חצי גמר אלופות :: מושפלים שנה שנייה ברציפות אחרי יתרון שלושה שערים

כן? אם היה מגיע מאמן קרויפיסטי אתה באמת חושב שמישהו מפה היה מתלונן?

במקום זה קיבלנו טאטא מרטינו, לואיס אנריקה ווואלורדה.

כשהגיעה ההדחה מול רומא כולם הופתעו ואנחנו אמרנו שהכתובת הייתה על הקיר. כשכולם מופתעים למה ליברפול היו יותר טובים מאיתנו להוציא את רבע השעה האחרונה, אנחנו מספרים שככה נראות השנתיים שלנו עם המאמן הזה.

יש אוהדים שהתארים מספיקים להם. מסי עושה את כל העבודה הקשה, והם בוחרים לעצום עיניים ולחשוב שהכל בסדר.

לא שמתם לב אבל שכן נעשית דרך? ברצלונה בונה חתיכת קבוצה לשנים הבאות.
עם קישור עתידי (כרגע) של דה יונג וארתור (ובוסקטס ממש לא נראה כאילו גמר את הסוס) והתקפה הכוללת את דמבלה וקוטיניו שיקבל את תפקיד העושה משחק שלכם (המסי) אתם בהחלט בדרך הנכונה.
מטרת הדרך היא להגיע לתוצאות.
בכל אופן, אתם באמת תפטרו מאמן שמביא אתכם לטראבל היסטורי? אחרי דאבל בשנה שלפני כן?

אגב, אני כל כך מקווה שתפסידו בגמר לאייקס, אחרי שכולהו מדברים על זה כמשחק אבוד

ההצטרפות של אבידל באמת שינתה מהותית את הצוות הטכני של המועדון, והרכישות שלנו מאז שהוא הגיע הן בינגו אחד גדול. הבעיה היא בעמדת המאמן. הוא לא מסוגל לפרוץ את תקרת הזכוכית שלו. אני יכול לחתום שהוא בחיים לא חלם להגיע למועדון מהטופ של אירופה. וזה קשה. וזה מפחיד.

הבעיה נעוצה באיך שוואלורדה רואה את הכדורגל. וואלורדה הוא מאמן שהכי חשוב לו לא לספוג שער. ככה עלינו מול רומא. רק לא לספוג 3-0 ולעוף. הבעיה שברצלונה לא יכולה לעשות את זה. ואני לא מתכוון בצורה של “אני לא רוצה שנעשה את זה”, אלא בDNA של המועדון הזה אי אפשר לעשות את זה, כי עובדה שעפנו. אם לא נעלה לדשא באנפילד ממטרה להתחיל מחדש עם 0-0, ולנסות לנצח את המשחק הזה כמו כל משחק אחר, אנחנו נמצא את עצמנו בבית, שוב.

אני לא חושב שוואלורדה הוא אפס מאופס, שלא מבין כלום בכדורגל. אבל הוא לא מתאים לנו. הוא מתאים לקבוצה כמו בילבאו, שהיא באמת אנדרדוג ברוב המשחקים שלה. ברצלונה לא יכולה לשחק כאנדרדוג.

המועדון? לא. העומד בראשו אדיוט מוחלט. אני? כן. מביא את המאמן של אייאקס ביחד עם פרנקי ומתי.

קודם כל אני מקווה שלא נפשל ובכלל נהיה שם. אנשים הכתירו אותנו כאלופי אירופה, אבל עוד מצפים לנו שני משחקים מול 2 קבוצות חזקות. הדרך לטרבל עוברת בעוד 3 משחקים מאוד קשים.

טוב, אם תקרת הזכוכית של וואלוורדה היא טראבל הכולל ליגת אלופות אחרי שפירק לליברפול את הצורה (לא הוא, מסי), גם הקדוש ברוך הוא לא יצליח לפרוץ את תקרת הזכוכית הזו.

אפשר להפסיק לדבר בתארים רגע? מסי הביא גם את טאטא לגמר אליפות (וניצח, אגב, אבל לא נכנס לזה) וגמר גביע, את לואיס אנריקה לטרבל, את סבאל’ה לגמר מונדיאל ועוד שני מאמנים לגמר קופה אמריקה. המעמדים שמגיעים אליהם, והתארים שכן/לא זוכים בהם בזכות השחקן הכי גדול בהיסטוריה זה לא האישיו.

האישיו זה איך הקבוצה משחקת. ואם יש לנו את השחקן הטוב בהיסטוריה (ועוד כמה שהכי טובים בעולם בעמדתם) אנחנו צריכים לשחק טוב יותר.

