בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

אף פעם לא טענתי שקרוס לא גאון, הוא גאון כדורגל.

אתה זה שלא הסכמת איתי, לא ? :joy:

טוב לא יודע מה התפקשש פה באמצע אבל כנראה שאנחנו מסכימים. עכשיו יש לך בעיה עם נירו כי הוא לא מחבב את הגרמני בלשון המעטה.

אני כתבתי במפורש ובמפורט מה הדברים שאני לא מחבב אצל קרוס בהמון המון הזדמנויות. חוכמת משחק זה לא אחד מהם.

בטח שמתם לב שאצל שאר קבוצות העולם חצי גמר אלופות זה מאורע חגיגי, אצלנו זה עוד שלב לגביע האלופות הבא שיעמוד בארון בברנבאו.

וזה בדיוק למה אנצ’לוטי סירס אותו להיות קשר אחורי. בצלמו ובדמותו. חשבתי שזה ישתנה עם הגעתו של קסאמירו ומה שיצא בסוף זה שלושה קשרי 50/50 כשקסא חצי בלם משכלול של זידאן (שלזכותו יאמר שגם הביא את יכולת הקבוצה להשתחרר מלחץ לטופ).
משם התחלתי לסבול לראות את הכדורגל של הקבוצה ,למרות התארים.
לטעמי היינו נראים הרבה יותר גרוע אלמלא BBC שהייתה שלישיה של פעם בדור.

יכולת אישית של שחקנים הביאה לנו תארים בעוד אנצ’לוטי וזידאן הביאו לנו רק תחת.

הדיון לגבי יכולת המסירה של קרוס לשטח לא התיישן היטב…

מבחינתי התיישן מעולה לא יודע מה לגבי השאר

אם המהלך הזה מוכיח שקרוס הוא מלך מסירות העומק חותכות ההגנות אז זה גם מוכיח שויני הוא אחד המסיימים הכי טובים בעולם ? :thinking:

צ’רי פיקינג שממחיש הכי טוב את נכונות הטענות. ההלם והתדהמה מהבישול הזה מבחינתי אומרים הכל. מעבר לזה שזו טעות ענקית בהגנה כבר בפתיחת המרווח, גם לאחר מכן הבלם השמאלי של באיירן היה יכול להקשות הרבה יותר על ויני אם היה רץ נכון.

ואם להיות ממש קנטרן, רק כי אתם מכריחים אותי וחוגגים על זה כבר בשני ת’רדים, הדיבור היה על מסירות חתוכות בגובה, כאלה עם החלק המלא של כף הרגל, מכירים? עם הפס טוני יכול לעשות הכל, כולל למסור כדורים ליד הקורה שנכנסים פעמיים בעונה.

אתה לא יכול כל הזמן לדבר על הטייה ואז לחפש כל דבר קטן כדי להקטין את הפעולה של קרוס.
היא לא מוכיחה כלום אסל אפשר פשוט להחמיא.

ולא נכון.
הדיון היה על יכולת המסירה של קרוס לתוך תנועה של שחקן. ופה עובדתית הוא עשה את זה ברמה גבוהה מאוד.

בשניה אני מדמיין את כל הריר שהיה נוזל לכולם אם מסי היה מוסר את זה
. או רחמנא לצלן מסי החדש aka לאמין חאמל.

אני יכול להנות מהכדור של קרוס ולשלוח בכל קבוצות הוואטסאפ שלי “איזה כדור” ואז גם לבוא לפה ולכתוב שזו ממש לא הכוונה בדיון ההוא, אין שום קשר.

הטענה האמיתית היא שקרוס לא עושה את זה מספיק, כמעט שלא עושה את זה בכלל

כמה נסיונות של מסירות לשטח קרוס מנסה בעונה? כמעט ולא, זה לא שהוא לא יכול
וכן, אם היה מנסה כאלו יותר הוא גם היה מפספס יותר מסירות כי יש בהן יותר סיכון וזה לא רק אם אתה מדויק או לא

הוא לא עושה את זה כי הוא לא יכול. הכדור הזה היה לתוך בור, זה כדור מעולה מבחינת התזמון והויז’ן אבל לא מבחינת רמת הקושי. קרוס מסר את זה כי זו מסירה חסרת סיכון כמו שהוא אוהב, אין הרבה טעויות כאלה במשחק ולכן קרוס לא מוסר כאלה.

