גמר גביע :: סוגרים עונה עם עוד הפסד

זה הבעיה שלי איתכם, אתם לא מבינים בפוליטיקה הברסאית ובצדק , אבל נכנסים לפה ומסתערים ומטיפים לנו מוסר על דברים שאתם לא באמת מבינים בו. הבעיה זה לא רק הרכש (שהוא בעייתי נורא) אלא דברים יותר גדולים מזה. משום מה, אתה רוצה לנהל דיון על טיב ההנהלה שלנו? בסדר, אני מזמין אותך, תקרא את הלינק ששמתי פה. ואז אתה תוכל להתחיל לנהל איתי דיון על זה. הבאתי לך את הקורס למתחילים . זה רק ההתחלה…

כמה משפטים בקשר לרכש, הרכש בריאל לא מושלם והיו לכם נפילות, זה נכון , אבל על אף רכש שפלורנטינו עשה, אתה לא יכול להגיד שעננת סירחון ושחיתות מרחפת מאחוריו. פלורנטינו כל רכש של שהוא ביצע זה בסופו של דבר נבע מאהבת ריאל מדריד. לעומתו, יש לא מעט רכשים שלנו, שעולה מהם ריח עצום וצחנה של שחיתות. למשל, דוגלאס, שאין לי ספק שהרכש הזה הוא תיבת פנדורה שלמה. פאוליניו, שלא משנה מה הדעה המקצועית עליו, כמות הסירחון וסימני השאלה על הקניה והמכירה שלו מסריחים עד הגג. אתה יכול לכתוב על רכש של ריאל מדריד שהיה לך חשד לשחיתות בו? שתף אותנו.

לא כתבתי שיש להם הנהלה מצוינת, אבל יש להם הנהלה יותר טובה משלנו. יחי ההבדל הקטן

אצל ריאל קיימת בעיה של אי רכש. הרי בנזמה מעולם לא היה חלוץ לרמה של ריאל (רק העונה, וזה כי ריאל העונה קבוצה שמתחרה על מקום באירופה).
אולי יש לכם כמה רכישות תמוהות, אני מעדיף כמה תמוהות לצד כמה מצוינות מאשר 0 רכש.
בכלל כל עניין האי קנית שחקנים בריאל נובע משיפוץ אצטדיון שנעשה בעיקר בשביל ששמו של פלורנטינו יתנוסס בזהב על קירותיו.

הטענה שלי היא שלאוהד הממוצע לא משנה אם יש שחיתות, משנה לו האם ההנהלה עוזרת לקבוצה לנצח, והיא עושה זאת על ידי רכישות נכונות ומינויים נכונים. פה הנהלת ברצלונה לא כזו נוראית.

אך אפסיק את הדיון אם אתם מתכוונים יותר לחלקים העמוקים יותר בהנהלה. פשוט אנשים יצאו פה ממש על מדיניות הרכש של ברצלונה ועל זה אני ממש לא מסכים שכן היא אחת הטובות מבין קבוצות הצמרת שלא נשלטות על ידי שייחים.

אני לא סותם פיות ובטח שלא לכם. הבקשה היחידה שלי, שאם אתם רוצים לדבר על ההנהלה שלנו, תנסו להבין אותנו. מה שהולך פה שכל פעם שיש איזה מישהו שכותב נגד ההנהלה בפורום הזה, עדר שלם של אוהדי ריאל עושה לו אמבוש. בחמת זעם כאילו פגענו למישהו ממכם בכבוד המשפחה…

לגבי מדיניות רכש , אני חולק עליך. יש בשנה האחרונה שיפור מסוים בתחום הזה, בעיקר בגלל הצטרפות של אבידל. אבל עדיין. אנחנו ממש לא בטופ: אני יתן לך דוגמה:

רוכשים את דמבלה כרכישת חרום אחרי מקרה ניימאר, משלמים עליו סכום עצום, ואז ברתומאו רואה שיש אי אמון, נכנס ללחץ ומבצע רכש של פאניקה. נא להכיר, קוטיניו. בסכום יותר גדול מדמבלה, מה הבעיה? קוטיניו שחקן נהדר, אבל ואלורדה לא מוכן לשחק אותו בתור קשר אלא רק בתור קיצוני. יש כבר שתי כוכבים לעמדה אחת. זה מתכון ברור לצרות. שנה עוברת. רומא משפילה אותנו, אז מה ברתומאו עושה בשביל להחזיר לרומא, הוא “גונב” להם את מלקום (בניגוד לדעתו של ואלורדה) שמשחק באותה עמדה של דמבלה וקוטיניו מול מאמן שלא מוכן לחשוב מחוץ לקופסה… שלושה שחקנים על עמדה אחת… הפלא ופלא זה לא עובד…

