בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

פרז היה תמיד ענק בקדנציה השנייה, אבל מה שעשה בשנים האלה הופך אותו לגוט המוחלט.
למרות שהבן אדם פשוט יכול לסמוך על הברנבאו והרוח של חואניטו הוא הצליח להחליף את הסגל ולהצעיר אותו בלי לזרוק עונות לפח ועל הדרך, סתם בקטנה, ליקט 2 אלופות.

גוט.

אני מאוד מקווה שהוא התחיל ללמד מישהו בשביל היום שאחרי

הוא כלל גם את טוני קרוס, כלומר הלך אחורה לפחות 10 שנים.
לא ממש סותר את לפורטה, ובטח לא סותר את לפורטה אם כוללים תקופות של נשיאים קודמים.
מריו קרטחנה הזה פלט שטות , אתה לא צריך לצטט אותו.
אם אתה רוצה לצחוק על לפורטה, תספור כמה שחקנים בארסה הביאה בשנים שלו לעומת מועדונים אחרים בגודל הזה.

נו באמת דימה, אתה מאמין לעצמך? תוציא את קרוס, זה משנה את הנקודה? רק מתחילת הקיץ התעניינתם ב20 שחקנים שונים וזה כשאפילו אין לכם את האפשרות להביא אותם.

התגובה של כריסטיאנו לאמבפה היא התגובה שקיבלה הכי הרבה לייקים אי פעם ברשתות החברתיות. הלחץ שיש עליו והציפיות שיש ממנו הם חסרי תקדים, אבל אני רואה בו כשחקן עם המנטליות החזקה ביותר שאני הכרתי.

הבחור טוען שאנחנו התעניינו ב 8 שחקנים שבסופו של דבר הגיעו לריאל. הוא טוען, שזה סימן שבארסה לא כל כך מאמינה באקדמיה שלה.
קרוס הוא רק רפרנס ממתי הוא התחיל לספור את ה 8 שחקנים האלה. אולי זה כולל גם את בקהם מ 2003?
אז אני טוען שלהתעניין ב 8 שחקנים ב 10 שנים שסיימו בקבוצה אחרת זה נורמלי.
בנוסף אני טוען שלכלול שחקנים מתקופות לפני לפורטה כדי להקניט את לפורטה זה טימטום.

עכשיו אתה מעלה משהו חדש - מתחילת הקיץ התעניינו ב 20 שחקנים.
איך זה סותר את מה שלפורטה אמר? התעניינו, גילינו שהם לא שווים או יקרים מדי, אז סומכים על לה מסיה.
אם אין לנו אפשרות להביא שחקן מסוים, אל תכלול אותו בספירה של השחקנים שהתעניינו בהם. זה כמו שאתה עוצר להסתכל על פרארי של מישהו אחר, אתה לא באמת חושב לקנות.
אני אפילו לא יודע כיצד סופרים את “התעניינו”. אני חושב ש 90% מהכותרות זה המצאות או פלוצים של סוכנים שרוצים להעלות מחיר לשחקן שלהם.

אני לא יודע כמה המספר 20 נכון או בר הוכחה.
אבל הדימוי שנתת (עוצר להסתכל על פרארי של מישהו אחר, אתה לא באמת חושב לקנות) ממש לא לעניין. כדי להיכלל בספירה של מספר שחקנים לגביהם “התעניינו”, זה לבטח עובר את הרף של אורגן מתאים במועדון ראה באקראי, הטסטוסטרון קפץ לפרק זמן קצר, ואז האירוע נשכח. יותר קרוב לכך שהשם הועלה, עשו דיון/ בחינה ברמה כזו או אחרת (יכולות, עלויות, התאמה, פניה לסוכן) והנושא עדיין לא ירד סופית מסדר היום.
זה בוודאי לא תואם לנראטיב של בונים על ה"לה מסאיה" כפילוסופיה, אלא nice to have ולכן זה מרגיש כאמירה לא אמיתית.

קודם כל, מבלי להיכנס להאם הטענה של העיתונאי ההוא מדוייקת והאם המספר 8 שחקנים ב-10 שנים הוא נכון או לא, אם זה אכן המצב - זה נתון די מטורף למען האמת. לאבד במשך 10 שנים 8 שחקנים שרצית, לאותה קבוצה - זה די מדהים. זה אומר בממוצע לאבד שחקן אחד שרצית כמעט בכל חלון העברות (מרכזי, בקיץ), לאותה קבוצה - ועוד למתחרה הישירה - במשך 10 שנים. זה בהחלט לא נתון נורמלי, אלא נתון שדורש בדק בית עמוק.

