בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

לאור העזיבה של קאסמירו - לקחתי יוזמה ודירגתי את הקשרים האחוריים הטובים שעברו במועדון ב-25 השנים האחרונות:

נותרו בחוץ: איבן הלגרה (שיחק מעט מדי בקישור אחרי עונה טובה שם ב-2000-01)| תומאס גראבסן (אנחנו זוכרים אותו מתעמת עם רונאלדיניו ורב מכות עם רוביניו, חצי עונה טובה ודי)| פלאביו קונססאו (מעולם לא נתן ערך מוסף, נרכש בסכום גבוה בקיץ 2000 ולא החזיק מעמד)| אסטבן קמביאסו – היה פספוס גדול, חבל שקרלוס קיירוש לא נתן לו לשחק.

במקום השביעי: פרננדו גאגו. הבטיחו שהוא יהיה היורש של רדונדו. גאגו שחקן עם פס אלגנטי, עבד קשה מאוד על המגרש אך לתחושתי על אף הרצון הטוב – הוא היה רך מדי כדי להיות קשר אחורי. נתן דחיפה חשובה לריאל מדריד במאבק האליפות ב-2007. לאחר שעזב אותנו הקריירה שלו לא ממש המריאה.

במקום השישי: מהמאדו דיארה. כשליון הייתה מנצחת אותנו בקלות בליגת האלופות –רצינו שהוא יגיע. המעבר לבירת ספרד למועדון הגדול בעולם היה קשר עבור הקשר ממאלי. הדאבל-פיבוט עם אמרסון כשל. דיארה שמר על מקומו עד לסיום העונה והיה שחקן הרכב עד הפציעה ב-2008-09. עם הכדור הוא היה קצת נוראי אבל לפחות כבש שער יקר במשחק האליפות נגד מאיורקה.

במקום החמישי: לאס דיארה. אולי בחירה שתפתיע חלק מכם. הגיע כדי לסתום בור ענק בחורף 2009 ועשה זאת מצוין. לאס תמיד היה מהיר ופיזי, יודע לעבור שחקנים וגם שיחק בעת הצורך כמגן ימני. הבעיה הייתה שהוא היה די יהיר ושאנן. המשיך להיות רלוונטי גם בשנתיים שלאחר מכן.

במקום הרביעי: צ’אבי אלונסו. אלגנטי. גם על המגרש היה נראה שהוא משחק עם חליפה, כמו בגמר 2014 כשהתרוצץ ולא ידע נחת עד לשער של גארת’ בייל. אלונסו בלט בחוכמת משחק פנומנלית, קרח בוורידים, מנהיגות יוצאת דופן. אין ימים חלשים בעבודה. מסירות סרגל מדהימות ושחקן שהשתלב תוך שנייה. היה כואב לאבד אותו לבאיירן מינכן ב-2014 אבל הוא נתן כאן חמש שנים גדולות.

במקום השלישי: קלוד מקאללה. כמה שהוא היה חשוב יכולתם לראות עם הכאוס המוחלט כשעזב. הטעות הכי גדולה של פלורנטינו פרס כנשיא הייתה לוותר עליו ולמכור לצ’לסי. זינדין זידאן אמר פעם שאין לו ספק שהצרפתי הוא השחקן הכי חשוב במועדון. ככה זה בימי הגלאקטיקוס שריאל מדריד תקפה עם שמונה שחקנים ואף אחד לא באמת חשב לעשות הגנה. ניתן רק לשער שהמועדון היה נשאר בפסגה אם לא היה עוזב.

במקום השני: פרננדו רדונדו – שילוב של גרזן עם קלאסה של שחקן ארגנטינאי. בדימיון שלנו אנחנו עדיין רואים את תרגיל העקב המבריק נגד מנצ’סטר יונייטד על הקו בשלב רבע הגמר כשבישל לראול בפעולה קסומה. רדונדו היה בדיוק מה שהקבוצה צריכה באמצע שנות ה-90, שחקן סופר-חשוב בשתי הזכיות בליגת האלופות (הצטיין בגמר 2000 ונבחר לשחקן הטוב ביותר בליגת האלופות באותה העונה). חורחה ואלדאנו התעקש עליו וידע בדיוק למה.

