בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

ההשוואה לפרלאן מנדי אבל מטופשת, היו שנים שדני קרבחאל היה מגן פנטסטי בשני צידי המגרש, פרלאן מנדי, שהוא שחקן פציע אפילו יותר מדני קרבחאל, לא היה טוב הגנתית בעונה שעברה (22/23) ובחלק הקדמי לא יודע לתת פס עד היום, מעולם ולעולם. זו הקצנה גסה, אפילו יותר מהדיבורים על קייל ווקר. אז ווקר מנהיג ויש לו סרט קפטן והוא סילון, אחלה. בפועל הוא משחק בקבוצה ששולטת בכדור איזה 70% מהזמן, מכונה משומנת, עושה קירקס מהליגה האנגלית. ראיתם כמה בישולים יש לו בכמעט 300 הופעות? קרבחאל היה הרבה יותר מסולידי בעונת הדסימה, בעונה לאחר מכן, ב-2016/17 כמובן וגם 2017/18.

אני אבהיר שוב, אני לא חושב שהוא טוב מקאפו היסטורית, רחוק מזה. אני העליתי טענה - עד כמה יש משקל להישיגים ברמת הקבוצות, ושם קרבחאל>>>קאפו, האם כדורגל נבחרות ובכלל הוא לא אוברייטד? אגב חד משמעית קרבחאל לא מגן ששינה את הכדורגל כשהדוגמא הכי טובה היא רוברטו קרלוס. לדעתי דיון לגיטימי האם יש לט מקום נניח בטופ10 המגינים הימניים הטובים ביותר.

מעולם לא אהבתי את קרבחאל, הליקויים שלו הם מהסוג שמבחינתי מיד פוסלים את השחקן מלהיות חביב עליי, אבל בשיאו היה תמיד טופ3 מגינים ימניים ולתקופות לא מעטות גם הכי טוב.
אבל ב 3-4 עונות האחרונות הוא ממש בעייתי כאשר בשתי העונות האחרונות הוא כבר ממש נטל.

למדנו את זה מההייטרים של קרוס :wink:

ארבלואה היה מספיק בקושי. קרבחאל היה סולידי.

מעולה, אנחנו מסכימים.

בעונה האחרונה הוא היה המגן הימני הטוב בעולם.

אפילו לא המגן הימני הטוב בקבוצה…

איך מישהו יכול להיות המגן הכי טוב בעולם כשהוא צריך שחקן צמוד כדי שיעזור לו להגן ?

זה כמו שקרבחאל יכול להיות הקיצוני הכי טוב בעולם אם נצמיד אליו את ויני שיעשה את הדריבלים במקומו :nerd_face:

זו תיאוריה שלך בלבד. אני לא מסכים איתה.

בעונה האחרונה זה נראה שהוא עוזר לאחרים ולא אחרים עוזרים לו

1. לא חושב שקרבחאל של העונה שונה מהותית ברמתו מ’קרבחאל פריים’
  2. כמו שאורי אמר זה לא טופ טיר אבל גם לא אשראף ודנילו
  3. מנדי אנדרייטד

אתה יכול לא להסכים איתה זכותך, אבל זאת בטח לא תאוריה, פדה למעשה הוא המגן הימני האמיתי שלנו.

קרבחאל פריים היה חומה הגנתית, אחד המגינים הטובים באחד על אחד הגנתי, לא כזה שחייב את פדה שיסגור אותו מאחורה.
קרבחאל גמור פיזית, לא מזכיר בכלל את קרבחאל בשיאו ומאחר שפריים קרבחאל היה בנוי בעיקר על פיזיות אין לקאבחאל הנוכחי מקום בריאל, למזלו המאמן הוא אנצ’לוטי.

פדה עוזר לקרבחאל כמו שכל קשר נורמלי שמתפקד בימין עוזר למגן שלצידו. אתה מוזמן לשכנע את עצמך במה שאתה רוצה :man_shrugging:

יש כאלו שלא זוכרים שב2014 קרבאחל סגר את ריברי באופן מושלם, וזו רק דוגמא, ולא חד פעמית