שלא לדבר על פרויקט יאיר מינה, עוד שחקן שואלורדה לא רצה והנחיתו אותו עליו.
דרך אגב, ברצלונה בשנים האחרונות ניצלה מעוד הרבה פיאסוקאים. רצו את ווילאן , מזל שלנו שצלסי סירבו. רצו את ראביו מזל שלנו שפסז סירבו. רצו מאוד את די מריה, המזל שלנו שפסז גם לזה סירבו. ולפי השמועות, גם ריחרחו אחרי אוזיל, המזל שריאל שמה עליו סעיף אנטי בארסה… כל העיסקאות האלו, שהמועדון כמעט ונכשל בהם איך אומרים: צדיקים מלאכתם נעשית ע"י אחרים…

אף אחד לא צריך לקנא במנהלת הרכש של ברצלונה, ומעודון שמרגיש צורך לקנא , זה אומר הרבה על המועדון עצמו.

גישת האי-רכש של פלורנטינו היא חדשה יחסית. היא קיימת מהשנתיים האחרונות.

נסה יותר בכיוון של 2014 ועד היום.

אז בוא ספר לי על הרכש של לפני 3 שנים…
לא נקנה לריאל שחקן להרכב (למעט קורטואה) מאז חאמס וקרוס. ומדובר כולה בשחקן להרכב, אפילו לא איזה קראק עולמי.
פלורנטינו לא פתח את הארנק מאז.
אה ובאותו קיץ קרוס הגיע סוג של במקום אלונסו שעזב, וחאמס במקום די מריה.

אני מתבסס על מעקב אחרי התלונות שלכם. חאמס וקרוס נחשבו קראקים. ב2016 ריאל מדריד נחשבה קבוצה עם סגל עמוק באופן יחסי . המינוי של בניטז היה נורא אבל זידאן היה בינגו(רק עם מעט אליפויות).

היה סגל עמוק וטוב, זה לא סותר שלא היו בעיות. בשנים שלאחר מכן איבדנו את חאמס, מוראטה, ורונאלדו. אתה יודע את מי קיבלנו? את מריאנו.

אז אני לא מתלונן, נתתי זאת כדוגמה לכך שכל ההנהלות לא מושלמות. אפילו של ריאל שנחשבת טובה עושה המון טעויות

נכון, עד 2016 ההנהלה בנתה סגל עמוק והאי-רכש היה אחר כך

רגע, רגע, רגע.

מישהו יכול להסביר לי איך זה הפך לדיון על אי הרכש של ריאל? ועוד בתקופה שבה אתם מנחיתים את הזאר, יוביץ’ ומיליטאו ב210 מליון אירו? סכום שקופץ ל255 עם גואז שיגיע אליכם הקיץ? שלא לדבר על זה שהיד עוד נטויה, ומנדי צפוי להצטרף אליכם.

אני מבין שמאוד חשוב לכם לגבות את ההנהלה שלנו, אבל כמו שמשה אמר, זה רק מחמיר. אם לא מספיק שדמבלה קוטיניו ומלקום נקנו לאותה עמדה ב300 מליון אירו, ברתומיאו הולך להוציא עוד 120 מליון על גריזמן, לאותה עמדה בדיוק. ע"פ כל הדיווחים, אין כוונה לתת לו לשחק במקום סוארז, כי הוא פשוט לא חלוץ 9.

בזמן הזה נתנו לכם לקחת את יוביץ’, בחצי מהמחיר.