במקום הראשון: קאסמירו – זה פשוט מתבקש. מיקום מדהים, יכולת תיקול, אופי מברזל, מנהיג ולידר. שחקן שכמעט אף פעם לא נפצע. בעונות קודמות היה גם כובש יותר ממרחק. ואת זה כמובן אפשר גם לתבל עם היותו מעין ‘שחקן בית’ שהחל בקסטיליה והצליח לחזור. נתן ללוקה מודריץ’ ולטוני קרוס לעשות את שלהם. עבר כברת דרך. התארים, הפז"ם במועדון. כל החבילה הזו מזכה אותו במקום הראשון והאמת בלי יותר מדי תחרות. הוא נראה כבד וגמלוני אבל זה ממש לא ככה

שקמאבינגה קיבל את מספר 12 של מרסלו האגדה
חבל, היה מחכה כמה ימים ומקבל 14 :wink:

יהיה מעניין: “רכישתו של פיגו - העברת המאה” - עולה בנטפליקס| כמה סרטי ספורט גדולים באמת כבר יש לנו על כדורגל? אז היום, ה-25 באוגוסט, יגיע לנטפליקס סרט תיעודי הסוקר את המעבר של הקשר הפורטוגלי הנפלא מריאל לברצלונה בקיץ 2000, האיש שפתח את עידן הגלאקטיקוס. “הסרט התיעודי הזה מתמקד באחת ההחתמות השנויות ביותר במחלוקת בתולדות הכדורגל ובשחקן יוצא הדופן שהיה בעין הסערה: לואיס פיגו”. חוץ מהכוכב עצמו ופלורנטינו (“אני הולך להגיד את כל האמת”) יתראיינו גם המפסיד הגדול, נשיא ברצלונה חואן גאספרט וכן פרננדו היירו, רוברטו קרלוס, חורחה ואלדאנו ופפ גווארדיולה. הסרט מבטיח להיות פורץ דרך מבחינת הסרטים התעודים של הספורט כי הוא מספק המון ריאיונות ועדויות חדשות ומעביר ביקורת על אלה שדיברו מבלי לדעת".

באינדיפנט הבריטי זכו לראות כמה חלקים מהתצוגה המקדימה. פלורנטינו שהתמודד על הנשיאות התקשר לפאולו פוטר, כוכב אתלטיקו מדריד, קבע איתו פגישה וסיפר לו על הרעיון לרכוש את פיגו באמצעות תשלום סעיף השחרור שלו. לפי העיתון הבריטי, פוטר התקשר לסוכן חוסה ויגה – סוכנו של פיגו, במטרה להודיע לו ובנוכחות פלורנטינו – ויגו ניתק את הטלפון. אבל פוטר ‘העמיד פנים’ שהוא עדיין מדבר איתו כאשר הבין שפרס נחוש בדעתו ויש לו את הסכומים. “30 או 40 השניות האלה בהן העמדתי פנים שאני עדיין בטלפון – היו המפתח לכל ההעברה הזו”.

העיתון הפורטוגלי ‘רקורד’ מזכיר כי מעורבותו של פאולו כבר נחשפה על ידי עורך הדין ויסנטה מונטס, שהסביר: “התהליך התחיל כשלושה חודשים לפני הבחירות. פאולו פוטרה וחוסה ויגה, התקשרו אליי. פאולו כבר שאל אותי בעבר, מבלי לומר לי מי השחקן, אם הוא יכול לשכור כדורגלן ספציפי. עד כמה שעות לפני הפגישה גיליתי שזה על ריאל מדריד ופיגו”. לבסוף פרס ניצח בבחירות, עמד בהבטה ושילם לברצלונה 60 מיליון יורו על פיגו, כסעיף השחרור, ועידן הגלאקטיקוס יצא לדרך. בסרט כמובן שפיגו מתייחס לכך: “כל כך הרבה אנשים דיברו מבלי לדעת דבר. אני יודע את הסיפור האמיתי, כי אני הגיבור”, אמר. בסרט יש יותר מ-30 שעות ריאיונות. גם פלורנטינו דיבר: “מי לדעתך דובר אמת?”, נשאל הנשיא. “ללא ספק אני הגיבור ואגיד את כל האמת, אספר לכם הכל”

סרט מרתק.
פלורנטינו ממשיך לצאת מלך, עם כל שאר המעורבים זה לא ממש עושה חסד.
פיגו היה נראה בן 40 עוד שהיה ילד בן 17 בליסבורן.

בטח שמתם לב שסרחיו אריבאס שחקן מיוחד.
ההחלטה להשאיר אותו שנה נוספת בקאסטייה לא ממש ברורה. מכיוון שהשאלה לט על הפרק, מקווה שיקבל כמה דקות מקרלו עוד העונה.

חייב ללמוד לשחרר את הכדור מהרגל מהר יותר. לא פעם הוא מאט את המשחק. שליטה בכדור ודריבל זה רק אסקט אחד במשחק, חסרה לו פיזיות דינמיות ואינטנסיביות.
עם זאת הוא עדיין יכול להתפתח למשהו. אין ספק.

אני לא צופה אדוק של קסטיליה אבל בלה ליגה 3 הוא בטח שלא ילמד לעשות את זה.