לצורך העניין הכדור של מודריץ’ לויני במחצית השניה הוא כדור יותר קשה מהותית, והוא לא נמסר לבור אלא יצר את הבור בגלל הסיבוב החד של הכדור והמעבר שלו מאוד מאוד קרוב לבלם אך בצורה שהבלם לא יכול להגיע.

אני חצי מסכים עם הכיוון הכללי שלך ניר אבל הפעם אתה קצת מפספס. רמת הקושי כאן לא הייתה כזו נמוכה, זה לא כזה פשוט במקרה הזה לתת כדור בדיוק לאזור שבו מצד אחד ההגנה לא יכולה לתפוס את ויניסיוס ומצד שני השוער לא יגיע (אם כי אני לא בטוח שאם נויר לא יוצא מספיק מוקדם הוא לא מגיע).

לראות כאן את החור בהגנה לא דרש כזו גאונות (אם כי כן מהירות מחשבה, לא היה לו הרבה זמן לקלוט מה קורה. וקרוס כן שחקן שחושב מאוד מהר, או בקיצור - חכם), אבל לתת כדור בדיוק ובמהירות הנכונים, במקרה הזה, לא היה כזה קל לטעמי. אני אפילו אומר שאחוזי ההצלחה כאן הם די נמוכים.

אני אגב הרבה יותר ביקורתי מכם כלפי קרוס - אני חושב בשונה מכם שכן יש לו את היכולת לשחק לעומק הרבה יותר, בין אם במסירות כמו היום ובין אם באופן כללי לשחק איכותי ולעומק. הוא פשוט לא עושה את זה כי הוא שחקן שמאוהב הרבה יותר מדי באי לקיחת סיכונים ובסטטיסטיקות הלכאורה מרשימות שלו. אני חושב שהוא היה שחקן הרבה יותר איכותי אם היה זונח את השטות הזו, כי לדעתי היכולת כן קיימת.

רמת הקושי לא נמוכה אבסולוטית, אבל באופן יחסי לכדור עומק זה דיי פשוט, בטח כשהשחקן שרץ הוא סילון כמו ויני ואין שום סיכוי לנבדל כי ההגנה של באיירן עמדה באופן מגוחך.

ואם אני קורא בין השורות גם אתה מסכים שגם את המסירה הזו קרוס לא מסר מושלם. נויר יכל לצאת ולהקשות יותר, והבלם השמאלי יכל לרוץ ולדעתי גם להגיע. יש שחקנים בעולם שהיו מוסרים את זה בצורה יותר נקיה.

לגבי הסייגים שלך ציינתי בהודעה הקודמת - כדור מושלם מבחינת ויז’ן (כלומר קריאת המהלך) ותזמון הפס. אין מחלוקת בכלל שקרוס רואה את הדברים האלה מהר יותר מכולם.

ברור שיש לו את היכולת לשחק לעומק, הכוונה לא בכדורים חותכי הגנות אלא יותר לדחוף יותר מהר קדימה ולשבור קווי הגנה ולהעמיד את ההתקפה מול הגנה פחות מאורגנת.
הוא מעדיף לנהל את המשחק להזיז את הכדור מצד לצד ולתת לאחרים להניע לעומק, חייב לקחת יותר אחריות ויוזמה, אבל הדיון הזה כבר לא משנה, הילד כבר בן 34

הוא אכן לא מסר מושלם (נויר נראה לי קרא כאן בפורום והופתע בעצמו מהמסירה), אבל זה באמת כדור שמאוד קשה למסור מושלם. יש מעט מאוד שחקנים שהיו מסוגלים לבצע את זה מושלם באחוזים גבוהים (אהמ גוטי אהמ מסי). קרוס בסופו של דבר נתן פה כדור מספיק טוב שהוביל לשער כשאני די בטוח שרוב הקשרים המוסרים הטובים בסה"כ היו מפספסים את זה ב-4 מתוך 5 נסיונות.