בינתיים, כל העיתונים אומרים שראקיטיץ’ ממש לא מוכן לעזוב, ושאלוהים יעזור לדה יונג, שהולך להתאמן תחת מאמן כזה. ההולנדי אמר שוואלורדה לא דיבר איתו מעולם, לא לפני ההחתמה ולא אחריה. מסי ופיקה לדוגמה שלחו לו הודעות ובירכו אותו. כאילו, יש פה מישהו שבאמת חושב שוואלורדה (שעלה מול ליברפול עם קישור של ראקי, וידאל ובוסקטס) יתן לדה יונג וארתור להתפתח ביחד לצ’אבינייסטה הבאים? אני לא רואה אותם משחקים דקה אחת ביחד תחת המאמן הזה.

שלא לדבר על כך שוואלורדה שהוא לא מאמן שמסוגל לקדם אף שחקן ביכולת אישית. אם אנחנו רואים פעם בכמה שבועות תמונות של פפ עם סטרגלינג, איך הוא לקח אותו כפרויקט אישי, איך הוא מרצה לו גם אחרי ניצחון 6-1 בגמר הגביע, כדי להפול אותו לאחד השחקנים הטובים באנגליה, וואלורדה עם אישיות של צנון, ויכולת אישית של נעל בית הולך לתקוע את ההתקדמות של הקשר הצעיר.

ואני לא מדבר על זה שברתומיאו שרוצה לזרוק עוד 120 מליון אירו על גריזמן, מתקמצן על 3 מליון אירו, במקום לסגור את דה ליכט, ונותן לפריז להמשיך להציע סכומים מופרכים רק כדי לנסות לגנוב לנו אותו.

הגיבוי של וואלורדה, שהפך את בארסה לקבוצה היחידה בהיסטוריה שמאבד יתרון 3 שערים ומעלה במשחק הראשון יותר מפעם אחת, ועוד שנתיים ברצף (שיא שלילי שלדעתי לא ישבר בתקופת חיינו) הוא אחת הנקודות השחורות של ההנהלה הזאת, ואנחנו מדברים על הנהלה שעשתה המון דברים רעים, וחלק מהם כתובים בהודעה שממנה התחיל כל הדיון הזה על ההנהלה.

אם כל הניסיון זה היה לגמד את ההודעה שלי על כל הדברים שההנלה הזאת עשתה בניגוד לחוקת המועדון (כמו פסים לרוחב, שחקן באמצע תקופת בחירות, חוסר פסים על החולצה וכו’) עם הבכי על הרכש ש"אצלכם קונים מלא שחקנים ואצלנו לא" אז זה לגמרי לא היה מתאים.

אם אתם רוצים דוגמה לכמה ההנהלה הזאת בזיונית? אז בזמן שברתומיאו הולך להוציא 120 מליון על גריזמן, ובזמן שקנו מבטיס (נראה לי?) איזה קשר בינוני ב4 מליון אירו, קובו, שחקן יפני שעזב בגלל הבאן של פיפא, והיה אמור לחזור השנה (סוף סוף בן 18), לא יחזור כי ברתומיאו מתקמצן על 5 מליון אירו שהסוכנים שלו מבקשים. למה הם מבקשים 5 מליון אירו? כי השחקן בן ה18 שכרגע מוביל את הקבוצה שלו לראשות הליגה הראשונה ביפן, כבר זומן לסגל יפן לקופה אמריקה. כי הוא נחשב לכישרון היפני הכי גדול היום, וכי הקבוצה שתשים עליו את הידיים שלה (פריז או סיטי) תפתח את עצמה בצורה מטורפת לשוק היפני. גם אם לא יצא ממנו כלום, ה5 מליון האלה יחזירו את עצמם. בניגוד ל4 מליון שהושקעו על הקשר הבינוני שאין לו מקום בבארסה ב’ (כי צריך לנסות לגדל שם פונציאלים עתידיים לקבוצה הראשונה) ושלא לדבר על הקבוצה הראשונה.

ואני רוצה להתייחס לנושא האחרון שמשה העלה. ברצלונה בעידן ברתומיאו, אחרי שנים שבהם אצל לאפורטה (וגם אצל רוסל אם לומר את האמת), לא רק שהפסיקה להקטין את החוב, אלא התחילה לקחת הלוואות מבנקים בארה"ב. בנוסף לזה שהחוב שלנו גדל בחזרה בשנים האחרונות, והעובדה שבארסה משלמת את השכר הכי גבוה באירופה בפער גדול, פרויקט שיפוץ האצטדיון עלה מ150 מליון בתקופת לאפורטה (פרויקט שרוסל וברתומאו הצביעו נגדו בטענות שהוא יקר) עומד היום על הערכות של 700 מליון אירו. ברצלונה לא במצב כלכלי “שברירי” אלא עומדת מעל תהום מאוד מאוד מסוכן.

