גמר גביע :: סוגרים עונה עם עוד הפסד

שאלה, למה אתה קורא לנשיא הכי טוב של ברצלונה בכל הזמנים להפורטה? לאפורטה…

אני לא יודע, חשבתי שככה כותבים בעברית. כמו לה מסיה. או שאתה כותב לא מסיה?

שכותבים לא מסיה זה בשביל לעקוץ את הנשיא “האהוב” שלנו… אין לי בעיה שתקרא לו מה שתרצה, אבל זה גורם לי לחייך. :slight_smile:
דרך אגב אני האחרון שיכול להטיף למישהו פה על איות נכון. אל תיקח קשה, הכל בהומור :slight_smile:

הכל בסדר. אולי אקרא לו לעפורתא בפעם הבאה.

זה כבר להניח שיש פעילות פלילית במועדון. מעדיף לחשוב שהם אדיוטים, שאין להם מושג ולא להניח שפוגעים לי במועדון בזדון מבצע כסף.

דמבלה אמר שאם בארסה לא הייתה פונה אליו (והיא היחידה שפנתה) הוא היה נשאר בדורטמונד. ככה שההתלבטות האמיתית הייתה בין ה10 שבארסה מציעה ל4.5 בדורטמונד. אני פשוט לא מצליח להבין איך שחקן שמרוויח 4.5 מליון מקבל אחרי שנה אחת בקבוצה שלו, 14 מליון במעבר נוסף. אין בזה שום הגיון.

פה בדיוק הטעות. במקום לתת לשוק להבין שהעברה של ניימאר היא קטסטרופה שלא תחזור על עצמה, הוא העלה את המחירים בשוק בעצמו. שוב, הציע וביקוש. אם בארסה הייתה אומרת לדורטמונד וליברפול שילכו לחפש, והולכת על שחקן עם הפרופיל של מלקום במחיר שלו, אז מועדונים שרוצים למכור - ובוא, מועדונים רוצים למכור שחקנים מסויימים ברווח שהם מניחים שיותר ממנו השחקן כבר לא יתן להם - היו מבינים שהם לא יכולים לנפח מחירים מולנו.

כמו שאתה יודע מידע. מהעיתונות. אם דמבלה ביקש 20 (פי 4.5 ממה שהוא מרוויח בדורטמונד) היינו צריכים להגיד לו שלום ולא להתראות. אתה מודע לזה שהוא בן 21? מה אנחנו עושים בפעם הבאה שהוא בא להאריך חוזה ומבקש לשדרג את השכר? לאיפה מעלים לו אותו? זה חסר הגיון בצורה מגוכחת.

אין עוררין.

אני לא מנסה לגונן על ברטומיאו בעניין של רכש ומשכורות. מה שכתבתי בעניין דמבלה זה דעתי על המניעים שלו. אני לחלוטין לא מסכים איתו וחושב שזאת עיסקה לא טובה. בטח אם אתה צודק בכך שלא היו לנו מתחרים.

הסיבה לשכר הגבוה היא הרצון להשיג את הטוב ביותר מבלי להתפשר. אותה סיבה משיגה לכם את דה יונג שכל אירופה רדפה אחריו לדוגמה, וכנראה את דה ליכט.
בנוסף אותה סיבה הביאה לכם את ניימאר שהתלבט בין ברסה לריאל ואת סוארז, השניים האלה אחראים ישירים לטרבל של 2015, בנוסף סוארז אחראי לעוד 2 אליפויות. דמיינו רגע סיטואציה בה ברסה מפסידה לריאל ב2 המאבקים האלה, הייתם קונים את בייל או קראק אחר במקום ניימאר (שנעזוב רגע את הרווח הכספי המטורף שעשיתם עליו) ובחוד של ריאל היו סוארז ניימאר ורונאלדו. איך אתם חושבים שהיה מאזן האליפויות באותה תקופה?

קל ליפול רק על הטעויות, אבל למה לא לספור גם את ההצלחות?
אותה גישה של לשלם הרבה עשתה לכם רווח כלכלי של 150 מיליון פחות או יותר על ניימאר. אתה מדבר על חסכון של 20 מיליון בשנה על התנהלות חכמה יותר אז רק ניימאר לבד כיסה לכם 8 שנים כמעט של משכורות גבוהות.
לגבי דמבלה, ברסה לא הייתה בעמדת מיקוח, היא הייתה צריכה שחקן כאן ועכשיו ודורטמונד והשחקן ניצלו זאת. מה דמבלה היה מרוויח מלהשאר עוד עונה? את העובדה שמועדון אחר יקנה אותו כקראק ולא כפוטנציאל, וקראק כידוע כן מרוויח את הסכומים האלה. מה גם שלך תדע שזה נכון שהוא היה נשאר, אולי פשוט השחקן לא רצה להגיד לכלי התקשורת שהטא היה הולך לריאל אם לא המשכורת.

