בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

חייב להגיד שבעיני יותר מזה אפילו - הפעולה של קרוס בגימור נפלא, אבל קשר לא אחורי שלא מעמיד את ויני מול השוער במצב הזה (גם אם במצב לא אידאלי) זה כשלון גדול. גם שחקנים ברמת חאמס/איסקו שרחוקים מלהיות גדולי המוסרים שעברו אצלנו.

לא חושב
לדעתי היינו מחמיאים למסי בדיוק כמו (אולי לא ‘בדיוק כמו’ כי הסטנדרט של מסי אחר) לקרוס. האמת לדעתי באמצע - זה לא יצירת אומנות וגם לא מהלך טריויאלי

תיקון קל - קשר שלא מנסה לפחות לעשות זאת זה כישלון. אני די בטוח שרוב הקשרים היו נכשלים בפעולה ברוב הנסיונות - בין אם כי לא הייתה מסתיימת אצל ויניסיוס ובין אם כי הוא היה מגיע לעמדה הרבה פחות נוחה מזו שהגיע אליה עם קרוס (אם כי כמובן עדיין ייתכן שהיה מבקיע).

אגב, ספציפית הפעם אחד הדברים שעזרו מאוד לקרוס זה מהירות המחשבה אפילו יותר מהדיוק. זה היה נראה שיש לו את כל הזמן שבעולם לכוון את הכדור ולדאוג שהוא יגיע לשם, ואם כבר, זו הגאונות של קרוס במהלך הזה. יש מעט מאוד מאוד מאוד שחקנים בעולם שהיו קולטים כזה מהר מה הם אמורים לעשות כאן. רובם היו קולטים את זה שנייה אחת אחר כך ובמצב שהיה להם הרבה יותר קשה לשחרר כזה כדור.

בגלל זה התייחסתי ללשים את ויני מול שוער ולא לבישול. הגימור נפלא כאמור, כמו גם התזמון. אבל אני לא אשתכנע שמקשר התקפי טוב אין ציפיה להוציא מהמצב הזה לפחות משהו ברוב המקרים. בסוף זה סילון מטורף עם יתרון של מטרים על בלם מול קו הגנה בזיגזג.

מסירה שאם דה בריינה מפקשש אתה בהלם, מצב שהוא מסדר פעם-פעמיים במשחק מול הגנה שאשכרה עומדת נורמלי (כמובן שאני בטוח שאף אחד לא חושב שקרוס מוסר עומק ברמה של דה בריינה).

ויני עשה את ההטעיה של הקדימה-אחורה, מהרגע הזה יש לך מעט מאוד זמן למסור כדור כזה. התזמון פה נכפה על ידי ויני, והבאפר של קרוס הוא מאיות שניה של מחשבה יותר מהירה משחקן “רגיל”.
במהלך קשה יותר ויני גם נכנס לנבדל מיד כשעובר את השחקן שהוא עוקף, כי ההגנה לא עומדת כמו בבורדל, ואז חלון הזמן הזה קצר הרבה יותר (וקרוס גם לא היה מוסר את זה).

בנוסף, תמיד יכול להיות מצב שויני יעשה קדימה-אחורה-קדימה כי הוא לא יאמין שקרוס ימסור, ואז אם קרוס ימסור הוא ייצא פיתה. עוד סיבה שזה לא כדור שקרוס רץ למסור בדרך כלל.

https://x.com/RMadridInfo/status/1785424499304784051

זה לא עד כדי כך פשוט, בואו. ומה ההשוואה, דה בריינה? קשר עם כמות בישולים חסרת תקדים גם במונחים של צ׳אבי הרננדס?

ניצול באיכות מקסימלית של טעות ענק. בישול גדול. לא חושב שיש פה ויכוח על העובדות. בישול גאוני של מוסר עומק מכונן? מצטער, לא. לראיה - לא חושב שתמצא משהו דומה מהשנים האחרונות (אולי הבישול ההוא לויני שבעיני לא משתווה). לחאמס יש יותר כאלה כאמור, ואף אחד לא טוען שהוא מוסר עומק היסטורי כמדומני.