הלוואה כשלעצמה היא לא דבר רע ולא בהכרח מגדילה את החוב. תלוי לאיזה מטרה היא נלקחה. אם בנק מסוים מציע לך הלוואה באינטרס נמוך יותר מהבנק הנוכחי שלך, קח הלוואה ממנו ותסגור את ההלוואה הנוכחית.
אתה אוטומטית מניח שההלוואה החדשה היא עבור הרכישה של גריזמן, כי זה מתאים לאג’נדה שלך.
החוב שלנו קטן, יחסית להכנסות. בקיץ הקודם עמד על 157 מיליון יורו, יחסית למיליארד יורו הכנסות. המועדון במצב פיננסי טוב.

ריאל מדריד במצב עוד יותר טוב, אחרי שנים שלא קנו שחקנים, ולכן הם קונים כל מה שזז הקיץ.
מצב המשכורות אצלינו זה באמת בעיה. אבל סה"כ המצב לא גרוע כפי שאתה מתאר אותו. הרבה יותר טוב משל אתלטיקו או ולנסיה לדוגמא. או של סיטי וצ’לסי כפי שאתה בוודאי יודע (באן) או יונייטד (550 מיליון יורו)

לפי מה שקראתי היו 2 הלוואות מבנקים בארה"ב, כשאחת מהם היא לחלוטין כדי לשלם את גריזמן. אתלטיקו לא מוכנים לנהל מו"מ ולכם אנחנו צריכים להעביר להם את סעיף השחרור במכה אחת. זה שסומכים על זה שקוטיניו ימכר כדי להחזיר את הכסף של גריזמן זה יפה, אבל מי יקח אותו במחיר הזה, כשבארסה להוטה להיפטר ממנו?

חוץ מזה, לפי מה שאני מבין, בארסה כבר כמה שנים מעבירה חלק מהתקציב של אותה שנה לשנה הבאה, כדי “לאזן” את הספרים. זו לדוגמה הסיבה שעוד לא התחלנו עם הפרוייקט של שיפוץ האצטדיון. פשוט אין לנו כסף להוציא, כי כל שנה אנחנו מתחילים במינוס שנגרר מעונה קודמת, כי להציג מאזן חיובי.

לא אמרתי שהמצב הנוכחי לא טוב. עובדה שאנחנו הולכים להוציא עוד 200 מליון על דה ליכט וגריזמן. אמרתי שהמצב שברירי, ושזה מסוכן. מן הסתם שאני מקווה שהכל יהיה בסדר, ולא יקרה שום דבר, אבל משבר מספיק רציני יכול לגרום לקריסה כלכלית.

אני לא יודע אם לקחת משכנתא אי פעם. אני כן. באותו רגע הייתי חייב פי כמה מההכנסה השנתית שלי. זה לא הפריע לי לחיות חיים נורמליים ולא הייתי בקריסה כלכלית.
בארסה חייבת מעט מאוד, וגם אם תיקח עוד 120 מיליון עדיין תהיה במצב טוב. אנחנו לא קרובים לקריסה. אני מציע לך לחפש כמה חייבים צ’לסי או יונייטד יחסית להכנסות שלהן, כדי לקבל פרופורציות.
ואם אתה חושב שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמינו את גריזמן ב 120 מיליון , תענה לי בכנות - את אמבפה ב 120 מיליון היית קונה? אין פה בעיה כלכלית, יש בעיה מקצועית, כשקונים שחקן יקר שאנחנו לא צריכים.

אני לא חושב שאנחנו לא יכולים. ההתנהגדות שלי לגריזמן היא בראש ובראשונה מקצועית (לא 9) וערכית (הסרט מאשתקד). אני גם לא הייתי רוצה את מבפה בסכומים הזויים (למרות ש120 זו גניבה בשבילו, ובכיף אפשר למכור אותו למחרת ב200), כי אני חושב שהדבר היחיד שחסר לבארסה בחלק הקדמי זה חלוץ 9 שיודע לשחק עם הגב. מחליפים לבוסקטס ואלבה יותר חשובים כרגע, בהנחה ובאמת סוגרים את דה ליכט.

