בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

אכן, מודריץ’ התחיל להיכנס לקצב אז, עונה אחרי כבר היה הקשר הטוב בעולם, התפקשש לנו האלונסו מודריץ’

לא מסכים איתך בכלל (וזה די נדיר). אני לרגע לא אשווה את יכולת המסירה לשטח של קרוס לשל אלונסו, אבל קרוס “חלש מאוד”? ממש לא הוא עדיין אחד הטובים בעולם גם בזה. כמות המסירות האלה בדיוק שהוא נתן לקרבחאל היא גדולה ואיכותית ברמה שלה (וודאתי גם ביוטיוב רגע). אולי זה לא הפורטה שלו והוא לא נותן 5 כאלה למשחק אבל בהחלט יש לו את היכולת.
ע"ע הגול של ויני נגד ליברפול.

אם זוכרים לו בישולים נקודתיים זה מוכיח את הטענה שלי, יש גם את הבישול לברהים בתחילת העונה, אבל זה מעט מדי לרמה הזאת.
חלש מאוד יחסית לרמה שקרוס משוייך אליה, שחקנים ברמה הזאת אמורים להפיק כדורים כאלה על אוטומט, אחוז הדיוק של קרוס בכדורי עומק לשטח הוא נמוך יחסית לשחקן קישור טופ עולמי.
אם אי ההסכמה היא על הניסוח אז אשנה ל’‘רמה לא מספקת’’

זה לא הוגן חח אם היינו מדברים על אלונסו אז הייתי מזכיר את המסירה שלו לארבלואה או ללואיס גרסיה (שניהם היו כשהוא עם הגב אליו אגב) ואז מה זה היה אומר על צאבי?

בוא נגיד (מבחינתי לפחות) אם אלונסו, פירלו ובקאהם הם טיר 1
אז קרוס הוא טיר 2.

אז במקרה של קרוס לא נסכים, אחד השחקנים האהובים עליי, שחקן על, יש לו סט יכולות מדהים אבל מסירות עומק לשטח היא לא אחת מהן לצערי, אולי טיר 3

ואגב, אם כבר קרוס ומודריץ’ והערכה בחסר של השחקנים שלנו, זוכרים שהרבה חברים כאן חשבו שהקישור החדש והצעיר של ברצלונה דה יונג וארתור יותר טובים מהקישור הגמור שלנ וחששו שהם ישלטו נגדנו שנים ?

אז מי טיר 2?

וואו איך נזכרת בארתור? הוא עדיין משחק?
והיו אוהדי ריאל שחשבו שהם יהיו טובים מקרוס ומודריץ’? לא זכור לי דבר כזה.

האמת שאין לי רשימה כזאת, אבל אם טיר 1 זה שחקנים כמו אלונסו, צ’אבי, פירלו וכאלה אז קרוס לדעתי נמצא 2 רמות מתחת, טיר 1 זה המדהימים, טיר 2 זה הטובים וטיר 3 זה הסבירים ושם קרוס.
הכוונה כמובן רק למסירות עומק לשטח, לתוך התנועה של שחקן.

לי זכור, לא זוכר מי בדיוק אבל היו לא מעט שהעדיפו את הקישור הצעיר שלהם על שלנו.
ארתור ישב עונה שלמה פצוע על הספסל של ליברפול עונה שעברה.

הדיון האחרון שהתפתח פה ממחיש את מה שדיברתי עליו ממש טוב - מי שלא מוטה מראש מאוד קל לו לשים לב לחולשה היחסית של קרוס בכדורים לשטח, ובכל זאת מזדעקים. איך אפשר לא לראות את זה? איך אפשר לא לראות שהקרנות שלו קשתיות ונוחות להגנה? כי דעה קדומה. מהיוצרים שהביאו לכם את “כריסטיאנו טוב בחופשיות” למרות שהבחור משחק בקבוצה שאתם רואים שבוע אחרי שבוע ושומר בעקביות על אחוזים רעים.

חותם על כל פסיק של טיטי בתיאורים פה.