בטח שיותר טוב מליברפול, שאנחנו יותר טובים ממנה בכל עמדה במגרש.

נכון, שכחתי שלפפ פשוט לא היה את מסי…
שלא תבינו אותי לא נכון, אני מבין את הרצון שלכם לראות מאמן אחר, אבל חלאס ההיטפלות שלכם בוולוורדה מתחילה להמאס.
יש לרצות מישהו טוב יותר, ויש לא להפסיק להאשים את המאמן אחרי 3-0 מול אחת הקבוצות הטובות באירופה וכשהוא בדרך לטראבל.

לא מסכים: ואן דייק, מאנה/סלאח (אחד עכשיו ושני ביום שאחרי מסי), ולטעמי גם פירמינו נכנסים. ולהזכיר לכם שהקישור של ליברפול נראה טוב משלכם במשחק? אבל לא נכנס לקטנות.

אגב, נקודה קטנה. כל עניין הטוטאל פוטבול אומר המון שינויי מקומות, וזה אומר לשחק ללא כוכב העושה ככל העולה על רוחו ונוטש כל מערך אפשרי.
מסי לא יעשה שינוי מקומות שישים אותו באגף להתקפה, מסי לא ירוץ וילחץ. לא אומר שזה לא יכול לעבוד, אך זה בהחלט מכשול שיעמוד בפני כל מאמן שינסה להנחיל שיטה חדשה-ישנה

מגרד לי להגן על ליברפול, אבל ברצלונה לא טובה ממנה בכל עמדה על המגרש:
שוער - כן, אבל אליסון מצויין, ולא על זה יפול ויקום דבר.
בלמים - ואן דייק יותר טוב מכל מה שיש לכם, מאטיפ די חמור אז הייתי נותן יתרון ללנגלה אבל ממש לא דרמטי.
מגנים - במגן הימני חד משמעית יתרון לליברפול, במגן השמאלי יש לכם את הטוב בעולם ולליברפול את השני (בכושרו הנוכחי, גם אם לדויד אלאבה יש שם מפוצץ יותר), ואני בטוח ששמת לב לפריצות של רוברטסון אתמול.
קישור - בוסקטס כיתרון לבארסה, כל השאר לא. קייטה ופביניו, ואפילו הנדרסון ששינה קצת את תפקודו לאחרונה והשתפר, לא פחות טובים מהמטאטא חוטב העצים ומראקיטיץ’ שבימים אלו עושה הרבה כלום (בשיאו היה טוב יותר, אבל עם שיאו לא הולכים למכולת).
התקפה - מאנה שחקן ההתקפה השני בטיבו על המגרש אתמול. סלאח ככל הנראה השלישי, ותאמין לי שאין ‘ספורטאי’ שאני שונא יותר מהאפס העלוב הזה.
מסי.

שורה תחתונה - טר שטגן, אלבה, בוסקטס, מסי. ממש לא יתרון בכל עמדה לדעתי.

מה עם סוארז ופיקה בכושרו הנוכחי?

זוית מענינת שאורי קופר נתן על תפקידו של וידל במשחק ובמערך

כמו שוידאל שיחק , מבחינתי הוא באנקר בגומלין, יחד עם ארתור ולא במקומו.
אני לא מבין את הטענות נגדו. הוא נותן את כל מה שיש לו, ויש לו הרבה מהסוג הלא מזהיר. הוא אף פעם לא היה דריבליסט או סקורר, והוא גם לא חוטב עצים. הוא יודע לנוע, יודע לקבל כדור, יודע לשחרר אותו מהר כמיטב המסורת הברסאית, ונמצא בכל מקום במגרש. הוא גם דייק ב 89% מהמסירות, בערך כמו ראקיטיץ’ ובוסקטס.
אני מניח שוידאל הועדף על פני ארתור בגלל הנסיון שלו.

יש פה טענות (מצד שוסאקו בעיקר) על קישור אפור ושהכל נופל על מסי. אני לא חושב שהקישור שלנו אפור. כל אחד מהקשרים שלנו הוא לא “רק” גרזן, כל אחד מסוגל לתת מסירת עומק, ראקיטיץ’ ורוברטו גם מסוגלים לעבור שחקן בדריבל, כל אחד יודע לשחרר כדור מהר, ולכולם יש ביצים מברזל. הקישור הזה מאפשר את הפריצות האינסופיות של אלבה וסמדו, ומשחרר את מסי מעבודת הגנה. כן, אין שחקן כמו אינייסטה (קוטיניו היה אמור להיות משהו בסגנון) אבל אינייסטה זה שחקן של פעם בדור. אולי אולי דה יונג ייכנס לנעליו העצומות.