בכל מקרה, לעצם הטענה נגד לאפורטה - גם בלי להיכנס למלחמות ‘למי יש יותר גדול, לאפורטה או פלורנטינו?’ (בעיקר כי זאת תחרות אבודה מראש, אבל לא רק) - ברור לגמרי שהטענה של לאפורטה מגוחכת ולא עומדת במבחן המציאות. גם אם נשים רגע בצד את השנים שלאפורטה לא היה הנשיא, בוא נסתכל רגע על מה הוא שעשה מאז שהגיע:

• בשנה הראשונה, הביא בבהילות בחלון בינואר את מי שיכל ומצא פנוי בשוק, בשקל תשעים (אובמיאנג, טראורה, טורס), כדי לנסות להציל את העונה מהחורבות שהשאיר קומאן. איפה הייתה הפילוסופיה של בארסה אז? למה לא לקדם צעירים שיצילו את המצב, בעיקר לאור המצב הכלכלי המגביל?
  • אח"כ, בשנת הבנייה הראשונה של צ’אבי, לא רק שבארסה קנתה שחקנים בסיטונאות (לבנדובסקי, ראפיניה, קונדה, כריסטנסן, קסי, אלונסו) - לאפורטה גם משכן נכסים עתידיים, על-מנת להביא שחקני רכש שבארסה לא יכלה לעמוד בהם במצב רגיל. וכמובן ששחקני הרכש היו הסיבה המרכזית לאליפות ולהישגים של הקבוצה באותה שנה. מדובר בשנת בנייה, עם מאמן חדש מבשרו ומה"פילוסופיה" של המועדון - למה לא לבנות את הקבוצה סביב שחקני הבית?
  • בשנה לאחר מכן, לאפורטה שוב עשה כל תרגיל שיכל כדי להביא ולרכוש שחקנים חדשים (גונדואן, קאנסלו, פליקס), והם היו מהשחקנים הבולטים בעונה החולפת. למעשה, רק כששחקני הרכש (של העונה הנוכחית וגם של הזו הקודמת) התחילו לפשל בעקביות - רק אז המועדון נחלץ לבקש את עזרתם של שחקני הבית, שהביאה לפריחה היחסית של ימאל, פרמין וקובארסי. וכמובן, בהתאמה, שההישגים היו צנועים בהרבה.

אז לאפורטה היקר, בוא ספר לנו שוב - על איזו פילוסופיה בדיוק בארסה מעדיפה להסתמך? על השקרים הרומנטיים של שחקני בית, שמתבססים בעיקר על דור אחד חריג במיוחד, או שבעצם בארסה מנסה לעשות מה שריאל (ולמעשה כל הגדולות של היבשת) עושה, רק בצורה פחות מוצלחת ועם (הרבה) יותר מגבלות?

שחקן אחד חריג במיוחד, הדור ההוא בלי השחקן ההוא היה זוכה בפחות משליש מהתארים שהם זכו בהם.

דימה קיבלת פה הודעה שאם אני אנסה להוסיף עליה אני רק אהרוס. אני רק אגיד דבר אחד נוסף בלבד. אני נמצא לא מעט ברשת (מאז שהתחילה המלחמה הכדורגל הוא המקום שלי לברוח אליו), ואני יכול לומר לך שאם עד לפני לא הרבה זמן אוהדי ברצלונה קנו את החירטוטים של לאפורטה, היום הדעה הרווחת בקרב הקהל של ברצלונה זה שהוא מחרטט אותם. אני רואה את זה בכל מקום, אפילו כאן היו דיבורים כאלה, ואפילו יותר ביוטיוב, ברדיט, בבלוגים ברשת. אוהדי ברצלונה ברובם המוחלט כבר קלטו עם מי יש להם עסק.

אני חושב שהדרך שלו פוגעת בברצלונה. הוא הפך לבדיחה ברשת, והפך את ברצלונה לבדיחה ביחד איתו. מלבד זאת, המשקל שהוא שם על הכתפיים של לאמין ימאל ושאר הצעירים לא בריא ויכול לעלות לכם ביוקר. מילא כשזה עבד והוא שידר לכולם שהעניינים בשליטה עם רכישות בזבזניות באופן יחסי למצב הפיננסי של הקבוצה, אבל היום כשאוהדי ברצלונה פסימיים מאי פעם אני לא מבין למה הוא ממשיך בדרך הזאת. הם כבר מבינים שמשקרים עליהם.

אבל זה שלך, אם אתה רוצה להאמין לו, אז תאמין לו. אני לא מאמין לך שאם הייתה לכם את האפשרות להחתים שחקן בקאליבר של אמבפה היית רוצה שידחו אותו כי יש את לה מאסיה. זה סתם שקר של לאפורטה כי אין לו דרך אחרת לצאת מזה, זה הכל.

