנו מציגים בינוני.

סמדו הוכיח שהוא חומה בצד ימין ועדיין המגן המועדף על המאמן שהוא קשר בינוני שבמשחק עצום שלו אמש, ממש ממש התקשה באגף.

ארתור, שהוכיח את עצמו כקשר החשוב ביותר מבחינת הנעת הכדור של הקבוצה נשאר בחוץ 90 דקות.

דמבלה שב3 דקות הגיע ל2.5 מצבים, כשליברפול מופקרת בצורה יוצאת דופן מדקה 82 כשמסי סיים לחגוג את הגול, וכשסוארז בקושי מצליח לזוז מדקה 70.

אז אין צ’אבי ואינייסטה, אבל יש לנו שחקנים ממש ממש טובים, שאמורים להספיק ללא ללהחזיק רק 48% מהזמן בכדור מול ליברפול, בבית שלנו.

לא חייב פפ גווארדיולה, אבל המאמנים שאנחנו מקבלים ב5-6 שנים האחרונות זה פשוט בדיחה.

ארתור עם פתיחת עונה מהממת, אבל נחלש מאוד בחודשים האחרונים בעוד וידאל תופס גל מצויין.
אישית, עם כל האהבה לארתור, שמחתי וסמכתי על וידאל אמש.
ארתור צעיר ויתייצב עם הזמן לספק משחקים ברמה גבוהה לאורך עונה שלמה. כרגע, באופן טבעי, הוא חווה עליות וירידות. וידאל נותן לנו עונות אחרונות ככדורגלן על. לא צריך להתייחס אליו כאל גרזן רק בגלל אג׳נדה. לטעמי הוא היה הקשר המצטיין שלנו אמש.

דמבלה עלה חלוד והראה כמה הוא נחוץ על המגרש. אני מאוד מקווה שיקבל דקות מול סלטה בראשון, יוריד עוד קצת חלודה ויתן לנו אפשרויות באנפילד.

למעשה, וורדה הסכים איתך לגבי העיתוי של החילוף הכפול, אבל למסי היו תכניות אחרות.
דמבלה ואלניה עמדו על הקווים מוכנים לחילוף בסביבות הדקה ה- 70. אבל אז מסי העביר הילוך ל- god mode ותפר את ליברפול בשני גולים. למזלנו, וורדה היה חכם ממך ולא הפריע לו עם חילופים מיותרים שיעצרו את האטרף שהוא נכנס אליו.

זה שהוא היה פחות גרוע מראקיטיץ’, שהיה מחריד ומרוברטו שפשוט לא היה קיים בקישור לא אומר שהיה לא משחק טוב. המיקום שלו על המגרש מזעזע, וכל מה שהוא יודע זה לחלץ כדורים. תסלח לי אבל אני מעדיף קשר כמו אינייסטה שיודע להיות במיקום הנכון כדי שנוכל להוציא התקפות ולא נאבד מליון כדורים, כדי שליברפול ישבו עלינו חצי שעה עד הגול של מסי, מאשר קשר שמחלץ 68426 כדורים ואין לו מושג בתרבות המיקום הברצלונאית על המגרש.

לא הוא לא. הוא איחר כהרגלו. אחרי כל המחמאות שהגיעו אליו בתקופה שלפני השבוע האחרון, הוא חזר לסורו. פשוט קפא על המגרש, ואם ליברפול היו כובשים, ב1-1 כאב הראש שלנו היה גדול מאוד.

אם סאלח היה כובש את ה3-1 מול שער ריק, בגלל שהיה חסר לנו שחקן שיעזור למנוע את השטף של ליברפול, כנראה שהיית מדבר אחרת.

ואם דמבלה מסיים 2 מצבים די קלים בשער אנחנו מגיעים לגומלין באנפילד ב5-0 כשואלוורדה מוכתר כטוב בעולם שנתן נוקאוט לקלופ, משחק נחמד כל ה"אם" האלה.

אני מבין את הנקודות שלך אבל התיבול של כל טיעון עם הציניות והבנת המשחק העילאית על פני שאר האוהדים לא יוביל לדיון פורה.