זה שליברפול הייתה לא פחות טובה, זה לא בגלל שבארסה חלשה אלא בגלל שליברפול חזקה. קלופ הוציא הון בשנים שהוא שם, ובנה קבוצה רצינית.

בגומלין לדעתי צריך לפתוח עם הרכב זהיר ועם דמבלה במקום קוטיניו. קישור של ארתור-בוסקטס-וידאל ושליברפול ינסו לפרוץ את זה. סמדו במקום סרג’י רוברטו בגלל המהירות. אני מניח שליברפול ינסו לתקוף כל הזמן, אז דמבלה חייב לפתוח ולנסות לחפות על ההחמצות שלו.
ויש את מסי.

למישהו יש ספק שאם לפפ טים לא היה את מסי היא אפילו לא הייתה בן חמישים הקבוצות החזקות בכל הזמנים?

מאז 2009 קרו שני דברים עיקריים:

1. פפ עזב
  2. צ׳אבי, אינייסטה, פויול ואלבס עזבו

מה מהם משמעותי יותר לדעתך? הרי הקישור הנוכחי של פפ לא מסוגל להציג משהו קרוב לפפ טים והוא כולל את דה בריינה, שחקן שכל קבוצה בעולם הייתה רוצה בהרכב. ארתור לא כל כך מהר יחליף את צ׳אבי כמו שאיסקו (או כל אחד אחר) לא יעשו זאת בקלות בנבחרת. הבחירה פה היא בין שחקן מתאים אבל בינוני לבין שחקן פחות מתאים אבל ברמה גבוהה.

הריטואל הזה של כאילו להיות מופתעים מכך שמסי מציל את המולדת במקום להבין שזו אסטרטגיה רציונלית לחלוטין - געגוע נוסטלגי ולא יותר. אני מניח שנסכים שהסבירות ליותר הצלחה עם ארתור מאשר עם וידאל היא לכל הפחות לא חד משמעית.

ואלורדה מספיק חכם כדי לדעת מה יש לו בידיים. הרי הסיבה לשחקנים ‘לא מתאימים לד.נ.א’ התחילה הרבה לפניו עוד בתקופת לואיס אנריקה. הוא רק מתנהל עם מצב נתון. הזיה מוחלטת האיש הזה, איך הוא לא מתבייש להוביל את הקבוצה לאליפות שניה ומרחק שני משחקים מצ׳מפיונס. בינתיים המועדון עושה לא מעט דברים נכונים דוגמת רכישתו של דה יונג. לטעמי אתה מציג את הדברים באופן לא מידתי.

פשוט מאוד צריך לשאול את השאלה המתבקשת: האם צ’אבי, אינייסטה, פויול ואלבס היו שחקנים טובים ברמה היסטורית? (בכוונה לקחתי שחקנים שאין להם תחליף ברמתם)
אם התשובה היא כן אז לצפות מכל מאמן להגיע למה שפפ עשה זה בלתי אפשרי. מה גם שאצלכם הדרישה היא לא רק להציג כמוהו (את זה וורדה עושה) אלא גם לשחק כמוהו.
אם התשובה היא לא, אז כנראה שצפינו בשחקנים אחרים עם השנים. אבל בואו נודה באמת, הם שחקנים היסטוריים

פירמינו וסאלח מצטרפים לקייטה ולא ישחקו נגדנו באנפילד.

כשליברפול בלי אולי 3 השחקנים הכי חשובים שלה בקישור ובהתקפה, אנחנו נצטרך לבעוט חזק חזק בדלי כדי לאבד פיגור 3-0 בבית. אני מקווה שהשחקנים באטרף על המשחק הזה. אני מקווה שהמאמן למד מרומא. צריך לפתוח את המשחק בהסתערות על השער שלהם כדי להשיג שער חוץ, ואחריו להמשיך ולהמשיך לתקוף עד שליברפול בעצמם יפסיקו להאמין שיש להם אפשרות כלשהי להפוך.

ב2015 מול באיירן עשינו בדיוק מה שצריך במחצית הראשונה.

מאנה השחקן הכי חשוב של ליברפול בכל עמדה. אחריו ואן דייק. שניהם משחקים.
אבל עדיין, אם תצליחו להפסיד ולעוף - מקומכם בגיהנום מובטח.