ז’ואן לאפורטה במצב רוח רע, ריאל מדריד עושה לו הרבה נזקים. אבל כשאתה נשיא ברצלונה אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה ולשקר, זה ימכור עיתונים. ז’וזה מוריניו דיבר על זה פעם. הוא אמר ששקר יישאר שקר גם אם יגידו אותו הרבה פעמים, אלפים, והוסיף כי הלה מאסיה הצליחה לטפח אגדות כמו רומאריו, רונאלד קומאן ואחרים - ציני כמובן. מי ישמע הם מעולם לא קנו שחקנים בהרבה כסף. הוא אולי לא מכיר את ההיסטוריה ולא שמע על הקינטה דל בויטרה.

אני גאה בזה שדני קרבחאל היה שחקן חשוב בדרך לזכייה ה-15, אני גאה בקפטן נאצ’ו שהוא הקפטן שלי וגם לוקאס ואסקס אחלה שחקן סגל.

עכשיו תניח שאת כל זה כתב עיתונאי בעיתון ספורט, ולמחרת הוא כבר דוחף שבארסה מתעניינת בשחקן אחר. זה בהחלט דומה לדוגמא שלי עם פרארי.
התעניינו גם במבאפה ובהאלנד, גם כשנאלצנו להשאיל את אריק גרסיה כי לא היה מקום לרשום אותו.
השנה לפי אותם מקורות אנחנו מתעניינים בקימיש , אולמו, זובימנדי, אבל חושבים שלסרג’י רוברטו לא יהיה מקום.
זה לא כמו להסתכל על פרארי בחלון הראווה?.

אני לא מסכים.
ראשית, זה ממש לא כואב לי להפסיד שחקן אם הוא יקר מדי. נניח אלאבה, בארסה ביררה, הוא רצה 25 מיליון שכר, ויתרו עליו מהר, והוא חתם בריאל. למה שזה ייחשב כאובדן שחקן? זאת החלטה נכונה בהתאם למדיניות השכר והאילוצים.
שנית, אני בטוח שאם אבדוק כל שחקן שבארסה הביאה ב10 השנים האחרונות, ואחפש בגוגל האם הייתה ידיעה כלשהי שריאל התעניינה בו גם, אני אמצא 8 שחקנים כאלה. רק בשלוף מהזכרון, פדרי, ניימאר ואראוחו. בטוח אמצא עוד 5 כאלה ב 10 שנים.

אני אישית חושב שמה שלפורטה טוען הוא חצי אמת ובעיקר מה שהקהל שלו רוצה לשמוע. בארסה מסתמכת על הלה מסיה כי אין לה ברירה.
אבל הטענה של מריו קרטחנה ש 8 שחקנים בסוף הגיעו לריאל היא מגוחכת ולא קשורה. אני כתבתי נגד הטענה שלו, לא הצדקתי את הטענה של לפורטה.
מה שאתה כתבת על הרכש ומינופים הרבה יותר רלוונטי.

יחד עם זאת, מרגש אותי לראות שחקני בית בהרכב שלנו.
אני גם יודע שלפורטה באמת משקיע בקבוצות המשנה , יש סעיף כזה בדוחות. ברטומיאו הוריד את התקציב מאוד.

אם קראת את המגילות שלי על המצב הפיננסי של בארסה, אולי תיזכר שביקרתי אותו לא מעט.
גם על רכישות מסוימות ירדתי עליו, וגם על אמירות מסוימות.
אני חושב על עצמי כאוהד ביקורתי. אני לא נגד לפורטה ולא בעד לפורטה. שאחרים יילעגו לכל דבר שהוא מוציא מהפה, או שיאמינו לכל דבר. אני מנסה לבחון כל טענה בנפרד מאחרות.

לפורטה הציל אותנו מהתהום של ברטומיאו, זאת עובדה שאני לא מוכן להתווכח אליה.
לפורטה עשה סדר בהוצאות השכר, למרות שהיו לו טעויות פה ושם.
לפורטה משיג לנו ספונסרים שמשלמים יותר ממה שהכדורגל שלנו שווה כרגע.
הביא מאמן שבותו זמן היה קונסנסוס של כולם.
אלה הדברים החיוביים, ואת השליליים אתם יודעים להבליט לבד.