אבל קרוס לא קרוב למספרים האלה גם כשרוב הבישולים שלו מנייחים, ועזוב מספרים, כמה בישולים כאלה אתה רואה ממנו בעונה? זו בדיוק בדיוק הנקודה. ממתי מהלך ספציפי, גם אם אני זורם איתך על רמת הקושי (ואני לא), מעיד על משהו? אולי בכל זאת על הנקודה שלי?

מדברים על קרוס והמסירה של קרוס, ואני בכלל שמח שויני מתחיל לזהות חורים בהגנה ולרוץ אליהם כדי לקבל כדור לשטח ! שימשיך לשחק חלוץ, הילד הזה הרבה יוצר מגוון ממה שהראה עד עכשיו

אני גם חשבתי על זה, אבל מסתבר שגם כאן קרוס עזר לו קצת -
https://twitter.com/WolfRMFC/status/1785394542289527122

נו מילא, לפחות הפעם בניגוד לפעם הקודמת הוא קלט הרבה יותר במהירות וגם הוסיף הטעיה לבלם.

1. הוא לא בתפקיד של דה בריינה, הוא מה שנקרא פליימייקר אחורי, אתה רואה איך הוא בונה את המהלך
  2. אם הנקודה היא שדה בריינה שחקן טוב מקרוס (לצורך העניין שם למעלה עם לוקה מודריץ׳) - בכיף. הם לא באותה עמדה בדיוק אבל בסופו של דבר אחריות לגולים משמעותית מבניית משחק ושליטה בקצב
  3. זה לא מה שנאמר פה כל השנים, כל עונה מסבירים לי למה אין לו מקום בהרכב
  4. פקטור היציבות הוא חשוב מאד ואת זה יש לקרוס. זה פחות סקסי אבל לבוא לעבודה זו יכולת חשובה

@Aviad אם הרפרנס שלך זה הגול בקלאסיקו אז יחסית לאז הפעם זה רמז צנוע

לא יודע מי הסביר לך שקרוס לא צריך להיות בהרכב. ב11 שלי למשחק גדול הוא עולה בכל סגל שהיה לנו בשנים האחרונות (בעיקר עקב אותה יציבות שאתה מתאר). אני כן יודע שלי מסבירים ממש עכשיו, כמו תמיד, כמה אני לא רואה את האיכויות של קרוס, כאילו יש פה איזה נס גלוי שאני מפספס. עכשיו מילא, אני כותב פה על כדורגל שני עשורים, השחקנים האהובים עלי הם לא בדיוק פאנטזיסטות, כן? אלונסו, מודריץ’. אני אפילו קצת פחות מתחבר לשחקנים ישירים, היה ניכר קצת בכל הסאגה היפה שלי עם רונאלדו.

אני רואה כמוך את קרוס כבר עשור, מכיר את כל האיכויות האלה, הבנתי את הפרסונה. לא מתחבר כמוך. האם רשאי?

ניר, יקירי
אל תיקח את זה לכיוון של חושב שדעתך הזויה או לא לגיטימית
או חלילה שאני מייצג את הקונצנזוס ואתה מפריע. עזוב אותך :slightly_smiling_face:

רק בוא נודה שזה אחד השחקנים יותר מעוררי המחלוקת שאני זוכר.

לגבי ‘משחק גדול’ - לדעתי אתה זה שחושב שההישגים בצ׳מפיונס הם אנקדוטלים יותר ממני. ברור שזכיה בעונה x במקום בעונה y זה עניין של מזל. מצד שני הופעות במאני טיים הן לא מזל ואני כן מייחס להם חשיבות

לא חושב, דווקא מחוץ לכותלי הפורום הוא קונצנזוס דיי מוחלט. לא יצא לי לדבר גם עם הרבה אוהדים נטרלים שהסכימו עם הדעה שלי לגביו, תמיד אומרים לי שאני לא רואה ככה וככה ואז אני נוטש את הדיון כי זה חסר טעם. פה לפחות קצת מכירים את השגעונות שלי אז יש טעם לדון, אל תקח לי גם את זה :wink:

חוגג את הבישול ממש לא בכוונה להקניט, אני גם רשמתי בדיוק אותו דבר על יכולות המסירה שלו…
בהחלט משעשע שאחרי דיון כזה ער על דקויות יכולות המסירה שלו ושל אחרים הוא דופק בישול כזה.