טיטי - בעונות האחרונות אפשר אולי להגיד שקרבאחל היה קצת נטל והיה בקבוצה כי לא היתה אלטרנטיבה, אבל העונה הוא היה מצוין.
כן, פדה צריך לעזור לו כי אחרי כל הפציעות ועם הגיל הפיזיות שלו ממש לא אותו דבר וזאת הסיבה היחידה שבגללה הוא צריך עזרה, אם המצב הפיזי שלו היה כמו פעם הוא לא היה צריך חיפוי ואף שחקן מהיר לא היה עובר אותו בקלות באחד על אחד, ועדיין - עם כל המגבלה הזאת שלו הוא נותן ערך הגנתי אדיר בסגירת קווי הגנה וקריאה הגנתית נהדרת עם המון חיפויים ברמה מאוד גבוהה, ועם המון לב והקרבה. אשכרה אפשר היה לסמוך עליו אפילו כבלם למשחק או שניים (ולזמן לא קצר ב2022 מול סיטי)
בנוסף אולי לא יסכימו איתי פה, אבל גם בשני עונות האחרונות יש לו ערך התקפי אדיר עם התנועה שלו שהיא נורא חכמה ועוזרת המון בהנעת כדור, וגם בהנעת כדור מאחורה אני חושב שהוא טוב ואפשר לסמוך עליו גם אם לוקאס הרבה יותר טוב וגם אם לפעמים יוצאות לו פשלות.

העונה חד משמעית הוא היה המגן הימני הטוב בעולם

קרבאחל לא הגיע לעולם לרמה ההגנתית של מנדי בשיאו, הייתה לצרפתי עונה מחורבנת מאחור בשנה שעברה וזהו בערך.
ווקר לא איזו מכונה התקפית אבל ביום טוב שלו הוא לא עביר, אי אפשר להשוות את זה לדני עם כל הכבוד לפעם ששיתק את ריברי ב2014, בחייאת. ווקר ומנדי שניהם מפלצות אתלטיות ופיזיות, גם אם שניהם לא מסוגלים להעביר פס זו לא אותה רמה הגנתית. ושוב, קרבאחל מבערך 2019 מאוד מאוד מוגבל בפס קדימה ובקושי מבשל.

הדיון בהחלט לגיטימי, בעיקר כי אין הרבה מגנים ימניים שבאמת בלטו מעל השאר והטופ 10 בעמדה כנראה מכיל בעיקר שחקנים שהם סתם “טובים” ולא מפלצות כמו נגיד בצד שמאל.

קרבאחל שחקן עם הרבה מגבלות, ובניגוד למנדי הן לא מסתכמות בצד אחד של המגרש. הוא מאוד התאים לקבוצה של זידאן כווינגבאק עם נטייה הגנתית יותר ולקבוצה הנוכחית עם היהלום הצר הוא בכלל לא מתאים, לדעתי, כשהוא אמור לשמש כמגן ההתקפי יותר. אבל סף המינימום כדי להיות מגן היסטורי באמת, לדעתי, כמו אלבס, כמו אשלי קול, כמו לאהם, כמו רוברטו קרלוס- הוא להחזיק בכמה תכונות טובות באמת. לא להיות סולידי.

אוהב אותו מאוד, שמחתי שהעיף את ארבלואה לספסל בזמנו ולפרקים הוא באמת היה הטוב בעולם, אבל לפרקים הוא גם היה חרבן גדול, עשה הרבה שטויות ולא תרם תרומה שהולמת מגן היסטורי או טוב מאוד.

אני לא זוכר בדיוק מתי זה קרה אבל פיזית הוא באותו המצב ± לפחות 5 שנים. לא הוגן לתת לו את האתלטיות כיתרון כשבמחצית מהזמן שלו כאן הוא לא היה מהיר או חזק במיוחד. מה גם שבימים המהירים שלו הוא היה נפצע המון.

אני מתמצת, פרלאן מנדי הגנתית: 10| התקפית: 0 או גג 2. ברמה הזו זה לא מספיק ששחקן לא מפריע. הוא מאוד לחיץ והוא מבשל שער אחד בעונה. גם אם אני הולך על הניתוח הגס שלכם ואומר שדני קרבחאל שחקן שונה לחלוטין מאז 2019 (לא נכון, גם את עונת 2019/20 תחשיבו לו), עדיין היו לו כמה עונות מעולות קודם לכן וכמובן גם העונה הזו. קרבחאל שחקן בית שלא עלה 50 מיליון יורו אז הוא נלקח כמובן מאליו, זה הסיפור. זוכרים כמה פעמים כתבו כאן אשרף חכימי, ריס ג’יימס מצ’לסי שצריך לבדוק מה המצב איתו בכלל…אפילו אנשים זרקו את השם של ז’ואאו קאנסלו העונה, ה-ע-ו-נ-ה. הייתם רוצים אותו? עם כל הטעויות בהגנה? והתקפית דני היה לא פחות טוב.

מאז עונת 2019/20 דני קרבחאל עם 189 הופעות| פרלאן מנדי שהוא שחקן צעיר יותר - עם 169 הופעות כלומר 20 משחקים פחות והוא תמיד היה באנקר בהרכב. גם מנדי פציע.