הוא בעיקר ניסה להבליט את זה שאתם כן פעילים בחלון ההעברות והניסיון לצייר את זה שאתם בעצם לא קונים שחקנים בגלל שאתם מסתמכים על הלה מאסיה הוא שקר גס. כמה שחקנים ברצלונה ניסתה להחתים מהסגל הנוכחי של ריאל בדיוק זה לא הנקודה, זה בדיוק כמו שאני זרקתי עשרים שחקנים בלי לספור, הנקודה היא שאתם כן מחפשים רכש ורק המגבלות הפיננסיות עוצרות בעדכם.

אין לי בעיה שהוא אומר את מה שהקהל שלו צריך לשמוע. באמת שעדיף להגיד את השטות הזאת ושכולם יצחקו, מאשר להגיד שהלך עלינו ועכשיו יהיה אפילו יותר קשה כשאמבפה שם. אבל עדיין, הוא זרק מילים לאוויר שלא מסתדרות עם המציאות והפעם אוהדי ברצלונה לא אוכלים אתזה.

לא מכחיש את כל זה, היה לנו דיון לא מזמן ובו העמדת אותי על טעותי ואני מוכן לקבל את זה שהמצב היום בברצלונה טוב משמעותית ביחס למה שהיה לפני כניסתו לתפקיד. אבל החירטוטים והקפריזות שלו הן משהו מיוחד שאתה גם לא יכול להתכחש אליהם.

ואגב אם אני אוכל להוסיף עוד הערה אחת, הוא היה צריך לחכות עם ההודעה על המינוי של פליק לשבוע הזה. אוהדי ברצלונה חטפו השבוע חתיכת מכה ואם ההודעה הזאת הייתה יוצאת השבוע זה היה בהחלט מעודד אותם.

בכל מקרה, אותי עדיין מצחיק הניסיון שלו לסבן. הייתי מעריך הרבה יותר אם הוא היה אומר משהו כמו “אני מעדיף שתשאלו אותי על ברצלונה, מתפתח אצלינו פרויקט גדול עם שחקנים צעירים מדהימים ונכנס מאמן חדש שזכה בכל תואר אפשרי ויוכל להצעיד אותנו עד הסוף בכל המפעלים”. הרבה יותר אלגנטי ואמין מאשר הדברים שהוא אמר.

אם זאת הייתה הטענה, אני מסכים איתה.
אתה הבאת ציטוט שמדבר על 8 שחקנים, וזה לא קשור לכלום.
כל אחד יכול ללכת לטראנספרמארקט ולספור כמה שחקנים הגיעו לבארסה מאז שלפורטה זכה בבחירות. לא פחות מאף קבוצה אחרת.
כרגע בארסה מסתמכת על לה מסיה. לפורטה מציג כאילו זה מבחירה, אני חושב שזה מאילוצים.
ההבדל שלי מכם זה שאני לא חושב שזה נושא ללעג. זאת איסטרטגיה טובה שלא מונעת גם רכש.
בריאל הולכים לכיוון השני - רק רכש.

איזו מכה? שזכיתם שוב באלופות? אני ממש לא הרגשתי שזאת מכה. ההדחה מול PSG הייתה מכה הרבה יותר קשה.
לדעתי לפורטה עשה בשכל שהחתים את פליק דקה אחרי שפיטר את צ’אבי. המצב יותר רגוע, פליק כבר הביא את כל הצוות שלו, כולם מוכנים להתחיל.

זה לא רק אתה חושב שזה מאילוצים, זה ברור לכולם שזה מאילוצים. זה כמו שאני אגיד “יעל שלביה? לא אני מעדיף בלונדיניות לכן אני לא איתה”. זה פשוט לא עובד, אנשים יצחקו עלי.

אף אחד לא לועג על זה שאתם מסתמכים על הלה מאסיה. צוחקים על החירטוטים של לאפורטה.

אני חושב שאם ברצלונה הייתה זוכה באלופות ויומיים אחר כך מחתימה את אמבפה אחרי שהיא גם טיילה לאליפות בליגה אני לא הייתי שמח… קראתי השבוע לא מעט מה אוהדי ברצלונה חושבים ברחבי הרשת, בקלות אפשר להגדיר את זה מכה. זה מכה מוראלית, תדמיתית, אין מה לעשות היריב הגדול נמצא בשיא. כמה שננסה להתנער מזה אנחנו נמדדים תמיד ביחס אליכם ואתם נמדדים ביחס אלינו.