עוד סיבה למשכורות גבוהות היא שברתומאו הרס את הנוער שלכם (או שפשוט אין לכם כבר כשרונות ברמה, לא נכנס לויכוח). ושחקן רכש מקבל יותר משחקן נוער.

באמת שהרבה מהתלונות שלכם ילדותיות וגובלות בתמימות ומחשבה שהכל פשוט כל כך.
כנראה שלא היה פשוט להוריד לדמבלה את השכר. והיום כשמדובר בשחקן שלא בטוח מספק את הסחורה קל להתלונן, תאר לך הייתם מפסידים את האמבפה הבא בגלל 2 מיליון? באותו קיץ להזכירך מאוד השוו בין ה2 וזה שאחד הפך לסופרסטאר והשני לא זה כבר הימור לא נכון

עייף מכל ויכוחי הסרק האלו, אבל בלי לבדוק אני יכול לגלות לך שהרווח הכספי שעשינו על הפצוע הבריזלאי , בוא נגיד כך, ובעדינות, במקרה הטוב הוא מאוד מצומצם. ובמקרה הרע הוא כבר שלילי.

קודם כל, זה התחיל שרוסל וברתומאו שיקרו במצח נחושה לסוסיוס לגבי המחיר שקנו אותו מסנטוס. על מנת להסתיר את העבירות הפליליות שהם ביצעו בעיסקה הזו. וזה ממשיך בזה, שזרקו את הכסף שעשו מסעיף השחרור שלו (שהיה נמוך באופן יחסי לשוי שלו) על שחקן אחד שלא מתאים לברצלונה (קוטיניו) ושחקן שני שצריך להתבגר ולקחת את עצמו בידים בשביל להגשים אפילו רק חצי מהפוטנציאל שלו על מנת שיצדיק את המחיר ששילמו עליו.

זה שכר ל5 שנים. כלומר 2 מליון לעונה (ממה שהבנתי).

אתה באמת חושב שהאוהדים/ ההנהלה/ מסי היו מקבלים מחליף כמו מלקום לניימאר?

הנשיא לשער של המועדון יושב בכלא על אין ספור פלילים ואתה מופתע?

בוא אני אפתיע אותך בעוד משו, ברמות האלה יש יותר דברים פליליים משנדמה לך. אנשים עם כל כך הרבה כח מוקפים כל הזמן בהמון אויבים וחברים שהם אויבים, ועליהם לעשות הכל כדי להמשיך לשמור על הכיסא. כולל לא מעט פלילים ותשלום עסקאות לגורמים מסויימים.

אותו הדבר עובד לצערי בכל עמדות הכח, החל מראשויות מקומיות וראשי ערים, ממשיך כל הדרך עד פסגת העולם המודרני שאתה מכיר.

סורי על הסטייה מהנושא… תמשיכו, הרבה זמן לא היה לנו דיון :slightly_smiling_face:

יודע מה, קיבלתי, לא עשיתם על ניימאר כסף, מצד שני על מי כן עושים? ריאל עשו על רונאלדו?
לפי החישוב שלך כל העברה היא גרועה.
ניימאר נקנה ונמכר ברווח סופי של 150 פחות או יותר (ולא חושב שהוא קיבל 50 לעונה) ובנוסף הרווחתם שחקן טופ 3 למשך תקופה ארוכה. ריאל בזמן הזה קנו את בייל כתגובה, מוזמן לספר איזו הנהלה פעלה נכון יותר, כלכלית ומקצועית.

כן יש גם טעויות, ולא כל שחקן הוא ניימאר, אבל כדי להשיג את הדבר הגדול הבא צריך לשלם, והיום להציעלשחק בברסה זה לא מספיק וגם ריאל מוציאים 40 מיליון על ילדים ברזילאים שכנראה יסיימו בתור רוביניו 2, 3 ו4.

אתה צוחק ?
אין משכורות כאלה בטופ האירופי. 10 מיליון יורו לשנה על פי סקיי ספורטס.

אני לא יודע למה, אבל זכרתי שמישהו רשם שזה שכר ל5 עונות. ניסיתי לבדוק ולא מצאתי שום איזכור לזה. גם בAS טוענים שזה שכר לעונה. האמת שכזה קצת הרבה, הוא בסה"כ בן 21; אני לא אוהב את המשכורות האלה.

אני חושב שאחד הדברים החשובים שהתפספסו בדיון הזה הוא הכיוון שאליו הספינה שטה.