חותם על כל פסיק חוץ מפירלו, שלטעמי גג ב-2.

אתה כמובן צודק אבל נמאס לי כבר להוציא את פירלו מהרשימות האלה, זה נהיה מעייף.

את סקולס אפשר להכניס בקלות לטיר 1.

פירלו מוסר מצויין, הרשימה הייתה רק דוגמא קטנה, אבל אם כבר מכניסים ומוציאים אז אני מכניס את ג’רארד ושם את איבן דה לה פניה בראש הרשימה.

חוזר המון אחורה בדיון לגבי קוטיניו בקישור אצל קלופ כמאין הוכחה לסגנון כדורגל אחר שהוא רצה:

קוטינין שחקן שונה בתכלית מאלונסו, מודריץ׳, צ׳אבי ודומיהם - ולא ברמה, אלא בתפיסת המשחק. הוא שחקן טכני, ישיר ברמות עם אפס סבלנות, טכני עם בעיטה טובה לשער עם אפס מודעות איפה להתמקם ואיך ללחוץ. אגב ליברפול רק השתפרה מהרגע שעזב.

@titi_camara , אני דווקא זוכר שבזת לו יחסית כשחקן וצינית מאוד את ההתלהבות ברגע שעבר אלינו וצדקת. לכן מפתיע אותי הדברים שכתבת.

הוא גם רך מאוד מנטלית ופיזית. מתאים אך ורק לכדורגל שמחפש את השער באופן מהיר ולא מחפש להכתיב את הקצב.

אני לא הערכתי אותו כל כך גם כשחקן ליברפול, אבל כשקלופ הגיע הוא היה השחקן היצירתי היחיד בסגל(השחקן השני הכי יצירתי בסגל היה ללאנה), קלופ שיחק איתו בקישור כי לא היה מישהו אחר שיכול ליצר מהלכים, לא נראה לי שקלופ תיכנן להמשיך איתו בקישור.
מאמין שאם היה ממשיך עם קלופ שכן היה משתפר כשחקן אבל החליט לעזוב, מה שכתבתי אז תמיד הייתה דעתי עליו, הוא יכול להיות המסי של קבוצות חלשות, בקבוצה עם שאיפות הוא לא יצליח כי הוא חייב לקבל יחס של מסי כדי להצליח אבל מחזיר במספרים צנועים מאוד.

בקיצור, קוטיניו רחוק שנות אור משאר השמות שעלו כאן.

המסירות של אלונסו לתוך תנועה של שחקן היו שירה בתנועה ותענוג אמיתי. קרוס לא באזור חיוג של זה.
גם אוזיל היה מאסטר של להניח כדור ברכות כזאת מושלמת לתוך התנועה של השחקן שזה היה כמעט מעליב לא להבקיע את זה, אין לנו אף שחקן בפרופיל הזה היום.

אגב ציינו כאן שזה לא סביר שג׳וד ישוב לתפקד כקשר פרופר שנה הבאה ואני חושב שזה נכון, אך גם מאוד לא סביר שרודירגו יזרק לספסל … הוא יקירו של קרלו ושל פלורנטינו.

אני רואה דאבל פיבוט כשג׳וד כמעין 10 כל יכול קצת מעליהם ושנראה שלישייה התקפית מובהקת שנה הבאה.
צריך לזכור שהיו לנו את דיאס, גולר , חוסלו ואנדריק על הספסל אי אפשר שהם ורודריגו יתחרו על 2 עמדות בלבד בהתקפה, במיוחד כשויני ואמבפה אלו לא שחקנים שרואים הרבה ספסל.

בהמשך לפינטוזים של נירו וטיטי. משחקו האחרון של אלונסו בהרכב - הסופר קאפ הספרדי נגד אתלטיקו:

1000073938

ח"ח על הדיון המרתק שהתפתח כאן, היה כיף לקרוא.

אז אתה בעצם אומר שאלונסו היה זקוק למישהו/י שיתרוצץ סביבו וישלים אותו גם על המגרש וגם מחוצה לו…?