וידאל לא רק תרם ללחץ אלא גם חילק מסירה מדהימה לקוטיניו במהלך שהוביל בצורה ישירה לגול הראשון, ללא שום מעורבות של מסי אגב. העדפתי כניסה של ארתור במחצית השנייה כי ידעתי שהמכבש יגיע, אבל אי אפשר להגיד שהבחירה בוידאל היא טעות, הוא לא גומש ולא פאוליניו והוא תורם השנה בצורה עילאית.

מעתיק תגובה שלי מת׳רד אחר (כי גם את זה צריך לומר על המשחק אתמול):

לטעמי וואלוורדה ומסי למדו לקח מהעונות הקודמות והעבירו את כל בארסה למשחק חכם עם חלוקת כוחות.

אפשר לומר שמסי למד מרונאלדו להתחרע כשצריך ולא יותר מזה, וככה לשמור כוחות לרגעי ההכרעה של העונה. כמובן שמסי עושה זאת טוב יותר :slight_smile:

העובדה שכל בארסה משחקת במאמץ מינימאלי שנחוץ לצורך הבטחת הניצחון מביאה אותנו לראות המון ביקורת על המאמן ועל שיטת המשחק מצד האוהדים. אבל העובדה היא שהסגל שלנו לא צעיר וכבר לא יכול להחזיק אינטנסיביות גבוהה לאורך משחקים שלמים עונה שלמה. אז כל הסגל עושה את ההתאמות האלה ומוריד הילוך כשאפשר.

בסוף המשחק אמש היה ברור שמסי גמור והוא רץ הרבה יותר ממה שהוא רגיל או מעדיף. ראו שהוא שחוט. אבל לרגע הזה הוא חיכה, ולמענו הוא מתכונן כבר זמן מה. משחק בקושי חצאי משחקים, נח ושומר על כושר תוך כדי.

הדריבלים של הפרעוש אתמול היו אלוהיים.
למרות ששחקני ההגנה היו מהירים ממנו, הוא עבר אותם בתחכום ואומנות והצליח לרוץ מסביבם. אבל זה עלה לו במאמץ. לרגע אל תחשבו שזה היה משחק רגיל שלו…

למה לסלוח? גם אני מעדיף כזה קשר.
איפה בדיוק אתה מחביא אותו? כי כרגע בסגל / בעולם אין שחקן בקאליבר הזה.

לא יודע אם מישהו מהצעירים יגדל לנעליים הענקיות שסאן-אנדרס השאיר בקאמפ נואו, אבל בינתיים נצטרך להסתדר עם קשרים שהם בני-אנוש. זה מה יש.

ברסה לטעמי עברה את ליברפול בגלל שהיא לא שיחקה בשיטה הברסאית.
במקום לתת לליברפול לעשות אל מה שהיא הכי טובה בו, שזה לטוס למתפרצות, ברסה החזיקה פחות בכדור ועצרה יותר את אותן מתפרצות.
נכון, בשיטה הברסאית עם שחקנים טובים יותר אולי כן הייתם גם מנצחים, אבל צאבי ואינייסטה כבר לא משחקים, וזה לא שעם ארתור אתם משחקים טיקי טאקה כצו פעם.

ושמעו, 3-0 מול ליברפול זו תוצאה שקשה להאשים את וורדה בה, בתכלס תכנית המשחק שלו עבדה מצוין

ומה הייתה תכנית המשחק שלו, בואו נקווה שמאנה וסלאח יחטיאו ומסי יעשה שני שערים יש מאין?

גם סבאל’ה הגיע לגמר מונדיאל בזכות מסי. למה לא להקל על מסי את העבודה? מאז פפ (טיטו חלה באמצע עונה, אני לא מחשיב אותו) לא היה מאמן אחד, בבארסה או בארגנטינה שאפשר לומר עליו שהוא שדרג את הקבוצה שליד מסי כדי לעשות לו את העבודה קלה יותר. אפילו לא אחד.

מסי נאלץ לשחק אתמול על עיגול החצי. הוא עשה כמות מטורפת של דיברלים ועבר כמות עצומה של שחקני ליברפול ב1 על 1, 1 על 2 ו1 על 3. הוא ניהל את המשחק, הוא חילק כדורים לחלק הקמדי להחמיץ והיה המוציא לפועל כשאף אחד אחר חוץ ממנו לא הצליח לשים כדור ברשת.