שימו לב לדבריו של נשיא ברצלונה בעבר ז’ואן גאספרט, זה שבמשמרת שלו לואיס פיגו “ברח” לריאל מדריד בקיץ 2000. " כן, ראיתי את כל החגיגה (חגיגות הזכייה של ריאל מדריד בגביע ה-15 - אלו שהיו בסנטיאגו ברנבאו. התחברתי ל-RMTV, מזוכיסט. הסתכלתי על זה כדי לראות איך נוכל לחגוג את זה בשנה הבאה. לא נהניתי, אבל צפיתי בזה". “הם יודעים לחגוג כשהם מנצחים. כשאנחנו מפסידים אנחנו סובלים יותר מהם וכשאנחנו מנצחים אנחנו חוגגים את ההצלחות בצורה מאוד שונה. הם חוגגים את הזכייה בליגת האלופות כאילו הם הגיעו לירח או השיגו את מה שלא כתוב (זה?בדיוק זה - היסטוריה). אנחנו זהירים יותר, פחות משתוללים בחגיגה. הנכדים שלי אמרו לי ‘מה קורה איתך?’ עכשיו אנחנו יכולים להישאר על הקרקע מדוכאים או לקום”/

הם כאלה מביכים

שני דברים אחרים:

1.עדכוני שווי השוק של Transfamerkt כאשר על ויניסיוס ג’וניור כבר סיפרנו לכם. והוא לא היחיד ש"צמח". אמנם ג’וד בלינגהאם נותר עם שווי השוק שלו, אך ארבעה שחקני קישור והתקפה נוספים עשו צעד קדימה. אורליאן טשואמני ואדוארדו קמאבינגה מצטרפים ל"מועדון מאה מיליון היורו" שכולל כעת שבעה שחקנים בריאל מדריד. ויניסיוס ג’וניור כמובן הצטרף לרשימת 180 מיליון היורו - השחקנים היקרים בעולם.
-טיבו קורטואה: ירידה של 2 מיליון יורו - מ-30 מיליון יורו ל-28 מיליון יורו
-אדר מיליטאו: ירידה של 10 מיליון יורו - מ-70 מיליון יורו ל-60 מיליון יורו.
-אדוארדו קמאבינגה: עלייה של 10 מיליון יורו - מ-90 מיליון יורו ל-100 מיליון יורו.
-אורליאן טשואמני: עלייה של 10 מיליון יורו - מ-90 מיליון יורו ל-100 מיליון יורו
-ג’וד בלינגהאם: ללא שינוי: היה ונותר 180 מיליון יורו
-פדה ואלוורדה: עלייה של 20 מיליון יורו - ממאה מיליון יורו ל-120 מיליון יורו.
-רודריגו: עלייה של 10 מיליון יורו - ממאה מיליון יורו ל-110 מיליון יורו.
-ויניסיוס ג’וניור: עלייה של 30 מיליון יורו - מ-150 מיליון יורו ל-180 מיליון יורו.
-קיליאן אמבפה: ללא שינוי: היה ונותר 180 מיליון יורו.

-ברהים דיאס: עלייה של 5 מיליון יורו - מ-35 מיליון יורו ל-40 מיליון יורו
-ארדה גולר: עלייה של 15 מיליון יורו - מ-15 מיליון יורו ל-30 מיליון יורו.
-אנדריי לונין: עלייה של 9 מיליון יורו - מ-16 מיליון יורו ל-25 מיליון יורו

2.שימו לב לתאריך הזה, השבעה בינוי, כמה הוא מתעתע.

07/06/2019 - השעה: 23:00 בלילה שעון ישראל. ריאל מדריד מודיעה רשמית על רכישתו של אדן הזאר מצ’לסי, אחד השחקנים הטובים בעולם, בסכום של למעלה ממאה מיליון יורו. “המשאלה של הזאר התגשמה סוף-סוף ומציב את עצמו בפיקודו של אליל ילדותו, זינדין זידאן”.
המספרים: 76 הופעות בארבע שנים - שבעה שערים ותשעה בישולים| שיא משחקים בעונה: 23, בעונה השלישית

07/06/2023 - השעה: 21:00 שעון ישראל. ריאל מדריד מודיעה, אחרי שבורוסיה דורטמונד כבר אישרה בצהריים - שג’וד בלינגהאם מצטרף לבירת ספרד בתמורה ל-103 מיליון יורו - שחקן הרכש השני הכי יקר בהיסטוריה של המועדון. “ריאל שמה את ידה על התכשיט של הכדורגל האירופי שהיה מבוקש במולדתו אנגליה”.
המספרים: 42 הופעות בעונת הבכורה - 23 שערים ו-13 בישולים, נבחר לשחקן העונה

ארבע שנים אחרי הרכש הכושל ביותר בהיסטוריה של המועדון, שבזכות הכישלון שלו זכינו לקבל את ויניסיוס ג’וניור בגרסת הבלון ד’אור שלו כמובן - ריאל קיבלה פיצוי עם שחקן שיסמן עידן במועדון

בום!!