אני לא חושב שמיום רביעי ועד עכשיו ירדו הפרפרים בבטן…
ההתרגשות לקראת הגומלין אצלי כ״כ עצומה, ויש לי מין הרגשה שזה ככה אצל כל מי שאוהב את הקבוצה. אני ממש מאמין שזה ככה גם אצל השחקנים והמאמן :slight_smile:

מצער אותי מעט מכת הפציעות הזו, כי לא בא לי על כוכבית לזכיה אפשרית.
הזכיות האחרונות של ריאל, ולא רק בגלל החיסרון ב var, נתפסות אצלי כזכיות עם כוכבית. הם לא דרסו כמו ברצלונה בגדולתה. בתאכל׳ס הם נהנו מהרבה מאוד מזל.
מכת הפציעות של ליברפול היא מזל שהייתי מעדיף שנסתדר בלעדיו.

אני חד פעמי יגיב בפורום הנוכחי:

א. אין שום כוכבית לריאל מדריד, הם זכו בליגת האלופות בצדק. אני לא אוהב את זה כמובן. אבל שום כוכבית לא נלווית לזה. חשבתי את זה גם שהם זכו. וגם עכשיו, הבעיה הגדולה שלי בזכיות שלהם. זה הניפוח המוחלט של העוצמה שלהם. והיחסי ציבור האוברייטד שהם קיבלו. הניסיון שלהם להשוות את ריאל מדריד של השלושה אליפויות רצופות לפפ טיים זה מביך ומעצבן. אבל אין שום כוכבית בזכיות שלהם, ואם אני היתי אוהד ריאל, לא היתי מתבייש בכלום . יותר מזה אני הייתי גאה בזה. בעידן של מסי הם שברו את שיא הזכיות.

ב. מכת הפציעות של ליברפול, זה בעיה שלהם. נעבור אותם, ואני לא ירגיש שום יסורי מצפון. בטח שברצלונה לא אשמה בזה.
שמסי שיחק פצוע מול באיירן מינכן בהשפלה אז, זה היה כוכבית לטראבל הנפלא של באייירן אז?

אני מניח שאף אוהד של שריאל מדריד לא טוען שהם אלופי ארופה לא בצדק בגלל שקיריוס בישל פעמיים לבנזמה והשוער של באיירן עשה את אותו דבר בחצי. ויותר מזה, בגלל שראמוס עשה איפון לסאלח והוציא אותו במצב של 0-0 זה כוכבית בשבילם . אז השאלה, למה שזה נובע לנו, אנחנו תמיד מנסים להיות יפי נפש.

דמבלה במיוחד.

איפה אתה כן מגיב אח?
ובנוגע לזכייה בליגת האלופות- מסי רוצה את זה, ובכל פעם שהוא משתחרר מעדת מגנים שעטה עליו, זה בזכות ולא בחסד.

אגב
מסי הוא כוכבית מהלכת.

אגב 2
די לנאחסס

אני לא אוהד ריאל ומבחינתי המקרים האלו הם כוכבית גדולה על הזכיה שלהם. לא שמישהו שואל אותי :stuck_out_tongue_winking_eye:

ואני לא יפה נפש, אני רוצה שכולם יזכרו אותנו נותנים בראש לליברפול האימתנית הזו בלי להגיד ״אבל סלאח, פירמינו וקייטה לא שיחקו״.

אשתי אומרת לי ״כן! אבל מה אתה מעדיף? לנצח כשהם אינם או להתקשות כשהם ישנם?״ ואני אומר לה שאני רוצה לנצח כשהם משחקים. למה? ככה!
נכון שלא צריך לנאחס… אבל אני מאמין בבגרות של הקבוצה הזו ושלא תהיה פה שאננות רומא.

LIVERPOOL

• 13Alisson Becker (GK)
  • 3Fabinho
  • 4Van Dijk
  • 7Milner
  • 10Mané
  • 14Henderson ©
  • 23Shaqiri
  • 26Robertson
  • 27Origi
  • 32Matip
  • 66Alexander-Arnold

BARCELONA

• 1Ter Stegen (GK)
  • 3Piqué
  • 4Rakitić
  • 5Sergio Busquets
  • 7Coutinho
  • 9Luis Suárez
  • 10Messi ©
  • 15Lenglet
  • 18Jordi Alba
  • 20Sergi Roberto
  • 22Vidal

אין הפתעות אצל וולורדה. סרג’י רוברטו ווידאל פותחים, ארתור על הספסל כמו במשחק הראשון.
אצל ליברפול ואן דייק פותח.

שמישהו יסביר לי למה השופט הגרוע הזה ממשיך לקבל משחקי הכרעה בליגת האלופות?