שלא תבין לא נכון
אני גם מבין למה הוא מסוגל להוציא מהדעת
למשל אם הוא עושה ריצה קלה לעבר מי שעם הכדור עם ידיים אחורה ואז כשהוא מוסר קרוס עוצם עיניים כי הוא מפחד שהכדור יפגע בו. מצד שני, מה ששלו שלו.

בכללי אנחנו בתקופה לא רעה להיותּ אוהדי ריאל מדריד. הם מסריחים את הדשא מעט מאד יחסית לתקופות אחרות וכאוהד אני מרגיש שהם חבורה סבבה ואולי מגן עליהם קצת יותר מדי. גם יתכן

אני יודע שאתה מבין…
מה ששלו שלו ללא ספק. אני אומר את זה הכי פשוט - הלוואי עלי תמיד קבוצה שבה השחקן היחיד שאני “לא מחבב” זה טוני קרוס. אני נהנה ממנו הרבה יותר מאשר אני סובל, והוא בטח מפרופילי השחקן שאני בד"כ יותר מתחבר אליהם. הזריקות האלה שלו בהגנה זה משהו שאני אלרגי אליו, וזה דווקא בגלל שאני יודע שהוא רואה הכל. גניבת הדעת לגבי הפסים היא נושא אחר לגמרי שלא קשור בכלום לחוכמת המשחק שלו, הוא פשוט מוסר קצת פחות מדופלם ממה שהוא נתפס בעיני. לא ביג אישיו, זו לא המהות של השחקן בוא נגיד.

ולגבי הקבוצה - אני מסכים לגמרי.
דעתי על הקבוצה הזו באוברול היא מאוד חיובית. אני אישית הייתי מאוד סקרן לראות מה ייבנה לאחר כריסטיאנו, והנפילה עם הזאר קצת טרפה את הקלפים, זה לא רכש שאתה מצפה ליפול איתו, ואני חושב שהתוכנית הייתה שהוא יסחוב אותנו בתקופת המעבר עד שאמבפה יגיע. העלייה של ויני יחד עם תקופת פלאות של בנזמה החזיקו אותנו עוד קצת בטופ. עכשיו כבר יש פה אחלה חבורה, כמו שאתה אומר, שנבנתה עם הרבה מאוד שכל. עם יציבות מג’וד והגעה של אמבפה אני חושב שתהיה פה קבוצה מטורפת. אני לא רוצה לחשוב בכלל על אלונסו כי זה עושה לי דברים.

נראה לי קרוס קרא פה בפורום והחליט להגיב בקלאס, כיאה לטוני :sunglasses:

כן, קראתי את זה במקום אחר בטוויטר. הוא פשוט אומר את האמת. כאמור, הבחור מבין כדורגל.

יצא לי לראות היום את התקציר שוב, ואני אפילו מחזק את הדברים שכתבתי אתמול עוד יותר - ויני בא לקבל כדור קצר מקרוס והבלם של באיירן עשה טעות פטאלית, הוא בא לסגור את ויני בספרינט. ברגע שויני קלט את זה, הוא עשה את הטעיה ורץ מאחוריו. לבלם שרץ קדימה בספרינט אין שום סיכוי בעולם להגיע לכדור סביר שנמסר מאחוריו לשחקן מהיר כמו ויני. 0 עגול. בהתחשב בעובדה שלא היה פה סיכוי למלכודת נבדל, זו מסירה קלה. לא קלה יחסית אלא קלה, אני חוזר בי מאתמול.

לגבי הסימון של קרוס לויני - מאוד כללי. התזמון של ההטעיה לבלם הוא לחלוטין של ויני, הוא קבע את התזמון הנכון למסירה, וההטעיה בוצעה באופן מושלם. קרוס מסמן כאלה דברים 15 פעם במשחק, זה עדיין תלוי מאוד בתוקף שיבצע את התנועה ובעיקר בהגנה שתשאיר את הבור המגוחך הזה.

כדור מצוין של קרוס. שום דבר מעבר לזה.

תגידו זה לא מטומטם לגמרי לצאת לחגוג תואר כשליגת האלופות 4 ימים אחר כך? רק אותי הפרסומים האלו מפליאים?