אגב, אתה שוכח משהו אחד, וזה השכר הגבוה באירופה. השכר הוא התחייבות, פרט להלוואות. אם מועדון כמו יונייטד נכנס למשבר כלכלי ולא קונה אף שחקן בחלון אחד, הוא יכול להתאזן. אם אנחנו נכנסים למשבר כלכלי, אנחנו צריכים למכור את מסי כדי לכסות את כל השכר המנופח של שחקנים במועדון.

המצב הזה שההנהלה הביאה אותנו אליו, עם משכורות מנופחות הוא קטסטרופלי. שחקן כמו דמבלה שמרד במועדון שלו כדי להגיע אלינו, בכיף היה חותם גם על חוזה שרק מוסיף לו 50% ממה שהיה לו בדורטמונד, ולא משלש לו את השכר. הבעיה שברגע שהתחילו סתם לזרוק משכורות (7 מליון בשנה לארדה, 5 מליון למת’ייה, כל מיני דברים הזויים), כל אחד רוצה יותר. וההנהלה הזאת לא מסוגלת גם לשים לזה סוף.

מאיפה אתה מביא את זה? למה שהמועדון יחליט סתם לשלם יותר?
אולי הסוכן של דמבלה כמו דורטמונד הבין את המצב הבעייתי אליו ברסה נכנסה והבין שאפשר לעקוץ מהם כסף, כמו גם השוק שהשתגע באותה עת.
בסופו של דבר דמבלה הגיע ב110 מיליון, מחיר דומה לשל הזארד, בין אם מגיע לו או לא השוק שם אותו באולו לבל, למה אתה חושב שדמבלה ירצה לקבל פחות כשהוא יודע שהוא יכול לקבל יותר?

השם של ארדה עולה כל הזמן, נכון שבדיעבד ההחתמה התבררה כטעות, אך אתם שוכחים שהיה מדובר באחד ממצטייניי האליפות של אתלטיקו ובשחקן מצוין שקבוצות די התכוננו לקראתו. בתור אוהד ריאל הוא היה משחקני אתלטיקו מהם יותר חששתי.
לא תמיד אפשר לחזות איזה שחקן יצליח, וכמו שיש את גריזמן שהגיע מסוסיאדד והפך לסופרסטאר יש את גומש, ארדה, מאתייה, ואייחו קנאלס וכו.

אגב, אולי אחת הסיבות לאי ההגעה של דה ליכט היא בעיית מזומנים? בריאל לדוגמה יש דיבור על כך שאי אפשר להגיע למינוס של יותר מ100 מיליון בהעברות, אולי גם ברסה בבעיה הזו?

הסיבה היחידה היא שברתומיאו לא סובל את ראיולה (ולהיפך) ומתנגח איתו על גובה העמלה. יש הסכם מול אייאקס על הסכום שהם יקבלו (ויש קשר טוב בין המועדונים), יש סיכום מול דה ליכט על כל התנאים של החוזה (והשחקן רוצה בארסה) ורק חסר אישור של ראיולה להוציא את העסקה לפועל.

פשוט מאוד. כי להנהלה הנוכחית יש 0 יכולת לנהל משא ומתן. את ג’רמי פאקינג מת’ייה הם קנו בסעיף השחרור שלו כדי לא לדבר עם ולנסיה. היית חושב שזה יגרום לשחקן לרדת בדרישות המחיר שלו כדי להגיע - אבל לא, המועדון החליט לפנק אותו בדרגת שכר שלא מתאימה לשחקן בגילו, ברמתו ובמעמדו.

הנהלה רופסת שמגיעה לכל רכישה מעמדת נחיתות ו"פחד" שמא שחקן יחליט שהוא לא מגיע, וישר מסכימה לכל הדרישות הראשוניות שלו.

מה היה קורה אם היינו אומרים לדמבלה שהוא לא מקבל שכר של פי 3 מאשר דורטמונד כי הוא שחקן צעיר והוא צריך להוכיח את עצמו? אחרי שהוא נלחם כדי להגיע אלינו? הוא היה מוותר על החלום שלו לשחק בבארסה? אז בוא נגיד שכן, היינו נאלצים לחפש שחקן אחר במקומו. השחקן החדש היה יודע שאת דמבלה המהולל לא רכשנו כי הוא לא התפשר על המחיר, והיה מגיע למו"מ מעמדת נחיתות. כי בארסה לא מפחדת להגיד לא וללכת לבא בתור. ואני לא מדבר על דורטמונד שהייתה עלולה לראות את ה120 מליון שלה מתרחקים, ואולי מורידה קצת מהדרישות כדי להציל את העסקה.