לדעתי, גם אם טל יתאמץ נורא, יהיה לו קשה להביא הוכחות חותכות לבעיתיות של ההנהלה שלנו אצל מי שהם לא אוהדי הקבוצה. הסיבה היא שבגדול, מבחינת רכש, ניהול תקציבים, פרסום וחוזק המתוג, בארסה עדיין בטופ של הטופ. את זה ההנהלה שלנו לא הרסה וגם לא תהרוס. ההנהלה שלנו היום מוכוונת הצלחה, וזה תורם המון גם לחוזק המותג.

הבעיה היא שעבורינו האוהדים בארסה היא יותר ממועדון.

כשהתחלתי לאהוד את בארסה ירדנו למקום השישי.
הקבוצה לא נהנתה מעודף הצלחה, רונאלדיניו הקוסם יגיע רק בעוד שנה וקצת, וההנהלה היא מהמושחתות והנוראיות שידעה הקבוצה.
אבל הייתה לנו קבוצה ששיחקה 4-3-3 עם משחק מסירות סביר פלוס וכדורגל התקפי ויפה.
פפ, שהגיע רק 6 שנים אח״כ הפך משהו טוב למושלם. תמיד זורקים לנו - אל תשוו לדור הזהב וימי פפ, אבל שוכחים שגם לפני כן היה פה כדורגל יפה ומרגש (כולל מסע מהמם בליגת האלופות עוד לפני שמסי נהיה מסי).

מאז ימי לואיס-אנריקה, ערכי בארסה מבחינת אופי הכדורגל הולכים ומתדרדרים מעונה לעונה.
לא פלא שטל יושב משחקים שלמים מול הטלפון ולא מול המשחק. הכדורגל, גם אם נשאר הישגי, הופך ונעשה יותר ויותר משעמם. לא על זה חתמנו כשבאנו להיות אוהדים.

הרי אנחנו לא קטאלונים, לא חיים בברצלונה ואם התאהבנו בבלאוגרנה זה לא היה בגלל השנאה לפרנקו הצורר. התאהבנו בבארסה בגלל משהו אחר, משהו במשחק של הקבוצה הזו שיש בו יופי ואסטתיקה. כן, גם לפני התוצאות. וזה משהו שבהנהלה שלנו מוכנים לזרוק לפח.

אני מודה כעת בבושת פנים שכאשר טל ומשה ניבאו שזה הכיוון שאליו אנחנו הולכים, אני הייתי מאלו שהעדיפו לטמון את הראש בחול.
בגדול הקבוצה מעניינת אותי יותר מההנהלה. אני מעדיף משחקים על פוליטיקה וגם אני רואה שההנהלה מביאה שחקנים ואפילו שחקנים בקאליבר רציני. אז אני מבין למה זה נשמע נוצץ, ולמה האוהדים נשמעים מפונקים.

אבל יש דברים שהם בבסיס ואי-אפשר להתעלם מהם.
כאשר מאמן הקבוצה אומר בגלוי שאין לו נגיעה לרכש, אז יש בעיה יסודית בקבוצה.
אם המאמן לא רק שלא בוחר את חומר השחקנים שהוא מתחיל איתו, אלא גם אין לו יכולת לבחור את החיזוקים שהוא מעוניין בהם, אז למעשה הוא מאמן מסורס.
אפילו אם הוא יכול היה לעשות משהו טוב מבחינת יכולת אימון וטקטיקה, האפשרויות שלו הולכות וקטנות כשהוא לא יכול להביא אפילו שחקן אחד שהוא ״שלו״.
איך אפשר לבנות ככה כדורגל עמוק? משחק עמוק? קבוצה שהתלכיד שלה הוא מעבר לרעיון של ״למסור למסי״?

אז כן, שכר ורכש הם בעיות ברורות אבל כאלו שאולי רק דניאל לוי מצליח לצאת בהן נוצץ.
אבל יש בעיות חמורות בהרבה, והן כל כך בבסיס עד שקל להתעלם מהן כמו שמתעלמים ממגילת העצמאות.
אבל כמו שמגילת העצמאות נותנת את הכיוון שאליו המדינה שואפת, וזה תמיד ישאר מעל לחוקים וביצוע, אלא הרעיון שאליו יש לשאוף,
כך ״מגילת העצמאות״ של הבלאוגרנה צריכה לתת את הכיוון (הקרויפיסטי).
כאשר הביצוע הולך ומתרחק מערכי הקבוצה, ממגילת העצמאות של יופי ואסטתיקה לפני נצחונות, אז אנחנו מרגישים נבגדים.
אם ברצלונה תתחיל מתישהו לשחק בונקר ולבנות על 1:0 במתפרצות, אני אחכה שזה יעבור לנו (או שלא), אבל אני לא אוכל לקרוא לעצמי אוהד.

7 תגובות אוחדו לנושא קיים: פנטזיות, העברות וחוזים :: דה יונג!! דה ליכט?