למישהו יש ספק שאם מחליפים את מסי וסאלח קבוצות זה לא 5-1 לליברפול במקרה הטוב? זה שיש לך את מסי בקבוצה זו לא שיטת משחק.

לצפות שמסי יעשה גול מכלום, זה בדיוק כמו לצפות שלברון ינצח לך משחקים. הוא יעשה את זה גם ככה ועדיף לא להפריע לו.
אין צ’אבי ואינייסטה, לברצלונה כבר אין עליונות במרכז השדה, אפילו לא מול ליברפול. למעשה, יש לה עליונות מובהקת רק בעמדה אחת וזו העמדה של מסי. אפילו השוער של ליברפול לא רע.
לשחק פוזשן מול ליברפול הזו, כשהשחקנים שלך הם לא היסטוריים כמו צ’אבינייסטה, יוביל למה שקרה לפפ - ליברפול תשחט אותך תוך 20 דקות וחירבנת את העונה שמסי יכל להציל לבד.
על כל החמצה של ליברפול, הייתה לברצלונה החמצה אחת גרועה לא פחות. המשחק יכל להיגמר 6-3 באותה מידה שנגמר 3-0, אבל מה שבטוח - ליברפול לא יכלה לנצח, וזה בזכות מסי ובזכות מי שהחליט לא להתאבד על עקרון מטופש אלא למקסם את מה שיש לו.

מסי זה יתרון. אם לשחק על היתרון שלך זה פשע אז כן וולוורדה הוא פושע.
גם ליברפול שיחקו על כדורים ארוכים למאנה וסאלח המהירים, למה זו תכנית משחק לגיטימית ולשחק על מסי לא?
תפסיקו להתנצל על זה שיש לכם את מסי!

וולוורדה מאמן מצוין, הוא יצר לכם שיטה מצוינת, פשוט לא האחת שרציתם לראות.

בסופו של דבר כדורגל שופטים בתוצאות, ב2 העונות שלו על הקווים שלכם זכיתם ב2 אליפויות, 2 גביעים (100 אחוז בתארים מקומיים) ואתם בדרך הדי בטוחה לזכיה בליגת האלופות. תן לי מאמן אחר בעל יחס כזה? כן אנחנו יודעים שיש אחד כזה, ואני חושב שההשוואה הזו לא מעליבה כלל אף אחד.
אה ואגב, פפ התמודד תחילה מול ריאל מפורקת ומול אתלטיקו בתקופת הפאתטיקו. וולוורדה מתמודד מול ליגה חזקה יותר.

בכל אופן, העובדה שהוא לא מי שתרצו לראות על הקווים לא אומרת שהוא אינו מאמן מצוין שעושה עבודה מצוינת על הקווים שלכם.

אבל מסי זה לא לברון. מסי זה מייקל. הוא גם על הדרך עושה את כולם טובים יותר.

כשיש על הכיסא מישהו כמו פיל או פפ, אז הוא גם עושה אותם יותר טובים. לא חייב את הכי טוב, אבל סתם מישהו שטוב במה שהוא עושה, והקבוצה באמת תראה עליונות על אחרות, ולא סתם עוד אחת מ, אבל זו שיש לה את הכי טוב בהיסטוריה.

וואלורדה הוא לא בלבל הזה, וגם לא כמה לבלים מתחת. הוא מפחד כשהקבוצה שלו פייבוריטית. זה שמסי לוקח לו תארים, זה לא מפתיע אותי. הוא כמעט לקח ל3 גם לסבאל’ה מונדיאל.

כל הנתון הזה של ה8/11. זה מסי מסי ועוד מסי. הוא עוד היה כינור משני אצל רונאלדיניו, היו לו גלגלי עזר בצורת צ’אבי ואינייסטה, אבל כבר מזמן שמסי זה קבוצה של איש אחד.

אני ממש לא מתנצל על זה שיש לי בקבוצה את השחקן הכי גדול בהיסטוריה. נמאס לי מזה שעם הרעב העצום שיש לו, הוא מקבל מאמנים שלא מסוגלים לעזור לו לזכות כל שנה בהכל. הוא מצידו עושה את המקסימום.

עושה רושם שלא משנה מי יגיע ומה יעשה, כל עוד הוא לא עונה לשם פפ גווארדיולה - אוהדים רבים לא יהיו מרוצים.