בנושא אחר - אני באמת מתקשה להבין למה כמה חבר’ה רציניים כאן כבר ויתרו על ג’וד כקשר. אנחנו מדברים בסה"כ על עונה אחת בלבד, שג’וד משחק בה בקבוצה ללא חלוץ של ממש בסגל (וייסלח לי חוסלו), וכשהמאמן שלו זה קרלו אנצ’לוטי - שאם יש דבר אחד שהוא באמת מצטיין בו, זה אמנות האפשר. הוא לא יעשה רעש לממונים עליו על חוסרים בסגל (גם כשהם זועקים לשמים), אלא יסתדר עם מה שיש וינסה לעשות מזה את המיטב. בתוך זה - ג’וד הוא אכן אחד משלושת שחקני ההתקפה הטובים ביותר שיש לנו, גם אם הוא עצמו נפגע מהתפקוד הזה.
ואפילו העונה, עם כל המגבלות שתיארתי - הוא הספיק לשחק כמה משחקים טובים בתפקוד המקורי והאידיאלי עבורו (כפי שרובנו שמנו לב בזמן אמת).
בהינתן שהקאדר ההתקפי שלנו יחזור לגודלו הנורמאלי והסביר, עם חלוץ אחד מוביל (או אפילו שניים !!) - אין שום סיבה שלא נראה את ג’וד חוזר למקומו הטבעי, וגם סביר מאוד שנראה את זה קורה.

במובן מסויים, טוב שהתפוקה ההתקפית של ג’וד חזרה לגודלה הטבעי. כשג’וד הפציץ שערים שבוע אחרי שבוע, ההייפ המוגזם היה עלול לגרום למישהו לחשוב בטעות שעדיף שיתופקד בהתקפה (גם כאן בפורום היו כמה כאלה). עכשיו שהסטטיסטיקה התיישרה, זה נותן לכולם זמן להירגע ולהבין מה המקום הנכון ביותר עבורו, שממנו הוא גם נתן את ההופעות הטובות ביותר שלו העונה (גם אם דלות יותר בסטטיסטיקות יבשות). ואפשר לראות את הלך הרוח הזה אפילו בעיתונות ואצל הפרשנים בספרד.
אני אישית אופטימי לראות את ג’וד בקישור בעונות הבאות.

אם סקולסי היה נולד פאולו סקולסיו היו מאוננים עליו עשורים קדימה. לא זוכר שחקן עם השפעה כל כך קיצונית של הדרכון על הלגאסי שלו (מחוץ לאוהדי יונייטד ואנשי מקצוע כמובן). כמובן שזה גם האופי ולא רק הדרכון הבריטי (שמשפיע הפוך הרבה פעמים, מן הסתם) - אפילו ג׳רארד ולמפארד הצנוניות נראים כמו ג׳ורג׳ בסט לידו (מבחינת הילה ואופי ״רוקסטארי״).

צ׳אבי אלונסו אהבת חיי ו-90% מהסיבה שאני לא מתגלח. הסיבה היחידה שלכלבה הנוכחית קוראים ״לוקה״ זה כי אלונסו לנקבה זה לא משהו. קישור שלם של איש אחד, יסלחו לי כל המפרגני יתר לסמי חדירה (כבודו במקומו, אבל 2013/14 כאמור).

@EJB לדעתי עם ג׳וד בקישור יש לנו אירוע באווירת סרחיו ראמוס כמגן ימני, אבל על ספידים (כי ג׳וד כבר ה-כוכב ולכל הפחות יהיה מס׳ 2-3 בשנים הקרובות). צריך דמות מוריניו-ית כדי להזיז אותו מההתקפה, בטח בהינתן שפלורנטינו בבירור דלוק על הרעיון, וכידוע - גביעי אלופות (טפו טפו חמסה חמסה טפו) נוטים לקבע אצלו שחקנים להרכב ולעמדות מסויימות במשך עשור עד שניים.

איזה הרכב !
גם שיחררו את אלונסו וגם השאילו את קאסמירו ובסוף קרוס שיחק אחורי, פרז חזר על הטעות שלו עם מקאללה.