את מה שאמרת לגבי משהו ייחודי לו שנזכור בעוד 20 שנה בין אם זה מסגנון המשחק או כמה תכונות טובות אז אני לחלוטין מסכים. מה התכונה המבריקה של ווקר חוץ ממהירות ושהוא שחקן הגנה טוב? מתי ראית קרוס באמת איכותי שלו? בישול ברגע גדול כמו גמר ליגת האלופות (קרבחאל: 2017), אני לא מדבר על שער אפילו כי דני לא כובש כל יומיים.

כנראה שגם קרבחאל עצמו לא יכניס את עצמו לטופ5, אבל אני אזרוק כאן שמות של אלה שבתחילת הקטגורייה השנייה, נקרא לזה ככה, מדבר על מגנים ימניים בלבד כי אחרת הדיון “ארוך” יותר. ליליאן תוראם, ג’יאנלוקה זאמברוטה, גארי נוויל (בעיקר פז"ם), ווילי סניול. מישהו לפניו?

קרבחאל היום רחוק מאוד מהפריים. קרבחאל פריים היה בלתי עביר.
לטעמי הדבר היחיד בקרבחאל שהופך אותו לטופ לא הוזכר פה - מהלוחצים הטובים בעולם, תמיד תמיד לוחץ טופ 3 בסגל. העבודה שהוא עשה בטופ שלו בלחץ בחצי המגרש של היריבים זה משהו שצריך להקרין לכל מגן של קבוצת צמרת בלופים. היו תקופות שהוא היה מבין היחידים ב11 שלנו שיכלו לזכות בכדור שלא כתוצאה מאיבוד/הרחקה.

מסכים עם כוכבית. קרבאחל פריים לא הצליח להתמודד עם ניימאר לדוגמה אף פעם ונענשנו מהמאצ׳ אפ הזה קשות כמה פעמים. כנל הפנדל שלו על אינייסטה שבאופן עקיף עלה לנו באליפות. בנוסף, מול שחקנים גבוהים הוא תמיד התקשה, הגיוני בהתחשב בגובהו, ראה ערך המשחק הביתי מול יובנטוס שמנדוקיץ הבקיע על הראש שלו. אבל בגדול מסכים עם הקו שלך.

ניימאר בשיאו לא היה מתעלל בדניאל אלבס או אפילו אם היה משחק מול ליליאן תוראם? זו בושה להתקשות נגד שחקן כזה? העלית משחק שחור נכון מאוד נגד יובנטוס. ועדיין משחק הראש שלו בסדר. ואם טיעון שלי נגד פפה יהיה ה-4:1 של רוברט לבנדובסקי? אני לפחות ברוב הזמן הרגשתי רגוע הגנתית כשהוא בהרכב. אגב לגבי “כוכבית” אני כן מסכים. בטופ 10 לא היית שם אותו?

ניימאר גם לא התעלל בו. הגול היחיד שלו על דני שאני זוכר זה גול בטעות שעבר לו בין הרגליים. זכורים לי מאבקים מאוד שקולים בין ניימאר וקרבחאל.

היה גם גול ב-1:3 בקלאסיקו ב-2014/15 בסנטיאגו ברנבאו עם החיתוך הקבוע של ניימאר משמאל לאמצע, ריאל מדריד הפכה אחרי שברצלונה הוליכה. אבל היתרון תמיד אצל שחקן ההתקפה המהיר וניימאר דריבליסט אדיר, זה טבעי שזה קורה ואי אפשר לנצח בכל המאבקים. בפריים שלו הוא בטח לא היה נקודת תורפה.

אני לא צריך לשכנע את עצמי בכלום, בניגוד אליך אני מבין מה אני רואה.

כי הוא מקבל ממש חופש התקפי בצד שלו, ברוב המשחקים אין קיצוני בצד הזה וקרבחאל הוא בעצם ההתקפה שלנו בצד ימין תוסיף לזה שפדה מחפה עליו ומאפשר לו לתקוף חופשי בלי לדאוג להגנה, קרבחאל מנצל זאת עד הסוף, בסופו של יום מדובר במגן שהשיאו היה טופ עולמי.
כהוכחה תקח את המספרים של ואסקז העונה כמגן ימני, בממוצע ל 90 דקות עולה על קרבחאל.

בשאר מה שרשמת על קרבחאל בשיאו כמובן שאני מסכים איתך.

בניגוד אליי או בניגוד לכל העולם? כי הרעיונות שלך מאוד ייחודיים בדרך כלל הייתי אומר…

לא ממש, אני בטוח במעל 95% סבירות שמעל 90% מהחברים כאן יסכימו עם מה שאני רושם על פדה וקרבחאל.