אגב, כל המניפסט שלך על ארדה טוראן - היה עליהום גדול נגד הרכישה הזאת. ברתומיאו עשה את זה נטו כדי לזכות בבחירות. לא היה אכפת לו שאין לו מקום בברצלונה (באמת, איפה? בצד ימין במקום מסי? בצד שמאל במקום ניימאר? כחלוץ במקום סוארז? אולי בקישור במקום אינייסטה? בדיחה עצובה לכל היותר) כמו שלא אכפת לו מאף שחקן שהוא החתמה ישירה שלו. לא היה אכפת לו שאין מקום לקוטיניו, לא אכפת לו שאין מקום לגריזמן. הוא קונה. 300 מליון אירו על שלושה השחקנים האלה שלא מתאימים לאף אחת מהעמדות ב4-3-3 שלנו.

אני גם לא רוצה את גריזמן מהסיבות שציינת. הבאתי את מבאפה כדוגמא לשחקן ששווה סכום כזה, ושבארסה יכולה להרשות לעצמה.

לא שכחתי, וציינתי בהודעה הראשונה שלי בנושא שזאת בעיה גדולה מאוד.

משהו במשפט הזה לא היה נראה לי נכון. החלטתי להשקיע 20 דקות מחיי ולבדוק דוחות פיננסיים של שנים קודמות. אתה יודע מי הביא אותנו למצב הקטסטרופלי הזה? להפורטה בסוף הקדנציה שלו. מאז בארסה חיה ככה כבר 9 שנים, ונמצאת בטופ כל השנים. המצב קשה, אבל לא קטסטרופלי.
image

ברטומיאו אשם שהוא מסבך אותנו בפרשיות מביכות, שההישגים יכלו להיות עוד יותר גבוהים לו היה מבין בכדורגל, שהסתבך עם אופ"א בפרשת השחקנים הצעירים , כל העניין עם קטאר, ועוד. אבל אתה לא יכול להאשים אותו בניהול כושל מבחינה פיננסית.
תהיה הוגן.

אני די בטוח שהיום השכר נושק ל600M. שזה עלייה של 130%.

אני לא חושב ששחקנים כמו מסי, איברהימוביץ’ או הנרי הרוויחו גרושים, אבל מצד שני בתקופת לאפורטה הייתה היררכיית שכר מאוד ברורה. היו מדרגות שכר, היית צריך לעבור בהן כדי להתקדם, היית צריך להוכיח את עצמך.

היום כל מת’ייה נוחת במועדון עם שכר אסטרונומי, יש העדפה ברורה לשחקני רכש על שחקני בית, גם בקצה הסגל (והפרשי השכר ברורים, כן?) וכל ההתנהלות הכלכלית מבחינת משכורות יצאה מפרופורציה.

נתתי לדוגמה את דמבלה. אני באמת שואל מה אתה חושב שהיה קורה אם היינו באים מראש עם הצעת שכר של 7 מליון ולא 14? (הוא הרוויח 4.5 בדורטמונד לדעתי) ככל הנראה היינו נסגרים באמצע על 10. אבל כשמראש אתה לא מנסה להתמקח, אז אין סיכוי שתוריד אפילו אירו אחד. אז 4 מליון אצל דמבלה, עוד 1-4 מליון מכל שחקן סגל ופתאום חסכת 20-80 מליון אירו בשנה.

בגבולות הידע וההיכרות שלנו בניהול מועדון, שוסאקו בהחלט צודק. לדעתי גם אי אפשר לערער על ההיגיון שהוא מציג.

מצד שני, ולאחר שהדגשתי “בגבולות הידע וההיכרות בניהול מועדון”, האם זה נשמע הגיוני שנחש משופשף שיודע איך לתחמן את המערכת ולהחזיק במועדון אולי הגדול בעולם מול מתנגדים רבים מבפנים ומבחוץ מצד אחד, ומצד שני לא מסוגל לנהל משא ומתן יחסית פשוט (או אפילו נורא פשוט כמו ששוסאקו מציג) ונכשל בזה פעם אחר פעם?