גם עם זה אני לא לגמרי מסכים. אמנם יש מסירות עומק קשות יותר שקרוס בחיים לא מנסה אפילו, אבל לא מעט מסירות עומק הרבה הרבה יותר פשוטות מזו שראינו היום והן מקבלות המון יחסי ציבור רק כי זה נראה טוב בעין. אני באמת חושב שרמת הקושי של המסירה היום הייתה יחסית גבוהה, לא בגלל הדימיון הנדרש (שם היא הייתה מאוד נמוכה) אלא בגלל הדיוק שהיה נדרש בשביל שהיא תצליח.

לגבי כל העניין של משחק לעומק - יש לקרוס כל עונה איזה 2-3 משחקים שבהם הוא קצת משתחרר וקולט שזה עובד לא רע, ואז הוא תופס ביטחון ומשחק המון לעומק והוא פתאום נראה כמו הקשר ההתקפי הטוב בעולם. אני באמת חושב שיש לו את היכולות וזה הכל בראש. הוא פחדן רציני ולא מוכן לקחת סיכונים.

אני מתחבר יותר למה שטיטי אומר, היכולות של קרוס להכניס כדורים בדיוק של סנטימטר חייבת לבוא יותר לידי ביטוי בפסים חותכים דרך המרכז שמבטלים קו הגנה אחד. הוא בוחר להניע לצדדים מכל הסיבות שציינתם וזו גם אחת הסיבות שאני פחות מתחבר אליו.
ואני שוב אומר, גם במשחק הזה, הוא ממש שינה גישה בשנה וחצי - שנתיים האחרונות. הוא מתלכלך יותר, מכוון יותר בהגנה ולוקח הרבה יותר אחריות בהנעת הכדור קדימה. זו הגרסה של קרוס שאני הכי אוהב לראות מאז שהוא הגיע (אולי פרט ל2015).

עוד פעם, מה זה יחסית? אתם מנסים לשכנע אותי שקרוס מוסר מדויק ובאמת שאין צורך. כשאני אומר שהוא לא מוסר מדופלם אני מתכוון שלא צריך להעמיד אותו בשורה אחת עם גוטי, אלונסו, צ’אבי ודה בריינה, אני לא אומר שהוא מנדי. זה כדור ענק שלו ובישול אדיר, הכל פה בתוך קונטקסט מאוד ספציפי. הכדורים שבלאנקו, חנן, והחבר’ה פה מנסים לשכנע אותי שקרוס יודע למסור אלה כדורים שהוא פחות טוב בהם משמעותית מכל סוג אחר של מסירה, בטח עם הפס. הוא לא חותך את הכדור ברמת טופ עולמי, אני לא צריך שום דוגמה ספציפית כדי להיווכח בזה.

מסכים לגמרי.

אף אחד לא בהלם
מה שקצת לא מוערך, זה שחקן שבא תמיד לתת עבודה. מקצוען מאה אחוז ומה שאתה רוצה משחקן ריאל מדריד. לכולם ברור שאלוהים לא נתן לו מה שהוא נתן למודריץ׳ וויני. בכל זאת, מדובר בשחקן קבוצתי ויציב. הברנבאו מעריך אותו ולא סתם. אחלה טוני, הופיע היום כמו תמיד.

אם אף אחד לא בהלם למה נכתב שהיינו מזילים ריר אם מסי היה מוסר את זה? אם מסי היה מוסר את זה היינו אומרים עוד מסירה שלו, בדיוק כמו שהיא.

בכנות, אם אני רואה כצופה מצב כזה שקשר טופ עולמי עומד לבד ו-ויני מתחיל כזו ריצה, והקשר לא מוסר, אני זורק איזו קללה. זה כדור שחייבים לנסות.

עכשיו לגבי הלך הרוח בפורום (חוסר ההערכה) - אין לי מושג מי מכתיב אותו והאם יש כזה, אבל אני חושב שעדיין מתאפשר לי להחזיק בדעה שונה משוכני הברנבאו המכובדים ואפילו ממשתמשי רדיט הטקטיקנים. אני לא מנסה לשכנע אף אחד אם יש רושם כזה.