הוא יהיה בן 21 בחודש הבא, מחדל מטורף שהוא עדיין לא משחק בקבוצה בוגרת. כבר לפני שנתיים כששיחק בבוגרים פה ושם הוא היה נראה מוכן לקפיצה, אני לא מבין את ההשתהות איתו ועם מיגל.

מיגל היה פצוע חלק ניכר מהעונה שעברה והתקדמותו נעצרה.
לגבי אריבאס נראה מה יהיה. אני חושב שבדומה לקנאלס או סראביה הוא יעשה קריירה טובה בקבוצה משנית או יעלם בקבוצה דרג ראשון.

מיגל נפצע במהלך העונה ולא הושאל עוד לפני שהייתה בעיה כלשהי.

בסופו של דבר שניהם, בדומה לסראביה וקנאלס, נכסים ואם מחליטים שאין להם מקום בקבוצה הבוגרת המינימום זה להשאיל אותם לקבוצה אחרת בה הם ישחקו ברמה גבוהה יותר. להעביר עונה שלישית בקסטיליה של ראול שבמילא לא ממש מאיימת על העלייה, בגיל 21 לא משרת אף אחד.

ראול נשאר כדי להמשיך את הפרויקט שמוביל בין היתר אותו סרחיו אריבאס, כנ"ל מיגל שנשר הקיץ כי הביאו את רודיגר לחלטר כמגן.

שקוף שזידאן ראה את הפוטנציאל שעליו אנו תוהים כעת אבל אנצ’לוטי דוגל בכך שהטובים ביותר משחקים בלבד. יתר על כן, ייאמר לזכותו כי יש להניח שההתעקשות המסוימת להמנע מרכש להתקפה הקיץ נובעת מרצון כלשהו להקפיץ את אריבאס העונה, זה ברור שנצטרך גיבוי, אולי זה מסביר את הביקורים התכופים של קרלו בפלוגה של ראול.

**בטח שמתם לב ש…**בדיוק לפני 13 שנה יצא לדרך ‘פרויקט הגלאקטיקוס2’ של פלורנטינו פרס. אירופה הוכתה בתדהמה כשריאל מדריד הוציאה רבע מיליארד יורו, בקיץ שלא יחזור, בזכות הנשיא השאפתן שחזר אחרי הנסיקה של ברצלונה וקיבץ את מרבית כוכבי תבל.

במחזור הפתיחה בליגה הספרדית (עונת 2009/10) היריבה שהגיעה לסנטיאגו ברנבאו הייתה דפורטיבו לה קורוניה. ראול, כמה סמלי, כבש את השער הראשון, לאס דיארה, כמה מפתיע - כבש את שער הניצחון (2:3), אבל הסיפור היה גדול מזה. כריסטיאנו רונאלדו ערך את הופעת הבכורה שלו בריאל מדריד וכבש את השער הראשון בפנדל - אחד מתוך 450 שיבואו! הוא שיחק עם הספרה 9 כמובן כמו בכל עונת הבכורה, כי 7 היה ראול! גם קארים בנזמה פתח בהרכב וכנ"ל קאקה, צ’אבי אלונסו, ראול אלביול ואסקייל גאראי. שבעה פרצופים חדשים היו בהרכב.

“הכוכב היה לאס”, נכתב במארקה. ריאל מדריד קטפה את שלוש הנקודות הראשונות בליגה לאחר שניצחה את דפורטיבו 2:3 בביתה. לאס, כובש שער הניצחון, האפיל על כריסטיאנו, קאקה ובנזמה בהופעת הבכורה שלהם במדים הלבנים. על כריסטיאנו נכתב שהוא הבקיע ולא הפסיק לנסות אבל זה לא ערב שירצה לזכור ועם הפנדל המוצלח הרבה אוויר השתחרר - הוא יודע כמה הציפיות בשמיים. “לאס פיקד על ריאל, שרוצה לשלוט בכדור כמו בימים עברו ולנצל את הכוח האדיר שלה בהתקפה. קאקה לקח את העניינים לרגלים והיה בעל הבית”.

“זה לא היה קל ובגלל זה לניצחון יש יותר ערך”, אמר קאקה. פלגריני סיכם: “בשביל משחק רשמי ראשון אני מאוד מרוצה, שמח שניצחנו”. “המשחק הראשון תמיד קשה”, אמר כריסטיאנו. “התחושות טובות מאוד. אני מאוד שמח שהקבוצה נראתה טוב וכמובן שעלינו להמשיך להשתפר לאט לאט”. ואתם זוכרים איך זה נגמר? תבוסה איומה נגד אלקורקון בגביע, הדחה בשמינית גמר הצ’מפיונס נגד ליון, שוב, בעונה בה הגמר נערך בברנבאו (אוי, פיאניץ’) ודו-קרב קשה מול ברצלונה שסיימה עם 99 נקודות וריאל הייתה הסגנית הטובה איי פעם עם 96 נק’, אם כי נגיד את האמת - בשני הקלאסיקוס היא הפסידה: 1:0 בקאמפ נואו על אף משחק נהדר והרבה מצבים (בהובלתו של קאקה) ו-2:0 בסנטיאגו ברנבאו ביום פחות טוב.