לעניות דעתי חייב להיות הגיון מאחורי השכר המנופח שהמועדון משלם, וזה לא יכול להיות בשום פנים ואופן תמימות יתר בניהול משא ומתן. אנשים במעמדים כאלה הם הדבר הכי רחוק שאפשר מתמימות.
האופציה הראשונה שעולה בראשי זה שהמועדון רוצה לשווק עצמו כבעל המשכורות הגבוהות בעולם ולהמשיך להיות אטרקציה נחשקת עבור כל שחקן בעולם. אישית לא יודע כמה האסטרטגיה הזו יעילה אבל לפחות נשמעת הגיונית יותר מאשר אנשים סופר ממולחים שלא יודעים לנהל משא ומתן פשוט.

האופציה השניה לדעתי שהנחש גוזר קופון בהפוך על הפוך. קונספירציה חסר ביסוס זה נכון. אבל לפחות בעיניי עדיין הגיונית יותר מאשר פולטיקאיים סופר ממולחים שטיפסו בסולם של מועדון הכדורגל המסובך בעולם כל הדרך עד לפסגה, ועדיין לא יודעים לנהל משא ומתן פשוט שכותבי פורום נידח רואים ומנהלים בקלי קלות.

והאופציה הריאלית ביותר היא שיש סיבה שלישית מורכבת הרבה יותר עם המון מרוויחים ומפסידים בדרך שצריך להיות עמוק במערכת כדי להין את התמונה האמתית ולמה יש דמבלה עם שכר של 14 מליון, מתייה עם 5 מליון ורכישות הזויות כמו קינג דוגלאס עם שכר של 3 מליון…

טל (שוסאקו) התחיל מזה שאנחנו במצב פיננסי קטסטרופלי ובאיום קיומי. ניסיתי להראות שזה לא כך.
אחר כך הוא טען שניפוח השכר הוא אשמתו הבלעדית של ברטומיאו, והראיתי נתונים שזה התחיל עוד בתקופת להפורטה.
זה שהשכר של חלק מהשחקנים מנופח בלי שום הגיון זאת עובדה ואין לי הסבר הגיוני. אני כמוכם לא מבין מדוע שחקן לא קראק שמתקרב ל 30 צריך לקבל באיזור ה 10 מיליון, ומדוע ברטומיאו מנסה בכח להרוס את הלה מסיה.

אני חושב שדמבלה היה מסרב להגיע לבארסה אם בארסה הייתה מציעה לו 10 וקבוצה אחרת 14. במקרה של דמבלה, ברטומיאו היה חייב לעשות משהו עם הכסף של ניימאר, והוא החליט ללכת על דמבלה לא משנה מה, כולל שכר גבוה ותשלום אסטרונומי לדורטמונד. אני מקווה שדמבלה יחזיר לנו כפליים, למרות שכרגע זה לא נראה ככה.
אני לא מבין מדוע אתה חושב שלא היה מיקוח. איך אתה יודע, אולי דמבלה ביקש 20 ובארסה הציעה 8 בהתחלה?
תתנחמו בזה שהוא לא ראביו לפחות. הוא שחקן שבאמת היינו צריכים. לא כמו גריזמן למשל.

אגב, יוביץ’ לדעתי שחקן באותו גיל, מעמד ומגיע מקבוצה דרג ב’ בדיוק כמו דמבלה. השכר שלו לפי דיווחים הוא 10 מיליון, כך ש השכר של דמבלה נראה גבוה. (אף אחד לא יודע מה בדיוק שכרו, אני קראתי שזה 12 מיליון).
הזארד הוא מגהקראק ובאותו גיל כמו גריזמן. הזארד יקבל 23 מיליון יורו לשנה , כך שה 17 שגריזמן דורש אולי לא כזאת הגזמה.

הבעיה היותר חמורה לדעתי, זה שהנשיא קונה שחקנים מבלי שהמאמן ביקש, והמאמן בתגובה מחרים אותם. זה דפוק מהיסוד. או שהנשיא צריך לעשות מה שמאמן אומר, או לפטר את המאמן הזה.