הו איזה כיף שציינו פה את הדוקו על פיגו.

אחד הדברים שפלורנטינו חשב אז להערכתי הוא חושב גם היום. אז, למרות שריאל מדריד זכתה בצ’מפיונס הוא חשב שחסר לריאל משהו. אז החתים את פיגו. גם עונה שעברה זכינו בצ’מפיונס, ואין ספק שחסר לנו משהו. ההחתמה הפעם היתה אמורה להיות אמבפה.

ומה הייתי נותן כדי להיות בקלאסיקוס הראשונים של פיגו בקאמפ נואו כשחקן ריאל. פשוט טירוף מה שהלך שם!

פלורנטינו עם תעוזה ואמונה בהשגת הבלתי אפשרי בעיני כולם מלבד העיניים שלו.

אגב, הרושם שלי מהסרט הוא שפיגו לא היה מאוד להוט לעבור אלינו.

https://twitter.com/realmadrid/status/1564704510299316229

מעניין מאוד: ריאל מדריד מתאמנת על בעיטות חופשיות מדי אימון בשיטה די מהפכנית, כשליון ופ.ס.וו איינדהובן כבר ניסו אותה למשל. “הטכנולוגיה הגיעה לעולם הכדורגל כדי להישאר, ובכל יום שעובר היא מודגמת הרבה יותר”, הגדירו במארקה.
אלה לא סתם בובות שמדמות שחקנים שעומדים בחומה. ריאל מתאמנת על בעיטות חופשיות באמצעות שיטה חדשה שמחשבת עד כמה גבוה יכול להגיע מחסום מסוים - שחקן עומד בחומה - של קבוצה מסוימת. זה קורה באמצעות מסד נתונים בו מוזנים נתוני השחקנים עם הגובה שלהם, ההערכה איזה מהם יעמדו בחומה (הגבוהים יותר מן הסתם), ומי מהם יקפוץ בעת ביצוע הבעיטה החופשית הישירה, כדי לראות מאוחר יותר כיצד אותו מחסום מכני מתפקד. מחסום אנושי אמיתי. בווידאו שראינו, מודריץ’, סבאיוס, קרוס ואפילו מיליטאו הבקיעו. נראה מה יקרה במשחקים הבאים…

לא יודע אם בגלל אימונים והבובות המוזרות האלה או לא, ריאל כרגע עם 2 שערים מבעיטות חופשיות שהביאו 4 נקודות כבר במחזור השלישי, זה פחות או יותר מה עשינו ב-5 העונות האחרונות.

הגול של קארים לא באמת קשור לכלום, פס לפינה הפתוחה מול שחקן שדה זה לא מדד.

ממש גול במתנה, נדירים השחקני שדה שיכולים לקחת כדור כזה כשהבועט הוא חלוץ טופ.

מעניין אם זה וויקיפדיה או טראנספרמארקט.
איך זה עובד אם ליריבה יש חומה עם שחקנים בגבהים שונים? האם יש טכנולוגיה מהפכנית שאומרת לשחקן הבועט לכוון מעל הראש של הכי נמוך בחומה? ושלא יקפוץ בטעות.

המועדון מודיע רשמית שויניסיוס אזרח ספרד החל מה 2 לספטמבר,מה שאומר שעכשיו מתפנה מקום לזר נוסף בסגל (ויניסיוס טוביאס יוכל גם לשחק בליגה).
הבאים בתור:רודריגו ומיליטאו שאמורים לקבל בקרוב מאוד ולפנות עוד 2 משבצות לזרים בסגל,אם זה יקרה לפני ינואר יש למה לצפות.

רק אומר שארסנל לא משחקת השנה בצ’מפיונס, וז’סוס שנראה נהדר מתחילת השנה אולי ישמח לעבור לקבוצה קצת יותר גדולה.

אנצ’לוטי בתגובה: לא יצטרפו שחקנים חדשים ואנחנו גם לא צריכים אותם, הזאר יכול לשחק זר מדומה.

לא חושב שהוא יגיע בינואר, בטח לא אם ארסנל תמשיך לשחק כמו שהיא משחקת, אבל ז׳סוס הזה חתיכת פנטזיה. שחקן מעולה, חזק מאוד.

ואראן אתמול נכשל בכל מאבק על הכדור איתו, מה שמראה כמה הוא חזק, פיזי ויודע להשתמש בגוף שלו, או כמה ואראן לא.